Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Uurimus: üle 90 protsendi Eesti noortest tegeleb internetipiraatlusega märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Fatal1ty
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2006




sõnum 19.09.2011 00:08:25 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Fatal1ty kirjutas:
kui inimestel pole raha, mille eest nad seda ostma peaks ?
Inimestel on raha küll, lihtsalt see lüüakse laiaks igasugu mõttetuste peale. Lisaks muidugi ka hangitakse omale pirasofti mida neil reaalselt tarvis pole ning millele eksisteerivad täiesti adekvaatsed tasuta alternatiivid.
Mina elan 300€-ga kuus, mille eest ma peaks ostma filme, muusikat, tarkvara? Läbi aegade olen ka originaalkraami ostnud, kuid kõik originaal osta - see on lihtsalt ebarealistlik.


JAH AGA TARGAD FIRMAD JA STATISTIKUD PANEVAD SIND SINNA % SISSE icon_biggrin.gif

mina ostan battlefield 3

_________________
jou mis värk on
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.09.2011 00:13:49 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Siinkirjutaja puhul on tegemist üliõpilasega.
Point being? Ülikool annab sulle täiesti tasuta ja legaalselt kõik softi mida sul õppetööks tarvis on.
maatriks kirjutas:
ja tarkvara piraatversioone on minu arvutis täpselt 1, filmid on ikkagi põhiline. Filmid ja sarjad.
Nagu öeldud siis kohalike seaduste järgi on oma tarbeks nende hankimine legaalne.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 19.09.2011 00:17:04 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
maatriks kirjutas:
Siinkirjutaja puhul on tegemist üliõpilasega.
Point being? Ülikool annab sulle täiesti tasuta ja legaalselt kõik softi mida sul õppetööks tarvis on.


Siinkohal sa loomulikult eksid, Microsoft Office-t ei anna ülikool kellelgi. Minu erialal oli küll pinnapealne IT-õpe, kuid hõlmas see VBA-d, mille kohta õppejõud arvas, et OO-s (või siis LO-s nüüd) võib päris keeruliseks minna koodimisega.

Ho Ho kirjutas:
maatriks kirjutas:
ja tarkvara piraatversioone on minu arvutis täpselt 1, filmid on ikkagi põhiline. Filmid ja sarjad.
Nagu öeldud siis kohalike seaduste järgi on oma tarbeks nende hankimine legaalne.
Tänapäeval tiritakse torrentiga = laed ka üles, ehk siis piraat oled ikkagi.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fatal1ty
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2006




sõnum 19.09.2011 00:18:01 vasta tsitaadiga

Aga statistikud ja firmad r44givad et kaotavad 100 mille ? et kas t6esti? kuidas ?
kui poleks pira saada, ei t6mbaks ega ei ostaks kah icon_biggrin.gif

[/quote]Tänapäeval tiritakse torrentiga = laed ka üles, ehk siis piraat oled ikkagi.[/quote]
oled jah, aga ega firmad ei kaota raha sellega?
2800 euri soft ?
no ty, proovisin for fun, aga kui ostma sunnitakse soz, minu raha te ei saa icon_biggrin.gif

_________________
jou mis värk on


viimati muutis Fatal1ty 19.09.2011 00:21:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.09.2011 00:18:29 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Siinkohal sa loomulikult eksid, Microsoft Office-t ei anna ülikool kellelgi. Minu erialal oli küll pinnapealne IT-õpe, kuid hõlmas see VBA-d, mille kohta õppejõud arvas, et OO-s (või siis LO-s nüüd) võib päris keeruliseks minna koodimisega
Kindel? 2004 aegu TTÜ igatahes andis.
maatriks kirjutas:
Tänapäeval tiritakse torrentiga = laed ka üles, ehk siis piraat oled ikkagi.
See sõltub su kliendi seadest.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BullDoze
HV kasutaja
BullDoze

liitunud: 01.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2011 00:51:37 vasta tsitaadiga

See, kuidas räägitakse, et tänu piraatlusele jäävad suured hunnikud raha saamata on BS. Kui piraatlust poleks, siis leiaksid enamus inimesi kas alternatiivi või ei kasutaks antud toodet üldse.

Kui tegu on hea programmiga, võib piraatlus isegi loojale kasu tuua - toodet soovitatakse rohkem, tehakse rohkem õpetusi kuidas kasutada jms. ning lõpuks mõni jõukam tegelane, kes väga süveneda ei viitsi aga raha on, vaatab, et ohoo, see on kõige populaarsem, ostan ka! Nii mõnigi on peale piraat tarkvarana toote proovimist originaali soetanud. Kes see ikka põrsast kotist tahab osta ja trail versioonid ei anna alati õiget ülevaadet.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 19.09.2011 01:47:13 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Fatal1ty kirjutas:
kui inimestel pole raha, mille eest nad seda ostma peaks ?
Inimestel on raha küll, lihtsalt see lüüakse laiaks igasugu mõttetuste peale.


Vale riigi foorumis oled, see siin on siis vaese Eesti riigi foorum. Võiksid natuke tutvuda Eesti riigi töölisklassi palkade ja sotsiaal tugedega. Kui ma siin mingi aeg tagasi tööta olin sain tuge umbes 1000 eeku kuus icon_lol.gif Kui poleks võimalust välismaal raha teenida peaks vist jälle õhtul *tööl* käima hakkama thumbs_down.gif häda ajab härja kaevu ja vaesus ei anna häbeneda icon_neutral.gif Ma ei väida siinkohal et kõik eestlased nälgivad praegu, aga praegu läheb paljudel tõsiselt halvasti ja riik ei aita neid reaalselt mingil moel thumbs_down.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2011 01:58:15 vasta tsitaadiga

sant, see jutt läheb juba suht teemast mööda tegelikult. ma ei ütle, et eestis hästi elatakse aga no teisest küljest võiks siis sama hästi rääkida umbes nii, et kui kõik hirmvaesed on siis poleks nagu tegelikult ju raha ega vajadust üldse arvutitki osta icon_biggrin.gif

kas sinu õhtul "tööl" käimine tähendab öiseid kütusetiire??? icon_lol.gif


selle uudise üle ma iseenesest ei imesta absoluutselt mitte. tegelikult isegi natuke pani imestama pigem see, et tulemus ei olnud sisuliselt 100%...arvatavasti mõned vastajad valetasid ka muidugi.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 19.09.2011 02:34:39 vasta tsitaadiga

mul torenti statistika näitab et ma olen seda kasutand 2866:06:02 ja selle ajaga olen tõmmanud 1.35TB ja ülesslaadind 393GB mis pmst tähendab seda et ma ei ole eriti suur seeder

huvitav oleks teada saada mängude müügi statistikat palju müüvad kalli hinnaga originaal mängud mänge aastas ja palju müüb gamepood.ee oma mänge aastas odava hinnaga ja kui gamepood jääb selles osas peale siis pmst võiks suur tööstused sellest aru saada ja teha igale maale mõistlik hind kus nende tulud oleks kohe suuremad ja ei pea inimesi röövima

seriaale tõmban ma ka ise kuna eestis ei näidata just eriti palju scifi teemat ja no mida näidatakse see on juba nähtud või on juba 10a vana ja siis seda pmst spämmitakse
üldiselt need jänki kanalid kaotavad ka kliente kuna kõik head seriaalid saavad kirvest kui pole normaalseid numbreid ja kasutavad kiviaja süsteeme numbrite kogumiseks ja on kaabli kanalid kus inimene maksab kanali eest mitte selle üüratud koguse reklaami eest mida ta sealt saab ja mille põhjusel kannatavad ka saated kuna inimesed ei taha reklaame vaadata

ma tõmbaks ka eesti seriaale kui oleks aint koht kust neid saada sest näiteks sari kelgukoerad reedel jäi nägamatta ja sellele kordus on pühapäev vastu esmaspäeva öösel kell 03:40 või teisipäeval kell 11:30
ok teisipäevase kellaajast saan aru veel aga kes sul vaatab kolmveerand neli öösel telekat et seda korrata ?
täna hakkas tv3 pealt seriaal white collar mis on ka väga hea seriaal aga kellaaeg on mingi 00:00 mis on ka ikka suht absurdne aeg millal midagi uut näidata (ainuke mendi teemaline seriaal mis mulle peale läheb)

töökoha pealt on ka selline teema .. tallin otsib tööd või kuidas see reklaam oligi .. see käib ka pmst keskerakondlaste kohta mitte tavainimeste kohta
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 19.09.2011 03:33:49 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
Harjumusi on raske muuta, kuna nõukaajal oli lindile ja kassettidele salvestamine tavapärane tegevus, siis jätkasin seda automaatselt ka arvutimaailma sattudes, kusjuures, kuigi ma pean end ausaks kodanikuks, kes iial ei varasta, ei tunne ma end muusikat tõmmates vargana.

Mul on tänaseni alles nõukaajast kümneid ja kümneid suuri lintmaki linte, millele on lastud muusika peale salvestada riikliku Tootmiskoondis Ühendus Helisalvestustöökojas. Rataskaevu tänaval oli üks selline. Kliendiruumis laual paksud kiirköitja-kaustad muusika nimekirjadega (kõikjalt maailmast, aga ka Eesti muusika) mida sealt sai tellida ja oma lindile lasta salvestada. Hind oli isegi suhteliselt krõbe, vist 9 kopikat minut. Kuid ärge arvake et keegi üldse siis mõtles sellest hinnast midagi autoritele-esitajatele maksta! Kellelegi ei tulnud üldse sellist mõtetki pähe! Aga see teenus oli 100% legaalne ja kuulutati isegi ajalehtedes...
Nüüd on tegelikult huvitav küsimus, omades endiselt neid tol ajal ametlikust riigiettevõttest tellitud salvestusi, ma ei teagi nüüd kas ma olen tänaste arvajate jaoks piraat ja mind võidakse sellise materjali jätkuvalt omamise eest karistada nüüd??? icon_smile.gif

Ja veel, kes mäletab, kah üks tore näide... 80ndatel oli riiklikus üleriigilises Eesti Raadios pop noorte muusikasaade "Soovid Soovid", mida juhtis tänagi veel tuntud ajakirjanik T.Erilaid. Siis kui mõni kuulaja oli oma sooviga kaasa kirjutanud palve, et tahan seda laulu linti võtta, siis onu saatejuht ütles enne laulu käivitamist "kolm-kaks-üks, vajuta nuppu!". Oh jah, olid ikka lõbusad ajad... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2011 05:51:28 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
maatriks kirjutas:
Tänapäeval tiritakse torrentiga = laed ka üles, ehk siis piraat oled ikkagi.
See sõltub su kliendi seadest.

Nii, näita mulle kuidas uTorrentis see uploadi keelamine käib?

0 panna kiiruseks = piiramatu kiirus
Seega 1 on miinimum kuid sellega juba uploadid. Mis sest et vähe aga upload siiski toimub.

Või kui uTorrentiga see tehtav pole siis paluks klienti millega on.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 19.09.2011 07:49:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kindel? 2004 aegu TTÜ igatahes andis.

msdnaa account jagati 2005 aastal ainult IT erialal õppijatele ja seda ei tehtud ka "niisama" nagu it kolledžis vaid pidi soovi avaldama (e-mailiga saatma adminile oma õppuri koodi ja sooviavalduse) ja alles siis tehti sulle konto. itkolledžis said kõik ilusti õppeaasta alguses enda kasutajakonto millega sai kõikjale: õis, moodle, blackboard, msdnaa jne...

tsitaat:

Nii, näita mulle kuidas uTorrentis see uploadi keelamine käib?



tulemüüris keelad ühendused ära
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2011 08:43:54 vasta tsitaadiga

Vanasti öeldi, et kõike võib teha lihtsalt vahele ei tohi jääda icon_lol.gif
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 19.09.2011 09:02:37 vasta tsitaadiga

Kui kasutada VirtualPC peal Trialit on kõik JOKK. Lihtsalt iga 30p tagant PCst copy. icon_wink.gif
Näiteks Adobe tarkvara tema enda lehelt kõik allalaetav sh Phtoshop jpm.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.09.2011 10:26:36 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kui kasutada VirtualPC peal Trialit on kõik JOKK. Lihtsalt iga 30p tagant PCst copy. icon_wink.gif
Näiteks Adobe tarkvara tema enda lehelt kõik allalaetav sh Phtoshop jpm.

Umbes nii saab ka jah. Mul mõnda erialast asja vaja vaid kord aastas ja siis trial hea - nagunii iga aasta uuendus ju.

Viimane pull oli autocad, mis on enda lehele suutnud teha selliseks, et sekretäri arvutist trialit ei saa ja enda arvuti linuxiga ei proovinudki.
Lõpuks sain konkurendi triali, aga ka sealt oli paras piin...
Nikerdasin Google "ketshupiga" ka midagi valmis tõmbamise ajaga kuna server oli aeglane.

Selles osas loobivad firmad ise kaikaid kodarasse - autocadi uusim versioon jäigi uurimata. Kuigi potentsiaali mõttes ma oleks isegi sihtgrupp - müügi kõrvale peab järjest rohkem lisandväärtust panema, seega ilmselt suurtel projektidel oleks lihtsam tellijaga suhelda, kui enda seade joonisel.
Lisaks aina kiiremini kasvab see 3D pool.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.09.2011 11:32:19 vasta tsitaadiga

Uurisin, kas saaksin hakata ausaks nende artistide suhtes, kelle loomingut olen seni piranud. Selgus, et ei saagi, kaupmees (yesasia) ei võimalda sobivat makseviisi, kuna elan vales riigis.
tagasi üles
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 19.09.2011 11:39:21 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Point being? Ülikool annab sulle täiesti tasuta ja legaalselt kõik softi mida sul õppetööks tarvis on.
BS. On tulnud tarvis töötada nelja softijubinaga, millest ühel Student litsents maksab 24€, teisel on tasuta, kolmas on AutoCAD icon_lol.gif ning neljas Office.
Kindlasti teen ühe роллтон'i kuu lihtsalt selleks, et Office'it osta.

Filmid ja muusika... Ei kujuta ette, kuidas saakski sellist meediat pimesi osta. Pakun, et piramine on paljudel teatud maitse-eelistuse välja kujundanud, isegi Eesti-suguses perifeerias.

Järgmisele: eriala füüsika. Kõik soft on arvutiklassis olemas, kuid selle lahtiolekuajad ning teised ained alati ei võimalda seal elada (8h protokolli vormistamine on põmst arvuti taga elamine), mistõttu kõik kolm kursust pole isegi viitsinud kaaluda legaalseid (loe: kulukaid; tegelikult on ainult kaks õj, kes on viitsinud omal initsiatiivil Student litsenti välja pakkuda, olgugi et vastavat softi kasutatakse rohkem kui mitmes aines) variante ja ... võetakse TPB leht lahti. Suht automaatne tegevus tegelikult.


viimati muutis guest1902 19.09.2011 11:59:53, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.09.2011 11:42:07 vasta tsitaadiga

Mis eriala see oli ja mis ülikool kus noid softijuppe ei antud? Tuleb ehk kasuks tulevikus kui teada millised ülikoolid koonerdavad oma õpilaste pealt
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.09.2011 12:11:48 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Mis eriala see oli ja mis ülikool kus noid softijuppe ei antud? Tuleb ehk kasuks tulevikus kui teada millised ülikoolid koonerdavad oma õpilaste pealt

Ehitus ei saa ka... maaülikoolis. Võib-olla läbi uruaugu.... meil irvitasid joonestamises õppejõud, et wow kui palju raha õpilastel icon_biggrin.gif
Esitasin osa asju teisel aastal ja sain C asemel A kuna tegin arvutiga. Käsitsi ei viitsinud teha ja mis olid tehtud esitasin ka osalt uuesti.
Ajaliselt läks see muidugi ilusti 30 päeva trial alla... mingit cracki ei kasutanud.
Muidu tegin 2 nädalat teeprofiili, aga siis 6 joonist 3 päevaga icon_razz.gif
---------
Nüüd muidugi kasutan tihti ikka käsitsi tegemist( lihtsalt org. joonise print ja käsitsi märkused juurde)... pideva töö jaoks peaks ikka litsents olema... eriti tööl thumbs_up.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2011 12:55:16 vasta tsitaadiga

Mina piraadin, sest tarkvaral/meedial pole garantiid ja kvaliteedi eest ei vastuta keegi. Alles hetk tagasi ostsin 10 mängu korraga poest, mille olen elus varasemalt piraatinud kuid mille kvaliteediga jäin rahule, tegemist oli töötava tootega.
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sat
HV vaatleja

liitunud: 30.06.2009




sõnum 19.09.2011 13:21:56 vasta tsitaadiga

Kui Edgar ise juba eeskuju annab, egas siis kilulinna alamadki teistmoodi käituda tohi:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/scanpix-viis-savisaare-blogi-fotovarguse-politseisse.d?id=21072332
Muideks, kas keegi teab, mis sellest casest lõpuks sai? Arvatavasti jokk skeem, kuid oleks huvitav teada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
joulukas
Kreisi kasutaja
joulukas

liitunud: 02.12.2001




sõnum 19.09.2011 13:34:16 vasta tsitaadiga

Mina igatahes olen piraatluse toetaja, mitte küll varastamise propageerimise eesmärgil, kuid ikka ja jälle komistame tarkvara/meedia tootjate iganenud ärimudelite otsa, mis otseselt on mõeldud pappi kokku ajamiseks, mitte kiire ja mugava kasutuskogemuse loomiseks. Meedia on eriliselt hea näide, kus ettevõtted kasutavad minu arust oluliselt rohkem raha piraatide püüdmiseks, kui uute levitamisviiside leidmiseks. Eriti närvi ajab mind valem "allalaetud koopiate arv x originaali hind = saamata jäänud tulu", kus igasugused muutujad on ära unustatud ning "ohvrid" teevad ikka väga kurba nägu.

Olen aastatega muutunud oluliselt laisemaks, seega on ka legaalse tarkvara hulk oluliselt arvutis tõusnud - kuid miks ei võiks seda mugavust kohe tarbijatele tekitada, et piraatlus ei oleks kiirem/kergem/odavam alternatiiv? Ma oleksin kindlasti jätnud kuritarvitamata Napster, limeware ja ükskõik mis muu torrenti kliendi, kui ma oleksin mõne kliki vajutusega ning mõistliku hinna eest kogu selle meedia legaalselt saanud.

Kõik ümberringi arenevad va. need, kes selle pealt raha teenivad ning need kuradid ei taha kohe kuidagi aru saada, et aasta pole enam 1982 kus inimesed tunde poes kassetide nimekirja ees seisid ja uut muusikat valisid.

_________________
HinnaVaatlus liituja nr. 285
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.09.2011 13:49:35 vasta tsitaadiga

joulukas kirjutas:
ikka ja jälle komistame tarkvara/meedia tootjate iganenud ärimudelite otsa, mis otseselt on mõeldud pappi kokku ajamiseks, mitte kiire ja mugava kasutuskogemuse loomiseks
Tarkvara tootjad, nagu kõik teised firmad, eksisteerivad mitte sinu elu ilusamaks tegemiseks vaid omanike rikastamiseks. Tarkvara tootmine-müük on lihtsalt kõrvalprodukt.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2011 14:20:06 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
Fatal1ty kirjutas:
. windows on sitt n4ide, aga n4iteks photoshop cs5 kas t6esti on nii palju inimesi kes saaks
657£ v6i mis iganes ta ka ei maksaks, enamus PROdel on original olemas nagunii. okse.gif

Arvan, et 99% inimestest, kellel on piraphotoshop, teevad sellega kõige lihtsamaid asju, millega saab hakkama suvaline tasuta pilditöötlusprogramm, keerulisematest rääkimata, nagu gimp.

Täpselt nii.Kunagi proovisin Pira-Photoshoppi ja ei leidnud sealt enda jaoks midagi.Programm oli suur.Võimalusi kasutasin sellest ära murdosa.Praegu juba aastaid tasuta IrfanView kasutaja.
Üldiselt on mul pirad ainult Windows ja üks programm (Fraps - mängudest video salvestamise jaoks).Kõik muu on vabavara või siis trialid mida mul ainult kord kuus vaja läheb.
Kui poleks mängur võiks ka OS-i vahetada vabavaralise vastu.
Ho Ho kirjutas:
maatriks kirjutas:
Siinkirjutaja puhul on tegemist üliõpilasega.
Point being?

Point being, et sa lootsid, et saad lajatada oma "oled loll ja vaene ja see on sinu enda süü" kaardi lauale aga võta näpust icon_lol.gif
lopes39 kirjutas:
mul torenti statistika näitab et ma olen seda kasutand 2866:06:02 ja selle ajaga olen tõmmanud 1.35TB ja ülesslaadind 393GB mis pmst tähendab seda et ma ei ole eriti suur seeder

Siinpool 1007GB alla ja 1004GB üles, ehk siis peaaegu 1.0 ratio.Suht hämmastav, et nii väikse uploadiga olen üle 1TB seedinud, kuna download on 10x kiirem mul kui Upload.Torrenteid lisanud 992 tükki.
Uptime ~6422 icon_wink.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 19.09.2011 14:49:23 vasta tsitaadiga

Total Running Time: 30568:48:37
Total Uploaded: 4.43TB
Total Downloaded: 2.77TB
Total Ratio: 1.602
icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Uurimus: üle 90 protsendi Eesti noortest tegeleb internetipiraatlusega mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.