Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Kuhu minna äriideega märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2013 17:45:45 Kuhu minna äriideega vasta tsitaadiga

Tere!

Olen vaikselt mõelnud paari äriideed aga ei oska kusagile nendega pöörduda. Otsiks nii rahastust kui kriitikat.
Midagi olen kuulnud nn skype loojatest aga kuidas nendega või nende sarnaste (juriidiliste)inimestega ühendust võtta?
Kas on kohti või kedagi kus oma idee kohe ära müüa, et käid välja ja saad mingi väikse raha kohe vms icon_biggrin.gif

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 10.01.2013 18:21:05 vasta tsitaadiga

Idee ei maksa teostuseta midagi.

Mingit ideede turgu kui sellist ei eksisteeri. Maksimaalne, mis niisama linna peal laiamisega saavutad on see, et "investor" noogutab kaasa, aga ütleb, et raha siiski ei saa. Kuu aega hiljem vaatad seda sama idee teostust juba kellegi teise nimega. Ideed juba kotti tagasi ei topi.

Kui tõesti mingi super toode/teenus ja teostuseks hetkel raha pole, siis alusta sellest, et fikseerid selle kuskil ära. Vähemalt konsulteeri mõne juristiga idee omandi fikseerimise kohta enne sellega turule minemist.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 10.01.2013 18:24:04, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 10.01.2013 18:22:43 vasta tsitaadiga

kui õigeid inimesi ei tunne, siis väga raske ideed teostada. kas teostad läbi raskuste ise või jah kingid selle ära.
aga kui on hea idee, siis saab äkki patendi võtta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2013 18:25:13 vasta tsitaadiga

Aga sa võid rääkida mis ideed sul on, siis oskame täpsemalt soovitada icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2013 18:29:49 vasta tsitaadiga

No sellepärast ma küsingi, et kuhu minna. Et ei tekiks sellist olukorda, et investor või jurist selle idee ise käima lükkaks kui endal raha pole. Kindlasti on mingid võimalused..
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 10.01.2013 18:33:46 vasta tsitaadiga

Nagu ikka, oleneb kogu protsess äriideest e mõttest endast.
Sul peab olema pakkuda vähemalt robustne idee turust (eelistatult turu-uuringu näol, mida enda presentatsioonis demonstreerida) ja kava sisenemisplaaniga.

Kui me räägime tootest/seadmest, siis valmistu selleks, et mingigi toetuse saamiseks tuleb eelkõige omal käel prototüüpita ja/või luua lihtne proof-of-concept.
Selles osas aitavad sind ehk isegi kohalikud ülikoolid ja vastavad inseneritudengid.

Juriidiliselt on asi isegi minu jaoks veidi segane.
Intellektuaalset omandit väga vist ei osteta, kui vaid rohkem renditakse e oma idee müümine on selline kahepoole suhestus. NDA on see, mis klapib.
Patendi saamine on pikem perspektiiv ja soovi korral jäägu see kompanii enda kaela.

Edasi sihid Nišše, kelle valdkonda sinu mõte tõesti käraks.
See on teostuselt müügitöö vorm e võtad ühendust ja räägid plaanist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 10.01.2013 18:34:06 vasta tsitaadiga

Stardiraha EAS vist jagab. Vbl tasub sul asja elluviimisega ise alustada ja siis kui midagi reaalset on olemas, siis otsida investoreid. Enne seda idee siis kaitsta kas konf. lepingutega vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2013 18:34:30 vasta tsitaadiga

Rahastusega aitavad kaasa kohalikud arenguagentuurid näiteks, EAS jne.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2013 18:35:07 vasta tsitaadiga

Tõstsin StartUp/ IT ettevõtluse foorumisse, siin saab ilmselt rohkem vastukaja.
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 10.01.2013 19:04:27 vasta tsitaadiga

Räägi ideest endast lähemalt. Siis on lihtsam soovitusi anda.
Kas idee on "Lõunakeskuse ees porgandeid müüma hakata" või "parkimise eest maksmine eriti innovaatiliselt ja elektroooniliselt lahendada"? Esimesel juhul peaks ärinõuandlatest nõu/rahastust saama. Teise versiooni puhul tuleks enne natuke juriidiliselt tagumikku lappida, enne investorite otsimist.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2013 23:09:40 vasta tsitaadiga

Ideid on palju. Olen välja mõelnud mitu toodet mille prototüübid on paberil olemas ja mida suudaks ise kätega ka ka valmis ehitada.
On ka igasugu muid ideid. Näiteks oletame, et smartposti ei eksisteeriks. Aga mul tuleks selline mõte luua smartpost nagu ta täna on, kuhu selle mõttega minna? Ehitad selle kapi valmis ja lähed kusagile näitama? Ilmselt mitte.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2013 23:15:10 vasta tsitaadiga

Noname, http://www.garage48.org/ oled mõelnud ühendust võtta?
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 11.01.2013 00:44:20 Re: Kuhu minna äriideega vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Tere!

Olen vaikselt mõelnud paari äriideed aga ei oska kusagile nendega pöörduda. Otsiks nii rahastust kui kriitikat.
Midagi olen kuulnud nn skype loojatest aga kuidas nendega või nende sarnaste (juriidiliste)inimestega ühendust võtta?
Kas on kohti või kedagi kus oma idee kohe ära müüa, et käid välja ja saad mingi väikse raha kohe vms icon_biggrin.gif


Idee ei maksa ilma teostuseta midagi. Teostus tähendab julgust MIDAGIGI ära teha, ise. Siis teha järeldusi ja tegutseda vastavalt tulemustele. Kõik teenused on sisse ostetavad. Esialgu soovitan alustamise rahad ise säästa või kuidagi tekitada. Kui algul peaks kuluma üle jõu käiv summa, võta teine äriidee.

Kui tahad hakata tomateid müüma, küsi inimestelt kurkide müümise kohta. Mõlemad on juurviljad, järelikult sobib kurkide kohta antav nõu (või üldine mõte) ka tomatite kohta. Tegutse, analüüsi, tegutse.

Juriidiliselt on meil patendiamet. Kui OÜ/Fie/... kohta info leidmine ja erinevustest arusaamine liiga keeruline on, ole palgatööl edasi.

Eesti on väike. Inimesi ja nende kontakte on lihtne leida. Võta ühendust, kutsu nad lõunale, räägi nendega. Ka ideedest. Otsi pigem nõu ja mõtteid ja kontakti, kui kohe äripartnerit. Kui on endal tulemusi ette näidata, oled tõsiselt võetavam.

_________________
Allkiri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 11.01.2013 04:20:41 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Ideid on palju. Olen välja mõelnud mitu toodet mille prototüübid on paberil olemas ja mida suudaks ise kätega ka ka valmis ehitada.
On ka igasugu muid ideid. Näiteks oletame, et smartposti ei eksisteeriks. Aga mul tuleks selline mõte luua smartpost nagu ta täna on, kuhu selle mõttega minna? Ehitad selle kapi valmis ja lähed kusagile näitama? Ilmselt mitte.


Onud, tädid, vanaisa vennapojad, sõbrad, naise/mehe/enda exboyfriendid/exgirlfriendid jnejnejne.
Äkki on peaagu sugulaste või nn. lehma lellepoegade hulgas keegi, kes on ettevõtlusega tegelenud ning oskab nii nõu anda, kui ka mõtted kosmosest natuke maalähedasemale orbiidile tuua.
Võid ju mujalt otsida, aga vähe neid, kes täiesti tundmatule tasuta esmakoolitust viitsivad pakkuda.


Tegelikult mul ka pakkuda äriidee. Põhineb valemil E=mc2.
Kui m-st selle valemi järgi õnnestuks E-d teha siis võiks ise ja mitu põlve järeltulijaid enam mitte millegagi tegeleda.
Ümberringi ju praktiliselt energiakriis.
Olen kõigile pakkunud, kes koolitunnis esinemiseks äriideed küsivad.
Ise ei viitsi antud muundamise probleemidega hetkel tegeleda icon_lol.gif
Kui keegi asja ette võtab, siis ei pea mind ei teavitama, ega ka mingisugust obrokit maksma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 11.01.2013 08:41:49 vasta tsitaadiga

wiinanina kirjutas:
...Tegelikult mul ka pakkuda äriidee. Põhineb valemil E=mc2.
Kui m-st selle valemi järgi õnnestuks E-d teha siis võiks ise ja mitu põlve järeltulijaid enam mitte millegagi tegeleda.
Ümberringi ju praktiliselt energiakriis.
Olen kõigile pakkunud, kes koolitunnis esinemiseks äriideed küsivad.
Ise ei viitsi antud muundamise probleemidega hetkel tegeleda icon_lol.gif
Kui keegi asja ette võtab, siis ei pea mind ei teavitama, ega ka mingisugust obrokit maksma.
Nüüd kahjuks demonstreerid oma vähimatki asjatundmatust. Muundus ise on ammu lahendatud. Probleem on energia enda käsitlemises. Siit mõtle edasi, käi koolis ja õpi ja siis ehk suudad midagi arukat probleemi lahendamise suunas mõelda.

Ja Noname, sul tasuks oma ideede suhtes järgi kaaluda, et sama viga ei teeks. S.t. idee tegelikult vana ja tuntud aga puudub majanduslikult äratasuv rakendusvõimalus.
Mainisid, et suudaksid oma (ühe?) idee prototüübi valmis teha. Ehk peaksidki seda tegema, kui prototüüp ette näidata, siis on sul lihtsam potensiaalsetes huvilistes tõsist tahtmist äratada sinu toetamiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 11.01.2013 11:32:30 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
....Nüüd kahjuks demonstreerid oma vähimatki asjatundmatust.....


Sul siis keldris olemas seade, mis antud valemi kohaselt suvallist ainet energiaks muutes mul homme 40kWh mahtuvusega aku ära laeb??
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 11.01.2013 11:42:09 vasta tsitaadiga

wiinanina kirjutas:
Mnator kirjutas:
....Nüüd kahjuks demonstreerid oma vähimatki asjatundmatust.....


Sul siis keldris olemas seade, mis antud valemi kohaselt suvallist ainet energiaks muutes mul homme 40kWh mahtuvusega aku ära laeb??
Ära kirjuta selliseid lollusi!
Sai ju kirja, et sa pead lahendama energia enda käsitlemise, s.t. tegeliku, probleemi esmalt!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 11.01.2013 12:16:12 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Ära kirjuta selliseid lollusi!
Sai ju kirja, et sa pead lahendama energia enda käsitlemise, s.t. tegeliku, probleemi esmalt!!!


Äri seisnebki erinevate probleemide lahendamises.
Kui mõni neist on keerulisem, kui raamatupidamisfirma otsimine, siis ei tohi seda enam äriks nimetada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.01.2013 12:19:41 vasta tsitaadiga

wiinanina kirjutas:
Tegelikult mul ka pakkuda äriidee. Põhineb valemil E=mc2.
Kui m-st selle valemi järgi õnnestuks E-d teha siis võiks ise ja mitu põlve järeltulijaid enam mitte millegagi tegeleda.
See on umbes samal tasemel läbi mõeldud "äriidee" kui "homsest hakkan rikkaks". icon_rolleyes.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 11.01.2013 12:20:50 vasta tsitaadiga

wiinanina, Sina oledki see tola, kes Leedus tuumajaama ehitab/ei ehita/ehitab/ei ehita. Otsusta lõpuks ära ja löö kopp mättasse. See on ju ainult üks tuumajaam, selle ehituse saab 100% firma kuludesse kanda ja pärast põlvkondade kaupa pappi tasku panna.
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2013 12:36:01 vasta tsitaadiga

Ma ütleks nii, et kõik oleneb sellest, palju sul on vaja raha, et see äriidee midagi sisse hakkaks tooma ja mis ajaperioodil see juhtuma hakkab. See huvitab investoreid.
Teiseks vaevalt, et on olemas ideed, mida on välja mõelnud ainult 1 inimene. Enamus ideid on selliseid tavaelu probleeme lahendavad ning nendele on mõelnud kindlasti sadu või vähemalt kümneid inimesi - lihtsalt kõigil pole aega, tahtmist, oskusi neid ideid teoks teha.
Samuti on paljude ideedega see probleem, et idee on iseenesest hea, aga see ei teeni raha. See lahendab mingit mugavusporbleemi ning reaalselt see ei teeni. Seega ei saa sellele ka investeeringuid jne.

Ma soovitan sul teha äriplaan ning hakata sellega käima oma valdkonna investorite juures, ka EAS'is. Kui sul on äriplaan olemas, siis on mingigi märk, et sina selle ideega esimesena lagedale tulid ja keegi seda kopeerima ei hakka. See, et keegi sinust ette jõuab on alati võimalik, ideede vargus on ka võimalik, aga enamasti pole seda mõtet karta.

Kui lähed investori juurde jutuga, et mul on ILLLGELT hea idee, aga ma ei julge seda rääkida, äkki varastatakse ära, siis naerdakse sind välja icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2013 12:37:14 vasta tsitaadiga

Ärge mind nüüd päris saamatuks ka pidage, ma ei ole tavaline nn itmees. Olen eraettevõtja juba aastaid, lisaks töötan 3 koha peal veel. Tutvusi on vägagi piisavalt. Aga tuttavate juurde ei tasu iga ideega minna, oled ilma nii ideest kui tuttavast. Tanel, tänud hea pakkumise eest, olen garaazi kohta palju kuulnud aga pole sellesse süvenenud, millegipärast arvasin, et mingi ülikooli projekt.
Juriidika pärast ei muretse, mul on 4 juristi kohe varnast võtta.

MelesMeles, kas enamus teostused polegi siis idee ise? Mina arvan, et on.

Siin teemas millegipärast eeldatakse, et mul on mingi loll mõte pähe tulnud ja tahan nüüd selle läbimõtlemata lolluse pealt raha teenida. Ärge nii palun mõtelge, siis ei ole sellel teemal mõtet.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 11.01.2013 12:41:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

oled ilma nii ideest kui tuttavast

NDA kaitseb selliste tegemiste eest, sest patendi saamine e intellektuaalse omandi registreerimine on pigem alati hilisem protsess.

Kui sa mainid uhkusega enda elukäigust ja tutvustest, siis lähtud eelolevast reast ja ostad nõu ning spetsialistid sisse.
Paraku see nii käib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2013 12:49:28 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
tsitaat:

oled ilma nii ideest kui tuttavast

NDA kaitseb selliste tegemiste eest, sest patendi saamine e intellektuaalse omandi registreerimine on pigem alati hilisem protsess.

Kui sa mainid uhkusega enda elukäigust ja tutvustest, siis lähtud eelolevast reast ja ostad nõu ning spetsialistid sisse.
Paraku see nii käib.
Uurin selle NDA kohta. Ei maininud uhkusega, mainisin, et võiks ära jätta postitused kus arvatakse, et ma ei tee OÜ-l, AS-il, FIE-l jms vahet. Teen küll.
Teiseks mõtteks minu postil oli see, et ma ei küsinud juriidika kohta nõu, see nõu on mul olemas, sellest pole vaja rääkida.

Ma arvan, et on ka teisi võimalusi, ei pea kõike sisse ostma. Selline asi on olemas nagu riskiinvestor.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 11.01.2013 12:54:52 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Ärge mind nüüd päris saamatuks ka pidage, ma ei ole tavaline nn itmees. Olen eraettevõtja juba aastaid, lisaks töötan 3 koha peal veel. Tutvusi on vägagi piisavalt. Aga tuttavate juurde ei tasu iga ideega minna, oled ilma nii ideest kui tuttavast. Tanel, tänud hea pakkumise eest, olen garaazi kohta palju kuulnud aga pole sellesse süvenenud, millegipärast arvasin, et mingi ülikooli projekt.
Juriidika pärast ei muretse, mul on 4 juristi kohe varnast võtta.

MelesMeles, kas enamus teostused polegi siis idee ise? Mina arvan, et on.

Siin teemas millegipärast eeldatakse, et mul on mingi loll mõte pähe tulnud ja tahan nüüd selle läbimõtlemata lolluse pealt raha teenida. Ärge nii palun mõtelge, siis ei ole sellel teemal mõtet.


1) kirjuta oma idee äriplaaniks. Investorit ei huvita idee, investorit huvitab kust raha tuleb. Enamasti saad ise ka äriplaani kirjutades selgeks, kas idees üldse äri on või mitte.
2) kui plaan kirjas ja endale tundub et raha tuleb, siis on aeg investorite uksetaha minna. Kas või skaibi asutajate (mis iganes neil see ettevõtte nimi oli). Easi võid ka pöörduda, aga seal on hetkel rahad suht otsas.
2.1) anternatiiv on koguda sõbrad kokku, teha ühisfirma ja üritada omade jõududega idee realiseerida, kui asi juba käib ja raha tooda, on lihtsam investori juurde minna ja kasvõi kogu oma ettevõtmine maha müüa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Kuhu minna äriideega mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.