09.05.2012 22:00:52
3,5G ruuter Huawei B260a portide läbi suunamine ehk Port Forwarding
Tere.
Olen siis nädalakese proovinud 3,5G Huawei B260a kaudu saada ligi IP kaamerale aga tulutult ja hakkab juba tekkima kahtlus, et kas see on selle ruuteriga üldse võimalik, kuigi peaks nagu olema.Katsetan Tele2 kaardiga kuna sellel ainukesena kõik pordid lahti.
Ruuteri manual:
http://www.elisa.ee/UserFiles/Dokumendid/pood/huawei_B260.pdf
Ruuteril on tehtud virtual serveris portide suunamine.Katsetuseks siis port 81 ja IP aadress.Sama port ja muutumatu IP aadress on ka IP kaameral.
Sisevõrgus toimetab asi ilusti aga läbi neti ( väljast sisse ei saa )Kõige parem tulemus on olnud, kus väljast saab kätte kaamera sisselogimise lehe ja kui sisse logida siis jääbki logima ( ketrama)Üks kord on olnud ka selline juhus, kus logis ja ekraan täitus mingi sigri migri kirjutistega.Olen proovinud igasugu erinevaid seadeid aga nagu midagi jääks puudu mille peale ma arvatavalt ei suuda tulla.Kaamerat olen proovinud nii wifi võrgu kui LAN kaabli kaudu ruuteriga ühendada.Tulemus sama.
Sama asi töötab aga TP Link MR3220 ruuteriga laitmatult ( ka tänu siinse foorumi abile )ja seda TP link ruuterit ma julgeksin isegi kiita.
Googeldades ei ole midagi tarka leidnud.Järsku on keegi selle kadalipu edukalt läbinud ja annaks mõne näpunäite või targa lingi kus oleks seda täpsemalt kirjeldatud.
Kui probleemi olemust segaselt või ebatäpselt kirjeldasin.Vabandan.
Tänan võimaliku abi eest.
firewallis proovi need filtrid välja lülitada. ip filtering, mac filtering.. või üldse firewall välja, upnp disabled. see tagasihoidlik säästukopsik ei saa nende asjadega hakkama
Soovitused järgi proovitud.
UpnP keelasin ära ja firewalliga proovisin igasugu võimalikke variante ka välja lülitada aga kahjuks ei saa mingit tulemust.
Üldjuhul leiab kaamera sisselogimise lehe ülesse ( sign in ) sealt paroolidega edasi ja siis jääbki sisse logima ja muudkui logib ?
NB! Paar korda aga õnnestus siiski kaugemale saada kui eelnevatel katsetel.Nimelt nüüd näitas kirjutiste jada asemel juba natuke rohkemat ehk osalt ka menüüd.
Üldjuhul aga jääb Browseri leht tühjaks ehk valgeks.
Sisevõrgust aga logides kõik kiire ja korralik.
no kui disabletud firewalli ja filtritega ka ei tööta, siis pole sul seal ilmselt midagi teha. just guessing.. katkine kaamera interfeissi laadimine näitab, et tõenäoliselt ei õnnestugi siis ikkagi abil kogu filtreerimist välja lülitada s.t. mingi firmware bug. võibolla aitaks lisaks veel mingite portide suunamine? seda pead uurima antud kaamera suppordist või paberitest.
Hakkab vist vaikselt kodustuma.Tundub, et asi võib olla tõesti kinni kaamera seadetes mis ei sobi sellele Huawei ruuterile.Keelasin kaameral ära UPnP.
Imelik on see, et kui Firewalli üldse välja võtan siis ei taha toimetada.Kui aga panen Firewalli tagasi IP ja MAC filter välja ja linnuke disable wan port ping, siis on tulemus kõige parem.
Igatahes nüüdseks saan kaamera pildi ette ja isegi keerata-pöörata seda. Süvenen korraks nüüd kaamera seadete suhtes. Võimalik tõesti , et tahab veel mingit porti lahti ( suunamist )
et protsess kiireneks. Hetkel võtab läbi neti kaamera ülesse leidmine kaua aega aga juba leiab ja näitab pilti ka.
Samas TP Link ruuteriga ( samad kaamera seaded) ja põhimõtteliselt samad ruuteri seaded, kuigi firewall keelatud (ja ka ruuter lubab seda) töötab ideaalselt.
Igatahes siinsetest ideedest on kasu olnud, sest tänu teiste ideedele, tuleb ka omal lisaideid. Igatahes katsetan edasi.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.