Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Trendid nutitelefonide maailmas ehk kõik mida tuleviku turundaja teadma peaks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 04.08.2011 12:05:57 Trendid nutitelefonide maailmas ehk kõik mida tuleviku turundaja teadma peaks vasta tsitaadiga


Juba eelmise aasta viimases kvartalis müüdi nutitelefone esmakordselt rohkem kui PC-sid: ca 100 miljonit. Üle 550 tuhande Android seadme aktiveeritakse iga päev. Eesti mobiilioperaatorite jaoks on 2011 nutitelefonide aasta. Seda näitavad suured mobiilse interneti kampaaniad ning odavad pakkumised nutitelefonidele. Kõige selle taustal on ilmselge, et nutitelefonid on iga päevaga aina rohkemate inimeste jaoks lahutamatu osa elust. Seetõttu vaatame, millised trendid on nutitelefonide maailmas.

Nutitelefonid Eestis ja maailmas
Vastavalt maikuus Samsung Electronics poolt läbiviidud uuringule on Eestis kõigist mobiiltelefonidest 21% nutitelefonid. Kindlasti ei saa võtta seda absoluutse tõena, sest uuringus osales 1209 inimest, kellest 259 omasid nutitelefoni. Samas ei saa see number olla ka väga mööda, sest pool aastat tagasi mitteametlikult mobiilioperaatoritega seotud inimestelt uurides pakuti nutitelefonidele 15-20% suurust osakaalu.

Samsungi uuringu järgi on Lätis nutitelefonide osakaal kõigest 15%, kuid Leedus on see lausa 27%. Vaadates allolevat graafikut, on toimunud Balti riikides nutitelefonidele üleminek aeglasemalt, kui suuremates Euroopa riikides, kus nutitelefonide osakaal on 25-35%.



Loe edasi OKIA Blogist

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2011 12:07:03 vasta tsitaadiga

Telefonioperaatorid ju kirjutavad sulle iseteeninduses ära mis telefon sul on, vähemalt EMT puhul.
Kas siis selle järgi ei saa statistikat teha või?
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2011 12:37:07 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
Telefonioperaatorid ju kirjutavad sulle iseteeninduses ära mis telefon sul on, vähemalt EMT puhul.
Kas siis selle järgi ei saa statistikat teha või?

EMT kirjutab, et mu telefoniks on mu vana Nokia, kuigi mul on nüüd Android ZTE Blade.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2011 14:42:21 vasta tsitaadiga

Kui eestis oleks taolised paketid nagu mujal maailmas, (aka 100$ ja nutitelefon kätte), siis oleks see % tunduvalt suurem. Samas ehk ongi hea, need välismaa paketid pole üldsegist proportsioonis minu kasutusharjumusega ja igast lepingud on tüütud. (pean silmas siis taoliste soodushinnaga tulevate telefonite lepingulisi pakette, nt EMT iPhone'i pakett on hea näide)

Enda kasutuses on jällegist nt 3 nutitelefoni, emal hetkel 2 nutitelefoni.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
D3ff
HV kasutaja
D3ff

liitunud: 14.01.2007




sõnum 04.08.2011 15:01:45 vasta tsitaadiga

Ei saa aru sellest pöörasest nutitelefonide omamise vaimustusest. Minu jaoks on aja jooksul nutitelefoni kasutamine tüütuks muutunud. Ainus lisafunktsioon, mida helistamise kõrvale kasutanud olen, on mõne kiiret reageerimist nõudva meili lugemine ja mõnikord harva GPSi võimalus. Ülejäänud aja on nutikas ainult koormaks olnud - on ta üsnagi suur ja raske ning kuskile läbule või ekstreemsemasse olukorda teda kaasa vedada eriti ei taha. Pole mingi eriline ärikas ka, et 24/7 peaks ühenduses olema klientide, sõprade, Facebooki, Twitteri ja selle kõigega kaasneva reklaamimajandusega. Nutitelefon õigustab minu jaoks end vaid pikematel reisidel, kui saab selle mõningast meelelahutust täis toppida (mängud, RSS, muusika). Nüüd ongi iPhone juba pikemaks ajaks seisma jäänud ja kasutan rõõmsalt klassikalist Nokia 2330 =)
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 04.08.2011 15:10:06 vasta tsitaadiga

Mercury kirjutas:
K3ndu kirjutas:
Telefonioperaatorid ju kirjutavad sulle iseteeninduses ära mis telefon sul on, vähemalt EMT puhul.
Kas siis selle järgi ei saa statistikat teha või?

EMT kirjutab, et mu telefoniks on mu vana Nokia, kuigi mul on nüüd Android ZTE Blade.

ja kaua sul see ZTE olnud on?
mul on küll igat telefoni õigesti näidanud. loomulikult ei uuene näit hetkega, et pistan kaardi uude telefoni ja plaksti ongi olemas, mingi viiteaeg on ka ikka...
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 04.08.2011 16:26:51 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
Mercury kirjutas:
K3ndu kirjutas:
Telefonioperaatorid ju kirjutavad sulle iseteeninduses ära mis telefon sul on, vähemalt EMT puhul.
Kas siis selle järgi ei saa statistikat teha või?

EMT kirjutab, et mu telefoniks on mu vana Nokia, kuigi mul on nüüd Android ZTE Blade.

ja kaua sul see ZTE olnud on?
mul on küll igat telefoni õigesti näidanud. loomulikult ei uuene näit hetkega, et pistan kaardi uude telefoni ja plaksti ongi olemas, mingi viiteaeg on ka ikka...


see on pigem nii et kui sa ostad emt-st endale telefoni siis nad panevad sul selle ka iseteenindusse kirja aga kui sa ostad telefoni kuskilt mujalt siis ma küll ei usu et sim kaart sul selle telefoni tuvastab ja saadab emti iseteenindusse
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 04.08.2011 16:30:44 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
arm2004 kirjutas:
Mercury kirjutas:
K3ndu kirjutas:
Telefonioperaatorid ju kirjutavad sulle iseteeninduses ära mis telefon sul on, vähemalt EMT puhul.
Kas siis selle järgi ei saa statistikat teha või?

EMT kirjutab, et mu telefoniks on mu vana Nokia, kuigi mul on nüüd Android ZTE Blade.

ja kaua sul see ZTE olnud on?
mul on küll igat telefoni õigesti näidanud. loomulikult ei uuene näit hetkega, et pistan kaardi uude telefoni ja plaksti ongi olemas, mingi viiteaeg on ka ikka...


see on pigem nii et kui sa ostad emt-st endale telefoni siis nad panevad sul selle ka iseteenindusse kirja aga kui sa ostad telefoni kuskilt mujalt siis ma küll ei usu et sim kaart sul selle telefoni tuvastab ja saadab emti iseteenindusse

ma ostsin Elionist. ja kui ma kuskilt telefoni kliendina ostan, miks see peaks automaatselt seda tähendama, et hakkan seda ise kasutama?
nad saavad selle info ikkagi ise kuidagi telefonist kätte.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AllanK20
HV Guru
AllanK20

liitunud: 08.02.2009




sõnum 04.08.2011 16:52:22 vasta tsitaadiga

Muidugi saavad ise, kunagi oli au kasutada mingit copy iphonet, emt iseteenidus näitas mingit imelikku telefoni imeid ja nime icon_smile.gif

seega käib kontroll kuidagi üle võrgu.

_________________
joodan ja mõõdan
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.08.2011 16:56:52 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
see on pigem nii et kui sa ostad emt-st endale telefoni siis nad panevad sul selle ka iseteenindusse kirja aga kui sa ostad telefoni kuskilt mujalt siis ma küll ei usu et sim kaart sul selle telefoni tuvastab ja saadab emti iseteenindusse
Mu n950 tunti iseteeninduses loetud tundide/minutite jooksul ära peale esmakordset kaardi sisestust. EMT'l polnud aparaadiga vähimatki pistmist, esinduses pole tollega samuti käinud.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 04.08.2011 18:48:11 vasta tsitaadiga

nojah ma pole uurind seda iseteeindust kuna mul arvutise olev id kaardi lugeja juksib ja usp kaardi lugejat ei saa kasutada kuna on arvutis olemas lugeja ... ja no läbi panga ei viitsi sisse logida sinna et vaadata kas on seal kirjas ... mu vanat nokia 6151 oli seal kirjas kui ma sinna lehele läksin kunagi ja no ma mõtlesin et see tuleneb sellest et ma ostsin emtist selle
peaks uue sim kaardi millalgi tegema sest mul see praegune on miski 8-9 aastat vana ja kaitsekile on maha koorund jne icon_razz.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kellu
HV kasutaja
kellu

liitunud: 26.03.2002




sõnum 04.08.2011 19:33:32 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
lopes39 kirjutas:
see on pigem nii et kui sa ostad emt-st endale telefoni siis nad panevad sul selle ka iseteenindusse kirja aga kui sa ostad telefoni kuskilt mujalt siis ma küll ei usu et sim kaart sul selle telefoni tuvastab ja saadab emti iseteenindusse
Mu n950 tunti iseteeninduses loetud tundide/minutite jooksul ära peale esmakordset kaardi sisestust. EMT'l polnud aparaadiga vähimatki pistmist, esinduses pole tollega samuti käinud.

Iga kord kui telefon end võrku registreerib, võetakse IMSI, MSISDN, IMEI ja igast muid identifikaatoreid telefonist ja SIM kaardilt. Ja need kõik salvestatakse. Kui neid iseteeninduses näha pole, siis näitab see pigem operaatori huvipuudust operatiivselt neid andmeid raadiovõrgu seadmetest koguda. Sest need andmed on olemas ja tegelt kirjutatakse maha iga maksustatava sündmuse andmetesse, arvatavasti ka osade tasuta taustasündmuste (näit tugijaama või tugijaama sektorivahetus).

IMEI järgi identitakse telefoni mudel, mudeli järgi otstustab keskjaam terminali tehnilist suutlikkust. Pole ju mõtet pidada GPRS-3G-3.5G protokollivaliku läbirääkimisi end Nokia 3210 või 5110 telefonina identiva seadmega. Ma ei imesta sugugi kui terminali identiteedi määramine piirdubki kaasaegsete seadmetega.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 04.08.2011 21:54:15 vasta tsitaadiga

Mis need trendid on siis? Võiks mõne ikka siia ka kopeerida ju icon_razz.gif
Mingi pikk ja lohisev sissejuhatus ainult

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ModiKomP
HV kasutaja
ModiKomP

liitunud: 01.06.2005




sõnum 04.08.2011 22:10:55 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Mis need trendid on siis? Võiks mõne ikka siia ka kopeerida ju icon_razz.gif
Mingi pikk ja lohisev sissejuhatus ainult

Mina olen adroidiga hetkel rahul, mõtlen katsetustele PC peal, aga kuna olen üsna laisk siis ilmset juhtub nii, et katstan juba reaalajas keliegi teise oma. Olen uurinud lahendused täitsa olemas!

_________________
Lugupidamine
http://www.modikomp.ee/soodus/
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2011 07:55:13 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:
Kui eestis oleks taolised paketid nagu mujal maailmas, (aka 100$ ja nutitelefon kätte), siis oleks see % tunduvalt suurem. Samas ehk ongi hea, need välismaa paketid pole üldsegist proportsioonis minu kasutusharjumusega ja igast lepingud on tüütud. (pean silmas siis taoliste soodushinnaga tulevate telefonite lepingulisi pakette, nt EMT iPhone'i pakett on hea näide)

Enda kasutuses on jällegist nt 3 nutitelefoni, emal hetkel 2 nutitelefoni.

No aga on ju. Näiteks EMT nutipakettides saad telefoni tasuta kätte ja vihasemate asjade(a'la SGSII, Sensation, Optimus 2x) eest käid 60 euri välja. Teistel on ehk ka, pole viitsinud uurida.

_________________
KASS
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 05.08.2011 08:52:58 vasta tsitaadiga

Väga huvitav ning ülevaatlik artikkel. Kinnitab seda, mis on teada - Apple ja Android on kohad, kuhu saab julgelt panustada, WM7 on kasvamas aga tulevik toob arutust. Ning Nokia hääbub järjest. Huvitav on just suhtarvude ning diagrammidena ülevaadet uurida, üldist pläma mõistab igaüks ajada.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mangroove
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2005




sõnum 07.08.2011 18:09:08 vasta tsitaadiga

inca kirjutas:
KillerXP kirjutas:
Kui eestis oleks taolised paketid nagu mujal maailmas, (aka 100$ ja nutitelefon kätte), siis oleks see % tunduvalt suurem. Samas ehk ongi hea, need välismaa paketid pole üldsegist proportsioonis minu kasutusharjumusega ja igast lepingud on tüütud. (pean silmas siis taoliste soodushinnaga tulevate telefonite lepingulisi pakette, nt EMT iPhone'i pakett on hea näide)

Enda kasutuses on jällegist nt 3 nutitelefoni, emal hetkel 2 nutitelefoni.

No aga on ju. Näiteks EMT nutipakettides saad telefoni tasuta kätte ja vihasemate asjade(a'la SGSII, Sensation, Optimus 2x) eest käid 60 euri välja. Teistel on ehk ka, pole viitsinud uurida.


... ja Elisas...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2011 19:19:46 vasta tsitaadiga

Mangroove kirjutas:
inca kirjutas:
KillerXP kirjutas:
Kui eestis oleks taolised paketid nagu mujal maailmas, (aka 100$ ja nutitelefon kätte), siis oleks see % tunduvalt suurem. Samas ehk ongi hea, need välismaa paketid pole üldsegist proportsioonis minu kasutusharjumusega ja igast lepingud on tüütud. (pean silmas siis taoliste soodushinnaga tulevate telefonite lepingulisi pakette, nt EMT iPhone'i pakett on hea näide)

Enda kasutuses on jällegist nt 3 nutitelefoni, emal hetkel 2 nutitelefoni.

No aga on ju. Näiteks EMT nutipakettides saad telefoni tasuta kätte ja vihasemate asjade(a'la SGSII, Sensation, Optimus 2x) eest käid 60 euri välja. Teistel on ehk ka, pole viitsinud uurida.


... ja Elisas...


EMT on küll nutitelefonide promo poolest väga head tööd teinud ja isegi sealt omale Android soetatud. Hinnad on mõistlikud thumbs_up.gif Seevastu Elisa kasutajaskond tõuseb vist küll ainult igasugu vanade lutsude omanike näol.
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mangroove
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2005




sõnum 08.08.2011 13:46:48 vasta tsitaadiga

Ma soetasin ka EMT nutipaketiga Androidi telefoni. Elisa praegu minu teada pakub LG P500 oma internetipaketiga, üsna soodsalt ka.

Point being, tegelikult saab küll Eestis nutitelefoni normaalse hinnaga (va. Iphone? kas need on jätkuvalt kirved siinmail?)
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2011 15:33:11 vasta tsitaadiga

Kõik oleneb väga hinnast. Ausaltöeldes on EMT nutipaketid siiski paras röövimine enamike mudelite puhul. Oma E7 oleksin saanud lõpptulemusena odavamalt, kuid arvutused näitavad, et enamik telefonite puhul tuleb omajagu peale maksta.

Spoiler Spoiler Spoiler


Tegin ka väikese arvutuse nt P500 & X8 mudelil, mis on hetkel väga populaarsed oma odavuse tõttu nutitelefonitega tutvujate hulgas.
Spoiler Spoiler Spoiler


Üldiselt võib järeldada, et kõige kallimate telefonite puhul on hinnavõit EMTs. Näiteks ka HTC Sensation, mis kehtib sama EMT paketiga nagu alguses E7 näide. Mida odavamaks aga telefon kujuneb, eriti oma paketiklassis, seda kallimaks ta lõpuks tarbijale osutub võrreldes konkurentidega.

Praegu ringi avastades märkasin, et Elisa pakub osasid kallimaid nutitelefone, nt SE Arc, teistsuguste järelmaksu tingimustega. St siis 24 kuud järelmaksu + Mint Wild pakett ning sissemakse puudub. Ilmselt siis konkureerimaks EMT nutipakettidega. Seega hakkas meil töötama täpselt sama põhimõte nagu välismaal aga varjatumalt ja ehk isegi viisakamalt.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Trendid nutitelefonide maailmas ehk kõik mida tuleviku turundaja teadma peaks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.