Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitage digikat, max 200 euri märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 05.08.2011 16:37:10 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
No siis ma ei tea mis jama on. Teravusta v mitte, udune jääb ikka enamasti. Ei tea kas firmware uuendamine aitaks või ei tasu näppima hakata?

Pane mõned tüüpilised näitepildid kuhugi üles (sellised mis sinu jaoks privaatset infot ei sisalda). Ega me ka siin muidu ei oska hinnangut anda, et kas on ka tegelikult selle mudeli jaoks liiga udune või mitte.
Muidugi saab lasta ka hoolduses aparaat üle kontrollida.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 05.08.2011 21:05:00 vasta tsitaadiga

Parim pilt, mis siiani saanud:

Spoiler Spoiler Spoiler


Ja nüüd pilt, mida teeb kaamera 99% ulatuses:

Spoiler Spoiler Spoiler


Minu arust on kõik säbrune, mingist selgest pildist ei saa juttugi olla. Ok, pildid on suured aga väiksemana vaadates ei paranda see kvaliteeti. Nagu ennist öeldud oli A620 pildid puhas kuld. Toon siinkohal võrdluse:

Spoiler Spoiler Spoiler


Kui näited on halvad, võin neid veel tuua.

_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2011 21:50:04 vasta tsitaadiga

Tolle ixusega ongi sellised pildid ilma välguta icon_cool.gif (välguga asi oluliselt paraneb) Ma ka algul vaatasin, et mida hekki, nagu telefoniga pildistaks icon_lol.gif Ilmselt canonil kompaktkaamerates comos sensor katsetamis järgus. Muidu teravus paranes kui megapixleid vähendada (ikka ilma välguta siis)



Ma muidu hoiatasin kah.
masterx kirjutas:
freestyler kirjutas:
No siin on ju ilmselgelt ixus 220HS võitja. Ei tohiks midagi keerulist olla icon_smile.gif
Ainuke argument, mis coolpix s8000 puhul arvesse tuleks, on pikem zoom. Kuid üldjuhul on palju olulisem just lainurk, parem valgustundlikus ja korralik pildistabilisaator.



Tollel ixusel, vaiksemas kohas filmimisel optilist suumi kasutades jääb mootori müra kuulda ja ilma välguta pildid ei ole nii teravad kui eelkäijatel (sama probleem on ixus 115-nel piltidega) See FullHD manimine on küll mõttetu pilt jõnksab ja samal kaameral 720, 30 kaadrit sek on ilusam video.
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 05.08.2011 22:15:09 vasta tsitaadiga

masterx, ma ei saa hästi aru. Alguses mainid, et välguga asi paraneb, hiljem, et ikka ilma välguta...mis siis oleks parim pühapäeva pildistaja ress päevavalguses? Panna P ja sealt valida mingi väiksem reso? Ma katsetasin, tulemus veel sitem icon_sad.gif

Kunagi rubla ajal, kui sai ise filmi ilmutatud ja keldris pilte leotatud, sai ka parema pildi paberile kui praegu. Ma usun, et settingud paika pannes, teeb see pill häid pilte,ma ei oska ega taha neid paika panna, tahaks saada auto settingutel vähemalt sama head tulemust kui A620-l aga tutkit. Suht närvi ajab, et digi2 prose teeb mitmeid kordi paremaid pilte, kui uus digi4.

Ma kordan, ma võhik ja tahan lihtsalt pilti kompaktkaamerast, mis poleks udukogu. Miks 4 aastat tagasi ma selle sain ja nüüd enam mitte?

_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2011 22:34:48 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
masterx, ma ei saa hästi aru. Alguses mainid, et välguga asi paraneb, hiljem, et ikka ilma välguta...mis siis oleks parim pühapäeva pildistaja ress päevavalguses? Panna P ja sealt valida mingi väiksem reso? Ma katsetasin, tulemus veel sitem icon_sad.gif

Ei, ikka ilma väluta ehk päevavalguses. Välguga piltidel ju pole teravuse probleeme. Mulle tundus 6 megapixliga tehes teravamad pildid (päevavalguses). Nüüd enam pole ixus 220HS, ei oska kaasa rääkida parimates setingute valikus icon_razz1.gif
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 06.08.2011 03:14:10 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Parim pilt, mis siiani saanud:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ja nüüd pilt, mida teeb kaamera 99% ulatuses:
Spoiler Spoiler Spoiler


Minu arust on kõik säbrune, mingist selgest pildist ei saa juttugi olla. Ok, pildid on suured aga väiksemana vaadates ei paranda see kvaliteeti. Nagu ennist öeldud oli A620 pildid puhas kuld. Toon siinkohal võrdluse:
Spoiler Spoiler Spoiler


Tüüpiline pildikvaliteet. Konkreetse aparaadi eksemplari vigasust ma neis küll ei näe. Ükski kompaktkaamera ei suuda teha pilti, kus täisresolutsioonil (1:1) vaadates iga piksel oleks puhas ja selgelt eristuv ning müra puuduks. Seda suudavad enamasti vaid täiskaader-sensoriga suured profiaparaadid koos suure objektiivitoruga. Samas ka sinu 2.pildi keskosa objektid (lilled, kuju, inimesed) on praktiliselt täitsa puhtad ja selged, ka 1:1 detaile uurides.
Sellel sinu A620 pildinäitel ei näe mina ka mingit olulist erinevust, igatahes paremat teravust-eraldusvõimet küll mitte. Just siis kui vaadata 1:1 suuruses ja uurida detaile.

Samas, tõesti jah, arvutimonitorile mahutades vähendatuna miski 1+ megapiksli suurusena neid vaadates on vana kaamera pilt küll natuke justnagu puhtam (täpselt küll raske võrrelda, kuna süžeed ja fookus on nii erinevad). Aga see ongi IXUS'e seeria ja veel mitmete kompaktide tüüpiline pildiilming, et väiksemalt vaadates tekib eriti näiteks puulehtedega või murupinnaga kaetud alale mingi justnagu peenele liivapaberile trükitud pildi efekt. Ma ei oska seda põhjendada ega seletada, kuid IXUS'e näidispiltidel, mida ka netist mujalt saab leida, esineb sama efekt. Tõsi küll, enamus inimesi seda ei märka või ei oska tajuda lihtsalt.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 07.08.2011 13:06:51 vasta tsitaadiga

Selge. Uuriks natukene, et millised oleksid teie arvates parimat auto settingud sellele kaamerale. Momendil kasutan suhe 4:3, L ehk 12M 4000x3000, kvaliteet Fine. Kas peaks midagi muutma. Mulle pole tegelikult suuri pilte vaja, et 12M. Lihtsalt niisama panin.

Nagu mainiti, paistab 6M pildid tiba paremad. Pealegi avastasin, et kui välk panna slow synchro ja kasutada seda ka päeva valguses on tulemus tunduvalt parem thumbs_up.gif. Kuid siiski kaevates vanades albumites ja uurides päikesevalguses tehtud pile ning neid võrreldes, on A620 pildid siiski tunduvalt paremad. Sama A620 oli ka äial ühel tripil kaasas ja samas situatsioonis tehtud pildid on temal selgemad. Kahjuks pole seda näidet võtta momendil.

_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 07.08.2011 19:39:37 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Uuriks natukene, et millised oleksid teie arvates parimat auto settingud sellele kaamerale. Momendil kasutan suhe 4:3, L ehk 12M 4000x3000, kvaliteet Fine. Kas peaks midagi muutma. Mulle pole tegelikult suuri pilte vaja, et 12M. Lihtsalt niisama panin.

- Quality Fine las olla peal. Kui just mälukaardi ruum ei pitsita tagant.
- Küljesuhe 4:3 on ka ilmselt parim valik, aparaadi füüsise suhtes.
- Resolutsioon... selles osas pead ise katsetama, sama objekti samal ajal järjest pildistades erinevate resodega. Siin ei ole ühtset tulemust võimalik pimesi ennustada, oleneb igast kaameramudelist, kuidas asja seedib ja töötleb. Samas tuleb ka paratamatu faktina arvestada, et IXUS'te objektiivide reaalne eraldusvõime oligi vist miskit 4...5...6...7 megapiksli kanti, kaadri keskel rohkem, servades vähem. Sensori pikslid põhimõtteliselt lisainfot juurde ju ei võlu, kuid mõnel juhul võib nende liiasusest siiski olla kasu teravamate üleminekute interpolatsioonis hilisema resolutsiooni vähendamise korral.

strohher kirjutas:
Kuid siiski kaevates vanades albumites ja uurides päikesevalguses tehtud pile ning neid võrreldes, on A620 pildid siiski tunduvalt paremad. Sama A620 oli ka äial ühel tripil kaasas ja samas situatsioonis tehtud pildid on temal selgemad.

Üldiselt on selles jutus tõde sees küll. Olen ka ise märganud, et just aastate ca.2002...2005 kompaktkaamerate (ka nende mis teevad ainult kuni 2...3 megapiksliseid pilte) pildi reaalne puhtus on valdavalt parem kui tänapäeva mudelitel. Tolleaegsete kaamerate 2 Mpix pildid on peaaegu samahead nagu tänaste 10...16 Mpix sensoriga kompaktkaamerate pildid. Otseselt tänane kvaliteet alla pole käinud, kuid oluliselt miskit juurde pole ka tulnud. Samas, aparaadi hind on aga langenud mitmeid kordi. Eks seal võibki peituda ka see kvaliteediprobleem - nii odava hinnaga nagu täna fotokad maksavad, ei ole tootjal võimalik teha igale kaameraeksemplarile põhjalikku individuaalset eelhäälestust.
Samas on tänastel kompaktkaameratel ka mõningaid teistmoodi plusse - eelkõige kaks korda väiksem voolutarve, kompaktsemad mälukaardid, sealt edasi omakorda ka väiksem kaal ja mõõtmed, kuigi displei diagonaal on kaks korda suurem nüüd, lisaks näotuvastuse funktsioonid ja suur edasiareng videote osas.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 07.08.2011 20:39:07 vasta tsitaadiga

Tegemist on siis mobiiltelefoni sündroomiga. Helistada saab jätkuvalt samamoodi, ainult lisavidinaid tuleb juurde nagu putru. Poleks ise arvanudki, et Digi2 protsessor pole halvem, kui Digi4. Milleks seda uuendada, kui kvaliteet ei muutu? Ju siis videote jms. pärast. Kaamera on jah väiksem ja kaalub vähem...aga olen aus, oleks ma seda teadnud, et praktilist vahet kvaliteedis ei ole või on see isegi regressiivne, oleks ma kindlasti oma vana A620-e odavama raha eest korda saanud, kui maksin uue Ixus 220HS eest.
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 07.08.2011 21:04:32 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Tegemist on siis mobiiltelefoni sündroomiga. Helistada saab jätkuvalt samamoodi, ainult lisavidinaid tuleb juurde nagu putru.

Enamus uusi lisavidinaid on tõesti marginaalse vajadusega (näiteks mitmed lisandunud P režiimi alamvalikud, mis kujutavad sisuliselt lihtsalt vau-efekte algaja harrastaja rõõmuks - kalasilm, ühe värvi väljatoomine, miniatuurefekt ja mis nad kõik veel olidki). Tõenäoliselt leiab vähe kasutust ka silmapilgutamisega viiteavaja, naerunäo tuvastus ja muud sedalaadi veidrused. Samas on siiski uuemal protsessoril paremad AF toimingud, automaatne makro äratundmine ja veel mitmed sedalaadi praktilisemad asjad.

strohher kirjutas:
Poleks ise arvanudki, et Digi2 protsessor pole halvem, kui Digi4. Milleks seda uuendada, kui kvaliteet ei muutu? Ju siis videote jms. pärast.

Lisaks Digic2 jutule... Digic3 pildikvaliteet tundub mulle ka mingites oludes paremana kui Digic4 pildikvaliteet. Näiteks seda liivapaberimüra efekti pole seni märganud Digic3 aparaatidel. Samas raskemates valgusoludes teeb Digic4 siiski vähema müraga tulemuse.

Peamine protsessori uuendusvajadus oli muidugi jah videotega seonduv. HD ning FullHD vajavad karmima kiirusega ja võimsusega töötlemist, andmemahud kasvavad kordades. No ja lisaks pakuvad need uuemad protsessorid siis ka filmimise ajal toimivat võtteparameetrite pideva automaatse muutmise võimalust (vanadel kaameratel oli video tegemisel enamus asju algul vaja jäigalt paika panna). Ja samas suudab Digic4 enamuse neid funktsioone teha ära väiksema voolutarbega kui eelmised protsessoripõlvkonnad (välja arvatud muidugi HD/FullHD video, mille salvestamine ikkagi sööb enneolematult rängalt akut/patareisid).

Aga üldiselt, eks paljugi on väga suhteline...
90+% inimeste jaoks on tänaste kompaktkaamerate pakutav pildikvaliteet täiesti piisav.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pundar
HV kasutaja

liitunud: 07.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2011 15:12:52 ixus 220 hs vasta tsitaadiga

Kaalusin ka mõnda aega selle fotoka ostu, aga pärast poes näppimist loobusin. Viga nimelt selles, et fokuseerimise päästik on sellel mudelil väga tundlik. Vajutada tuleb eriti õrnalt. Vähegi tugev vajutus teeb kohe pildi ära, ilma fokuseerimata. Sellest ka udused pildid. Leidsin hoopis ühe vanakooli mudeli- Panasonic Lumix DMC-LX2-ja piltidega väga rahul. Väga palju manuaalseid võimalusi ja RAW kvaliteediga pildid.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 25.08.2011 18:55:20 vasta tsitaadiga

Ma võin ennast oma ixus 220 hs-ga emaseks fokuseerida, pildid ikka udused thumbs_up.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2011 19:57:02 vasta tsitaadiga

Ehk ixus 230 HS-il, mis varsti väljas on see probleem lahendatud icon_cool.gif
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pundar
HV kasutaja

liitunud: 07.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2011 18:29:35 Canon Powershot SX130IS vasta tsitaadiga

Tere jälle. Ostsin reklaami peale SX 130 IS-i, eesmärk korralikku videot teha. Enne seda testisin oma 10 kaamerat. Kaasaarvatud erinevaid Canoni HS seeria omasid ja tõesti osutus SX 130 IS neist kõige paremaks, eriti just vähese müra poolest. Pildid väga ilusate värvidega, teravad ja selged. Video suurepärane, täiesti vaikne zoom, erinevalt enamus teistest kaamerates. Mõne jaoks võib miinus olla see, et zoom veidi aeglane, aga mulle see isegi meeldib. Stabilisaator ka väga hea. Käest filmimisel eriti oluline. Lisan ka paar testpilti.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 13.09.2011 18:35:23 vasta tsitaadiga

Kas Nikon S9100 ja Sony HX9V kaameraid ka testisid? Kui jah, siis kuidas olid?
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pundar
HV kasutaja

liitunud: 07.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2011 19:12:12 vasta tsitaadiga

Sony HX9V testisin ja Nikonitest P300 ja L120. P300 ja HX9V julgeks küll soovitada, kuigi hinnaklass suht kõrge. P300 pildikvaliteet meeldis kohe väga, samuti tema kiire fokuseerimine ja selge displei. S9100 ise näppinud ei ole, aga testpilte vaadates ja foorumeid lugedes, jääb ta P300-le alla. HX9V video suurepärane ja samuti väga kiire tegutseja. L120 video väga vilets, pildid ka mürased ja liigselt pealekeeratud värvidega, kohati jäi hätta ka pika zuumiga fokuseerimisel.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 13.09.2011 19:28:24 vasta tsitaadiga

Lehel http://www.imaging-resource.com/PRODS/HX9V/HX9VA.HTM kirjutatakse selle Sony kohta nii:
tsitaat:
Not everything about the HX9V is fast, though. The first time you enter Playback mode after re-inserting a card, it can take 7-8 seconds for the camera to re-familiarize itself with the card; after that, switching between Playback and Record mode takes about 2 seconds. The Sony HX9V is slow to give you a full display after power-on, including the basic onscreen data and selected AF areas. This can also take about seven seconds. As mentioned previously, Full HD movie recording is also slow to start and stop. Finally, Zoom is slow to register, especially if you've just captured an image. You really have to adjust your timing to work with the HX9V, and plan ahead.


tsitaat:
Flash Recycle: The Sony Cyber-shot DSC-HX9V's flash recycles in about 8 seconds after a full-power discharge, on the slow side of average.


tsitaat:
Heavy noise suppression gives images a watercolor look


tsitaat:
MP4 video looks more highly processed, with a very watercolor appearance. AVCHD video looks better with smoother motion, but the camera slows down considerably in this mode. It takes 3-5 seconds for video recording to begin, and several seconds for it to stop as well.


Minu jaoks suured miinused. Kuidas kommenteerid?

P300-l on väga hädine suumivahemik, seepärast vaatan ise pigem s9100 poole. P500 oleks muidugi ägedam, aga kaasas kanda seda vist eriti mõnus ei ole.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pundar
HV kasutaja

liitunud: 07.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.09.2011 01:16:50 vasta tsitaadiga

Eks Sa pead selgeks tegema, mis Sinu jaoks on oluline ja mis mitte. Mulle jäi Sony HX9V juures igatahes silma hästi kiire suum ja kiire autofookus. Viimane on minu jaoks näiteks hulga olulisem, kui kaamera sisselülitamise aeg. Pikema suumiotsa fokuseerimist ei jõudnud katsetada. See, et tal välgu laadimine on aeglane on päris suur miinus. MP4 kvaliteeti hindan ma igal juhul rohkem, kui AVI või MOV-i. Filme vaatan meediapleieriga just selles formaadis. Need režiimide ümberlülituskiirused ei ole ka väga olulised. Videosalvestuse alustamise aeglus on küll miinuseks. Samas on seal jälle videosalvestamise otsenupp, mis jälle kiirendab kohest salvetamist. S9100-l ei ole käsitsirežiime.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 14.09.2011 18:29:13 vasta tsitaadiga

Sisselülitamise aeg polekski nii oluline, aga kas sealsamas või kusagil mujal oli kirjas, et pärast iga fotot peab mitu sekundit ootama ka ilma välguta pildistades (sel juhul küll mitte 8 sekundit) ja et suumimise alustamiseks kulub ka vähemalt 2s.
Seda MP4 asja sa vist ei lugenud korralikult läbi. Asi pole mitte failivormingus, vaid selles, et see pilt näeb välja nagu vesivärvidega joonistatud. AVCHD pidavat sel parema kvaliteediga olema, aga sellega kaasnevad jälle muud jamad filmimisel, vaatamisel ja eriti töötlemisel.
Canoni .avi ja .mov-iga on kogemusi ning kvaliteet on väga hea, samuti olen omanud .mp4 vormingus filmivat Olympust, 2004. a. digifotoka kohta ka väga hea videokvaliteet (2006. a. Canonile jäi muidugi alla).
S9100 sain ~10 sekundit näppida enne kui aku tühjaks sai icon_razz.gif Sisse lülitus väga kiiresti, pilte sai samuti kiiresti üksteise järel teha, suum reageeris kohe, autofookus ka kiire (vahe Sony kasuks väidetavalt ainult 0,0 millegagi sekundit). Peab ikka ise seda Sony kaamerat näppima, ega muidu ei tea. Mitmed funktsioonid on ahvatlevad, aga selline aeglus ei sobi mulle kohe üldse.

Aitäh, et muljeid jagasid.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Caprax
HV vaatleja

liitunud: 28.09.2011




sõnum 28.09.2011 18:42:18 vasta tsitaadiga

Tere!

Kuna tekkis mõte soetada endale digikas ning siin on päris targad inimesed selle koha pealt koos, siis mõtlesin siit abi küsida.
Nimelt on reisile minek ja eks tahaks ikka jäädvustada kaugel maal oldud aega ning seal olevat ilusat loodust jms. Siit loetu põhjal tundub see Canon SX130 väga mõistlik ost olevat, aga kuna rahadega on vähe kitsam seis hetkel, siis tahaks teada, et kas mingi 100 euri kanti ka leidub normaalset masinat?

Ise olen no ikka absoluutselt foto kauge inimene ja ei tea ööd ega päeva digikatest ja üleüldse fotograafiast. Oleks lihtsalt vaja digikat, mis teeks normaalse kvaliteediga pilte ning peaks vastu ka ikka normaalselt ning nagu ma aru sain, siis pildi stabilisaator tuleb ka vist kasuks, sest käsi kipub vahest värisema ikka icon_biggrin.gif
Et kas äkki näiteks Canon Powershot A800 ajaks asja ära? Ning samuti nagu siit loetu põhjal järeldada võib, siis need mälukaardid ei sobi kõigile ja nendel ka erinevad kvaliteedid jne ... et kas see eelpool mainitud A-DATA 8GB SDHC Card (Class10) Retail tasub juurde osta?

Vabandust, kui liiga rumalad ja ebaloogilised küsimused, aga just nii vähe ma asjast jagangi icon_biggrin.gif Tahaks lihtsalt kindla peale osta kaamerat, mis ikka funkaks ning teeks vaadatavaid pilte, aga kuna neid mudeleid ja firmasid on nii palju, siis jooksis juhe täiesti kokku.
Tänud ette igastahes, kes vastata viitsivad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 28.09.2011 22:21:49 vasta tsitaadiga

Caprax kirjutas:
kas mingi 100 euri kanti ka leidub normaalset masinat? Oleks lihtsalt vaja digikat, mis teeks normaalse kvaliteediga pilte ning peaks vastu ka ikka normaalselt ning nagu ma aru sain, siis pildi stabilisaator tuleb ka vist kasuks, sest käsi kipub vahest värisema ikka icon_biggrin.gif Et kas äkki näiteks Canon Powershot A800 ajaks asja ära?

A800 asemel soovitaks kindlasti hoopis eelmise põlvkonna A495. Põhimõtteliselt sama sisu ja samad võimalused, kuid testitult miskipärast parema kvaliteediga ja välimus ka kenam. Lisaks ka veelgi odavam hind 64€ - nii et kui mälukaart, akud ja akulaadija juurde osta, tulebki hinnaks ligi 100€. Saadaval veel üksikutes poodides piiratud koguses:
http://www.euronics.ee/tooted/Filter?Query=a495
http://tehnika.prismamarket.ee/?g=83&i=4112
https://pood.elion.ee/productInfo/26/fotokaamera-canon-powershot-a495/4259B014
Reaalne pildikvaliteet on sellise hinnaklassi (ja ka 2x kallima hinnaklassi) kaameratest üpris tõenäoliselt parim. Seda tõendavad nii testpildid netis kui ka enda katsetused. Ka review'des on selle A495 mudeli pildi (ja ka video) kvaliteeti väga kiidetud. Korraliku valguse olemasolul on pildikvaliteet vaat et veel selgem kui 300€ hinnaklassi kompaktkaameratel. Tõsi, hämaras tuleb tugevam müra esile.
Siiski ühe asjaga tuleb arvestada - optilist pildistabilisaatorit sellise hinnaklassi kaameratel ei ole. Kuid kindla käega on tulemus väga hea.

Caprax kirjutas:
Ning samuti nagu siit loetu põhjal järeldada võib, siis need mälukaardid ei sobi kõigile ja nendel ka erinevad kvaliteedid jne ... et kas see eelpool mainitud A-DATA 8GB SDHC Card (Class10) Retail tasub juurde osta?

Kui sa fullHD videoga kaamerat ei hangi (aga see on juba kallima hinnaklassi mudelitel ainult), siis tavaliseks pildistamiseks, VGA video ja isegi HD video jaoks piisab täiesti ka Class 4 mälukaart. Pole vaja üle maksta.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Caprax
HV vaatleja

liitunud: 28.09.2011




sõnum 29.09.2011 13:25:03 vasta tsitaadiga

Suured tänud, WAV!

Vahtisin netis natuke ringi ning digizones on Canon SX 130 müügis 165 euriga (Photopointis 189.-). Kaldun Sinu eelneval lehel kirjutatu põhjal ikkagi selle poole ja kraabin mõned lisaeurod juurde ning ostan ikkagi selle vist icon_biggrin.gif

Nagu ma aru saan, siis sellel akut ning akulaadijat pole ning ajab tavapatareidega asja ära icon_razz.gif Kuid küsimus mälukaardi kohta, et kas mingisugune on alguses kohe kaasas või peab selle ikkagi eraldi ostma tavaliselt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 29.09.2011 21:21:14 vasta tsitaadiga

Caprax kirjutas:
Vahtisin netis natuke ringi ning digizones on Canon SX 130 müügis 165 euriga (Photopointis 189.-). Kaldun Sinu eelneval lehel kirjutatu põhjal ikkagi selle poole ja kraabin mõned lisaeurod juurde ning ostan ikkagi selle vist icon_biggrin.gif
Nagu ma aru saan, siis sellel akut ning akulaadijat pole ning ajab tavapatareidega asja ära icon_razz.gif Kuid küsimus mälukaardi kohta, et kas mingisugune on alguses kohe kaasas või peab selle ikkagi eraldi ostma tavaliselt?

Tavapatareidega pole mõtet püsivalt tegutsema hakata, tuleb palju kallim ja tülikam. See ikka rohkem abivõimalus (hea tänavanurgalt poest osta kui parajasti ootamatult akud tühjaks said, või kui väga harva pildistad). Eriti veel SX130 puhul. See on omapärane aparaat selles mõttes, et tema disainimisel on pingutatud maksimaalse pildikvaliteedi saamise nimel, ohverdades selle arvel töökiiruse ja energiasäästlikkuse. Tavaliste pulkpatareidega suudad sa sellega teha vaid mõnikümmend fotot (või minuti-paar HD videot) ja ongi need patareid juba ära kasutatud.
Kaks vahetust ehk 4 tk AA 2700 korralikke akusid saab kokku 10€ eest, laadija 6€ eest, kui tead kust osta (näiteks AK). Võrreldes muude fotokatega mis kasutavad oma spetsiifilisi akusid, on selliste universaalsete AA akudega ikkagi kokkuvõtteks ratsionaalsem - neid saad osta mitu paari varuks, 5-10x odavamalt kui mõni spetsaku. Üks vahetus ehk 2 tk AA 2700 akusid teeb SX130'ga reaalselt testitult 170...550 fotot, olenevalt kui palju vahepeal displeid vahid ja fokuseerimisega, zoomiga, välguga möllad.

Mälukaardi peab ka loomulikult eraldi juurde ostma. Minuteada tänapäeval pole ühegi kompaktkaameraga seda kaasas enam (nii saab tootja kaamera hinna odavamana näidata). 8GB SD (või veel parem juba MicroSD + adapter) kaart maksab praegu 10-11€ (muidugi rahvarohketes fotopoodides, mobiiliesindustes ja kaubamajades maksad sama asja eest 2x kõrgemat hinda).
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Caprax
HV vaatleja

liitunud: 28.09.2011




sõnum 29.09.2011 22:17:03 vasta tsitaadiga

Suured tänud veelkord. Lausa piinlik on veel üks küsimus esitada, aga otsisin ja googeldasin ja no ei leidnud nii odavalt päris neid vidinaid. Et mis koht see Sinu soovitatud AK on? icon_redface.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2011 22:19:55 vasta tsitaadiga

Caprax kirjutas:
Suured tänud veelkord. Lausa piinlik on veel üks küsimus esitada, aga otsisin ja googeldasin ja no ei leidnud nii odavalt päris neid vidinaid. Et mis koht see Sinu soovitatud AK on? icon_redface.gif


Teemasse süvenemata pakuks et Arvutikeskus. icon_smile.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitage digikat, max 200 euri mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.