Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Euroopa Liit keelab ära spordiüritustel filmimise ja linnades panoraamvõtete tegemise märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2018 10:14:12 vasta tsitaadiga

Kui su teos paikneb avalikus ruumis siis omastad selle nii kaugele kui silm ulatub?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 18.09.2018 10:25:25 vasta tsitaadiga

Õige suund oleks see, et kui sa teed midagi avaliku ruumi heaks, siis saab see selle osaks ja sinu õigused on piiratud ja selliselt peaks see ka seadusandluses käsitletud olema. Keegi ju ei sunni enda maju avalikku ruumi toppima. Kui on kade, et keegi näeb, siis tee kuhugi sügavasse metsa vms. thumbs_up.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2018 10:36:17 vasta tsitaadiga

Minu arust peaks autorid seda just komplimendina võtma, kui nende maja pildistatakse.
Muuseas, Saksamaal on keelatud juba ka restoranitoitude pildistamine - kokkade autoriõiguste värk.

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 18.09.2018 10:37:40 vasta tsitaadiga

Saksamaal ei soovita kuskil mujal üldse kaamera väljas ringi töllata kui turisti hotspotid.

VÄGA privacy tundlikud inimesed on, liiga pikk toru kuskil pargis või eramajade rajoonis oled kohe pervert/pedo/mingi kahtlane terrorista..

_________________
------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 18.09.2018 11:23:08 vasta tsitaadiga

ehh, nõmedaks läheb. varsti keelatakse linnamajadel aknad ära, sest aknast paistavad teised, autoriõigusega kaitstud majad.

päris akende asemel on majadel videoekraanid mis näitavad rohelist aasa ja parasjagu valitsevaid ilmastiku nähtusi.


niimoodi või?
tagasi üles
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018




sõnum 18.09.2018 11:31:30 vasta tsitaadiga

võõral tänaval sa maksad jalamaksu, liikumise ja vaatamise maksu ning kannad kaasa ballooniga oma õhku, et mitte maksta kalli sissehingamise eest, kuigi väljahingamismaksu sa siiski maksad..

see roheline aas on erastatud ja algoritm tuvastas ära, et see maa ja need puud kuuluvad ühele ärimehele, kes küsib pildistamise eest kuutasu..

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
satik
HV vaatleja

liitunud: 31.10.2004




sõnum 18.09.2018 11:55:15 vasta tsitaadiga

Tule taevas appi!!! icon_biggrin.gif
Kuid kuidas aru saada, millest tohib pilti teha ja millest mitte? Kas hakkab olema mingi ühine EU andmebaas, kus kirjas hooned, kunstiteosed jms mida ei tohi pildistada? Kuidas aru saada, et siin nurga peal pilti tehes ma seadust ei riku? Jääb ka arusaamatuks foto - panoraamfoto vahe tegemine. Kui probleemiks on keelatud objektid pildil, siis neid võib sama moodi tabada nii tavalise foto kui panoraamiga.
Teen kalasilm objektiiviga ühe pildi, lõikan keskmise osa pika ristkülikuna välja - kas tulemuseks on panoraam?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 18.09.2018 11:58:05 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
Saksamaal ei soovita kuskil mujal üldse kaamera väljas ringi töllata kui turisti hotspotid.

VÄGA privacy tundlikud inimesed on, liiga pikk toru kuskil pargis või eramajade rajoonis oled kohe pervert/pedo/mingi kahtlane terrorista..


https://www.google.ee/maps/@53.5705199,20.5170496,5.27z

Kollasest mehikesest tänavavaade ja Saksamaa ja Austria suhteliselt valged võrreldes muu Euroopaga. Ilmselt sealt ka see panoraamikeelu idee.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 18.09.2018 13:41:56 vasta tsitaadiga

satik kirjutas:
Tule taevas appi!!! icon_biggrin.gif
Kuid kuidas aru saada, millest tohib pilti teha ja millest mitte? Kas hakkab olema mingi ühine EU andmebaas, kus kirjas hooned, kunstiteosed jms mida ei tohi pildistada? Kuidas aru saada, et siin nurga peal pilti tehes ma seadust ei riku? Jääb ka arusaamatuks foto - panoraamfoto vahe tegemine. Kui probleemiks on keelatud objektid pildil, siis neid võib sama moodi tabada nii tavalise foto kui panoraamiga.
Teen kalasilm objektiiviga ühe pildi, lõikan keskmise osa pika ristkülikuna välja - kas tulemuseks on panoraam?


esiteks, panoraamivabadus räägib üldiselt pildistamises avalikus ruumis ja mitte "panoraam fotodest"

Teiseks, lihtsam on keelata kõigil kõik (kui ei ole litsentsi ja paberitega ametlik fotograaf kes maksab maksu ) icon_neutral.gif

noh, saab teha erandid, et selfid/telefoni fotograafid on ok, "profikaameraga" ei ole ok. Tavainimesele piisab igati telefonide võimekusest.


/rant, eks näeme kuidas tegelikult läheb..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zyclon
HV vaatleja

liitunud: 16.12.2003




sõnum 18.09.2018 17:55:23 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:


noh, saab teha erandid, et selfid/telefoni fotograafid on ok, "profikaameraga" ei ole ok. Tavainimesele piisab igati telefonide võimekusest.



See ajas muigama, täielik absurd icon_smile.gif

Mille järgi mõõta ''profikaamerat''? Demokraatlikus, kapitalistlikus Euroopas panna piirang, et üle mingi megapixli oled terrorist? Või kui kaameral on üle 55mm zoomi, siis oled kohe proff icon_confused.gif
Hiljaks olete jäänud poliitilised äraostetavad. Viimane aeg selliseid debiilseid regulatsioon vastu võtta oli kuskil 15 aastat tagasi ja ka siis oleks see olnud ette läbikukkumisele määratud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2018 21:20:57 Re: Euroopa Liit keelab ära spordiüritustel filmimise ja linnades panoraamvõtete tegemise vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Osad saadikud on teatanud, et ei teadnud mille poolt hääletati


Mulle meeldis see väide. Mingi seltskond käib Brüsselis kohal, peaks justkui tegelema seaduseloomega... aga tegelikult on seal pundis üks teadmata hulk inimesi, kes isegi ei tea mille eest hääletatakse. Müstika. Ilmselt olid koduigatsusest silmad punaseks nutetud ja ei kannatanud seadust läbi lugeda.

See lause kirjeldab kogu seda kampa hästi: "Ma ei tea mida ma teen, aga ma olen kindel, et ma teen seda hästi".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 18.09.2018 22:06:31 vasta tsitaadiga

zyclon kirjutas:
Viimane aeg selliseid debiilseid regulatsioon vastu võtta oli kuskil 15 aastat tagasi ja ka siis oleks see olnud ette läbikukkumisele määratud.


Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt on läbikukkumisele määratud palju ulatuslikum kogum kui ainult need regulatsioonid. Jama on selles, et tegelikult on võimalik mõista, et midagi on meil siin riigis/liidus jamasti või mitteregulatsiooni tulemus pole positiivne. Aga niipea, kui keegi üritab midagi reguleerida, siis on kisa. Sõnavabadus ja inimõigused jne. Isegi laste kasvatamine on pmst seal maal, et lastel on rohkem õigusi kui täiskasvanutel, õpetajatel, arstidel jne. Aga näed samas MMSi võib jätkuvalt oma lapsele sisse joota ja ei saa midagi teha. Et asi väga suvaliseks ei läheks - ütleme nii, et mitte regulatsioonid pole haiged, vaid meie ise. See kristliklikel põhimõtetel toimiv läänedemokraatia hakkab kuhugi väga imelikku kohta jõudma. Ma ei imestaks, kui 200 aasta pärast ongi moslemid enamuses. Sest me oleme selle täieliku globaalse vabaduse ja kõigi ja kõige tolereerimisega eksperimenteerides jõudnud täiesti ogara tulemuseni. Njah, aeg magama minna icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 18.09.2018 22:11:26 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kui su teos paikneb avalikus ruumis siis omastad selle nii kaugele kui silm ulatub?
See loogika väga ei päde ju...
Kas kõiki objekte, mis asuvad avalikus ruumis, võib pildistada, filmida, levitada, s.h kommertseesmärgil (ajakirjandus teeb seda pidevalt)?
Selgita mis vahe seisneb arhitektuurilises hoones ja Nike reklaamiplakatil? Mõlemad on autorikaitse all.
Miks ühte võib pildistada ja jäädvustust levitada, aga teist ei tohi?

NB! Lihtsalt mainin ära enne, kui mõni "emotsionaalsem vana" hakkab sitta pilduma. See, et ma olen suuteline asja nägema mõlemalt poolt, ei tähenda, et ma oleksin emma kumma poole pooldaja.
Arutlemine millegi üle ei tähenda koheselt millegagi nõustmist.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2018 23:07:18 vasta tsitaadiga

Mis selle nikega siis on? Mul nagu suht ükskõik kas kaadrisse jääb eiffeli torn või nike reklaam, ma ei hakka teist võttekohta selle pärast otsima kui tahan tuvisid pildistada, kui keegi omaarust mingi osa mu vaateväljast ära on omastanud. Paned oma kunzti kuskile avalikku kohta üles siis riskd sellega et keegi seda ka näeb ja tahes või tahtmatult pildile jäädvustab.

Võtke seda arutelu või sita pildumisena, oma rikutuse mõõt.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 18.09.2018 23:57:10 vasta tsitaadiga

...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 19.09.2018 00:05:01 vasta tsitaadiga

Plakatid kätte ja tänavatele.

(ärge ainult pildistage seda üritust, äkki saab trahvi veel)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 19.09.2018 00:26:46 vasta tsitaadiga

Et siis kui tänaval pilti teen, tuleb politsei ja viib kaasa? icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2018 00:32:53 vasta tsitaadiga

Ei, turvakaamera fikseerib ja trahv tuleb meilile.

Oot kas mu turvakaamera vaatevälja võib hinnaline looming jääda või tuleb ära hägustada et pätid ligi saaks hiilida?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 19.09.2018 03:33:11 vasta tsitaadiga

Päti näod tuleb turvakaamera pildil ära hägustada. Elementaarne. Keegi võib ju ära tunda, isikuandmete kaitse ja eraelu puutumatus ikkagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.09.2018 07:55:28 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
elukaz kirjutas:
Kui su teos paikneb avalikus ruumis siis omastad selle nii kaugele kui silm ulatub?
See loogika väga ei päde ju...
Kas kõiki objekte, mis asuvad avalikus ruumis, võib pildistada, filmida, levitada, s.h kommertseesmärgil (ajakirjandus teeb seda pidevalt)?
Selgita mis vahe seisneb arhitektuurilises hoones ja Nike reklaamiplakatil? Mõlemad on autorikaitse all.
Miks ühte võib pildistada ja jäädvustust levitada, aga teist ei tohi?

NB! Lihtsalt mainin ära enne, kui mõni "emotsionaalsem vana" hakkab sitta pilduma. See, et ma olen suuteline asja nägema mõlemalt poolt, ei tähenda, et ma oleksin emma kumma poole pooldaja.
Arutlemine millegi üle ei tähenda koheselt millegagi nõustmist.


oot kumba pidi see nüüd siis on, et mida tohib ja mida ei tohi? Nike peaks ju õnnelik olema, kui keegi tema reklaami edasi jagab.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pluto
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002




sõnum 19.09.2018 09:09:50 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ei, turvakaamera fikseerib ja trahv tuleb meilile.

Oot kas mu turvakaamera vaatevälja võib hinnaline looming jääda või tuleb ära hägustada et pätid ligi saaks hiilida?
Sinu turvakaamera tohib nagunii salvestada ainult su enda erakinnistut, mitte suvalised meetrid linnatänavat lisaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 19.09.2018 10:36:22 vasta tsitaadiga

pluto kirjutas:
elukaz kirjutas:
Ei, turvakaamera fikseerib ja trahv tuleb meilile.

Oot kas mu turvakaamera vaatevälja võib hinnaline looming jääda või tuleb ära hägustada et pätid ligi saaks hiilida?
Sinu turvakaamera tohib nagunii salvestada ainult su enda erakinnistut, mitte suvalised meetrid linnatänavat lisaks.
Kui läbi ajaloo oleks kõik turvakaamerad nii seadistatud olnud, oleks igasugu ohutus erinevates valdkondades palju kehvem, kuna üks esimestest sammudest on tihti erinevate turvakaamerate salvestiste üles otsimine, kust saaks infokilde juhtunud õnnetuse lahendamiseks (a'la mis lennukil küljest kukkus, mis osa hoonest esimesena järgi andis jne).

viimati muutis mikk36 19.09.2018 10:36:50, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2018 10:36:25 vasta tsitaadiga

Kuidas ma siis jänesekostüümiga kiviloopijat näen? Mida autokaamera filmida võib, ainult porimatte?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omg
HV kasutaja

liitunud: 14.04.2006




sõnum 19.09.2018 23:44:13 vasta tsitaadiga

pluto kirjutas:
elukaz kirjutas:
Ei, turvakaamera fikseerib ja trahv tuleb meilile.

Oot kas mu turvakaamera vaatevälja võib hinnaline looming jääda või tuleb ära hägustada et pätid ligi saaks hiilida?
Sinu turvakaamera tohib nagunii salvestada ainult su enda erakinnistut, mitte suvalised meetrid linnatänavat lisaks.


ja kui mu kaamerasse jääb ainult linna asfalt , siis see vist äkki läheb kah autoriõiguse alla - segumasina operaator kes selle kokku segas ja asfaldimasin kes maha pani ja teerull kes siledaks tegi, huvitav kes selle autoriõigused omab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 16.10.2018 15:03:46 vasta tsitaadiga

Kuigi valdav osa turiste on edaspidi seaduserikkujad, arvan, et mingit politseioperatsiooni ei tule nende püüdmiseks. Muidu tõuseks kisa liiga suureks ja/või eurosaadikud võivad meelt muuta!
Palju tõesem on instagramm/FB piltide mahatõmbamine viitega vastavale pügalale. Kui see väga tüütuks läheb, küll siis VPN ja välismaised pildiserverid võidukäigu teevad. Sama arvan FB tsensuuri kohta - paljudes riikides on juba kodumaine FB analoog olemas, tuleb igale keskkonnale hiljem non EL mõju all olev keskkond, muidugi peab king selles temaatikas kõvasti pigistama, et nõudlus tekiks.

Kogu selle jama taga ongi AÕK, keda ajab tigedaks, et neil ei õnnestu tasulisi fotosi meelelahutusportaalidele müüa kuna, neil on kõikjal tasuta pilte jalaga segada. Kuid pikas perspektiivis saab meelelahutusportaalid regada ka välajpoole EL ja siis võib julmalt pikalt saata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Euroopa Liit keelab ära spordiüritustel filmimise ja linnades panoraamvõtete tegemise mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.