Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Andmete taastamine... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
judas
HV kasutaja


liitunud: 03.12.2002




sõnum 16.05.2011 22:35:03 Andmete taastamine... vasta tsitaadiga

Kas on võimalik taastada Ubuntu andmeid pärast XP installi ja ilmselgelt siis ka pärast kõvaketta formatti?
Üldse nagu kuidagi...?

Lihtsalt pärast ebaõnnestunud backuppi ja Windows XP installimist masinasse, selgus, et osad failid jäid ikka varundamata...

Palun abi...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2011 22:41:29 vasta tsitaadiga

on ikka. xp installi format ei kirjuta kettal kogu infot üle ning tõenäosus saada osagi infot tagasi on suur. ise ei soovita seda teha, võid asja hoopis ära rikkuda. otsi abi spetsidelt. endal mul aega pole aga uuri kasutajalt toivos näiteks.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
judas
HV kasutaja


liitunud: 03.12.2002




sõnum 16.05.2011 22:50:31 vasta tsitaadiga

isegi siis, kui pole tehtud quickformat, vaid see aeganõudvam päris format?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greene
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 16.05.2011 22:53:59 vasta tsitaadiga

Ma usun et väike google ja saad asja oma jõududega ka ehk isegi taastatud. Ära seda ketast väga kuskile sisse ja ürita käima panna sellel olevat op systeemi. See tuleb eraldi mingi töötava masina külge panna ja siis teise masina küljes olevana programmidega püüda esialgset datat restoreda.
_________________
Nalja nabani
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2011 23:03:04 vasta tsitaadiga

Aeganõudvam format on lihtsalt koos ketta sektorite kontrolliga. Ülekirjutamist ei toimu.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
judas
HV kasutaja


liitunud: 03.12.2002




sõnum 16.05.2011 23:04:45 vasta tsitaadiga

guugeldasin, aga mis programmi ma peaks kasutama selleks, võtsin nüüd ketta välja ja panin välisena taha.
Oskab keegi macile head proget soovitada selleks?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 16.05.2011 23:09:05 vasta tsitaadiga

failisüsteem? Ubuntust võiks eeldada ext3/ext4 ja sellisel juhul peaks optimismi jahutama, nende failisüsteemide jaoks eriti automaatseid ja mugavaid taastamisprogramme ei leidu, SleuthKit ja hulk käsitööd. Mingi extundelete on ka, aga seda pole ise katsetanud, ei oska arvata mida see pooleldi tapetud failisüsteemiga teha oskab.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
judas
HV kasutaja


liitunud: 03.12.2002




sõnum 16.05.2011 23:11:58 vasta tsitaadiga

Nojah, failisüsteem ei ole enam ext3 ega ext4, see on juba ntfs...
Seda ma silmas pidasingi, kui küsisin, et kas see on üldse reaalne, et taastada juba ntfs'i formatitud kettalt ubuntusse salvestatud jpg-d...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2011 23:13:41 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
failisüsteem? Ubuntust võiks eeldada ext3/ext4 ja sellisel juhul peaks optimismi jahutama, nende failisüsteemide jaoks eriti automaatseid ja mugavaid taastamisprogramme ei leidu, SleuthKit ja hulk käsitööd. Mingi extundelete on ka, aga seda pole ise katsetanud, ei oska arvata mida see pooleldi tapetud failisüsteemiga teha oskab.


EXT3/EXT4 on igatahes lootustandvam juhtum kui EXT2...
Midagi saab sealt kätte veel kindlasti, kysimus on pigem selles, mis kujul ja kui terviklik see materjal on icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.05.2011 23:39:55 vasta tsitaadiga

Kallimad, tasulised oskavad m6lemat taastada, nii FAT, NTFS, kui ka siis Ext-d.
Lihtsalt loetakse "kihid" v2lja ja siis taastaja valib vajaliku v2lja ning siis sellel olnud asju taastatakse.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
judas
HV kasutaja


liitunud: 03.12.2002




sõnum 16.05.2011 23:40:45 vasta tsitaadiga

Oskate mingit programmi soovitada, või peaks spetsialistide poole pöörduma?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2011 23:44:11 vasta tsitaadiga

judas kirjutas:
Oskate mingit programmi soovitada, või peaks spetsialistide poole pöörduma?


Sṏltub kui olulised andmed olid...
Kui väga, siis toivos aitab, aga see maksab...
Kui mitte nii missiooni kriitilised, siis teha kettast antud seisuga tõmmis ja hakata seda töötlema... icon_rolleyes.gif

BTW, mida rohkem sa seda ketast sellises seisus kasutad, seda vähem on lootust sealt midagi ise kätte saada... icon_wink.gif


viimati muutis Etz 16.05.2011 23:45:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2011 23:45:08 vasta tsitaadiga

http://ext4-file-recovery.data-recovery-linux.com/
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2011 23:47:54 vasta tsitaadiga

Andrus Luht kirjutas:
http://ext4-file-recovery.data-recovery-linux.com/


Huvitav utiliit iseenesest, aga ma ei kujuta ette...kaua sellega võtaks terve partitsiooni või ketta sisu taastamine...
Asi recoverdab ju konkreetselt failisüsteemist kustutatud faile... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
judas
HV kasutaja


liitunud: 03.12.2002




sõnum 17.05.2011 00:12:24 vasta tsitaadiga

Iseenesest ütleb nii:
A Linux Data Recovery software that helps you recover all your lost, deleted, formatted or inaccessible data from Ext4, Ext3, Ext2, FAT32, FAT16, and FAT12 file system based volumes, irrespective of the instance of data loss.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2011 10:03:05 vasta tsitaadiga

Andrus Luht kirjutas:
http://ext4-file-recovery.data-recovery-linux.com/

Väga huvitav on lisaks ka see, et see tarkvara ise töötab Windowsil:
tsitaat:
Designed for Windows Vista, 2003, XP, and 2000

Ei tea, kas wine-ga läheb ka käima ja miks Linuxi versiooni ei ole?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2011 15:31:38 vasta tsitaadiga

Mis laadi faile taastada vaja on? Üks väga põhjalik utiliit kannab nime Photorec. Ise mõned kuud tagasi suure hurraaga naise arvutisse Linuxit installides unustasin portsu pilte, meile ja firefoxi bookmarke varundamata. Ära lase nimest ennast petta, tegu ei ole tühipalja fototaastamsie softiga.

Ainukeseks miinuseks on tohutu ajakulu leitud asjade hulgast oma vajalike asjade välja sorteerimine, kuna failinimesid ning kaustastruktuuri ei taastata.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
judas
HV kasutaja


liitunud: 03.12.2002




sõnum 17.05.2011 19:39:03 vasta tsitaadiga

photorecci proovisin, omast arust õigesti, aga ainukesed pildid mis ta leidis, olid viimasest installist xp omad ja sellele eelnenud windows7 ilusad taustapildid.
praegu jookseb juba hommikust saati see http://ext4-file-recovery.data-recovery-linux.com/
proovin trial versiooniga, kas üldse midagi leiab, kui leiab, siis ilmselt peab ostma.
hirm-aeglane on see aga. hommikul 9st saati ja praegu on u 20%
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greene
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 18.05.2011 00:55:57 vasta tsitaadiga

andmete taastamine ongi aeglane protsess. Mul on olnud kettaid mis nädal kaks istuvad niimoodi aga lõpuks olen asjad saanud kätte ka. Aga Linuxi kogemust kahjuks pole. Katkisest windowsist ja pisut katkistelt ketastelt olen asju taastanud ainud. Aga klooni oleksid võinud teha kettast kohe, oleks just in case backup ketas olnud olemas ja teisega oleksid saanud siis eksperimenteerida rahumeeli.
_________________
Nalja nabani
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
judas
HV kasutaja


liitunud: 03.12.2002




sõnum 19.05.2011 12:28:56 vasta tsitaadiga

Kahjuks polnud kloonida kuskile ketast.
See Stellar Phoenix lõpetas pärast 20 tunnist maratoni erroriga ja ei leidnud midagi.
Eile panin EASUS data Wizardy käima. Pärast ootamatut telefonierrorit pidin enneaegselt lõpetama, ja juba nägin pilte, mis olid linuxist pärit.
Niiet lootust on. Praegu on umbes 10 tundi veel eeldatavat otsimist.
Eks siis annan teada, kuidas õnnestus.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 19.05.2011 23:18:17 vasta tsitaadiga

ma ei tea kas mul jäi kahe silma vahele aga:
1: ära sa sinna kettale midagi kirjuta, veelhea oleks kui saaks ainult read only mountida
2: igasugune juurdeinstallimine ja juurde kirjutamine kahandab sinu taastavuse tulemust kordades...

_________________
https://inlink.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
judas
HV kasutaja


liitunud: 03.12.2002




sõnum 20.05.2011 14:31:06 vasta tsitaadiga

Ketas oli ikka teise masina taga.
Aga tulemus oli jahmatamapanevalt positiivne. Täpselt ei tea, aga usun, et 80% piltidest sain kätte.
Kasutasin siis EASUS Data Recovery Wizard nimelist programmi ja see suutis leida 5 windowsi installi ja formati tagant üles Ubuntus olnud pildifailid.
Lisaks leidis ta veel enne Ubuntut olnud eelmise omaniku Windowsis olnud pildid...
Nii et üsna tõhus programm.
Ja ühtlasi vihje kõigile oma vana ketta müüjatele...
Et kui sa ikka kindel tahad olla, et keegi su andmeid ei saa, siis löö parem haamriga puruks ketas... (ma tean küll, et on programmid olemas ka...)
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2011 18:05:29 vasta tsitaadiga

judas kirjutas:

Ja ühtlasi vihje kõigile oma vana ketta müüjatele...
Et kui sa ikka kindel tahad olla, et keegi su andmeid ei saa, siis löö parem haamriga puruks ketas... (ma tean küll, et on programmid olemas ka...)

Anna andeks, aga see on väga rumal soovitus. Täiesti piisab ühe korra terve ketta nullidega ülekirjutamisest ja ükski tarkvaraline vahend sul sealt enam midagi välja ei kraabi.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2011 18:12:36 vasta tsitaadiga

Eriti paranoilised võivad kirjutada 0-dega, siis 1-dega ja siis random.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2011 18:25:46 vasta tsitaadiga

Paraoia korral piisab ühe korra randomist, ülejäänud kaks on overkill ka teoreetiliselt. Praktikas on nullid piisav.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 20.05.2011 18:29:21 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
judas kirjutas:

Ja ühtlasi vihje kõigile oma vana ketta müüjatele...
Et kui sa ikka kindel tahad olla, et keegi su andmeid ei saa, siis löö parem haamriga puruks ketas... (ma tean küll, et on programmid olemas ka...)

Anna andeks, aga see on väga rumal soovitus. Täiesti piisab ühe korra terve ketta nullidega ülekirjutamisest ja ükski tarkvaraline vahend sul sealt enam midagi välja ei kraabi.

Oled testinud, et sa selles nullidega ülekirjutamises nii kindel oled, tavaliselt piisab ka ainult partitsioonide kustutamisest, et enamus arvutikasutajatest sealt suurt midagi üles korjata taastada ei oska

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2011 18:52:07 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Oled testinud, et sa selles nullidega ülekirjutamises nii kindel oled

Jah, tõesti - huvi pärast kunagi testisin, kuigi sellel polnud suur mõtet. Tarkvaraliselt nullide alt midagi muud kätte saada pole mõeldav. Ketta firmware lihtsalt ei võimalda.
tsitaat:
tavaliselt piisab ka ainult partitsioonide kustutamisest, et enamus arvutikasutajatest sealt suurt midagi üles korjata taastada ei oska
Suurele osale küll, jah, aga kunagi ei tea, kas ketta ostab "enamus arvutikasutajatest" või näiteks mina või sina ja meil on kas vastupandamatu nuhkimisevajadus või lihtsalt juhtumisi igav ning piisavalt vaba aega, et eelmise omaniku tegevuse vastu huvi tunda icon_razz1.gif
PS. Mina ei ole nuhkija tüüp, aga elu jooksul olen tundnud vähemalt üht, kes alati tundis (minu meelset haiglast) huvi absoluutselt kõigi inimeste eraelu ja tegevuse vastu. Ta teadis absoluutselt igaühe kohta 10km raadiuses midagi rääkida, mis üldsusele teada polnud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2011 12:23:50 vasta tsitaadiga

Marie, partide kustutamine on suht mõttetu tegevus. Partide eesmärk on liigendada ketast loogilisteks üksusteks. Failitabelid on NTFS'i korral MFT'des ning neid on ketta peal mitmeid koopiaid. Piisab ühe nendest leidmisest, et kogu ketta sisu oleks taas loetav. Nullidega ülekirjutamisest niipalju, et tänapäevaste perpendikulaarselt andmeid salvestavate kõvaketaste korral on nullidega ühe korra üle kirjutamine täiesti piisav.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2011 16:28:08 vasta tsitaadiga

Kuidas saaks Linuxi all ühe ketta kiirelt nullidega üle kirjutatud?
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 21.05.2011 16:46:16 vasta tsitaadiga

dd if=/dev/zero of=/dev/sda ehk? Ei tea kui kiire see on... pole endal vaja läinud. bs väärtusega saab ka mängida.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2011 17:43:51 vasta tsitaadiga

mihkelv kirjutas:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda ehk? Ei tea kui kiire see on... pole endal vaja läinud. bs väärtusega saab ka mängida.

natuke ohtlikud nõuanded pole? icon_rolleyes.gif
Kui me ei räägi mingist live-cd põhisest süsteemist, siis /dev/sda peaks olema ju süsteemi ketas. Ehk siis hakkaksid saagima seda sama oksa, millel ise istud...
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 21.05.2011 17:48:58 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
mihkelv kirjutas:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda ehk? Ei tea kui kiire see on... pole endal vaja läinud. bs väärtusega saab ka mängida.

natuke ohtlikud nõuanded pole? icon_rolleyes.gif
Kui me ei räägi mingist live-cd põhisest süsteemist, siis /dev/sda peaks olema ju süsteemi ketas. Ehk siis hakkaksid saagima seda sama oksa, millel ise istud...

tahad väita, et Linuxis on võimali süsteemi ketas üle kirjutada, millel süsteem ise hetkel töötab.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2011 18:13:00 vasta tsitaadiga

Jah, aga ainult root saab seda teha.
NIX root != Windows Administrator
root õigusi ei jagata kergekäeliselt, sest root on kõikvõimas, võimeline ka enesetapuks. Üks NIX süsteemide alustala.

dd kohta on lausa terve artikkel Wikis

Muide - sda võib, aga ei pruugi olla süsteemiketas. Oleneb, millise pistiku küljes ketas asub ja millises järjekorras draiverid laetakse. Tihtipeale võib praegustel Linuxi versioonidel süsteemiketas ühel bootimisel olla näiteks sda ja teisel hoopis sdc, ilma süsteemis või riistvaras vahepeal mingeid muutusi tegemata, seepärast nüüd kasutataksegi süsteemi seadistuses partitsioonide UUID-sid seadmenimede asemel.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 21.05.2011 18:52:33 vasta tsitaadiga

/dev/sda on ainult näide icon_razz.gif Ega kõigest ei pea kohe copy-paste root terminali tegema.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2011 20:01:42 vasta tsitaadiga

Ohtlik näide, paljud teevadki ainult copy-paste, asjasse üldse süvenemata ja ongi kööga icon_wink.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 21.05.2011 20:46:51 vasta tsitaadiga

Andrus Luht, pisikesed täpsustused, MFT ise ongi failitabel (mitte ei sisalda seda), paraku on seda täpselt üks kogu NTFS partitsiooni peale, ainult selle esimesed kirjed (16, kui ma õigesti mäletan) on dubleeritud.

Linuxis ketta puhastamine - võib pruukida ka ketta enda sisemist tarkust selleks. Lähemalt - https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 22.05.2011 01:05:44 vasta tsitaadiga

sinna tuleks lisada ka veel block size, (umbes ketta buffriga samasse suurusjärku), toimetab nati kiiremini
Eeldusel muidugi et see mida vaja üle kirjutada ka ikka sda on...

dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=32MB
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2011 13:30:13 vasta tsitaadiga

pppd, pisike täpsustus siis ka selle ühe MFT kohta. Tegelikult on neid siiski rohkem. Vähemalt kaks - originaal ja peegel-koopia, mida kasutatakse juhul kui originaal on pihta saanud.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Cancer
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 16.07.2011 10:53:11 vasta tsitaadiga

ext3grep http://code.google.com/p/ext3grep/downloads/list
Pikemalt juttu siin > http://carlo17.home.xs4all.nl/howto/undelete_ext3.html

Kunagi õnnestus ühelt kettalt miskit ~800GB andmeid tagasi saada.

_________________
D I G I T A L L Y - I M P O R T E D ● Electronic Dance Music with Highly Addictive Elements
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 16.07.2011 12:29:10 vasta tsitaadiga

Andrus Luht kirjutas:
pppd, pisike täpsustus siis ka selle ühe MFT kohta. Tegelikult on neid siiski rohkem. Vähemalt kaks - originaal ja peegel-koopia, mida kasutatakse juhul kui originaal on pihta saanud.

Master file table mirror | $MftMirr | Guarantees access to the MFT in case of a single-sector failure. It is a duplicate image of the first four records of the MFT.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc781134(WS.10).aspx

Mäletasin valesti, mitte 16, vaid ainult neli esimest kirjet on dubleeritud. Ära aja NTFS-i segi FAT-iga, sellel oli kaks File Allocation Table'it.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2011 10:52:09 vasta tsitaadiga

Nimetage siis tarkvara mis on täiesti "tipp"kraam millega taastada ?
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2011 11:00:13 vasta tsitaadiga

ufo56, mida ja miks sa taastama hakkad?
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2011 11:28:28 vasta tsitaadiga

Ei ma lihtsalt küsin.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2011 11:31:18 vasta tsitaadiga

Tööriist valitakse ikka vastavalt hädale. Niisama ei lenda kärbes ka!
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2011 14:14:50 vasta tsitaadiga

Üks ketas mis on kaotanud oma partitsiooni ja format tehtud ja teine on lihtsalt mingil põhjusel ära minestanud. Taastamine täitsa võõras pole aga sellepärast uuriksingi mis progresi kasutatakse
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 26.07.2011 14:19:11 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Üks ketas mis on kaotanud oma partitsiooni ja format tehtud


Testdisk'iga olen kadunud partitsioone tagasi saanud.
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2011 14:21:46 vasta tsitaadiga

Seda proovisin see ei leia ketast. Hetkel iCare data recovery, tundus midagi leidvat
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2011 14:25:18 vasta tsitaadiga

ufo56, GetDataBack võiks üks valik olla icon_wink.gif

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2011 14:39:52 vasta tsitaadiga

Proovitud täitsa asjalik on ja varemgi aidanud aga hetkel pole kõike ikka kätte saanud veel
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Andmete taastamine...
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.