praegune kellaaeg 21.06.2025 01:16:59
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
07.02.2012 00:17:55
Satelliittelefonide krüpteering murti lahti |
|
|
link :: minut.ee
Saksamaa helged pead on suutnud lahti muukida satelliittelefonides kasutatavad kaks krüpteeringut. Teemaks paistab olevat tagurpidi lahtimuukimine - süüdlasteks Benedikt Driessen ning Ralf Hund Ruhri ülikoolist.
GMR-1 ja GMR-2 algoritmid on kasutusel mitmetel satelliitkõnesid pakkuvatel firmadel, sealhulgas ka ühel suurimal nimega Thuraya. Esialgsetel andmetel Inmarsat kumbagi krüpteeringut oma võrgus ei kasuta. Tehnoloogia on kasutusel laialdaselt Lähis-Idas ning Aafrikas, isegi militaarvaldkonnas. Vaid kahe tuhande dollari eest tehnikat suudab kõne lahti muukida, reaalajas pealt kuulamiseks läheb vaja aga väiksemat sorti superarvutit. Tõenäoliselt on luureorganisatsioonid juba tagaust kasutamas, sarnaselt GSM standardi juures leitud augule.
_________________ Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV valuutakalkulaator |
|
Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
12 :: |
7 :: |
358 |
|
tagasi üles |
|
 |
|
lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|