Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Koju projektor märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 20, 21, 22  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ristok
HV kasutaja

liitunud: 14.07.2011




sõnum 25.01.2018 10:22:44 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:

kus kohast sellised numbrid?
pigem jääb ühe paneeli diagonaal ~135" juurde icon_rolleyes.gif

LG tootevalikus on nt Ultra Short Throw projektroid (HF85J, PF1000U), mis näitab 20cm pealt juba 120"

Õige, kuskil tuli viga sisse. Mõtlesin ilmselt CM diagonaali. Tollides peaks jääma tõepoolest 115-140 vahele. Vaatasin, et nimetatud LG projektoritel on valgus eredus 1000-1500 lumenit - see jääks ilmselt veidi väheseks arvestades, et ruum ei ole täiesti kottpime?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 01.02.2018 13:31:44 vasta tsitaadiga


Link


Selline setup oleks päris hea icon_biggrin.gif
Kui seda pappi jaguks selle projektori ostmise jaoks ning ofc arvuti jaoks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2018 19:14:03 vasta tsitaadiga

projektoriga gamimine on overall mõttetu tegevus. jah, seda võib vahel teha kui on soov mingit ultra bigscreen effecti saada, aga see asi seal ei olnud isegi mitte niiväga big screen. ja olgem ausad, juba kuskil 2 tonni eest vist saab OLED ekraani...ma mõtlen siis suure, teleka mõõtudes ekraani. see delli proje oma 2000:1 native kontrastiga (mis reaalsetes tingimustes kellegi "gamingu ruumis" muutub ilmselt pigem selliseks <=1000:1) saab absoluutselt iga nurga alt lihtslat kotti kui pilti võrrelda. seal videos nähtud ekraan ei ole just ka teab mis tohutult suure diagonaaliga, ehk siis teisisõnu suuremad telekad on vaat, et sama suured, istud pool meetrit lähemal ja vaatenurk on täpselt sama. siis ma ei näe üldse mitte mingit pointi sellise setupi kasutamiseks. 100% bling, 0% value. aga eks muidugi jube lahe ja äge ja popp reklaamvideo on tehtud.
üks tore fakt veel selle proje kohta, mida taolistis blingi videotes muidugi ei mainita icon_biggrin.gif Input Lag. The input lag is 97 ms in all predefined color modes.

et kui tahad suurt ja HEAD pilti mängimiseks siis võta ja osta mõni suurem OLED ekraan. või kui tõesti tahad projega mängida siis pole ikkagi mitte kõige vähematki põhjust osta mingit sellist räigelt ülehinnatud "laser" projektorit. suvaline läätsest üles projetseeriv korraliku lumen outputiga masin tagurpidi lakke ja valmis. hind on ka umbes 1/5 selle mõttetu delli käraka omast. aga noh, tore muidugi et mingi rikkur on enda arvates ultra vägevat projekti teinud icon_cool.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 01.02.2018 19:46:41 vasta tsitaadiga

Seal oli pigem see, et see oli ST projektor mida sai laua sisse ilusti ära integreerida. Ise ei ostaks 5000 eest ei projektorit ega OLED telekat.
Aga kui siin on need 4K Optoma laser projektorid jms. hinnaga alla 2000 eurot siis iga kell võtaks selle kui mingi 65" OLED teleri, mis on ka ÜLEHINNATUD. 65" ekraani eest 2018 aastal oleks nõus maksma max 999 eurot, isegi kui seal oleks maailma vingeim paneel sees. Sest neid värve ja kontraste jms saab siis reaalselt ära kasutada kui on vastav content ka olemas, ning seda pole kahjuks.
Mingit mängu mängides, ma ei usu et peale kontrasti seal suur vahet on kui mängid projektori või OLED ekraani peal, seda kui input lag oleks sama mõlemal.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2018 23:54:27 vasta tsitaadiga

peale kontrasti? kas sa ikka mõistad, et kuigi kontrast on näiliselt vaid üks konkreetne numbrilne näitaja, ometi on ta sedavõrd ÜLIoluline näitaja just sel põhjusel, et temast sõltub sisuliselt kogu kuvatava pildi kvaliteet. või selgitame siis nii, et kui sul on olemas väga hea või üli hea kontrast siis on väga suured ja head eeldused näha superhead pilti. kui sul on aga vilets kontrast, või nagu projedega, et reaalne kasutuskeskkond ja kasutustingimused tihtipeale lubavad "labori" kontrastist umbes nii kümme korda kehvemat parameetrit siis võid superheast pildist suu puhtaks pühkida. värvid, toonide esitus ja täpsus kõik ju oleneb kontrastist. shadow detail ei saa olla kuigi hea kui ei ole head kontrasti jne. ja üleüldse, miks osta ka 2k eest mingi seade, millest sa juba ette nagunii ei ootagi pildi poolest suurt mitte midagi? ainult suurema reso pärast? kui just mingi jube suure kambaga mänge ei mängi siis on alati mõistlikum osta selle jaoks reaalne paneel, sobiva suurusega ja lihtsalt istuda sellest täpselt sellisel kaugusel nagu sulle tundub optimaalne. projektoril ei ole siin nagu mingit eelist, eriti arvestades, et mängides tavaliselt ei ole mõistlik vaatenurka liiga suureks ka ajada.

igatahes see kõik ei olene eriti contentist. ma olen küllalt näinud isegi mänge, kus ühe moluga sa näiteks käid kuskil koopas, metsas vms kohas ringi ja konkreetselt ei näe enda ümber muud kui musta blokki. teisega aga eristub seal samas kohas detaile, mida sa enne lihtsalt mitte mingit moodi näha ei olekski saanud. filmidest ei hakka rääkimagi. ja ma tõesti ei mõista, mis contentist sa räägid? väga suvaline 700mb divx rip aastat 2001 ehk on tõesti selline asi, kus ülimalt palju infot on lihtsalt kaduma läinud aga me ei ela juba AMMU enam selles ajas, kus igaühel ei oleks võimalik näpuviibutuse peale hankida väga korraliku kvaliteediga filmimaterjali.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 02.02.2018 02:40:22 vasta tsitaadiga

Kui palju sa kinos seda kontrasti ja pilti jälgid? Kui mustal taustal on juba varjud eristatavad siis see on juba piisavalt hea. Kui pilt on juba Suur ning kus on piisavalt hea kontrast (70% OLEDi võimekusest) ja tänu 4K resole on rohkem detaile näha, see tekitab suurema elamuse kui pisikest ekraani vaadates kus on ülihead värvid, kui mitte öelda ülevõimendatud.
Ma ei ütle, et OLED halb oleks kuid kui oleks valida 2K euro eest 65" OLED teler või siis 4K laserprojektor 120hz toega siis ma võtaks projektori. Sest tean, et selle projektoriga saaks good enough pildi, mille suurem pind ära kompenseeriks. Kui oleks saada 100" OLED paneeliga ja mõistliku hinnaga, siis tõenäoliselt mõtleks ümber.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2018 05:52:50 vasta tsitaadiga

kinos ma praktiliselt ei käi, ainult siis kui mõni uus kino nö. uksed avab, käin ja vaatan kuulan mis tehnika siis seekord ka sisse on pandud. Alles mitte väga palju aastaid tagasi oli põhimõtteliselt kõigi eesti kinode tase nii heli kui pildi koha pealt sedavõrd alla igasugust arvestust, et isegi nii harva kui mina seal käisin, oli selle raha maksmisest lausa kahju icon_biggrin.gif õnneks nüüd on tase natuke paranenud ja on juba kinosid, kus võib päris head pilti näha ja isegi päris head heli kuulda.

aga ma ei teagi et kas see oli nüüd mingi irooniline või nalja küsimus, või sa tõsiselt küsid, et kui palju ma kinos pilti jälgin? icon_lol.gif kui see oli tõsine küsimus siis tahaks esmalt kohe vastu küsida, et mida täpsemalt sina seal kinos tegemas käid? igatahes vist mitte pilti jälgimas. anyway, mina jälgin pilti ikka julgelt nii 99+% ajast ma pakun, kui ma juba mingit filmi või asja vaatama asun. kuigi jah, on olnud juhuseid, kus vaatan hoopis otsa minu kõrval istuvale neiule suurema osa ajast...siis tõesti pole kontrast ja pilt oluline.

üldiselt me räägime vist küll enamvähem samast asjast, aga väga erineval tasandil siin. sinu räägid sellest, et kui miskit kuskilt ekraanilt näeb siis on thumbs_up.gif mina räägin sellest, et see mida sealt ekraanilt näeb võib olla äärmiselt erineva kvaliteediga. kokkuvõttes võib muidugi ka nii öelda, et tõesti on thumbs_up.gif kui juba miskit näha on ja muu on ebaoluline. kui sellise tulemuse saavutamine maksab max 100 euri siis ma ütleks, et its all good. kui aga rääkida näiteks 5k eur kulutamisest...nojah, eks igaüks ise otsustab!

aga palun ole kena ja unusta ära protsentides kontrasti "võimekuse" võrdlemine! see on lihtsalt niivõrd veider, segane ja mittemidagi ütlev skaala või mõõdupuu selle näitaja jaoks, et lausa valus oli seda kohta lugeda. ja ma ei tea kuskohast või mille põhjal sa sellise veidra teadusliku numbri välja mõtlesid aga olgu öeldud, et see on niivõrd mööda, et siin pole isegi midagi kommenteerida. üks tegelane on näed mõõtnud mingi suvalise oled ekraani ansit http://www.avsforum.com/forum/139-display-calibration/1497982-lg-oled-calibration.html ja võrdluseks võin sulle öelda, et ühegi projektori ansi tavalises heledate seinte ja lagedega toas, tavalise ekraani peal ei ole parem kui 1000:1, full on/off võib küll tõesti olla parem. mõne hästi spetsi masina peal isegi väga palju parem aga see ei väljenda üldiselt siiski pildikasti võimekust reaalse liikuva pildi näitamisel vaid näitab lihtsalt mingit teoreetiliset piiri. seega kui võimekust võrrelda siis tuleb rääkida ansi kontrastist, ja eelistatult erinevates vaatamistingimustes. ehk siis mitte ainult kuskil kottpimedas urus, vaid ka mõõdukalt valgustatud toas näiteks.

tänu 4k resole ei ole rohkem detaile näha, kui sa just ei istu ekraanile hirmus lähedal ja ei ürita sealt mingi tegelase juuksekarvu kokku lugeda ning ei nimeta seda detailida nägemiseks. või seda sina kinos teebki? palud panna pildi pausi peale ja hakkad detaile otsima? icon_biggrin.gif selles on oma põhjus miks just fullhd reso on sedavõrd meeletult kaua püsinud tugeva standardina ja isegi praegu veel tegelikult püsib üsna tugevalt. pildi detailid avalduvad hoopis justnimelt perfektses toonide eristuses, korrektses värvi esituses ja üldiselt selle kõige alustala on justnimelt kontrast. üks näidisküsimus ka, kumma pildi sealt sa rohkem detaile näed, kas sellise kus sul on 4000x2000 täppi, mis on kõik täpselt ühte värvi (ehk siis näiteks näed musta, või valget ekraani) või sellelt pildilt, kus on kõigest 400X100 täppi, aga nende toonid on täpselt niipalju erinevad, et seal saab moodustuda mingi kujutis.

suuruste osas...arusaadav valik, kui sulle meeldib näiteks istuda ekraanist alati mingil teatud minimaalsel kaugusel. ütleme miski 4-5 meetrit. eriti arusaadav siis kui meeldib näiteks vaadata filmi mitmekesi, terve perega või sõpradega suure kambaga. kui aga mingit sellist piirangut ei ole siis ma ausalt öeldes ei saa aru, kes või mis takistab lihtsalt istumast ekraanist sobival kaugusel. sellest ju ometi saad aru, et ühegi ekraani füüsiline suurus üksi ei oma absuluutselt mitte mingit tähtsust. tähtust omab vaid suhtarv ekraani diagonaal / sinu kaugus ekraanist. kunagi kui "suur" telekas oli alles 32 tolline siis tekitas omamoodi komplikatsioone see "suure ekraani" efekti saavutamine tõepoolest sest selleks pidi filmi vaadates sisuliselt istuma oma teleka ees nii nagu istuks arvuti ekraani ees arvutilaua taga. tänasel päeval...no ma ei leia, et näiteks 2-3m kaugusel 65 või 75" ekraanist istuda oleks mingi eriline komplikatsioon. lihtsalt sobiva mööblipaigutuse küsimus enamasti.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 02.02.2018 10:42:04 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
kinos ma praktiliselt ei käi, ainult siis kui mõni uus kino nö. uksed avab, käin ja vaatan kuulan mis tehnika siis seekord ka sisse on pandud. Alles mitte väga palju aastaid tagasi oli põhimõtteliselt kõigi eesti kinode tase nii heli kui pildi koha pealt sedavõrd alla igasugust arvestust, et isegi nii harva kui mina seal käisin, oli selle raha maksmisest lausa kahju icon_biggrin.gif õnneks nüüd on tase natuke paranenud ja on juba kinosid, kus võib päris head pilti näha ja isegi päris head heli kuulda.

Viimati tajusin seda Viimsi uus ekraan vs CCPlaza vana nr.1 saal, enne Scape'ks muutmist. Viimsis oli ühes filmis pimedas stseenis kõik ilusti näha. Läksin vaatasin pärast sama filmi CCPlaza esimeses saalis, seal oli lihtsalt ekraan pime ja midagi ei näinud. Ma ütleks, et neid hea pildi ja heliga kinosi on eestis omajagu juba.

Wiltz kirjutas:

aga ma ei teagi et kas see oli nüüd mingi irooniline või nalja küsimus, või sa tõsiselt küsid, et kui palju ma kinos pilti jälgin? icon_lol.gif kui see oli tõsine küsimus siis tahaks esmalt kohe vastu küsida, et mida täpsemalt sina seal kinos tegemas käid? igatahes vist mitte pilti jälgimas. anyway, mina jälgin pilti ikka julgelt nii 99+% ajast ma pakun, kui ma juba mingit filmi või asja vaatama asun. kuigi jah, on olnud juhuseid, kus vaatan hoopis otsa minu kõrval istuvale neiule suurema osa ajast...siis tõesti pole kontrast ja pilt oluline.

Siinkohal mõtlesin ikka seda, et jälgid pilti ja kritiseerid igat sekundit, et see toon on vale ja siin oli liiga pime oleks võinu olla mustal taustal paremini näha jms- ühesõnaga "jälgid pilti" mitte sisu ja filmi ennast!

Wiltz kirjutas:

üldiselt me räägime vist küll enamvähem samast asjast, aga väga erineval tasandil siin. sinu räägid sellest, et kui miskit kuskilt ekraanilt näeb siis on thumbs_up.gif mina räägin sellest, et see mida sealt ekraanilt näeb võib olla äärmiselt erineva kvaliteediga. kokkuvõttes võib muidugi ka nii öelda, et tõesti on thumbs_up.gif kui juba miskit näha on ja muu on ebaoluline. kui sellise tulemuse saavutamine maksab max 100 euri siis ma ütleks, et its all good. kui aga rääkida näiteks 5k eur kulutamisest...nojah, eks igaüks ise otsustab!

Kohe kindlasti ei mõtle mina selliselt, et kui ekraanilt on juba midagigi näha siis on OK. Sellepärast vahetasingi Plaza välja Viimsi kino vastu kuna seal oli heli ja pilt niipalju paremad lihtsalt. ise elan Mustamäel. Mul on tunne, et Sina ajad siin juuksekarva lõhki, et kui pole top 10 kino maailmas helilt ja pildilt siis sina üldse ei läheks... icon_rolleyes.gif

Wiltz kirjutas:

aga palun ole kena ja unusta ära protsentides kontrasti "võimekuse" võrdlemine! see on lihtsalt niivõrd veider, segane ja mittemidagi ütlev skaala või mõõdupuu selle näitaja jaoks, et lausa valus oli seda kohta lugeda. ja ma ei tea kuskohast või mille põhjal sa sellise veidra teadusliku numbri välja mõtlesid aga olgu öeldud, et see on niivõrd mööda, et siin pole isegi midagi kommenteerida. üks tegelane on näed mõõtnud mingi suvalise oled ekraani ansit http://www.avsforum.com/forum/139-display-calibration/1497982-lg-oled-calibration.html ja võrdluseks võin sulle öelda, et ühegi projektori ansi tavalises heledate seinte ja lagedega toas, tavalise ekraani peal ei ole parem kui 1000:1, full on/off võib küll tõesti olla parem. mõne hästi spetsi masina peal isegi väga palju parem aga see ei väljenda üldiselt siiski pildikasti võimekust reaalse liikuva pildi näitamisel vaid näitab lihtsalt mingit teoreetiliset piiri. seega kui võimekust võrrelda siis tuleb rääkida ansi kontrastist, ja eelistatult erinevates vaatamistingimustes. ehk siis mitte ainult kuskil kottpimedas urus, vaid ka mõõdukalt valgustatud toas näiteks.

Selle protsendi numbri tõin välja selleks, et lihtsalt anda aimu, mida ma mõtlen. Kui mingi projektor suudab juba keskmiselt 4000 Lumenit näidata igas modes siis see oleks minu jaoks juba piisav. Sellest oleks küll juba ka hämaras toas ning ei pea olema nii valguskontrollitud.
Infoks niipalju, et ma ei vaata telekat, seega mulle ei ole mõtet maha müüa seda istud diivanil ja vaatad mis tuleb- näiteks suvel päiksepaistelisel hommikul. Kõige sitem aeg projektori avamiseks tõenäoliselt keskmises majas/korteris. Kui mängin siis teen seda kontrollitud valgusega toas ja kui vaatan filmi siis teen seda sellisel hetkel kui on pimedam. Päevasel ajal filmi vaatamine on elamuse mõttes üldse kuidagi lahjem.

Wiltz kirjutas:

tänu 4k resole ei ole rohkem detaile näha, kui sa just ei istu ekraanile hirmus lähedal ja ei ürita sealt mingi tegelase juuksekarvu kokku lugeda ning ei nimeta seda detailida nägemiseks. või seda sina kinos teebki? palud panna pildi pausi peale ja hakkad detaile otsima? icon_biggrin.gif selles on oma põhjus miks just fullhd reso on sedavõrd meeletult kaua püsinud tugeva standardina ja isegi praegu veel tegelikult püsib üsna tugevalt. pildi detailid avalduvad hoopis justnimelt perfektses toonide eristuses, korrektses värvi esituses ja üldiselt selle kõige alustala on justnimelt kontrast. üks näidisküsimus ka, kumma pildi sealt sa rohkem detaile näed, kas sellise kus sul on 4000x2000 täppi, mis on kõik täpselt ühte värvi (ehk siis näiteks näed musta, või valget ekraani) või sellelt pildilt, kus on kõigest 400X100 täppi, aga nende toonid on täpselt niipalju erinevad, et seal saab moodustuda mingi kujutis.

Miks ei ole rohkem detaile näha? Ma eristan selgelt seda, kui meie kinod läksid üle 4K reso peale. Wtf. Ning ma ei loe kinos juuksekarvu kokku, kuid visuaalselt on ju kohe näha kui üksikud juuksekarvad kasvõi näo ees liiguvad. Varasemalt nii peeneid detaile ei olnud võimalik näha. Või siis kui mingi lähivõte ja on isegi näha inimese poore nahal jms. See ei tähenda, et ma otsiks mingeid üksikasju, kuid sa tajud ju automaatselt neid, vähemalt mina tajun. Ning see lisab elamsuele juurde sest lisab suuremas koguses realismi.
See sinu täppise näide on ju absurdne! Sa tõid kaks täiesti üksteisele vastu rääkivat näidet. 4000x2000 täppi mis on ühte värvi vs 400x100 täppi mis on erinevad? icon_biggrin.gif WUT? Sinu näide oleks pidanud olema kas need värvilised täpid on eristatavad 4000x2000 resol ja samamoodi 400x100 resol. Kui vaatad ühte värvitooni (sinu näitel musta või valget), siis ei ole vahet mis resol sa neid vaatad- ikka on üks suur ühine klots.

Wiltz kirjutas:

suuruste osas...arusaadav valik, kui sulle meeldib näiteks istuda ekraanist alati mingil teatud minimaalsel kaugusel. ütleme miski 4-5 meetrit. eriti arusaadav siis kui meeldib näiteks vaadata filmi mitmekesi, terve perega või sõpradega suure kambaga. kui aga mingit sellist piirangut ei ole siis ma ausalt öeldes ei saa aru, kes või mis takistab lihtsalt istumast ekraanist sobival kaugusel. sellest ju ometi saad aru, et ühegi ekraani füüsiline suurus üksi ei oma absuluutselt mitte mingit tähtsust. tähtust omab vaid suhtarv ekraani diagonaal / sinu kaugus ekraanist. kunagi kui "suur" telekas oli alles 32 tolline siis tekitas omamoodi komplikatsioone see "suure ekraani" efekti saavutamine tõepoolest sest selleks pidi filmi vaadates sisuliselt istuma oma teleka ees nii nagu istuks arvuti ekraani ees arvutilaua taga. tänasel päeval...no ma ei leia, et näiteks 2-3m kaugusel 65 või 75" ekraanist istuda oleks mingi eriline komplikatsioon. lihtsalt sobiva mööblipaigutuse küsimus enamasti.

Mul on elutub 50m2 ja hetkel on diivani seljatugi ja projektori ekraan nii 4m kaugusel. Läehmale ei ole võimalik panna. See oleks kummaline lahendus kui nii suures toas paneksin ühe tugitooli 2m kaugusele seinast ja siis sinna ette ~65" ekraani ja passin seda. Kuskil paneelikas kus on väiksemad toad ja saab sellist lahendust teha.... kuid isegi sellises 18m2 toas kasutaks mina minimaalselt 75" ekraani, sest sellisel distantsil tuleb 4K reso ka välja. Muidu võiks FullHD edasi kasutada.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spongerdan
HV kasutaja
spongerdan

liitunud: 27.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2018 11:19:22 vasta tsitaadiga

synckrog kirjutas:
Early Access kirjutas:

kus kohast sellised numbrid?
pigem jääb ühe paneeli diagonaal ~135" juurde icon_rolleyes.gif

LG tootevalikus on nt Ultra Short Throw projektroid (HF85J, PF1000U), mis näitab 20cm pealt juba 120"

Õige, kuskil tuli viga sisse. Mõtlesin ilmselt CM diagonaali. Tollides peaks jääma tõepoolest 115-140 vahele. Vaatasin, et nimetatud LG projektoritel on valgus eredus 1000-1500 lumenit - see jääks ilmselt veidi väheseks arvestades, et ruum ei ole täiesti kottpime?


Ise oman PF1000u projektorit (sügis 2017 ostsin) ning 100" pildi tekitab see kaugemalt kui 20cm. Projektori kaugeim punkt ekraanist on ca 50cm kaugusel. 1000 luumenit ei vaja kottpimedat ruumi. Endal lamp põleb nurgas ning vaatan eco mode'is, kuna valged hakkavad teistes režiimides silmi väsitama. Eco ja keskmine on vaiksed režimid. Kõrge režiim paneb ventilaatori häirivalt tööle.

Kui keegi soovib selle projektori kohta miskit küsida, siis vastan meeleldi.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 06.02.2018 13:12:02 vasta tsitaadiga

Endal kodus selline lahendus:

link (ekraan odav ent vähemalt mootoriga, pildi üle ei nurise, kui siis et kuna koguaeg rippasendis pole on mõned pisikesed voldid veel sees mis õrnalt valgel taustal kumavad) Toitejuhe oli ka vasakul pool, pidin selle kuidagi paremale poole pikendama.

https://www.epson.co.uk/products/projectors/home-cinema/eh-tw5300 Kasutan ECO modes, tavamodes suht lärmakas ja suurt pildierinevust pole. Kannatab kasutada ka päeval kui rulood ees (kuigi jah ma pimendavaid ruloosid nimelt ei soovinud)
https://www.upload.ee/image/7997437/27173132_1767637259935678_5273447638311499184_o.jpg

Projektori kauguse määramiseks kasutasin mingit Epsoni oma arvutust.

https://www.upload.ee/image/7997431/27786413_1774396249259779_819875909_o.jpg
https://www.upload.ee/image/7997432/27846439_1774396235926447_1629078011_o.jpg
https://www.upload.ee/image/7997433/27901510_1774396239259780_173333867_o.jpg

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.02.2018 13:32:12 vasta tsitaadiga

Kunagi vaatasin k neid odavamaid ART jmt. poole-tsehhi ekraane. Põhiline miinus oli, et ülemist musta riba kõrgust ei saanud regulerida, üldjuhul oligi see must riba üleval 5cm max.
Sellel ekraanil paistab olevat 15cm vähemalt?
Projektor juhib ekraani liikumist, või pead puldiga seda liigutama?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 06.02.2018 13:42:01 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Kunagi vaatasin k neid odavamaid ART jmt. poole-tsehhi ekraane. Põhiline miinus oli, et ülemist musta riba kõrgust ei saanud regulerida, üldjuhul oligi see must riba üleval 5cm max.
Sellel ekraanil paistab olevat 15cm vähemalt?
Projektor juhib ekraani liikumist, või pead puldiga seda liigutama?


20cm on musta riba. Ise kasutan jah oma pulte ja eraldi, kuigi CAT6 sai ka veetud just in case ja ehk kunagi mõtlen kuidas seda saaks kasutada nii et automaatselt alla laseks kui projektori sisse lülitan.

Sellel projektoril mingi seinalüliti ka kaasas mis toitejuhtme küljes see pandud sinnasamma ekraaniraami taha niipeitu kui võimalik.

Aga 100.- euri eest on ekraani küll, ei nurise. Kuna elu esimene projektori-ekraani kombo katsetus ei julgenud kohe kõige kallimaid asju osta. Eks alati saan parema ekraani ja projektori osta , samas ei näe pointi kuna elamuse saab kätte ja ei kasuta seda igapäevaselt.

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spongerdan
HV kasutaja
spongerdan

liitunud: 27.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2018 13:54:26 vasta tsitaadiga

Endal kodus on laes Elite Screens M100XWH manuaalne https://www.hinnavaatlus.ee/335809/elite-screens-m100xwh/
UST (lähi kuva) projektorile sobivad sirgeks venitatud raamekraanid, sest UST projektor võimendab ekraani vigasid (lainetust, muhud jms). Ruumi paigutuse tõttu võtsin siiski riski ning soetasin alla tõmmatava ekraani. Sellega on tõesti paras jant- kaardub ja lainetab. Aga sellega harjub ja tegelikult peale alla tõmbamist hakkab vaikselt ennast sirgeks ajama. Olen Interneti õpetuste najal ka üritanud seda sirgendada, aga pole tulemust andnud. Hetkel on mõte kangast vahetada.
Lisan õhtul kell 7 tehtud pildi. Pilt tehtud kohe peale ekraani alla tõmbamist. On näha üleval lainetust. See ei segagi, aga just külje kaardumised häirivad.
Samas ruumis põles pisike lamp, akna taga kumab tänavavalgustus ja lastetoas ka lamp põles. Pilt fotol on sama, mis tundub silmale ruumis olles.


Natuke saan asja paremaks, kui projektorit lae poole kinnitada (ca 30mm) ja projektorit saan ca 10mm alla lasta (hetkel ajutisel alusel) Sellisel juhul laskuks ekraan rullilt pikemalt välja. Aga seda tulevikus... .
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 06.02.2018 13:56:09 vasta tsitaadiga

spongerdan kirjutas:
Endal kodus on laes Elite Screens M100XWH manuaalne https://www.hinnavaatlus.ee/335809/elite-screens-m100xwh/
UST (lähi kuva) projektorile sobivad sirgeks venitatud raamekraanid, sest UST projektor võimendab ekraani vigasid (lainetust, muhud jms). Ruumi paigutuse tõttu võtsin siiski riski ning soetasin alla tõmmatava ekraani. Sellega on tõesti paras jant- kaardub ja lainetab. Aga sellega harjub ja tegelikult peale alla tõmbamist hakkab vaikselt ennast sirgeks ajama. Olen Interneti õpetuste najal ka üritanud seda sirgendada, aga pole tulemust andnud. Hetkel on mõte kangast vahetada.
Lisan õhtul kell 7 tehtud pildi. Pilt tehtud kohe peale ekraani alla tõmbamist. On näha üleval lainetust. See ei segagi, aga just külje kaardumised häirivad.
Samas ruumis põles pisike lamp, akna taga kumab tänavavalgustus ja lastetoas ka lamp põles. Pilt fotol on sama, mis tundub silmale ruumis olles.


Natuke saan asja paremaks, kui projektorit lae poole kinnitada (ca 30mm) ja projektorit saan ca 10mm alla lasta (hetkel ajutisel alusel) Sellisel juhul laskuks ekraan rullilt pikemalt välja. Aga seda tulevikus... .


Mul need triibud sees suh minimaalsed tegelt. Mingi hetk panin kahele poole raskused ja läks paremaks.

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spongerdan
HV kasutaja
spongerdan

liitunud: 27.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2018 14:18:06 vasta tsitaadiga

Go Kane! kirjutas:
spongerdan kirjutas:
Endal kodus on laes Elite Screens M100XWH manuaalne https://www.hinnavaatlus.ee/335809/elite-screens-m100xwh/
UST (lähi kuva) projektorile sobivad sirgeks venitatud raamekraanid, sest UST projektor võimendab ekraani vigasid (lainetust, muhud jms). Ruumi paigutuse tõttu võtsin siiski riski ning soetasin alla tõmmatava ekraani. Sellega on tõesti paras jant- kaardub ja lainetab. Aga sellega harjub ja tegelikult peale alla tõmbamist hakkab vaikselt ennast sirgeks ajama. Olen Interneti õpetuste najal ka üritanud seda sirgendada, aga pole tulemust andnud. Hetkel on mõte kangast vahetada.
Lisan õhtul kell 7 tehtud pildi. Pilt tehtud kohe peale ekraani alla tõmbamist. On näha üleval lainetust. See ei segagi, aga just külje kaardumised häirivad.
Samas ruumis põles pisike lamp, akna taga kumab tänavavalgustus ja lastetoas ka lamp põles. Pilt fotol on sama, mis tundub silmale ruumis olles.


Natuke saan asja paremaks, kui projektorit lae poole kinnitada (ca 30mm) ja projektorit saan ca 10mm alla lasta (hetkel ajutisel alusel) Sellisel juhul laskuks ekraan rullilt pikemalt välja. Aga seda tulevikus... .



Mul need triibud sees suh minimaalsed tegelt. Mingi hetk panin kahele poole raskused ja läks paremaks.


Raskused mul ei aita, sest vedru annab järele (järgi proovitud). Peale mehhanismi modimist ja kanga lühemaks lõikamist saaksin raskuste peale mõelda.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.02.2018 18:39:12 vasta tsitaadiga

No siis mul Grandview ekraaniga vedanud. Sirge teine ja pole volte kunagi kohanud. Suht paks ja tagant must kummine 3M kangas ka teine.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spongerdan
HV kasutaja
spongerdan

liitunud: 27.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2018 16:47:00 vasta tsitaadiga

Tõstsin ekraani laele lähemale ja natuke toa poole. Sellega saavutasin selle, et ekraani musta osa üleval on näha ca 15cm nüüd. Sellega vähenes lainetus ülemises osas. Kaarduvate servadega oli mul aga selline häda, et 2 korda on vedru tõmmanud ekraani jõuga sisse. Sellega aga on ekraani nurkadest natuke katki rebestanud.

Ehk siis ekraanikangas oli alumisest raamist rohkem väljas (pikem kui keskelt ja seetõttu lainetas). Nüüd kinnitasin uuest ja asi parem (mitte ideaalne, sest kinnitasin nüüd liialt pingule). Vast aitab, kui vedru jõuga üles lasta ekraan... . icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
davey
HV kasutaja
davey

liitunud: 16.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2018 01:50:43 vasta tsitaadiga

Andke nõu, sõelale jäänud kolm mudelit:
Epson TW5300
Optoma HD27
Optoma 142X

Kasutus tähtsuse järjekorras: filmid, Xbox, Ringvaade, AK. Filme vaataks mõistagi pimedas, aga televisooni pärast tuba kottpimedaks teha ei viitsi - ideaalset pilti mitte-pimedas toas taga ei aja, aga vaadatav võiks olla.

Põhimõtteliselt oleksin juba 142X ära ostnud, aga kardan rainbow'd, mida arvustustes välja tuuakse. Samuti jääb arvustustest mulje, et HD27'l rainbow'd vähem kui 142X'i. Kas keegi on ise võrrelda saanud? Epson TW5300 ses nimekirjas samuti rainbow hirmu tõttu. Mõtlen üle? Või kas keegi teab mõnd poodi, kus nii nende mudelite pilte võrrelda saaks?

Thx, kes kaasa mõtleb!
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2018 03:28:40 vasta tsitaadiga

olen üsna veendunud, et mõtled üle. oled sa nö. oma silmaga üldse seda rainbow'd kunagi mõnel projektoril näinud? mina mäletan häguselt mingit effekti paarilt masinalt, mida sai kasutatud pea 15 aastat tagasi icon_biggrin.gif eks inimesed muidugi tajuvad erinevalt ka, aga siiski.
korralikku projede testituba minu kahjuks eestis ei teagi. kunagi oli midagi vist noore tehniku poes, aga mul pole aimugi mis sela hetkel on, või mis seal reaalselt üleval on. uurida muidugi võid

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.03.2018 13:47:37 vasta tsitaadiga

Seda rainbowd olen isegi näinud, esineb seda muidugi valgetes ja eredates stseenides. Esimest korda ehmata täitsa ära, et mis nüüd icon_biggrin.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 23.03.2018 11:43:43 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
projektoriga gamimine on overall mõttetu tegevus. jah, seda võib vahel teha kui on soov mingit ultra bigscreen effecti saada, aga see asi seal ei olnud isegi mitte niiväga big screen. ja olgem ausad, juba kuskil 2 tonni eest vist saab OLED ekraani...ma mõtlen siis suure, teleka mõõtudes ekraani. see delli proje oma 2000:1 native kontrastiga (mis reaalsetes tingimustes kellegi "gamingu ruumis" muutub ilmselt pigem selliseks <=1000:1) saab absoluutselt iga nurga alt lihtslat kotti kui pilti võrrelda. seal videos nähtud ekraan ei ole just ka teab mis tohutult suure diagonaaliga, ehk siis teisisõnu suuremad telekad on vaat, et sama suured, istud pool meetrit lähemal ja vaatenurk on täpselt sama. siis ma ei näe üldse mitte mingit pointi sellise setupi kasutamiseks. 100% bling, 0% value. aga eks muidugi jube lahe ja äge ja popp reklaamvideo on tehtud.
üks tore fakt veel selle proje kohta, mida taolistis blingi videotes muidugi ei mainita icon_biggrin.gif Input Lag. The input lag is 97 ms in all predefined color modes.

et kui tahad suurt ja HEAD pilti mängimiseks siis võta ja osta mõni suurem OLED ekraan. või kui tõesti tahad projega mängida siis pole ikkagi mitte kõige vähematki põhjust osta mingit sellist räigelt ülehinnatud "laser" projektorit. suvaline läätsest üles projetseeriv korraliku lumen outputiga masin tagurpidi lakke ja valmis. hind on ka umbes 1/5 selle mõttetu delli käraka omast. aga noh, tore muidugi et mingi rikkur on enda arvates ultra vägevat projekti teinud icon_cool.gif


OLED ei sobi mängimiseks, sest see ekraanitehnoloogia kannatab burn-in'i / image retentioni all - mängid mingit mängu piisavalt kaua, siis UI põleb ekraani sisse, saad oma HP bar'i ja muudki näha filme vaadates.

Kui ei mängi just online competitive mänge, kus iga millisekund arvel, siis see 97ms ei loe suurt midagi. Paljud konsoolimängud on niigi jubeda input lagiga, kuni 200ms välja: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-lag-factor-article?page=3

Olen ise mänginud mänge projektoril nagu nt Middle Earth: Shadow of War või Guitar Hero, samuti Wii mänge - 120" ekraaniga, projektoril mängides on elamus kõvasti vingem asi kui mingi 45" teleka peal. Kes koju projektori paneb, see nagunii muretseb ka vastava pimenduse (mul pimendavad rulood, saab ka keset suvepäeva toa pimedaks), seega värvid ja kontrastid on väga kenad.

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 23.03.2018 11:53:06 vasta tsitaadiga

OLED ei sobi mängimiseks ja suurem OLED on praegu 88" ning selle hind pole mitte 2 tonni, vaid pigem 20 tonni.
LCD telereid on küll juba 100" ja suuremad, aga saadavus väga kehv ja hinnad kohutavad.
Laser(ilma jutumärkideta)projektori ostes ei pea lampi vahetama, laser kestab 30000 tundi, tavaline lamp kõige tuhmimal režiimil parimal juhul 6000-8000 tundi ja normaalse valgustugevusega 2500-5000 tundi. Kesktee on LED lamp, olenevalt mudelist 10000-20000 tundi.
8 tundi päevas mängides/filme vaadates vahetad tavaprojektoril lampi kord aastas (250€ igal aastal), laser kestab 10 aastat (kuigi seda vist vahetada ei saagi).
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
argottt
Kreisi kasutaja
argottt

liitunud: 20.12.2006




sõnum 23.03.2018 12:21:47 vasta tsitaadiga

Ehitasin omale väikse koopa, kus nautida filme ja ja tegeleda oma peamise hobiga.
Projektoriks kasutan Optoma HD1080 Darbee. 120" fixed ekraan.
Projektori eeliseks on short throw, 3000 lumenit, darbee pilditöötlus, mis teeb värvid värvilisemaks, mustad mustemaks. Input lag on paberite järgi projektori kohta väga hea, 16ms. Ise pole veel mängimiseks kasutanud.
Projektor puhtalt filmide vaatamiseks ja siiani parim, mida kasutanud olen.
https://www.youtube.com/watch?v=9arp_zCPTIY&feature=youtu.be

_________________
eval-liiga.net - nr. 1 simracing kommuun Eestis.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 23.03.2018 12:49:27 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
8 tundi päevas mängides/filme vaadates vahetad tavaprojektoril lampi kord aastas (250€ igal aastal), laser kestab 10 aastat (kuigi seda vist vahetada ei saagi).


Mul endal kestab üks lamp tavaliselt kusagil 7 aastat, keskmine ressursikulu ca 2h päevas. Siis on aeg projektorit uuendada nagunii icon_smile.gif

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 23.03.2018 13:27:49 vasta tsitaadiga

Elutoas võiks mõned aknad olla, üks sein kus diivan panna ja kuskil mõned uksed ka. Seega üle 100" telekate ostjaskond ei pruugi väga suur olla isegi kui hind lubaks.
Mingi tootja (LG?) on selle peale mõelnud ja tegid painduva ekraaniga teleka, mis ennast karbi sisse kokku rullis. Kas sellel on lootust ka demomudelist tootmisesse jõuda, ei tea.
Lambi ressurss on tõesti äärmiselt individuaalne - ise vaatan max 200 tundi aastas - väärt filme lihtsalt on vähe.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Koju projektor mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 20, 21, 22  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.