praegune kellaaeg 19.06.2025 10:26:22
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
autor |
|
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
22.02.2012 20:35:14
EMT 4G võrgu andmesidemaht ületas 2G andmesidemahu |
|
|
link :: EMT
Ainult 14 kuud pärast EMT 4G võrgu avamist ületas EMT 4G võrgus liikuv andmeside maht 2G võrgu andmeside mahu.
EMT andmeside- ja sisuteenuste osakonna juhataja Ando Meentalo sõnul on tegu märgilise tähendusega muutusega.
„Kuigi 4G andmeside kasutajaid on täna veel tervelt viissada korda vähem kui 2G-s, on mahud võrdsustunud just tänu suurematele võimalustele, mida 4G võrk pakub,“ selgitas Meentalo. „4G on hüpe mobiilse interneti arengus, mida iseloomustavad liikuvast pildist ajendatud uued teenused.“
11. veebruar oli esimene päev, kui 4G andmesidemaht 2G võrgu oma ületas ning 4G mahud olid siis 1,07 korda suuremad kui 2G-s. Nädala pärast olid 4G andmesidemahud juba 1,63 korda suuremad kui 2G võrgus ning sellest alates on 4G andmesidemahud jätkuvalt ja kiirenevalt kasvanud.
Kõige suuremad mobiilse interneti mahud liiguvad praegu EMT 3,5G võrgus, mille EMT avas klientidele 2005.aasta oktoobris ning mis praeguseks katab terve Eesti.
„Nüüd on huvitav jälgida juba seda, millal 4G andmesidemahud 3,5G-le järele jõuavad ja mööda lähevad,“ märkis Meentalo. „3,5G-l kulus 2G andmesidemahtude seljatamiseks kaks ja pool aastat, 4G ületas aga 2G ainult pisut kauem kui aastaga.“
Alates 4G võrgu avamisest Eestis 17. detsembril 2010 on EMT ehitanud 118 4G tugijaama ja katnud ülikiire mobiilside leviga 30% elanikkonnast.
Tänavu ehitab EMT järgmised 200 4G tugijaama erinevates Eesti piirkondades, kattes 4G leviga 70% elanikkonnast. Kogu Eesti saab EMT 4G leviga kaetud 2014. aasta lõpuks.
4G on ülikiire mobiilne internet, mis võimaldab allalaadimise kiiruseid kuni 100Mbit/sek. Reaalsed saavutatavad kiirused jäävad vahemikku 20-60Mbit/sek.
EMT kuulub koos Elioniga Eesti suurimasse telekommunikatsiooni- ja IT ettevõtete gruppi Eesti Telekom. EMT on Eesti mobiilside tehnoloogialiider, omades parimat leviulatust, tunnustatud tootearendust ja teenindust. Eesti Telekomi suuromanik on TeliaSonera, Euroopa juhtivaid telekommunikatsiooniettevõtteid nii mobiil- kui fikssides. TeliaSoneral on 170 miljonit klienti, tegutsedes 20 riigis Põhjamaades, Baltikumis, Ida-Euroopas ja Euraasias.
_________________
 |
|
Kommentaarid: 359 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
297 |
|
tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
22.02.2012 22:28:00
|
|
|
bla-bla
Mis on selliste kiiruste mõte, kui EMT mõistlikkuse limiit on 30Gb kuus. Päevase kasutamisega võid oma limiidi täis saada ja oled ülejäänud 29 päeva talveunes .
Ahjaa. 120€ kuutasu eest saab väidetavalt piiramatult netti kasutada. Keskmine riigikogulane kannab selle kuluhüvitise alla, keskmise palgaga aga seda kiirust koos mahuga omale lubada ei saa.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
126 |
|
tagasi üles |
|
 |
inca
HV Guru

liitunud: 02.06.2003
|
23.02.2012 07:09:26
|
|
|
Nad võiks oma võimsust ka kasvatada. Tipptunnil, ehk siis kell viis ja nii, on ülitiheda trafficuga kohtades ikka ikaldus. Kesklinnas, aga ka näiteks mustamäel TTÜ ümbruses.
_________________ KASS |
|
Kommentaarid: 168 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
tagasi üles |
|
 |
Nokia
Serverid.ee

liitunud: 06.10.2004
|
23.02.2012 15:22:50
|
|
|
kellelgi jäi torrent lahti? .D
_________________ Web3 | ERC721A |
|
Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
43 |
|
tagasi üles |
|
 |
eldorado
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
24.02.2012 01:50:31
|
|
|
Nokia kirjutas: |
kellelgi jäi torrent lahti? .D |
tundub et keegi sai, kui sain maht ületanud
|
|
Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
106 |
|
tagasi üles |
|
 |
|
lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|