Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Tuli- ja õhkrelvade teema (Lisatud uus küsitlus: "Kas omad relvaluba või plaanid seda teha?") märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas omad relvaluba või plaanid seda teha?
Oman relvaluba.
14%
 14%  [ 24 ]
Ei oma relvaluba.
27%
 27%  [ 44 ]
Plaanin kunagi loa teha.
41%
 41%  [ 68 ]
Tulirelvad on kurjast!
16%
 16%  [ 26 ]
hääli kokku : 162

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Fisher
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.05.2002




sõnum 30.05.2012 16:09:31 Re: Tulirelvade teema vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
Fisher kirjutas:
(Punatäpp sihik on küljes tiirus lustimise eesmärgil, võistluste ajaks võtan maha)

Pildil ei ole ju punatäppsihik?


pildil on punatäppsihik ning relsside vahele kannatab taskulambi ka panna.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002




sõnum 30.05.2012 16:18:25 Re: Tulirelvade teema vasta tsitaadiga

Fisher kirjutas:
voyager_est kirjutas:
Fisher kirjutas:
(Punatäpp sihik on küljes tiirus lustimise eesmärgil, võistluste ajaks võtan maha)

Pildil ei ole ju punatäppsihik?


pildil on punatäppsihik ning relsside vahele kannatab taskulambi ka panna.


Ega ikka ei ole küll.
Ühe laserkiirega sihtimise seade ehk lasersihik ei ole punatäppsihik.
Punatäppsihik: http://en.wikipedia.org/wiki/Red_dot_sight


viimati muutis voyager_est 30.05.2012 16:32:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fisher
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.05.2002




sõnum 30.05.2012 16:31:21 vasta tsitaadiga

keeleliselt on sul tõesti õigus, tuhat andestust. aga iga oidu omav inimene saab aru, millega pildil tegu on.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002




sõnum 30.05.2012 16:35:20 vasta tsitaadiga

Fisher kirjutas:
keeleliselt on sul tõesti õigus, tuhat andestust. aga iga oidu omav inimene saab aru, millega pildil tegu on.

Paranda viga ära ja asi vask!
Kahte erinevat sihtimise tehnoloogiat ja vastavat terminit ei saa omavahel süüdimatult ära segada.
Sinu eksimus on kontekstis sama jabur nagu püstolil ja revolvril mitte vahet teha.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fisher
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.05.2002




sõnum 30.05.2012 16:58:36 vasta tsitaadiga

tänan tähelepanu juhtimast, õnneks parandasin juba oma eelneva postituse raames ära. loodan, et edasine postitus antud teemal pole tarvilik. vaimupimedad nagu mina, saame nüüd selgema pildi asjast, kui külastame näiteks lehekülge http://www.jahipaun.ee/?leht=3&mod=epood&kategooria=6,144 , kus sihikute erinevus on fantastiliselt hästi vahet tehtav.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003




sõnum 03.06.2012 01:18:51 vasta tsitaadiga

Sai siis mõned paugud 9mm sega tehtud. Peab ütlema, et päris mõnus kogemus. Peab uurima kas saab veel lasketiirus lasta - väike pisik hakkas küll külge thumbs_up.gif
_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 11.06.2012 19:26:07 vasta tsitaadiga

Lappasin vanu bookmarke ja leidsin sellise eluka icon_lol.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
link
ainult prantslased suudavad sellise pläustiga hakkama saada...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2012 16:12:15 vasta tsitaadiga

Brittidel
Spoiler Spoiler Spoiler

Jaapanlastel
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.06.2012 11:22:49 vasta tsitaadiga

Sihtimine oli toona vist teisejärguline tegevus.
Kommentaarid: 687 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 13.06.2012 11:23:58 vasta tsitaadiga

Kullaga nagunii ei sihi väga... trasseri järgi korrigeerid veidi laskesuunda... pigem vaenlase tule allasurumiseks kui kellelegi pihta laskmiseks...
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NSR25
HV kasutaja

liitunud: 24.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.07.2012 21:01:59 vasta tsitaadiga

suvel ei tegelegi relvadega/laskmisega keegi? rohkem juttu võiks olla...
Ise olen kaitseväes hetkel ja kui võimalus antakse siis olen relvadele nii lähedal kui võimalik, sportlaskmine jääb oktoobrini tahaplaanile.
Mäletab keegi, kui kiiresti soetamisloa kätte sai? Nädalaga?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fisher
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.05.2002




sõnum 15.12.2012 13:01:25 vasta tsitaadiga

Suvel tegelevad inimesed võistlemisega. IPSC raames on võistlusi, kui murdu. Lubadega oli minu mäletamist mööda nii, et tavaline taks oli nädal aega.

Ja .. kui kellelgi on üle .22 püstolit, võib mulle teada anda, otsustasin endale sellise soetada:) .. huvi on Ruger Mark 22/45, Ruger Mark II/III, GSG 1911 .22LR, Browning Buckmark ning Smith & Wesson M&P 22 isendite vastu.

EDIT:

vahepeal oli suurem tuhin uus tukk endale osta, aga kuna läks hoopis korteriostuks, ei saanud sellest asja. kuni eilseni, kui tõin Taktikalise Laskmise Keskusest ära sellise isendi, 99.- eest:



Noh, vaevalt, et mul nüüd midagi sellist vaja oli, aga 99.- soodukas oli piisavalt ahvatlev ning nüüd siis politseisse vutvut paberit tegema.

Tegu siis Chiappa 1873-22 või nagu nad meerikamaal nimetavad Puma 1873-22.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MRTO
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 05.02.2013 23:42:10 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt kui mina ja naine teeme mõlemad endale relvaloa (abielus) ning mina soetan endale püstoli ja registreerin enda nimele siis kas tema võib sellega üksi lasketiiru minna? Juhul kui keegi midagi peaks kontrollima siis ei nõuta mingisugust minupoolset luba vms?

Teine jutt on see, et olen aru saanud igasugustest kandmis piirangutest (avalikel üritustel ei tohi jms) aga kuidas on lood autoga? Ma olen aru saanud, et autos ei tohi tulirelva olla. Aga kuidas ma siis lasketiiru sellega lähen? Või kui ta on mul kabuuris kaenla all siis ta "ei ole autos" vaid "Mina kannan seda" ?

Ütlen ausalt - peale jahipüssi (ja sedagi ühe korra) ei ole ma elus kordagi ühegi relvaga (õhu ja gaasipüstolid välja arvata) lasnud aga aastaid on juba soov olnud ära proovida ning endalegi hankida (sest õhupüssiga märki lasta meeldib tihti) ja tiirus hakata käima aga näed pole kuidagi asjani jõudnud - nüüd võtsin aga selle aasta eesmärgiks selle icon_biggrin.gif
glock 19 peaks olema piisavalt väike ja mõistlik ning samas töökindel ja algajale normaalne vist?
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fisher
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.05.2002




sõnum 06.02.2013 00:41:00 vasta tsitaadiga

Relvaseaduses on kõik see olemas. Kui tahad relvaluba teha, pead niikuinii selle endal tegema, alusta siis juba kohe:) Aga ma paste-n siia seadusest mõned lõigud -

Relva ja laskemoona tuleb hoida hoiukohas tingimustes, mis tagavad nende säilimise ja ohutuse ümbrusele ning välistavad neile kõrvalise isiku juurdepääsu. St, et autos sa relva hoida ei tohi.

(3) Füüsilisele isikule kuuluva relva kohta võidakse väljastada mitu relvaluba. Relvaluba, mis on väljastatud füüsilisele isikule, kes ei ole relva omanik, nimetatakse paralleelrelvaloaks.
(4) Paralleelrelvaluba antakse ühele või kahele füüsilisele isikule juhul, kui relvaomanik on andnud kirjaliku nõusoleku temale kuuluva relva kasutamiseks konkreetselt näidatud isiku või isikute poolt. -- ehk siis kui see on tehtud, pole probleemi.

Relva kandmise kohta loe juba ise:)

Glock 19 on igati pommikindel ja hea valik ükskõik milleks. Kandmiseks, tiirutamiseks, spordiks. Aegajalt tuleb Glocki tuhin endalgi peale ja kui peaksin ära ostma, siis just Glock 19-e.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MRTO
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 06.02.2013 01:27:57 vasta tsitaadiga

Siiski seesama aursaamatus, et "autos relva hoida ei tohi" aga see tähendab siis a'la istme all, kindalaekas , pagassis eksole?
Kui ta on "minu küljes" või või kasvõi taskus siis tohib?

Seadusi lugenud küll aga paljud asjad jäävad just sõnastuse tõttu segaseks mida saab mitmeti mõista.
Plaan märtsis võtta see tondi lasketiirus korraldatav relvaloa kursus ja asjad korralikult selgeks teha ning luba ära teha.
Lihtsalt loodan siit targemate käest enne osad asjad selgeks saada icon_smile.gif

Aitäh juba ette.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006




sõnum 06.02.2013 01:49:24 vasta tsitaadiga

InterFace, Arvatavasti. Vastasel juhul pead hakkama lasketiirus jala käima. icon_lol.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.02.2013 02:29:08 vasta tsitaadiga

Kes soovib hankida relvaluba ja relva puhtalt enesekaitseks, tasuks asja mõttekuse üle järele mõelda. Olukordi, kus seda reaalselt kasutada saab, praktiliselt ei ole ja niisama relvaga vehkides võib hoopis jama tekkida. Piltlikult öeldes, kui ma tulen paljaste kätega, siis sa relva kasutada ei või, samas ei keela mul mitte miski sult see relv ära võtta. Tulirelva kasutamine hädakaitse piire ületamata on praktiliselt võimatu, ainult relvastatud ründe puhul on see proportsionaalne. Viskerelvana kasutada võib küll.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MRTO
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 06.02.2013 02:56:40 vasta tsitaadiga

Punkt üks. Mul pole plaanis linnapeale tuiama minna 24/7 relv jopetaskus. Pigem ikka lasketiirus ja võibolla prooviks midagi huvitavamat/keerukamat nagu see tactical. võibolla.
Pealegi suvisel ajal on suht keerukas see varjatud kandmine. Lühikesed püksid ja t-särk. kuhu seda ikka toppida icon_smile.gif
või siis paljud (paljud nendest kes kannavad tihti kaasas) hoiavad lihtsalt autos ikkagi...
samamoodi nagu seadus, et üle 100 padruni ei tohi kodus hoida. see on vähem kui 7 salve kuule - ma kahtlen siiralt, et paljud seda nõuet täidavad (võtame siinkohal arvesse , et ostetakse odavamalt kuskilt suurem hulk ning palju keskmiselt harjutuspäeval kulub).

Punkt2. Mul on vähemalt korra konkreetselt relv ninaall olnud ja too hetk pidin ma muudmoodi olukorra lahendama. Oleks mul vaid tol hetkel endal tulirelv olnud võtta ...
Seega igaühe elud on erinevad.

Lisaks ma ei usu , et eesti seadused nõnda segamini on , et kui 2-3 kordades suuremat härrat tungivad kallale siis ma ei või neid a'la jalalabasse tulistada. siiski "minu elule oli oht" ja nendele tehtud vigastus(ed) ei olnud eluohtlikud kuid takistasid edasist ohtu minule.

"Hädakaitse esmane põhimõte on, et rünnatavale tuleb anda õigus ennast efektiivselt kaitsta. See tähendab, et kui inimest rünnatakse paljaste kätega, kuid ründaja on temast tugevam, siis võib rünnatav kasutada enesekaitseks nuga või isegi tulirelva. Selline kaitse vastab ründe iseloomule ja ohtlikkusele, sest palja­käsi rünnatav ründajale vastu ei saaks.

Matvei sõnul ei tohi relva kasutada siis, kui ründaja on selgelt nõrgem ja rünnatav võiks ta lihtsalt eemale tõugata."
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.02.2013 03:08:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:
§ 28. Hädakaitse

(1) Tegu ei ole õigusvastane, kui isik tõrjub vahetut või vahetult eesseisvat õigusvastast rünnet enda või teise isiku õigushüvedele, kahjustades ründaja õigushüvesid, ületamata seejuures hädakaitse piiri.

(2) Isik ületab hädakaitse piiri, kui ta kavatsetult või otsese tahtlusega teostab hädakaitset vahenditega, mis ilmselt ei vasta ründe ohtlikkusele, samuti kui ta ründajale kavatsetult või otsese tahtlusega ilmselt liigset kahju tekitab.

(3) Võimalus vältida rünnet või pöörduda abi saamiseks teise isiku poole ei välista õigust hädakaitsele.


Ei, sa ei või ründe tõrjumiseks kasutada nuga, ega jalalabasse tulistada. Pealegi pead sa arvestama, et otsuse relva kasutada. pead sa võtma vastu sekunditega. Pärast aga, kui kellelegi augu sisse teed, arutab kohtunik seda kaua kaua.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MRTO
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 06.02.2013 03:14:05 vasta tsitaadiga

A ole nüüd. See Muraste juhtum kus mingi vene pätt majja tundis ja pereisa talle noa kõhtu lõi ning pätt ää kooles tunnistati igati õigeks. Pätil sealjuures mingit relva/nuga/kaigast ei olnud.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 06.02.2013 06:58:25 vasta tsitaadiga

tatikapõlves sai omatud jahikaid ja vindilokse, muidugi sutsad icon_biggrin.gif
vahest tõi keegi ka miskit kobedamat kodust papsi tagant, browningut sai näiteks proovitud.

vaatasin terminaatorit ja saagisin selle eeskujul kaheraudsel
toru lühikeseks ja kaba maha, pärast pauku kahest rauast korraga
ise ülelaetud padrunitega tänasin õnne, et ma seda palgesse ei tõstnud icon_lol.gif

seega meelelaadilt olin paras relvahull thumbs_up.gif
aga praegu meeldib mulle alkoholi kuritarvitada icon_razz.gif
seega isiklikku ma parem endale ei hangi icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NSR25
HV kasutaja

liitunud: 24.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2013 13:49:09 vasta tsitaadiga

InterFace kirjutas:
samamoodi nagu seadus, et üle 100 padruni ei tohi kodus hoida. see on vähem kui 7 salve kuule - ma kahtlen siiralt, et paljud seda nõuet täidavad (võtame siinkohal arvesse , et ostetakse odavamalt kuskilt suurem hulk ning palju keskmiselt harjutuspäeval kulub).


Seda enesekaitseks registreeritud relvaga. Sportrelvana arvele võttes on lubatud 1000 padrunit icon_wink.gif .
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2013 13:54:47 vasta tsitaadiga

Markos, millel põhinevad sinu väited?

Interface icon_arrow.gif http://politsei.ee/et/teenused/relvaluba/
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MRTO
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 06.02.2013 16:59:57 vasta tsitaadiga

NSR25 kirjutas:
InterFace kirjutas:
samamoodi nagu seadus, et üle 100 padruni ei tohi kodus hoida. see on vähem kui 7 salve kuule - ma kahtlen siiralt, et paljud seda nõuet täidavad (võtame siinkohal arvesse , et ostetakse odavamalt kuskilt suurem hulk ning palju keskmiselt harjutuspäeval kulub).


Seda enesekaitseks registreeritud relvaga. Sportrelvana arvele võttes on lubatud 1000 padrunit icon_wink.gif .


Ja neil kahel on milline vahe? Sportrelvaga võib a'la tacticalil osaleda aga enesekaitserelvaga ei või? Mida sportrelvaga ei või teha võrreldes enesekaitse relvaga?
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 06.02.2013 17:05:30 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Kes soovib hankida relvaluba ja relva puhtalt enesekaitseks, tasuks asja mõttekuse üle järele mõelda. Olukordi, kus seda reaalselt kasutada saab, praktiliselt ei ole ja niisama relvaga vehkides võib hoopis jama tekkida. Piltlikult öeldes, kui ma tulen paljaste kätega, siis sa relva kasutada ei või, samas ei keela mul mitte miski sult see relv ära võtta. Tulirelva kasutamine hädakaitse piire ületamata on praktiliselt võimatu, ainult relvastatud ründe puhul on see proportsionaalne. Viskerelvana kasutada võib küll.


No võid näiteks ründavaid koeri mahalasta.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Tuli- ja õhkrelvade teema (Lisatud uus küsitlus: "Kas omad relvaluba või plaanid seda teha?") mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.