Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Edifier Aurora MP300 Plus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2012 17:09:24 Ülevaade: Edifier Aurora MP300 Plus vasta tsitaadiga


Edifier Aurora kõlareid tutvustati 2009. aastal, ning 2009. aastal võitsid need kõlarid ka Reddot disaini auhinna. Tegemist on 2.1 kõlarisüsteemiga, ning eelkõige rõhuvad need kõlarid omadisainile ja kaasaskantavusele. Peale selle on valida veel kümne erineva värvi vahel.



Edifier Aurora
Koduleht

  • Mudeli number: MP300 Plus
  • Üldvõimsus: RMS 3.5W x 2 + 15W x 1
  • THD + N (testimis tase): 10%
  • Signaali-müra suhe: 85dBA
  • Sagedus vahemik: Satelliidid: 230Hz - 20KHz | Basskõlar: 45Hz - 200Hz
  • Moonutus: 0.5%
  • Sisendi tundlikkus: Intelligent Sensitivity Adjustment (I.D.C)
  • Audio sisendi liik: 3.5mm Stereo line-in
  • Reguleerimine: Master volume control
  • Basskõlar / bass: 2 tolli, magnetiliselt varjestatud, 4 oomi
  • Satelliidid/ high unit: 1½ tolli, magnetiliselt varjestatud, 4 oomi
  • Värvivalik: Asphalt grey / Electric blue / Liquid silver / Luminous yellow / Midnight blue / Original red / Passion pink / Spicy red / Stormy black / Tangy orange
  • Mõõtmed: Satellite: 59mm x 67mm x 59mm | Basskõlar: 280mm x 87mm x 59mm (Lx K x S)
  • Kaal: 1.00Kg (Net) | 1.30Kg (Gross)


Pakend ja pakendi sisu:


Pakend on peaaegu üleni valge, ning ees on ka läbipaistev osa. Läbipaistvast osast näeb poolikult basskõlarit ennast, kui ka väikseid kõlareid. Kuid esikülg on muidu tühjavõitu. Veel leiab nimetuse, kui ka pildi kõlaritest.


Pakendi taga hakkab koheselt silma reddot auhinna kleeps. Nimelt on need kõlarid võitnud reddot disaini auhinna. Minu arvates ka täiesti õigustatud, kuna ma pole varem näinud sellise kujuga basskõlarit. Samuti on värvivalik lai, mis aitas selle auhinna saamisele kaasa. Taga on piltide kui ka teksti näol ära toodud põhimärksõnad nende kõlarite kohta. Ning veel viies keeles on ära toodud andmed, kui ka põhimärksõnad.


Pakendi ühe otsa peal on ära toodud ka kõik värvivalikud, mis saadaval on. Kokku on võimalik valida kümne värvi vahel.


Pakendist leiab peale kõlari enda, veel päris mitu asja. Esmalt leiab kolm paberit, millest üks on kasutusjuhend, teine on garantiileht ja kolmas on lihtsalt promo paber. Loomulikult leiab pakendist veel toitejuhtme, kuid paljud peavad ilmselt pettuma, kuna sellel helisüsteemil ei ole akut küljes. Veel leiab kaks 3.5 mm helikaablit, millest üks on lühem ja teine pikem. Üks on ilmselt arvutile mõeldud ja teine muudele helikandjatele, mida on võimalik asetada kõlari ligi.

Kõlarid:


Esmalt kui kõlarid pakendist välja saab võetud, hakkab loomulikult silma disain. Kuna need on päris omalaadse kujunduse ja disainiga. Kaalu poolest on samuti äärmiselt kergete kõlaritega, kaaludes kokku kõigest 1 kg. Mis mulle nende kõlarite puhul meeldib on muidugi see, et kõlarid on alumiiniumist. Kui minna poodi, siis enamus kõlareid on kas puidust või plastmassist. Iseasi on muidugi see, et kuidas alumiiniumkorpus mõjub helile.


Basskõlari sagedusvahemikuks on 45 Hz kuni 200 Hz, ning seega mängib basskõlar madalaid helisi. Võimsuse osas on basskõlar 15W, ning kõik kokku 22W. Basskõlari enda pealt leiab veel Edifier'i firma nime, kui ka tunnuslause - A passion for sound. Ühest otsast on basskõlar lahtine, kust õhk puhutakse välja, kui mingit heli on. Teine ots on samuti avatud, kuid seal on helisummutus matt ees, ning mingi kõvem asi samuti.


Basskõlari ühes küljes on kirjas tekst "Super Woofer". Kuid mis nad sellega nii väga mõtlevad, jääb natuke arusaamatuks, kuna mis selles nüüd nii super on. Basskõlari teises küljes on erinevad ühenduspesad. Alustades vasakult, on 12 V voolupesa. Tootega mingit akut kaasa ei tule, kuid kel vähegi nutti, saab mingi aku siia külge nuputada. Sellest paremal on satelliitkõlarite ühendus pesa. Ja lõppude lõpuks on ka 3.5 mm pesa, kust kõlar saab oma helisignaali. Kolmandal pildil on ka näha, et on punane LED mis hakkab põlema, kui kõlaritel on toide külge ühendatud. Kuidagi kõlareid kuskil nupust välja lülitada ei saa, ning seega põleb ka see tuli koguaeg.


Satelliitkõlarite sagedusvahemik on 230 Hz kuni 20 KHz. Võimsuse poolest on kumbki kõlar 3.5W, andes kokku 7W. See ei ole midagi märkimisväärset, kuid ega nii väikestest kõlaritest palju välja ei pigista. Väikeste kõlarite ette on kirjutatud firma nimi - Edifier. Ning taha on kirjutatud, et kummal pool peaks kõlar olema kuulaja suhtes. Juhtmed, mis kõlarite küljest tulevad, ei ole eemaldatavad. Ning lisaks saavad mõlema kõlari juhtmed lõpus kokku ühenduseks, mille saab ühendada basskõlari külge. Nende väikeste kõlarite sinine osa on üldsegi plastmassist. Ja peale transportimist kotis, kulus mul ühel kõlaril juba natuke värvi maha.

Testimine:

Üldine:

Üldisest kasutuse alla liigitaks ma paigalduse ja muud toimingud arvutis, mis edaspidiste punktide alla ei lähe. Paigaldus on loomulikult lihtne, kuna tuleb kõigest kolm juhet külge ühendada. Peale seda minnes Windows'i ja muude selliste helide juurde. Siis Msn'i traditsiooniline heli, kui keegi räägib sinuga, tundub imelik. Kuidagi nagu puine või midagi oleks puudu. Teine asi on ülituntud test heli Realtek'i kontrollpaneelis. Sellel pole iseenesest midagi viga, ning ei ole ole selline puine. Pigem oli Msn'i heliga see jama, et basskõlar ei anna piisavalt jõudlust juurde, ning siis tundubki imelik. Üks asi mis nende kõlarite puhul oli veel see, et kordagi pole ma kuulnud ülepeksmist või sahinat. Tavaliselt juhtub mingite plahvatuste või muusikaga, kui kõlarid liiga valjult mängivad. Kuid nende kõlaritega mul seda ei juhtunud.

Mängud:

Mängude osas ei ole mul samuti väga palju viriseda. World Of Tanks'is olid helid täiesti arusaadavad, ning peaaegu, et pole millegi üle nuriseda. Kuid siiski jääks nagu millestki puudu, kuna plahvatused ja tulistamised ei tundu väga võimsad selliste kõlaritega. Veel proovisin ma neid kõlareid Portal 2'ga, ning samuti kannatab selliste kõlaritega täiesti mängida. Kuid nende kõlaritega jääks ikka, nagu millestki puudu. Ilmselt on selles süüdi bass, mida on pidevalt liiga vähe. Või siis satelliidid, millel pole palju võimsust. Sellisel juhul tundubki heli kehvavõitu ja imelik. Näiteks kui lasta kuskile seina peale üks auk, seal mängus, tundub heli täitsa tavaline. Kuid kui ma nüüd testisin sama kallima kõlari paariga - Microlab FC-530U. Siis sa koheselt tunned, läbi heli ja bassi, et sa lased midagi.

Filmid:

Filmide osas ma proovisin kõlareid just rahulikemate filmidega. Kuna polnud hetkel ühtegi märuli filmi käepärast. Dialoogid filmides kostuvad minu arvates nende kõlaritega päris hästi. Kuid kui rohkem märulit toimub, jääb jälle just bassist puudu ja enamus helist tekitavad väiksed kõlarid.

Muusika:

Minu arvates on need kõlarid just muusika jaoks loodud, kuna muusika kostub nendest kõlaritest kõige paremini. Võrreldes minu väheke odavama, kuid suurema süsteemiga - Microlab M200. Siis heli on minu arvates samasugune, kuid Edifier'i kõlarid on väiksemad. Kuulasin muusikat seinast seina, nii elektroonilist muusikat, kui ka instrumentaalmuusikat. Nii laulmisega, kui ka lauljata. Mina olen muusika osas rahul, kuna mängib hästi ära. Ning võrreldes sülearvuti kõlaritega on edasiminek veel suurem. Eks ta suures osas just on mõeldud ka sülearvutitele, kuna ta on kompaktne nagu sülearvuti ise.



Lõppsõna:


thumbs_up.gif Kompaktne
thumbs_up.gif Omalaadne välimus ja disain
thumbs_up.gif Rahuldav heli
thumbs_up.gif Võimalik valida kümne värvi vahel
thumbs_up.gif Hind
thumbs_up.gif Pikem ja lühem 3.5 mm kaabel kaasas



thumbs_down.gif Pole sisseehitatud akut
thumbs_down.gif Heli pole mõnes osas just väga hea
thumbs_down.gif Värv kipub maha kuluma





Hind ja saadavus:

Need kõlarid on Eestis täiesti saadaval, ning kõige odavam on hetkel 39€. Lähemalt vaata HinnaVaatlusest - Link


viimati muutis K3ndu 17.05.2012 19:50:30, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2012 17:45:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Subwooferi sagedusvahemikuks on 45 Hz kuni 200 Hz, ning seega mängib subwoofer madalaid helisi

icon_eek.gif
No shit, Sherlock

Üldiselt väga lapseliku mulje jätab tekst, kordusi on korduvalt (see what I did there icon_wink.gif).

Aga jah, vähemalt pildimaterjal on viisakas thumbs_up.gif

_________________
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2012 17:54:17 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, kõik lugejad ei ole nii teadlikud, kui sina. Sellepärast sai ka mainitud seda. icon_biggrin.gif

Ma ei ole kõlaritega just väga kursis, ning eriline audiofiil pole ka. Sellepärast ei ole veel väga palju teadmisi kõlarite kohta. Kuid kuna tehti pakkumine neist ülevaade teha, siis miks mitte. Kui kellelegi jääb midagi arusaamatuks või on küsimusi, siis küsige julgelt.
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 17.05.2012 18:10:14 vasta tsitaadiga

Subwoofer mängib definitsiooni järgi madalaid helisid, see peaks küll common knowledge olema.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 17.05.2012 19:31:34 vasta tsitaadiga

K3ndu, kasutaks sa eestikeelset sõna basskõlar selle kohta, siis ei peaks sa asja nime lahti seletama.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2012 19:39:09 vasta tsitaadiga

mikk36, ma täitsa uurisin natuke, kuid mitte väga süvitsi mis võiks olla eestikeelne vaste. Google translate ei andnud midagi ega ka Google ise. Sellepärast kasutasingi seda välismaa sõna ja eeldasin, et eestikeelset vastet pole olemas.

Muutsin ära ka ülevaates.
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 17.05.2012 19:40:04 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
mikk36, ma täitsa uurisin natuke, kuid mitte väga süvitsi mis võiks olla eestikeelne vaste. Google translate ei andnud midagi ega ka Google ise. Sellepärast kasutasingi seda välismaa sõna ja eeldasin, et eestikeelset vastet pole olemas.

Muutsin ära ka ülevaates.
Proovi seda siis ka kirjavigadeta parandada icon_wink.gif
tsitaat:
Ühest otsast võtab subwoofer õhku sisse, ning teisest puhub omakorda välja.
Puhur?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004




sõnum 18.05.2012 00:05:31 vasta tsitaadiga

Täielik disaini element, jätab mulje nagu laua peal oleks üks 100mm kanali toru. Kuidas bass mängib näiteks vähe valjemate volumede juures, kas toru kumiseb ?
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2012 07:43:15 vasta tsitaadiga

lehm2, ei kumise, minu arvates just suurema volüümi juures on selle "toru" bassi ka paremini kuulda. Kui on volüümi vähe peale keeratud, siis nagu väga aru ei saagi, et miski teeks bassi.
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Edifier Aurora MP300 Plus
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.