|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
13.08.2011 10:25:20
Biosi update failis.. whats next ? |
|
|
GA-EP43-S3L
Lasin talle kõige uuema biosi peale.. ja enam üles ei bootinud.
Üritasin backupi biosiga tööle saada.tulutult..
ASjad laeb ära..aga jääb boot screeni juures seisma...
Emaplaat läbi?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Starfield
HV kasutaja

liitunud: 13.08.2006
|
13.08.2011 10:37:38
|
|
|
| Clear CMOS-i proovisid?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
13.08.2011 10:43:04
|
|
|
| -myyr- kirjutas: |
....
ASjad laeb ära..aga jääb boot screeni juures seisma...
Emaplaat läbi? |
Kindlasti mitte , kui BIOS suudab pildi ette vedada, pigem vajab BIOS_e sätted muutmist, ketaste bootimis järjekord arvatavasti muudeti uuendamise järel ära, Del nupuga sisene BIOS_ese ja seadista BIOS ära.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
13.08.2011 11:55:19
|
|
|
| ja kui võtan sata kettad tagant ära..siis läheb.. tagsai ühendades ei lähe enam...
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aldios
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
13.08.2011 13:00:33
|
|
|
Bootiva ketta järjekord vale ehk ühel os peal teisel mitte ve ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
13.08.2011 13:13:36
|
|
|
http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/motherboard_manual_ga-ep43-%28d%29s3l%28r%29_e.pdf
Lk 35 algab BIOS setup-i tutvustus.
Advanced BIOS Features Lk 48.
Boot priority valid HDD (vist sul nii ongi) ja kusagilt peaksid saama ka valida missuguse HDD boot-imiseks valib.
Hard Disk Boot Priority [Press Enter] Selle alt peaksid saama valida missuguse ketta tahad (soovitavalt siis see kus OP sy peal on).
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
13.08.2011 13:28:24
|
|
|
Ma tean biosi ja kuidas need asjad seal käivad jne.
Tõstsin terve süsteemi ümber.. muutsin masterid ära kuna kaks ide seadet jne..
Nüüd töötab..
Aga tänud.. enam väga biosi ei puudu:D
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
13.08.2011 14:09:04
|
|
|
Kui erilist põhjust pole, siis igalühel pole mõtet biosit uuendada.
Aga tore, et sina korda said.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
13.08.2011 22:07:26
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
Kui erilist põhjust pole, siis igalühel pole mõtet biosit uuendada.
Aga tore, et sina korda said.  |
BIOS_i võib alati uuendada, mida te siin põete, kunagi, umbes 9 aastat tagasi, läksin ühte arvutifirmasse, kas vahetaksite mu arvutis Celeron 530MHz ringi 1GHz vastu, arvuti firma omanik uurib mu arvuti emaplaati, sellel BIOS kivi emaplaadile joodetud, pole vahetatav ja lõi kohe põnnama, kui ise BIOS uuenduse ära teete siis võin proovida kas hakkab tööle, läksingi koju, tollel ajal käis BIOS_e uuendamine flopide pealt, uurisin internetis kuidas BIOS uuendust tehakse, esimene katse BIOS uuendusel läks pisut viltu kuid uuesti üritades sain BIOS_e uuenduse teostatud ja pildi ka BIOS_ele ette, protsessor vahetati nagu mingit raketti teadust järgides ringi ja hakkas ka tööle, rohkem ma kunagi pole enam arvutifirmadel midagi koostada ega vahetada lasknud, BIOS_e seadistamisega sama teema, ei tasu seda seadistamist karta, nii ei jõua kuhugi, ei tasu nuumata protsessori tootjaid, alustada võiks lugemisega teemast Intel Core 2 Duo/Quad overclocking
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
13.08.2011 23:44:25
|
|
|
Oc oli selle põhjuseks jah.. et soovitati biosi versiooni uuendada.
Aga järelikult failisin..
Ajan taga ona c2d e7300 4.3ghz uuesti..aga ei mäleta mis andmetega kunagi olin
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
14.08.2011 08:41:21
|
|
|
Marie, erand kinnitab reeglit. Sina oled erand.
Mu õel on läpakas, mis kogu aeg boodib võrgukaardi pealt. BIOSist saab küll seda muuta, aga BIOS ei salvesta seda ära. Kõike muud salvestab, aga seda mitte. Ta kohtas juhuslikult ühte IT-spetsi, kes andis talle uue biosi faili, aga ma ei ole riskinud seda installida. Eelkõige seetõttu, et kui see ei sobi, siis ei saa ma enam vana biosit tagasi panna, kuna ei ole selle biosi jaoks suutnud originaali üles leida. Mingi täiesti tundmatu firma mudel on, kust saab ainult emaplaadi mudeli teada. Garantii vastu kunagi anti talle.
Mis on halvim variant, mis biosi installimisel võib juhtuda?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
14.08.2011 11:31:55
|
|
|
Minu teada vist peaks olema see.. kui tagavara biosi pole ( Mul dual bios emal) et videokaart pidavat otsad andma.. aga seda jällegi ma olen kuulnud.. Eks ta vist terve emaplaadi ära tapab
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FurioN
HV kasutaja

liitunud: 08.03.2006
|
14.08.2011 11:38:44
|
|
|
| Kas tõesti nii kahjulik võib olla? Ma olen arvanud, et kui install läheb viltu, siis lihtsalt teed biosile reseti ja algsätted on uuesti peal(ja algse bios tarkvaraga)
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
14.08.2011 11:53:55
|
|
|
Metsa lennanud BIOS-ide taastamisega on nii ja naa, heal juhul saab "pimedast" peast mingi X-järjekorraga taastada, halvemal juhul tuleb BIOS-i kivi plaadilt maha tirida ja siis kusagil, tegijate juures, see BIOS-i kivi üle kirjutada vastavas seadmes (programmaatoris).
Samas on jällegi nii, et omaniku enda asi, kuidas BIOS-i kivi emaplaadilt kätte saad, "üleprogrammeerijad" seda mahavõtmis-riski enda kanda ei võta.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
14.08.2011 11:56:20
|
|
|
| FurioN kirjutas: |
| Kas tõesti nii kahjulik võib olla? Ma olen arvanud, et kui install läheb viltu, siis lihtsalt teed biosile reseti ja algsätted on uuesti peal(ja algse bios tarkvaraga) |
BIOS_e uuendamine tapab emaplaadi siis ära kui katkestad BIOS_e uuendamise, või paned sund käskudega vägisi vale - sobimatu BIOS_e peale, tavaliselt on aga sellisteks viltuminemisteks päästerõngas olemas, vanematel emaplaatidel sai flopi abil siiski mingi pildi ette ja siis uuesti õiget BIOS versiooni proovida peale lasta või endise BIOS tagavara salvestuse, alati enne uue BIOS_e peale panekut pakutakse ka võimalust olemasolevast BIOS_est koopia mingile andmekandjale teha, oma viga kui seda koopiat ei viitsita teha ja pärast hädaldate, et originaal - vana BIOS versiooni ei suuda leida.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
14.08.2011 12:19:54
|
|
|
Marie: ära ole nii pilvedes midagi, et kõik jamad on ainult äpude fläshijate pärusmaa.
Näiteks on täiesti teada seigad, kus tootjad ise on vigaseid / valesid BIOS-e välja jaganud ning siis on emaplaadid audis, tee nii õigesti, kui tahad.
Mõned tootjate nimed, kelledel on esinenud vigaseid BOIS-i fläsh-faile: HP, Acer - kas sellest nimekirjast piisab.
Õigemini, kui HP-l veel kuidagimoodi taastad BIOS-i Rescue-ga, siis näiteks Aceri teatud seeriate emaplaadi võid praktiliselt minema visata - juhul, kui pole osav ja ei oska BIOS-i kivi maha joota, et seda siis Programmaatoris üle fläshida.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
14.08.2011 12:34:41
|
|
|
HP, Acer arvata võib, et räägid sülearvutitega juhtunud apsakatest, endal pole ka nende tootjate BIOS uuendustel probleeme olnud, sülearvutite puhul võib vabalt ka varastatud parooli all olevate isendite luhtunud häkkimis katsetega tegu olla.
Lauaarvutite puhul tavaliselt sellised tootjate poolsed apsakad on väga haruldased ja BIOS_e taastamine hõlpsasti teostatav.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Villemk2
HV veteran

liitunud: 10.11.2010
|
14.08.2011 13:05:52
|
|
|
ma paar kuud tagasi flashisin MSI Wind U135DX BIOSi. BIOSi sain tootja lehelt. flashisin ära ja pärast seda masin enam pilti ette ei võtnud. isegi vent ei hakanud tööle.
saatsin masina garantiisse, kus vahtati emaplaat. kui läpa tagasi sain flashisin esimese asjana uuesti (täpselt sama failiga, see oli mälupulgal) ja töötas.
Vahest ilmselt on emaplaadid vigased
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
14.08.2011 13:06:07
|
|
|
Marie: jah, näitena siis läpparid, kus on BIOS-i kivid kinni joodetud ning mõned tuntud, vähe skandaalsemad seigad, kus tootjad ise vigased BIOS-i updated üles riputasid.
Aga ka lauaarvutitel eksisteerib see oht aeg-ajalt, et pead hakkama kivi maha jootma.
----------------------------
A la - väliseadmete pöördumist ei toimu, uue BIOS-i lugemist ei toimu ja siis jalutadki, BIOS-i kivi näpus, näiteks Elfaelektroonikasse ümber-fläshimisele.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BTK0
HV kasutaja
liitunud: 30.01.2005
|
14.08.2011 13:18:06
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
......
Mis on halvim variant, mis biosi installimisel võib juhtuda? |
Eesti Energia voolukatkestus BIOS'i uuendamise ajal, kui UPS'i pole.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxveix
HV Guru

liitunud: 01.05.2004
|
14.08.2011 13:35:40
|
|
|
| Ise ei soovita windowsi all biosi uuendust teha. Kui võimalik siis ikka dos-i all või otse bios-ist kui võimalus olemas. Endal on olnud juhus kus windowsi all jäigi uuendust tegema, üle 1h ootasin. Peale resa pilti ette enam ei võtnud. Taastasin tolle tumma masina usb pulgalt. Läpparil aku ja lauaarvutil ups tuleb kasuks (nagu BTK0 juba ütles)
|
|
| Kommentaarid: 310 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
270 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
14.08.2011 16:56:08
|
|
|
| Seega võib järeldada, et kui probleemi pole, siis pole mõtet probleemi tekitamisega riskida? Lauaarvuti puhul ma ei põeks. Võrreldes läpakatega on lauaarvuti emaplaatide hinnad saiapuru.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Villemk2
HV veteran

liitunud: 10.11.2010
|
14.08.2011 17:08:23
|
|
|
| ja samas läpakal on tahtsam, et uuem BIOS peal oleks. just jahutuse ja ACPI koha pealt
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
14.08.2011 17:13:11
|
|
|
| BIOSi uuenduse logi tuleb kindlasti läbi lugeda. Siis saab teada, mida parandati ja kas sul neid tarvis läheb.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
14.08.2011 17:20:33
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
| Seega võib järeldada, et kui probleemi pole, siis pole mõtet probleemi tekitamisega riskida? Lauaarvuti puhul ma ei põeks. Võrreldes läpakatega on lauaarvuti emaplaatide hinnad saiapuru. |
Alles sai ostetud uus HP sülearvuti, oli vist nädal tagasi, draiverite otsingul avastasin, et pakutakse olemasolevast uuemat BIOS_t, ei kõhelnud hetkegi, laadisin alla, et näha kuidas HP oma uusimale tehnoloogiale ( CPU/GPU AMD Dual-Core C-50/AMD Radeon HD 6250M ja kõik muu oli ka selline millele ei suutnud W7 SP1 draivereid leida, tunne nagu paneks vana head XP_d peale ) BIOS_e uuendamise on korraldanud, vaatepilt oli mõnus ja tulemus oli igati positiivne
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
14.08.2011 17:40:56
|
|
|
Sa laadisid ja installisid draivereid. See on tavaline protseduur. Selleks nad netti üles laetud ongi.
Kui nüüd BIOSist rääkida ja BIOSi uuendamise protseduuri ilu ja mõnu kõrvale jätta, siis milliseid arenguid tulemus sisaldas?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
14.08.2011 18:22:50
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
Sa laadisid ja installisid draivereid. See on tavaline protseduur. Selleks nad netti üles laetud ongi.
Kui nüüd BIOSist rääkida ja BIOSi uuendamise protseduuri ilu ja mõnu kõrvale jätta, siis milliseid arenguid tulemus sisaldas? |
Vaat ei oska hinnata, enne BIOS_e uuendamist mässasin hulga aega sobivate draiverite leidmisega, mingil seletamatul põhjusel ei saanud videokaardi draivereid ja mõnda veel peale, peale BIOS-e uuendamist aga mingipärast sobisid kenasti. BIOS_e uuendamine ei mõjunud kuidagi negatiivselt, pigem ikka ühildus riistvara kõigi draiverite ja tarkvara poolega tunduvalt paremini. Kaua ma seda arvutit näppida ei saanud, tütar tuli ... ja läks selle masinaga, võõrsile kohale jõudes töötas kõik nii nagu lootsime, tagasi pidi jõudma jõulude paiku, eks siis saab hinnata kui saastad need odavad HP masinad on, ise arvan, et kui füüsiliselt lõhkuma ei hakka, siis kestab kaua.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
14.08.2011 18:38:15
|
|
|
Marie, õnne on vaja. Hea, et sul asi õnnestu.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
14.08.2011 18:38:42
|
|
|
| Endal ASUSe emaplaadiga on nii, et juhtus ka uuendamise käigus bios rikki minema, teist korda panin sama asja peale ja hakkas tööle. Aga teema oli selline, et bios läks rikki ja siis ise automaatselt soovis emaplaadiga kaasas olevat cd, sealt laadis vanema biosi kivile uuesti peale ja oligi järgmise resaga arvuti töökorras.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
14.08.2011 22:02:26
|
|
|
Mul seisab dual bios peal..peaks Tagama ohutuse.. aga võib teema kinni panna:D
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Villemk2
HV veteran

liitunud: 10.11.2010
|
13.10.2011 11:33:51
|
|
|
| BIOS flashitake tavaliselt DOSis, seal töötab.
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
13.10.2011 15:03:50
|
|
|
| Villemk2 kirjutas: |
| BIOS flashitake tavaliselt DOSis, seal töötab. |
Kuidas Win 7-mes DOS-i saadakse? Command Prompt ei aidanud.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
13.10.2011 15:17:01
|
|
|
| jaanjaapan kirjutas: |
| Villemk2 kirjutas: |
| BIOS flashitake tavaliselt DOSis, seal töötab. |
Kuidas Win 7-mes DOS-i saadakse? Command Prompt ei aidanud. |
Khõmmm... oled sa valmis kooli-raha maksma, kui miskit oskamatusest või kogenematusest pekki läheb? Emaplaati võid/saad siis näiteks kuuma-alusena kasutada vms
Eks muidugi eksperdid on meeleldi nõus taastamise eest raha sisse kasseerima(see olekski sinu nn kooliraha)
Aga arukam oleks vast mõni kogenenum sõber/tuttav leida, kes esimesel korral sulle asja ette näitaks ja ehk järgmisel korral ise pusides pääsed suuremate kahjudeta
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Villemk2
HV veteran

liitunud: 10.11.2010
|
13.10.2011 16:16:12
|
|
|
| soovitaks ka flashimise jätta kellelegi, kes teab mida teeb.
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
13.10.2011 22:50:34
|
|
|
| Mul sai kunagi edukalt flässhitud küll. Mitu korda. windowsis ja disketiga jne, aga no disketidrive-i enam pole ja 64-bit windowsis see niisama lihtsalt ei toimi kui õiget proge pole. Unustanud ka vahepeal neid power useri asju juba kui pole kasutanud.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
13.10.2011 23:19:09
|
|
|
Ma saaks öelda, et kuidas mina teen, kuid see on neetult keeruline viis ja kindlasti on ka lihtsamaid mooduseid.
Pean silmas neid uuendusi, mida pole võimalik Windowsi all käivitada.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
14.10.2011 00:52:27
|
|
|
Olge nüüd Soovitage midagi ikka! Hea kui töötaks Win 7-me 64-bit all. Niikuinii kui videokaarti ka peale BIOS-i update tööle ei saa ostan uue emaplaadi.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Villemk2
HV veteran

liitunud: 10.11.2010
|
14.10.2011 09:38:51
|
|
|
| googles on võtmesõnaks siis "usb DOS boot disk"
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
14.10.2011 23:09:37
|
|
|
Hea küll. Kuna ma biosi väga vähe olen näppinud, siis ühe ja ainsa nipi, mis olen selgeks saanud on selline:
1. Käivitan arvuti Windows ME plaadilt ning käivitan selle CD toega.
2. Seejärel otsin command prompti kaudu üles mälupulga, mille peal on NTFS4DOS. NTFS4DOS on vajalik DOS programmi käivitamiseks.
3. Ja NTFS4DOS käivitamise järel kirjutan command promptisse selle faili nime, mis flashimise käivitab.
Aga nagu ma ütlesin - see on ringtee. Kunagi proovisin ka Vista plaadilt käivitada command prompt, aga millegipärast ei toiminud. Seetõttu - kui kellelgi on lihtsamaid mooduseid BIOSi flashimiseks (ilma disketita), siis sooviks heameelega seda teada, sest BIOSi flashi katse eesmärgil teha küll ei soovi ...
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Villemk2
HV veteran

liitunud: 10.11.2010
|
15.10.2011 00:18:35
|
|
|
loe mu eelmist postitust ja vaata googles ringi.
hp usb tool teeb mälupulgast usb boot diski.
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
15.10.2011 16:33:01
|
|
|
USB boot disk on jah arvatavasti kõige kergem viis, aga ma ostsin juba uue ja uhkema emaplaadi koos kiiremate mäludega. Oligi pudelikaelaks.
Muide uue MSI MOBO biosis on isegi olemas updatemise võimalus.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rycyve
HV veteran

liitunud: 25.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cOpY
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2003
|
23.11.2011 13:24:26
|
|
|
| Endal ka kunagi failis biosi uuendus ja arvuti enam pilti ette ei võtnud. Korda sain nii, et võtsin biosi kivi välja ja kasutasin teist samasuguse kiviga arvutit, vahetult enne biosi uuendamist vahetasin töötavas arvutis kivi ära (how swap) ja kirjutasin enda arvuti biosi üle.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|