Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  PC riistvaraline optimeerimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 15.02.2012 23:59:49 PC riistvaraline optimeerimine vasta tsitaadiga

Vaatluse all on 2 igapäevases kodukasutuses olevat PC'd, mis kohati on oma andmetelt üsna sarnased, kuid reaalsel kasutusel siiski oluliselt erineva kiirusega. (kummalisel moel tundub esimene kooslus töötades isegi aeglasem kui mu profiilis olev läpakas..)

Teema eesmärgiks on välja selgitada, kas ja mil moel on kõige otstarbekam nimetatud kooslusi kaasajastada. (eelarve võiks jääda siis kummagi komplekti juures 50-75 euro kanti)
Kus asuvad potentsiaalsed pudelikaelad? Millised on piirangud? jne.

Kõik asjakohased kommentaarid on oodatud. Kui mingid olulised andmed unustasin, siis võib ka muidugi märku anda ja vajadusel lisan ka need.

Esimene PC:
Spoiler Spoiler Spoiler


Teine PC:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
ja olemegi tagasi..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Matrix75
HV veteran
Matrix75

liitunud: 23.11.2004




sõnum 16.02.2012 00:42:17 vasta tsitaadiga

Teisele arvutil paneks mina PentiumD(dualcore) prose+2x512MB mälu juurde ja ketta vahetaks vajadusel välja, kui näitab testis väsimuse märke. W7 peale ja thumbs_up.gif
Edit: Miks PentiumD, sest see ei eat.gif uuemaid icon_confused.gif .

Otsiks mõne sellise prose:
960 3.60 GHz 800 MHz
950 3.40 GHz 800 MHz
945 3.40 GHz 800 MHz
940 3.20 GHz 800 MHz
935 3.20 GHz 800 MHz
930 3 GHz 800 MHz
925 3 GHz 800 MHz
920 2.80 GHz 800
915 2.80 GHz 800

_________________


viimati muutis Matrix75 16.02.2012 14:27:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 321 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 241
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
svenman
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2012 11:54:24 vasta tsitaadiga

Iseenesest HT-ga P4 prose peakski igas asendis Sempronile ära tegema. Kui esimene masin ikka ebanormaalselt aeglane on, siis kahtlustaks mingit riistvaralist viga.
Testi seda masinat näiteks S&M tarkvaraga. http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=127

Mina esimest masinat enam upgradema ei kipuks. Socket A (462)-le ei ole lihtsalt tänapäevast protsessorit olemas. Emaplaadi vahetusel peaks arvestama ka kindlasti mälude vahetusega. Mingist hetkest tuleb see koht, kus uue masina kokku panemine oleks mõistlikum.
Teise masinaga annab küll ühtteist teha. Hea soovitus on juba ülevalpool antud.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 16.02.2012 23:24:45 vasta tsitaadiga

okei, midagi sarnast arvasin ma ise ka, kuid sain ka mõndagi uut infot enda jaoks.

Eks suurem mure oli tegelikult just selle esimese kooslusega. Ma ei ole nüüd nii väga kursis asjadega, aga kas leidub ka sellist emaplaati, millel kaasaegsem socket, kuid toetab juba olemasolevat mälu (PC-3200)? Samas kui juba emaplaat ja prose muretseda, siis ram vist palju enam hinnale juurde ka ei lisa..

S&M tarkvara pean mingi teine päev vaatama. Esmane mulje ütleb, et see vajab rohkelt aega.

Teisest masinast rääkides - Inteli kodulehelt (http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/d945gtp/sb/cs-026628.htm) loen ma välja, et mu praegune prose (Pentium 4 531) töötab 800 MHz sagedusega, aga everest näitab sagedust 200MHz ning kordistit 15x. Millest see on tingitud?
BIOS on mul hetkel kasutusel versioon 3996, seega peaks kõik nimetatud prosed ka toimima (enamustel oli nõutud 3992 või hilisem)
Kui suur erinevus on üldse Pentium 4 531'l näiteks Pentium D 930'ga (eeldades, et mõlema prose kiirus on 3 GHz ja System Bus 800 MHz)? Kumb L2 cache näitaja on parem 4MB või 2x2MB?

Ja veel "HT-ga P4 prose". Mille lühend on HT antud kontekstis?

_________________
ja olemegi tagasi..


viimati muutis tavikas 16.02.2012 23:30:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 16.02.2012 23:28:23 vasta tsitaadiga

AMD 754 ja 939 pesaga plaadid toetavad samuti PC3200 mälu. Ja sinna saab juba näiteks Athlon 3400+ prose peale panna.
HT on HyperThreading.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 17.02.2012 00:20:33 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
AMD 754 ja 939 pesaga plaadid toetavad samuti PC3200 mälu. Ja sinna saab juba näiteks Athlon 3400+ prose peale panna.


hmm.. siinsamas hv's oli veel paar päeva tagasi müügis juppidena: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=526253
12). AV8-3rd Eye + ABIT μGuru Socket939
13). Arctic Cooling Freezer 64 Pro
17). AMD Athlon 64 X2 4200+ - ADA4200DAA5CD Socket939

kõikvõimas internet ütles mulle socket 939 laeks isegi Athlon 4800+

Nüüd tekib mul see küsimus, et kas tasub just sellest corsairist kinni hoida, või minna ka uuema rami peale välja (arvestades ka piiratud eelarvet, kuni 70 eur)
/jutt on siis esimese komplekti uutmisest/

_________________
ja olemegi tagasi..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
svenman
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 10:24:32 vasta tsitaadiga

Arvestades eelarvet, siis tasuks piiluda juba uue masina poole. 70-e euroga liiguvad juba päris korrlikud kastid.
Näiteks siin teemas: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=526932
Vali aga sobiv välja.

Kui aga tahtmine ikka suur on ise tegutseda, siis tasub kindlasti juba ddr3 mäludega plaadi poole vaadata. Olen kindel, et emaplaat, prose ja mälu jäävad eelarvesse.
Igaks juhuks tasub uue prose puhul hinnata, kas toide on selleks piisav.

Jõudu!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 18.02.2012 12:34:48 vasta tsitaadiga

svenman kirjutas:
Arvestades eelarvet, siis tasuks piiluda juba uue masina poole. 70-e euroga liiguvad juba päris korrlikud kastid.
Näiteks siin teemas: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=526932
Vali aga sobiv välja.


mnjaa.. Kui nüüd veel arvestada, et vanas koosluses ketas ka vaid 40GB siis tundub uus massin päris hea mõte. (eks vajadusel saab ju ajutiselt ka rohkem kulutada ja hiljem rahalisi vahendeid olemasoleva komplekti müügist tagasi võtta.)

svenman kirjutas:
Kui aga tahtmine ikka suur on ise tegutseda, siis tasub kindlasti juba ddr3 mäludega plaadi poole vaadata. Olen kindel, et emaplaat, prose ja mälu jäävad eelarvesse.
Igaks juhuks tasub uue prose puhul hinnata, kas toide on selleks piisav.


ja palju seda toidet peaks olema sellise korraliku ddr3 mäludega plaadi ja vastava prose jaoks?

hetkel mul valikus sellised:
CRS
Spoiler Spoiler Spoiler


Codegen
Spoiler Spoiler Spoiler


Kas need piisavad või on juba liiga lahjad?

_________________
ja olemegi tagasi..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
svenman
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 13:03:30 vasta tsitaadiga

Kui jääd kasutama integreeritud videot, siis peaks 350W olema piisav.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 10:15:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Socket A (462)-le ei ole lihtsalt tänapäevast protsessorit olemas

sempron on sempron, tasub msi kodulehelt vaadata, milliseid ahtlone antud asjake nõus sööma on ja mõni siit samast foorumist nt 1-2€ eest osta ning vahetada. semproni FSB on 133mhz, sellega ei jookse mitte midagi sünki, 166mhz fsb siiniga võiks pc2700 na seda 3200mälutükki jooksutada. erilist jõudlust tänapäevases mõistes küll juurde ei tule aga internetilehed peaks natuke kiiremini avanema hakkama.
eelpool mainitud 939 pole eriti jätkusuutlik, sest plaadid surevad ja hiljem asendust saada pole. 70€ eest miski samalaadne s775 plaat ´+ prose

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 20.02.2012 13:57:12 Re: PC riistvaraline optimeerimine vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:

sempron on sempron, tasub msi kodulehelt vaadata, milliseid ahtlone antud asjake nõus sööma on ja mõni siit samast foorumist nt 1-2€ eest osta ning vahetada.


Search Product -> Enter product name. Otsing teostatud MSI kodukal nii tooteinfo lehel kui ka CPU support lehel ning nii stringiga "MSI KM3M-V" kui ka "MS7601". Tulemus kõikidel juhtudel: No Result!
Käsitsi googeldades tundub sobima Athlon 2800+, aga kindel ma nüüd küll pole.

EDIT: PSi teel anti mulle siiski link MSI antud toote infolehele. praegune prose on Sempron 2400+ 166/333MHz FSB 256KB L2 Cache
Puhtalt numbrite järgi parim ühilduv tundub olema Athlon XP 3000+ (Barton) 166/333MHz FSB 512KB L2 Cache
(kordisti muutus 10->14 ja L2 cache 256kb->512kb) Veidi arenguruumi tundub olema, aga palju ta kiiruses tunda annab?

laurx kirjutas:

semproni FSB on 133mhz, sellega ei jookse mitte midagi sünki, 166mhz fsb siiniga võiks pc2700 na seda 3200mälutükki jooksutada. erilist jõudlust tänapäevases mõistes küll juurde ei tule aga internetilehed peaks natuke kiiremini avanema hakkama


tavikas kirjutas:

mobo: MSI KM3M-V (MS7601), chipset: VIA UniChrome KM266 Pro
CPU: AMD Sempron 2400+ (10x 166.6 MHz; L2 cache 256kB)
DIMM1: Corsair CMX1024-3200C2 (1GB, @ 200 MHz 3-3-3-8)
int. video VIA/S3G UniChrome IGP (64 MB +3D accelerator, GPU clock 133MHz)


Everest Ultimate 4.20 väidab küll, et antud sempron jookseb 166 MHz peal ning et vaid int video kasutab 133MHz siinikiirust

samuti räägib AMD lehekülg:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ja ka Wikipedia:
Spoiler Spoiler Spoiler


Paranda mind, kui ma millestki valesti aru olen saanud aga minu arusaamise järgi jookseb just athlon 133MHz'ga!


edit2:
svenman kirjutas:
Arvestades eelarvet, siis tasuks piiluda juba uue masina poole. 70-e euroga liiguvad juba päris korrlikud kastid.
Näiteks siin teemas: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=526932
Vali aga sobiv välja.

Kui aga tahtmine ikka suur on ise tegutseda, siis tasub kindlasti juba ddr3 mäludega plaadi poole vaadata. Olen kindel, et emaplaat, prose ja mälu jäävad eelarvesse.
Igaks juhuks tasub uue prose puhul hinnata, kas toide on selleks piisav.

Jõudu!


soh.. sul endalgi ju arvestatav komplekt müügis:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=527422

Aga kuna ma antud uuendust ainuisikuliselt ei otsusta, siis kohe täna õhtuks ma vastust anda ei saa, seega ei tee ma ka müügiteemasse pakkumist.
svenman kirjutas:

Täna 18:00 panen asja lukku!

_________________
ja olemegi tagasi..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 14:50:40 vasta tsitaadiga

tavikas, mu näpuviga ajendas sind uuringuga tegelema. mul oli 2800+ sempron, mis mälu järgi oli ka 133 aga tegelikult siiski 166mhz siiniga. vanad athlonid jooksid 133ga. äkki leiad kuskilt lahtiste kordajateag 2500+b, mis jookseb 166(333)peal kuid mida annab tõsta 400(200) peale. kui mul veel A komlekt oli, noolisin seda ise aga raha õnneks oli vaja mujale kulutada. selesse socket A kasti miski 2500+ ja int video asemele näiteks kutkilt Ti4200, radeon 9600 vms ja peaks natuke edasiminekut olema küll. eelarve võiks olla 15€ kandis, sõltub, kust sa jupid saad.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 15:01:57 vasta tsitaadiga

Mina soovitaks juba odavama s.775 peale üle minna.
DDR mälud maha müüa, nende eest peaksid saama korraliku hinda, asemele võtta odavamad DDR2 mälud(Kui tegu 1GB pulgaga, siis peaks ~20€ pulga eest saama, aga pole kindel, pole hindadega väga kursis enam).
2 GB DDR2 mälu peaks ideejärgi 10-15€ eest saama(2x1GB pulgad).
Emaplaat, mis toetab DDR2, s.775(P4 ja Pentium D) ja PCI-Ex16 15-20€
Protsessor (P4 või Pentium D) peaks umbes sama hinnaga liikuma kui teised komponendid.
Videokaardi saab alla 10€ kätte kui mängida ei soovi, GeForce 6600 või midagi analoogset.

Peaks tulema samaväärne kast nagu teil teine kast.

Endal profiilis ka P4 kast, analoogne minu pakutud komponentidega, aga video veidike võimsam, Radeon HD3650, jooksutab Win 7 korralikult, mõned mängud veab ka vahetevahel välja, Call Of Duty:MW2 vedas max seadetel@720p ~30 fps.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 20.02.2012 16:19:53 vasta tsitaadiga

et siis kiiremad on odavamad? seda infokildu ma ei teadnudki :S
_________________
ja olemegi tagasi..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 16:20:42 vasta tsitaadiga

Asi selles, et DDR mälud juba tükk aega tootmisest maas.
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 16:25:31 vasta tsitaadiga

DDR on juba küllaltki rariteetne.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2012 21:56:57 Re: PC riistvaraline optimeerimine vasta tsitaadiga

tavikas kirjutas:
Vliselt erineva kiirusega. (kummalisel moel tundub esimene kooslus töötades isegi aeglasem kui mu profiilis olev läpakas..)
op. süsteem Win XP Pro SP3[/spoiler]


see on sellepärast et seal on tegu viia klee pleega, see pole küll klassikaline (686B) aga 266 versioon ei ole targem. ja p4 äda on see, et see on ikka nii lahja prose, et odavm tuleks need kõik kokku korjata ja üks nforce baasil am2 ehitada.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 13.03.2012 14:26:47 vasta tsitaadiga

vanad komplektid jäid siiski muutmata, lisandus hoopis üks läpakas.
Mind hakkas aga huvitama, kui palju piirab komplektide optimaalsust eri komponentide erinev töösagedus?

Esimene PC. Andmevahetus toimub siin millisel sagedusel?
CPU FSB: 166.6 MHz (Sempron 2400+)
int. GPU clock: 133.3 MHz
Memory clock / DRAM clock: 200 MHz (1GB, DDR 400 / PC 3200)

Teine PC. Siia istuks sageduste poolest äkki sisse hoopis PC2-6400 mälu? Või ei tasuks muudatus end ära arvestades teisi komponente?
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
ja olemegi tagasi..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.03.2012 15:00:38 vasta tsitaadiga

Ei mingit vahet pole. Muidugi üht või teist numbrit suuremaks klokates saaks kindlasti kiiremaks kuid otseselt out-of-sync töötamise tõttu küll muretseda pole mõtet.

Teise masinasse võid panna üsna suvalised DDR2 mälud, takt pole eriline näitaja.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2012 17:33:22 vasta tsitaadiga

tavikas, ketas määrab ka palju. ühele 478 masinale, millel oli ide otsas vana 512kb cachega ketas, sai pandud sata otsa 8mb cachega asi ja kasutaja ütleb, et nagu öö ja päev. masinas 1gb ddr400, p4 3ghz (HT) radeon 9200 PRO
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.03.2012 18:35:52 vasta tsitaadiga

HDD cache suurus on suht viimane asi mis kiirust mõjutab. Loeb platterite arv/andmetihedus/pöörlemiskiirus.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2012 18:47:35 vasta tsitaadiga

Ho Ho, K: kuidas saab Hr Tavainimene aru, kas tal on vana ketas või uus ketas? V: vaatab pöörlemiskiirust ja cach i.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2012 19:36:37 vasta tsitaadiga

laurx, Laseb HDTune benchmarki ja platseebo efekt icon_biggrin.gif
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.03.2012 20:08:21 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Ho Ho, K: kuidas saab Hr Tavainimene aru, kas tal on vana ketas või uus ketas? V: vaatab pöörlemiskiirust ja cach i.
mahu järgi on võimalik kõvasti täpsemalt reaalset kiirust hinnata. Mida suurem maht seda kiirem on üldjuhul, ainult üsna üksikud corner-case'd ei lähe sinna alla.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 13.03.2012 23:46:56 vasta tsitaadiga

uhh.. päris teravaks aruteluks läks siin vahepeal hoopis kõvaketta teemal.
Pakun siis omalt poolt ka teises komplektis oleva kõvaketta täpsemad andmed.
Tänapäeva mõistes üsna väikese mahuga ketas (80GB), aga muus osas vist üsna konkurentsivõimeline (SataII ja 8MB buffer)

Spoiler Spoiler Spoiler


eks ma muidugi võin ka oma kõige vanema ketta sisse panna (iseenesest töökorras, aga mahutavus pole kõige suurem ja veidike lärmab ka):

Spoiler Spoiler Spoiler


Mis ketastesse puutub, siis olen kuulnud, et windoosa ketta korral tuleb jälgida ka op süsteemi vanust ja seisukorda.
Aga pmst sain siis õieti aru, et mälu ja prose erinev takt olulist rolli ei mängi?

_________________
ja olemegi tagasi..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2012 00:17:08 vasta tsitaadiga

nendel masinatel mida sa soovid optimeerida ei mängi see mingit rolli. on seal 8mb puhver või 2 mb. hakkasin ka vaatama, et teema eesmärk on sul kaasajastada, aga kaasjastada millele? 1080p filmid? mängud? kui jah, siis need rauad ei suuda ei ühte ega teist. mina ei paneks sinna sentigi vaid müüks nad maha nii kiiresti kui võimalik. ja windowsi vanus jms seosed on samad müüdid nagu dracula elustas nahkhiiri ühes filmis. parimad vinnid seisavad ketastel aastaid, kuniks loomulik raua vahetus tuleb
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2012 10:13:10 vasta tsitaadiga

kui kettad kastis vedelevad, võid need sisse visata ja süsteemid kloonida, osta väga pole sinna asju mõtet jah.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 14.03.2012 17:05:57 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
nendel masinatel mida sa soovid optimeerida ei mängi see mingit rolli. on seal 8mb puhver või 2 mb. hakkasin ka vaatama, et teema eesmärk on sul kaasajastada, aga kaasjastada millele? 1080p filmid? mängud? kui jah, siis need rauad ei suuda ei ühte ega teist. mina ei paneks sinna sentigi vaid müüks nad maha nii kiiresti kui võimalik. ja windowsi vanus jms seosed on samad müüdid nagu dracula elustas nahkhiiri ühes filmis. parimad vinnid seisavad ketastel aastaid, kuniks loomulik raua vahetus tuleb


eesmärgiks oli muuta arvuti taga töötamist ja mängimist kiiremaks. Konkreetset taset, millele uuendada, ei ole.

Kui aga jutt läks filmidele/mängudele, siis praegugi suudavad mõlemad masinad 1280x1024 resol töötades sujuvalt kõik filmid ette mängida.
Hiljuti sai teise komplekti peal proovitud NFS MW'd mängida - 1280x1024 reso ja full graphic details jooksis mäng tunde sujuvalt ilma probleemideta (samal ajal oli ka netiaken lahti ka muud staffi)
(meenutuseks, et kasutusel oli 128MB integreeritud video ja sellest jäi üle 896 MB kasutatavat rammi. protsessor täpselt 3 GHz)
Spoiler Spoiler Spoiler



Kõike kaasaegset ei suuda, aga midagi suudavad nad juba praegugi.. Eesmärk oligi tunnetada piire, milleni neid veel viia on võimalik - Või on otstarbekam juba muretseda uus komplekt.

Aga praeguseks olen oma küsimustele vastused saanud. Tänan kõiki vastajaid!

_________________
ja olemegi tagasi..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2012 18:33:22 vasta tsitaadiga

otstarbekam on igal juhul muretseda mitte just uus aga teine komplekt ja sa ajad sassi kaks "filmi" tüüpi, üks on tavaline divX teine on dxva, ehk h.264 , se et ekraan on 1280x midagi ei ole siin peaaegu üldse määrav, küll aga ei suuda kumbki prose 1080p resol neid maha mängida, aga täiendada annab kindlasti teist inteli kasti.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2012 19:24:58 vasta tsitaadiga

RCC, noh, olgem ausad, kui just ei otsi, ei satu neid haadee asju veel väga ette. sõltub kasutamisest, neti.ee ja soliteer avanevad nende kastidega veel aastat kaks, p.s. ma pole sideesse veel jõudnud. vaja leida tartus printer ja siis sides kaks asja ära õiendada.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2012 19:44:24 vasta tsitaadiga

soliteer avaneb mul ka edukalt 2x 120mHz asuse laual Neputne chipsetil aastast 1993. kui nüüd päris hästi järgi mõelda, siis avanes ta ka 1985 ndast aastast 286 laual. ja 96 nda aasta masinad on juba lausa loomad. aga kui soov ikka üks ilus video vaadata või üks korralik mäng siis jäävad ka kunagised tippmargid hätta - nii imelik kui see ka pole. samas võib kasutada ka videokaarti ja vastavat pleierit mis need videod ilma proseta ära mängivad
p.s - aega on.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 14.03.2012 22:27:36 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
otstarbekam on igal juhul muretseda mitte just uus aga teine komplekt ja sa ajad sassi kaks "filmi" tüüpi, üks on tavaline divX teine on dxva, ehk h.264 , se et ekraan on 1280x midagi ei ole siin peaaegu üldse määrav, küll aga ei suuda kumbki prose 1080p resol neid maha mängida, aga täiendada annab kindlasti teist inteli kasti.


Nüüd olen ma täiesti segaduses. Kui juba nii detailseks aruteluks läks, siis ehk harid mind veel veidi?
tegin google otsingu "movie 1080p" ja leidsin mitmeid videoklippe. Näiteks see - http://www.youtube.com/watch?v=cEt3qLG-cAM - klipp, mille pikkus on 3:32 min mängis otse internetist täisekraan režiimis sujuvalt pilti häält. Seejuures kulus klipi vahemällu laadimiseks 1:56 min. Videoklipp on väidetavalt just 1080p HD 3D jne..
Endiselt pole ma leidnud ühtegi videofaili (ei kõvakettal ega ka internetis), mida teine komplekt sujuvalt täisekraanil (1280x1024) maha mängida ei suudaks.
Ehk viitad mõne faili, mida veel testida?
Alates mis prosest (nii orienteeruvalt) siis dxva puhtalt mängib?

_________________
ja olemegi tagasi..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 14.03.2012 23:14:12 vasta tsitaadiga

Head slideshowd:)
http://www.upload.ee/files/2162539/besthd-mutan.chronicles-1080p-sample.mkv.html

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.03.2012 23:33:12 vasta tsitaadiga

tavikas, võibolla loll küsimus kuid kas tolle avatari video kvaliteedi playerist ikka defauldist 1080p peale ka tõstsid?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2012 23:55:03 vasta tsitaadiga

mul on väga vähe usku, et juutuubist reaalselt juba 1080 kvaliteedis film alla tuleb, aga võibolla isegi, ainult et netipulgaga see kohe kindlasti ei toimi. ise kasutan masinate jõudluse hindamiseks burn-e videot mis on 700 mega, aga 1080 formaadis. siis on kohe näha mis mida mängib ja mitu % prose kasutus on. blas andis sulle juba lingi kuskohast testfail alla laadida. selleks et filmi mängiks videokaart on sul vaja dxva -d rauas toetust (vivo, purevideo) ja softi mis seda teha oskab. media player classic on üks neist, aga keeruline kasutada , splash on hetkel parim, aga tasuline.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.03.2012 23:57:33 vasta tsitaadiga

1080 tuleb alla mis mühiseb. Muidugi enamasti uploadijad ise käkivad asja ära kui vales formaadis üles saadavad või muid lollusi teevad.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 16.03.2012 12:22:10 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
tavikas, võibolla loll küsimus kuid kas tolle avatari video kvaliteedi playerist ikka defauldist 1080p peale ka tõstsid?


sugugi mitte loll küsimus, pigem minupool vähene kogemus. Kontrollisin üle ja mängis vaikimisi jah 360p. Kui ma kvaliteedi 1080p peale tõstsin, siis pikenes veidi vahemällu laadimise aeg, kuid arvuti suutis klippi laadida siiski reaalajast kiiremini. Tõepoolest, esitades klippi 1080p JA samal ajal alles laadides sama klippi vahemällu, oli pilt veidi ebastabiilne, samas mitte olulisel määral. Korduval vaatamisel oli juba pilt täiesti sujuv.

blas kirjutas:
Head slideshowd:)
http://www.upload.ee/files/2162539/besthd-mutan.chronicles-1080p-sample.mkv.html


RCC kirjutas:
media player classic on üks neist, aga keeruline kasutada , splash on hetkel parim, aga tasuline.


WMP selle klipi avamisega muidugi hakkama ei saanud: Cannot play back the file. The format is not supported. (Error=80040265)

supports only the following file formats:

Windows Media formats: .asf, .asx, .avi, .wav, .wax, .wma, .wm, .wmv
Moving Pictures Experts Group (MPEG) formats: .m3u, .mp2v, .mpg, .mpeg, .m1v, .mp2, .mp3, .mpa, .mpe, .mpv2
Musical Instrument Digital Interface (MIDI) formats: .mid, .midi, .rmi
UNIX formats: .au, .snd

Media Player Classic mängis klipi puhtalt ette
vabavaraline VLC player avas faili probleemideta, kuid pilt oli tugevalt hakitud. Audio toimis reaalajas. (prose kasutus ~60%)

_________________
ja olemegi tagasi..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2012 12:37:34 vasta tsitaadiga

wmp-d valge inimene ei kasuta. vlc on ja ei ole, siiani ei ole neil vist subtiitrite overlay toetust. aga kasuta splash playerit või gom playerit.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tavikas
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2005




sõnum 16.03.2012 14:48:32 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
wmp-d valge inimene ei kasuta. vlc on ja ei ole, siiani ei ole neil vist subtiitrite overlay toetust. aga kasuta splash playerit või gom playerit.


Olen üle 5 aasta VLC'd kasutanud ja sub overlay probleemi pole isiklikult kohanud (seda ehk seepärast, et ma läksin üsna kiiresti tagasi vanale versioonile). Isiklikust kogemusest ütleksin küll, et VLC vanem versioon on parim vabavaraline player.. (nagu sa ka ise ütlesid on splash tasuline). WMP suhtes nõustun täiesti, hetkel lihtsalt testi eesmärgil proovisin icon_biggrin.gif

tsitaat:
4 Feb 2009 – One of the great things about the VLC media player is its standard ability to overlay subtitles.

tsitaat:
6 Mar 2012 – Since VLC version 2.0 overlayed subtitles appears to be broken.


Ise kasutan vana vabavaralist ja reklaamivaba versiooni, uuenduse lülitasin menüüst välja. Üldiselt ei kurda.


Aga nüüd vahepealse kõvaketta teema jätkuks:
Uurisin lähemalt esimese komplekti ketast ja sain sellised andmed:
Spoiler Spoiler Spoiler


Max. PIO Transfer Mode: PIO 4
Max UDMA Transfer Mode: UDMA 5 (ATA-100)
Active Transfer Mode: UDMA 5 (ATA-100)

Interface: Ultra-ATA/133
Buffer-to-Host Data Rate: 133 MB/s

Miks ta mulle ühes kohas näitab 100 ja teises 133?

_________________
ja olemegi tagasi..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2012 19:22:04 vasta tsitaadiga

see ata-133 on tarkvaraline liidesestandard, mida sa iialgi ei saavuta, täpselt samuti nagu ata-100, seega sa ei pea sellepärast üldse muretsema.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2012 18:39:07 vasta tsitaadiga

blas kirjutas:
Head slideshowd:)
http://www.upload.ee/files/2162539/besthd-mutan.chronicles-1080p-sample.mkv.html

Vaatasin: VLC, Banshee, Totem, Xine- ühtemoodi sujuv jooksmine, SMplayer aga viskas sussid püsti. icon_lol.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  PC riistvaraline optimeerimine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.