Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Raamatupidamise/majandamise küsimused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ReneM
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2012




sõnum 18.02.2012 20:25:09 vasta tsitaadiga

Kui oma nö isikliku veebi tõstmine firma kuludesse on põhjendatud, siis võib seda teha. Põhjenduseks võib vabalt olla näiteks branding laiemas mõistes ja näiteks SEO (otsingumootoritele optimeerimine) vaatenurgast lingid oma isiklikult lehelt ettevõtte lehele, siis see on juba ettevõtte turundamine.

Kui sa ikka millegi erilisega silma ei hakka, makse maksad korralikult ning kõik on dokumenteeritud, siis ei tasu EMTA pärast muretseda.

_________________
SimplBooks veebipõhine raamatupidamisprogramm väikeettevõtetele
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 21.06.2012 15:36:42 vasta tsitaadiga

Lihtne küsimus (aga vastused pole vist nii lihtsad icon_lol.gif )
Kus genereerivad firmad endale nn musta raha?
Näiteks töötajatele mustalt maksmiseks?
Kuidas see raha nn kassasse kantakse ja mismoodi see kaetakse RMP poole pealt?
Mõningad näited oleks head.. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 21.06.2012 16:04:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kus genereerivad firmad endale nn musta raha?
Näiteks töötajatele mustalt maksmiseks?

Neid küsimusi siin avalikus foorumis on pea sama rumal esitada kui minna neid EMTA kontorisse küsima. Legaalseid teid pole.

Kassaga on teed lihtsamad: maksadki sularaha kassasse ja raamatupidaja kannab selle sisse sularaha kassana. Kui kassast on tehtud väljamakseid siis pead kuludokumendid esitama raamatupidajale ja ta võtab selle summa sularaha kassast maha. Raamatupidamises ülesmärgitud summa (sularaha kassa kohta käib jutt siis) peab reaalselt olemas olema.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 21.06.2012 16:21:09 vasta tsitaadiga

Seda kudias kassarahadega majandada tean ise ka. Sellesk üsimus ongi, et mis kulu see selline olla võiks mida saab niimoodi geneda.
Eks naiivne ole arvata jah, et keegi jagaks infi- proovida vb icon_biggrin.gif
Avalikult nagu ei küsiks jah, anonüümsena. Pigem peaks piinama raamatupidajat.

-EDIT-
Küsimus tekkis sportlikust huvist kuna just üks mu tuttav läks tööle kus pool summast liigub jällegi kõrvalt.
Võibolla asi on lihtne teenindus sektoris. Lihtsalt kõike summasi mida klient maksab ei panda nn ametlikult kassasse. st teenus ise on mustalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 22.06.2012 00:44:38 vasta tsitaadiga

Musta raha võimalikkus tekib siis, kui ettevõte müüb näiteks oma toodet/teenust sularahas ja raamatupidamises seda ei kajastata sissetulekuna vaid hoitakse nn "mustas kassas". Sellest tulenevalt suurenevad näiliselt küll teenuse/tootmise kulud ja ka raamatupidamuslik omahind, kuid tegelikkuses siiski mitte.

Riigi huvi asjaga tegeleda on kaetud mitmeti. Esiteks jääb tulude varjamisel käibemaksukohuslase korral sisendkäibemaksu osakaal väiksemaks ja riigil jääb osa käibemaksu saamata. Samuti huvitab riiki see, kuhu see nn "must raha" pannakse. Kui sellega makstakse mustalt näiteks töötasu, siis jäävad jällegi riigil maksud saamata.

Kogu sellise tegevuse saab võtta kokku mõistega "varimajandus". Väga levinud on see nn "käest-kätte" kaupade või teenuste puhul, kus otseselt raha ei liigugi (stiilis kurgid sulle - kartulid mulle). Kõik oleks justkui õige, aga riik maksutulu ei saa.

_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 22.06.2012 05:56:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Seda kudias kassarahadega majandada tean ise ka.

Su küsimus oli kuidagi niimoodi üles ehitatud nagu sa ei teaks....
tsitaat:

Eks naiivne ole arvata jah, et keegi jagaks infi- proovida vb

Mismõttes jagaks inffi? Sa ikka teadvustad endale, ete maksude maksmata jätmise puhul pole tegemist legaalse tegevusega vaid konkreetselt (riigi tagant) varastamisega? See pole küll isikuvastane kuritegu aga põhimõtteliselt võiksid ju ka küsida nõuandeid kuidas on võimalik varastada naabri Toyota Landcruiserit, šeifi tühjendada või mida iganes. Tõepoolest: naiivne oleks arvata et "spetsialistid" hakkavad sulle kohe foorumis nõu andma.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 22.06.2012 09:42:45 vasta tsitaadiga

Tegelikult kui juba õnnestub kogu äritegevuses musta kassaga toimetada, siis pole üldse vajagi mingit firmat või muud juriidilist isikut asutadagi. Eraisikute omavaheline turg toimub niikuinii ju legaalselt ilma riigile makse maksmata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2012 09:51:05 vasta tsitaadiga

WAV, tegelikult mitte. Ka eraisikud peavad ärilise tegevuse tulu deklareerima ja sellelt maksud tasuma. Äriliseks tuluks ei loeta kõige tavapärasemat isiklike asjade võõrandamist ja muud säärast tegevust. Samas vahenduse ja ärilise müügi korral tuleb maksud riigile tasuda. Kui ärilise tegevuse käive ületab seaduses antud piirmäära siis tuleb tegevus üle viia FIE või äriühingu kujule.

Andrus

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 22.06.2012 09:55:37 vasta tsitaadiga

Andrus Luht, seadus seaduseks, reaalselt pole selle eest (minu teada) kedagi süüdi mõistetud. Kui eraisik müüb vallasvara siis selle pealt (lisa)makse maksta pole vaja.
_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2012 11:02:01 vasta tsitaadiga

korsten, kaks olulist märkust. Sinu teada ja süüdi mõistetud on asjakohatud piirangud. Küll ja küll on tagantjärgi maksud välja mõistetud eraisikutelt, kes tegelevad ärilise vahendusega ning jätavad sellest saadava tulu deklareerimata. Kõik on ainult vahele jäämises kinni. Loomulikult ei ole EMTAl mõistlik hakata HV foorumis ärikatele ora tagusmenti ajama. Küll ja küll on suuremaid kalu, keda püüda. Otstarbekuse printsiip on võlusõna...

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 22.06.2012 11:19:10 vasta tsitaadiga

Märkus iseenesest õige, et samahästi võiksin küsida kuidas naabri autot ärandada. beer_yum.gif

ot:
Infoks võin öelda, et maksan küll makse. Alati maksnud. Aga see riigiaparatuur on aegamõõda nii vastumeelseks läinud keda ma toetan, et ausaltõeldes hakkab "OÜ Eesti Vabariigist" sügavalt savi Mõistlikum on vaid enda peale mõelda. Aga see läheb juba poliitika teemasse icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 22.06.2012 11:29:13 vasta tsitaadiga

Andrus Luht kirjutas:
korsten, kaks olulist märkust. Sinu teada ja süüdi mõistetud on asjakohatud piirangud. Küll ja küll on tagantjärgi maksud välja mõistetud eraisikutelt, kes tegelevad ärilise vahendusega ning jätavad sellest saadava tulu deklareerimata. Kõik on ainult vahele jäämises kinni. Loomulikult ei ole EMTAl mõistlik hakata HV foorumis ärikatele ora tagusmenti ajama. Küll ja küll on suuremaid kalu, keda püüda. Otstarbekuse printsiip on võlusõna...

thumbs_up.gif

Kasutasin väljendit "minu teada" sest ma pole kõiketeadja. Tean juhtumeid kus EMTA on eraisikutelt nõudnud makses sisse aga kohtus on reaalselt EMTA kaotajaks jäänud.
Nüüd on sinu kord: palun too mõni näide (pean silmas kohtus kaotajaks jäänud eraisik mitte lambuke kes EMTA esimese rahaküsimise peale on kohe ära maksnud)...

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2012 12:22:18 vasta tsitaadiga

korsten, enamasti on EMTA tagantjärgi määratud maksud olnud sedavõrd hästi motiveeritud, et inimesed saavad aru ja maksavad tagantjärgi ära. Mingeid kohtuasju pole ma lubanud ja ei viitsi ka otsima hakata. Kohtulahendite register on avalik nii et lappa aga ise!

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 22.06.2012 12:35:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Küll ja küll on tagantjärgi maksud välja mõistetud eraisikutelt, kes tegelevad ärilise vahendusega ning jätavad sellest saadava tulu deklareerimata.

Oleks oodanud sinu kaliibriga mehelt pisut tõsisemat lähenemist vastukaaluks muidu plähmimimisele aga noh...
tsitaat:

enamasti on EMTA tagantjärgi määratud maksud olnud sedavõrd hästi motiveeritud

Pisut arusaamatuks jääb mismoodi need saavad "hästi motiveeritud" olla. Põhjendatud saavad need olla aga ainult teatud valdkondades (nt kinnisvara ja pärandi müük mingi aja jooksul kui ma õieti mäletan). Lihtlabane vallasvara ost-müük on nii raskesti tõestatav ja kaitstud teiste seadustega, et EMTA sellega kemplema ei viitsi hakata.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.06.2012 08:19:20 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
Oleks oodanud sinu kaliibriga mehelt pisut tõsisemat lähenemist vastukaaluks muidu plähmimimisele aga noh... Pisut arusaamatuks jääb mismoodi need saavad "hästi motiveeritud" olla. Põhjendatud saavad need olla aga ainult teatud valdkondades (nt kinnisvara ja pärandi müük mingi aja jooksul kui ma õieti mäletan). Lihtlabane vallasvara ost-müük on nii raskesti tõestatav ja kaitstud teiste seadustega, et EMTA sellega kemplema ei viitsi hakata.


Lihtne näide sulle eelmisest aastast - autokaupmehed. EMTA väänas miljonite eurode eest makse eraisikutest autovedejatele, kes jätsid varem Saksast toodud autode müügilt saadud vahendustasult maksud maksmata. Keerati vennad munepidi kruustangide vahele (loe: arestiti vara, pangakontod, jne) ja voliaa - maksuraha laekus. Näiliselt täiesti tavapärane vallasvara ost/müük ju! Asja ajendiks sai Pealtnägija saade.
Sama lugu ühe käsitöömeistriga saare pealt. Tegi tema oma heinamaalt kadaka-puu-juurest toidu-segamise-pulkasid, konkurent läks kadedaks, kaebas. Kontrolliti, määrati maksud selga viimase nelja aasta eest tänaste mahtude põhjal. Vana pidi oma majapidamise pangale pantima, et maksud makstud saaks. Neid näiteid on veel ja veel. Väikestviisi vallasvaraga hangeldajatel pole seni midagi karta kui nende tegevus ei sattu kella külge või konkurent ei kaeba.

Andrus

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 23.06.2012 18:04:28 vasta tsitaadiga

Seda Saaremaa lugu ma ei tea. Saarlaste kadedust ja talvist igavust arvestades ma ei imestaks, et keegi kaebas kellegi peale icon_smile.gif Tundub neil rahvuslik sport olevat. Faktidele põhinedes (niipalju kui sa neid jagasid) pole tegemist vallasvara ostu-müügi vaid deklareerimata tootmistegevusega ja toodete müügiga.

Autovedajatele on EMTA ennegi üritanud jalga taha panna aga pole õnnestunud. Viimane suurem laks oli seoses KM pettusega (mida ma tean): Toodi auto välismaalt sisse kasutades EU seadusi (imporditi ilma KM-ita) kasutades tegutseva icon_question.gif firma VAT numbrit ja jäeti Eestis KM maksmata kuna paberid tehti ringi ja müüdi eraisikuna. Seetõttu muudeti ka seadusi, näiteks Saksast autot ostes maksad hinna koos käibega ja kui siinmail on käive makstud siis saad Saksast KM-i tagasi taotleda. Vallasvara ostu müügiga kaasneb tulumaks, neid kahte asja ei maksa segamini ajada. Puhtalt huvi pärast püüan arhiivist leida selle Pealtnägija saate ja kui seal tõepoolest midagi vallasvara ostu müügi ja tulumaksu kohta on siis uurin tuttavatelt automüüjatelt kas EMTA on neid küsitlemas käinud.

Vallasvara ost-müük käib reeglina sularahas ja kui ka lepinguid sõlmitakse siis märgitakse sinna tavaliselt suvaline summa. Samas pole tulu ka niisama lihtne arvestada sest näiteks kui 100 € eest ostetud ese müüakse edasi 200 €-ga siis pole tulu mitte 100 € vaid 100€ - tehtud kulutused (telefonikõned, kulutused kuulutamisele, lennupiletid jne). Maksuamet paugutab tihti puusalt, kohtus kukuvad nende "maksu küsimised" kokku iga päev. Kuna seadus on selline, et maksuametil on õigus ja maksumaksja peab tõestama , et pole lammas (maksuametiga suheldes ei kehti "süütuse printsiip") siis paljud lihtsalt maksavad küsitud summa. Reaalselt kohtusse asjaga minnes oleks suur võimalus võita.

E: Vaatasin läbi need neli lõiku Pealtnägijas mis olid autoärikate kohta:
http://etv.err.ee/index.php?05446627&video=1177
http://etv.err.ee/index.php?05446627&video=1251
http://etv.err.ee/index.php?05446627&video=1566
http://etv.err.ee/index.php?05446627&video=2053
tsitaat:

Küll ja küll on tagantjärgi maksud välja mõistetud eraisikutelt, kes tegelevad ärilise vahendusega ning jätavad sellest saadava tulu deklareerimata.

Sinu lausele ma sealt seost ei leidnud. Võiksid defineerida "ärilise vahenduse" (mida pidasin eraisikute ostu-müügi tehinguteks) siis saan natuke täpsemalt lahti seletada miks sa eksid. Selle Saaremaa mehe kohta võiks ka väike lingike ola, hetkel ma igatahes ei leidnud midagi.
E2:
tsitaat:

EMTA väänas miljonite eurode eest makse eraisikutest autovedejatele, kes jätsid varem Saksast toodud autode müügilt saadud vahendustasult maksud maksmata. Keerati vennad munepidi kruustangide vahele (loe: arestiti vara, pangakontod, jne) ja voliaa - maksuraha laekus. Näiliselt täiesti tavapärane vallasvara ost/müük ju! Asja ajendiks sai Pealtnägija saade.

icon_eek.gif kuskohast selline info? Unenäost?

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2012 17:06:00 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
Seda Saaremaa lugu ma ei tea. Saarlaste kadedust ja talvist igavust arvestades ma ei imestaks, et keegi kaebas kellegi peale icon_smile.gif Tundub neil rahvuslik sport olevat. Faktidele põhinedes (niipalju kui sa neid jagasid) pole tegemist vallasvara ostu-müügi vaid deklareerimata tootmistegevusega ja toodete müügiga.

No aga sellest on ju jutt senini käinudki, eraisiku isiklikus tarbimises olnud vara müüki ei maksustata. Võtad kodus köögiseinalt oma toidusegamise pulga ning müüd maha, makse maksma ei pea ning ettevõtlus ei ole. Teed neid pulki aga 10-50-100 ja konkreetselt müügiks, pole tegemist enam isiklikuks tarbimiseks olev varaga ning saadud tulult pead maksma tulumaksu. Kas "pulga" puhul on tegemist vallasvara või kinnisvaraga, ei oma tähtsust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 26.06.2012 00:12:22 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
korsten kirjutas:
Seda Saaremaa lugu ma ei tea. Saarlaste kadedust ja talvist igavust arvestades ma ei imestaks, et keegi kaebas kellegi peale icon_smile.gif Tundub neil rahvuslik sport olevat. Faktidele põhinedes (niipalju kui sa neid jagasid) pole tegemist vallasvara ostu-müügi vaid deklareerimata tootmistegevusega ja toodete müügiga.

No aga sellest on ju jutt senini käinudki, eraisiku isiklikus tarbimises olnud vara müüki ei maksustata. Võtad kodus köögiseinalt oma toidusegamise pulga ning müüd maha, makse maksma ei pea ning ettevõtlus ei ole. Teed neid pulki aga 10-50-100 ja konkreetselt müügiks, pole tegemist enam isiklikuks tarbimiseks olev varaga ning saadud tulult pead maksma tulumaksu. Kas "pulga" puhul on tegemist vallasvara või kinnisvaraga, ei oma tähtsust.


Siis pead iga pulgaga korra oma kodu,s oma köögis, oma putru segama enne müüki icon_smile.gif

Üldiselt ma muidugi ei saa inimestest (osadest) väga hästi aru, makse maksta ei taha, aga samas kui riik teid ei paranda, penssi ei maksa või kohaliku tulertõrje depoo kinni paneb siis on kisa lahti. Kust see vaene Ansip-Ligi peaks siis raha võtma ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.06.2012 13:48:58 vasta tsitaadiga

Andrus Luht kirjutas:
[Kontrolliti, määrati maksud selga viimase nelja aasta eest tänaste mahtude põhjal. Vana pidi oma majapidamise pangale pantima, et maksud makstud saaks. Neid näiteid on veel ja veel. Väikestviisi vallasvaraga hangeldajatel pole seni midagi karta kui nende tegevus ei sattu kella külge või konkurent ei kaeba.

Andrus


Ei tea mismoodi neid mahte tuvastada saadi? Ja vbl vana alles sai oma tootmise käima.
Ise olen küll samas kokku puutnud ühe tädikesega kellele ka miski kunsti kraami müügi eest väänati selline maks tagant järgi et pidigi oma korteri müüki panema,
Mina nende inimeste asemel panustaks õiguskaitsele.

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TheForeign
HV vaatleja

liitunud: 26.11.2010




sõnum 16.07.2014 01:47:30 vasta tsitaadiga

Küsimus siis selline, et kas ma pean tegema FIE kui ma tahan äppe müüa mõnes app-store keskkonnas või mõnele sponsorile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.07.2014 17:26:50 vasta tsitaadiga

TheForeign, kui tahad ausalt äri teha siis tuleb ennast jah FIEks teha või mõni OÜ/AS selleks asutada.
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 16.07.2014 22:22:13 vasta tsitaadiga

TheForeign kirjutas:
Küsimus siis selline, et kas ma pean tegema FIE kui ma tahan äppe müüa mõnes app-store keskkonnas või mõnele sponsorile.

Ei pea, kuid eraisikuna maksad maksud igalt teenitud sendilt. Millegi (arvuti, elekter jne) kuludesse kandmise võimalust ei ole etc

Kui keegi väidab, et Eestis ei saa/või eraisik seaduslikult/ausalt ettevõtlusega tegeleda, siis palun viidet konkreetsetele §§-le.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
robzord
HV vaatleja

liitunud: 13.03.2012




sõnum 25.10.2014 12:56:19 vasta tsitaadiga

Küsimus:
Kui mu veebilehel on veebisisene vaaluta, ehk tehingut käivad lehesiseselt, mitte läbi panga (ainult valuuta ostmine lehele on läbi panga või muu kanali siis) Kas ma saan õigesti aru siis, et valuuta ostmisel lehele - näiteks inimene ostab 10eur eest valuutat lehele, see laekub firma kontole ja sellest summast läheb käibemaks ja et käibemaks tasa teha, siis igast lehesisesest tehingust läheb 20% firmale(näiteks ostab klient teiselt kliendilt minu lehel midagi 10 eur eest ma saan , kuna muud sissetulekud pole suured, peab selle tasa tegema.

Ja mis juhtub siis kui kasutaja tahab väljamakset teha, on mingid maksud veel?
Kas on siis nii kui saan 20% igast tehingust vahelt siis see katab aint käibemaksu ära(või saab pärast tagasi küsida?) ja sellelt kasumit ei teeni, ehk kasum tuleks aint reklaami ja muude lisade eest, ehk otsida kuidas inimene kulutaks mingitele lisavidinatele veebisiselt (esiletõstmised jne)

Loodan, et keegi sai segasest teksist aru. icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 25.10.2014 16:10:13 vasta tsitaadiga

PitBull kirjutas:
TheForeign kirjutas:
Küsimus siis selline, et kas ma pean tegema FIE kui ma tahan äppe müüa mõnes app-store keskkonnas või mõnele sponsorile.

Ei pea, kuid eraisikuna maksad maksud igalt teenitud sendilt. Millegi (arvuti, elekter jne) kuludesse kandmise võimalust ei ole etc

Kui keegi väidab, et Eestis ei saa/või eraisik seaduslikult/ausalt ettevõtlusega tegeleda, siis palun viidet konkreetsetele §§-le.

Eesti seadused on vägagi ettevõtjasõbralikud, nii et kasulik on oü teha, see teenib sulle oskusliku raamatupidamise korral juba ise täiesti legaalset raha isegi siis kui sa veel ei müü vaid ainult ostad. Ärge näiteid küsige, mõni sots loeb ja kipub mõningaid seadusi muutma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2014 20:01:44 vasta tsitaadiga

robzord kirjutas:
Küsimus:
Kui mu veebilehel on veebisisene vaaluta, ehk tehingut käivad lehesiseselt, mitte läbi panga (ainult valuuta ostmine lehele on läbi panga või muu kanali siis) Kas ma saan õigesti aru siis, et valuuta ostmisel lehele - näiteks inimene ostab 10eur eest valuutat lehele, see laekub firma kontole ja sellest summast läheb käibemaks ja et käibemaks tasa teha, siis igast lehesisesest tehingust läheb 20% firmale(näiteks ostab klient teiselt kliendilt minu lehel midagi 10 eur eest ma saan , kuna muud sissetulekud pole suured, peab selle tasa tegema.

Ja mis juhtub siis kui kasutaja tahab väljamakset teha, on mingid maksud veel?
Kas on siis nii kui saan 20% igast tehingust vahelt siis see katab aint käibemaksu ära(või saab pärast tagasi küsida?) ja sellelt kasumit ei teeni, ehk kasum tuleks aint reklaami ja muude lisade eest, ehk otsida kuidas inimene kulutaks mingitele lisavidinatele veebisiselt (esiletõstmised jne)

Loodan, et keegi sai segasest teksist aru. icon_rolleyes.gif

Ühe valuuta vahetamine teise vastu ei ole käive (sa ei müü sel hetkel veel kaupa ega osuta teenust) ning tehingu summat ei maksustata käibemaksuga. Samuti ei ole käive väljumisel lehesisese valuuta vahetamine tagasi eurodeks. Firma jaoks on käibeks see kasutajate vahel veebilehel toimunud tehingu summalt kasseeritav 20% teenustasu. Mingit ainult käibemaksu katmise probleemi ei ole, sest näidistehingu arvutuskäik on selline: kasutajate tehingusumma 60 eurot, veebilehe tasu (20% väärtusest) on 12 eurot. Saadud tasu 12 eurot sisaldab käibemaksu, EMTA-le deklareerid maksustatav käive 10 eurot ning käibelt tasumisele kuuluv käibemaks 2 eurot.
Samuti on käive reklaami müük, kasutajatele müüdavad lisateenused nagu esiletõstmised jms.

Miks see lehesisene valuuta üldse vajalik on, miks kasutajad otse eurodes arveldada ei või? Kas sul on lehesisese valuuta müügile ja tagasiostule rakendatud erinevad kursid (s.t. sa teenid ka kursimuutuse pealt)? Oled sa kindel, et sel juhul ei pea sa kohaldama ja järgima Makseasutuste ja e-raha asutuste seadust?


harakas kirjutas:
PitBull kirjutas:
TheForeign kirjutas:
Küsimus siis selline, et kas ma pean tegema FIE kui ma tahan äppe müüa mõnes app-store keskkonnas või mõnele sponsorile.

Ei pea, kuid eraisikuna maksad maksud igalt teenitud sendilt. Millegi (arvuti, elekter jne) kuludesse kandmise võimalust ei ole etc

Kui keegi väidab, et Eestis ei saa/või eraisik seaduslikult/ausalt ettevõtlusega tegeleda, siis palun viidet konkreetsetele §§-le.

Eesti seadused on vägagi ettevõtjasõbralikud, nii et kasulik on oü teha, see teenib sulle oskusliku raamatupidamise korral juba ise täiesti legaalset raha isegi siis kui sa veel ei müü vaid ainult ostad. Ärge näiteid küsige, mõni sots loeb ja kipub mõningaid seadusi muutma.

Lollus. Huviga tahaks näiteid kuidas oskuslik raamatupidamine firmale raha teenib ainult ostudelt. Sa vist jätad mingid lisatingimused kirjeldamata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Raamatupidamise/majandamise küsimused mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.