Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Koduvõrgu ruutimine Thomson TG784 abil märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
wapper
HV kasutaja
wapper

liitunud: 08.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2012 23:10:35 Koduvõrgu ruutimine Thomson TG784 abil vasta tsitaadiga

Siin rahvas juba palju arutanud Thomsoni purkide konfimise võimalusi. Lugesin kõik läbi, aga olen kahjuks selle kohapeal loll ja ei saa hakkama. Võib-olla leidub keegi kes jagab nõu.

On kaks subnetti, enda ja sõbra oma, asuvad kõrvalmajades. Kummalgi oma ligipääs netti, oma DHCP, oma wifi ala. Tahaks need subnetid omavahel ühendada PTP lingi abil et saaks jagada asju. Samas peaksid võrgud jääma täiesti sõltumatuks teine teisest nagu praegu. Nt. kui PTP kukub, siis lihtsalt ei saa teise võrku, muud viga poleks.

Sõbra subnet: 192.168.1.0/24, default gateway 192.168.1.254 mingi vanem Thomson, Elioni ADSL taga.
Minu subnet: 192.168.2.0/24, default gateway 192.168.2.254 uus Thomson TG784, Elioni ADSL taga.
Veel on olemas PTP link kahe UBNT 5GHz jaama näol. Link on "läbipaistev", nagu oleks ethernet kaabel sõbra LANist minu majja. Link töötab: kui pistan kaabli otse oma arvutisse siis olen kohe tema võrgus.

Probleem on selles, kuidas see kaabel ühendada nõnda, et sõbra LAN-i läheks ainult asjassepuutuv liiklus.
Default gateway peab jääma minu Thomson, mis ruudiks liiklust kas ADSLi või sõbra LANi.
Proovisin küll ühendada kaabli oma Thomsoni WAN pessa, aga see suunas kogu liiklust sõbra võrku, mida ei taha.
Ruuteri enda UI ei võimalda suht midagi muuta, isegi koduvõrgu aadressivahemikku, ja tekitab muljet et selle UI koostaja oli töö ajal mingite psühotroopsete ainete all.
User.ini-ga mässamine lõppes mitmekorse reset nupu vajutamisega, kui purk täiesti süütute paranduste peale enam jalgu alla ei võtnud.
Telneti CLI tegin korra lahti, vaatasin veidi ringi ja panin kinni kuna ei näe mõtet pimesi torkida.

Ühesõnaga palun abi, toimiva lahenduse eest oleksin nõus ka veidi maksma.

Wapper
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 29.01.2012 23:44:38 vasta tsitaadiga

> Veel on olemas PTP link kahe UBNT 5GHz jaama näol. Link on "läbipaistev",
> nagu oleks ethernet kaabel sõbra LANist minu majja. Link töötab: kui pistan kaabli otse oma arvutisse siis olen kohe tema võrgus.

Mis sa tahad öelda, et dhcp levib ka sinu juurde siis?
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wapper
HV kasutaja
wapper

liitunud: 08.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2012 00:19:52 vasta tsitaadiga

airm kirjutas:
> Veel on olemas PTP link kahe UBNT 5GHz jaama näol. Link on "läbipaistev",
> nagu oleks ethernet kaabel sõbra LANist minu majja. Link töötab: kui pistan kaabli otse oma arvutisse siis olen kohe tema võrgus.

Mis sa tahad öelda, et dhcp levib ka sinu juurde siis?


Muidugi levib, miks ta ei peaks levima.
See on ka üheks takistuseks miks ma ei saa lihtsalt ühendada seda juhet otse oma LAN-i. DHCP-d lähevad ju omavahel tülli.
Nagu mainisin, peaksid subnetid jääma sõltumatuks, ka DHCP osas.

Wapper
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 30.01.2012 03:18:42 vasta tsitaadiga

wapper kirjutas:
[....DHCP-d lähevad ju omavahel tülli. ...
oma thomsoni user.ini-s otsid ja vahetad
192.168.1.254 -> 192.168.1.1
192.168.1.63 -> 192.168.1.2
192.168.1.253 -> 192.168.1.62
sõbra thomsonis ei muuda midagi
oma võrgu arvutitel määrad GW käsitsi TCP/IP seadetes 192.168.1.1 , sõbra võrgus 192.168.1.254
Sinu ruuteri veebiliidese aadress muutub (192.168.1.1), sõbral jääb samaks (ei muutu).

proovi,äkki töötab!

muidu, lisavõrgukaardid arvutitesse otsesuhtluseks?

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wapper
HV kasutaja
wapper

liitunud: 08.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2012 12:03:23 vasta tsitaadiga

Ma kardan et nii ei toimi, kuna ühes aadressivahemikus asuvad DHCP-d jäävad konkureerima.
Asja lahendaks võib-olla staatilised IP-d minu võrgus, aga seda ei taha. Ei taha ka käsitsi default gatewayd sättida arvutites, kuna wifi kliente on palju ja osad käivad võrgus harva. Lokaalne DHCP peab jääma.
Ja veel tahan et liiklust saaks vajadusel reguleerida, mitte uks pärani lahti kahe maja vahel.

Wapper
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 30.01.2012 21:42:34 vasta tsitaadiga

kui sa saad thomsonile lisada vlan -i,
siis paned nad kokku omavahel juhtmega, millise portide vahel on vlan ja ip -aadressid küljes.
ja mõned ruutingud tomsonisse lisada.

Probleem ongi, et pole tegelenud ja kas sab lisada vlan -i.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomes
HV kasutaja

liitunud: 22.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2012 12:12:17 vasta tsitaadiga

wapper kirjutas:
Ja veel tahan et liiklust saaks vajadusel reguleerida, mitte uks pärani lahti kahe maja vahel.
Thomsoniga peaks see teoreetiliselt võimalik olema (VLAN, mitu interface-i ja tulemüür), kuid ebamugav hallata, samuti ei pruugi antud ruuter koormusele vastu pidada. Lihtsam oleks muretseda OpenWRT võimeline purk või mõni vana arvuti ruuteriks teha.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wapper
HV kasutaja
wapper

liitunud: 08.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2012 16:02:55 vasta tsitaadiga

Helistasin Elioni klienditoe telefonile ja pidasin maha pooletunnise konsultatsiooni võrguspetsialistiga.
Käis mu Thomsonis vaatamas ja jagas ilusti ära mida vajan, kuid arvas samuti et see asi ei tasu ära, kuigi teoorias võimalik.
Seega otsin endale mõnda vana ruuterit kus saab ruutinguid normaalselt hallata. Krt lootsin et saab ühe purgiga hakkama aga ilmselt ei saa.

Või äkki on olemas normaalsed ADSL purgid, kus ka ruuteri osa tasemel? Võivad olla ka vanemad, sest igasugu digitv-voip asjad ei huvita.

Wapper
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
graaf
HV kasutaja
graaf

liitunud: 18.03.2002




sõnum 01.02.2012 00:03:35 vasta tsitaadiga

Ikka on olemas!

Cisco 877. Lihtne hallata, koduvõrgus piisavalt võimekas ja muidugi taskukohane!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tomes
HV kasutaja

liitunud: 22.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2012 23:24:57 vasta tsitaadiga

Alljärgnevate käskude tulemusel hakkas mu ST546 teisest pordist paistma aadress 192.168.1.10. Päris üks-ühele ei pruugi toimida (mul purk eelnevalt sillaks konfitud, 192.168.1.0/24 pole kasutusel, teine mudel jne), aga mingi lähtepunkti peaks ikka andma.

eth vlan add name=vlan3 vid=3
eth bridge vlan ifadd name=vlan3 intf=OBC
eth bridge vlan ifadd name=vlan3 intf=ethport2
eth bridge vlan ifdelete name=default intf=ethport2
eth ifadd intf=if-vlan3
eth ifconfig intf=if-vlan3 dest=bridge vlan=vlan3 group="lan"
eth ifattach intf=if-vlan3
ip ifadd intf=lan2 dest=if-vlan3
ip ipadd intf=lan2 addr=192.168.1.10/24 addroute=enabled
ip ifconfig intf=lan2 group="lan"
ip ifattach intf=lan2


Lisaks vaja sõbra ruuteris kontrollida, et 192.168.1.10 ei ole DHCP aadresside vahemikus ega ka mõnele seadmele käsitsi määratud ning lisada ruuting

ip rtadd dst=192.168.2.0/24 gateway=192.168.1.10 intf=LocalNetwork

Enda ruuteris ühendad lingi teise porti, sõbra omal ükskõik millisesse välja arvatud WAN ja DTV.

CLI eeliseks on see, et kui midagi metsa läheb, siis piisab ainult korraks toite eemaldamisest ja on eelnevad seadistused taastatud. Kui toimib ja tulemusega rahul, siis saab seaded salvestada käsuga saveall

Ehk on abi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pimlab
HV vaatleja

liitunud: 22.01.2018




sõnum 22.01.2018 21:21:43 vasta tsitaadiga

tomes kirjutas:
Alljärgnevate käskude tulemusel hakkas mu ST546 teisest pordist paistma aadress 192.168.1.10. Päris üks-ühele ei pruugi toimida (mul purk eelnevalt sillaks konfitud, 192.168.1.0/24 pole kasutusel, teine mudel jne), aga mingi lähtepunkti peaks ikka andma.

eth vlan add name=vlan3 vid=3
eth bridge vlan ifadd name=vlan3 intf=OBC
eth bridge vlan ifadd name=vlan3 intf=ethport2
eth bridge vlan ifdelete name=default intf=ethport2
eth ifadd intf=if-vlan3
eth ifconfig intf=if-vlan3 dest=bridge vlan=vlan3 group="lan"
eth ifattach intf=if-vlan3
ip ifadd intf=lan2 dest=if-vlan3
ip ipadd intf=lan2 addr=192.168.1.10/24 addroute=enabled
ip ifconfig intf=lan2 group="lan"
ip ifattach intf=lan2


Lisaks vaja sõbra ruuteris kontrollida, et 192.168.1.10 ei ole DHCP aadresside vahemikus ega ka mõnele seadmele käsitsi määratud ning lisada ruuting

ip rtadd dst=192.168.2.0/24 gateway=192.168.1.10 intf=LocalNetwork

Enda ruuteris ühendad lingi teise porti, sõbra omal ükskõik millisesse välja arvatud WAN ja DTV.

CLI eeliseks on see, et kui midagi metsa läheb, siis piisab ainult korraks toite eemaldamisest ja on eelnevad seadistused taastatud. Kui toimib ja tulemusega rahul, siis saab seaded salvestada käsuga saveall

Ehk on abi icon_biggrin.gif


Ega keegi ei oska aidata et sama konfiga saaks veel DLNA kahe lokaal võrgu vahel jooksma
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2018 22:19:21 vasta tsitaadiga

pimlab kirjutas:
Ega keegi ei oska aidata et sama konfiga saaks veel DLNA kahe lokaal võrgu vahel jooksma


DLNA protokoll (põhineb uPnP'l) ei seedi ruutimist, üle udpproxy ja igmpproxy võiks proovida ju midagi aretada aga tulemus on küsitav.
Lisaks kõigele, minu teada ST546 ei evi üldse vastavat funktsionaalsust.

Pmst, ei peagi see asi kahe erineva subneti vahel töötama ja on ka selliselt disainitud.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pimlab
HV vaatleja

liitunud: 22.01.2018




sõnum 22.01.2018 22:28:02 vasta tsitaadiga

kas "ip mcast rtadd" siin ei aita?
lisasin
[ mcast.ini ]
rtadd srcintf=lan2 grp=239.255.255.250 dstintf=LocalNetwork ttl=10 ttlincr=enabled
rtadd srcintf=LocalNetwork grp=239.255.255.250 dstintf=lan2 ttl=10 ttlincr=enabled

,aga ei saa aru firewall (disabled) lõikab või mida.
TV ja DLNA server saadavat laiali ju udp 239.255.255.250:1900 ttl1 kui seda läheks läbi ruuteri teise võrku hakkaks värk tööle?
jutt käib tg784 seadest... viskaks minema aga telefon ja iptv sellega töötavad mureta


viimati muutis pimlab 22.01.2018 22:30:27, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2018 22:37:02 vasta tsitaadiga

pimlab, ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks multicasti ruutimise ST546'e peal tööle saanud. icon_lol.gif

Mina sinu asemel säästaks end peavalust ja hangiks alustuseks mingi normaalsema karbi...

Cisco peal, sai kunagi asi tööle aetud nii:
ip multicast-routing
interface vlan 1
ip pim sparse-dense-mode
interface vlan 11
ip pim sparse-dense-mode


Võib-olla oli mõni käsk veel, ei mäleta nii täpselt enam (sellest eksperimendist on ca kümmekond aastat möödas tänaseks)

pimlab kirjutas:
jutt käib tg784 seadest...


Ega see selle poolest parem pole... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Koduvõrgu ruutimine Thomson TG784 abil
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.