Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Eesti ühistransport nutitelefonis märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 15.12.2012 02:44:12 vasta tsitaadiga

gan3b, jah hea meelega teeks, aga need andmed ei ole avalikud.

Vahepeal olen edasi uurinud, kuidas saaks realiseerida reisiplaneerija. Proof of concept lahendus on mul valmis. Vaja veel mobiili klient ilusaks saada. Hetkel kasutan Redhati tasuta(demo) pilveserverit, millel on vaid 500MB mälu. Seetõttu toimib planeerija ainult Tartus ja lähiümbruses! Lisaks tuleb punktid panna teele suht lähedale, st metsades ja Peipsil orienteerumiseks ei saa kasutada. Veebliiidesega graaf on testitav siin: https://eeotp-eejboss6.rhcloud.com/opentripplanner-webapp/
Kui keegi tahab sponsoreerida, siis kogu Eesti katmiseks oleks vaja 8GB RAMiga pilveserverit. Ehk, et jääb ära. Tallinna jaoks saaks veel ehk mõistliku hinnaga, aga tasulist app-i ma põhimõtteliselt ei viitsi teha.

Lisaks, kui leidub vabatahtlikke, siis võiks tõlkida ühistranspordi rakenduse nt vene keelde (mina ei valda seda nii hästi).
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<resources>
    <string name="app_name">Eesti ühistransport</string>
    <string name="app_short_name">Ühistransport</string>
    <string name="search_bus_hint">Peatuse nimi või aadress</string>
    <string name="cities">Linnad</string>
    <string name="favourites">Lemmikud</string>
    <string name="routes">Liinid</string>
    <string name="map">Kaart</string>
    <string name="on_map">Näita kaardil</string>
    <string name="no_routes">Ühtegi liini ei leitud!</string>
    <string name="loading_data">Laadin andmeid, palun oota</string>
    <string name="about">Abi</string>
    <string name="activity_desc">Peatused</string>
    <string name="location">Minu asukoht</string>
    <string name="app_descrip">Andmete allikas on http://www.peatus. ee</string>
    <string name="find_stop">Otsi peatusi</string>
    <string name="find_route">Otsi liine</string>
    <string name="no_location_fix">Teie asukoht on teadmata</string>
    <string name="search_route_hint">Otsi liine</string>
    <string name="favourites_title">Salvestatud peatused</string>
    <string name="no_favs">Salvestatud peatused puuduvad</string>
    <string name="no_favourites">Peatuse lemmikute nimekirja lisamiseks avage kaart (menüüst \""Minu asukoht\"), valige peatus ning tehke vajutus salvestamise ikoonil. Pikk vajutus (long tap) lemmikute nimekirjas eemaldab peatuse nimekirjast. </string>
    <string name="showmap">Näita kaardil</string>
    <string name="no_more_busses">Täna enam väljumisi pole.</string>
    <string name="preferences">Seadistused</string>
    <string name="remove_stop">Eemaldan salvestatud peatuste hulgast?</string>
    <string name="favs_stop_save_msg">Teil on võimalik lisada endapoolne märkus:</string>
    <string name="max_favs_reached">Kahjuks ei ole võimalik üle kümne peatuse lisada</string>
    <string name="favs_saved">Peatus %1$s lisati lemmikute hulka.</string>
    <string name="favs_already_saved">Peatus %1$s on juba lemmikute nimekirjas!</string>
    <string name="favs_removed">Peatus %1$s eemaldati lemmikute hulgast.</string>
    <string name="save_stop">Salvesta peatus</string>
    <string name="cancel">Loobu</string>
    <string name="yes">Jah</string>
    <string name="no">Ei</string>   
    <string name="show_all">Näita kõiki</string>
    <string name="no_gps_lock">Hetkel on täpne asukoht teadmata</string>
    <string name="show_selected_trips">Valitud liini suunad</string>
    <string name="trolleybus">Trolliliinid</string>
    <string name="tram">Trammiliinid</string>
    <string name="train">Rongiliinid</string>
    <string name="bus">Bussiliinid</string>
    <string name="search_str">Vasted otsingule %1$s</string>
    <string name="trip_departures">Liini %1$s valitud suuna väljumised</string>
    <string name="stop_trips">Peatust %1$s läbivad liinid</string>
    <string name="route_row_clicked">Aegade vaatamiseks vajuta väljumise ajale</string>
    <string name=" wheelchair_accessible ">Allajoonitud väljumisi teenindavad madala sisenemisega sõidukid.</string>
</resources>

_________________
Otsin katkist modulaarset PSU-d(lammutamiseks) raha või töökorras PSU vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2012 18:54:15 vasta tsitaadiga

PitBull kirjutas:
gan3b, jah hea meelega teeks, aga need andmed ei ole avalikud.
</resources>[/code]

Khm, http://soiduplaan.tallinn.ee/gps.txt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 15.12.2012 19:14:59 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
Polnud teadlik sellest. Olen vaid peatus.ee-d kasutanud.

Viimastes veergudes on tõenäoliselt mingid identifikaatorid. Hetkel pole aega süveneda. Kui leian võimaluse nende andmete sidumiseks peatus.ee andmetega, siis saaks teha huvitavaid asju. Näidata, kui kaugel asub sõiduk valitud liinil valitud peatuses. Ehk isegi arvutada, kui palju on sõiduk graafikust ees või maas jne. Ma küll ei tea, kui suurt pointi see nüüd ühistranspordi radu täis Tallinnas omab. Sõidukite asukohad kaardil koos tüübi (buss, troll...) ja liini numbriga julgen kindlasti lubada.

_________________
Otsin katkist modulaarset PSU-d(lammutamiseks) raha või töökorras PSU vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 15.12.2012 19:36:20 vasta tsitaadiga

Kas on mingi võimalus lisada programmi ka (kasvõi lemmik)peatuste ajad offlainis, et saaks aegu näha ka siis, kui andmeside on lukus, krediit otsas jne? Niisama proovisin, kui kõik wifi ja andmeside on kinni, siis ei näidata mitte midagi peale musta lehe. Isegi oma peatuste nimekirja ei näita, millest tekkis ka küsimus, kas minu salvestatud lemmikud asuvad kuskil väljaspool minu telefoni?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009



Online

sõnum 17.12.2012 13:58:32 vasta tsitaadiga

Oleksin huvitatud võimalusest näha kiiresti näiteks kodust linna või kodust tööle marsruudi aegasid. Sisuliselt sama otsing, mis Peatus.ee ja soiduplaan.ee optimaalse reisi otsing aga offline ja eelhäälestatult, et kiiresti vaadata.

Avad rakenduse ja näed, et praegu kõige varasem kodupeatusest (Buss nr X) väljub 11:45 ja sihtpunkti jõuab kell 12:04.

Nagunii sõidad tihti sama marsruuti, teed koguaeg sama otsingu. Võiks see juba tehtud olla kui rakenduse avad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2012 17:56:54 vasta tsitaadiga

PitBull kirjutas:
Vahur kirjutas:
Kui peatuse lisan lemmikute alla, kas siis ülearuseid liine ei saa sealt eemaldada (neid mida mul vaja pole)? Või jäi see mul kahe silmavahele kuidagi.
Menüü -> Abi.
Installisin uuesti ja proovisin. Abiinfos on kirjas ainult kuidas peatust lemmikute alla panna ja sealt eemaldada. Ma sooviksin aga, et kui lisan peatuse, siis ta näitaks mulle ainult minu soovitud bussi-trolli-trammi aega, teisi mitte. Ehk kui sõidan 1A bussiga, siis ma ei tahaks näha V1 jne aegasid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 22.12.2012 02:14:24 vasta tsitaadiga

Uuendasin versiooni.
- Loodetavasti sai parandatud viga HTC EVO-ga.
- Lisasin seadete lehe

Dijital, seadete all on nüüd võimalik valida kuni 15 väljumise kuvamine lemmikute nimekirjas. Lisasin lemmikute kuvale ka kontrolli, et seda ei üritatakse uuendada, kui võrguühendus puudub (vist nn lennuki režiim). Seeg peaks saama nii, et kusagil WIFI võrgus olles laadid lemmikute nimekirja ära ning paned app-i taustale käima, st vajutad nt "Home" vm. Hiljem siis kui app-i jälle käivitad peaks nägema neid aegu. Ma loodan, et see lennukirežiim toimib. Ma ei oska kahjuks testida "krediit otsas" juhtumit.

Offline andmetega rakendus oleks >5MB minimaalselt ning selleks, et ajad oleks õiged tuleb rakendust uuendada iga päev (tegelikult liinid/ajad muutuvad iga päev).

Vahur, kui saan õigesti aru, siis ei vaja Sa mitte lemmikute nimekirja vaid konkreetse liini ja peatuse ajatabelit:


Lisaks olge hoiatatud, et ma ei kujuta ette, milline see asi hakkab välja nägema pühade ajal. Näiteks Tartu liinid on peatus.ee-s hetkel nii:
http://www.peatus.ee/#city;tartu-linn

_________________
Otsin katkist modulaarset PSU-d(lammutamiseks) raha või töökorras PSU vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
grt
HV vaatleja

liitunud: 06.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2012 02:59:44 vasta tsitaadiga

Sularahaautomaatide rakendus on veel Baltic ATM, kasutan juba pikalt.
Mis puutub "Eesti ühistransporti", siis oleks tore, kui saaks ta ka SD-kaardile tõstetavaks muuta (vähemalt Xperia Pro'l, android 4.0.4, ei ole see võimalik).
Edu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 04.01.2013 03:04:09 vasta tsitaadiga

grt, hetkel sai "android:installLocation='auto'", mis peaks tähendama, et kasutaja saab valida, kuhu ta rakenduse paigaldab. Mul endal ei ole kahjuks võimalik seda testida.

Lisasin kaardile Tallinna sõidukite asukohad reaalajas. Sellega on see nüanss, et 24MB VM, mis on vist enamusel uuematel telfonidel standard, on ikkagi liiga vähe ning kui kõik kaardi kihid sisse lülitada ning kaart ka välja zoomida, siis on nõrgemate telefonidega OOM garanteeritud. Mingid piirangud sai lisatud a'la reaalajainfot näidatakse alles teateud zoomist altes jms, aga 16MB mäluga seadmetel pole sellest eriti ka abi.
Et asi sahtlisse ei jääks, siis panin ikkagi ülesse. Eks näis, kui inimesed aru ei saa ja kukuvad hädaldama eks siis võtab reaalajainfo maha.

Eelpool mainitud DigiTV (Amino karbi) juhtimise rakenduse tegin ära. Põhiõtteliselt saab juhtida kõiki IR seadmeid üle bluetoothi või etherneti. Kui aega saan, siis teen ehk eraldi DIY teema.

_________________
Otsin katkist modulaarset PSU-d(lammutamiseks) raha või töökorras PSU vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 05.01.2013 01:13:17 vasta tsitaadiga

Mingi väike bug vist. Avastasin, et peale südaööd hakkab näitama uue päeva hommikusi aegu, ehkki tegelikult veel on öised bussid liikvel ja minu peatust läbimas.

Mingi värskendamise nupp võiks ka kuskil menüüs olla. Kui olen lemmikute listis, siis enne ei uuendata aegasid, kui ma pole sealt kuhugi liikunud ära (edasi või tagasi).

Aga muidu, müts maha Su (kirjutasin lausa suure tähega) ees. Kuigi ma ise sõidan harva bussiga, on see app ka meelelahutuslikult põnev icon_razz.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pasta
HV vaatleja
pasta

liitunud: 15.01.2006




sõnum 07.01.2013 17:02:31 vasta tsitaadiga

Reaalaja info töötab hästi!, vähemalt mu telefonis ja ons lahe ja kasulik korraga, ää seda ää vöta... icon_smile.gif
Viimasel paaril päeval on tekkinud ainult muu jama (voibolla seotud sellega, et bussiajad kõik muutuvad tänasest tallinnas), aga paljudes peatustes näitab, et täna väljumisi ei ole, või on siis lihtsalt mõni buss lihtsalt puudu, samas kui kaardi pealt seda peatust vaatan, siis seal on kõik olemas...
Varemalt olen veel märganud sellist pisikest vasthakku tihtilugu, et otsin peatust leian selle, siis veel viimane klikk ja siis must ekraan üleval kiri: "peatus see ja see jne", selle peale siis võtan aga ühe sammu tagasi ja klikkan uuesti ja siis tuleb nagu pean, et laadin andmeid jne, et nagu esimese korraga ei ühenda reaalselt jne
üts soovitus oli veel, a seda võin ka järgmine kord ajada... :p

Üldplaanis ühinen eelkõnelejaga, väga asjalik rakendus! icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ediss0n
HV kasutaja


liitunud: 09.12.2001




sõnum 08.01.2013 13:58:13 Bug report vasta tsitaadiga

Tere arendaja.

Kõik on kena ja ilus, aga paar viga jäi silma:

Ülalt menüüst antakse valik: "otsi peatusi|otsi liine|Minu asukoht|Lemmikud|Abi|Seaded".

Kõik on väga ok, ainult et kui valida Lemmikud või Minu asukoht, siis enam sama valikut uuesti valida ei saa. Lemmikute korral nagu ei tekigi soovi seda menüüst uuesti valida, aga "Minu asukoht" nuppu tahaks ehk uuesti vajutada, sest olen äkki kaarti sirvima hakanud ja tahaks "koju" tagasi kerida kiirelt.


Näiteks google maps'is on ju ülal paremal see "näita kus ma olen" nupp. Sama võiks ka bussi-rakenduses olla.

Teine viga: kui layerite alt valida real time (kasutajat tuleks hoiatada, et see on ajast maas), siis peale telefoni keeramist (landscape -> portrait) on see linnukene sealt kadunud...

ja viimaseks veel väike soovitus... ehk saaks layerite alt mõõtkava sisse lülitada?


Aga muidu väga ponks soft. Ahjaa, kui mingi peatuse peale klikkida, siis tekivad ajad. Kui nüüd järgmise peale klikkida, tekivad ka ajad. Eelmine aken võiks aga äkki kinni minna? Muidu kuhjuvad need üksteise otsa ja siis ei saa enam midagi aru, mis kaardi peal on.

_________________
:wq
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 12.01.2013 22:36:47 vasta tsitaadiga

Selge, homme on vist aega nende vigadega tegeleda/parandada. Mh saab siis ka vene keele tõlke. Backa saatis e-mailile faili:
tsitaat:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<resources>
<string name="app_name">Eesti u"histransport</string>
<string name="app_short_name">U"histransport</string>
<string name="search_bus_hint">Остановка или адрес</string>
<string name="cities">Города</string>
<string name="favourites">Фавориты</string>
<string name="routes">Маршруты</string>
<string name="map">Карта</string>
<string name="on_map">Показать на карте</string>
<string name="no_routes">Маршрутов не найдено</string>
<string name="loading_data">Загрузка данных, обождите</string>
<string name="about">Помощь</string>
<string name="activity_desc">Остановки</string>
<string name="location">Где нахожусь</string>
<string name="app_descrip">Данные получены с http://www.peatus. ee</string>
<string name="find_stop">Поиск остановки</string>
<string name="find_route">Поиск маршрута</string>
<string name="no_location_fix">Ваше местонахождение неизвестно</string>
<string name="search_route_hint">Поиск маршрута</string>
<string name="favourites_title">Сохранённые остановки</string>
<string name="no_favs">Нет сохранённых остановок</string>
<string name="no_favourites">Для добавления остановки в фавориты откройте карту (в меню \""Где нахожусь\"), и выбрав остановку, нажмите на иконку сохранения. Долгое нажатие в фаворитах позволяет удалить остановку из списка. </string>
<string name="showmap">Показать на карте</string>
<string name="no_more_busses">Сегодня больше нет отправлений.</string>
<string name="preferences">Настройки</string>
<string name="remove_stop">Удалить из сохранённых остановок?</string>
<string name="favs_stop_save_msg">Можете добавить свой комментарий:</string>
<string name="max_favs_reached">К сожалению, нельзя добавить больше десяти остановок</string>
<string name="favs_saved">Остановка %1$s добавлена в фавориты.</string>
<string name="favs_already_saved">Остановка %1$s уже в фаворитах!</string>
<string name="favs_removed">Остановка %1$s удалена из фаворитов.</string>
<string name="save_stop">Сохранить остановку</string>
<string name="cancel">Отказаться</string>
<string name="yes">Да</string>
<string name="no">Нет</string>
<string name="show_all">Показать все</string>
<string name="no_gps_lock">Точное местонахождение ещё неизвестно</string>
<string name="show_selected_trips">Выбранные направления</string>
<string name="trolleybus">Троллейбусы</string>
<string name="tram">Трамваи</string>
<string name="train">Поезда</string>
<string name="bus">Автобусы</string>
<string name="search_str">Результат поиска %1$s</string>
<string name="trip_departures">Отправления маршрута %1$s в выбранную сторону</string>
<string name="stop_trips">Через остановку %1$s проходят</string>
<string name="route_row_clicked">Для просмотра отправлений нажмите на время</string>
<string name=" wheelchair_accessible ">Подчёркнутые отправления обслуживает транспорт с низкими ступеньками.</string>
</resources>

_________________
Otsin katkist modulaarset PSU-d(lammutamiseks) raha või töökorras PSU vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UnknowFunk
Kreisi kasutaja
UnknowFunk

liitunud: 06.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2013 01:48:17 vasta tsitaadiga

Ära tee venekeelset, las need umbkeelsed pingutavad veidi icon_rolleyes.gif
_________________
Mida hiljem saabub kiirabi, seda täpsem on diagnoos.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 13.01.2013 02:03:04 vasta tsitaadiga

UnknowFunk kirjutas:
Ära tee venekeelset, las need umbkeelsed pingutavad veidi icon_rolleyes.gif

+1 thumbs_up.gif

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pasta
HV vaatleja
pasta

liitunud: 15.01.2006




sõnum 14.01.2013 13:13:12 vasta tsitaadiga

Kui nüüd viimasel ajal olen seda reaalaja infot vaadanu, siis on see ikka peris mööda, aga see pole arendaja jama, leidsin koha kus need võetud on: http://soiduplaan.tallinn.ee/#bus/map ja sellega on see äpp täiesti sünkroonis... Ei saagi aru mis kuradi loogikagaa need bussid sinna kaardile on liikuma pandud, gps-id peaks ju kõikides bussides tänapäeval peal olema...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 14.01.2013 22:11:33 vasta tsitaadiga

Vene keele tõlkest niipalju, et tegelikult päris palju kasutajaid on Venemaalt. Google arendaja konsoolilt näen ma lisaks kasutajate telefoni keelele (viiendik on vene k) ka asukoha riiki (IP järgi vist). Võimalik muidugi, et Narvas kasutatakse Venemaa operaatoreid. Teisel kohal on soomlased.

Dijital, lemmikute nimekiri perioodiliselt ei uuene tõesti, kuid peaks uuenema automaatselt, kui on olemas internetiühendus ning see kuva muutub aktiivseks (nt peale ekraaniluku eemaldamist). Perioodiline uuendamine hakkaks akut sööma ning üldiselt kipub vähemalt Sony telefonidel vaikimisi juba 30sek-iga klahvilukk peale minema. Panen menüü alla pigem lemmikute valiku tagasi.

pasta, üritasin seda vahepeal andmed jäävad tulemata korrata, kuna kahtlustan, et selline asi võis viimaste versioonidega lisanduda, kuid mul ei õnnestunud seda korrata. Siin sooviti funktionaalsust, et asi oleks mingil määral kasutatav ka offline ning sai veidi tarkust talle lisatud. Ma kardan, et nüüd on nii, et kui internetiühenduses on auk, siis ta jätab päringu tegemata.
Tallinna "reaalajainfot" ei oska kommenteerida. Ma arvan, et need on ikka reaalselt GPS andmed. Kui andmeid jälgida, siis nad uuenevad 20-30sek tagant. Ehk, et tõenäoliselt on andmed 30sek viivitusega.

Ediss0n, reaalajaandmete kohta sama kommentaar - tõenäoliselt on ~30sek viide. Kui keegi viitsib, siis võib neil küsida, mis värk nende andmeteaga täpsemalt on. Menüüga on selline asi, et it's not a bug it's a feature icon_smile.gif Võib-olla oleks jah ei ole vaja kasutajat piirata ning need valikud menüsse tagasi panna.

Teen siis nii, et
* menüüs on alati kõik valikud
* menüü valiku "Minu asukoht" muudan lihtsalt -> "Kaart" ning lisan kaardile veel ühe kihi "Minu asukoht" ning võimaluse oma asukohta reaalajas jälgida. St koos bussiga sõita, siis on näha, kui reaalajas need "reaalajaandmed" tegelikult on.

-Koppel- jt, reisiplaneerijast niipalju, et peaaegu on valmis, kuid kahjuks ainult Tartu ja Tartumaa. Geoandmed on juba suht OK.
Vaadata saab siit: https://eeotp-eejboss6.rhcloud.com/opentripplanner-webapp/ Kaardil ülevalt paremast nurgas "+" märgilt tuleb valida kaardikihiks OpenstreetMap. Asukoht tuleb määrata teele mitte kaugemal kui 100m ning ainult Tartus ja Tartumaal.
Mul ei ole lihtsalt kohta, kuhu andmeid majutada. Kogu Eesti vajab vähemalt 8GB mäluga privaatserverit. Nõme on ka see, et kogu kremplit tuleks hakata hooldama, sh andmeid uuenda. Kui mõni riigi vms fond tahab sellise tasuta asja eest maksta, siis ehk variant, aga ärilist/tasulist asja küll ei ole mõtet üritadagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andresv
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2004




sõnum 18.01.2013 20:51:57 vasta tsitaadiga

PitBull kirjutas:
Tallinna "reaalajainfot" ei oska kommenteerida. Ma arvan, et need on ikka reaalselt GPS andmed. Kui andmeid jälgida, siis nad uuenevad 20-30sek tagant. Ehk, et tõenäoliselt on andmed 30sek viivitusega.


Keegi võiks katsetada, et kui buss hilineb, kas siis seal kaardil on bussi tegelik asukoht või graafiku järgne asukoht. Või vaadata kas Vabaduse Väljaku veebikaamera pilt on selle kaardiga sünkroonis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2013 20:57:44 vasta tsitaadiga

andresv, viimati kui buss hilines, siis kaardil oli bussiasukoht reaalajas. Väikese viivitusega muidugi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mamba
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2012




sõnum 19.01.2013 16:39:24 vasta tsitaadiga

Kas offline mode i ei saa teha? Nii et jätab meelde viimati uuendatud ajad ning saab neid vaadata
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ediss0n
HV kasutaja


liitunud: 09.12.2001




sõnum 20.01.2013 01:18:31 vasta tsitaadiga

PitBull kirjutas:

Ediss0n, reaalajaandmete kohta sama kommentaar - tõenäoliselt on ~30sek viide. Kui keegi viitsib, siis võib neil küsida, mis värk nende andmeteaga täpsemalt on. Menüüga on selline asi, et it's not a bug it's a feature icon_smile.gif Võib-olla oleks jah ei ole vaja kasutajat piirata ning need valikud menüsse tagasi panna.

Teen siis nii, et
* menüüs on alati kõik valikud
* menüü valiku "Minu asukoht" muudan lihtsalt -> "Kaart" ning lisan kaardile veel ühe kihi "Minu asukoht" ning võimaluse oma asukohta reaalajas jälgida. St koos bussiga sõita, siis on näha, kui reaalajas need "reaalajaandmed" tegelikult on.


Tere ja äge ja tänud. Vaatasin just et asi uuenes. Ühe asja unustasid siiski:

Mis iganes layereid sa kaardile lisad (traffic/sattelite/realtime), nii kui telefoni külili keerad, alustatakse jälle ühe default layeriga - peatused. On see nüüd featuur või bug, jätan Sinu otsustada.

PS: "minu asukoht" layerit silma ei hakanud. Äkki ei peagi olemas. Igatahes suured tänud all vasakul selle "center" nupu eest.
Samuti jäi samaks see, et lahtiklikitud aegade tabel kaardi tab'il ei kao ära, kui järgmist peatust klikkida. Taaskord ilmselt featuur. Aga ehk oleks sildist möödaklikkimisel sildi sulgumine otstarbekam?


Ja ikkagi kõige lõpuks: Tänud töötava asja eest. Kes olen mina et kingitud hobuse suhu vaatan.


PPS: kes reaalaja andmeid tahab kontrollida, istugu toas akna alla ja vaadaku möödasõitvat transporti. Saate ise aru, mis värk on. (võimalik, et sõiduplaani veebi jõuavad andmed ise juba lag'iga.)

_________________
:wq
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pasta
HV vaatleja
pasta

liitunud: 15.01.2006




sõnum 21.01.2013 00:17:10 vasta tsitaadiga

Mis reaalaja andmetesse puutub, siis olen seda ikka jälginu nii ja naa, et saada sotti ja tundub midagi on saanu selgemaks, ehk seletus on väga lihtne,- nädalavahetusel, kui ühistranspordi liiklus hulga hõredam, toimib asi peaagu et reaalajas, need mõned sekundid mahajäämust on köömes, aga tööpäeviti, eriti veel tipptunnil on mahajäämus mitte 20-30 sekundit, vaid mitmeid minuteid, vaat et viieni välja...
Ühesõnaga, kui on rohkem busse mängus ei suuda "Tallinna Transpordiameti" muidu tore sellealane arendus sammu pidada, kas asi jääb miski arvutusvõimsuse, serveri või teab mille taha, ma ei ole neis asjus nii kodus... icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
merikes
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2007




sõnum 21.01.2013 22:29:49 vasta tsitaadiga

Ehk saaks reaalaja info kuvamist madala reso jaoks kohandada natuke? Praegu on osasid numbreid ilma tooltipi avamiseta võimatu lugeda.
Manus

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV veteran
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2013 10:33:50 vasta tsitaadiga

Proovisin ka täna ja tundub väga hea asi aga sama probleem nagu merikes on.
Delay vastu ei saa vist midagi teha?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 24.02.2013 23:13:58 vasta tsitaadiga

Ediss0n, mul ei õnnestu seda korrata. Tõenäoliselt oleneb see Androidi versioonist ja/või telefoni riistvarast.

merikes, artur, uuendasin ikoone ning nüüd võiks väiksema resolutsiooniga seadmetel asi ilusam olla.


Lisatud, 24.02.2013
Tallinna ja lähiümbruse reisiplaneerija: https://eeotp-eejboss6.rhcloud.com/opentripplanner-webapp/
Graafi olen saanud suht. õigeks ning veebilehelt peaks olema täiesti kasutatav. Androidi klienti ei julge veel Play-sse panna, liiga katki on veel.

_________________
Otsin katkist modulaarset PSU-d(lammutamiseks) raha või töökorras PSU vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Eesti ühistransport nutitelefonis mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.