Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  WAZE 4.x - tasuta community based navi nutikatele märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 81, 82, 83  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 28.03.2018 22:51:46 vasta tsitaadiga

Olaf kirjutas:
Olaf kirjutas:
Mis värk sellega on, et viimasel ajal kuvatakse kaarti viitega? Sõidan ristmikust mööda umbes 30m - 40m ja alles siis on kaart ristmikuga kohati.

Häälega navigeerimisel võõras linnas eriti tobe, sest tegelikult õigest ristmikust on kerge mööda sõida ja tänu kaardi viitele alles järgmisest ristist ära keerata.

Telefoniks Iphone 7 ja Waze'i viimane versioon. Navigon ja muud tarvkarad on samal ajal täpsed. thumbs_down.gif

Ebameeldiv, väga ebameeldiv.

Viis kuud möödunud, kuid paranenud ei ole midagi. Iphone 7 kuvab siiani kaarti viitega ja proovitud on kahte erinevat Iphone'i. thumbs_down.gif
Tundub, et mida suurem on kiirus, seda suurem on viide. 30km/h sõites näitab enamvähem täpselt, kuid maanteekiirustel on oluline viide sees.


Pane see Waze "debug" GPS-i nool ##@rawgps tööle ja tee oma ekraanist video ja jaga seda. https://wiki.waze.com/wiki/Search_codes

Endal iPhone 5S, viimane Waze. Mingi mõistlik viide on ka sees, kuid sellist viidet, et linnas sõidad ristmikust mööda, sees ei ole

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2018 09:07:53 vasta tsitaadiga

rex,
Olaf räägib iPhone versioonist. Mina rääkisin Android versioonist.
Minu S7 EDGE puhul küll hilinemist enam märgata ei ole juba paar kuud.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Olaf
 
Olaf

liitunud: 14.11.2003




sõnum 29.03.2018 09:31:27 vasta tsitaadiga

ksl, mis asi on sinu jaoks mõistlik viide? Võta kõrvale Google Maps või Navigon, siis seal pole üldse silmale nähtavat viidet.
Ent minu jaoks on näiteks 20m suur viide, sest linnas võivad tänavad sisuliselt kõrvuti olla.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2018 10:12:12 vasta tsitaadiga

... minu praktikas, kui mingi selline viide tekib, siis tuleneb see pigem GPS-signaalist ja kui siis tõepoolest on ka programmil endal mingi väike kiix, siis see kindlasti võimendab algset probleemi. Ma muidugi nii 1:1 kunagi kaarti ei jälgi ja üritan luua juba eelnevalt mingi ettekujutuse, kuhu suundun, seega võib-olla saavad sellised iseärasused vähem tähelepanu ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 29.03.2018 14:44:25 vasta tsitaadiga

Waze ei ole hetkel selliselt (Androidil vähemalt) nii tehtud, et ta reaalajas asukohta näitaks. Alati on väike viide sees. Tõsi, vahepeal oli korralik segadus kui mingil põhjusel see viide eriti suureks läks.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2018 18:46:37 vasta tsitaadiga

Kõik navisoftid siluvad tegelikult kõvasti trajektoori ja ennustavad mingil määral su liikumist ette. Pluss kleebivad sind tee peale. Mäletan veel, kui iPhone'ile ühtki ametlikku navi ei olnud (oh seda rõõmu, kui iOS 3 tõi ametliku navitoe ja Navigon välja tuli) ja Cydiast sai miski Offline Maps'i vms. Sellel kargas asukohta tähistav nooleke ikka päris korralikult kord metsa, kord põllule. Ja nii ta tegelikult NMEA data järgi teebki mobla suht pisikese, sita ja kahtlasse kohta suunatud GPS-antenniga. Eriti veel kõrgemate majade vahel. Soft lihtsalt silub ja ennustab tugevalt.

Üks nüanss veel: kallimate autode selektiivklaasid (need, mis polaroididega vaadates sinakalt sillerdavad) toimivad Faraday puurina. Mõnel on ainult esiklaas, mõnel kõik. Võivad korralikult nii GPS kui GSM levi maha tõmmata.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 29.03.2018 18:53:52 vasta tsitaadiga

Olaf kirjutas:
ksl, mis asi on sinu jaoks mõistlik viide? Võta kõrvale Google Maps või Navigon, siis seal pole üldse silmale nähtavat viidet.
Ent minu jaoks on näiteks 20m suur viide, sest linnas võivad tänavad sisuliselt kõrvuti olla.

20 meetrit linnakiirusel on väga aktsepteeritav (selle maa läbid pisut üle sekundi). Kui õigesti mäletan, siis waze vist uuendas iga 0,5s tagant noole ikooni vastavalt reaalsele asukohale, mis GPS-ilt saadakse.
Kui palju on reaalselt paralleeltänavaid, kus vahe väiksem kui 20m?
Minu meelest hoiatab waze tekstina väga sobilikult ette kui on vaja mingit pööret teha ja pöörde jaoks peaks kiirus olema juba sellisel tasemel, kus 20m viidet enam sisse ei tohiks tulla.

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 30.03.2018 01:04:32 vasta tsitaadiga

ksl kirjutas:
Olaf kirjutas:
ksl, mis asi on sinu jaoks mõistlik viide? Võta kõrvale Google Maps või Navigon, siis seal pole üldse silmale nähtavat viidet.
Ent minu jaoks on näiteks 20m suur viide, sest linnas võivad tänavad sisuliselt kõrvuti olla.

20 meetrit linnakiirusel on väga aktsepteeritav (selle maa läbid pisut üle sekundi). Kui õigesti mäletan, siis waze vist uuendas iga 0,5s tagant noole ikooni vastavalt reaalsele asukohale, mis GPS-ilt saadakse.
Kui palju on reaalselt paralleeltänavaid, kus vahe väiksem kui 20m?
Minu meelest hoiatab waze tekstina väga sobilikult ette kui on vaja mingit pööret teha ja pöörde jaoks peaks kiirus olema juba sellisel tasemel, kus 20m viidet enam sisse ei tohiks tulla.
Vähemasti Androidis on NMEA update rate 1 sekund.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 30.03.2018 16:48:11 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
ksl kirjutas:
Olaf kirjutas:
ksl, mis asi on sinu jaoks mõistlik viide? Võta kõrvale Google Maps või Navigon, siis seal pole üldse silmale nähtavat viidet.
Ent minu jaoks on näiteks 20m suur viide, sest linnas võivad tänavad sisuliselt kõrvuti olla.

20 meetrit linnakiirusel on väga aktsepteeritav (selle maa läbid pisut üle sekundi). Kui õigesti mäletan, siis waze vist uuendas iga 0,5s tagant noole ikooni vastavalt reaalsele asukohale, mis GPS-ilt saadakse.
Kui palju on reaalselt paralleeltänavaid, kus vahe väiksem kui 20m?
Minu meelest hoiatab waze tekstina väga sobilikult ette kui on vaja mingit pööret teha ja pöörde jaoks peaks kiirus olema juba sellisel tasemel, kus 20m viidet enam sisse ei tohiks tulla.
Vähemasti Androidis on NMEA update rate 1 sekund.

Kontrollisin ka iPhonel ekraanivideot ja on samamoodi sekund see uuendamine, kuid hirmsat viidet, mis segaks pöördeotsuste tegemisel ei suutnud välja meelitada.

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.03.2018 18:17:04 vasta tsitaadiga

Segavat viidet pole viimasel ajal täheldanud, küll aga on Waze paar korda suutnud satelliidid ära kaotada. Nii põhjalikult, et ükski äpp ei leia GPSi järgi enam asukohta. Ei aita restardid ega miski. Viimati esmaspäeva õhtupoolikul. Panin lõpuks Locus Mapi käima - seal satelliitide monitor sees. Jupp aega näitas tühja taevalaotust ja siis hakkasid satelliidid ükshaaval tasapisi pildile tagasi tulema, kuni kõik jälle toimis. Tundus, et GPSil polnud aimugi, mis maailmajaos asun, kuigi mastide järgi näitas enam-vähem õiget kohta.

Arvan, et sain eile ka põhjusele jälile. Mingil hetkel märkasin, et kell näitab tund varasemat aega ja ma asun kohas nimega Gaborone ning õues 26 kraadi sooja icon_biggrin.gif. Hiljem guugeldasin, et see Botswana pealinn... Lõuna-Aafrikas. Sellega vaid nii palju ühist, et asume samal meridiaanil ja mõlemal sini-must-valge lipp... icon_lol.gif Aga miks üldse selline asi juhtub, on mõistatus.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2018 00:38:08 vasta tsitaadiga

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest sellega saad enda telefoni agps-i restartida ja tõmbab kiirelt sateliitide asukohad telefoni ning taastab ühenduse. Mul vanasti sonyga oli mingi kepp, suht tihti juhtus, et otsis muidu mingi 30 minutit kuni asukohta suutis täpselt kuvada. (ka täiesti lagedal keset põldu) Sellega kiirelt reset aps-le ja kohe toimis.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 01.04.2018 18:33:47 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest sellega saad enda telefoni agps-i restartida ja tõmbab kiirelt sateliitide asukohad telefoni ning taastab ühenduse. Mul vanasti sonyga oli mingi kepp, suht tihti juhtus, et otsis muidu mingi 30 minutit kuni asukohta suutis täpselt kuvada. (ka täiesti lagedal keset põldu) Sellega kiirelt reset aps-le ja kohe toimis.
thumbs_up.gif Peab vist hakkama vaatama jah. Midagi anomaalset toimub... Eile olin juba Indias. Kusjuures Waze toimis täiesti normaalselt vahetult enne seda. Märkasin, kui olin just autost tuppa tulnud. icon_eek.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2018 09:13:07 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
salatoimik kirjutas:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest sellega saad enda telefoni agps-i restartida ja tõmbab kiirelt sateliitide asukohad telefoni ning taastab ühenduse. Mul vanasti sonyga oli mingi kepp, suht tihti juhtus, et otsis muidu mingi 30 minutit kuni asukohta suutis täpselt kuvada. (ka täiesti lagedal keset põldu) Sellega kiirelt reset aps-le ja kohe toimis.
thumbs_up.gif Peab vist hakkama vaatama jah. Midagi anomaalset toimub... Eile olin juba Indias. Kusjuures Waze toimis täiesti normaalselt vahetult enne seda. Märkasin, kui olin just autost tuppa tulnud. icon_eek.gif


Selline jama võib olla seotud mastide ja/või wifi access pointide andmebaasiga. Kui telefon üritab asukoha määrata mastide või wifi võrgu asukoha järgi ning sa oled masti või wifi küljes, mille kohta nende andmebaas ütleb, et see asub Indias - siis järelikult oled Indias icon_smile.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-KRANTS-
vitamiinidiiler
-KRANTS-

liitunud: 19.11.2005




sõnum 02.04.2018 17:04:19 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Mis see kokku jooksmine tähendab?
Minul on sinu väljatoodud kohtades kõik hästi siiani olnud.

Et kiilub pilt ja kiirus kinni. Tööle saab tagasi ainult protsessi killides (mingi samsungi halduriga).

_________________
Kui keegi mandariini tahab, siis helistab icon_smile.gif

Ühendust saab siin: https://www.facebook.com/groups/1953700414852281/
Kommentaarid: 364 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 243
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2018 10:45:52 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Vahepeal on tulnud rida uuendusi (4.37.1.0) aga landscape'i ikka kasutada ei saa. Plärakas on ikka vasakus üleval nurgas ja kogu kaart on nihutatud paremale. Võiks ju menüüs olla võimalik valida kas kuvatakse juhiste kasti kaardil või mitte. Olen proovinud igat uut versiooni aga läheb peale tagasi versioon 4.31.0.2 thumbs_down.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2018 14:40:13 vasta tsitaadiga

Varasemalt oli enamasti nii, et kui waze'is kohalejõudmise aega tahtsin jagada siis andis valikusse ainult waze'is lisatud sõbrad (3 tk mul).
Viimasel ajal aga viskab kuidas juhtub, vahel ainult need 3, vahest aga terve mu kontaktide loetelu ja siis üritab saata sms'ga, mitte äppisisese teatena.

Kas on kuskil mingit seadistust, et annaks saabumisaja saatmisel adressaatide valikusse vaid waze lisatud sõbrad?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 09.05.2018 21:43:44 vasta tsitaadiga

Mingi kloun oli eile Gonsioris tee juba raadiomaja eest sulgenud, waze juhatas imelikke kõrvaltänavadi pidi linna, õnneks ignoreerisin ja läksin otse...
Ongi nii, et lihtsalt mingi vend paneb tee kinni äpp hakkabki mujale suunama?
Kuidagi reportida ei saa seda valet sulgemist?

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 09.05.2018 23:47:54 vasta tsitaadiga

Päris nii lihtsalt sulgemine ei käi telefonirakendusega. Selleks peab väga palju kasutajaid seda tegema.
Reportida saab kaardiviga samast kohast kus muid asjugi. Seekord oli ehitaja graafikust maas ja Waze'i sulgemised ette planeeritud.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 11.05.2018 06:28:28 vasta tsitaadiga

Ei seal on mingi nimi ka kes sulges, mikupoiss vms. Nüüd on siis hotelli kõrvalt kinni ja jupp gonsiorit kah... Ajuvaba.
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 11.05.2018 10:19:06 vasta tsitaadiga

Lahti on kõik nüüd ju.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mar6o
HV kasutaja
mar6o

liitunud: 17.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2018 18:42:29 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi veel Android Auto ja Waze’iga see jama, et sihtkohta otsides ei suuda teed arvutada? Jääb “Calculating route” peale pidama (kaart all küll jookseb).

Imelikuks teeb asja see, et Favouritsidest sihtkohta valides töötab kenasti...
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004




sõnum 20.05.2018 12:33:00 vasta tsitaadiga

Täpselt sama jama, lisaks tean veel vähemalt ühte kasutajat sama probleemiga. Õigem oleks öelda, et ma ei tea kedagi, kellel see töötaks icon_smile.gif
_________________
- censored -
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 234
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2018 16:45:55 vasta tsitaadiga

Ise kasutan mirrorlinki lahendust aga see vist ei ole päris android auto. Seal töötab küll teekonna arvutus kiiresti.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2018 21:49:46 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal järjest tihemini kalab jah. Favorites alt valides on kõik ok, niisama otsides jääbki rõngast keerutama.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 23.05.2018 22:51:28 vasta tsitaadiga

iir kirjutas:
Ei seal on mingi nimi ka kes sulges, mikupoiss vms. Nüüd on siis hotelli kõrvalt kinni ja jupp gonsiorit kah... Ajuvaba.

Mikupoiss on päris kõva taseme editor kui ma õigesti mäletan.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  WAZE 4.x - tasuta community based navi nutikatele mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 81, 82, 83  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.