Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  ID-kaardi installimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
karl80038
HV vaatleja

liitunud: 08.06.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2021 19:47:14 vasta tsitaadiga

Paistab, et uus ametlik versioon, mis Windows 7-t toetab, tuli RIA-lt välja. See oli ikka ootamatu üllatus:
https://www.id.ee/artikkel/paigalda-id-tarkvara/
https://www.id.ee/artikkel/id-tarkvara-versioonide-info-release-notes/

Ei tea, miks oli vaja uus versioon välja lasta ja veel op.süsteemile, mida nad enam üldse ei toeta. Selgusetuks jääb see üldsõnastatud "Autentimissertifikaadi kasutamise piiramine" muudatus.
Samuti lasti uuendus ka MacOS 10.11 kasutajatele, ent DigiDoc'i kasutamiseks tuleb neil siiski macOS 10.13 või uuemale kolida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 28.01.2021 20:59:42 vasta tsitaadiga

Ma küsiks pigem, et milleks oli vaja üldse Win7 toetamine vahepeal ära lõpetada? Win7 kasutajaid on kindlasti veel üksjagu, kes nurisema hakkasid.
Vara veel seitset maha kanda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl80038
HV vaatleja

liitunud: 08.06.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2021 21:21:40 vasta tsitaadiga

Ma ei julge 100% väita, et see Windows 7-e ID-tugi jätkub ka edaspidi ning see ei ole mingi imelik erijuhus (Autentimisserdi kasutamise piiramine ei ütle mulle mitte midagi, äkki on sellega mingi tõsine turvaprobleem?)
See sündmus on RIA kohta täitsa ebatavaline ja see võib Windows 7-e kasutajates tekitada mulje, et RIA hakkaks Windows 7-t jälle toetama, ehkki RIA seda võibolla ei plaani. Kindlasti on RIA-lt oodata mingit pressiteadet antud sündmuse kohta. Proovisin ühel Windows 7-ga arvutil IDupdater.exe faili käivitada ning see kohe pakkus ver. 20.12.0.1895. Tavaliselt hakkab tarkvara uuendust pakkuma u. kuu aja pärast peale uue versiooni avalikustamist. Ju siis on see versiooniuuendus nii tähtis. Sellegi poolest on see minu poolt tervitatav otsus, ent olen arvamusel, et antud sündmus oli pigem erandlik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 09:20:00 vasta tsitaadiga

karl80038 kirjutas:
Ma ei julge 100% väita, et see Windows 7-e ID-tugi jätkub ka edaspidi ning see ei ole mingi imelik erijuhus (Autentimisserdi kasutamise piiramine ei ütle mulle mitte midagi, äkki on sellega mingi tõsine turvaprobleem?)
See sündmus on RIA kohta täitsa ebatavaline ja see võib Windows 7-e kasutajates tekitada mulje, et RIA hakkaks Windows 7-t jälle toetama, ehkki RIA seda võibolla ei plaani. Kindlasti on RIA-lt oodata mingit pressiteadet antud sündmuse kohta. Proovisin ühel Windows 7-ga arvutil IDupdater.exe faili käivitada ning see kohe pakkus ver. 20.12.0.1895. Tavaliselt hakkab tarkvara uuendust pakkuma u. kuu aja pärast peale uue versiooni avalikustamist. Ju siis on see versiooniuuendus nii tähtis. Sellegi poolest on see minu poolt tervitatav otsus, ent olen arvamusel, et antud sündmus oli pigem erandlik.

Või siis teeb see "uus" versioon ID softi nii katki, et sa pead hakkama windowsit vahetama icon_biggrin.gif Vabandavad pärast ette ja taha aga mingit parandust ei tule ja ainuke variant on windows 10 icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl80038
HV vaatleja

liitunud: 08.06.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 18:41:04 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
karl80038 kirjutas:
Ma ei julge 100% väita, et see Windows 7-e ID-tugi jätkub ka edaspidi ning see ei ole mingi imelik erijuhus (Autentimisserdi kasutamise piiramine ei ütle mulle mitte midagi, äkki on sellega mingi tõsine turvaprobleem?)
See sündmus on RIA kohta täitsa ebatavaline ja see võib Windows 7-e kasutajates tekitada mulje, et RIA hakkaks Windows 7-t jälle toetama, ehkki RIA seda võibolla ei plaani. Kindlasti on RIA-lt oodata mingit pressiteadet antud sündmuse kohta. Proovisin ühel Windows 7-ga arvutil IDupdater.exe faili käivitada ning see kohe pakkus ver. 20.12.0.1895. Tavaliselt hakkab tarkvara uuendust pakkuma u. kuu aja pärast peale uue versiooni avalikustamist. Ju siis on see versiooniuuendus nii tähtis. Sellegi poolest on see minu poolt tervitatav otsus, ent olen arvamusel, et antud sündmus oli pigem erandlik.

Või siis teeb see "uus" versioon ID softi nii katki, et sa pead hakkama windowsit vahetama icon_biggrin.gif Vabandavad pärast ette ja taha aga mingit parandust ei tule ja ainuke variant on windows 10 icon_biggrin.gif

Mul toimib uus tarkvara Windows 7-e all ilusti, sain Dell E6420 sülearvutil ID-kaarti kasutades Google Chrome'iga Eesti.ee lehel ilusti sisse logida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 19:59:55 vasta tsitaadiga

karl80038 kirjutas:
Osiris kirjutas:
karl80038 kirjutas:
Ma ei julge 100% väita, et see Windows 7-e ID-tugi jätkub ka edaspidi ning see ei ole mingi imelik erijuhus (Autentimisserdi kasutamise piiramine ei ütle mulle mitte midagi, äkki on sellega mingi tõsine turvaprobleem?)
See sündmus on RIA kohta täitsa ebatavaline ja see võib Windows 7-e kasutajates tekitada mulje, et RIA hakkaks Windows 7-t jälle toetama, ehkki RIA seda võibolla ei plaani. Kindlasti on RIA-lt oodata mingit pressiteadet antud sündmuse kohta. Proovisin ühel Windows 7-ga arvutil IDupdater.exe faili käivitada ning see kohe pakkus ver. 20.12.0.1895. Tavaliselt hakkab tarkvara uuendust pakkuma u. kuu aja pärast peale uue versiooni avalikustamist. Ju siis on see versiooniuuendus nii tähtis. Sellegi poolest on see minu poolt tervitatav otsus, ent olen arvamusel, et antud sündmus oli pigem erandlik.

Või siis teeb see "uus" versioon ID softi nii katki, et sa pead hakkama windowsit vahetama icon_biggrin.gif Vabandavad pärast ette ja taha aga mingit parandust ei tule ja ainuke variant on windows 10 icon_biggrin.gif

Mul toimib uus tarkvara Windows 7-e all ilusti, sain Dell E6420 sülearvutil ID-kaarti kasutades Google Chrome'iga Eesti.ee lehel ilusti sisse logida.

No hetkel jah. See katkiminek võib juhtuda x aja möödudes.

Parem küll kui seda ei juhtuks ja jätkuks win 7 tugi mõned ajad veel....
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 29.01.2021 20:18:47 vasta tsitaadiga

Minul 20.05 kasutusel ja niikaua kui toimib ei kavatse uuendada. Eks vaatab, mis nad edasi teevad icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 22.02.2021 06:59:41 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:

Pean oma sõnad tagasi võtma: avastasin nüüd, et viimasel versioonil (20.10.0.1883) on tõesti Win7 tugi kinni keeratud. Seakari icon_redface.gif
Igaljuhul eelviimane versioon veel töötab. Näis, kauaks...


Lugesin https://www.id.ee/artikkel/id-tarkvara-toetatud-operatsioonisusteemid/ lehelt, et W7 on värskeimas 20.12 versioonis jälle nagu toetatud (vahepealsete versioonid olid ilma W7 toeta märgitud). Lasin arvutil selle alla laadida, aga kasu pole - kahes W7 arvutis tuleb veateade installimisel, aga ei öelda kordagi, et pole toetatud. Ei saagi aru, mis ja kuidas neil asi tegelikult on.

...

Jääb pooleli kohe alguses ja veakood on 0x80072f7d - unspecified error.

Midagi Microsoft Visual C++ Redistributable 14.16.27033-ga seotud, sest peale selle kirjet jääb juba katki? Sest sama veakood tuleb ka selle moditud installeriga.

E: proovib EstEID miniinstallerit laadida ja siis on see veateade. Selle sain korda thumbs_up.gif .

Nüüd lausa fatal error 0x80070643 icon_eek.gif

E2: ei aidanud MS Visuali uuendamine ka, ikka sama mittespetsiifiline viga.

E3: see moditud zip-versioon läks siiski edasi, sai peaaegu lõpuni, seejärel liikus edenemisriba tagasi ning tulemuseks eelnevalt olnud fatal error.

-
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 22.02.2021 09:53:32 vasta tsitaadiga

Internetiinf väidab, et paljudel juhtudel on süüdlaseks NET Framework - kas pole uuendatud või viga saanud
Võid otsida m$ kodukalt NET Framework Repair Tool üles ja lasta sel tegutseda
ja muidu ka win ise korda! kontrolli vigasaamise suhtes
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2021 10:43:00 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:
E3: see moditud zip-versioon läks siiski edasi, sai peaaegu lõpuni, seejärel liikus edenemisriba tagasi ning tulemuseks eelnevalt olnud fatal error.

See asjandus tegelikult kirjutab ka kamalutäie log faile, oli vist kuhugi kasutaja temp kausta vms.
Sealt saaks tegelikult lugeda, kuigi ega see lugemine vist eriti targemaks ei tee küll mitte.
Minul näiteks lõppes asi chrome-token-signing installimise peal ära, hakkas samuti tagasi kerima. Ja teha ei oska midagi.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 22.02.2021 11:04:21 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Scott kirjutas:
E3: see moditud zip-versioon läks siiski edasi, sai peaaegu lõpuni, seejärel liikus edenemisriba tagasi ning tulemuseks eelnevalt olnud fatal error.

See asjandus tegelikult kirjutab ka kamalutäie log faile, oli vist kuhugi kasutaja temp kausta vms.
Sealt saaks tegelikult lugeda, kuigi ega see lugemine vist eriti targemaks ei tee küll mitte.
Minul näiteks lõppes asi chrome-token-signing installimise peal ära, hakkas samuti tagasi kerima. Ja teha ei oska midagi.
 
alati on võimalik kroom minema lüüa, et selle jaoks ei oleks tarvis mingeid lisasid installida
ja kõik asjad ie/edge ja ff abil ära teha
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2021 11:19:19 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
alati on võimalik kroom minema lüüa, et selle jaoks ei oleks tarvis mingeid lisasid installida

Mida pole, seda pole. Sai isegi käsurealt install ära keelatud (ChomeSupport=0 vms.), vahet pole, sama koha peal (chrome-token-signing install) jääb toppama.
Ja ka Chrome installimisel draiver ei installeerunud.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 22.02.2021 11:26:24 vasta tsitaadiga

siis kontrolli sinagi net framework üle
ehk on internetiinf õige, et tihtipeale sealne vigastus keerab palju asju tuksi
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2021 11:46:25 vasta tsitaadiga

Sellest .NET-i "kiirparandajast" igatahes kasu polnud, eks vaatab mõni teine päev pikemalt.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl80038
HV vaatleja

liitunud: 08.06.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2021 17:55:04 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:
Zuumbox kirjutas:

Pean oma sõnad tagasi võtma: avastasin nüüd, et viimasel versioonil (20.10.0.1883) on tõesti Win7 tugi kinni keeratud. Seakari icon_redface.gif
Igaljuhul eelviimane versioon veel töötab. Näis, kauaks...


Lugesin https://www.id.ee/artikkel/id-tarkvara-toetatud-operatsioonisusteemid/ lehelt, et W7 on värskeimas 20.12 versioonis jälle nagu toetatud (vahepealsete versioonid olid ilma W7 toeta märgitud). Lasin arvutil selle alla laadida, aga kasu pole - kahes W7 arvutis tuleb veateade installimisel, aga ei öelda kordagi, et pole toetatud. Ei saagi aru, mis ja kuidas neil asi tegelikult on.

...

Jääb pooleli kohe alguses ja veakood on 0x80072f7d - unspecified error.

Midagi Microsoft Visual C++ Redistributable 14.16.27033-ga seotud, sest peale selle kirjet jääb juba katki? Sest sama veakood tuleb ka selle moditud installeriga.

E: proovib EstEID miniinstallerit laadida ja siis on see veateade. Selle sain korda thumbs_up.gif .

Nüüd lausa fatal error 0x80070643 icon_eek.gif

E2: ei aidanud MS Visuali uuendamine ka, ikka sama mittespetsiifiline viga.

E3: see moditud zip-versioon läks siiski edasi, sai peaaegu lõpuni, seejärel liikus edenemisriba tagasi ning tulemuseks eelnevalt olnud fatal error.

-

Tere!
Usun, et oled proovinud antud sammud lingil https://www.id.ee/artikkel/windows-id-tarkvara-paigaldus-loppes-torkega-fatal-error-voi-unspecified-error/ läbi. Kui ei ole, siis proovi lehel pakutava skripti abil vanad registrikirjed eemaldada. Võib olla tõesti võimalik, et arvutis peavad olema .Net Framework 4.8 ja viimased 2020.aasta jaanuari turvauuendused, kunagi (u. aasta tagasi) oli ühel HP 6910p läpakal olsamuti raskusi ID-tarkvara paigaldamisega. Vaja oli kõik turvauuendused ning vist ka valikulised (v.a telemeetria) uuendused paigaldada. Vist isegi ei pea olema C++ Redist 2017, vaid võib ka uuem C++ Redist 2019 installitud olla. Seni olen kõikidel läbikäinud Win7 arvutitel uue 20.12 edukalt tööle saanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2021 09:37:46 vasta tsitaadiga

Viimases ID-softi versioonis 21.02 on taas vanemad opisüsteemid kinni keeratud.

Alates windows 8.1 on paigaldus lubatud.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl80038
HV vaatleja

liitunud: 08.06.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2021 21:46:55 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Viimases ID-softi versioonis 21.02 on taas vanemad opisüsteemid kinni keeratud.

Alates windows 8.1 on paigaldus lubatud.

Märkasin küll. Kes soovib uuemat versiooni paigaldada vanemale OS-le .mst ja .msi faile kasutamata, siis olen loonud uuema versiooni jaoks kohandatud installipaketi: https://github.com/karl80038/windows-installer/releases/tag/v21.02.0.2602 (otselink: https://github.com/karl80038/windows-installer/releases/download/v21.02.0.2602/Open-EID_win7_21.02.0.2602_full_setup.zip ). Vist oleks mõistlik kohandatud paigalduspaketi jaoks ehk uus teema luua?


viimati muutis karl80038 17.03.2021 01:24:50, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 15.03.2021 22:30:56 vasta tsitaadiga

karl80038, Su otselink on pisut vigane, sulg ja punkt lõpus on üleliigsed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ents75
HV kasutaja

liitunud: 18.03.2005




sõnum 31.03.2021 19:48:45 vasta tsitaadiga

Mul hetkeks mõistus otsas. Ma pole arvutiga suurt midagi teinud aga viimasel uuendusel jääb install pooleli ja näitab: SCardSvr failed to start. Oskab keegi nõu anda mis lahti?

PS. ESTEid Minidriver juurde jääb pidama...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2021 20:40:04 vasta tsitaadiga

services.msc
sealt " kiipkaart" näiteks ja vaata, miks see käima ei ole läinud või miks see ei käi. vaikimisi peab olema started ja automatic.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ents75
HV kasutaja

liitunud: 18.03.2005




sõnum 01.04.2021 00:22:59 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
services.msc
sealt " kiipkaart" näiteks ja vaata, miks see käima ei ole läinud või miks see ei käi. vaikimisi peab olema started ja automatic.


Mul on seal 2 versiooni failidest mis sisaldavad SmartCardi: Shell Hardware Detection ja Smart Card Removal Policy. Mõlemad on Automatic peal... Aga nende "kruttimisest" pole kasu olnud. Sama soovitus oli ka 2013 aasta id.ee lehel errori lahendamise abis kirjas. Kuidas ma näen miks see ei käi või miks?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2021 06:32:04 vasta tsitaadiga

Sõltuvad asjad ei lähe. Kui ise stardid, vajadusel konto ja parooli kirjutad, ikka ei lähe?
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tb2
HV vaatleja

liitunud: 01.04.2021




sõnum 01.04.2021 08:48:36 vasta tsitaadiga

ents75,

1. Ühenda kaardilugeja arvutiga paigaldamise ajaks. Windows võib seda vahel nõuda teenuste käivitamiseks. Kui juba on, siis võiks proovida võimalusel USB pesa vahetada.

2. Kui ei aita, siis täpsemad juhised artiklis https://www.id.ee/artikkel/digidoc4-veateade-smartcard-pcsc-teenus-ei-toota/

icon_exclaim.gif SCardSvr on ikkagi "Smart Card", mitte "Shell Hardware Detection" (ShellHWDetection).

3. Vajadusel minidraiveri osas: https://www.id.ee/artikkel/id-tarkvara-minidraiver-windows-updates/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ents75
HV kasutaja

liitunud: 18.03.2005




sõnum 01.04.2021 12:36:46 vasta tsitaadiga

tb2 kirjutas:
ents75,

1. Ühenda kaardilugeja arvutiga paigaldamise ajaks. Windows võib seda vahel nõuda teenuste käivitamiseks. Kui juba on, siis võiks proovida võimalusel USB pesa vahetada.

2. Kui ei aita, siis täpsemad juhised artiklis https://www.id.ee/artikkel/digidoc4-veateade-smartcard-pcsc-teenus-ei-toota/

icon_exclaim.gif SCardSvr on ikkagi "Smart Card", mitte "Shell Hardware Detection" (ShellHWDetection).

3. Vajadusel minidraiveri osas: https://www.id.ee/artikkel/id-tarkvara-minidraiver-windows-updates/


Tänud! Proovin õhtul järgi ja annan tagasidet kuidas läks
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2021 14:12:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Tänud! Proovin õhtul järgi ja annan tagasidet kuidas läks

OT jääb mulje, et inimesed siiani korraldavad väljasõite levialasse.. /OT
veateated tuleb pildistada filmilindile, saata ilmutamisele, otsida skänner ja siis digitaalseks teha. on kindlam.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  ID-kaardi installimine mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.