Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Vanast CD/DVD lugeja korpusest -> HDD Silencer märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2011 20:21:31 Vanast CD/DVD lugeja korpusest -> HDD Silencer vasta tsitaadiga

Teen siis ühe lühikese ja lihtsa teema juurde ehk keegi soovib ka midagi sellist endale valmis meisterdada. Sai ostetud kangapoest kummipael, aga koju jõudes avastasin, et nii päris lihtne ei olegi seda ketast kuhugi riputada. Googeldades tuli päris palju valmisprodukte ja ühe mõistlikuma võtsingi endale šablooniks.

Nüüd ei jäänudki muud üle, kui oli vaja mõelda välja, kuidas sellest asjast koopia valmistada. Esimene mõte oli vana CD Drive lahti lammutada ja sinna sisse ehitada, nii saigi tehtud ja üllatuseks ei olnud see kuigi keeruline. Boonuseks olid seal kohe ka augud, et see hiljem korpuse sahtlisse kinni keerata. Töö protsessist küll pilte ei teinud aga usun, et igaüks taipab ka ise, mis tehtud on.

* Asi sai valmis tehtud rohkem selle tagamõttega, et hiljem on kõvaketast väga kerge koos sellega eemaldada ja kasvõi teise kasti üle tõsta. Lisaks on sedasi HDD kummide vahel piisavalt kõvasti kinni, seega pole probleem ka kasti transportida.

1) Lammutasin CD lugeja laiali, seejärel läksin ja lõikasin Dremeliga seda lühemaks, et augukohad kattuksid sahtlis ning, et saaks hiljem ka esipaneelile kattevõre ette tagasi.
2) Peale lõikamist muidugi viil ja liivapaber ning lihvisin kõik teravad ääred maha.
3) Võtsin ja puurisin kõik augud suuremaks, et oleks parem kummi läbi ajada. Samuti randid kenasti maha liivapaberiga.
4) Kummipaela läbi ajamine, siis sõlmed peale ja kuumaliimi veel igaksjuhuks takka, et hiljem pael kuidagi lahti ei tuleks.

Selline ta välja näeb, keskelt on kummid kokku tõmmatud kaablisidemega, jällegi kuumaliim selga, et ei jääks teravaid nurkasid.




Nii ta siis nüüd mul arvutis pesitseb.


Edu meisterdamisel. icon_wink.gif


viimati muutis biomehanik 01.03.2011 01:05:32, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Villemk2
HV veteran
Villemk2

liitunud: 10.11.2010




sõnum 28.02.2011 22:55:38 vasta tsitaadiga

ma just vahetasin tavalise hdd ajutiselt enda läptopi ketta vastu, midagi kuulda pole, ainult tuli vilgub thumbs_up.gif

mis kummi panid sinna täpsemalt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2011 23:21:24 vasta tsitaadiga

Villemk2 kirjutas:
ma just vahetasin tavalise hdd ajutiselt enda läptopi ketta vastu, midagi kuulda pole, ainult tuli vilgub thumbs_up.gif

mis kummi panid sinna täpsemalt?


Kummipael, muud nagu ei oska kosta. Ostetud sai Tartu Lõunakeskuse kangapoest. Maksis vist 0,95€ ja teda ikka jagus ja jäi üle kah. Venib suhteliselt palju.
Ehituselt on ta nagu patsikumm, väljast riide laadne materjal ja sees siis kumm.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2011 23:53:10 vasta tsitaadiga

ma kasutan selleks neid kumme, mida müüakse kontoritarvete poes...Ei tule nimi meelde tho... Mitmekordselt panna, siis on küllalt tugevad ja teevad oma töö ilusti ära.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaani8
HV kasutaja
jaani8

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2011 00:09:57 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
ma kasutan selleks neid kumme, mida müüakse kontoritarvete poes...Ei tule nimi meelde tho... Mitmekordselt panna, siis on küllalt tugevad ja teevad oma töö ilusti ära.


Rahakummi pead vast silmas, suur pakk alla € knopkas müügis. Endal suures arvutis HDD kummipatjade peal, töötab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2011 00:48:27 vasta tsitaadiga

Vot jah seda rahakummi mõtlengi.

Kummipatjade peal lahtiselt...njaa mul see välja ei veaks...vaja natuke transada ka seda ühest toast teise vahepeal icon_biggrin.gif

Aga see rakis on jah suht hea, peaks ka tegema mingi korralikuma, võibolla jälle rahakumme kasutades.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2011 01:14:39 vasta tsitaadiga

No vähemalt on tore, kui sai teemaga mingit mõtteainet juurde antud. Endal kulus ilmselt kõige kauem aega CD drive lõikamisega, kuna polnud korralikku rellakat võtta. Pidin tükk aega jebima odava oomipoe minidrelliga, hea et asi otsi ei andnud. Aukude üle puurimine oli juba kerge ja edasine töö oli pretty staight-forward action icon_cool.gif Eks võib kasutada või leiutada mis iganes kesta, kuhu kummid toppida, aga endal oli CD drive võtta käepärast ja sinna oli küll kerge ketast toppida/riputada. beer_yum.gif

* Varsti peaks ühe HDD juurde saama, kahju et enam katkiseid CD lugejaid ei vedele. icon_cry.gif Ilmselt leiutan endist kesta edasi ja üritan sinna 2 ketast ära mahutada mingi nipiga rippuma.


viimati muutis biomehanik 01.03.2011 01:18:07, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2011 01:16:02 vasta tsitaadiga

tahad cd lugeja korpust ? icon_biggrin.gif mul 1-2 tükki vedeleb, järgi tulemise vaev.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2011 01:20:13 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
tahad cd lugeja korpust ? icon_biggrin.gif mul 1-2 tükki vedeleb, järgi tulemise vaev.

Annan teada, kui peaks vaja minema thumbs_up.gif Keegi targem inimene võiks mulle natukene RAID teemal seletust anda, kui mahti on - oleks mõned küsimused. PS abil. icon_rolleyes.gif
Põhiline küsimus oleks, et kui mis raha eest oleks võimalik ka "toimiv" kontroller hankida, mis ka reaalselt performance juurde annab RAID0 režiimil. Endal hetkel lolli disaniniga emaplaat, RAIDi annab ainult panna eSATA ja internal sata kettaid.
Lühidalt, ei toimi RAID kahe internal SATA pordi vahel. Tuleks kasutusele võtta väline kõvaketas, ühendada see eSATA porti ja siis saab selle panna RAIDI ühe sisese kettaga. Sooviks ikka 2 sisest ketast omavahel RAIDI toppida. Mobo on P5K ja täpselt nii ongi ja nii räägib ka manual.


viimati muutis biomehanik 01.03.2011 01:24:21, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2011 01:20:17 vasta tsitaadiga

Minugipoolest, eks helistad siis. Hetkel nkn mul vajadust sellise asja vastu pole. Eks selleks ajaks, kui on vaja, vedeleb juba neid mul rohkem kh.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2011 14:09:57 vasta tsitaadiga

Palju see lahendus siis ka müra maha võtab?
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2011 14:14:13 vasta tsitaadiga

Chaza! kirjutas:
Palju see lahendus siis ka müra maha võtab?

Vähendab kõvaketta vibratsioonist tingitud müra. Ütleks, et olen tulemusega rahul, hetkel on vaid ventilaatorid need mis müra teevad.
Pole täpset müratesti teinud, aga varsti peaksin uue samasuguse HDD juurde saama, siis kavatsen testi läbi viia. Ehk siis sedasi kummidel ja originaal kinnitustega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vanaaegne
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2007




sõnum 02.03.2011 06:48:46 vasta tsitaadiga

Rahakummide peale ma kõvaketast küll ei riskiks riputada. Ma olen neid aastaid kasutanud tööriistakohvris kruvikarpide, kruvikeeraja + otsikute karbi jms "turvakummiks", et kohvrit avades äkitselt terve ilm peeni pudinaid täis poleks. Paraku on see kumm vahel ootamatult pooleks läinud (hiljemalt aasta jooksul) ja siis on tükk aega huvitav, et kruvid kokku nokkida. Nüüd panen 2 kummi ümber. Kui üks katki läheb, siis jõuab uue otsida, enne järjekordset vandumist.
Kui kõvaketas juhtub töötamise ajal alla prantsatama, siis on pahasti. Eriti veel siis, ketta kontrolleri plaadil midagi ära lühistab.
Neid kumme peaks siis kõva varuga panema ja paar korda aastas profülaktilise ülevaatuse tegema. Kui mõni sikutades katki läheb, siis ruttu välja vahetada.
Muide, kas selline riputamine ketta temperatuuri ei tõsta? Vanasti itimehed hakkasid sellise jutu peale riidlema, sest osa soojusest läheb ketta korpusest arvuti korpusele. Õhus rippuval kettal pole mingit "radikat". Raud on küll vilets soojusjuht aga abiks ikka. Kui 5,25-tollises augus on lisavent, siis pole probleemi. On keegi testinud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2011 08:17:14 vasta tsitaadiga

Aga täpselt nii mul ongi - mitu kummi korraga. ega mõni kumm nkn ei suudaks seda seal üleval hoida. Ja arvuti saab ikka mitmeid kordi aastas üle vaadatud. sellega probleeme ei tule mul.
Jahutuse peaks tõesti sinna muretsema icon_biggrin.gif

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.03.2011 11:55:45 vasta tsitaadiga

Sai eile laua pealt üks selline "rahakumm" ära visatud, eksemplar oli sisuliselt kristalliseerunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2011 12:08:47 vasta tsitaadiga

Rahakumm pole ilmselt ikkagi kõige targem variant, HDD riputamiseks. Võiks miski korralikum ja tugevam kummipael olla selleks puhuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2011 17:54:11 vasta tsitaadiga

ahh, vaatasin üle, mis ma sinna täpselt teinud olingi icon_biggrin.gif Ratta õhukumm ribadeks (4 riba). kaks auku iga riba otsa. üks läks kruviga korpuse külge, teine läks kruviga ketta külge ning rahakummide abil tirin ketast pmst allapoole, et kasti ka vedada saaks ühest kohast teise, ketta pärast muretsemata.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2011 01:44:59 vasta tsitaadiga

Sain hetkel teise HDD juurde ja võtsin mugavuse mõttes rakise välja. Samuti olin sunnitud asjast loobuma kuna temperatuur läks küllalt kõrgeks. Muidugi temperatuuri vahe on puhtalt sellest, et vana asukoht oli täpselt 12cm ventilaatori kõrval ja see tõmbas eest külma kohe sisse ja otse kettale peale, rakis aga istus isoleeritud kohas ja seal õhk ei liikunud. Seega sellist rakise lahendust oleks ideaalne kasutada siis, kui ka ventilaatori sinna kõrvale leiaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 12.03.2011 08:14:04 vasta tsitaadiga

biomehanik, mis see kõrge temperatuur siis oli kah? icon_rolleyes.gif 40 ja alla selle on ok icon_wink.gif ise panin ketaste vahele ühe 92mm venti @ 5V õhku liigutama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.03.2011 14:00:03 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
biomehanik, mis see kõrge temperatuur siis oli kah? icon_rolleyes.gif 40 ja alla selle on ok icon_wink.gif ise panin ketaste vahele ühe 92mm venti @ 5V õhku liigutama.

Temperatuur läks 40+ kanti ja varem oli ta sinna 33-36C, olenevalt kaua raal käinud oli. Käega katsudes oli üks HDD soe ja teine täiesti jahe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006




sõnum 19.04.2011 15:42:42 vasta tsitaadiga

ostsin 2 meetrit kummi 0.90€ eest ja tulemus selline:



idee sain siit:
http://www.silentpcreview.com/article8-page2.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2011 16:10:01 vasta tsitaadiga

Ei tea kas mul bad luck või mis, kuid endal surid kõik kummidega kinnitatud kettad ära icon_sad.gif kokku siis kaks ketast, mis siiani kapis istuvad (mõlemad 750gb seagate'id)

Ühesõnaga tuleb kohe alguses vaikne ketas osta icon_smile.gif siis pole vaja kummidega jamada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tipp
HV kasutaja
Tipp

liitunud: 25.02.2007




sõnum 28.04.2011 14:50:57 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
Ei tea kas mul bad luck või mis, kuid endal surid kõik kummidega kinnitatud kettad ära icon_sad.gif kokku siis kaks ketast, mis siiani kapis istuvad (mõlemad 750gb seagate'id)

Ühesõnaga tuleb kohe alguses vaikne ketas osta icon_smile.gif siis pole vaja kummidega jamada.


No HDD vibreerib ju nende kummide otsas mingil määral ja lugemispeale see eriti ei istu ilmselt. Kuna kõvaketas sisaldab pöörlevaid osi, siis on ilmselt mõistlikum ta jätta võimalikult hästi fikseeritud asendisse. Kui müra ei meeldi, siis tuleb vaadata SSD'de või mõne "vaiksema" HDD poole.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006




sõnum 28.04.2011 16:13:55 vasta tsitaadiga

lisasin ka teise ketta:


avastasin, et rippuvate ketaste temperatuur ei lange peale koormust. nii et kui ketas teeb tööd ja aktiivjahutust pole, siis ketta temperatuur tõuseb ja enam tagasi alla ei lange (idlesse minekul). nagu Fukushima reaktor.

ehitasin siis dvd seadme plekist sellise juraka:


kokkuvõttes on ketaste temperatuurid 10C madalamad kui enne, ja koormuse all enam nii palju ei tõuse. thumbs_up.gif



hea ka see, et kõvaketaste ragin ei levi mööda kumme, nagu ta mööda plekki levis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2011 16:48:36 vasta tsitaadiga

Tipp kirjutas:

No HDD vibreerib ju nende kummide otsas mingil määral ja lugemispeale see eriti ei istu ilmselt. Kuna kõvaketas sisaldab pöörlevaid osi, siis on ilmselt mõistlikum ta jätta võimalikult hästi fikseeritud asendisse. Kui müra ei meeldi, siis tuleb vaadata SSD'de või mõne "vaiksema" HDD poole.


enamvähem nii ongi icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Vanast CD/DVD lugeja korpusest -> HDD Silencer mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.