Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Windows 7 vs Windows 8 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kumb on parem?
Windows 7
68%
 68%  [ 202 ]
Windows 8
31%
 31%  [ 94 ]
hääli kokku : 296

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 08:26:53 Windows 7 vs Windows 8 vasta tsitaadiga

Arvan, et see subjekt väärib eraldi teemat.
Algusesse ka link (tänud kasutaja AJ ): http://www.computerworld.com/s/article/9228896/Windows_8_falls_further_behind_Windows_7_in_pre_launch_stats
tsitaat:
Users remain significantly less enthused about Windows 8 than they were three years ago about the then-unfinished Windows 7, according to data from an analytics firm.

Spoiler Spoiler Spoiler


Isiklikult arvan, et, kuigi Windows 8-s on explorerit mugavamaks muudetud, lisatud ISO mount jms nipet-näpet, siis fakt, et lauaarvuti kasutajad ei saa loobuda Metro UI kasutamisest, saab suureks komistuskiviks Windows 8-le.
Eemaldatud on ka Aero liides (mis minule isiklikult on alati väga meeldinud), eemaldatud on start menüü (sellest poleks hullu, kui see oleks millegi paremaga asendatud kui Metro).
Ja kuna Windows 7 toimib hästi, siis polegi nagu põhjust enamat soovida. Karta on ka, et produktiivsus selle OS-ga töötades lauaarvutis saab olema kehvem kui Windows 7-ga.

Kindlasti on vastuargumente, et Metrot pole ju vaja pidevalt kasutada. Lähed desktopile ja seal töötad edasi nagu praegu Windows 7 allgi. Paraku, kuna Metro on niivõrd tugevalt süsteemi integreeritud, siis varem või hiljem pead hakkama pendeldama Metro ja Desktopi vahel, mis on nagu siga ja kägu. Eriti käib see programmide kohta mille otseteesid sul töölaual või tegumiribal pole. Mõistetevatel põhjustel programfiles kausta navigeerimine on veelgi tüütum.

Naljakas on kusjuures see, et aastakest 5 tagasi kui Vista tuli, siis ma võtsin selle väga kiiresti omaks, kuigi paljud jäid XP peale (ja on seal vist praegugi icon_lol.gif ). Lihtsalt XP-ga võrreldes oli see minumeelest samm õiges suunas. Seda siis veel vanal raual mis polnud just kõige kiirem tolle aja kohta (AMD kahetuumaline ja 2GB RAM). Samas see toimis üllatavalt hästi, seega see aitas positiivsele muljele kaasa. Samas Vista oli vähemalt desktop OS mitte meelelahutus OS nagu Windows 8 tundub olevat.
Ja tänu Vistale oli ka Windows 7 jaoks hea põhi olemas mille peale veelgi parem OS ehitada. Ilma Vistata poleks meil täna Windows 7-t ja ma loodan, et paari kolme aasta pärast saab sama öelda ka Windows 9 kohta, mis loodetavasti annab MS-le võimaluse parandada Windows 8 vead.

Lisasin ka küsitluse.


viimati muutis Tomorrow 09.09.2013 08:39:24, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.07.2012 09:04:56 vasta tsitaadiga

Panen esimese positiivse:
Saab palju paremini hakkama vanematüübiliste läpparitega. Testläppar on selline a 5 aastane vanake, liigutab ennast oluliselt reipamalt kui Win7-ga katsetades.
Miinuspoolelt DVD toetuse puudumine Windows Media Playeril ja ma olen sunnitud kasutama lisaplayerit.


Postitatud Sony Ericsson mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 09:48:21 vasta tsitaadiga

Kui MSDNAA-sse tuleb, eks siis lasen kah peale icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
matzz007
HV veteran
matzz007

liitunud: 12.06.2006




sõnum 10.07.2012 09:58:01 vasta tsitaadiga

tomorrow, Mis mõttes Aero eemaldatud on ? Kuhu see siis kadus nüüd ?

Sisseehitatud Hyper-V tugi, Powershell V3, mitme ekraani kasutamisel on olemas all tööriista riba, uus otsingusüsteem start menüüs, parem aku kasutus, rohkemate võimalustega task manager, mugavam võgukaartide/ühenduste haldus. Need on põhilised asjad, mis mulle meeldivad rohkem Win8 puhul.

_________________
Project Wooden Case
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 10.07.2012 10:06:06 vasta tsitaadiga

Tänaseks kujunenud W8 kogemuse põhjal hakkan ma ennem OS X Mauntain Laionit tarbima kui W8-t.
Kuid W7 on supperlux thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ECMadis
HV kasutaja
ECMadis

liitunud: 23.08.2010




sõnum 10.07.2012 10:09:46 vasta tsitaadiga

Katsetades W8t mõnda aega ja naastes tagasi W7 peale, siis ainuke asi, millest puudu tunnen on see kui hotkeyga heli tugevust muutsin siis näitas visuaalselt seda mulle icon_smile.gif And thats it. Kui aus olla siis suht hale ju.
Samas aga näiteks usun, et W8 tableti peale mulle meeldiks jällegi väga.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 11:02:28 vasta tsitaadiga

matzz007 kirjutas:
tomorrow, Mis mõttes Aero eemaldatud on ? Kuhu see siis kadus nüüd ?

Jah Aero is no more. Akende läbipaistvus kah eemaldatud. Kõik on nüüd kandiline (win8 logo k.a) ja "flat"
Väidetavalt jõudluspõhjustel. Naljakas, et aastal 2006 Vistas ei mõjutanud jõudlust. Nüüd 6 aastat hiljem hulga tugevamal raual äkitselt mõjutab icon_lol.gif
matzz007 kirjutas:
Sisseehitatud Hyper-V tugi, Powershell V3, mitme ekraani kasutamisel on olemas all tööriista riba, uus otsingusüsteem start menüüs, parem aku kasutus, rohkemate võimalustega task manager, mugavam võgukaartide/ühenduste haldus. Need on põhilised asjad, mis mulle meeldivad rohkem Win8 puhul.

Hyper-V on ka Win7-s. Vist tuleb küll ise juurde installida, seega pole vaikimisi kaasas. Aga pole kindel, kuna kasutan Virtualboxi ise.
Powershell uuem versioon pigem kasulik neile kes seda oskavad. Tavakasutajale ei tähenda kaks eelmist featuuri midagi. Multimonitor taskbar on jah hea. See võiks ka win7-s olla. Niipalju kui kuulnud olen, pole aku eluiga grammigi pikem win8 all vs win7. Taskmanager muudatused on küll head jah. Ühenduste haldust ei oska kommenteerida. Testimisel tundus suht sama mis win7. Seda siis kaabliga. Vb traadita võrkude haldamine parem?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 11:07:26 vasta tsitaadiga

Kui esimesed Vista ja Win7 buildid netti lekkima hakkasid, sai ikka hoolega neid tiritud ja uuritud.
Nüüd pole mingit tahtmist seda Win8't isegi katsetamiseks tirida. Ei ole midagi seal, mida vaja läheks ja huvi pakuks minujaoks.

_________________
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 10.07.2012 11:10:03 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Jah Aero is no more. Akende läbipaistvus kah eemaldatud. Kõik on nüüd kandiline (win8 logo k.a) ja "flat"
Väidetavalt jõudluspõhjustel. Naljakas, et aastal 2006 Vistas ei mõjutanud jõudlust. Nüüd 6 aastat hiljem hulga tugevamal raual äkitselt mõjutab icon_lol.gif

2006. aasta oli võimsate lauaarvutite aasta ja siis oli "vaja" opsüsteemi kellade ja viledega, mis seda jõudlust ära kasutaks.
2009. aasta teemaks olid netbookid. Nende jaoks oli vaja optimeerida ja Windows 7 tuli juba oluliselt kergem, kui Vista oma launchi ajal.
2012. aasta teemaks on tabletid. Energiasäästlikus on veelgi olulisem, kui netbookidega.

Seda küll, et desktopi jaoks on tegu suhteliselt ebaõnnestunud sünnitisega.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 11:12:29 vasta tsitaadiga

Desktopid on mõeldud hääbuma. Arvutimaailm liigub kukesammul mobiilsuse poole.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dinkz
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2008




sõnum 10.07.2012 11:16:23 vasta tsitaadiga

Aga miks puudub valikust variant "Erapooletu" või "Mõlemad"? icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 10.07.2012 11:24:34 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Desktopid on mõeldud hääbuma. Arvutimaailm liigub kukesammul mobiilsuse poole.

Asjalikku tööd teha saab korralikult ikkagi mugavalt hea statsionaarse laua taga istudes (ning silmi ja käsi õiges asendis hoides), mitte jalalt jalale bussiooteputkas tammudes ja külmunud näppudega midagi ekraanilt ette manades.

Loomulikult mobiilsus ka jääb ja on teatud vajaduseks tarvilik, kuid see ei sureta välja desktop lahendusi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.07.2012 11:30:15 vasta tsitaadiga

Tomorrow: Tee parem Windows 8 Desktop lahti ja vaata, Aero on Win 8 Desktopis täiesti olemas. icon_smile.gif

Personalization - Aero Themes
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 11:38:27 vasta tsitaadiga

Sai hiljuti pandud proovi mõttes läpakale Win8 RP peale, umbes kaks tundi suutsin kasutada, aga siis hakkas see metro-integreeritus ikka väga pinda käima. Senikaua kuni ei leita mingit häkki, mis juuriks metro 100% välja (olgem ausad, hiirega ei ole teda just kõige mugavam kasutada, ning läpakal puute ekraan puudub) jään mina Win7 peale.
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 11:46:35 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Desktopid on mõeldud hääbuma. Arvutimaailm liigub kukesammul mobiilsuse poole.

seda juttu räägitakse juba väga kaua, ei ka nad kuhugi. ajalehed pidid ka kaduma, senini loen neid enamjaolt paberkandjal.
7 on piisavalt hea, et 8-st loobuda.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 10.07.2012 11:47:39 vasta tsitaadiga

Hääl läks Win 7'mele. Proovisin Win 8 ära ja see ei meeldinud mulle kohe üldse. Win 7 hakkasin kasutama kui esimesed buildid netti lekkisid. Tundub, et Win 8'ga läheb mul nii nagu Vistaga, ehk ma jätan selle vahele.
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s4nder
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 11:53:44 vasta tsitaadiga

Desktopi pool meeldib 8-s väga. Kui nüüd kuidagi Metrost lahti saaks, ei oleks probleemi kasutama hakata.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 10.07.2012 12:45:19 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Väidetavalt jõudluspõhjustel. Naljakas, et aastal 2006 Vistas ei mõjutanud jõudlust. Nüüd 6 aastat hiljem hulga tugevamal raual äkitselt mõjutab icon_lol.gif
Kusjuures mõjutab korralikult. 2008 aasta sülearvuti, T8300 2.4Ghz ja Nvidia 8400M GS. Kui videokaart oma takti jõudekiirustele langetab, siis on animatsioonid üsna hakkivad. Peale mõningad animatsiooni tõstetakse videokaardi kellad ülesse ja muutub sujuvaks, kuid see koheselt tõstab voolutarvet.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 12:53:57 vasta tsitaadiga

see teema tasuks käsile võtta siis kui vastav raud ka massidesse ilmunud on. teine võimalus, et võrredakse siga ja kägu..
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 19.06 Tallinnas.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 14:00:25 vasta tsitaadiga

Ise ütleks, et tahaks jubedalt 8t kasutada aga no vähemalt RP staadiumis on see äärmiselt keeruline. Enda kogemustest siis eelkõige läpakaga:

Win8 poolt:
*Üleüldine OSi kiirus - programmide ja OSi käivitumine, kasutamine, niisama toimetamine on tõsiselt paranenud oma kiiruse poolest. Seda eriti veel SSDga
*ISOde ja VHDde mountimine ja nendega toimetamine
*Hyper-V
*Täpsemad nõuded riistvaratootjatele - st standardiseeritud käitumine riistvaral tähendab vähem vajadust drivereid otsida ise tulevikus
*Sünkroniseeritus masinate vahel
*Võimekam task manager

Win8 vastu:
*Driverite probleemid, mitmetel juhtudel peetakse Win7 drivereid ebasobivateks, olgugi, et need installeeruvad algselt. Nt Dell W5530
*Palju funktsioone nuditud või peidetud - kasvõi shut down, wifi võrkude haldamine jne. Peab selgeltnägija olema, et midagi leida.
*Metro kohustuslik, pidev pendeldamine. Control panelist asjade otsimine vajab win+w shortcutti ja siis ka näidatakse tegevusi, mitte control paneli itemeid.
*Taustavalgustuse kontroll võib inimese hulluks ajada - sageli ei lülitata isegi ekraani sisse, sest valgust on liiga palju ja manual override on maha võetud kuniks valgusandurit täielikult maha ei keera. Maksimaalne eredus on limiteeritud kusagil seadistustes, rohkem keerata ei luba, ainult madalamaks. Samuti on sammud tunduvalt pikemad, kui W7-s, st valguse tugevust saab tunduvalt ebatäpsemalt reguleerida.
*Ebameeldiv boot loader - nt multibooti kasutades, kui Win8 on default OS, siis teistesse OSidesse bootimiseks tuleb täiendav restart teha ja vist oli ka vastupidi. Seda isegi W7 puhul.
*UAC, mis kohe ei taha lahti lasta - niisama maha keerates jääb endiselt sisse, registrist maha keerates ei luba enam metro appe kasutada.

Nagu aru sain, siis tulevikus paljud Win8ga tulevad masinad hakkavad omama UEFI Secure Boot feature'it, mida vist ka ei saavat välja lülitada teatud juhtudel ja mis väldib sageli kasutajate võimaluse installida teisi operatsioonisüsteeme. Hetkel on vist ainult red hat ühilduv sellega peale Win8? Parandage, kui eksin.

Olgugi, et ma vägisi üritasin siin kasutada Win8t ja seda isegi kuu aega enamvähem kasutasin, ei tulnud sellest midagi välja, no ei saa kõike sobivaks. Eks vaatab mis seis on, kui lõppversioon MSDNAAsse jõuab aga seniks jään Win7 juurde. Väike lootus on siiski, et mõningadki neist tüütutest omadustest saavad omad parandused ühel või teisel viisil ja W8 kogemus ka meeldivamaks muutub. W8 plussid on siiski päris kõnekad.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NNk2
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 14:04:04 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:

*Driverite probleemid, mitmetel juhtudel peetakse Win7 drivereid ebasobivateks, olgugi, et need installeeruvad algselt. Nt Dell W5530
...
*Metro kohustuslik, pidev pendeldamine. Control panelist asjade otsimine vajab win+w shortcutti ja siis ka näidatakse tegevusi, mitte control paneli itemeid.


Driverite installil panna Windows 7 compatibility ja enamus probleeme kaob.

Tavaline Control Panel on ka väga kergelt kätte saadav, parem click alla vasakusse nurka, kui start ikoon ilmub ja sealt control panel. Täpselt nagu win 7 oma, koos vana otsinguga.
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 14:15:29 vasta tsitaadiga

NNk2 kirjutas:
KillerXP kirjutas:

*Driverite probleemid, mitmetel juhtudel peetakse Win7 drivereid ebasobivateks, olgugi, et need installeeruvad algselt. Nt Dell W5530
...
*Metro kohustuslik, pidev pendeldamine. Control panelist asjade otsimine vajab win+w shortcutti ja siis ka näidatakse tegevusi, mitte control paneli itemeid.


Driverite installil panna Windows 7 compatibility ja enamus probleeme kaob.

Tavaline Control Panel on ka väga kergelt kätte saadav, parem click alla vasakusse nurka, kui start ikoon ilmub ja sealt control panel. Täpselt nagu win 7 oma, koos vana otsinguga.

1) Driveri setup toimis aga windows keeldus driverit omaks võtmast. St setup käis ära, mingeid veateateid ei tulnud, midagi ei kurdetud mulle ja öeldi, et asi on korras ja paigaldatud aga nii see ei olnud. Setupi käigus pakitakse ka driver lahti program filesi. Üritasin device managerist seda seadet lihtsalt käsitsi ette võtta, andsin asukoha ette läbi update driveri. Õige asi leiti üles ja öeldi, et ei saa installeerida.
2) Asi pole control paneli leidmises. Asi on selles, et ma kirjutan sageli välja control panel itemi nime või osa sellest nimest ja siis W7 puhul visatakse kohe õige asi ette. W8 puhul aga tulevad sellised soovitused, et mida ma teha võiksin tahta by default. A la mitte "network" puhul ei tule mitte network and sharing center aga tuleb connect to a network, mis võtab lahti lihtsalt hetkel nähtavad võrgud. Seda muidugi eeldusel, et sa oled öelnud üldsegi, et sa tahad settingutest otsida.

Siin võiks ju ka öelda, et miks sa lihtsalt control panelist asja välja ei võta aga point on selles, et suurema osa ajast kasutan ma erinevaid klaviatuuri peal olevaid lühiteesid ja muid käske. Hiirt kasutan suhteliselt vähe - st kui just internetis ringi ei käi.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 10.07.2012 14:27:58 vasta tsitaadiga

Päris suures osas tundub Win8 võlu ja valu olevat selles, et mitmeid asju tuleb teha teistmoodi. On see hea või halb on juba igaühe enda maitse asi. Mulle isiklikult meeldis Win8 juures esmajoones see, et install oli sama valutu kui OS X või linuxi paigaldamine - installimisel mõni klikk ning varsti on kõik paigas ja töötab. Eks see oleneb rauast ka - mul läks Lenovo X61s peale valutult.

Eks ma olen pigem vähenõudlik kasutaja ka kuid minu silmis töötab Win8 väga hästi. Eks erilisema raua, mängimise või pideva tviikimise puhul võib mulje teistsugune olla. Vbolla on mul ka see eelis, et kodus on nii linux, Mac kui nüüd siis ka Windows ning tuleb kõigi nendega hakkama saada icon_smile.gif. Ei ole nii väga vanas ja kindlas mõttemallis kinni.

Ahjaa - küsitlusel võiks veel variante olla tõesti.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 14:37:31 vasta tsitaadiga

Hetkel küsitlusele variante lisada ei plaani. Läheks liiga laialivalguvaks. Mõnele ei meeldi windowsid üldse. Tema tahaks linuxit v maci valikusse. Teisele meeldivad kõik. Tema tahaks öelda, et meeldivad mõlemad. Hetkel on teema W7 vs W8 võrdlemises ja küsitlus peabki seda peegeldama, kuna teema on ikkagi võitlustandris icon_smile.gif
Win vs linux,XP vs Vista/7 teemad on kah olemas juba thumbs_up.gif :
Linux vs Windows
Windows XP vs. Windows 7
Windows Vista vs. Windows XP
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2012 18:27:22 vasta tsitaadiga

Win 7 parem, kohe palju-palju parem. icon_cool.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Windows 7 vs Windows 8 mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.