Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Digitaalse infotahvli lahendus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.02.2013 14:17:05 Digitaalse infotahvli lahendus vasta tsitaadiga

Tere!

Eelkõige postitasin oma teema just siia seetõttu, et arutlusse tuleb nii riist- kui ka tarkvaraline lahendus, mis ei ole just väga igapäevane ja väga laialt levinud ja seega ei liigitaks seda lihtsalt kuskile mujale. Kogu teema mõte on selles, et ootaksin aktiivsetelt kasutajatelt aktiivset tagasisidet minu poolt välja pakutud lahenduste puuduste kohta ning kui kellelgi on juba allkirjeldatu osas häid kogemusi, siis olen kõigele avatud.


Mul on plaan töötada välja lahendus üldhariduskoolis digitaalsete infotahvlite kasutamiseks. Peamine eesmärk on ära kaotada paberkandjal staatiline info ja koondada kogu info digitaalsena väljundseadmetesse, mis paiknevad koolis sobivates kohtades.

Riistvara.

Väljundina olen plaaninud kasutada seinale kinnitatavaid FullHD televiisoreid minimaalse suurusega 40". Sisendseadmete kohapealt on mul välja mõeldud erinevaid strateegiaid, millest osad oleks tehniliselt lihtsamad ja osad keerulisemad. Kuna minu teadmised on lünklikud.

Esmase ja kõige lihtsama variandina saaks vaadelda vast lahendust, kus iga televiisoriga on ühendatud näiteks HDMI liidese kaudu arvuti, mis siis televiisorile pilti näitab. Kogu süsteemi muudab kohmakaks see, et igat seadet on siis vaja eraldiseisvana hallata ning teiselt poolt ka riistvara käitlemisega seotud riskid.

Teise lahendusena suutsin välja mõelda, et äkki on mul endal võimalik tekitada digitaalne otsestriim ühe hostarvuti ekraanipildist, mida siis näiteks üle arvutivõrgu saata saab. Selle eelduseks on muidugi televiisoris vastava vastuvõtuvõimaluse olemasolu. Kuna aga täpsemalt edasi mõelda ei oska, siis mul ei olegi aimu, mismoodi see toimuda võiks. Oluline on, et edastada saaks ka heli.

Äkki on olemas kohe selliseid riistvaralisi seadmeid, mis näiteks hostarvuti HDMI-i liidesest sellise striimi tekitavad ning televiisorites võiks ju siis olla vastuvõtukaardid (üle kohtvõrgu näiteks), mis selle kodeeringu siis jälle vastu võtavad.


Tarkvara.

Tarkvaralahendusena suutsin esmasena välja mõelda lahenduse, kus tuleb teha täpselt õiges suuruses nn "veebileht", mida saaks siis televiisorites näidata ja kus kogu vajaminev info siis olemas on. Lahenduse miinus on selle kohmakus info vahetamisel ja staatilisus.

Teise variandina on võimalik kasutusele võtta mingisugune spetsiaaltarkvara. Neid leidub ja eks tahavad lihtsalt testimist, et milline neist oleks sobivaim. Vajadusel võib ka osta tingimusel, et hind jääb ikka mõistuse piiridesse.

Ootan aktiivset tagasisidet.

_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 26.02.2013 17:26:04 vasta tsitaadiga

kas kõikidele ekraanidele saadetakse sama pilt või per-ekraan sisend/juhtimine?

oleneb ka ekraanidest endist, tänapäeval peaks juba suht odavama otsa telekad dlna-d süüa oskama ja osa ka võrguühendusega olema. veidikese häkkimisega peaks saama ekraanipildi üle dlna telekasse saata küll.

tarkvaralise lahenduse juures oleks abiks mingi ettekujutus nii infost, mida edastada vaja kui ka sisendist. veebileht on esimene, mis ka mulle lihtsana pähe torkab.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002




sõnum 26.02.2013 19:17:04 vasta tsitaadiga

Haldan igapäevaselt analoogset süsteemi, tegemist konverentsikeskuse infoekraanidega, s.t. iga konverentsisaali ukse kõrval on ekraan + 2 üld ekraani. Kui saalis üritus, siis kuvatakse mis üritusega tegu + logo, flash, vms. Kui üritust ei ole, siis võimalik kuvada mida iganes ( flash, pilt, mõni webileht vms.).
Kui huvi siis võin rohkem seletada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.02.2013 20:46:55 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kas kõikidele ekraanidele saadetakse sama pilt või per-ekraan sisend/juhtimine?

oleneb ka ekraanidest endist, tänapäeval peaks juba suht odavama otsa telekad dlna-d süüa oskama ja osa ka võrguühendusega olema. veidikese häkkimisega peaks saama ekraanipildi üle dlna telekasse saata küll.

tarkvaralise lahenduse juures oleks abiks mingi ettekujutus nii infost, mida edastada vaja kui ka sisendist. veebileht on esimene, mis ka mulle lihtsana pähe torkab.


Ekraanidele on plaanis saata ikka sama pilt, sest eraldi juhtimine oleks juba kohmakam. Muidugi annaks see eraldi juhtimine jällegi omakorda teatud eeliseid. See on hea point, mille peale tasub mõelda.

kussu kirjutas:
Haldan igapäevaselt analoogset süsteemi, tegemist konverentsikeskuse infoekraanidega, s.t. iga konverentsisaali ukse kõrval on ekraan + 2 üld ekraani. Kui saalis üritus, siis kuvatakse mis üritusega tegu + logo, flash, vms. Kui üritust ei ole, siis võimalik kuvada mida iganes ( flash, pilt, mõni webileht vms.).
Kui huvi siis võin rohkem seletada.


Olen väga infost huvitatud. Et aga aus olla, siis ütlen kohe ära, et kuna tegemist on üldhariduskooliga, siis on eelarve väga piiratud ja mingeid ootusi üles kruvida ei maksaks. Püüan välja mõelda võimalikult soodsat ja mõistlikku lahendust.

_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002




sõnum 26.02.2013 21:56:54 vasta tsitaadiga

Ega jah, odavad need seadmed pole! Ning ega ma ei üritagi neid seadmeid Teile müüa icon_biggrin.gif
On kasutusel Cayin SMP-WEBPLUS odavama otsa seadmed, rohkem infot: http://www.cayintech.com

Lühidalt, pisikesed arvuti laadsed seadmed, mis kuvavad VGA ja/või DVI->HDMI kaudu signaali monitoridele/telekatele. OS on nuditud Linux (Debian) mis litsentsiga seotud emaplaadiga. Liikuvat HDD ei ole, vaid kasutab Flash mälu moodulit - Miskit sellist: http://www.markit.eu/ee/et/delock-ide-flash-modul-vertical-solid-state-drive/v2p380858c140102 seadmed istuvad LAN-is ja/või Wifis
Seadme enda liides võimaldab kuvada erinevat meediat, erineval viisil, kuid seda me eriti ei kasuta. Meil kasutusel seadme webi kuvamise osa e. WEB PLAYLIST (BROWSER), ning "custom" weebiliidesega (php baasil enda serverist) söödame erinevatele ekraanidele erineva info ette (erinev screen ID )
Screenshot seadme enda liidesest:
Spoiler Spoiler Spoiler


Kui oled rohkem huvitatud ja Tallinna satud siis võta PS ühendust, võin kogu süsteemi ka füüsiliselt näidata
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nastix
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2003




sõnum 26.02.2013 23:22:34 vasta tsitaadiga

Teema huvitab ka mind ja hea meelega kuulaks ka sinu kogemust, kui oled asja tööle saanud. Ma olen ka ise pisut antud teemaga pisut kokku puutunud, kuid päris hea lahenduseni pole veel välja jõudnud.
Minu arvates peaks kõigepealt välja mõtlema selle, mida planeeritakse telekatesse kuvada ja kuidas see info/meedia sinna kohale jõuab (nt. kas RSS-i abil või sisestavad kasutajad selle eraldi süsteemi).

Telekate enda poole pealt (Sony KDL46EX520) olen katsetanud nii DLNA-ga kui ka telekasse oma veebibrauseriga. Meil oli küll sel hetkel eesmärgiks video streami ülekanne telekatesse, kuid nende vahenditega see kahjuks ei õnnestunud. DLNA võimaldas küll mängida arvutis olevaid videofaile, kuid sellist programmi ma ei leidnud, mis lubaks ka streami DLNA kaudu üle kanda, seega siiamaani nende vahenditega ei ole asi hästi õnnestunud.

Eraldi karpidest rääkides, olen kasutanud Brightsign HD210 ja Just Add Power 2G seadmeid.

Brightsign HD210 võimaldab teksti, pilte, videot telekatesse edastada kas mälukaardilt või võrgust.
Plussid/miinused:
+ võimalik saata erinevatesse mängijatesse erinevat sisu
+ töötab ka ilma arvutita
- seadistamine võiks lihtsam olla
- kahjuks saab selle seadmega kasutada ainult tootjapoolset tarkvara, mis seab teatud piirangud

Just Add Power 2G seadmed on mõeldud HDMI videosignaali edastamiseks üle IP võrgu.
Plussid/miinused:
+ võimaldab edastada põhimõtteliselt ükskõik mis signaali, mida HDMI väljundiga seade välja suudab saata (HDCP sisu osas pole kindel)
+ infot võimalik edastada nt. Powerpointi slaidishow abil või mõnes muus programmis loodud sisuga
+ edastusseadmete seadistamist pole põhimõtteliselt üldse vaja
- kui pilti saatev seade saatmise lõpetab, siis kaob ka telekatest pilt
- parim jõudlus 1000Mbit/s võrgus

Loodetavasti andis mõtteid juurde. Kui mõni lahendus rohkem huvi pakub, siis vastan meeleldi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2Fast4You
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2006




sõnum 28.02.2013 22:30:15 vasta tsitaadiga

http://elinux.org/RPi_Projects/Digital_Signage võiks ka ideeliselt mingi lahendus eraldi telekate kõlge olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002




sõnum 28.02.2013 22:58:26 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt oled minuarvates õigel teel!
Telegrupp on neid Cayin SMP-WEBPLUS seadmeid paljudesse kohtadesse tarninud http://www.telegrupp.ee/tooted-ja-teenused/digitaalne-meedia . Mingi aeg oli jutuks nendega, et plaanisid mingit oma süsteemi ehitada, kahjuks ei tea kaugele nad jõudsid. Vaata ka http://www.sisetv.ee (ei ole kuidagi selle firmaga seotud!)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 28.02.2013 22:59:20 vasta tsitaadiga

huvitav teema thumbs_up.gif
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 01.03.2013 19:58:07 vasta tsitaadiga

Aga võibolla teleka taha pista Raspberry Pi. Koos toite, korpuse, mälukaardiga läheb maksma ca 60 EUR. Lisaks telekale. Soft on vabavara. Paned seal nt. XBMC playlisti või faili mängima, kas kõik telekad ühtesama, või igaüks oma, vastavalt soovile .
Failiserver peab olema, sellega võib mõni arvuti tegeleda muude ülesannete kõrvalt.
Server võib muidugi striimida ka midagi, videot, TV-d.
Hallata saab üle võrgu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2013 20:17:50 vasta tsitaadiga

Rasberryst midagi odavamat ei saa tõesti.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 02.04.2013 19:57:01 vasta tsitaadiga

teostatud kunagi sarnane asi väljamaal
pisike masin, pulgasarnane a'la pi (tollal oli küll nano-itx, praegu eelistaks pico-itx) buudib oma nuditud gentoo ülesse ja näitab full screenis ühte teatud veebilehte.

Kellel reaalne soov siis ps ja teeme valmis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
miq599
HV kasutaja

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2013 14:17:47 vasta tsitaadiga

Olen ka taolisi asju teinud.
Tarkvaraks Xibo - tasuta, keskselt hallatav sisu jne..
Arvutiteks kasutasin Fit-PC nimelisi miniarvuteid http://www.fit-pc.com/web/
Aga tõenäoliselt toimib ka raspberry'ga.

_________________
"Ooops. My brain just hit a bad sector."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Digitaalse infotahvli lahendus
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.