Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 341, 342, 343  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas vajad elektritoetust?
Jah, olen juba taotlenud
5%
 5%  [ 8 ]
Jah, hakkan lähipäevil taotlema
3%
 3%  [ 5 ]
Ei tea veel, pole otsustanud
5%
 5%  [ 7 ]
Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama
40%
 40%  [ 55 ]
Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem
22%
 22%  [ 30 ]
Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks)
22%
 22%  [ 30 ]
hääli kokku : 135

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2024 10:39:05 vasta tsitaadiga

Ma lootsin ikka scottilt õpetust saada icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 20.03.2024 11:14:42 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Tõmbasid kõik pistikutest välja?

Või siis max akudest müüki huugama.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2024 11:21:44 vasta tsitaadiga

1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2024 11:22:17 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Tõmbasid kõik pistikutest välja?


Panin sauna sisse, säästsin s*taks pappi.

tsitaat:
1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga


Finantsvabadus koputab uksele.


viimati muutis Markos 20.03.2024 11:22:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 20.03.2024 11:22:49 vasta tsitaadiga

Unustasin öösel akupakki laadida ja pererahvas pani hommikul pesu pesema thumbs_down.gif nüüd on pankrot
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2024 11:25:06 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Janis kirjutas:
Tõmbasid kõik pistikutest välja?


Panin sauna sisse, säästsin s*taks pappi.

tsitaat:
1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga


Finantsvabadus koputab uksele.

Jep, see aasta vist teine kord kui selline asi ära tasub icon_biggrin.gif Akumüüjad aga reklaamivad et saab hirmsasti kauplema hakata akudega
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2024 14:37:24 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Markos kirjutas:
Janis kirjutas:
Tõmbasid kõik pistikutest välja?


Panin sauna sisse, säästsin s*taks pappi.

tsitaat:
1,6 kwh sai müüdud jah kokku kahe tunniga


Finantsvabadus koputab uksele.

Jep, see aasta vist teine kord kui selline asi ära tasub icon_biggrin.gif Akumüüjad aga reklaamivad et saab hirmsasti kauplema hakata akudega


Raha tuleb turult kokku korjata, kui võimalus on. Vaatan praegust keskmist börsihinda ja no tulebki kenasti fixi lõpuks enamvähem see sama number kätte, mis muidu börsil olles, aga tõmmeldes. Kui mingeid ootamatuid sündmusi ei tule, millel on pikemaajalisem negatiivne mõju el hindadele, siis on energiamüüjate mudelid ikka suhteliselt täpsed.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2024 14:40:30 vasta tsitaadiga

Mis seal sul tõmmelda nii väga on? Sul pidi ka ju automaatika asju tegema.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2024 15:14:42 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mis seal sul tõmmelda nii väga on? Sul pidi ka ju automaatika asju tegema.


Teeb, aga mitte automatiseeritud asjad, pluss ka näiteks mõningane ebamugavus vee soojendamisega, see soodne tund võib olla ebamugavas kohas ja hommikul dushi alla minnes on vesi külm. Selle jaoks sai tehtud väikene algoritm, mis vaatab paagi tempi ja kui kukub alla teatud temperatuuri, siis lööb kütte sisse. Siis aga enam hinda ei vaadelda. Küttega on ka tegelt nii, et need soodsad tunnid võivad olla pekstud laiali üle ööpäeva. Fixiga praegust lükkab kütte kell 22 sisse ja 07 välja, ööläbi uhab järjest ja see on selgelt etem, kui pidev tõmblemine sisse-välja.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 20.03.2024 15:16:41 vasta tsitaadiga

Kehvasti soojustatud boiler siis, või temp liiga madalaks pandud.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2024 16:02:23 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kehvasti soojustatud boiler siis, või temp liiga madalaks pandud.


WTF ? ise ka saad aru, mida kommenteerid või ? Kui vett ei kasutataks, siis veaks kenasti ka 24h välja, paraku päeval ikka kasutatakse ja külm tuleb peale. Airwave paagid vast ikka on soojustatud piisavalt hästi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 20.03.2024 16:07:50 vasta tsitaadiga

Liiga väike boiler siis.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2024 16:17:15 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Liiga väike boiler siis.


Vaevalt, et keegi 5a tagasi süsteemi paigaldades mõtles sellele, et kunagi oleks vaja hakata elektrihinda jälgima. Sellele mõeldes peaks soojuspump ka võimsam olema, aga täna pole mõtet lihtsalt seetõttu täiendavat investeeringut teha. Veelkord, börsijälgimine ei anna mingit võitu, kui sul on turul saadaval sama keskmist peegeldav fix.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2024 16:37:03 vasta tsitaadiga

Huvitavad hinnapiigid täna ja homme. Täiesti eri aegadel. Saaks aru kui tööpäeviti samal ajal ikka. Mingi suurtarbija või -tootja teeb kusagil miskeid tunniseid katsetusi?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 20.03.2024 17:34:00 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Veelkord, börsijälgimine ei anna mingit võitu, kui sul on turul saadaval sama keskmist peegeldav fix.
Siiski ju oleneb, kellel on akupaak, saab sooja vett ette salvestada, samuti suurem boiler avab ettesalvestamise võimalusi, ka pesu-nõudepesumasinat saab ajastada odavamatele tundidele jne.

Muidu tekiks üldse küsimus, mis mõte tervikuna börsipakettidel on, kui need on kasutud.. icon_rolleyes.gif

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 20.03.2024 22:55:02 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Liiga väike boiler siis.


Vaevalt, et keegi 5a tagasi süsteemi paigaldades mõtles sellele, et kunagi oleks vaja hakata elektrihinda jälgima. Sellele mõeldes peaks soojuspump ka võimsam olema, aga täna pole mõtet lihtsalt seetõttu täiendavat investeeringut teha. Veelkord, börsijälgimine ei anna mingit võitu, kui sul on turul saadaval sama keskmist peegeldav fix.

Ära jahu. Pole viitsinud isegi börsijälgimise seadet järgi pannud, vaid eriti kallitel tipptundidel kütmise maha tõmmanud käsitsi.
Igasugune pesumasinad, nõudepesumasinad on suht mõttetu kulu. Küttega on hoopis teises skaalas numbrid.

Spoiler Spoiler Spoiler


Selle häda ongi, et tahetakse all-in saada odavate tundidega. Tegelikult tuleb saada hinnatippudest vaid lahti.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.03.2024 00:06:03 vasta tsitaadiga

Äkki ei vaidleks. Ma olen ehitanud päris korraliku süsteemi ja seda üle 2a jooksutanud, samamoodi jälginud elektrihindu igapäevaselt ja tekitanud posu exceleid. Mis numbrid need sul seal on ? Mu suvine kulu, 3MW'ni jõuad, siis hakka rääkima, mis on mõistlik ja mis mitte.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 21.03.2024 10:04:04 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Äkki ei vaidleks. Ma olen ehitanud päris korraliku süsteemi ja seda üle 2a jooksutanud, samamoodi jälginud elektrihindu igapäevaselt ja tekitanud posu exceleid. Mis numbrid need sul seal on ? Mu suvine kulu, 3MW'ni jõuad, siis hakka rääkima, mis on mõistlik ja mis mitte.


Sa ei ole ju ehitanud mingit korralikku süsteemi(olgem täpsed, oled lasknud ehitada, mitte ise ehitanud), vaid sul on täiesti tavaline standardpaigaldus. Selles pole midagi halba, see lahendus sobib väga hästi inimesele, kes maksab lihtsalt arveid ja tahab, et asi töötaks.
Mingit automaatikat vahele ju pole pannud? Iseenesest väga tore, et nüüd oma fix paketiga rahul oled, aga näet, on ka inimesi, kus suudavad alla fix hinna elektrit saada ilma igasuguste akulahendusteta. Fix hinna mõte on siiski see, et maksad natuke rohkem, aga maandad oma riski ära järsu hinnatõusu osas nagu vahepeal oli.
Ja taaskord, ma ei suuda võtta energiateemal tõsiselt isikut, kes ajab järjepidevalt MWh ja MW omavahel sassi.

Kui tahad rääkida, mis mõistlik, siis mul on köetavat pinda ~240 m2. Veebruaris läks ~1 rm kuuske (millest ma saan kätte ~950kWh energiat), 15m3(10,71 kWh/m3 kütteväärtus veebruaris) gaasi vee soojendamiseks ja elektrikogus on pildilt näha ning kütab soojuspump. Teen ma midagi valesti või kõvem mees on see, kes suuremaid arveid maksab?

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 12:34:57 vasta tsitaadiga

ranel, "korraliku süsteemi" all nagu ma aru saan pidaski Markos endatehtud kütte/koduautomaatikat silmas mis ka börsihinna jälgimisega tegeleb. icon_rolleyes.gif

Mis gaasikogusesse puutub, siis kas sul inimesi pole või nad ei pese? icon_lol.gif
Ma kui ka veel gaasi peal olin, siis huvi pärast möötsin, ~1m3 gaasi kulus ööpäevas tarbevee soojendamiseks. 4 inimest kes erilised lobistajad veel polegi, samas 1-2x päevas peseb end ikka igaüks.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.


viimati muutis bladerunner 21.03.2024 12:42:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 12:41:34 vasta tsitaadiga

Spikriks, prioriteetide järjekorrast edaspidise arutelu valguses,

1. kõik mis ütleb markos, see on ülim tõde (matemaatikas aksioom, religioonis jumal)
2. kui muust allikast pärinev info väidab muud siis vaata punkt 1

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 21.03.2024 13:39:38 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
ranel, "korraliku süsteemi" all nagu ma aru saan pidaski Markos endatehtud kütte/koduautomaatikat silmas mis ka börsihinna jälgimisega tegeleb. icon_rolleyes.gif

Mis gaasikogusesse puutub, siis kas sul inimesi pole või nad ei pese? icon_lol.gif
Ma kui ka veel gaasi peal olin, siis huvi pärast möötsin, ~1m3 gaasi kulus ööpäevas tarbevee soojendamiseks. 4 inimest kes erilised lobistajad veel polegi, samas 1-2x päevas peseb end ikka igaüks.

Kas linki on sellele, et mida täpsemalt siis kasutas automaatseks reguleerimiseks? Mul varasemalt pole küll silma jäänud, et mingit päris automaatikat oleks vahele pannud, vaid teinud käsitsi lülitamisi ...

Gaasiga 2 inimest. Pesu peseb pesumasin ja nõusid peseb pesumasin. Läbivoolusoojendi on ilma boilerita ja tänapäevane gaasikatel. Vanne asju pole.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2024 14:12:05 vasta tsitaadiga

No 2 inimese puhul võib see 15m3 tõesti siis tulla. Mul oli küll boiler seal veel vahel, muus osas muidu suht sama.

Mina ei tea kuidas Markos juhib aga ise saan enda õhk-vesi soojuspumbale öelda, et "küta", "ära küta". Seda siis vastavalt börsihinnale. Lisaks saab kütteringide ajameid juhtida. Pmst kui hind vähegi lubab, siis on kasulik öösel kell 4-7 ringid jõuga lahti hoida et päevaks ettekütmist teha, isegi kui tuba veidi rohkem soojem tol hetkel saab. Aga noh, seda saab siis arvutada vastavalt börsihinnale. Kui ilm väljas külm ja soodsat tundi tulemas pole siis alati saab mingist temperatuurist kütte taha lülitada.
Selle jaoks on mul elutoas õhk-õhk soojuspump, too lööb kiirelt poole tunniga õhu mõnusaks.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.03.2024 17:39:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Sa ei ole ju ehitanud mingit korralikku süsteemi(olgem täpsed, oled lasknud ehitada, mitte ise ehitanud), vaid sul on täiesti tavaline standardpaigaldus.
Mingit automaatikat vahele ju pole pannud?


Hmm, kontuurid, EU-L-8e + EU-WiFI RS + HA Tech Controllers integratsioon. Soojuspump, Fibaro Smart implant + HA. Soojuspumbal (Atlantic) ei saa kütteosa juhtida, ainult DWH'le saab öelda off peak hours, millal see siis sooja vett hakkab tegema. Kütte jaoks juhib HA börsihinna alusel kontuurikontrollerit. Kui hind soodne, siis tõstab soovitud temperatuuri kraadi võtta, kontuurid avanevad ja pump hakkab tööle. Kui soodne aeg saab otsa, siis lükatakse kraad alla, kontuurid sulguvad ja pump vajub ise tuttu ära. On veel ka radiaatorid, milledel Fibaro juhitavad termopead, aga nendega ei tee muud, kui, et ööseks tõmbab kraadi alla, ja päevaks tagasi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 24.03.2024 19:49:38 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Sa ei ole ju ehitanud mingit korralikku süsteemi(olgem täpsed, oled lasknud ehitada, mitte ise ehitanud), vaid sul on täiesti tavaline standardpaigaldus.
Mingit automaatikat vahele ju pole pannud?


Hmm, kontuurid, EU-L-8e + EU-WiFI RS + HA Tech Controllers integratsioon. Soojuspump, Fibaro Smart implant + HA. Soojuspumbal (Atlantic) ei saa kütteosa juhtida, ainult DWH'le saab öelda off peak hours, millal see siis sooja vett hakkab tegema. Kütte jaoks juhib HA börsihinna alusel kontuurikontrollerit. Kui hind soodne, siis tõstab soovitud temperatuuri kraadi võtta, kontuurid avanevad ja pump hakkab tööle. Kui soodne aeg saab otsa, siis lükatakse kraad alla, kontuurid sulguvad ja pump vajub ise tuttu ära. On veel ka radiaatorid, milledel Fibaro juhitavad termopead, aga nendega ei tee muud, kui, et ööseks tõmbab kraadi alla, ja päevaks tagasi.


No näet, sul on ju pool valemist alles olemas ja pool tegemata. Uuri nüüd, mis EX4 ja EX5 su soojuspumbal tähendavad. Igaks juhuks hoiatan ette, et Atlanticul ole väga ettevaatlik 12/24/230 pingetega. Neid on vahel manuaalides sassi aetud.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2024 20:02:23 vasta tsitaadiga

Estlinkid vist juba töötavad sest Eestis ja Soomes sama hind icon_lol.gif
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 341, 342, 343  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.