Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Kuidas ja kust te oma esimese arvutimängu saite? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 19:41:47 Kuidas ja kust te oma esimese arvutimängu saite? vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
mind huvitaks hoopis kuidas ja kust te oma esimese arvutimängu saite? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 341 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 19:44:45 vasta tsitaadiga

No ikka floppy diskilt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 19:55:30 vasta tsitaadiga

Mugman kirjutas:
No ikka floppy diskilt icon_biggrin.gif
ei meenu, kuidas toona mänge müüdi/turustati?
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slinky
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.11.2018 20:07:41 vasta tsitaadiga

Kuidagi käest kätte. Esimese korraliku mängu, Half Life´i, ostsin endisest Merekeskusest. Seal teisel korrusel müüdi ka nö "originaal" pelasid, kõrvuti sokkide, dressipükste jm nodiga icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 20:14:59 vasta tsitaadiga

mängu otseselt ei mäleta aga uduselt meenub et midagi sai flopiga raamatukogust koju veetud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 20:46:09 vasta tsitaadiga

Annelinna turult. Ei mäleta millist täpselt, kuna igal plaadil oli kümneid mänge.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
simo5555
HV kasutaja
simo5555

liitunud: 30.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 20:57:34 vasta tsitaadiga

Tartus oli Tähe tänaval selline pood nagu Akord kus müüdi muu kola hulgas ka kasutatud arvuteid. Müüjad siis kopeerisid viieka eest diskettidele müügis olevatest arvutitest niipalju mänge kui mahtus. Disketid pidid endal kaasas olema. Aasta oli umbes 1995. Sealt ma oma esimesed mängud sain icon_smile.gif
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 21:38:36 vasta tsitaadiga

Sugulane parseldas piradega ja jagas lahkelt.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 22:32:14 vasta tsitaadiga

Nullindate alguses oli täiesti tavapärane, et müüdi mingil suvalisel hot.ee lehel enda soovide järgi kõrvetatud plaate. Valisid menüüst välja, mis mänge või softi tahad, kandsid raha ja varsti oli ümbrik postkastis. Täielik ulme!
Half Life vast see esimene oli - hiljem jõudsin järelduseni, et sain vist mingi nuditud versiooni, millel vaheklipid ja muusika puudu olid icon_lol.gif

Varsti tulid muidugi juba uued taevased ilmutused - toru.hot.ee ja adsl light... ja muidugi BSA icon_biggrin.gif . Ja noid plaadimüüjaid hakati jõudsalt liistule tõmbama.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 22:32:57 vasta tsitaadiga

pinTero, tellisid oti käest või?
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teamgt
HV kasutaja

liitunud: 15.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 22:41:08 vasta tsitaadiga

Noh... esimene mäng oli mul Wolfenstein 3D ja aasta kas 1993 äkki? ja sain selle 3,5" disketi peal sugulase käest icon_smile.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 23:00:54 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
pinTero, tellisid oti käest või?

Kusjuures läksin ja vaatasin haiglase uudishimuga isegi oma swedbanki väljavõtet aga näib, et konto alles 2001a tehtud sai.
Ju vist sai siis vanemate kaudu kuidagi makstud ja ju mõni "speek" oma teenistuse kätte ka sai icon_lol.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 23:47:10 vasta tsitaadiga

5.25 floppydel ja 20-40mb hdd peal
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 23:57:28 vasta tsitaadiga

Eks need Floppyd ja pärast uhked CD liikusid ikka seltskonnas.( Venna seltskonnast meie pere arvutisse) Siis oli ju pm. suva palju sul ühe-ja sama install diski kasutajaid oli.(Usun,et pool Haapsalut mängis doome,hereticut ja quake ühelt ringlevalt plaadilt icon_biggrin.gif )
Ja kui aeg törts edasi, siis oli juba Kazaa, fttp, limewire jne.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 00:18:01 vasta tsitaadiga

"Noh... esimene mäng oli mul Wolfenstein 3D ja aasta kas 1993 äkki? ja sain selle 3,5" disketi peal sugulase käest "
minul polnud see küll esimene mäng, aga üks esimesi siiski ja päris kindlasti esimene ning pikka-pikka-pikka aega ka ainukene mäng, mille hankisin täiesti legaalselt icon_biggrin.gif ema ostis selle mulle teenindusmajast sellisest arvutipoest mille nimi oli midagi "Max ja Moorits arvutisalong". Mäng ise oligi disketi peal, kilepakendi sees ning mitte ka teab mis sigakallis kui mu s*tt mälu mind ei peta. Käiku läks esmakordselt isa töökohas mingisuguse 386 võimekusega pc peal. Hiljem muidugi said neid magusaid vilju nautida veel igasugused sugulased ja sõbrad selle disketi pealt.

üldiselt liikusid mängud minu alustamise algusaegadel ikka diskettide peal (3.5), aga neil aegadel ausalt öeldes liikus neid mänge tegelikult veel ikka suht vähe. mingisugune lotus nimeline automäng, simcity ja nipet näpet ehk veel. aga veidi hiljem kui mängud kippusid cd'de peale ning õnnestus lõpuks hankida omale ka päris oma arvuti, millega sai ka päriselt kõiki mõeldavaid mänge mängida... siis muutus täiesti eepiliseks ja legendaarseks kohaks multimeedia klubi, raua tänaval...penskarite ühissauna ruumides icon_biggrin.gif huvitav tegelikult, kui paljud veel seda kohta teavad või mäletavad? aastad pidid siis olema umbes nii 98-00

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 00:28:10 vasta tsitaadiga

tsitaat:

multimeedia klubi, raua tänaval...penskarite ühissauna ruumides

mäletan et asi oli ikka väljaspool saunaruume icon_rolleyes.gif

ja sarnaseid asutusi oli üle ilma laiali, maneežis, lasnamäe iga kvartali keldris ja lindakivi keskuses; hiljem seal samas kõrval kotka siseturul red alert arvutil ja gran turismo&wipeout PS1 peal
tõnismäe tänaval oli veel peale PC-de ka arcade masinad ja iseloomulik lõhn
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 00:44:42 vasta tsitaadiga

see koht oli seal erinevates ruumides, aga päris leili üheski neist ei visatud tõesti. üsna tihti kohale vajudes toimus seal parasjagu mingisugune politsei reid ja dj'd olid plaadid kokku pakkinud.

teisi sarnaseid asutusi ma ausalt öeldes ei teagi. lasnakat muidugi ei külastanud ka, see koht oli nagu mingi teine linn kuhu isegi minusugusel seiklejal ja ilmaränduril ei olnud nagu mingit asja. maneeži oleks võinud idee poolest teada aga mis iganes põhjusel pole minu isiklikult sellest kohast kunagi midagi kuulnud, keegi teine tutvusringkonnast vist ka ei teadnud. lihtsalt kopitud wuffel cd'sid kõikvõimaliku muusikaga müüdi muidugi vanalinnas igas suvalises merevaigu ja vimplite poes. võibolla oli nendes poodides mingil hetkel ka mingi valik tarkvara ja mänge kuskil nurga peal olemas, kuid ilmselt nende asjade hinnad peletasid koheselt eemale. multimeedia klubi põhipoint oli ikkagi see, et sealt sai omale plaadi päevaks laenutada ja umbes nii minimaalselt 4 vanti siis sikutasid end selle laenutatud plaadi pealt segamini, sheerisid selle 10 eeku laenutuse tasu ära ning pelamine võis alata (kui mõni neist paljudest mängudest tööle ka juhtus minema)

sellest samast klubist sai vist hangitud ka esimene liikuva pildiga täiskasvanute meelelahutuse materjal kunagi. see oli suuremgi wow efekt kui 2d mängude pealt 3d mängudele minek icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 18:53:52 vasta tsitaadiga

kõige esimene mäng tuli meile koju kuskil 1997 - mingi kontori arvuti oli roosaka power nupuga ning pleekinud metallist korpusega...

seal oli sees siis miskine Mario ja Stunts. Kuid kui rääkida oma esimesest ostetud mängust, siis see oli aasta 1998 ja mänguks siis oli Viper Racing - sain tollasest PC Kaubamajast

_________________
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 19:27:47 vasta tsitaadiga

Arvutikastiga koos, Liero icon_biggrin.gif
_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 19:51:09 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:58:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil14
HV Guru
Evil14

liitunud: 25.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 19:55:14 vasta tsitaadiga

94-95 sai ema juures kontoris käidud, seal olid vanemad poisid juba tol ajal neid vingelt installinud. Hiljem sai ise floppydega majandatud netiavarustest laetud mänge. Esimese mängu ostsin ametlikult vast 2000 aastal Tartu Zeppelinist.
Kommentaarid: 225 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
giideon
HV vaatleja

liitunud: 17.06.2002




sõnum 04.09.2020 01:30:05 vasta tsitaadiga

Kassetid Atarile sai tellitud NLiidu sügavustest. Aasta 1990.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SP22
HV vaatleja
SP22

liitunud: 05.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 18:55:57 vasta tsitaadiga

Siis, kui it mees arvuti parandamise käigus lasi Wolf3d peale, see oli enne Windowsi aega Dosi peal.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kondekas
HV kasutaja
kondekas

liitunud: 31.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2020 10:37:48 vasta tsitaadiga

Sõbra ema töötas siis veel Eesti Telefoni nime kandvas ettevõttes ja seal sai öösiti Wolfi/Doomi mängitud. Kui koolist suveks arvuti koju sai, siis vedasin 50 floppyga Carmageddoni omale. Päris mitu korda pidi käima sest ega kõik diskid ju alati ei töötanud icon_biggrin.gif
Kohalikus elektroonika poes sai hiljem nimekirja alusel mänge "tellida" ka, keskkoolis sai juba ise plaate kõrvetatud (u tund aega plaat).
Esimene ostetud kogumik oli mingi megapack vms asi, kus oli vist 7 mängu (earthworm jim, miski pinball, caesar 2 jms), maksis 700 EEKi, mis siis oli üsna suur raha.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andrez3d
HV veteran
andrez3d

liitunud: 29.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2020 10:54:23 vasta tsitaadiga

Kadaka turult ostsin Megarace 2. Aasta võis siis olla 1997 -1998.

viimati muutis andrez3d 07.09.2020 12:30:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2020 13:56:21 vasta tsitaadiga

Vana hea Kadaka turg ja käest kätte need combo-plaadid, kus oli 40-50 mängu peal. Tol ajal oli pirameestel kasutusel mingi müstiline arhiveerimismeetod, mis suutis 150-200 mega pakkida 10 megabaidi sisse. Muidugi lahti pakkimine võttis mõni kord tunde, aga töötas täiesti ja kui puudu olevad FMV videod välja jätta, oli kogemus nagu päris. Esimeseks tõeliseks arvutimänguks peaks Diablo 1'te, millele järgnes Warcraft.

Esimene ostetud mäng oli Unreal Tournament, mille eest PC-kaubamaja küsis absurdsed 600 krooni.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2020 14:03:50 vasta tsitaadiga

Naabri käest disketi peal Descent
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2020 14:43:53 vasta tsitaadiga

Kõige essam PC pela tuli nö. kasutatud kastiga mis oli pentu 266 ja peal oli tollel Age of Empires. Ostsin päris esimese PC pela Pärnu port arturi vist teiselt korruselt ja pelaks oli C&C Tiberian Sun.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 07.09.2020 14:51:06 vasta tsitaadiga

Esimese mängu vist sain mingi win98ga kaasa, cd peal mingi trial.
Aga päris esimest korda sai arvutiga mängitud vana macintoshi peal, emal oli töö arvutiks selline koolis kuskil 90date keskel.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 08.09.2020 09:45:31 vasta tsitaadiga

Esimene mäng üldse, mida arvutil mängida sain, oli juba sinna arvutisse kopeeritud - aasta oli 1988 ja mäng oli Paratrooper (1982).

Peale seda sai floppydega veetud igasugu nodi, meeles on nt Warcraft II vedamine ca 20 floppyga. Kuna floppysid oli 10, sai seda otsa sõbra arvuti ja vanemate tööarvuti vahel mingi 3x käidud - kõiki floppysid ei lugenud ju kunagi välja icon_smile.gif

Esimene PC mäng, mille täiesti oma raha eest ostsin, oli Max Payne aastal 2001. Loomulikult Anne turult pirakoopia icon_biggrin.gif

Päriselt originaale hakkasin ostma siis, kui Steam juba populaarne oli. Eks ta võis sinna 2010 kanti jääda. Esimene mäng ilmselt oli mõni Civilization ja Skyrim kohe otsa.

2018 sai oldud kaasprodutsent juba enda esimesele arvutimängule, mis Steami läks - Circle Empires.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2020 11:34:50 vasta tsitaadiga

Esimene mäng ilmselt ema tööarvutis Prehistorik. Doom tuli peagi järgi. Teadlikum tegevus algas Fifa99-kandis.
Esimene ostetud... huhuhuu, äkki Diablo 2? Maalapse jaoks ikka poes suured ja läikivad karbid olid ebareaalselt kallid.
Kommentaarid: 416 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 346
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2020 11:48:00 vasta tsitaadiga

Kõige esimene oli 15-kopikalistega töötav Pong juuksurisalongis. Ma arvan, et esimene arvutimäng, mida mängisin oli mingisugune mainframe peal teksti moodis u-boat mäng.Võib-olla isegi kohalike meeste isekirjutatud. Esimene PC mäng oli mingi Basicus kirjutatud linnapommitamise mäng. Esimene graafiline mäng oli tõenäoliselt Alley Cat. Esimene oma arvuti mäng oli tõenäoliselt Dune II või Civilization, mille sain floppydega sõbra käest. Esimene ostetud mäng oli tõenäoliselt Wing Commander III.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2020 13:15:01 vasta tsitaadiga

Esimene mäng oli vis keen 4 ja see sai kopitud mängudetoast ümber thumbs_up.gif
aasta oli siis 99

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kustav
HV veteran
Kustav

liitunud: 15.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2020 15:13:13 vasta tsitaadiga

Väga rõõmus selle teema leidmise üle, tuli palju mälestusi meelde.
Ilmselt esimene videomäng oli ajast kui "telekamäng" oli popp, küll mustvalgel telekal aga siiski.
Esimene kokkupuude arvutimänguga oli ~1997 aastal kui ema tööjuures olid arvutid, seal sai käidud ja mängitud, ilmselt oli erinevaid mänge aga erksalt on meeles CIV1, ega suurt aru ei saanud sellest kui aus olla.
Vaese inimesena käisin ikka PC kaubamajas vaatamas värvilisi karpe ja uurimas, aga need olid minu jaoks ülemõistuse kallid ja sellist raha väiksel minul ei olnud.
Esimene uus mäng oli GTA esimene osa, suures karbis ja puha, sain selle kas jõuluks või sünnipäevaks. Mäletan kuidas mäng läägis ja jõnksutas, aga siiski GTA oma kodus mängitav, meeletu hulgal aega sai kulutada, tundus nii utoopiline, et sellised mängud kodus ja mängi "palju tahad".
Tuli ka seik meelde, kus kuldsebörsist sai ka mänge otsitud ja just mafia 1 tuli välja, siis ise tatina helistada ei julgenud ja lasin vanemal vennal seda teha, niisiis raha ei mäleta aga tehing toimus kuskil mustamäel ja 3 isekirjutatud plaati oligi käes, millest üks ei toiminud, aga aus piraat oli, kirjutas uue plaadi.
Muidu mängud liikusid nagu ikka diskettidel, küll raamatukogust sai tõmmatud ja toodud koju, küll koolis käis vahetus jne.. Klassivend ka kirjutas mulle plaate, ehedalt meeles kuidas hilisõhtul veel õhinaga järgi käisin, et GTA VC saaks juba sama öö mängida.
Edaspidi samuti tundus tobe maksta mängude eest, toru ftp jne.. esimene tõmmatud mäng oli muideks legaane Wolfenstein Enemy Territory. See piraatlus lõppes ära kui steam hakkas popiks minema. Nüüdseks ei mäleta enam millal viimane kord oli kui piraati mängisin. Igati loomulik on maksta mängutegijale. Aga noh, aeg on ka teine.

_________________
Kogun protsessoreid icon_wink.gif
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mingivend
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2007




sõnum 08.09.2020 22:40:44 vasta tsitaadiga

Esimene tuli arvutiga kaasa, Pesakonna mäng, kus pidi koomiksitegelasi haamriga taguma. Edasi tuli kohe külapealt floppide peal uusi juurde. Popimad olid Assault Trooper ja Liero.
Esimene 3D ja FPS oli Wolfenstein. Doom miskipärast meie hulgas ei levinud.
Esimene MP oli Quake 2.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2020 15:59:57 vasta tsitaadiga

Mu esimene kokkupuude oli 89-90ish kui 286 sain kõik tuli floppidega retaliator apache igasuguseid tanke f15 f19 jumalteab mis kõik sodi sai käima aetud. Siis tuli teine arvuti 486 sellega sai juba sauna hakata külastama ja turgu. Kolmanda arvuti juba panin ise kokku kuid saun ja turg oli meelispaik kuni selle ajani millal nad uksed kinni panid jah MMO mänge hakkas tekkima nüüd ostan juba steamist ja kraami ei torrenta. MMOd on ikkagi põhilised tänapäeval.
PC-Kaubamajast olen ainult omalajal viimase wing commanderi ostnud kuid need hinnad olid murd kirved aeg millal oli kõike vähe. Teine mäng mis plaadil oli oli halflife 2 ja siis tekkis ka steam ja tekkis rohkem vahendeid hiljem.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2020 06:40:54 vasta tsitaadiga

Esimene sai vist kooli 286 arvutitest flopiga toodud. Võis olla Vikings vms.

Kõige eredam mälestus oli mingi 3D shooteri hankimine (Doomi ja Wolf3D sarnane mäng oli, nime ei mäleta). Kohalikus raamatukogus kus oli Internet, sai mäng alla laetud ja floppy suurusteks tükkideks pakitud. Kokku oli paarkümmend faili. Floppysid oli kõvast vähem ja kõik nad toimisid ebausaldusväärselt. Seega sai edasi-tagasi kodu ja raamatukogu vahet joostud (~1km) ja faile veetud. Tihtilugu selgus kodus et mingi fail ei tulnud täies tükis üle või ei lugenud floppy pealt välja. Aga peale see mäng igatahes sai.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mxr
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2020 09:42:34 vasta tsitaadiga

Esimesed mängud arvutil olid juba kaasas (Wolfenstein 3D , miski fake mario) Esimene floppi oli ema tööjuures alla laetud pokemoni rom ja gameboy emulaator. Good old times...


Esimene MP oli Wolf RtCW .
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 30.09.2020 09:12:01 vasta tsitaadiga

Täpselt ei mäletagi, kui isa Tallinnast arvutiga tuli, siis oli ta tuttav IT mees terve stacki tolleaegseid mänge peale pannud, kõige eredamalt neist meeles vist half-life. Siin tükk aega mõtlesin aga läks vist 5 aastat ja PC upgrade enne kui esimese originaalmängu saime. Selleks oli Colin Mcrae Rally 3, mille iroonilisel kombel esialgu ostsime pira, aga selgus et GPU ei vea mängu välja, seega sai Pentium III süsteem Pentium IV vastu välja vahetatud, sellega saime kaasa originaal CMR3me. Esimene mäng mille enda raha eest ostsin oli vast Counter-Strike:Source aastaid hiljem ~500 krooni eest.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 30.09.2020 10:53:02 vasta tsitaadiga

ZX Spectrum oli kunamgi kuum teema. Päris esimene kokkupuude oli 1995 aastal Wolfenstein 3d. Isikliku arvuti sain 2000 aastal ja siis juba Half Life
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2020 10:10:19 vasta tsitaadiga

Isa firma oli kunagi, koos Microlingiga üks esimesi, kes personaalarvuteid hakkas Eestisse tooma ja siis meil tekkis 90ndate alguses koju 386.
Sinna peale oli isa tööjuures mingi mees nimega Jüri paigaldanud Prince of Persia ja Stunts-i.
Prince oli nii hirmus, et mängin seda ema süles icon_smile.gif Sest need hambad... Nägin õudukaid unes...

Link

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Slinky
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.10.2020 12:13:36 vasta tsitaadiga

Esimene mäng oli vist "Commander Keen" mida sai pärast kooli sugulase töö juures flopi pealt mängida kuna siis veel endal kodus arvutit polnud. Kodune esimene oli vist Supaplex, tol ajal liikusid mängud rohkem käest-kätte läbi sõprade, tuttavate. Seega esimene
päris ostetud mäng oli mäletamist mööda "Half-Life" mis sai ostetud sadama turuhoonest (mille asemel praegu uusarendus), kus müüdi nagu turuhoonetes ikka, igast kraami, põhiliselt muidugi riideid ja igasugu muud träni. Ilmselgelt oli vuffel mäng aga ilusti värviliselt prinditud sildid karbil ja töötas normaalselt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2020 12:19:21 vasta tsitaadiga

Sain klassivenna käest, sai floppy-lt floppyle kopitud. Ehk siis piraati pandud icon_lol.gif Esimene legaalne mäng sai vist ostetud siis kui Steam tekkis.
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2020 19:47:32 vasta tsitaadiga

1992 paiku toodi Poolast Atari 2600 kloon vms. 128 integreeritud mängu, 2 joystikut. Mänge sellele kunagi ei ostnud juurde - polnudki saada nagu
Järgmine oli kollaste kasettidega "Dendy", kassette müüdi Tallinna kaubamajas icon_biggrin.gif thumbs_up.gif Lemmikud mängud Flintstones III ja Contra ning muidugi Tank icon_cool.gif Sel ajal olid kassetid PCB-d ning mõned olid nii spets variandid kus oli mingi riistvaraline graafika kiirendus sisse ehitatud icon_eek.gif
1996 - PS1 ja sellisest poest nagu Enter mis asus Tatari ja Sakala tänava nurgal. Konsool maksis 2000 krooni ja VF antenni adapter oli ka vajalik kuna vene aegsel kineskoobil Scart ühendus puudus icon_lol.gif Mängud maksid vist 700 krooni tükk ja ainult mõned originaalid mul olidki, Final Fantasy 7, Destruction Derby 2, V-Rally, Formula 1 1997. Mingid demo CD-d liikusid ka.

Samal ajal sai töökohtadel ja hiljem koolis mängitud PC peal, kuid esimene PC mäng oli mingi mustvalge kuvariga PC peal ca 1994 https://en.wikipedia.org/wiki/IndyCar_Racing ning Prince of Persia midagi oli veel, aga ei mäleta. Värvilise monitoriga PC peal hiljem millalgi ka https://en.wikipedia.org/wiki/Grand_Prix_Circuit_(video_game)
Nõmme arvutiklubis ka ca 1994 olid Amiga arvutid ja seal oli mängud Lotus ja https://en.wikipedia.org/wiki/Jaguar_XJ220_(video_game) viimane oli eriline lemmik mulle.

Esimene arvuti koju 1998 lõpus ja mängud tõin koolist flopidega (mitu käiku kuna mõni ikka riknes) ja selleks oli GTA1 ning ka Duke Nukem 3D. Internetist (modemiga) vist sai ka midagi juba sikutatud. Esimene ostetud mäng oli PC Kaubamajast Pärnu mnt viadukti kõrval ning võis olla nagu kasutaja Auron C&C Tiberian Sun, millalgi tuli ka NFS High Stakes ja selle ostsin suht EU launch päeval mälu järgi, sai ka üheks kõigi aegade lemmikumaks mänguks thumbs_up.gif

1999 hakkas lanpartyde ajastu ning minu nostalgilisest tagasivaatest selle 20 aastasele ajaloole Eestis võib lugeda Geeniuse portaalist
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Kuidas ja kust te oma esimese arvutimängu saite?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.