Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: LG Optimus 2X P990 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2011 14:59:29 Ülevaade: LG Optimus 2X P990 vasta tsitaadiga

link :: GSM Arena


Aasta alguses tõi LG turule uue kahetuumalise protsessoriga telefoni, mis nüüd lõpuks ka minu kätte jõudis. Võrreldes teistega, teeb selle telefoni eriliseks kahetuumaline protsessor. Tegemist siis esimese taolise telefoniga maailmas. Lisaks on sellel olemas ka HDMI, millega valdav enamus telefone ei saa uhkeldada.


Tehnilised andmed
Võrgud: GSM 850/900/1800/1900
HSDPA 900/1900/2100
Mõõtmed: 123.9 x 63.2 x 10.9 mm
Kaal: 139 g
Ekraan: IPS LCD capacitive 4-tolline puuteekraan,
16M värvi@480x800 pikslit, Gorilla glassiga
Protsessorid: Dual-core 1GHz ARM Cortex-A9, ULP GeForce GPU, Tegra2 chipset
Mälu: sisseehitatud kasutatav mälu 8GB, RAM 512MB
microSD kaardi pesa kuni 32 GB kaartide jaoks
Andmeside GPRS, HSUPA, HSDPA
WiFi 802.11 b/g/n, DLNA ja Wi-Fi hotspot toega
Bluetooth v2.1
USB v2.0 microUSB
Kaamera: 8MP, 3264x2448 pikslit, autofookus, LED välk
Esipaneeli kaamera: 1,3MP
Video: 1080p@24fps, 720p@30fps
Operatsioonisüsteem: testimise hetkel Android v2.2.2 Froyo
Multimeedia tugi DivX/Xvid/MP4/H.264/H.263/WMV/MP3/WAV/WMA/eAAC+
Liidesed: 3,5 mm audio-videoväljund, HDMI
Aku: Li-Ion 1500 mAh
Ooteaeg: kuni 400h
Kõneaeg: kuni 7h 50min


Komplekti sisu
- telefon
- aku
- akulaadija koos adapteri küljest eemaldatava microUSB kaabliga
- 3,5 mm otsaga hands-free
- HDMI kaabel

Telefoni välimus-olemus-sisu
Viimase aja kallima otsa nutitelefonid on minu arust välimuselt väga sarnased. Võib-olla mulle tundub nii, aga väljalülitatud ekraaniga ja veidi kaugemalt vaadates on Optimus 2X P990 väga kerge segi ajada mõne Samsung Galaxy või iPhone’iga.

Esipaneel on huvitava disainiga, mida pole kohanud ühelgi teisel telefonil. Nimelt on ekraani parem ja vasak külg ümarad, Kui teistel telefonidel on ekraan üldjuhul korpuse servaga samal tasapinnal, siis P990 see nii pole (allpool olevatelt piltidelt on seda loodetavasti näha). Ma ei oska täpselt öelda miks, aga see lahendus tundus nagu sõrmele mugavam.
Esipaneelil pole ühtki füüsilist nuppu. Kõik neli (Menu, Home, Back, Search) nuppu on puutetundlikud. Taaskord on LG suutnud lisada täiesti kasutu Search nupu. Kuigi ma seda ei kasuta, tekitab see ikkagi kerget pettumust – miks mitte panna sinna mõne teise funktsiooni nupp nagu näiteks pleier? Või piirdunud üldse kolme nupuga? iPhone ju saab üldse ühe nupuga edukalt hakkama.
Lisaks nuppudele on esipaneelil veel 1,3MP kaamera, valgusandurid ning loomulikult kuular.
Spoiler Spoiler Spoiler


Paremal pool on kaks helitugevuse reguleerimise nuppu. Vasakul pool pole midagi.
Spoiler Spoiler Spoiler


Telefoni alaosas on mikrofon ja microUSB pesa, mis nagu P500 puhulgi on täiesti katmata. Taskust ja seljakotist kogus see pesa kenasti kõikvõimalikud kübemed ja udemed endale sisse ning aeg-ajalt sain jälle ühe väikese tolmupalli või –rulli sealt välja urgitseda. Üpris tüütu. Mingi kate või kork võiks sellel pesal ikkagi olla minu arvates.
Spoiler Spoiler Spoiler


Telefoni ülaosas on microHDMI ja kõrvaklappide 3,5 mm pesa.
Spoiler Spoiler Spoiler


Tagakaas on LG-le omaselt kummitaolise kihiga kaetud ja tänu sellele püsib telefon mugavalt käes ega kipu libisema. Tagaosasse jäävad 8MP kaamera ja LED välk, mida saab edukalt kasutada ka taskulambina.
Kaas katab monoliitsena kogu telefoni tagaosa ja püsib kindlalt küljes ilma loksumiste ja naksumisteta.
Spoiler Spoiler Spoiler


Sisu on nähtav piltidelt.
Spoiler Spoiler Spoiler


Mälukaarti komplektis polnud, aga telefonil on 8GB sisemälu, millest umbes 5 gigabaiti koos mõnesaja megabaidiga on kasutatav. Ülejäänu tundus olevat ROMi jaoks.
Ebameeldiv üllatus tabas mind screenshottide tegemise katsel. Neid on kerge teha, aga miskipärast tahab süsteem neid ainult mälukaardile salvestada. Kui mälukaarti pole, tehakse screenshot ja kuvatakse mälukaardi puudumise veateade. Loomulikult screenshoti ei salvestata. Seega screenshotte ma seekord ei teinud, kuigi plaanisin. Positiivne on fakt, et lõpuks on Androidil screenshoti tegemine lihtsamaks muudetud.


Puuteekraan
Antud telefonil on 4-tolline IPS ekraan. Olen kokku puutunud IPS ekraanidega lauaarvutite puhul ja seal on nende eelis võrreldes tavaekraanidega silmaga nähtav. P990 on mul võimalik ainult võrdlusmoment Galaxy S-i SAMOLED ekraaniga. Pean tunnistama, et minu silmad ei suutnud eristada, kumb parem oleks. Värvid olid mõlemal kirkad ja pikslid ei riivanud silma.

Nagu ka Galaxy’t, katab ka seda telefoni Gorilla glass. Kusjuures, sellest, et telefonil on Gorilla glass, sain alles hiljem teada. Põhjus lihtne - suutsin paar mikrokriimu ekraanile tekitada, kuigi püüdsin seda alati teistest asjadest taskus eraldi hoida. Seetõttu jäi mulle mulje, et ekraani katab tavaline klaas.

Puutetundlikkusele midagi ette heita pole – reageeringud puudutustele olid kiired ja täpsed. Tekstide trükkimine oli samuti probleemivaba. Kahe pöidlaga ja landscape režiimis sai uskumatult kiiresti SMS ja muid sõnumeid kirjutada.
Proovisin kasutada ka automaatset ekraani heleduse reguleerimist, aga pole päris kindel, kas see ikka töötas. Ükspuha, kas olin hämaras või eredas valguses – ekraan tundus kogu aeg olevat maksimaalse heleduse peal. Andurid esipaneelil olid puhtad ja katmata. Tarkvara probleem ehk?


Aku
Kahetuumalise telefoni puhul huvitas mind väga aku kestvus. Selgus, et siin lood eriti roosilised pole. Siinkohal on muidugi hinnang äärmiselt subjektiivne. Rekordaeg, millega suutsin aku 100-st pildituks kurnata, oli 2 tundi. See hõlmas kaht programmi taustal jooksmas, Android Marketist 6 programmi allalaadimist, veebis surfamist ja vahepeal programmide installeerimist. Ja seda kõike korraga. Kuna mobiililevi oli selle 2 tunni jooksul parimal juhul EDGE, siis on ka sellel oma osa mängus.
Kõige kauem pidas telefoni aku vastu 4 ööpäeva. Pärast seda oli see nii tühi, et pidi laadimiseks kasutama vooluadapterit, kuna microUSB ei suutnud arvuti kaudu piisavalt särtsu saada. Seega hoidke adapter läheduses või laadige akut enne täielikku tühjenemist.
Loodetavasti suudetakse järgmiste Androidi uuendustega Optimuse voolutarbimist optimeerida, et aku kauem vastu peaks. Kusjuures, mõnel hommikul avastasin, et aku on ca 8 tunniga 30% tühjenenud. Võimalik, et siin mängivad rolli erinevad programmid, mis aeg-ajalt ise „üles ärkavad“.


Opsüsteem ja tarkvara
Siinkohal pean tunnistama, et P990 tarkvara lausa karjub uuenduste järgi. Miks? Mõned tähelepanekud.
Automaatne ekraaniheleduse reguleerimine tundub mitte toimivat (mainitud ka eespool).
Aktiveerides funktsiooni, kus telefoni helisemist saab vaigistada telefoni ekraaniga allapoole pöörates, ei muutu tegelikkuses mitte midagi.
Videot taasesitades pilt vahepeal hakib. Seda nii 720p kui ka 1080p juures ja nii telefoni kui ka HDMI kaudu ühendatud ekraanil.
Kõige ebameeldivam oli telefoni kokkujooksmine öösel laadides, kus telefon enam millelegi ei reageerinud ja ainus viis seda sisse lülitada, oli ajutine aku eemaldamine. Vedas, et oma vana Nokia 6300 backup äratuseks panin – vastasel juhul oleksin sel hommikul sisse maganud.
Nagu ka eespool mainitud sai – aku kestvuse optimeerimine.

Tüütu oli ka igasuguste programmide „ärkamine“ taustal. Näiteks käis eriliselt närvidele F-Secure, mida ma kordagi ei kasutanud – konkreetset programmi ma isegi ei avanud kordagi. Ja eemaldada ka seda kahjuks ei saanud. Eks soomlased maksid päris head raha, et oma tarkvara P990 peale saada.

Samas pean tunnistama, et kui telefoni kasutasin (surfasin netis, helistasin, trükkisin sõnumit või mängisin), siis mingeid erroreid ega kokkujooksmisi ei täheldanud. Kõik toimis ja seda veel erakordselt kiiresti. Samamoodi polnud probleemi, kui terve hulk erinevaid programme lahti oli. Ma ei olegi päris hästi aru saanud, milliste lägide üle kõik kurdavad pidevalt erinevate tippklassi Androidiga telefonide puhul. Või olen ma liiga leplik ja kannatlik?

Tegin ka Quadranti testi, mis tundub tegijamate Androidi telefoni omanike seas popp teema olevat. Quadrant andis tulemuseks 2508 punkti. Ei oska öelda, kas see on hea või halb. Ma lähtun telefonide hindamisel teistest kriteeriumitest.

Väikese ääremärkusena lisan, et suhteliselt mõõduka koormuse all läks telefon tagant, täpsemalt kaamera ja metall-liistu piirkonnas üpriski kuumaks. Nähtavasti on selle taga kahetuumalise pingeline töö. Varsti vist pole kaugel aeg, kui termopastat või lisajahutust nõudvad protsessorid telefonidele tulevad?


HDMI
Kuna telefonil on olemas ka HDMI, siis peaks sellest eraldi rääkima. Osaliselt seetõttu, et see olemas on, ja osaliselt ka paari kurioosumi pärast.
HDMI oli sellel telefonil igati positiivne nähtus ja lootused-ootused olid kõrged. Vaimustus aga jahtus kiiresti, kui HDMI pesa katte alt tuli välja mingi microHDMI.
Spoiler Spoiler Spoiler

Ootasin midagi sarnast nagu Nokia N8 puhul – standardne ja üldlevinud HDMI pesa nagu televiisoritel ja monitoridel. Õnneks on sobiv kaabel kaasas, aga see tähendab ikkagi seda, et lisaks laadijale peab kaasa vedama veel üht kaablit, kui soov kusagil kodust väljaspool telefon välise pildikastiga ühendada. Pakun, et praegusel ajahetkel pole Eestis eriti palju inimesi, kellel taoline juhe kodus olemas oleks. Aga eks see hakkab tasahilju levima nagu kunagi microUSB.
Spoiler Spoiler Spoiler

Pärast pettumusest ülesaamist ühendasin telefoni töö juures lõpuks suure HD toega televiisoriga. Ühendamine on õnneks äärmiselt lihtne – kaabel mõlema seadme külge ja televiisorist/monitorist õige sisend valida. Telefonist saab valida seadistuste alt kas pilti edastatakse 720p või 1080p resolutsiooniga.
Tavakvaliteediga .avi faile taasesitati sujuvalt ja mingit hakkimist ega moonutusi pildis ei olnud. Seda ei saa öelda 720p ja 1080p resolutsioonis klippide taasesituse kohta. Iga 10-15 sekundi järel käisid väikesed hangumised pildist läbi. Lisaks oli kiiremate ja tegevusrikkamate stseenide puhul näha ka piksleid.
Foorumikasutaja libe, kes omab antud telefoni, väitis, et probleemivabaks taasesitamiseks peab algmaterjal olema H264 baseline formaadis. Siis suudab telefon maha mängida ka 19 Mbit/s streami. Probleem pidavat peituma Tegra2 kiibistikus.
Helikvaliteedile pretensioone pole. See oli HDMI katsetamisel koos tavakvaliteedis .avi failide taasesitamisega ainus, mis probleemivabalt toimis.


Kõne, klapid ja muu multimeedia
Komplektis oli kaasas handsfree, mille klapid olid pehmete otsikutega. Kõrvas mugavad ja heli osas samuti täiesti normaalsed. Kasutasin küll valdava enamuse ajast oma Sennheiser CX300 II klappe, aga nende puudumisel oleksin vabalt võinud kaasasolevat handsfreed kasutada.
Spoiler Spoiler Spoiler


Kuulari kvaliteet oli väga hea ning enamuse ajast oli kõne helitugevus mul seadistatud kolmandiku peale. Maksimaalset tugevust lihtsalt ei läinud vaja ja kõigele lisaks kostus see päris selgelt mitme meetri kaugusele. Ja seda mitte kõlari režiimis.
Proovisin ka Skype’ilt Skype’ile helistada – mina 3,5G võrgus ja teine pool iPhone 3G Wi-Fi võrgus. Ideaalne kuuldavus, mugav ja kõigele lisaks tasuta.

Katsetasin ka pleierit ja raadiot. Suutsin küll avastada-seadistada, et telefoni järsul nõksutamisel-rappumisel vahetatakse lugu/raadiojaama, aga päris selgeks seda ei saanud. Ei suutnud leida seda õiget „nõksu“, millele telefon reageerib. Lõpuks lülitasin selle üldse välja, kuna telefon taskus arvas, et kõndides tuleb iga sammu peale lugu vahetada.

Ära peaks mainima ka tüüpilise suhtluskeskkonna kasutaja lemmikfunktsiooni – Mirror ehk peegel. Lühidalt tähendab see, et sisse saab lülitada esipaneelil oleva 1,3MP kaamera, suunata selle näo poole ja vaadata end „peeglist“. Võimalik on ka sellega pilti teha ja loomulikult erinevatesse keskkondadesse otse telefonist üles laadida.


Kaamera
Viimasena räägiks veidike telefoni küljes olevast 8MP kaamerast, mis suudab lisaks 3264x2448 pikslilistele fotodele filmida ka 1080p resolutsiooniga videoid.
Tegin päris mitmeid pilte ja videoklippe. Ühe video, mille pikkus oli ca 10 minutit, riputasin YouTube’i üles, kuna see originaalis oli 699 megabaiti ning vaevalt, et keegi viitsib seda vaatamiseks eraldi alla laadida. Kvaliteet sai sellega seoses veidi kannatada, aga demo jaoks tegin hulga erinevaid lühemaid klippe, mida saab alla laadida ja töötlemata kujul taasesitada.
Salvestatakse failid .3gp formaati ja nagu kogesin, siis YouTube’i jaoks pole see takistuseks. Võib kasvõi otse telefonist seda sinna üles laadida.

Video 1 maht ca 18MB
Video 2 maht ca 64MB
Video 3 maht ca 50MB
Video 4 maht ca 9MB
Video 5 maht ca 29MB
Video 6 maht ca 17MB
Spoiler Spoiler Spoiler


Mõningad näited ka fotodest. Mobiilide alafoorumist lugesin, et pildi kvaliteeti võib väidetavalt muuta paremaks see, kui pildistada tagakaaneta. Ühe fotopaari panin võrdluseks täisresolutsioonis siia üles, et kõik saaksid oma silmaga vaadata ja erinevusi otsida. Õnneks jäi testimisperiood kevade lõppu, mistõttu on fotodel suurem värvivalik võrreldes talvel testitud telefonide fotodega.

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Paar pilti ka välgu võimekusest.
Spoiler Spoiler Spoiler


Ja pildipaar, millest üks on pildistatud läbi tagakaane klaasi ja teine ilma. Minu silm erinevust ei seleta, kui päris aus olla (ettevaatust - maksimumresolutsiooniga pildid!)
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Kui päris aus olla, siis mulle kaamera võimekus avaldas muljet. Ületas isegi mu lootusi.

Ma ei tea, kas seda on teinud LG või Google, aga paremaks on muudetud kaamerafunktsioonist väljumist. Kuna kaameraga opereerimine käib kõik puutetundlikult (mis mulle endiselt vastukarva on), siis oli varem päris lihtne kogemata Back nupu vastu minna ja kaamera pakkis pillid kotti ehk sulgus. Nüüd tuleb Back nuppu kaks korda puudutada, et funktsioonist väljuda.


Kokkuvõte
Tegemist on riistvaraliselt väga hea telefoniga – kaamera, kiirus, HDMI, ekraan. Kahjuks nullib selle ära puudulik tarkvara. Seetõttu pole minu silmis vähemalt hetkel õigustatud ka selle telefoni nii kõrge hind. Kui keegi plaanib seda telefoni osta, siis oleks vast mõttekas oodata ära LG poolt järgmine tarkvarauuendus ja lugeda erinevatest foorumitest selle tulemuslikkuse kohta enne poodi minekut. Loodetavasti on selleks ajaks ka hind veidi langenud.


Plussid
+ ekraan
+ kaks tuuma ehk kiirus
+ kaamera
+ Android 2.3 tulekul
+ LED välk/taskulamp
+ disain

Plussmiinused
+/- microHDMI pesa valmistas pettumuse, aga üldises plaanis on väga vinge, et seegi seal on
+/- endiselt ei meeldi mulle Search nupp ja kaamera füüsilise päästiku puudumine
+/- eelinstallitud 3. osapoole programme võiks saada eemaldada kergemini kui ainult rootides
+/- ekraan pole vaatamata Gorilla glassile kriimustuskindel

Miinused
- hind
- tarkvara puudulik
- aku
- microUSB pesa võiks paremini kaitstud olla
- probleemid videomaterjali taasesitusel

* suured tänud kasutajatele DigeBeni ja libe abi ning näpunäidete eest ülevaate kirjutamisel icon_smile.gif
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 06.06.2011 15:57:06 vasta tsitaadiga

Ütled,et enne omasid Galaxy S i?

Kas upgrade oli/on seda raha väärt?

Ise ei ole veel müüginumbrit leidnud, mis paneks midagi uut ostma.
front kaamera on vajalik, aga hetkel mitte veel hädavajalik.
HDMI on tore, aga nagu näha, siis mitte veel täiuslik.

Tänud ülevaate eest igatahes thumbs_up.gif
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2011 16:19:23 vasta tsitaadiga

Mul olid testitelefonid mõlemad, aga hetkel jääksin Galaxy peale nii kauaks, kuni Optimuse softivead parandatud ja uus Androidi versioon (2.2.3) väljas.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2011 16:38:34 vasta tsitaadiga

... tore ülevaade, kuid hinda ma küll miinuseks ei peaks, võrreldes konkurentidega on see küll pigem üks suuremaid argumente P990 kasuks, tegemist siiski üsna uue ja pealegi veel tippmudeliga, seega ma ei näe siinkohal põhjust hinda taunida icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 06.06.2011 16:45:30 vasta tsitaadiga

Hea ülevaade. Mainida võib et Gingerbreadi lubatakse antud kuu jooksul mis peaks ära siluma need üksikud softiprobleemid.
Muidu koos BatteryDoctoriga peab see aku ikka 2-3 ööpäeva vastu küll, kui wifi/3g sees ja seda aegajalt näppida.

Öösiti, idle's olles kulutab ca 2% akust kui kõik automaatsed uuendustekontrollid jms maas ~
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 06.06.2011 18:46:38 vasta tsitaadiga

Ra* kirjutas:
Ütled,et enne omasid Galaxy S i?

Kas upgrade oli/on seda raha väärt?

Ise ei ole veel müüginumbrit leidnud, mis paneks midagi uut ostma.
front kaamera on vajalik, aga hetkel mitte veel hädavajalik.
HDMI on tore, aga nagu näha, siis mitte veel täiuslik.

Tänud ülevaate eest igatahes thumbs_up.gif

ülevaatest jääb mulje, et HDMI on poolik, kuid olen sellele täielikult vastupidisel arvamusel - HDMI, kui liides, töötab puhast kulda - hdmi mirroring töötab hetkest, mil kaabel külge ühendatud ja ei mingeid probleeme ega eripärasusi võrreldes näiteks i4'ga, kus läbi video outi pinch to zoom ei tööta
androidil lihtsalt on ehe hdmi mirroring
mis telefonil tegelikuks probleemiks on, on tegra 2 saamatus h264 high profile kodeeringus videote vaatamisel + tegra 2 ei toeta ka NEON käsustikku, mis lubab targemat softibaasil dekodeerimist
küll on juba jutud, et korea analoogil viimase ametliku ROMiga tuli ka 720p high profile tugi, mis tähendab, et suvalisi torrenti seebikaid suudab maha mängida thumbs_up.gif
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14016674&postcount=7

DigeBeni kirjutas:
... tore ülevaade, kuid hinda ma küll miinuseks ei peaks, võrreldes konkurentidega on see küll pigem üks suuremaid argumente P990 kasuks, tegemist siiski üsna uue ja pealegi veel tippmudeliga, seega ma ei näe siinkohal põhjust hinda taunida icon_rolleyes.gif
sellega olen täielikult päri, kehvema konfiga HTC'd maksavad täpselt samasse auku, kusjuures HTC sLCD on päikesevalguse käes ikka hulka kusisem

millega ise algselt rahul ei olnud, oli aeg, mille jooksul telefon suutis asukoha GPS'iga ära fikseerida
selle vastu aga leiti XDA's kiire ja tositöötav lahendus
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=6476910#6476910

samuti on XDA's juba olemas kaamerahäkk, millega on pildi- ja videokvaliteeti võimalik oluliselt kompressiooni arvelt tõsta thumbs_up.gif


bloatware on aga kahjuks ainult peale rootimist võimalik eemaldada, samas rootimine toimub 1-click meetodiga, mis oli isegi minusugusele võhikule kergesti teostatav
lisaks töötab rootides ClockWorkMod, millega on võimalik edukalt telefonist backup'e mälukaardile teha (eeldab lisamälukaarti!)

äärmiselt rumal on default brauseris rate bookmark, mida ei ole võimalik kustutada icon_lol.gif

lisaks tasub meeles pidada, et gorilla klaas on sisuliselt mineraalklaas ja metall on sellest pehmem materjal, mistõttu too ei kipu klaasi kriimustama,
kuid peene liiv suudab ka gorilla klaasi kriimustada icon_idea.gif
lahenduseks oleks vaid deemantklaas icon_razz.gif icon_lol.gif


tahaks veel välja tuua LG poolt kaasa antud softi LG On-Screen Phone, mis töötab üle sinihamba või usbi ja võimaldab telefoni otse arvutist juhtida thumbs_up.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

ning kaasaegsemate telekatega koostöös toimib ka DLNA thumbs_up.gif
kahjuks on aga puudu WIFI direct, mis on Optimus Blackil olemas thumbs_down.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.06.2011 18:50:32 vasta tsitaadiga

pole sellel HDMI_l häda miskit, kas kujutab keegi ette teleritelt tuttava suurusega HDMI pistikut sellise miniatuurse seadme küljes, nagu seda too telefon on.
Pigem saaks siis öelda, et on HDMIle külge lisatud telefon icon_razz1.gif .

Oma väiksel videokaameral samuti vähendatud mõõtmetega HDMI küljes ning vastavaid kaableid on meie kohalikus kaubandusvõrgus ka vabalt saadaval.
Seega, isiklikult puudust ei näe.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2011 18:59:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ootasin midagi sarnast nagu Nokia N8 puhul – standardne ja üldlevinud HDMI pesa nagu televiisoritel ja monitoridel.

icon_rolleyes.gif

_________________
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 06.06.2011 19:20:38 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
tsitaat:

Ootasin midagi sarnast nagu Nokia N8 puhul – standardne ja üldlevinud HDMI pesa nagu televiisoritel ja monitoridel.

icon_rolleyes.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
mõttetu mölakas
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 06.06.2011 23:28:57 vasta tsitaadiga

Ülevaates on hind mainimata jäänud.

EMT kliendihind €499 -> https://www.emt.ee/pood/-/eshop/productinfo/52979728
TELE2 kliendihind €499 -> https://pood.tele2.ee/et/product/2339;jsessionid=23E883126589FA79C3907EFDE62BCE1C.node1
Elisa kliendihind €470 -> http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/lg/p990-optimus-2x

Tavahind HV-s €524 -> https://www.hinnavaatlus.ee/products/Sidetehnika/Mobiiltelefonid/180234

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
enigma
Kreisi kasutaja
enigma

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2011 01:17:59 vasta tsitaadiga

Selle telefoni juures ei meeldi ekraan mis kuvab värve ebaloomulikult ehk saturatsioon on lakke keeratud.Nii küllastanud värvid on lihtsalt ebaloomulikud.
Muidugi on tõsine pluss FULL HD video võimalus.Aga aku vastupidavus on ikka väga nõrk.Iga päev laadida ikka ei viitsi.Aga see on Androidi põhiline viga hetkel.Ega teistel paremaid näitajaid pole.
IPhone 4 aku peab vastu näiteks 2 päeva aga tegemist pole Androidiga.See on ka lagi seni.
Vägisi tuleb meelde moblade algusaeg kus kõikide telefonide aku pidaski vastu 1 päev.Hetkel on nutitelefonid suht toored.Eks aasta paari pärast ole saadaval ka nutitelefone mille aku peab vastu nädala.


viimati muutis enigma 07.06.2011 14:43:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 07.06.2011 07:52:48 vasta tsitaadiga

enigma kirjutas:
Selle telefoni juures ei meeldi ekraan mis kuvab värve ebaloomulikult ehk saturatsioon on lakke keeratud.Nii küllastanud värvid on lihtsalt ebaloomulikud.
Muidugi on tõsine pluss FULL HD video võimalus.Aga aku vastupidavus on ikka väga nõrk.Iga päev laadida ikka ei viitsi.Aga see on Androidi põhiline viga hetkel.Ega teistel paremaid näitajad pole.
IPhone 4 aku peab vastu näiteks 2 päeva aga tegemist pole Androidiga.See on ka lagi seni.
Vägisi tuleb meelde moblade algusaeg kus kõikide telefonide aku pidaski vastu 1 päev.Hetkel on nutitelefonid suht toored.Eks aasta paari pärast ole saadaval ka nutitelefone mille aku peab vastu nädala.
isiklikult näen just, et ekraanil on värvid loomulikud ja ei ole üle keeratud icon_rolleyes.gif
ja i4 kestis mul samuti päeva, muidugi seal on ekraanipind väiksem ja prose lahjem

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 07.06.2011 12:24:24 vasta tsitaadiga

kui kaua saab full HD-na filmida täitsa täis laetud akuga enne kui pildi taskusse paneb?

Minu üks tulevase telefoni kandidaatidest on ka see:

http://www.htc.com/www/product/sensation/specification.html

on keegi toda ka näppinud?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2011 13:09:46 vasta tsitaadiga

SurfData, ma seda ei testinud, aga võid vaadata selle järgi, et 10-minutiline 1080p resoga klipp oli ca 700 mega. Ma kahtlustan, et 100% täis akuga järjest filmides saab enne mälu täis kui aku tühjaks.

Ja see tuletab mulle jälle meelde mõrudat fakti, mis ülevaatest välja jäi ning mis on ka eelmistel Androididel probleemiks - endiselt otsustab süsteem, et kaamerat, pleierit, YouTube'i ja muid multimeediarakendusi ei saa kasutada, kui akust järel 10% või vähem. Tõsiselt häiriv icon_evil.gif

Ekraani värvidel polnud minu meelest midagi viga. Kõik oli äärmiselt ilus. Eriti tuli see välja näiteks animet ja muidu multikaid vaadates, kus värvidega tavaliselt ei koonerdata thumbs_up.gif
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 07.06.2011 13:14:55 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
SurfData, ma seda ei testinud, aga võid vaadata selle järgi, et 10-minutiline 1080p resoga klipp oli ca 700 mega. Ma kahtlustan, et 100% täis akuga järjest filmides saab enne mälu täis kui aku tühjaks.

Ja see tuletab mulle jälle meelde mõrudat fakti, mis ülevaatest välja jäi ning mis on ka eelmistel Androididel probleemiks - endiselt otsustab süsteem, et kaamerat, pleierit, YouTube'i ja muid multimeediarakendusi ei saa kasutada, kui akust järel 10% või vähem. Tõsiselt häiriv icon_evil.gif

Ekraani värvidel polnud minu meelest midagi viga. Kõik oli äärmiselt ilus. Eriti tuli see välja näiteks animet ja muidu multikaid vaadates, kus värvidega tavaliselt ei koonerdata thumbs_up.gif


no 32gb kaardi peale läheb ~400 minutit ehk ~6,5h full HD videot. Huvitaks palju akust järele jääb peale sellist tempot just dual core prosega föönil. Aga kui föön ära rootida, kas siis on ka pildistamise jms piirang? Mu 3,5 aastat vana lutsuga võin pilte teha isegi siis kui on 1% akut alles (opsyssiks on win mobile ja fööniks htc touch cruise).
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2011 13:22:08 vasta tsitaadiga

32GB peale 6,5 tundi salvestamist vist ei vea välja isegi siis, kui kõik seadistused peale kaamera omade on minimaalseks keeratud. Arvestama peab veel seda, et originaalsoft (customitega kogemus puudub) lööb kaamera ju kinni, kui akut 10% või vähem järgi jäänud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 07.06.2011 13:48:12 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
32GB peale 6,5 tundi salvestamist vist ei vea välja isegi siis, kui kõik seadistused peale kaamera omade on minimaalseks keeratud. Arvestama peab veel seda, et originaalsoft (customitega kogemus puudub) lööb kaamera ju kinni, kui akut 10% või vähem järgi jäänud icon_rolleyes.gif


see mu algne küsimus ongi, et millal pilt tasku läheb, kui panna täis akuga filmima. Kaua kannatab icon_razz1.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omrah
HV vaatleja

liitunud: 02.07.2011




sõnum 02.07.2011 18:54:06 vasta tsitaadiga

Ma eelmine kuu ostsin selle telefoni AGA ma ei saa aru nii sama minnes brauseri alt laeb pilte ülesse facebooki aga minnes LG appi alt facebooki sealt ei lae ..algul kll laadis aga kustutasin selle kausta ära kuhu ta need pani ja enam ei lae. kas keegi oskab selles asjas aidata isegi elisas ei osatud vastata mu küsimustele arvatakse, et viga on telefoni süsteemis .. icon_neutral.gif icon_eek.gif icon_sad.gif :c
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 02.07.2011 19:01:24 vasta tsitaadiga

omrah kirjutas:
Ma eelmine kuu ostsin selle telefoni AGA ma ei saa aru nii sama minnes brauseri alt laeb pilte ülesse facebooki aga minnes LG appi alt facebooki sealt ei lae ..algul kll laadis aga kustutasin selle kausta ära kuhu ta need pani ja enam ei lae. kas keegi oskab selles asjas aidata isegi elisas ei osatud vastata mu küsimustele arvatakse, et viga on telefoni süsteemis .. icon_neutral.gif icon_eek.gif icon_sad.gif :c
miks küsid, kui vastus teada
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omrah
HV vaatleja

liitunud: 02.07.2011




sõnum 02.07.2011 19:26:20 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
omrah kirjutas:
Ma eelmine kuu ostsin selle telefoni AGA ma ei saa aru nii sama minnes brauseri alt laeb pilte ülesse facebooki aga minnes LG appi alt facebooki sealt ei lae ..algul kll laadis aga kustutasin selle kausta ära kuhu ta need pani ja enam ei lae. kas keegi oskab selles asjas aidata isegi elisas ei osatud vastata mu küsimustele arvatakse, et viga on telefoni süsteemis .. icon_neutral.gif icon_eek.gif icon_sad.gif :c
miks küsid, kui vastus teada


Sest vb keegi teab kuidas seda korda teha .. yawn.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 02.07.2011 19:55:59 vasta tsitaadiga

omrah kirjutas:
libe kirjutas:
omrah kirjutas:
Ma eelmine kuu ostsin selle telefoni AGA ma ei saa aru nii sama minnes brauseri alt laeb pilte ülesse facebooki aga minnes LG appi alt facebooki sealt ei lae ..algul kll laadis aga kustutasin selle kausta ära kuhu ta need pani ja enam ei lae. kas keegi oskab selles asjas aidata isegi elisas ei osatud vastata mu küsimustele arvatakse, et viga on telefoni süsteemis .. icon_neutral.gif icon_eek.gif icon_sad.gif :c
miks küsid, kui vastus teada


Sest vb keegi teab kuidas seda korda teha .. yawn.gif
taastad selle kausta või siis lülitad telefoni välja, hoiad volume down ja power nuppu all ning taastad algse seisu
lisaks on võimalik küsida
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=999

seal on rohkem telefoniomanikke, kui HV's

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: LG Optimus 2X P990
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.