|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
zuul
HV vaatleja

liitunud: 19.01.2006
|
16.05.2011 15:14:23
E-POED / Prestashop, Opencart, Magento |
|
|
Kas keegi oskaks soovitada veebipoe tarkvara ...
Pood müüks tulevikus riideesemeid. Ei ole vajalik ulmekeeruline adminn koos meeletute võimalustega, pigem arusaadav keskkond keskmisest väiksema poe
pidamiseks. VÕIKS olla PHP-s kirjutatud. Oluline hea custom template lisamise võimalus. OSCommerce ja analoogid kipuvad liiga keeurlise adminniga olema ilma kogemusteta adminnile. Ei ole oluline, et oleks vabavara.
SUUR tänu ette!
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
16.05.2011 15:29:44
|
|
|
zuul, kui oluline on lihtsus hilisemas poe kasutamise faasis, ning üles seadmise puhul vahet pole, siis soovitaksin Magentot. Peale poe püstipanekut teed poe admin kasutaja, kellel pole asja millegi muuga, kui tooted, kategooriad, tellimused, võib olla ka hinnareeglid. Saab tulemus väga lihtne ning mõnusasti hallatav
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M1ck3y
HV vaatleja
liitunud: 03.02.2011
|
17.05.2011 20:12:44
|
|
|
zuul, mina soovitaksin, OpenCARTi
Mugav, lihtne ja hea kasutada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kussu
HV veteran

liitunud: 18.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Priidik199
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2005
|
18.05.2011 17:26:17
|
|
|
Wordpress + WPeCommerce on ka tegelikult suhteliselt asjalik
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
18.05.2011 19:44:07
|
|
|
| Priidik199, minu arvates WP_eCommerce on üks jubedamaid lahendusi. Seda eeskätt modifikatsioonide kohapealt. Viimati kasutasin selle asemel TheCartPress nimelist pluginat ning oli kordades asjalikum.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Priidik199
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2005
|
18.05.2011 21:20:23
|
|
|
| raitl kirjutas: |
| Priidik199, minu arvates WP_eCommerce on üks jubedamaid lahendusi. Seda eeskätt modifikatsioonide kohapealt. Viimati kasutasin selle asemel TheCartPress nimelist pluginat ning oli kordades asjalikum. |
Sinu sõna minu oma vastu.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
19.05.2011 08:10:04
|
|
|
Mina soovitan ka PrestaShoppi. Uus versioon 1.4 on ka paljude uuendustega (ise pole oma poodi veel kahjuks uuendanud), kuid administreerimine on lihtne ka mitte IT tegelasele. Mu enda poe kogu tellimuste haldust jne näiteks haldab mu abikaasa.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Alpha
HV vaatleja
liitunud: 06.06.2011
|
07.06.2011 14:32:09
|
|
|
Ma soovitan OpenCart'i
See on tasuta ja lihtne kasutada.
On võimalik ka tooteid digitaalselt alla laadida. Lisaks saad saad SEB, Sampo ja teiste Eestis olevate pangade lingid maksevahendina juurde lisada. Teistel e-poodidel on ka see võimalik.
Minu arvates on OpenCart parem.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Jokker99
HV kasutaja
liitunud: 21.12.2004
|
11.06.2011 13:22:47
|
|
|
Minu hääl läheb Magento poolt.
Enda pood jookseb juba pea 2 aastat ilma probleemideta.
_________________ Vaata filme internatis - Cineve.ee - Telli Hollywood endale koju! |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
11.06.2011 13:52:29
|
|
|
| Magento on tänasel päeval vaieldamatult out-of-the-box kõige võimekam open source e-poe tarkvara. Tema suurimateks puudusteks on tema tihti raskesti tabatav loogika ülesehitusel ning dokumentatsiooni puudumine. Aga vaadates puhtalt tarkvara võimalusi, ei ole mina küll leidnud Magentole võrdväärset vastast.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pronto
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.03.2006
|
05.07.2011 14:01:07
|
|
|
Kui plaanis on nullist alustada, siis reaalselt jääb sõelale ainult kaks lahendust: Magento ja PrestaShop. Kui keegi pakub midagi muud, siis suure tõenäosusega puudub tal kogemus nende kahega.
Soovitatud poodidest on Magento selgelt võimekam ja kiiremini arenev (eBay ostis selle muide mõne kuu eest ära), kuid siin on üks suur konks -- nimelt nõuab see suures koguses spetsiifilist oksusteavet. Paar kõigile tuntud veebifirmat on võtnud kergekäeliselt Magento projekte käsile (no kui keeruline üks PHP põhine vidin ikka saab olla) ainult selleks, et avastada: see asi käib neil üle jõu. Eestis on tegelikult vist neli firmat, kes suudavad Magento projekte kvalitseetselt lõpuni viia (kuna ma ise töötan ühes neist (Eepohsis), siis ma igaks juhuks oma tõsisemaltvõetavamaid konkurente hetkel kiitma ei hakka. Igal juhul olen ma päris kõvadel tegijatel aidanud asju outsourcemise korras lõpuni viia. Magentot kasutades on mõistlik raha lauale laduda ja lasta see mõnel partneril lõpuni viia. Ning kui rahast juba jutt lahti läks, siis vajab Magento ka korraliku serverit, mis tähendab ka üsna hoomatavaid kuumakseid majutusele.
PrestaShop on täpselt vastupidise eesmärgiga. Tegemist on millegagi, mis sobib suurepäraselt mees ja koer tüüpi firmadele. Sellel on hulgaliselt piiranguid, kuid selle haldamine on lihtne, selle õpib kiiresti ära ning seda on võimalik põlve otsas kõpitseda. Kui Magento eeldab, et juurutaja oleks spetsialist, siis PrestaShopiga saab hakkama enam vähem igaüks. Kuid nagu ma ütlesin -- probleemid tekivad kohe siis kui kauplus hakkab võtma tõsisemaltvõetavaid mõõtmeid (skaleeritavus), kus kasutusel on rohkem kui üks valuuta, rohkem kui üks keel ja rohkem kui üks riik. Kas on PrestaShop vähem kohendatav, ehk siis sellel platvormil tehtud kauplused on suuresti isikupäratud (ma ei räägi siin, et unikaalsus võimatu oleks, lihtsalt enamasti ei ole tehtav pingutus küünlaid väärt).
_________________ Magento arendused |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakunne
HV veteran

liitunud: 15.12.2004
|
09.09.2012 18:49:08
|
|
|
| Milline neist XML'i sööb
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
10.09.2012 07:15:25
|
|
|
vajaliku liidesega enamus ma arvan. PrestaShop on igatahes küll XML-iga uuendama pandud. Kuid see ei ole standardlahendusena kohe sees.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tanel98
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2006
|
10.09.2012 07:57:57
|
|
|
Ma soovitan Interspiret eriti veel kui pole oluline, et tegemist oleks vabavaraga.
Mugav kasutajaliides, templeidi lisamis võimalus.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakunne
HV veteran

liitunud: 15.12.2004
|
10.09.2012 18:07:37
|
|
|
| tanel98 kirjutas: |
Ma soovitan Interspiret eriti veel kui pole oluline, et tegemist oleks vabavaraga.
Mugav kasutajaliides, templeidi lisamis võimalus. |
Seda peaks ka proovima, olen kasutanud Interspire Internet Marketing - v-hea asi, ainult, jah, veidi spämmihõnguline
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maniisama
HV kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
17.12.2012 18:17:47
|
|
|
magentot ei soovitaks
põhjusi küllaga aga alustuseks võiks eesti magento firmade poolt ülespuhutud asjale natuke kriitilisema pilguga vaadata ja tutvuda näiteks selle otsinguga googlest
www.google.ee/search?q=magento+sucks
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djdanx
HV kasutaja

liitunud: 12.08.2004
|
18.12.2012 13:43:59
|
|
|
| maniisama kirjutas: |
magentot ei soovitaks
põhjusi küllaga aga alustuseks võiks eesti magento firmade poolt ülespuhutud asjale natuke kriitilisema pilguga vaadata ja tutvuda näiteks selle otsinguga googlest
www.google.ee/search?q=magento+sucks |
kui nii otsima hakata, siis sakib kõik siin maailmas ...
_________________ teostan töid : magento |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pronto
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.03.2006
|
18.12.2012 16:49:10
|
|
|
Nii see on -- kui piisavalt otsida leidub pori igale seale. Kusjuures ma muide vaatasin paar esimest lehte läbi mida otsing andis: läbivaks teemaks oli hädaldamine, et Magento nõuab kompetentsi mida kirjutajatel polnud ja see tundus uskumatult ebaõiglane.
_________________ Magento arendused |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maniisama
HV kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
19.12.2012 00:47:43
|
|
|
| pronto kirjutas: |
| Magento nõuab kompetentsi mida kirjutajatel polnud ja ... |
täiendaks siis natuke ja mainiks, et magento puhul tuleb arvestada oluliste väljaminekutega (mitte sadades eurodes) ja seda mitte ainult käivitamise faasis vaid ka edaspidi, kui soovid et asi ikka töötaks. Ei saa soovitada lihtsamale riidepoele, kui just riided rahast pole. Mis puutub serveri nõudmistesse siis on see seotud tõesti, nagu sealt lingilt võib leida mõnest artiklist- liialt palju auru väljalaskmisele lihtsa tellimuse vormistamisel. Mul vanaema ka ei käinud kahuriväega kartulimardikaid põllul hävitamas, vaid ikka võttis lapselapsed appi. See magento haipimine on rohkem omale töö leidmise moodi- sest üks mõistlik firma, ma mõtlen väikefirmasid, kelle jaoks see CE on mõeldud, siiski ei suuda seda reaalselt nullist üles panna, hallata ja töös hoida ilma kõrvalise (suht kuluka) abita.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
19.12.2012 09:59:05
|
|
|
| maniisama, ma ei suuda küll välja mõelda, millist kõrvalist abi oleks vaja Magento töös hoidmisel. Kui poe haldaja on enda jaoks aabitsatõed selgeks teinud (mida iga e-poe haldur tegema peaks, sõltumata sellest, mis platvormile pood on ehitatud) Kahjuks on nähtud palju kaupmehi, kes arvavad, et "ma tellin omale e-poe, see pannakse püsti ja siis mul ei ole endal midagi vaja selle haldamisest ning kasutamisest teada, vaid ainult raha taskusse lükata." Paraku nii see asi ei käi.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maniisama
HV kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
19.12.2012 15:15:52
|
|
|
| raitl kirjutas: |
| Kahjuks on nähtud palju kaupmehi, kes arvavad, et "ma tellin omale e-poe, see pannakse püsti ja siis mul ei ole endal midagi vaja selle haldamisest ning kasutamisest teada, vaid ainult raha taskusse lükata." Paraku nii see asi ei käi. |
see "vaid ainult raha taskusse lükata" käib rohkem nagu nende kohta, kes asja üles panevad ja siis tellija jätavad probleeme poe administreerimisel lahendama, õigem oleks öelda tegelikult, et kliendid hakkavad probleemide leidmisel e-poe pidajat saamatuks pidama. Egas haldaja ei pea ju iga tunni tagant proovitellimusi tegema ning kõikvõimalikke transpordi-, makse- jne viiside kombinatsioone higi- ja verehinnaga läbi proovima, et teada saada- mingi asi ikkagi ei tööta! Eile töötas, täna jälle ei tööta.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
19.12.2012 15:46:50
|
|
|
| maniisama, enamasti, kui lasta pood kompetentsel inimesel/firmal püsti panna, siis mainitud probleeme hiljem ei teki. Ise põlve otsas nokitsedes, või naabrimehe pojal, kellel "kuldne pea" õlgadel asja teha lastes võib igasuguseid huvitavaid anomaaliaid kohata.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gynterk
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2004
|
19.12.2012 20:23:49
|
|
|
Lp raitl ja maniisama jt!
Mõlemal Teil on natuke õigus, aga natuke ka mitte. Veebipoe puhul (vahet pole, kas see on Magento, Prestashop või mis iganes tarkvara peal), ei saa kunagi ette näha seda, kas tulevikus tekib probleeme või mitte ja seetõttu tuleb ette, kus veebipood vajab, kas nüüd mitte just pidevat, aga küll perioodilist tehnilist administreerimist seoses külastatavuse kasvuga. Sellega tuleb tihti võtta kasutusele võimsam majutuspakett (või lausa VPS või privaatserver) ja tarkvara või serveri seadistuste poole pealt tuleb tegeleda nii koodi kui ka andmebaaside optimeerimisega. VPS/privaatserveri puhul on see loomulikult lihtsam, st siis on serveriadministraatoril võimalik vabalt valida kärmem veebi serveerimise tarkvara (nt Apache asemel Nginx + PHP-FPM jms) ning kasutada erinevaid cache lahendusi, mäluketta kasutamist andmebaaside ajutiste tabelite ja tarkvarapoolse (nt Magento var/ kataloog) cache jaoks jpm.
Juhul, kui tegemist on tõesti nn vanaema käsitööpoega st külastatavus on üpriski väike, siis antud optimeerimisi ei ole mõistlik teha, sest need tähendaksid kindlasti tellijale lisa väljaminekuid. Samuti on tavaline virtuaalserver tunduvalt odavam kui VPS pakett, privaatserveritest rääkimata. Probleem tekib siis, kui vanaema muutub maailmakuulsaks käsitöökunstnikuks
Suure külastatavuse puhul tahab ükskõik, mis e-poe tarkvara tõsiselt käehoidmist (tean omast kogemusest), tuleb erinevate serververitarkvara seadistustega katsetada, jooksutada koormusteste jms, et leida optimaalsed seadistused antud riistvaratingimuste jaoks. Samuti ei tohi keerata nn kõiki kraane lahti, sest siis on tulemuseks see, et lehel on korraga 1000 külastajat ja mitte keegi neist ei saa ühtegi tellimust teha. Samuti tuleb arvestada sellega, et kui tellija teeb kampaania, siis külastatavus võib kasvada ja seda väga palju. Oleks ju piinlik, kui keset kampaaniat kogu pood koormuse all ära sureb.
Seetõttu tuleks esimese punktina kindlaks teha, mida täpselt tarvis on ja kui kiire on äri eeldatav kasv. Samuti soovitan kindlasti ise proovida erinevaid e-poe tarkvarasid, tihti on olemas juba tarkvara enda kodulehel mingisugused demo versioonid, aga vajadusel on võimalik need alati majutusteenusepakkuja juurde üles panna ja seal ise neid testida. See, kui keeruline tarkvara tundub, on ikkagi kasutaja enda otsus. Mõni saab kõigega hakkama.
Soovitan, kindlaks teha, mis võimalustega tarkvara tarvis ja võtta nt Wikipediast sellelt ja/või tollelt lehelt ette ports tarkvara ja need järgi proovida. Alates paigaldamisest kuni reaalse kasutamiseni (sh tarkvara proovimine külastajana).
Igal juhul, edu e-poe pidamisel!
viimati muutis gynterk 25.02.2013 23:15:14, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maniisama
HV kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
19.12.2012 21:26:09
|
|
|
| raitl kirjutas: |
| maniisama, enamasti, kui lasta pood kompetentsel inimesel/firmal püsti panna, siis mainitud probleeme hiljem ei teki. Ise põlve otsas nokitsedes, või naabrimehe pojal, kellel "kuldne pea" õlgadel asja teha lastes võib igasuguseid huvitavaid anomaaliaid kohata. |
ja vägagi "kompetentne firma" on, isegi siin teemas on kommenteerinud nende esindaja
(ja töötab VPS ja ka Apache asemel Nginx ja VPS pole just 256Mb vaid 2Gb ja külastatavus on alla 100 per/day)
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
21.12.2012 20:05:08
|
|
|
poe haldus ei ole ainult tellimuste vastu võtt, toodete lisamine ja toodete välja saatmine - see on ainult üks asi.
Edasi on aga tarkvara uuendamine - ärge tulge ütlema, et kui korra asi püsti pandud, siis mis seal enam uuendada - näen ühte poodi hetkel, kus "spetsialistid" panid selle üles ja solkisid koodi nii ära, et mul on kulunud pool aastat aru saamiseks, mis ja kus nad midagi tegid. Tänu sellele ei saa ka uuendust ette võtta. Ja sellega seoses on väga palju probleeme, mida hetkel tuleb otse koodis kiiresti parandada kasvõi smartposti automaatide lisamine, mis on läbi ussi ***** lahendatud. Kuid põhjaliku uuendust aktiivsel müügi perioodil pole mõtet teha.
Täiendavate lisamoodulite paigaldus ja häälestus vastavalt kliendi soovidele.
Teema muudatused - ka neid tuleb tihti teha - tegu võib olla pisikese muudatusega, kuid ikka tööga, mida on vaja teha - näiteks mõni graafika element välja vahetada vms
Konsulteerimine ja lahenduste leidmine SEO ja kasutusmugavuse teemadel
jne jne
Ja need peale esimest lauset olevad asjad ei ole jõukohased sellele inimesele, kes suudab häda pärast tooted poodi sisestada ja kategooria teha ja tellimusi hallata. See töö tuleb kas sisse osta või peab olema omal inimene, kes sellega toime tuleb.
Ja kui need tööd sisse ostetakse ja need väga kalliks on osutunud, siis ongi sellised kentsakad poed turul, kus palju häirivaid elemente ja vananenud infot ja üldse vanad platvormid kasutusel - sest inimesed suudavad ainult tooteid lisada, kuid muu asjaga nad toime ei tule.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
perenoel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.05.2004
|
22.12.2012 01:15:28
|
|
|
| Spott kirjutas: |
Ja kui need tööd sisse ostetakse ja need väga kalliks on osutunud, siis ongi sellised kentsakad poed turul, kus palju häirivaid elemente ja vananenud infot ja üldse vanad platvormid kasutusel - sest inimesed suudavad ainult tooteid lisada, kuid muu asjaga nad toime ei tule. |
Aga see on siis puuduliku kasutajakoolituse viga. Iga tellimusel tehtud veebiprojekti juurde peab ju ilmtingimata kuuluma ka mingisugune kasutaja väljaõpetamine, olgu see siis korraldatud füüsiliselt kohtudes, Skype'i kasutades või PDF ja video tutoriale kasutades.
Ja kes on odava hinnaga pooliku asja ostnud (ilma koolituseta) - siit ju hea idee hakata seda koolitust hädasolijaile pakkuma!
_________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
22.12.2012 18:49:17
|
|
|
kasutajakoolitus inimesele, kellele tuleb puust ja punaseks ette näidata, kuidas ta saab hiirega lohistades toote positsiooni kategoorias muuta - koodis muudatuste tegemise kohta. Edu sellele koolitajale....
Minu seisukoht, et kasutajakoolitus peab hõlmama neid asju, kuidas poodi käigus hoida. Power user osa kõiki muid toiminguid, mida saab teha üldse poe backoffices. Kuid kuidas mingeid vigu koodist otsida, kuidas uusi asju lisada, kuidas teostada poe täielik upgrade jne - see ei ole enam kasutajakoolitus.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
perenoel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.05.2004
|
22.12.2012 20:26:07
|
|
|
| Spott kirjutas: |
kasutajakoolitus inimesele, kellele tuleb puust ja punaseks ette näidata, kuidas ta saab hiirega lohistades toote positsiooni kategoorias muuta - koodis muudatuste tegemise kohta. Edu sellele koolitajale....
Minu seisukoht, et kasutajakoolitus peab hõlmama neid asju, kuidas poodi käigus hoida. Power user osa kõiki muid toiminguid, mida saab teha üldse poe backoffices. Kuid kuidas mingeid vigu koodist otsida, kuidas uusi asju lisada, kuidas teostada poe täielik upgrade jne - see ei ole enam kasutajakoolitus. |
Täitsa nõus, koodi muutmist tavaliselt netipoodnikult küll oodata ei saa. Ma pidasin ikkagi silmas seda, et kasutaja suudaks oma poodi ja selles olevat infot igatepidi hallata, plokke ringi tõsta ja ka näiteks jooksvad tarkvara update'id ära teha.
_________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
22.12.2012 20:48:34
|
|
|
alates plokkide ümber tõstmisest peab olema juba power user ja enamikel poodidel sellist inimest pole.
Jooksvaid uuendusi jätta tavakasutaja teha on aga tõsine rumalus. Kui inimene ise suudab poe paigaldada - siis on loomulik, et ta suudab sellega toime tulla. Kuid suurem enamus pole siiski nii arvuteid jagavad - see on tõsi. Lihtsalt näen oma klientidest seda väga palju. Samas müüvad nad hoopis rohkem, kui mina oma poe kaudu - sest nemad oskavad seda marketingi paremini. Ehk iga üks jäägu oma liistude juurde
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DicesOf
HV vaatleja
liitunud: 24.02.2008
|
28.12.2012 13:29:01
|
|
|
Sai siin ka suvel enda esimene veebipoe projekt vastuvõetud ning nagu oli karta, siis reaalne töömaht
muutus plaanitust tublisti suuremaks. Peamiseks probleemiks kujunes välimuse kohandamine enda
loodud disainile. Rääkimata siis mõningatest kasutajakogemuse aspektidest.
Ehk siis toore mootorina töötavad nad suuretõenäosusega kõik aga kui oleks vaja painutama hakata,
siis peab tihtilugu naeruväärselt sügavale kaevuma, avastades siis, et sulle vajaliku html-i väljastamiseks
peabki hakkama mitte väga ilusaid semantilisi vigureid tegema.
Teine probleem tekkis checkoutiga, vaatad peale ja mõtled, et miks küll keegi asja nii lahendas?
Võiks vabalt kaks sammu vahelt ära võtta, aga kuidas?
Hästi läheb leiab probleemile lahenduse, kui mitte, siis see ajakulu ei ole seda jällegi väärt.
Mis puudutab valuutat, transpordikulusid jms, siis tavaliselt tehakse ette mingid mallid, ala tüüpilised maksevõimalused ja kullerid.
Kuna aga riigiti need erinevad, siis ei ole üldsegi võimatu situatsioon, et oled jälle otsapidi text-crawleris.
Ei ole arusaanud miks ei võiks admini poolel olla selline variant, kus ehitad endale sobiva makse/transpordi ahela ja
paned ise väärtused, mitte ei hakkama muutma olemasolevaid.
Olgu öeldud, et kasutasin MarketPressi, mis on siis WordPressi plugin. Kuigi probleeme oli, siis võrreldes
mõne teisega kasutasid nad päris hästi ära wordpressi hookide loogikat ning ka admini poolne interface oli viisakas.
Samuti kahtlaseid anomaaliaid peaaegu, et ei olnud. Teatud kvaliteet oli olemas aga tiba toores veel. Järgmine kord prooviks midagi muud.
Sai katsetatud ka Magentot, aga kui peale 15min installi protsessi leidis, et mingi andmebaasi säte ei kõlba, siis see oli jube kerge vihje,
et lihtsa veebipoe jaoks on tegemist ilmselge overkilliga.
Ühesõnaga lihtsalt väike jutt veebipoe loomise kogemusest custom disainile. Paistab, et põhiliselt pannakse rõhu funktsionaalsusele,
aga kujunduslikule paindlikusele eriti mitte.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sixten
HV Guru
liitunud: 14.12.2002
|
22.01.2013 17:53:22
|
|
|
Proovisin Magentot ja Prestashopi installida kahele erinevale domeenile ja erinevatesse serveritesse. Kõigidel kordadel viskab sellise errori: PHP extension "mcrypt" must be loaded.
Mida teha tuleb ? Väga ei jaga seda asja
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
22.01.2013 17:55:31
|
|
|
mcrypt extensioni pead PHPle lisama.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sixten
HV Guru
liitunud: 14.12.2002
|
01.02.2013 23:48:23
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| mcrypt extensioni pead PHPle lisama. |
Sellest ma saan aru aga kuidas, mida, mismoodi ?
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
adept+
HV vaatleja
liitunud: 09.09.2003
|
08.02.2013 19:37:14
|
|
|
Mis takistused PrestaShopiga täpsemalt tulevad kui kasutusele võtta rohkem kui üks valuuta, rohkem kui üks keel ja rohkem kui üks riik?
| pronto kirjutas: |
PrestaShop on täpselt vastupidise eesmärgiga. Tegemist on millegagi, mis sobib suurepäraselt mees ja koer tüüpi firmadele. Sellel on hulgaliselt piiranguid, kuid selle haldamine on lihtne, selle õpib kiiresti ära ning seda on võimalik põlve otsas kõpitseda. Kui Magento eeldab, et juurutaja oleks spetsialist, siis PrestaShopiga saab hakkama enam vähem igaüks. Kuid nagu ma ütlesin -- probleemid tekivad kohe siis kui kauplus hakkab võtma tõsisemaltvõetavaid mõõtmeid (skaleeritavus), kus kasutusel on rohkem kui üks valuuta, rohkem kui üks keel ja rohkem kui üks riik. Kas on PrestaShop vähem kohendatav, ehk siis sellel platvormil tehtud kauplused on suuresti isikupäratud (ma ei räägi siin, et unikaalsus võimatu oleks, lihtsalt enamasti ei ole tehtav pingutus küünlaid väärt). |
Mis see tähendab, kas seda, et tarkvara versiooni uuendus tuleb ise peale? Kuidas seda saab - kas/mis lisaprogrammi peab ostma?
| Spott kirjutas: |
| vajaliku liidesega enamus ma arvan. PrestaShop on igatahes küll XML-iga uuendama pandud. Kuid see ei ole standardlahendusena kohe sees. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zlenard
HV kasutaja
liitunud: 04.07.2008
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tauri999
HV vaatleja
liitunud: 17.04.2013
|
21.04.2013 15:58:07
Prestashop vs Opencart |
|
|
| Olen uurinud foorumeid ja silma on jäänud need kaks nime. Kahjuks ei oska ise otsustada kumb ikkagi parem on. Soov oleks teha koduleht võimalikult väikeste kulutustega, kuid hallata võiks ikka mugav olla ja välja ka väga kole ei tohiks näha. Kumba teie pooldate ja miks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
danny
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.01.2006
|
22.04.2013 09:00:48
|
|
|
Olenevalt vajadusest mida sa ootad e-poelt.
Opencartil on võimalusi veidi vähem, lisamoodulid on odavamad. Prestashopil võimalusi rohkem, aga lisamoodulid on kallimad. Pangalingid, paki saatmisvõimalused Eesti omad on mõlemile olemas ja sama hinnaga.
Sisuhaldus on mõlemil lihtne.
Kumb neist parem on ei teagi öelda, siinkohal ongi tähtis milda ootad e-poelt endalt. Mõlemil sisuhaldusel on demod olemas nii frontend kui backend, uuri neid lähemalt ja anna oma hinnang ise. Kellele ema, kellele tütar.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
22.04.2013 14:35:43
Prestashop ja kassa laohaldus |
|
|
Oskab keegi öelda, millise kassasüsteemiga on kõigelihtsam/odavam Prestashoppi siduda?
Olukord selline, kus olemas on Prestashopil põhinev e-pood ning sinna kõrvale on vaja füüsilisele poele kassa+laohaldus nii, et e-pood ja füüsiline pood oleks sünkroonis
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
22.04.2013 15:31:36
|
|
|
Kodumaine Erply pakub Prestashopi integratsiooni küll pealiskaudsel vaatlusel näiteks.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
22.04.2013 21:26:03
|
|
|
Tänud - endal jäi millegipärast kahe silma vahele
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
duplex
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.10.2002
|
24.04.2013 20:21:41
|
|
|
| Magnetost niipalju, et üsna tagasihoidliku kaubavalikuga e-pood ja maht on kasvanud ligi 4gb peale, andmebaas ligi 500mb. Pood on ressursinõudlik. Magnetot on hea kasutada eraldiseisvas serveris.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
24.04.2013 22:03:19
|
|
|
| duplex, ega juhuslikult näiteks logimine aktiivne pole ning logipuhastamine maas? Või siis on arusaamad tagasihoidlikust kaubavalikust meil erinevad. Näiteks 5000 tootega, 2000 registreerunud kliendiga, 2 eraldi domeenidel poega ning kokku 13 poevaatega (keelega) poe full backup (failid+andmebaas) on 2.1GB
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi©
Piiratud kasutaja

liitunud: 28.08.2006
|
26.07.2013 13:44:10
|
|
|
Oskab keegi soovitada html ja javascript koodi encryption tooli ?
_________________ Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
1 :: |
328 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
26.07.2013 14:51:43
|
|
|
HTML ja JavaScript tuleb ju igal juhul brauseris lahti pakkida. "Krüpteerimisega" lööd ainult esimese ringi lolle lapsi tagasi. Vähegi huvi tundev tegelane pakib krõbinal kõik lahti niikuinii, sest kõik info on tal selleks olemas. Seega, kas on mõtet üldse vaeva näha?
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maniisama
HV kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
31.08.2013 14:49:36
Re: Prestashop ja kassa laohaldus |
|
|
| dud66 kirjutas: |
Oskab keegi öelda, millise kassasüsteemiga on kõigelihtsam/odavam Prestashoppi siduda?
Olukord selline, kus olemas on Prestashopil põhinev e-pood ning sinna kõrvale on vaja füüsilisele poele kassa+laohaldus nii, et e-pood ja füüsiline pood oleks sünkroonis |
.. hetkel on arendamisjärgus laosüsteemi sidumine prestashopiga- katsejäneseks on päris tuntud firma, kes seda lao- ja kassasüsteemi kaua on kasutanud.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sixten
HV Guru
liitunud: 14.12.2002
|
15.10.2013 14:00:04
|
|
|
Oletame, et mul on umbes 20 000 erinevat toodet ning oleks vaja siduda ka kassasüsteemiga NOOM, et kui füüsilisest poest on asi müüdud ja NOOM programmist maha võetud, siis näitab ka e-poes, et toodet ei ole enam. Kas sellise asjaga mõni wordpressi süsteem saab hakkama ? Ilmselgelt peaks olema nii, et leht jookseks normaalselt, mitte ei laeks mitu minutit.
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tanel98
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2006
|
27.10.2013 22:59:27
|
|
|
Halo,
küsimus suurele ringile.
Kas mõni või koguni äkki rohkem kui mõni e-poe valmistarkvara pakub ka sellist võimalust, kus kasutaja saab luua oma nn profiili ja siis sinna alla panna tooteid müüki.
st. Nt muusik loob oma konto ja paneb oma trackid sinna ülese. Admin saab siis loomulikult redigeerida, kategooriaid luua jne.
Makse läheks leheomanikule ja sealt omakorda kantaks artistile. Aga see viimane osa pole nii oluline.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kermit
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2011
|
17.11.2015 14:32:25
|
|
|
Hea, et see teema siia kunagi on loodud.
Öelge palun, milline platvorm oleks kõige mõistlikum valik, kui e-poe põhifunktsiooniks oleks multi-vendor. Ehk siis kasutaja tuleb lehele, registreerib end ja paneb oma kolinad müüki ja keegi siis ostab selle ära. Et see süsteem funktsioneeriks korralikult. Idee kohaselt saaks seal ka kohe kaardiga maksta ja transport valida (pmst nagu osta.ee toimib).
_________________
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|