Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Meditsiinivaatlus (vaimne ja füüsiline tervis) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 605, 606, 607
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kuidas pooldaksid kanepi legaliseerimist Eestis?
Pooldaksin meditsiinilistel põhjustel kasutamist
18%
 18%  [ 53 ]
Pooldan täielikku legaliseerimist
36%
 36%  [ 105 ]
Ei poolda
34%
 34%  [ 99 ]
Olen erapooletu
11%
 11%  [ 34 ]
hääli kokku : 291

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002



Online

sõnum 21.04.2024 18:29:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Iga inimene kindlasti pole aga kui päevas ikka pakk konisid läheb või end iga jumala päev täiesti kapsaks kaanid siis kindlasti.


Äkki on tegu rituaalsusega ? Harjumus, mitte sõlutuvus, kui selline.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 21.04.2024 18:57:49 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Kas iga suitsetav või alkoholi pruukiv inimene on automaatselt sõltuvushaige ?


Meditsiiniliselt v6ttes, arvestades nikotiini toimet, jah on.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2024 19:04:09 vasta tsitaadiga

degrass, ülehindad nikotiini toimet. See on nagu kofeiin, tekitab mõningase sõltuvuse, aga pole otseselt väga ohtlik.
Võid natuke kodutööd teha teemal, miks nikotiiniplaastrid ja nätsud suitsetamisest loobumisel väga tõhusad pole kuigi nikotiini saab ju neist ka kätte icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 21.04.2024 19:39:10 vasta tsitaadiga

Suitsetamine pigem tegevuse sõltuvus kui nikotiini
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2024 19:47:01 vasta tsitaadiga

No mõni on kiitnud nikotiiniplaastrit, aga sõltuvusest vabanemiseks on ikkagi ka tahet vaja. Plaaster on vaid üks suht tühine vahend. Mina ka suitsetasin, ja maha jätmine oli järsk ja tahtejõu põhine. Ei teinud rohkem, kuigi aju genereeris igast jampsi, et sa ikka võtaks suitsu. Aga ma ei tea siin muud lahendust, kui vaid jäigalt sellele vastu olla! Muidu läheb vana rada edasi.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 21.04.2024 20:17:50 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Iga inimene kindlasti pole aga kui päevas ikka pakk konisid läheb või end iga jumala päev täiesti kapsaks kaanid siis kindlasti.


Äkki on tegu rituaalsusega ? Harjumus, mitte sõlutuvus, kui selline.

Väga hea. Selle kontrollimiseks on lihtne test. Palu suitsetajal või tipsutajal nädal aega vahet pidada oma tegevuses. Kui ta seda ei suuda, siis on tegu puhta sõltuvushaigusega. Ilma eranditeta. Suitsetaja ei suuda üsna kindlalt seda teha. Igasugune jutt, et ma suudan küll, aga ei taha, on puhas hädavale, mis viitab juba raskele sõltuvusele.
Janis kirjutas:
Suitsetamine pigem tegevuse sõltuvus kui nikotiini

Ei ole. Nikotiini füüsiline sõltuvus on sama raske kui heroiini või kokaiini oma. Ma olen kunagi haiglas olnud koos ühe mehega, kes anus, et lõigaku parem ta varbad maha, aga lubagu suitsetama.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 21.04.2024 20:21:03 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
degrass, ülehindad nikotiini toimet. See on nagu kofeiin, tekitab mõningase sõltuvuse, aga pole otseselt väga ohtlik.
Võid natuke kodutööd teha teemal, miks nikotiiniplaastrid ja nätsud suitsetamisest loobumisel väga tõhusad pole kuigi nikotiini saab ju neist ka kätte icon_wink.gif


v6imalik, kuid statistika räägib midagi muud.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2024 20:22:55 vasta tsitaadiga

Ma kokat-herot pole tarbinud, aga hero sõltlastega olen suhelnud. Ja usun, et nikotiinist on kergem loobuda.
Iga aine on omamoodi, aga kõik aju mõjutavad ained on ohtlik kraam.
Jah tõsi, mõni inimene ei lange kohe sõltuvusse, aga kui kauem tarbida, siis ikka jama tuleb.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2024 21:43:24 vasta tsitaadiga

[quote="sukelduja"]
Markos kirjutas:

Ei ole. Nikotiini füüsiline sõltuvus on sama raske kui heroiini või kokaiini oma. Ma oleusin n kunagi haiglas olnud koos ühe mehega, kes anus, et lõigaku parem ta varbad maha, aga lubagu suitsetama.


mkm. Sattusin olukorda, kus ei saanud lihtsalt suitsu teha. Ei olnud haigla ega muu meditsiiniasutus, väga hea tahtmise korral oleks saanud ka suitsu teha. Ei tekkinud mingeid võõrutusnähte.
Tavapärasesse keskkonda naastes sai ikka jälle pläru ette pandud vahel.
Ja noh, tol ajal polnud ma mingi pühapäevasuitsetaja, vähemalt pakk päevas ikka läks.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002



Online

sõnum 21.04.2024 23:44:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Väga hea. Selle kontrollimiseks on lihtne test. Palu suitsetajal või tipsutajal nädal aega vahet pidada oma tegevuses. Kui ta seda ei suuda, siis on tegu puhta sõltuvushaigusega. Ilma eranditeta. Suitsetaja ei suuda üsna kindlalt seda teha. Igasugune jutt, et ma suudan küll, aga ei taha, on puhas hädavale, mis viitab juba raskele sõltuvusele.


Aga palun, ma olen mõlemat teinud. Ei ütle, et päevapealt, sest maha saabki vaid päevapealt jätta, mitte nii, et ma natuke nagu enam ei suitseta või ei joo. Suitsetamisega oli lihtsalt veider tunne, et mingi rituaalne liigutus oli puudu, aga see läks üle ca nädalaga. Mingit keemilist sõltuvust pole mina kummastki kunagi tundnud. Pole vaja olnud midagi närida või plaasterdada. Suitsuhaisu ainult ei kannata enam, 10m pealt ka haistan suitsetaja ära. Alkoholiga oli veel kuidagi eriti lihtne, ei mingeid emotsioone.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 22.04.2024 00:05:17 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Väga hea. Selle kontrollimiseks on lihtne test. Palu suitsetajal või tipsutajal nädal aega vahet pidada oma tegevuses. Kui ta seda ei suuda, siis on tegu puhta sõltuvushaigusega. Ilma eranditeta. Suitsetaja ei suuda üsna kindlalt seda teha. Igasugune jutt, et ma suudan küll, aga ei taha, on puhas hädavale, mis viitab juba raskele sõltuvusele.


Aga palun, ma olen mõlemat teinud. Ei ütle, et päevapealt, sest maha saabki vaid päevapealt jätta, mitte nii, et ma natuke nagu enam ei suitseta või ei joo. Suitsetamisega oli lihtsalt veider tunne, et mingi rituaalne liigutus oli puudu, aga see läks üle ca nädalaga. Mingit keemilist sõltuvust pole mina kummastki kunagi tundnud. Pole vaja olnud midagi närida või plaasterdada. Suitsuhaisu ainult ei kannata enam, 10m pealt ka haistan suitsetaja ära. Alkoholiga oli veel kuidagi eriti lihtne, ei mingeid emotsioone.

Inimesed, kes erinevad narkomaanidega tegelevad, ütlevad, et ka heroiinist sõltuvusse jäävad max 40% elanikkonnast.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001



Online

sõnum 22.04.2024 12:34:54 vasta tsitaadiga

Mis trauma selle suitsu ja alkoga? Mõlemat saab päeva pealt maha jätta. Vaimne probleem mitte füüsiline.
Kui asi on jõudnud mingil kujul sõltuvuseni, siis paraku natuke teha ei saa jah...
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
HV veteran
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2024 13:39:52 vasta tsitaadiga

sõlutuvsed ei ole ainult vaimsed probleemid

Physically, nicotine and alcohol alter the brain's chemistry, leading to dependence. Nicotine, in particular, affects the brain's reward system, releasing feel-good chemicals like dopamine, which creates a physical craving for more. Similarly, alcohol affects the brain's neurotransmitters, leading to physical dependence and withdrawal symptoms when consumption is stopped.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002



Online

sõnum 22.04.2024 14:24:18 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Mis trauma selle suitsu ja alkoga? Mõlemat saab päeva pealt maha jätta. Vaimne probleem mitte füüsiline.
Kui asi on jõudnud mingil kujul sõltuvuseni, siis paraku natuke teha ei saa jah...


Pigem jah, ja kui asi on juba nii kaugele jõudnud, et alkoholi mittetarvitamise tagajärjel tekib deliirium, siis on asi keemiliselt üle võlli läinud.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2024 14:25:45 vasta tsitaadiga

denis28 kirjutas:
sõlutuvsed ei ole ainult vaimsed probleemid

Physically, nicotine and alcohol alter the brain's chemistry, leading to dependence. Nicotine, in particular, affects the brain's reward system, releasing feel-good chemicals like dopamine, which creates a physical craving for more. Similarly, alcohol affects the brain's neurotransmitters, leading to physical dependence and withdrawal symptoms when consumption is stopped.



Sa räägid nagu vaimsed probleemid oleks midagi paranormaalset, mis ei ripu ära täiesti füüsilisest ajukeemiast. Seesama dopamiini tasakaalutus tekitabki vaimsed probleemid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
HV veteran
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2024 16:05:51 vasta tsitaadiga

ma räägin, et kehas on füüsilised muutused sõltuvuses olevas inimeses, isegi järsult tiibeti mungaks vms mõistuse poolest muutudes ei ole kerge sõltuvusest vabaneda.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2024 16:12:15 vasta tsitaadiga

Ja mina räägin et su aju on füüsiline organ ning selle milleks-kelleks sa "mõistuse poolest muutud", ripub samuti füüsilistest mõjudest. Füüsilist ja vaimset sõltuvust ei ole võimalik niimoodi üksteisest lahutada, inimese käitumise määrab ajukeemia, mitte mingi püha vaim, mida füüsilised tegurid üldse ei puutu.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
HV veteran
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2024 16:14:10 vasta tsitaadiga

nõus
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Meditsiinivaatlus (vaimne ja füüsiline tervis) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 605, 606, 607
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.