Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 174, 175, 176  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2020 12:24:39 vasta tsitaadiga

Huvitav, ma tellisin üsna varakult, aga hetkel küll seda aktiveerida ei saanud...
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 27.11.2020 19:53:22 vasta tsitaadiga

Aeron. Mina sain aru, et see mäng on tasutta ainult uutele Q2 tellijatele?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 27.11.2020 20:35:10 vasta tsitaadiga

Võtsin ka täna Euronicsist Q2 ligi 399€ eest. Sai mingi USB-C kaabel ka ostetud, ehk õnnestub arvuti külge ka saada. Hakkab õhtu katsetama, palju siis parem on võrreldes HTC Vivega.
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2020 04:31:15 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
Aeron. Mina sain aru, et see mäng on tasutta ainult uutele Q2 tellijatele?

Ei, kõik peaks saama.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 28.11.2020 18:02:11 vasta tsitaadiga

Mul oli igatahes peale Oculuse tarkvara installi kohe Library all näha see mäng thumbs_up.gif Aga jah ligi 140GB, siin üle mobiilse neti praegu seda küll tõmbama ei hakka icon_lol.gif

Eile jõudsin esimese kiire testi teha. Niisama Quest2 koos oma poe/tarkvaraga - install käis kiirelt ja sisuliselt mitte midagi pead murdvat, iga lihtne kasutaja saab hakkama thumbs_up.gif Tegin tutoriali vaid läbi, kuna midagi muud mul hetkel võtta kohe pole. Jah, pilt on ilmselgelt parem kui oli HTC Vive-l - silmnähtavamalt parem. SDE on minimaalne (siiski kui vaatad spetsiaalselt siis paned tähele), kõik töötab kiirelt ja sujuvalt. Pilt on ilmselgelt selgem ja kirjad paremini loetavam, jne. Seni on väga positiivne kogemus ka trackinguga - tundub see kaameratega värk täitsa hästi töötavat endalegi üllatuseks.

Nüüd natuke jõudsin Oculus Linkiga ka mässata. Oculuse PC soft on 5.2GB suur, johhaidii, ei tea mida sinna sisse pandud on, andis laadida alla teist icon_smile.gif Ostsin Euronicsist veel lisaks Hama 3meetrise USB3.1 Gen 1 USB-C (SuperSpeed 5Gbit bandwidth, 3amprit) data/charging kaabli 17€. Juhe Quest2lle sappa ja PC tarkvara leidis kohe seda üles. See oli hea uudis. Installil Oculuse tarkvara testis ka seda kaablit ja tulemuseks ütles 2.1Gbps bandwidth icon_sad.gif Aga kokkuvõttes näitas rohelist tuld, et sobib linkimiseks küll. Ma olen praegu maal ja siin on mul vana arvuti - Intel i5 3570K ja NVidia GTX970, Oculus ütleb, et see on esimene toetatud kaart ka Linki jaoks.

Peale Questi ja PC paaritamist tuli kohe Oculuse keskkond kenasti pilti seadmes ja poes/librarys pakuti kohe välja ka Rifti softi. Et siis jah töötab aga kuna mul pole midagi Rifti jaoks ostetud ega allalaetud siis muidugi katsetada seda ei saanud praegu.

Nüüd siis viimase sammu juurde, proovida mõnda Steami mängu streamida. Asi osutus üllatavalt lihtsaks, mõtlesin, et vaja hakata midagi eraldi veel sättima aga ei. Steam oli olemas, Steam VR installitud. Panin SteamVR-i lihtsalt käima ning koheselt näitas, et talle paistab Quest2 ja 2 kontrollerit ning Quest2 tekkis SteamVR Home pilt! thumbs_up.gif Olin kohe nii õnnelik, et võttis korraks pisara silma icon_lol.gif Aga...ainuke asi, SteamVR vilgub ja lääg on sees..Pilt on sama puhas kui niisama Quest2 enda Home muidu. Võtsin SteamVR video sätted lahti, näitab Auto reziim, default 100% reso (1628x1648) ja refresh rate 72Hz. Ilmselt siis nüüd kas jääb selle kaabli taha asi või GPU võimsuse taha. Ei isegi 90Hz paista kuskilt. Lükkasin video sätteid alla, peale seda SteamVR oli väga stabiilne ja selge pildiga. Proovisin kiirelt No Mans Sky'd mis mul arvutis olemas oli. Kõik läks kenasti tööle aga jah, pilt suurem asi ei olnud nende madalate sätetega ning läägi oli ka kohati sees. Mitte, et täiesti mängimatu aga jah, mitte ka mugav ja hea kogemus. Et streamimine nõuab ikka korralikku võhma masinalt. Muidu otsisin ja Oculuse enda originaal Link kaabel on SuperSpeed USB, USB 3.2 Gen 1 Signaling 5 Gbps, <500mV VBUS @ 3000mA, 3A. Et see Hama kaabel üsna sama asi iseenesest. Lugesin veel netist, et enamus ikkagi soovitab 10Gbps kaabli osta.

Eks näis mingi aeg põhiarvuti (AMD Ryzen 3 3100 ja Nvidia GTX1080Ti) juurde tagasi saab siis proovib seal ning paistab, et peab otsima poest ka mõne 10Gbps bandwidthiga kaabli ka prooviks. Lisaks peaks mõnede teist mängudega ka katsetama. Aga üldiselt selle raha eest on rauda ja kvaliteeti tundub, et korralikult. Saan täitsa aru, miks paljud seda ostavad.

Edit: Ah, leidsin Oculuses üles kus saab sätteid kruttida.

Edit2: Netist rohkem uurides, selgub, et see Hama 2.1Gpbs tulemus ei olegi üldse halb. Isegi originaal Link kaabli testi tulemused kõiguvad 1.7-2Gbps vahel. Seega pigem asi jääb ikkagi arvuti võhma taha..eks kodu arvutiga mingi aeg testib

Edit3: Proovin just Elite Dangerous-i. Woah, no täitsa teine elamus võrreldes No Mans Sky-ga. Pilt on palju parem ja lägi ei ole, väga stabiilne isegi selle GTX970-ga. Ikka mängust endast sõltub ka väga palju paistab. Proovisin ka SS 1.1x, encode resolution 3664 ja encode bitrate 500Mbps panna. Pilt oli täitsa ilus aga jah GTX970 tõmbas kummuli ja FPS kukkus 30-45 peale icon_biggrin.gif Üllatav, et kirjad on selgelt loetavad..on näha natuke jah, et pilti on pakitud..aga täitsa üllatus ED-s on eriti palju seda teksti ja palju punast/oranzi värvi tumedal või oranzil taustal, mis just loetavusele hästi kaasa ei aita. Pilt on ikka tunduvalt parem kui HTC Vivega oli ED...cool thumbs_up.gif

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2020 18:56:50 vasta tsitaadiga

Kuuldavasti üle virtual desktopi viimase versiooni mis äsja välja tuli, 1.18 on wireless latency ka väga hea ja raske kaablist eristada. Ehk tasub kaabli raha parem selle tarkvara soetamisse panna.
Kui sul on korralik 5ghz wifi ruuter. Soovitan proovida. wifi 6 ruuteriga vist veelgi parem ja paistab, et neid saab asjalikke ka poolesaja raha eest.
Ise ei oma veel Q2'te, kui muretsen siis tean ka täpsemalt rääkida.

edit: enne kui 400 raha euronicsisse 64gb jaoks annate, mõelge ka sellele, et ~460 eest 256'se saab.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 28.11.2020 19:40:22 vasta tsitaadiga

xmaster kirjutas:
Kuuldavasti üle virtual desktopi viimase versiooni mis äsja välja tuli, 1.18 on wireless latency ka väga hea ja raske kaablist eristada. Ehk tasub kaabli raha parem selle tarkvara soetamisse panna.
Kui sul on korralik 5ghz wifi ruuter. Soovitan proovida. wifi 6 ruuteriga vist veelgi parem ja paistab, et neid saab asjalikke ka poolesaja raha eest.
Ise ei oma veel Q2'te, kui muretsen siis tean ka täpsemalt rääkida.

edit: enne kui 400 raha euronicsisse 64gb jaoks annate, mõelge ka sellele, et ~460 eest 256'se saab.
kas quest 2 on wifi 6 toega?
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2020 20:24:27 vasta tsitaadiga

jeps
link
tsitaat:
The Snapdragon XR2 Platform delivers significant performance enhancements in Oculus Quest 2 including:
*Premium Wi-Fi 6 performance of the Qualcomm® FastConnect™ 6800 connectivity system that enables Oculus Quest 2 to achieve truly wireless VR with faster download speeds.

_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.11.2020 22:06:25 vasta tsitaadiga

Mina täna just testisin wireless HL Alyxit ja muljed on sellised, et pilt on väga ilus, screendoor effekti mina ei tuvasta, küll aga kui vaatad nt relva ja üritad tuvastada seal allesolevad kuule - peened detailid - siis võiks olla natuke parem fookus. Ehk siis täitsa selgest on gramm puudu.

Latentsi nii rahuliku mängu puhul ei tuvastanud. Väga hea. Peab midagi kiiremat proovima, et kas siin on tunda.
Pmt tähendab see seda ,et mina ilmselt enam kaabliga ei mässa.
tsitaat:
Thank you very much for patiently waiting while your case was brought to my attention.
Good news, I was able to successfully add Asgard's Wrath into your Oculus account.
Your free game should now be visible in your Oculus Home PC library.


E:
Täna tegin 16st-20.45ni ühe pika sessiooni ja ei ole VR sickness, pilt on ilus, latentsi probleeme ei ole.
Väga rahul selle uue setupiga ja see vaev, mis varem oli ikka natuke asja pähe/käimapanemisega on nüüd kadunud pmt.
Mänge peab veel testima, aga so far HL Alyx on väga hea olnud.
Tracking tootab 97% ajast kenasti, üli harva on mingeid imelikke asju.
Täpsus on väga hea.
Steaming töötab viperusteta.
Ühesõnaga positiivselt üllatunud.

Nõrkused:
1. väga lähedalt asju vaadates (mängus ca 30 cm vms) tuleb esile ilmselt see, et läätsede fookus on optimaalne natuke kaugemale vaatamiseks ja kontuurid, kuigi teravad, ei ole täpselt õigesti fookustatud.
See on üks veider asi, mängides, kuna sa asju nii lähedalt ei vaata, siis see sind ei sega, aga kui jääd asju imetlema ja lähedalt vaatama, siis natuke häirib.
2. pea kohal tracking vist on natuke niru. 99% aega pole vahet, sest pole vaja kätt pea kohale panna selliselt, aga Alyxis on kuulide võtmine samasugune liigutus nagu filmides seljas olevast noolekotist noole võtmine ja selle puhul vahest harva ta ei saa aru, et võtan/panen asju.
3. contenti osas tundub, et väga palju suuri ja võimsaid mänge pole, aga samas sortiment on juba üsna lai. Questiga töötab steam ka kenasti ja seega hätta ei jää, eriti veel kuna mängimise kogemus on teine.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 30.11.2020 23:34:51 vasta tsitaadiga

Leidsin ühe päris hea video Quest vs Quest2 (LINK vs WIFI 5 & 6) vs Rift S võrdlustesti. Eri sätetel ning mis on latentsuse tulemused. Küll prantsuse keelne aga inglise subtiitrid on videol olemas. Tulemused video 9 minutil. Nagu arvata oli siis Quest ja Rift native reziimidel kõige kiiremad. Sealt siis tulemuseks, et Oculus Link saab hetke seisuga pildikvaliteedis pähe 100Mbps (latentsus 22ms) Wifi6 streamingult 90Hz-i peal. 150Mbps läks Wifi6 ühenduse latentsus lappama ära kätte. See on kokkuvõttes väga üllatav tulemus. Paraku ei näinud ma videost, et mis Link kaabli puhul latentsus on (ei leidnud kiirelt võrgust otsides ka), samas ma eeldan, et kaabli puhul peaks üsna minimaalne see olema.

Et kas ma saan õigesti aru sellest videos, et seega Link puhul kehvem pildikvaliteet aga parem latentsus ma saan aru ning Wifi6 streamimise puhul saab paremat pilti mõistliku latentsusega?

Ja üldiselt wireless variandi jaoks on vaja ikkagi Wifi6 ruuterit, nagu näha, alla selle on "no go". Ja muidugi eelkõige peab olema üsna musklis arvuti, mis esmalt 90Hz VR pildi suudab arvutada ning lisaks kodeerida ka see.


Link

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ramones
HV veteran
Ramones

liitunud: 09.07.2004




sõnum 01.12.2020 00:49:12 vasta tsitaadiga

Sain ka täna Quest 2 kätte ja olen pool õhtut Beat Saberit mänginud icon_lol.gif
Senine kogemus VR-ga on olnud natuke esimest Questi proovida.
Kui esimene versioon kuidagi ostma ei kutsunud just madala resolutsiooni tõttu, siis nüüd on see mure suht lahendatud. Võiks kindlasti parem olla ja desktopi kasutuseks ei kõlba, kuid mängimiseks on täiesti OK.

Heli on samuti ulmeliselt hea - pole kõrvaklappe vajagi.

Mingil hetkel proovin Virtual Desktopi ka järgi ja kui see ei kõlba, siis hangin kaabli.

Oma hinna eest on seadet igatahes küllaga, täpselt 2 nädalat läks aega, kui Amazonist kohale jõudis. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2020 00:59:38 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
..

Ja üldiselt wireless variandi jaoks on vaja ikkagi Wifi6 ruuterit, nagu näha, alla selle on "no go". Ja muidugi eelkõige peab olema üsna musklis arvuti, mis esmalt 90Hz VR pildi suudab arvutada ning lisaks kodeerida ka see.



Not true. Kui sul on korralik 5ghz wifi ruuter siis selle ja wifi 6 erinevus on minimaalne. Pigem pannakse puusse oma sätetega ja streamitakse liiga suure reso-bitratega millega arvuti toime ei tule.
Kui sul pole üldse 5ghz ruuterit siis muidugi maksa kümme euri rohkem ja võta wifi 6, aga kui korralik 5ghz on olemas siis latency vahe paistab vaid väga minimaalne olema.
Virtual desktopi 1.18+ versioon on oluline.

https://www.youtube.com/watch?v=wiu6qQtfz3A
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2020 01:15:34 vasta tsitaadiga

Minul on 5 GHz ruuter ja ei ole mingit latentsi täheldanud.
Kõik töötab kenasti ja näeb kena välja.
...ning mul on default sätted, pole vajadust olnud tweakida.
Kui kellelgi on mingi hea guide, kuidas veel asju paremaks teha võib viidata..

Nt Q1 sai manuaalselt keerata peale supersamplingu ja veel mingid nipid olid, mis pildi kenamaks tegid...
Ma pole Q2 puhul uurinud.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 01.12.2020 02:02:14 vasta tsitaadiga

Hea teada, mul on Asus AC66U ruuter, spekid ütlevad, et kiirus kuni 1300Mbps. Eks peab mingi aeg selle variandi ka ära katsetama Virtual Desktopiga.

Edit: Ahjaa sai koduarvutis see Hama kaabel ka testitud, sai Oculuse testis skooriks 2.8Gbps. Et see Hama kaabel on päris hea asi, selle hinna eest.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2020 05:18:26 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Hea teada, mul on Asus AC66U ruuter, spekid ütlevad, et kiirus kuni 1300Mbps. Eks peab mingi aeg selle variandi ka ära katsetama Virtual Desktopiga.

Edit: Ahjaa sai koduarvutis see Hama kaabel ka testitud, sai Oculuse testis skooriks 2.8Gbps. Et see Hama kaabel on päris hea asi, selle hinna eest.


Juhend, päris põhjalik, virtual desktopi kaudu asjade streamimise üles sättimiseks. Ruuteri confi osa võib vahele jätta kui sul on teine ruuter, seda võib hiljem putitada kui tundub vajadust olema.
Hea näide ja selgitus ka selle kohta kaua su arvuti mängu joonistab ja kaua selle saatmine ja lahti pakkimine oculus questi sees aega võtab.


Link
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV veteran
Ramones

liitunud: 09.07.2004




sõnum 01.12.2020 23:19:10 vasta tsitaadiga

Virtual Desktop täitsa toimetab ja sain paar tundi HL: Alyx-it ka mängitud. Päris korralik elamus peab tunnistama. Kõik vaikeseadetes näitas latentsiks 48ms (Inteno DG400P ruuteri 5GHz Wifi küljes), mis ilmselt mõne jaoks on palju aga isiklikult ei pannud tähelegi.
See on kindel, et kaabliga isiklikult küll mässata ei viitsi - juhtmevabadus kaalub kaabli positiivsed omadused üle. Sain rahulikult ringi keerutada ilma, et peaks kartma, et millegi otsa koperdan icon_smile.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 01.12.2020 23:49:17 vasta tsitaadiga

Tegin ka täna Virtual Desktopi testi ära. Ja paraku tulemus kesine. Latentsus küll mitte kõige hullem 34-38ms näitas. Aa pilt njah kehvem kui Linkiga. VD näitab, et see Asuse ruuter ühendus ikkagi 866Mbps vaid ja üle 60Mbit ei jaksa 90Hz. Proovisin Dirt Rally2-te ja ACC-d. Et GTX1080Ti ei jaksa ikka rohkem. Netist lugedes öeldakse, et jah ikka Wifi6 ruuter minimaalselt ja uus RTX videokaart, et see on hetkel miinimum, kui tahad madalat all 30ms latentsust ja kõrget 100-150Mbit bitrate-i. Hetkel siis paistab, et tuleb jääda Oculus Linki peale ikka minul.
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2020 00:19:03 vasta tsitaadiga

vaatasid ikka eraldi latency väljavõtet ka või, et mille alla sul tegelikult siis latency läheb? Räägid korduvalt wifi 6'st, palju sul siis networkingu latency on? icon_smile.gif
Kui pärast tuleb välja, et sul lihtsalt arvuti ei jaksa siis pole sest wifi 6'st miskit kasu. Võidad 1-2 ms'i networkingu all.
Teine variant, et peaksid vaatama, et wifi ruuter ei ole suure liiklusega kanalil või lihtsalt kaugel.
Nagu ka videos selgitatakse.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2020 00:56:32 vasta tsitaadiga

Dunno, kus sa seda mõõdad.
Mul on RT-AC68U ja ma küll ei tunne, et mingi eriline latents oleks.
Tahaks huvi pärast muidugi numbreid vaadata.
Masinas on sees 1080TI ja i7-4790k.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2020 01:03:54 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Dunno, kus sa seda mõõdad.
Mul on RT-AC68U ja ma küll ei tunne, et mingi eriline latents oleks.
Tahaks huvi pärast muidugi numbreid vaadata.
Masinas on sees 1080TI ja i7-4790k.


videos 28 minutil.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 02.12.2020 09:46:44 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/275455/pimax-launches-5k-super-vr-headset-with-180hz-refresh-rate
https://eu.pimax.com/products/vision-5k-super

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 02.12.2020 13:57:26 vasta tsitaadiga

xmaster kirjutas:
vaatasid ikka eraldi latency väljavõtet ka või, et mille alla sul tegelikult siis latency läheb? Räägid korduvalt wifi 6'st, palju sul siis networkingu latency on? icon_smile.gif
Kui pärast tuleb välja, et sul lihtsalt arvuti ei jaksa siis pole sest wifi 6'st miskit kasu. Võidad 1-2 ms'i networkingu all.
Teine variant, et peaksid vaatama, et wifi ruuter ei ole suure liiklusega kanalil või lihtsalt kaugel.
Nagu ka videos selgitatakse.

Eraldi ei vaadanud jah. Peaks tõesti võtma pulkadeks lahti selle. Desktopil oli latents 14-16ms, 20Mbps bitrate. Kanaleid sai vahetatud, ei muutunud midagi. Wifi6-ga seoses, mitmetes kohtades netis rahvas räägib, et 6-ga latentsus madalam kui 5-ga. Aga selge on see, et see ruuter üle Gigabiti ei saa nagu näha. Ruuter ise on arvuti kõrval, vahe headsetiga mingi meeter. Pigem on ikka see 1080Ti nõrk (selle encoder ei pidavat ka väga hea olema võrreldes uuematega) ja nagu seal videotes ka mainitud siis alles RTX2000 seeriast korralik encoder olemas. VD ei lase üle 60Mbps pannagi sättest selle ruuteriga. Aga nagu enamus ütelvad, bitrate peaks olemas vähemalt 100-150Mbps. Link puhul pidi olema bitrate vaikimisi 150Mbps. Bitrate muidugi on vaid üks asi, teine kõik ka realisatsioon lahendusel. Link on ametlikult beta alles ka. Ei kahtlegi, et VD lahendus ei oleks hea..aga rauda on alla vaja ka head ikkagi.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 02.12.2020 18:39:41 vasta tsitaadiga

Proovisin Nvidia 3090-ne uue AMD 5900x protsessori ja 4x8GB RAM-iga Alyxi ära, Ultra seadetes ei õnnestunud alla 144Hz Valve indexiga saada ja seda ka keerulistes tasemetes, kus eelnevalt oli 100-120fps-i juures fps ultra peal. Nüüd oleks aeg Alyx 2 välja lasta icon_smile.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2020 19:45:27 vasta tsitaadiga

Mis prose enne oli? 5th series Ryzen pidi mälukiirust hästi õgima, vaatan et pulgad sul ka profiilis 4200Mhz peal, vist ilmselt olulisemgi välja tuua kui et 4 pulka sisestatud dual channel toega platvormle.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2020 10:16:02 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
xmaster kirjutas:
vaatasid ikka eraldi latency väljavõtet ka või, et mille alla sul tegelikult siis latency läheb? Räägid korduvalt wifi 6'st, palju sul siis networkingu latency on? icon_smile.gif
Kui pärast tuleb välja, et sul lihtsalt arvuti ei jaksa siis pole sest wifi 6'st miskit kasu. Võidad 1-2 ms'i networkingu all.
Teine variant, et peaksid vaatama, et wifi ruuter ei ole suure liiklusega kanalil või lihtsalt kaugel.
Nagu ka videos selgitatakse.

Eraldi ei vaadanud jah. Peaks tõesti võtma pulkadeks lahti selle. Desktopil oli latents 14-16ms, 20Mbps bitrate. Kanaleid sai vahetatud, ei muutunud midagi. Wifi6-ga seoses, mitmetes kohtades netis rahvas räägib, et 6-ga latentsus madalam kui 5-ga. Aga selge on see, et see ruuter üle Gigabiti ei saa nagu näha. Ruuter ise on arvuti kõrval, vahe headsetiga mingi meeter. Pigem on ikka see 1080Ti nõrk (selle encoder ei pidavat ka väga hea olema võrreldes uuematega) ja nagu seal videotes ka mainitud siis alles RTX2000 seeriast korralik encoder olemas. VD ei lase üle 60Mbps pannagi sättest selle ruuteriga. Aga nagu enamus ütelvad, bitrate peaks olemas vähemalt 100-150Mbps. Link puhul pidi olema bitrate vaikimisi 150Mbps. Bitrate muidugi on vaid üks asi, teine kõik ka realisatsioon lahendusel. Link on ametlikult beta alles ka. Ei kahtlegi, et VD lahendus ei oleks hea..aga rauda on alla vaja ka head ikkagi.


Ma testisin enda setupi ka ära.
Kõik parameetrid on kuskil 5-8 vahel ja mängu renderdamine kohati tiba rohkem. Ehk siis total on enamasti 32-38 ms vahel.
Bitrate on 80 juures.

Kas saad lingi anda sellele nö heale hama kaablile, peaks seda ka proovima, kas vahe on, kuigi, as is, on minu jaoks wireless kogemus küll nii mugav/hea, et ilmselt ei viitsiks vahetada.
Teine asi on see ,et ma usu, et selle paneeli/läätsedega oluliselt paremat tulemust saab saada...

Vahepeal testisina natukeka Asgard's wrathi, mingi opening sequence-i mängisin läbi ja minu väikese üllatusena tuli see, et mõõga mängud tunduvad mulle rämps, sest mõõga tunnet ei ole. Selles mõttes on ikka Alyx väga hea, et relvaga laskmisel on vähem võõras tunne, kui mõõgaga tühja vehkides...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 03.12.2020 22:41:43, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 174, 175, 176  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.