Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 174, 175, 176  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2016 02:03:07 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
xmaster. Tõlgi nüüd endale see eesti keelde ja räägime siis nendest rõngastest uuesti!

Kainy kirjutab:
Tänne saapui myös Vive eilen. Rifti kun on ollut käytössä nyt kolmisen viikkoa, niin kiinnosti tietysti saman tien tehdä suoraa vertailua kuvan osalta.

En tiedä mitä taikuutta Oculus laseissaan käyttää, mutta onhan ne huomattavasti tarkemmat.

Tein vertailua Virtual Desktop –ohjelmalla, koska se on itselläni ollut kovassa käytössä Riftin kanssa. Asetuksina käytössä 1080p kuva, 5 metrin etäisyys, musta tausta ja sijainti resetoituna samasta kohtaa. Vertailua tein vaihtamalla laseja päittäin vuorotellen.

SDE: Riftissä tämä on hyvin maltillinen, mutta Vivessä se kyllä paistaa tässä käytössä todella läpi, ja laskee luettavuutta reilusti. Karkeasti voisi sanoa, että tarkkuudeltaan 65 asteen kuva Riftissä vastaa 90 asteen kuvaa Vivessä.

FOV: Sivuittaissuunnassa tämä on aika tarkalleen sama kummassakin. Pystysuunnassa se on Vivessä hieman isompi, mutta en kuitenkaan huomaa eroa ilman, että oikeasti alan tutkia mihin asti silmät näkevät.

”Hohto” aka. ”God Rays”: Riftin kohdalla tämä paistaa kuvan reunoille reilusti enemmän, kuin Vivessä. Eli näyttöalueen ulkopuolella mustan tyhjyyden alueella on reilusti hohtoa, joka lähtee kirkkaammasta näyttöalueesta, mutta itse näyttöalueella sitä havaitsee todella vähän. Vivessä taas hohto näkyy renkaina koko näyttöalueen päällä, mikä itseasiassa on lopulta paljon häiritsevämpää, kuin Riftin tapauksessa.

Sweet spot: Vivessä kuva sumenee selkeästi, kun katselee silmillä ympäriinsä ilman pään liikuttamista. Tätä tapahtuu, vaikka kuinka asettelee lasit hyvin päähän, ja tilanne vain pahenee, kun ne väistämättä hiljalleen valuu pois parhaasta asennosta. Riftin tapauksessa kuva taas pysyy täysin selkeänä ja luettavissa koko näkyvän alueen osalta.

Kirkkaus: Vive on reilusti kirkkaampi kuin Rifti. En kuitenkaan osaa vielä sanoa, onko tämä lopulta miten hyvä asia. Riftin kirkkaus vastaa hyvin pitkälti sitä, missä pidän näyttöjäni normaalisti. Vive taas on lähempänä sitä, että pitäisi kirkkautta 100%.


Kuvittelin tosiaan aikaisemmin lukemani perusteella, että erot näissä kahdessa olisivat kuvan osalta olleet todella pienet, ja täten Rifti olisi saanut lähteä myyntiin, kunhan Vive saapuu. Nyt testailujen jälkeen on kuitenkin todella vaikeaa päättää mitä tekisi. Tämä vertailu oli nyt tietysti vain VD käyttöä, mikä tuo kuvan heikkoudet esille todella raa’asti kummankin laitteen osalta, ja pelikäytössä ei erot varmastikaan vaikuta yhtä suurilta. Tällä hetkellä kuitenkin Rifti on ollut kovassa käytössä esim. leffojen kanssa.

Link: http://murobbs.muropaketti.com/threads/vr-yleisketju-oli-oculus-rift-ja-muut-kypaeraet.991509/page-203


ei tõlgi, sest väga segane tuleb läbi google translate, kui sa tead midagi mida ma ei tea siis ütle, aga kui sa arvad midagi siis lõpeta ära, arvamusi on juba thread täis icon_biggrin.gif
Kas sinu peas tõesti on mõeldav variant, et tehti toode ja inimesed kõik salgavad, et neil on mingid rõngad näoees asju vaadates? on ikka naljamees.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 29.04.2016 02:10:11 vasta tsitaadiga

xmaster. Kui sa ei viitsi erapooletu kasutaja kogemust tõlkkida, siis millest me räägime? Mina olen siin esile toonud vaid kasutajate isiklikke kogemusi, minu arvamusega pole siin midagi pistmist!

5ohju kirjutas:
Joo ei ole virtual desktop ole käyttökelpoinen Viven kanssa. Onneksi sain siitä vielä rahat takaisin steamissa. Mututuntumalla en usko sen olevan riftinkään kanssa riittävän tarka. Noita 360 videoita sillä myös katselin ja oli aivan järkyttävää paskaa.

Harkitsen koko laitteen myymistä, kun vielä tästä omansa saisi suunnilleen pois. VR on nähty, ja en ennusta sille kovin pitkää ikää. Valitettavasti lasit eivät lisää kokemukseen mitään oleellista varsinkaan seated peleissä, vaan nimenomaan huonontavat pelikokemusta. The Lab on tähän asti ollut ainoa mielenkiintoinen sovellus, ja sen takia taidan odottaa Portal storiesia ennen kuin luovun Vivestä.

link: http://murobbs.muropaketti.com/threads/vr-yleisketju-oli-oculus-rift-ja-muut-kypaeraet.991509/page-203
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2016 02:51:36 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
xmaster. Kui sa ei viitsi erapooletu kasutaja kogemust tõlkkida, siis millest me räägime? Mina olen siin esile toonud vaid kasutajate isiklikke kogemusi, minu arvamusega pole siin midagi pistmist!

5ohju kirjutas:
Joo ei ole virtual desktop ole käyttökelpoinen Viven kanssa. Onneksi sain siitä vielä rahat takaisin steamissa. Mututuntumalla en usko sen olevan riftinkään kanssa riittävän tarka. Noita 360 videoita sillä myös katselin ja oli aivan järkyttävää paskaa.

Harkitsen koko laitteen myymistä, kun vielä tästä omansa saisi suunnilleen pois. VR on nähty, ja en ennusta sille kovin pitkää ikää. Valitettavasti lasit eivät lisää kokemukseen mitään oleellista varsinkaan seated peleissä, vaan nimenomaan huonontavat pelikokemusta. The Lab on tähän asti ollut ainoa mielenkiintoinen sovellus, ja sen takia taidan odottaa Portal storiesia ennen kuin luovun Vivestä.

link: http://murobbs.muropaketti.com/threads/vr-yleisketju-oli-oculus-rift-ja-muut-kypaeraet.991509/page-203


Lõpeta see soome keele läbu, eesti või inglise keel palun, asdasdasd oleks võinud sinna sama hästi minna. Tahtsid keelt harjutada, harjuta.
Ning keegi siin ilmas ei ole erapooletu, seda juttu räägi oma kassile icon_smile.gif Aitab küll mingitest "erapooletutest" segastest soomekeelsetest juttudest.
Ei ole häirivaid rõngaid, it's fine. Liigume edasi. Kui ei usu - mine proovi.

ps. ma linkisin eespool mitmeid selges keeles erapooletuid võrdlevaid videosid, tõsiseltvõetavad, tehnoloogia reportinguga tegegelevad inimesed. Ei jäta probleemidest rääkimata kui need tõelised on.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 29.04.2016 11:01:21 vasta tsitaadiga

xmaster. Kui sinu meelest inimeste arvamus ja pettumus ei ole erapooletu ja on lihtsalt soome läbu, siis kahjuks minu meelest ühe eesti amatööri sinisilmsus on kergelt öeldes naeruväärne! Soome on momendil maa, kuhu transporditakse Rifte ja Vivesi, ning palju, Eestisse EI! Keda peaksin siis rohkem uskuma, Sind või neid keda tunnen isiklikult? Neid, kes on maksnud tootest ligemale tuhat Eurot ja nüüd julgevad küsida, et mis jama see Vivega on, ning tunnevad ennast petetuks?
Samu puuteid, millest praegu Soomes räägitakse on ka siia ingliskeeles lingitud, kahjuks sina neid ei näe!? Pea igas võrdluses tuleb ka läbi, et Rift CV1 pilt on parem ja et toode on rohkem valmis tavalisele ostjale.
Kellelegi ei ole enam ebaselge kummal tootel on SDE häirivam ja kumb on mugavam kasutada ergonoomiliselt ja pildikvaliteedi suhtes. Ainult siin foorumis teatud sellidele ei lähe see asi veel kohale. Reolutsioon on kummalgi vilets ja seega pildikvliteedi suhtes ei ole enam ruumi tingida. Vive on optika ja näidu paneelide suhtes läinud sealt, kus "aed on kõige madalam" ja see maksab ennast valusalt kätte. Oculus loobus vastavatest läätsadest ja panustas oled paneelidele rohkem (paneelid ei ole identsed, kuigi reso on sama), ning mitte ilma asjata. Võrdle nüüd ise Rifti ja Vive läätsi (netis piisavalt infot ja pilte) ja peaksid ju aru saama, mis on mis ja kes on kes!?

Vahelduseks uus trailer:
http://3dvrcentral.com/2016/04/28/climb-vr-launch-trailer-shows-off-terrifying-places-can-climb/


viimati muutis Avot 29.04.2016 11:04:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2016 11:04:22 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
xmaster. Kui sinu meelest inimeste arvamus ja pettumus ei ole erapooletu ja on lihtsalt soome läbu, siis kahjuks minu meelest on ühe eesti amatööri sinisilmsus on kergelt öeldes naeruväärne! Soome on momendil maa, kuhu transporditakse Rifte ja Vivesi, ning palju, Eestisse EI! Keda peaksin siis rohkem uskuma, Sind või neid keda tunnen isiklikult? Neid, kes on maksnud tootest ligemale tuhat Eurot ja nüüd julgevad küsida, et mis jama see Vivega on, ning tunnevad ennast petetuks?
Samu puuteid, millest praegu Soomes räägitakse on ka siia ingliskeeles lingitud, kahjuks sina neid ei näe!? Pea igas võrdluses tuleb ka läbi, et Rift CV1 pilt on parem ja et toode on rohkem valmis tavalisele ostjale.
Kellelegi ei ole enam ebaselge kummal tootel on SDE häirivam ja kumb on mugavam kasutada ergonoomiliselt ja pildikvaliteedi suhtes. Ainult siin foorumis teatud sellidele ei lähe see asi veel kohale. Reolutsioon on kummalgi vilets ja seega pildikvliteedi suhtes ei ole enam ruumi tingida. Vive on optika ja näidu paneeli suhtes läinud sealt, kus "aed on kõige madalam" ja see maksab ennast valusalt kätte. Oculus loobus vastavatest läätsadest ja panustas oled paneelile rohkem (paneelid ei ole identsed, kuigi reso on sama), ning mitte ilma asjata. Võrdle nüüd ise Rifti ja Vive läätsi (netis piisavalt infot ja pilte) ja peaksid ju aru saama, mis on mis ja kes on kes!?

Vahelduseks uus trailer:
http://3dvrcentral.com/2016/04/28/climb-vr-launch-trailer-shows-off-terrifying-places-can-climb/


Mina olen eestis, mul on Vive, ma räägin omast kogemusest. Et rifitl on tsips näiliselt parem pilt, tänu väiksemale vaateväljale, seda teavad ammu kõik. Samuti teavad kõik, et see erinevus on väga vähe juttu väärt - aga sul ei ole eriti muust kinni võtta nii et kütad juba mitmendat lehekülge sellest üsna pisikesest erinevusest icon_smile.gif Väiksem vaateväli ja päris tugevad god ray'd.. vs suurem vaateväli ja no god rays.. ja lõpuks korralikus appis ei mängi kumbki suurt rolli, nii et whatever.
Head võimlemist.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2016 11:11:12 vasta tsitaadiga

ot:
Kas keegi kahele "a" tähega algavale tegelasele mingit AM1p (või rohkem) ei saaks panna?

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 29.04.2016 11:16:39 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
Võrdle nüüd ise Rifti ja Vive läätsi (netis piisavalt infot ja pilte) ja peaksid ju aru saama, mis on mis ja kes on kes!?


Kas sa oled tõesti nii fucking dense, et ei saa aru mida sulle öeldakse sulaselges eesti keeles? Pange neile moroonidele ühe posti õigus ööpäevas ja äkki saab sellest threadist veel asja. Eestis on ikka juba päris mitmel inimesel Vive käes, sealhulgas ka Xmasteril, seega seriously, get a fucking clue.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 29.04.2016 11:30:22 vasta tsitaadiga

xmaster. Kas sinul on ka Oculus Rift CV1 ja kas oled neid ise võrrelnud, et väidad nende pildikvliteedi vahe väikseks? Julgen kahelda sinu väitte yle!
Kui sinul on Vive, kas oled juba märganud probleemi mis on seotud anduritega, kuidas lylitad andurid voolvõrgust välja, kas sind ei sega andurite lärm? Kui tihti kaob yhendus andurite ja Vive/controllerite vahelt, ning kas sinu Vive pilt väriseb (eritti virtuaal töölaual), kas oled juba maski polsterdust vähendanud (alaosast) teravama pildi saavutamiseks jne.? Kui tihti pead kohendama Vivet aktiivselt mängides, kuna focus läheb paigast ära? Kuidas on võimalik, et sina ei märkka teatud momentidel neid "rõngastest" tulenevat jama pildis. Kas pilt on terav kogu vaateväljal, kui vaatad ringi pead keeramata. Räägi, ära häbene. icon_wink.gif
Lõpetan teema sellega: "igale ühele oma".
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2016 11:30:56 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
xmaster. Kas sinul on ka Oculus Rift CV1 ja kas oled neid ise võrrelnud, et väidad nende pildikvliteedi vahe väikseks? Julgen kahelda sinu väitte yle!
Kui sinul on Vive, kas oled juba märganud probleemi mis on seotud anduritega, kuidas lylitad andurid voolvõrgust välja, kas sind ei sega andurite lärm? Kui tihti kaob yhendus andurite ja Vive/controllerite vahelt, ning kas sinu Vive pilt väriseb (eritti virtuaal töölaual), kas oled juba maski polsterdust vähendanud (alaosast) teravama pildi saavutamiseks jne.? Kui tihti pead kohendama Vivet aktiivselt mängides, kuna focus läheb paigast ära? Kuidas on võimalik, et sina ei märkka teatud momentidel neid "rõngastest" tulenevat jama pildis. Kas pilt on terav kogu vaateväljal, kui vaatad ringi pead keeramata. Räägi, ära häbene. icon_wink.gif
Lõpetan teema sellega: "igale ühele oma".


A kas sinul on?

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oliver989
Kreisi kasutaja
oliver989

liitunud: 26.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2016 11:33:42 vasta tsitaadiga

Avot, palun tee omale sobiv teema Vaidlused » Võitlustanner ja postita oma linke sinna, võimatu on siit teemast midagi asjalikku leida. Pidevalt üritad kõigile pähe taguda oma arvamusi.
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 190
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 29.04.2016 11:43:04 vasta tsitaadiga

Invention. Ei ole VEEL! Olen kogu aeg mainund, et räägin isiklike tuttavate ja FB tuttavate kogemustest ja toonud neid siin esile. Küsimus ei ole minu isiklikust kogemusest. Isiklik kogemus on DK2 ga, mis oli pildikvaliteedilt minule kasutamiskõlbmatu ja seega panen nüüd rõhku just pildikvlaiteeti puutuvatesse küsimustesse. DK2 müüsin nädalase testimise järgi edasi.
Loodan et ligemal ajal saan ka ise Vivet testida. Helsinkis (Gigandis) ei pääsenud kahjuks löögile.

Minu ainuke hea soovitus, ilma tagamõtteta Teile foorumi sõbrad, proovige ennem kui tellite ja mõlemaid (Rift vs Vive)! Ligemale tuhat eurot on küllalt suur raha. Paljud on kahjuks öelnud, et kui oleks ennem proovida saanud, ei oleks võibolla tellinud (Vive)! Minu soovitus suunatud eriti neile, kellel puudub igasugune varasem VR kogemus.
Kui Soome satute, siis iga laupäev on Halsinki Gigandis võimalik Vivet proovida. Aardess on: Sähkötie 3 Vantaa (Helsinki).

oliver989
. Tegin Oculus Rift CV1 le oma teema aga operaatoritele see millegipärast ei meeldinud ja teema pandi kinni. Jälle toon eeskujuks Soome, seal on juba ammu Vivele ja Oculus Riftile omad teemad, kus teineteist ei segatta ja info liigub ainult teema kohaselt.
Siin puhtalt Vivele mõeldud teema, kus räägitakse isklikest kogmustest Vivega. Soome keelne aga kui huvilisi on, leiavad nad ka võimaluse tõlkkimesele: http://murobbs.muropaketti.com/threads/htc-vive.1299108/page-15


viimati muutis Avot 29.04.2016 12:16:42, muudetud 12 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 29.04.2016 11:45:45 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
Küsimus ei ole minu isiklikust kogemusest.


Oot oot. Sa ju tead täpselt, et Vive läätsed on halvemad kui Rifti omad puhtalt neile peale vaadates?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
axec
HV vaatleja
axec

liitunud: 11.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2016 12:42:40 vasta tsitaadiga

Ootame näeme, Vivel on mingid retsid ringid näha läätsedel piltidelt ja samuti god rays samades tingimustes, ehkki mitte nii prominentsed kui riftil kommentaaride põhjal.
Avoti jagatud kommentaarides räägivad kasutajad kes on mõlemat proovinud, et riftil pilt selgem.

Pole mõtet kiunuma hakata ja kohe vive kaitsele viskuda nagu haiglane fännboi, kui mõlemat proovinud pole. Samuti pole mõtet oculuse fännidel kiunuda.

Üleüldse, miks mingit fännboi sõda pidada, hangi endale see headsett mis meeldib, põhipoint on see, et VR on siin ja asjad lähevad edaspidi ainult vingemaks.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 29.04.2016 12:45:00 vasta tsitaadiga

axec kirjutas:
Ootame näeme, Vivel on mingid retsid ringid näha läätsedel piltidelt ja samuti god rays samades tingimustes, ehkki mitte nii prominentsed kui riftil kommentaaride põhjal.
Avoti jagatud kommentaarides räägivad kasutajad kes on mõlemat proovinud, et riftil pilt selgem.

Pole mõtet kiunuma hakata ja kohe vive kaitsele viskuda nagu haiglane fännboi, kui mõlemat proovinud pole. Samuti pole mõtet oculuse fännidel kiunuda.

Üleüldse, miks mingit fännboi sõda pidada, hangi endale see headsett mis meeldib, põhipoint on see, et VR on siin ja asjad lähevad edaspidi ainult vingemaks.


Kõige rohkem häiris see, kuidas üleüldist Taiwani toodangut nimetatakse si**aks ja pubekate toodanguks. Endal kogemusi pole kutil mitte millegagi.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gotmilk
HV kasutaja

liitunud: 13.04.2005




sõnum 29.04.2016 14:41:04 vasta tsitaadiga

Ma käin siin vahetevahel lugemas, et natuke meelt lahutada kuid Avot-i jutt ajab natuke harja punaseks küll. Korduvalt olen varem toonud välja võrdlusi.
Mul on CV1 ja Vive mõlemad olemas ja töötan mõlemaga korraga. Paistan, et pean kolmandat korda jälle sama juttu ajama. Pildi kvaliteet nende kahe vahel on minimaalne. Riftil tundub pilt natuke parem sest neil on pikslid seal natuke ära udutatud. Vive peal on piksleid kergem märgata kuid värvi kontrast on minu arvates sellel palju parem.

Mis läätsi puudutab siis no andke andeks. See jutt mida ma praegu lugesin oli kohutav. Kas sa tõesti foto pealt teed järeldusi läätse kvaliteedi osas? icon_rolleyes.gif
Neid triibud on praktiliselt nähtamatud. Kui mängu arendaja on tark ja super heledaid toone ei kasuta siis ei näe sa mitte midagi. Kui aga ekraanil kasutatakse heledaid toone siis on neid triipe natuke märgata kuid pigem hakkab siis juba god ray-s harjuma. (vr arendajad kutsuvad seda "tasuta lens flareks") ja see sama jama on täpselt Oculuse peal ka. Peaks isegi ütlema, et Oculuse peal on see natuke hullem. Kui oma Oculuse kätte saad, siis lae Henry animatsioon esimesena alla. Seal on nad oma intro splash screenis kasutanud millegipärast valget ekraani ja näed kohe ära millest ma räägin. Samuti kui Oculuses virtual desktopiga youtube vaatad siis niipea kui valgem värv on tuleb ekraanil god ray mis jubedalt silmi häirib. Sama on Vive-ga. Mitte kummalgi ei ole selles suhtes eelist.

Ja mis kuradi Oculuse vs Vive fanboy võitlus siin käib. Kas me oleme 12 aastased siin? Mõlemad tehnoloogiad on head, mõlemal on omad plussid ja miinused. Mõlemad hakkavad olema edukad. Kui oled fanboy siis on võimalus mõlema headset-i kallal lõpmatuseni norida.

@ Avot Võid rahulik olla. Tegid õigesti, et Oculuse valisid. Sinu tüüpi inimesele istub see paremini. Väga lihtne üles seadistada, on kerge, saad rahulikult arvuti taga istuda ja mänge nautida. Täpselt see mida vajad.
Aga palun ära loobi sitta Vive peale, targad insenerid Valvest on selle kokku ehitanud ja oma jutuga solvad sa nende tööd ning intelligentsust.

Ja kui sa suure soome keelse teksti copy/pasted meile siis ole vähemalt piisavalt viisakas, et tõlgi ära. Ma ei taipa soome keelest ühtegi sõna ja terve foorumi leht on arusaamatut teksti täis.

See, et lighthouse pläriseb ja kontrollerid kaotavad ühenduse oli pigem eelmise Vive versiooni probleem. Uues pre ja consumer versioonis seda viga enam ei ole. Lighthoused töötavad 24h ja mitte midagi ei ole kuulda. Mu arvuti ventikas undab ka valjemini. Kontrollerid laed tunniga täis ja akut jagub 5-6 tunniks. Ühendus kordagi ka ära ei kao.


Teistele kes viitsivad lugeda ja natuke oma peaga mõelda. Minul on umbes 100 inimest käinud Vive testimas. Peale Oculuse embargo tõstmist on sellest umbes veerand uuesti külastanud, et ka Oculust proovida. Praktiliselt kõik jäid erapooletuks. Erkaan tundus neile tibake parem kuid peale Vive kogemust oli neil väga harjumatu kui oma käsi ei näinud. Hoiti Xboxi pulti käes ja imestati, et miks seda mängus ei ole võimalik näha sest nende jaoks oli see juba loomulik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 30.04.2016 12:57:41 vasta tsitaadiga

Gotmilk. Asjalik vastus ja kiidan heaks, kuigi kriitikat tuli ka minu aadressile, ning minu tutvusrinkonnas on inimesi, kes on sinuga veidi eri meelt. Eritti Vive vs Rifti optika suhtes, ning Vive controllerite kaotamise suhtes. Eilse/tänase päevaga on juba kaks kasutajat soome foorumis kes selle controlleri probleemiga v6itlevad!
Tuletan ka meelde, et ka Oculus Riftile on tulemas controllerid ja l6pptoote hind peaks jääma umbes samaks, nagu seda on praegu Vive koos controlleritega. Seega panen peamist r6hku momendil pildi kvaliteedile ja uurin k6ikkv6imalikku infot selle kohta!
Tunnistan aga ka enda viga ja proovin siia vähem emotsioone tuua. thumbs_up.gif

PS: Gotmilk. Äki oleks v6imalik neid (Rift ja Vive) sinu vahendusel k6rvuti proovida? S6idaksin kohale, olenemata sellest kus elad.

FC + Oculus Rift CV1 = Room Scale, Yes!
https://www.youtube.com/watch?v=zdU_OGCVjVU

https://www.reddit.com/r/oculus/comments/4h2opa/fantastic_contraption_dev_shows_off_oculus_360/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 30.04.2016 23:11:47 vasta tsitaadiga

https://www.reddit.com/r/Vive/comments/4h56yx/vorpx1620beta_with_htc_vive_support_released/
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 01.05.2016 14:02:31 vasta tsitaadiga

Keegi teist hiinakat "VR Box" (ja/või versioon 2) ka proovinud on?
Iseenesest süsteem lihtne. Prillid, kuhu läheb sisse telefon ning siis luubiga suurendab pilti või enamvähem nii icon_biggrin.gif

Maksab samuti alla 20€, mõtlesin, et prooviks.

Spoiler Spoiler Spoiler


Hetkel vist väga mingeid erilisi VR "mänge" pole Androidil, aga ehk kunagi on. Minu arust palju huvitavam, kui lihtsalt kangimehe kombel diivanil istuda ja ekraani vaadata. Las see ekraan olla siis juba pigem silme ees lähemal, 3D ja VR ka veel. Ehk siis enamvähem stiilis, kus kangiga kontrollid mehikese liikumist ja sihtimist ning prillidega lihtsalt pead/vaatevälja (samas relv jääb ikkagi keha asendiga ühtseks).

Mina isiklikult eelistaksin sellist meetodit, palju interaktiivsem ja lõbusam ka kindlasti.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 01.05.2016 14:37:33 vasta tsitaadiga

LKits. Minul on see "VR Box". Kui endale tellid, telli kindlasti koos selle väikse puldiga!
Kokkuv6ttes on see yks mänguasi aga mingi maigu saad VR-st. Reso peab olema telefonis minimi 1920X1080, muidu jääb pilt liiga kehvaks! Fov on väga väike ja seega SDE efekt on OK. Minule vajutab see nina peale ja pidin veidi ymber tegema.


viimati muutis Avot 01.05.2016 14:48:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 01.05.2016 14:39:42 vasta tsitaadiga

Bah, tundub, et jääb siis ära, sest mul 4.6'' Z3 Compact, millel 720x1280 reso.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 01.05.2016 14:50:36 vasta tsitaadiga

LKits. Selle resoga ei soovita, olen ise proovinud ja vähemalt minu silmale liiga jube pilt. 1920x1080 on suht OK, väikse FOVi arvelt.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2016 15:23:31 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
https://www.reddit.com/r/Vive/comments/4h56yx/vorpx1620beta_with_htc_vive_support_released/


for only 50$ you too could be like that guy!

https://www.reddit.com/r/Vive/comments/4h56yx/vorpx1620beta_with_htc_vive_support_released/d2njbq4

icon_biggrin.gif
Aga tore, et olemas on muidugi, kuid jätkuvalt - hear my warnings, it will not give you enough fun for your money next to the discomfort you will experience icon_smile.gif

Avot kirjutas:
xmaster. Kas sinul on ka Oculus Rift CV1 ja kas oled neid ise võrrelnud, et väidad nende pildikvliteedi vahe väikseks? Julgen kahelda sinu väitte yle!
Kui sinul on Vive, kas oled juba märganud probleemi mis on seotud anduritega, kuidas lylitad andurid voolvõrgust välja, kas sind ei sega andurite lärm? Kui tihti kaob yhendus andurite ja Vive/controllerite vahelt, ning kas sinu Vive pilt väriseb (eritti virtuaal töölaual), kas oled juba maski polsterdust vähendanud (alaosast) teravama pildi saavutamiseks jne.? Kui tihti pead kohendama Vivet aktiivselt mängides, kuna focus läheb paigast ära? Kuidas on võimalik, et sina ei märkka teatud momentidel neid "rõngastest" tulenevat jama pildis. Kas pilt on terav kogu vaateväljal, kui vaatad ringi pead keeramata. Räägi, ära häbene. icon_wink.gif
Lõpetan teema sellega: "igale ühele oma".


Mul ei ole CV1 aga mul on Vive, sul on õigus kahelda mu väidete üle mida ma ütlen sulle seadme kasutajana, palun väga. Nagu gotmilk kirjutas, kes omab mõlemat, on neil mõlemal vägagi sarnane lens süsteem ja probleemid on seetõttu ka vägagi sarnased. Jah high contrast tseenil sa näed seda naljakat lensidest tulenevat effekti kuid samas kohas oculusega on tihtipeale asi veel hullem nagu cv1 testinud öelnud on. Jah äärtes ei ole teravus sama mis keskel kuid see ei sega kuna midagi täpsemalt näha soovides nagunii vaatan objekti suunas - nagu ka päriselt. Kõige selle tõttu visakem lenside võrdlus natuke uksest välja, see on pigem norimine.
Andurid - lighthoused, ei tee "lärmi". Kui toas ei tee mitte midagi muud heli (arvuti ei tööta) ja lighthoused on tööreziimis siis sa kuuled neid natuke. Aga sellist olukorda vist eriti ei juhtu.. sul tavaliselt käib arvuti koos nendega, lisaks klapid or muud helid mida vr'is tegutsedes toodad.
PS. lighthoused lähevad paari minutiga tuttu kui steamvr'i kinni paned ning siis ei kuule sa miskit.
Pildi värin oli mulle probleem vivet saades ning ma jändasin toas väga pikalt ringi otsides, et mis kuramus küll mul tekitab neid jamasid. Katsin kõike linadega, tassisin pilte toast välja jne. Kuna sõbra juures kõik toimis mureta siis oli hämming suur, et miks mul kahe beaconiga väriseb, ühega mitte. Kõik oli roheline ja syncis jne.
Ning lõpuks tuli välja, et USB3 oli süüdi.. mitte midagi ei pidanud katma-varjama. Ajasin usb2 ja 3 pesad sassi ja arvasin, et olen juba usb2 peal.
Miks usb2 trackingu värelemise ära korjas?! who knows.. beaconid pole arvutiga üldse ühenduses.. jutud käivad, et paljud usb3 controllerite tootjad cutivad cornereid millegi osas ja ei vasta specile täismahus ning Vive kasutab kuidagi suuremas mastaabis usb võimekust ja seetõttu usb2 controllerid mis tavaliselt(?) rohkem specile vastavad on - töötavad nii nagu peab.

Polsterdusega ma ei ole midagi teinud ja aegajalt kohendada ikka tuleb, kuna ma ei tõmba seda omale liiga tugevasti peakülge. Kuni need asjad läätsete sisse pole ehitatud seni me kohendame igat headsetti aegajalt. Vaata prillikandjaid, päris tihti kergelt kohendavad prille, see pole midagi mis tasub palju mainimist. Ei, seda ei pea koguaeg tegema kui asi õigesti seatud on. Ära ürita.

Ning nagu eespool videost nägime - oculuse roomscale tundub ka toimivat täiesti okeilt. Pole mõtet väga kakelda selle üle kas oculus on sitem või vive on sitem. Ka mina pre-orderisin oculuse enne vivet. Oculus on sitem vaid ühe asja pärast - time matters. Mina läksin ka vive peale üle sellepärast, et nii kiirelt arenevas valdkonnas ei soovinud ma oodata üle poole aasta enne kui saan touch controlleritele ligi ning kuna nende communikatsioon oli ka nii möh möh, et kes teab mis tegelikult veel juhtub, siis saigi võetud see mis kindlamalt töötab ja olemas on ega käsi dev'idel kuss olla ja asjust mitte rääkida.

TL;DR - tehnoloogiad on liiga sarnased, et võrdlused oleks palju enamat kui norimine, erinevuseks on see kellel kui kaua aega läheb lahendusega turule jõudmisel.

Nii lihtne ongi. Any questions?
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aivo998
HV vaatleja

liitunud: 26.12.2013




sõnum 01.05.2016 15:42:46 vasta tsitaadiga

Lkits. Mul ka see "Vr box" olemas, aga ega temaga midagi teha küll ei ole, sest androidile ei ole eriti mingeid mänge väga üksikud mõttetud mängud rohkem mingeid demosid.Ja ega neid demosidki eriti palju pole.
Jah Fov on väike tänu sellele pilt enam vähem.
Ise olen katsetanud ja kasutan 2560x1440 displayga.
Aga kõik androidi asjad jooksevad suht sitalt vähe kaadreid sekundis ja graafika sitt. Et pilt ei ole sujuv,graafika kehva ja elamus sitt.Ja pilti vahid ka nagu läbi koridori selline efekt on.
Et minu arvamus on et see ainult selline mänguasi millega saad lihtsalt ette kujutuse vr-ist
Ja mul endal vedeleb ta lihtsalt sahtlis ei viitsi isegi enam katsetada midagi temaga, kui siis vahest väike por...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 01.05.2016 16:06:27 vasta tsitaadiga

xmaster. Selge, norimine on jama ja ei tee seda omaarust tahtlikult. Lihtsalt minule käib närvidele, v6i jääb vähemalt selline mulje, et siin foorumis Vivet ei tohi yldse kritiseerida. Vaata nüüd ausalt ja erapooletult, kuidas siinses foorumis suhtutakse Vive kriitikasse. Olgu see siis kelle kirjutatud, v6i missugune tahes!
Mina ei kahelnud sinu Vive hindamises ja arvamuses, vaid Vive ja Rifti isiklikus v6rdlemises ja järelduses et pildikvaliteedi vahe ei ole märkkimisväärne: Vive vs Rift. Nagu ka ise tunnistad, sinul ei ole Rifti.
Väga hea meelega kuulaksin kriitikat just Oculus Rift CV1 kohta, kuna olen selle endale tellinud ja oskaksin yllatusteks valmis olla!
Kokkuv6ttes sain sinust täiesti aru ja ei vaidle vastu. Tahtsid kohe VR elamuse ja said selle Vivega. Tore. Minule on k6ige tähtsam pildikvlaiteet ja ei taha selles tingida ka mitte minimaalselt, seega ootan Rifti.

Peaksite aru saama, et me k6ik oleme erinevad ja on ka selliseid arvamusi, ning selliseid momente esile toodud, ega selle pärast ei ole vaja "herneid ninna t6mmata"! : https://www.youtube.com/watch?v=fQ0JTkBZdyw


viimati muutis Avot 01.05.2016 16:14:23, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aivo998
HV vaatleja

liitunud: 26.12.2013




sõnum 01.05.2016 16:47:27 vasta tsitaadiga

Jube kahju, et praegu ikka täiesti jubedat sousti toodetakse vr mänge silmas pidades.Jube graafika mängudes icon_eek.gif ja täitsa umbes mängud ikka.Ja palju maksavad ka veel peale kauba.
Vaatasin just kiirelt seda viimast linki mis Avot postitas vivest.
Frameratega ka neil probleemid seal vaatasin. Arvuti äkki lahja või softi pang ?
Ja kui videot edasi vaadata siis kontrolleritega ei saa asju liigutada korralikult, trackingu probleemid jne....Ainult hädad
Kurat ma pean selle video lausa korralikult läbi vaatama

Oi oi oi kui seda videot vaadata siis kaob vr isu täiesti ära ei tahaks 10 euro eest ka seda vivet ega neid mänge.Eriti just neid mänge !!!!! Ja mis hinnad kõigil mängudel wtf selliste mänude eest !!!!!
Terves videos ei olnud mitte 1 mängu ka mida tahaks mängida ainult katsetamise asjad mida võib päev või kaks katsetada ja siis on isu täis ja kõik.

Kui seda videot vaadata siis tuleb lausa mõte, et canceldada rifti tellimus.
Aga õnneks on vorpx, porno ja võibolla kunagi tuleb ka mõni mängitav vr mäng riftile
Aga see resu riftil ka sama 2160x1200 ei tõota head.

Nende meeste kommentaarid olid ainult sitt sitt sitt ja sitt ja pettumus kõik selle vive kohta ja mängude kohta.Praktiliselt iga mängu kohta ütles jälle 20 dollarit või rohkem hinnaks icon_biggrin.gif

Selle video põhjal jõuame jälle siiamaani mida olen korduvalt juba varem rääkinud ja postitanud.
Et oleks vaja kõrgemat resulutsiooni maskile cv2 või cv3 ilmselt omab seda(4k või + oleks tegelikult vajalik). Palju kõvemaid videokaarte kui meie 980ti(mis hetkel saada) ja lõpuks ka mänge mida viitsiks ja tahaks mängida ka.

Peale selle video vaatamist enam rohkem vist Vive tellijaid ei ole.
Vr maskide ostmis huvi kadus ilmselt paljudel ära kel vähem kokkupuudet vr-ga.


viimati muutis Aivo998 01.05.2016 20:50:48, muudetud 16 korda
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 174, 175, 176  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.