Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 174, 175, 176  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 27.03.2016 20:02:19 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
xmaster kirjutas:

edit: "I love SDE more than VR experiences" tüüpidele icon_smile.gif - https://www.youtube.com/watch?v=eS-Ii-4NHEk

No kui on selline pilt siis ei ole nagu väga halb midagi. Arvestades, et consumer versioon peaks parem tulema ju ikkagi, siis ma ütleks, et personaalselt minule oleks see täiesti mängitav. Aga igatahes ees on nüüd põnevad päevad, sest kohe saab hakata lugema/vaatama hulgaliselt ülevaateid CV headsetidest. Nagunii vast ennem suve lõppu vabamüügist neid kätte ei saa, seega aega otsuste tegemiseks on piisavalt.


Noo eelmine aasta kui VIVE proovisin oli pilt pm sama nagu DK2-l. Nendest videotest on üliraske aru saada kuidas asi reaalsuses on. Tahakski juba uurida rahus kodus nii retail VIVE kui RIFTI, et lõpp sõna öelda.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
markedmen
HV kasutaja
markedmen

liitunud: 25.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2016 20:26:06 vasta tsitaadiga

HDTanel, 99% 1000€ VR ostjaid ei ela kitsas 1-2 toalises korteris. Ma leiaks oma elamises pea igas toas tantsuplatsi, kus VR liikuda ning ma usun, et paljudel teisel on sama seis.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Serio
HV kasutaja
Serio

liitunud: 05.12.2004




sõnum 28.03.2016 00:03:08 vasta tsitaadiga

Wordmc9 kirjutas:
kas keegi saaks lingi anda 64 bitise tracking sensori driverite i jaoks ? mul tuvastab asja tavalise kaamerana ja ei toimi enam :S


https://onedrive.live.com/redir?resid=72F80947B5F7C69!6156&authkey=!ANBKOVvbxSgLYF8&ithint=folder%2cinf
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 28.03.2016 11:51:35 vasta tsitaadiga

Esimesed ülevaated väljas.

http://www.techradar.com/reviews/gaming/gaming-accessories/oculus-rift-1123963/review
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gotmilk
HV kasutaja

liitunud: 13.04.2005




sõnum 28.03.2016 12:08:11 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:


Noo eelmine aasta kui VIVE proovisin oli pilt pm sama nagu DK2-l. Nendest videotest on üliraske aru saada kuidas asi reaalsuses on. Tahakski juba uurida rahus kodus nii retail VIVE kui RIFTI, et lõpp sõna öelda.


Ära loobi selliseid kommentaare eriti kui asjast midagi ei taipa. PM sama pilt nagu DK2???? Ma olen Vive kohta palju rumalat juttu kuulnud kuid see kandideerib küll nüüd esimesele kohale.
Ja enne kui sa vastu vaidlema hakkad siis pole mõtet. Mul on Vive pea 9 kuud olnud ja kuna täna on 28 ja NDA läbi siis võin öelda, et CV1 on ka üle poole aasta käes olnud.


Teistele infoks.

Vive ja CV1 ekraanid on väga head kuid mitte perfektsed. Piksleid on natuke näha kuid see kaob kohe tahaplaanile. Üldiselt peale esimest minutit ei märka sa ekraani ja see ei sega ka. Väga palju loeb mängudest ja nende visuaalsest stiilist. Erksate värvidega maailmad kus detailid 2-5 meetri vahel (ja mida ei ole post produktsiooni effektidega lõputult vägistatud nagu tänapäeva AAA mängud mis ekraanil bling bling välja näevad) töötavad väga hästi. Kui DK2 puhul hakkas silm umbes 20 minuti pärast väsima siis CV1 on 4-5 tundi peas olnud ilma, et mingeid probleeme oleks esinenud. Loomulikult kui mängite mängu mis on kiireloomuline ja selline mida olete harjunud ekraani taga mängima siis väsite kiiremini ära kuna sensory overload on päris suur.

Seega on suur tõenäosus, et tekib täiesti uut liiki mänge mis töötavad ainult VR-is ja meil ei ole isegi õrna aimugi millised need mängud olema hakkavad. Selles suhtes oleme tagasi super mario ajastus. Olen paljude developerite prototüüpe saanud proovida ja seal on päris palju fantastilisi näiteid olnud.
Seega ei tasu unitstada GTA6 vr-is või Call Of Duty VR. Need mängud jäävad ekraanide kuna seal töötavad nad kõige paremini.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2016 12:59:59 vasta tsitaadiga

tuleb pöörata tähelepanu mängule mitte ekraanile icon_smile.gif
eile demosin sõpradele nostalgiat, doom ja dukenukem. 3D sai neile uue tähenduse icon_biggrin.gif
dirt rally oli ka kohustuslik ja snow rollercoaster vms
beer_yum.gif thumbs_up.gif nice

äitäh driverite eest icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 333 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 278
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aivo998
HV vaatleja

liitunud: 26.12.2013




sõnum 28.03.2016 13:01:42 vasta tsitaadiga

http://time.is/PST
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 28.03.2016 15:10:44 vasta tsitaadiga

Kes ootavad tasuta Rifti DK1 toetamise eest Kickstarteris, pange oma rahakotid valmis. Transa + maksud tulevad teie taskust ja Eesti maksude juures saab laks olema päris korralik icon_neutral.gif

Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gotmilk
HV kasutaja

liitunud: 13.04.2005




sõnum 28.03.2016 15:40:23 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Kes ootavad tasuta Rifti DK1 toetamise eest Kickstarteris, pange oma rahakotid valmis. Transa + maksud tulevad teie taskust ja Eesti maksude juures saab laks olema päris korralik icon_neutral.gif



Kas see on sinu tracking info? Eesti KS toetajad Rifti ei saa kuna meie riik ei ole saajate nimekirjas. Sain ainult panna ennast "ootele" kui Rift peaks hakkama Eestisse tulema. Muidu pakuvad ainult swag-i saatmist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 28.03.2016 16:43:46 vasta tsitaadiga

Eih, see on Rifti Redditist - https://www.reddit.com/r/oculus

EDIT: GiantBombi striim alustab kell 17: https://www.youtube.com/watch?v=imlbNXF6gpM
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2016 16:54:48 vasta tsitaadiga

Serio tänud sulle driverite eest icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 333 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 278
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 28.03.2016 17:02:31 vasta tsitaadiga

Ise olen mõelnud, et "winter games dos" võiks korduda VR-sicon_wink.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 28.03.2016 17:42:30 vasta tsitaadiga

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-oculus-rift-review
http://arstechnica.com/gaming/2016/03/the-ars-review-oculus-rift-expands-pc-gaming-past-the-monitors-edge/
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 28.03.2016 20:59:07 vasta tsitaadiga

Gotmilk kirjutas:
HDTanel kirjutas:


Noo eelmine aasta kui VIVE proovisin oli pilt pm sama nagu DK2-l. Nendest videotest on üliraske aru saada kuidas asi reaalsuses on. Tahakski juba uurida rahus kodus nii retail VIVE kui RIFTI, et lõpp sõna öelda.


Ära loobi selliseid kommentaare eriti kui asjast midagi ei taipa. PM sama pilt nagu DK2???? Ma olen Vive kohta palju rumalat juttu kuulnud kuid see kandideerib küll nüüd esimesele kohale.
Ja enne kui sa vastu vaidlema hakkad siis pole mõtet. Mul on Vive pea 9 kuud olnud ja kuna täna on 28 ja NDA läbi siis võin öelda, et CV1 on ka üle poole aasta käes olnud.


Teistele infoks.

Vive ja CV1 ekraanid on väga head kuid mitte perfektsed. Piksleid on natuke näha kuid see kaob kohe tahaplaanile. Üldiselt peale esimest minutit ei märka sa ekraani ja see ei sega ka. Väga palju loeb mängudest ja nende visuaalsest stiilist. Erksate värvidega maailmad kus detailid 2-5 meetri vahel (ja mida ei ole post produktsiooni effektidega lõputult vägistatud nagu tänapäeva AAA mängud mis ekraanil bling bling välja näevad) töötavad väga hästi. Kui DK2 puhul hakkas silm umbes 20 minuti pärast väsima siis CV1 on 4-5 tundi peas olnud ilma, et mingeid probleeme oleks esinenud. Loomulikult kui mängite mängu mis on kiireloomuline ja selline mida olete harjunud ekraani taga mängima siis väsite kiiremini ära kuna sensory overload on päris suur.

Seega on suur tõenäosus, et tekib täiesti uut liiki mänge mis töötavad ainult VR-is ja meil ei ole isegi õrna aimugi millised need mängud olema hakkavad. Selles suhtes oleme tagasi super mario ajastus. Olen paljude developerite prototüüpe saanud proovida ja seal on päris palju fantastilisi näiteid olnud.
Seega ei tasu unitstada GTA6 vr-is või Call Of Duty VR. Need mängud jäävad ekraanide kuna seal töötavad nad kõige paremini.


Midagi ei taipa? Ise sa loobid sitta siin ju. Olen proovinud igasugu VR tooteid ja Gamescomil sai nii see krdima VIVE kui Retail Rift ära proovitud. Jah ei saanud süveneda seal aga siiski oli hea võrdlus kasvõi retail riftiga.
Ise otsin kedagi, kes saate jaoks asja kasvõi laenaks mõneks päevaks aga noh tundub suht võimatu Eestis, mingi viiel inimesel ehk olemas need tooted ja niipalju raha pole, et neid mõne video pärast tellima hakkaks.
VR ise on suht toores veel aga potentsiaal on hea.. samas ma ei tea palju nad muutnud on nii VIVE kui Rifti GC ajast nii, et sellepärast ongi suurem himu testida.. ja samal ajal võiks juba DK1 ja DK2 ka ette võtta, et hea võrdluse saada.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 28.03.2016 22:10:57 vasta tsitaadiga

Giantbombi ülevaateid vaadates on optimismi küll väga raske leida praegusel hetkel. Launch lineup on peale mõne tuttava klassiku ikka päris nõrk.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gotmilk
HV kasutaja

liitunud: 13.04.2005




sõnum 28.03.2016 22:35:01 vasta tsitaadiga

@Tanel

Jep. Kõva mängur oled küll ja selleks ka jääd. Mis vr-i puutub siis soovitan hetkel ennast tagasi hoida eriti kui nii rumalad väited suust tulevad. Meil on ca 100 inimest kohal Vive proovimas käinud ja kellelgi pole ekraani kohta taolisi kommentaare olnud.

GS ajast on ainult Vive ekraan tiba paremaks läinud ja Rift ei ole üldse muutunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2016 00:23:44 vasta tsitaadiga

Natuke teemasse, suhkrumäe äsjane hõige

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2016 03:03:53 vasta tsitaadiga

Oculuse uue softiga saab lucky's tale'i tasuta ja veel ühtteist mõndaaega, ka ilma headseti omamata saab installida ja ära tirida. Hiljem kui vive'i wrapper tehakse siis saab vast jooksutada.
Lucky's tale töötab dk2 peal ka täiesti ilusti, mängisin ka natuke. Ja muud asjad.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 29.03.2016 10:16:08 vasta tsitaadiga

https://www.reddit.com/r/Vive/comments/4cdcai/so_whats_the_verdict_on_rift_cv1_lenses_vs_vive/
https://www.reddit.com/r/oculus/comments/4cdntm/webm_cellphone_video_capture_of_the_halo_effect/

Honeymoon kestis ikka õkva lühikest aega. Kus meie Soome sõber on btw? Rift launchis ja tüüp on siis nüüd kadunud kui just läks põnevaks.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 29.03.2016 11:11:35 vasta tsitaadiga

Gotmilk kirjutas:
@Tanel

Jep. Kõva mängur oled küll ja selleks ka jääd. Mis vr-i puutub siis soovitan hetkel ennast tagasi hoida eriti kui nii rumalad väited suust tulevad. Meil on ca 100 inimest kohal Vive proovimas käinud ja kellelgi pole ekraani kohta taolisi kommentaare olnud.

GS ajast on ainult Vive ekraan tiba paremaks läinud ja Rift ei ole üldse muutunud.


See, et 100 inimest proovimas on käinud ei tähenda otseselt midagi. Pane kasvõi DK1 inimesele pähe mingiks demoks ja nad on nii pöördes asjast, et jube, nad ei panegi tähele mingit kehva pilti vms. Kui nüüd aga asja müüma hakata inimesele oma 800euri eest ja ta tahab hakata rohkem kui 10mintsa istuda ja mängida vot siis tekib probleeme.
Hetkel lihtsalt tunne, et sa ei oska kaine mõistusega asjale läheneda. Aga noh kui sa oled mingit mängu asjale tootmas vms siis ma saan aru miks sa seda kõike nii kõrgelt hindad ja kõiki teisi, kes midagi negatiivset räägivad maha tegema hakkad.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 29.03.2016 11:31:49 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:

See, et 100 inimest proovimas on käinud ei tähenda otseselt midagi. Pane kasvõi DK1 inimesele pähe mingiks demoks ja nad on nii pöördes asjast, et jube, nad ei panegi tähele mingit kehva pilti vms. Kui nüüd aga asja müüma hakata inimesele oma 800euri eest ja ta tahab hakata rohkem kui 10mintsa istuda ja mängida vot siis tekib probleeme.
Hetkel lihtsalt tunne, et sa ei oska kaine mõistusega asjale läheneda. Aga noh kui sa oled mingit mängu asjale tootmas vms siis ma saan aru miks sa seda kõike nii kõrgelt hindad ja kõiki teisi, kes midagi negatiivset räägivad maha tegema hakkad.


Sa mu Redditi linke ei lugenud, ega? Rifti paljuhaibitud parem pilt on bluff.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2016 11:42:46 vasta tsitaadiga

pmst siis DK2 ainult suurem reso icon_smile.gif
Kommentaarid: 333 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 278
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 29.03.2016 11:42:46 vasta tsitaadiga

Njah, ega täit tõtt (enda jaoks) vist ennem teada ei saa kui ise ära proovida. Vive launch ka kohe, saab kuulda mis seal rindel toimub kah.

Kommentaar: "Halo. Now also on Oculus Rift!" Haha..see oli hea icon_lol.gif

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015


viimati muutis Equinox 29.03.2016 11:48:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Gotmilk
HV kasutaja

liitunud: 13.04.2005




sõnum 29.03.2016 12:14:27 vasta tsitaadiga

@Tanel

See, et sul mingi kari lapsi korterist läbi käib, et katsuda asja mida nad pole kunagi varem näinud. Muidugi on nad kõik esialgu pöördes.

HDTanel kirjutas:
siis ma saan aru miks sa seda kõike nii kõrgelt hindad ja kõiki teisi, kes midagi negatiivset räägivad maha tegema hakkad.


Ära hakka üritama seda ajada "fanboy vs teised negatiivsete arvamustega inimesed" teemasse. Ma ei hinda asju üldse kõrgelt. Ma olen suhteliselt kriitiline ja leian, et vr on hetkel natuke üle haibitud ja arvatavasti ta massidesse veel niipea ei jõua. Siin teemas on palju negatiivset VR-i kohta räägitud ja üldiselt on nendel mingi point sees olnud. Sinu puhul on tegu lihtsalt lihtsalt valede faktide levitamisega.

Mida ma absoluutselt ei talu on see kui mingi isehakanud "game journalist " (eriti veel kes on saanud seadet proovida) on lausa nii teadmatuses, et paneb ekraani DK2-ga kõrvuti. Lausa häbi hakkab.

Ja inimesed kes meil siin läbi käinud on kõik olnud ühel või teisel moel VR-i, mängude või digitaal meedia loomisega seotud ja antud teemas hästi haritud. Paljud neist on DK1 ja DK2 omanikud. Pöördesse neid väga kergesti ei aja.

EDIT: Igaks juhuks lisan veel eraldi juurde, et oleks arusaadav. Praeguste headsetide (CV1 ja Vive) resolutsioon on kõvasti parem ja teravam kui DK2. Kuid ta ei ole perfektne, piksleid on näha ja SDE on ka võimalik tuvastada kui silmadega punnitad. Olen suht kindel, et näiteks Avot-ile ekraan ei meeldi. Ja see on ok sest VR on alles väga noor kuid areng paari aasta jooksul on olnud tohutu. Kui samas tempos edasi läheb siis ma ei imesta kui 3-4 aasta pärast on meil enam vähem perfektne ekraan kus ühtegi pikslit ei tuvasta.

Kui oled die hard mängur siis ma VR headset-i veel ei soovitaks osta (juhul kui sul palju raha ei vedele). Kui aga oled VR-i fänn ja teadvustad endale olukorra reaalsust siis igal juhul on praegune CV1 ja Vive consumer ready.


viimati muutis Gotmilk 29.03.2016 12:15:40, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2016 12:15:18 vasta tsitaadiga

Wordmc9 kirjutas:
pmst siis DK2 ainult suurem reso icon_smile.gif


Noh jah, nagu iphone 6 on pmst nagu iphone 1 ju, ainult parem raud!

.. või mis ootused täitmata jäid?
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 174, 175, 176  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.