Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  E-POED / Prestashop, Opencart, Magento märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
zuul
HV vaatleja
zuul

liitunud: 19.01.2006




sõnum 16.05.2011 14:14:23 E-POED / Prestashop, Opencart, Magento vasta tsitaadiga

Kas keegi oskaks soovitada veebipoe tarkvara ...

Pood müüks tulevikus riideesemeid. Ei ole vajalik ulmekeeruline adminn koos meeletute võimalustega, pigem arusaadav keskkond keskmisest väiksema poe
pidamiseks. VÕIKS olla PHP-s kirjutatud. Oluline hea custom template lisamise võimalus. OSCommerce ja analoogid kipuvad liiga keeurlise adminniga olema ilma kogemusteta adminnile. Ei ole oluline, et oleks vabavara.

SUUR tänu ette!
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 16.05.2011 14:29:44 vasta tsitaadiga

zuul, kui oluline on lihtsus hilisemas poe kasutamise faasis, ning üles seadmise puhul vahet pole, siis soovitaksin Magentot. Peale poe püstipanekut teed poe admin kasutaja, kellel pole asja millegi muuga, kui tooted, kategooriad, tellimused, võib olla ka hinnareeglid. Saab tulemus väga lihtne ning mõnusasti hallatav thumbs_up.gif
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M1ck3y
HV vaatleja

liitunud: 03.02.2011




sõnum 17.05.2011 19:12:44 vasta tsitaadiga

zuul, mina soovitaksin, OpenCARTi

Mugav, lihtne ja hea kasutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002




sõnum 17.05.2011 19:37:58 vasta tsitaadiga

Pole küll ise kasutanud, kuid silma on jäänud http://www.prestashop.com/
http://www.kaamerad.ee/ peaks selle peal jooksma
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Priidik199
HV kasutaja
Priidik199

liitunud: 14.11.2005




sõnum 18.05.2011 16:26:17 vasta tsitaadiga

Wordpress + WPeCommerce on ka tegelikult suhteliselt asjalik icon_smile.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 18.05.2011 18:44:07 vasta tsitaadiga

Priidik199, minu arvates WP_eCommerce on üks jubedamaid lahendusi. Seda eeskätt modifikatsioonide kohapealt. Viimati kasutasin selle asemel TheCartPress nimelist pluginat ning oli kordades asjalikum.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Priidik199
HV kasutaja
Priidik199

liitunud: 14.11.2005




sõnum 18.05.2011 20:20:23 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Priidik199, minu arvates WP_eCommerce on üks jubedamaid lahendusi. Seda eeskätt modifikatsioonide kohapealt. Viimati kasutasin selle asemel TheCartPress nimelist pluginat ning oli kordades asjalikum.


Sinu sõna minu oma vastu. icon_smile.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 07.10.2002




sõnum 19.05.2011 07:10:04 vasta tsitaadiga

Mina soovitan ka PrestaShoppi. Uus versioon 1.4 on ka paljude uuendustega (ise pole oma poodi veel kahjuks uuendanud), kuid administreerimine on lihtne ka mitte IT tegelasele. Mu enda poe kogu tellimuste haldust jne näiteks haldab mu abikaasa.
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.06.2011 21:06:09 vasta tsitaadiga

http://www.magentocommerce.com/ muud sa ei vaja
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Alpha
HV vaatleja

liitunud: 06.06.2011




sõnum 07.06.2011 13:32:09 vasta tsitaadiga

Ma soovitan OpenCart'i

See on tasuta ja lihtne kasutada.
On võimalik ka tooteid digitaalselt alla laadida. Lisaks saad saad SEB, Sampo ja teiste Eestis olevate pangade lingid maksevahendina juurde lisada. Teistel e-poodidel on ka see võimalik.

Minu arvates on OpenCart parem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jokker99
HV kasutaja

liitunud: 21.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2011 12:22:47 vasta tsitaadiga

Minu hääl läheb Magento poolt.
Enda pood jookseb juba pea 2 aastat ilma probleemideta.

_________________
Vaata filme internatis - Cineve.ee - Telli Hollywood endale koju!
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 11.06.2011 12:52:29 vasta tsitaadiga

Magento on tänasel päeval vaieldamatult out-of-the-box kõige võimekam open source e-poe tarkvara. Tema suurimateks puudusteks on tema tihti raskesti tabatav loogika ülesehitusel ning dokumentatsiooni puudumine. Aga vaadates puhtalt tarkvara võimalusi, ei ole mina küll leidnud Magentole võrdväärset vastast.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pronto
Kreisi kasutaja
pronto

liitunud: 23.03.2006




sõnum 05.07.2011 13:01:07 vasta tsitaadiga

Kui plaanis on nullist alustada, siis reaalselt jääb sõelale ainult kaks lahendust: Magento ja PrestaShop. Kui keegi pakub midagi muud, siis suure tõenäosusega puudub tal kogemus nende kahega.

Soovitatud poodidest on Magento selgelt võimekam ja kiiremini arenev (eBay ostis selle muide mõne kuu eest ära), kuid siin on üks suur konks -- nimelt nõuab see suures koguses spetsiifilist oksusteavet. Paar kõigile tuntud veebifirmat on võtnud kergekäeliselt Magento projekte käsile (no kui keeruline üks PHP põhine vidin ikka saab olla) ainult selleks, et avastada: see asi käib neil üle jõu. Eestis on tegelikult vist neli firmat, kes suudavad Magento projekte kvalitseetselt lõpuni viia (kuna ma ise töötan ühes neist (Eepohsis), siis ma igaks juhuks oma tõsisemaltvõetavamaid konkurente hetkel kiitma ei hakka. Igal juhul olen ma päris kõvadel tegijatel aidanud asju outsourcemise korras lõpuni viia. Magentot kasutades on mõistlik raha lauale laduda ja lasta see mõnel partneril lõpuni viia. Ning kui rahast juba jutt lahti läks, siis vajab Magento ka korraliku serverit, mis tähendab ka üsna hoomatavaid kuumakseid majutusele.

PrestaShop on täpselt vastupidise eesmärgiga. Tegemist on millegagi, mis sobib suurepäraselt mees ja koer tüüpi firmadele. Sellel on hulgaliselt piiranguid, kuid selle haldamine on lihtne, selle õpib kiiresti ära ning seda on võimalik põlve otsas kõpitseda. Kui Magento eeldab, et juurutaja oleks spetsialist, siis PrestaShopiga saab hakkama enam vähem igaüks. Kuid nagu ma ütlesin -- probleemid tekivad kohe siis kui kauplus hakkab võtma tõsisemaltvõetavaid mõõtmeid (skaleeritavus), kus kasutusel on rohkem kui üks valuuta, rohkem kui üks keel ja rohkem kui üks riik. Kas on PrestaShop vähem kohendatav, ehk siis sellel platvormil tehtud kauplused on suuresti isikupäratud (ma ei räägi siin, et unikaalsus võimatu oleks, lihtsalt enamasti ei ole tehtav pingutus küünlaid väärt).

_________________
Magento arendused
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakunne
HV veteran
sakunne

liitunud: 15.12.2004




sõnum 09.09.2012 17:49:08 vasta tsitaadiga

Milline neist XML'i sööb
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 07.10.2002




sõnum 10.09.2012 06:15:25 vasta tsitaadiga

vajaliku liidesega enamus ma arvan. PrestaShop on igatahes küll XML-iga uuendama pandud. Kuid see ei ole standardlahendusena kohe sees.
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tanel98
HV kasutaja
tanel98

liitunud: 03.03.2006




sõnum 10.09.2012 06:57:57 vasta tsitaadiga

Ma soovitan Interspiret eriti veel kui pole oluline, et tegemist oleks vabavaraga.
Mugav kasutajaliides, templeidi lisamis võimalus.

_________________
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakunne
HV veteran
sakunne

liitunud: 15.12.2004




sõnum 10.09.2012 17:07:37 vasta tsitaadiga

tanel98 kirjutas:
Ma soovitan Interspiret eriti veel kui pole oluline, et tegemist oleks vabavaraga.
Mugav kasutajaliides, templeidi lisamis võimalus.

Seda peaks ka proovima, olen kasutanud Interspire Internet Marketing - v-hea asi, ainult, jah, veidi spämmihõnguline
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maniisama
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 17.12.2012 17:17:47 vasta tsitaadiga

magentot ei soovitaks

põhjusi küllaga aga alustuseks võiks eesti magento firmade poolt ülespuhutud asjale natuke kriitilisema pilguga vaadata ja tutvuda näiteks selle otsinguga googlest

www.google.ee/search?q=magento+sucks
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdanx
HV kasutaja
djdanx

liitunud: 12.08.2004




sõnum 18.12.2012 12:43:59 vasta tsitaadiga

maniisama kirjutas:
magentot ei soovitaks

põhjusi küllaga aga alustuseks võiks eesti magento firmade poolt ülespuhutud asjale natuke kriitilisema pilguga vaadata ja tutvuda näiteks selle otsinguga googlest

www.google.ee/search?q=magento+sucks


kui nii otsima hakata, siis sakib kõik siin maailmas ...

_________________
teostan töid : magento
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pronto
Kreisi kasutaja
pronto

liitunud: 23.03.2006




sõnum 18.12.2012 15:49:10 vasta tsitaadiga

Nii see on -- kui piisavalt otsida leidub pori igale seale. Kusjuures ma muide vaatasin paar esimest lehte läbi mida otsing andis: läbivaks teemaks oli hädaldamine, et Magento nõuab kompetentsi mida kirjutajatel polnud ja see tundus uskumatult ebaõiglane.
_________________
Magento arendused
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maniisama
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 18.12.2012 23:47:43 vasta tsitaadiga

pronto kirjutas:
Magento nõuab kompetentsi mida kirjutajatel polnud ja ...

täiendaks siis natuke ja mainiks, et magento puhul tuleb arvestada oluliste väljaminekutega (mitte sadades eurodes) ja seda mitte ainult käivitamise faasis vaid ka edaspidi, kui soovid et asi ikka töötaks. Ei saa soovitada lihtsamale riidepoele, kui just riided rahast pole. Mis puutub serveri nõudmistesse siis on see seotud tõesti, nagu sealt lingilt võib leida mõnest artiklist- liialt palju auru väljalaskmisele lihtsa tellimuse vormistamisel. Mul vanaema ka ei käinud kahuriväega kartulimardikaid põllul hävitamas, vaid ikka võttis lapselapsed appi. See magento haipimine on rohkem omale töö leidmise moodi- sest üks mõistlik firma, ma mõtlen väikefirmasid, kelle jaoks see CE on mõeldud, siiski ei suuda seda reaalselt nullist üles panna, hallata ja töös hoida ilma kõrvalise (suht kuluka) abita.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 19.12.2012 08:59:05 vasta tsitaadiga

maniisama, ma ei suuda küll välja mõelda, millist kõrvalist abi oleks vaja Magento töös hoidmisel. Kui poe haldaja on enda jaoks aabitsatõed selgeks teinud (mida iga e-poe haldur tegema peaks, sõltumata sellest, mis platvormile pood on ehitatud) Kahjuks on nähtud palju kaupmehi, kes arvavad, et "ma tellin omale e-poe, see pannakse püsti ja siis mul ei ole endal midagi vaja selle haldamisest ning kasutamisest teada, vaid ainult raha taskusse lükata." Paraku nii see asi ei käi.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maniisama
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 19.12.2012 14:15:52 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Kahjuks on nähtud palju kaupmehi, kes arvavad, et "ma tellin omale e-poe, see pannakse püsti ja siis mul ei ole endal midagi vaja selle haldamisest ning kasutamisest teada, vaid ainult raha taskusse lükata." Paraku nii see asi ei käi.

see "vaid ainult raha taskusse lükata" käib rohkem nagu nende kohta, kes asja üles panevad ja siis tellija jätavad probleeme poe administreerimisel lahendama, õigem oleks öelda tegelikult, et kliendid hakkavad probleemide leidmisel e-poe pidajat saamatuks pidama. Egas haldaja ei pea ju iga tunni tagant proovitellimusi tegema ning kõikvõimalikke transpordi-, makse- jne viiside kombinatsioone higi- ja verehinnaga läbi proovima, et teada saada- mingi asi ikkagi ei tööta! Eile töötas, täna jälle ei tööta.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 19.12.2012 14:46:50 vasta tsitaadiga

maniisama, enamasti, kui lasta pood kompetentsel inimesel/firmal püsti panna, siis mainitud probleeme hiljem ei teki. Ise põlve otsas nokitsedes, või naabrimehe pojal, kellel "kuldne pea" õlgadel asja teha lastes võib igasuguseid huvitavaid anomaaliaid kohata.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gynterk
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2004




sõnum 19.12.2012 19:23:49 vasta tsitaadiga

Lp raitl ja maniisama jt!

Mõlemal Teil on natuke õigus, aga natuke ka mitte. Veebipoe puhul (vahet pole, kas see on Magento, Prestashop või mis iganes tarkvara peal), ei saa kunagi ette näha seda, kas tulevikus tekib probleeme või mitte ja seetõttu tuleb ette, kus veebipood vajab, kas nüüd mitte just pidevat, aga küll perioodilist tehnilist administreerimist seoses külastatavuse kasvuga. Sellega tuleb tihti võtta kasutusele võimsam majutuspakett (või lausa VPS või privaatserver) ja tarkvara või serveri seadistuste poole pealt tuleb tegeleda nii koodi kui ka andmebaaside optimeerimisega. VPS/privaatserveri puhul on see loomulikult lihtsam, st siis on serveriadministraatoril võimalik vabalt valida kärmem veebi serveerimise tarkvara (nt Apache asemel Nginx + PHP-FPM jms) ning kasutada erinevaid cache lahendusi, mäluketta kasutamist andmebaaside ajutiste tabelite ja tarkvarapoolse (nt Magento var/ kataloog) cache jaoks jpm.
Juhul, kui tegemist on tõesti nn vanaema käsitööpoega st külastatavus on üpriski väike, siis antud optimeerimisi ei ole mõistlik teha, sest need tähendaksid kindlasti tellijale lisa väljaminekuid. Samuti on tavaline virtuaalserver tunduvalt odavam kui VPS pakett, privaatserveritest rääkimata. Probleem tekib siis, kui vanaema muutub maailmakuulsaks käsitöökunstnikuks icon_smile.gif

Suure külastatavuse puhul tahab ükskõik, mis e-poe tarkvara tõsiselt käehoidmist (tean omast kogemusest), tuleb erinevate serververitarkvara seadistustega katsetada, jooksutada koormusteste jms, et leida optimaalsed seadistused antud riistvaratingimuste jaoks. Samuti ei tohi keerata nn kõiki kraane lahti, sest siis on tulemuseks see, et lehel on korraga 1000 külastajat ja mitte keegi neist ei saa ühtegi tellimust teha. Samuti tuleb arvestada sellega, et kui tellija teeb kampaania, siis külastatavus võib kasvada ja seda väga palju. Oleks ju piinlik, kui keset kampaaniat kogu pood koormuse all ära sureb.

Seetõttu tuleks esimese punktina kindlaks teha, mida täpselt tarvis on ja kui kiire on äri eeldatav kasv. Samuti soovitan kindlasti ise proovida erinevaid e-poe tarkvarasid, tihti on olemas juba tarkvara enda kodulehel mingisugused demo versioonid, aga vajadusel on võimalik need alati majutusteenusepakkuja juurde üles panna ja seal ise neid testida. See, kui keeruline tarkvara tundub, on ikkagi kasutaja enda otsus. Mõni saab kõigega hakkama.

Soovitan, kindlaks teha, mis võimalustega tarkvara tarvis ja võtta nt Wikipediast sellelt ja/või tollelt lehelt ette ports tarkvara ja need järgi proovida. Alates paigaldamisest kuni reaalse kasutamiseni (sh tarkvara proovimine külastajana).

Igal juhul, edu e-poe pidamisel!


viimati muutis gynterk 25.02.2013 22:15:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  E-POED / Prestashop, Opencart, Magento mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.