Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Canon pixma IP4000R kinnikuivanud printeripea puhastamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 27.02.2011 13:29:13 Canon pixma IP4000R kinnikuivanud printeripea puhastamine vasta tsitaadiga

Hi.

Olin jätnud oma pikalt teeninud printeri tükiks ajaks nukrutsema ja siis ühel päeval, kui jälle oli vaja leheke välja trükkida, see enam ei õnnestunud. Ka driveri pakutav puhastus ja sügavpuhastus ei aidanud.
Väike otsing google abiga andis hulga temaatilist infot. NormsForum.com is oli sellekohane teema http://www.normediasolutions.com/forum/viewtopic.php?p=423
kus ka õpetuse link sees: http://www.normediasolutions.com/guides/cannon_printhead_cleaning/

Tegevuseks vajalikud vahendid:
1. Isopropanool (kontaktipuhastusvahend). Mina sain selle siit: http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=PRF-IPA%2F220
2. Suruõhk, näiteks see: http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=TELL_PRF%20DUST%2F520NF Mina sain küll omal ajal üle poole odavamalt sama toote icon_eek.gif
3. Vannituba, kus võib värvilise lögaga lobistada. Kraanist võiks tulla piisaalt kuuma vett.
4. Kruvikeeraja - väike ristpea.
5. Madal lai karp, tops, kuhu pea sisse mahub. (Mina kasutasin 10 cd torni kaant)
6. Täis printeripotid, kuna sügavpuhastus tsükkel kulutab kõvasti tinti.
7. Pealehakkamist icon_wink.gif

Ühesõnaga tegevus järgmine:
1. Lülita printer sisse ja ava kaas (pea koos pottidega sõidab mõne hetkega sobivasse asendisse).
2. Võta tindipotid välja.
3. Tõsta ülesse kang, mis hoiab paigas printeripead ja tindipottide hoidjat.
4. Võta potihoidjast kinni ja tõsta välja. (natuke peab kallutama)
5. Mine krempliga vannituppa ja lase kuuma (sellist, et käsi vaevu kannatab hoida) vett poti pesadesse, kuni enam värvilist vedelikku ei tule.
6. Leota ka pea poolt, tupsuta pehme paberiga majapidamispaber. (Kui oled kindel, et pea on hullusti kinni siis võid jätta vahele kuni punktini 12.
7. Lase isopropanooli svammide peale. Hoiatus - võib pritsida värvilist vedelikku tagasi, või ka peast välja joosta.
8. Korda sama pea poolt lase pea düüsidesse, kui tuleb värvilist vedelikku, siis loputa veel ja veel. Valguse käes vaadates peaks nägema kui midagi veel düüsis on.
Vajadusel loputa uuesti teiselt poolt veega. (Mina tegin seda korduvalt)
9. Lase karpi isopropanooli ja jäta pea mitmeks tunniks (võib ka üleöö) likku
10. Puhu düüsid suruõhuga läbi.
11. Kuivata kogu asi. pane pea ja potid printerisse, tee 1-2 tsüklit sügavpuhastust ja seejärel trüki nozzle check leht. Kui vedas, siis on trükk korralik ja võid ennast õnnitleda - hoidsid just kokku printeripea raha. Kui aga nii hästi ei läinud, siis tuleb jätkata. Minul jäid trükimusta düüsid veel kinni, värvitrüki pead sain aga lahti.
12. Võta majpidamispaberit alla ja keera 2 ainukest kruvi lahti. Vaata eelpooltoodud õpetuse lehelt fotosid.
13. Painuta keraamiline pea ettevaatlikult raamist välja, nii, et lintkaablit ei rikuks.
12. Eemalda tihend, mis käib keraamilise pea ja potihoidja vahel (minul jäi ta pea külge)
13. Siirdu vannituppa ja loputa kuuma veega nii pea, kui potihoidja. NB! Pea on lintkaabliga potihoidja küljes.
14. Lase Isopropanooli läbi keraamilise pea avade, vedelik peab pea düüsidest hakkama välja voolama.
15. Puhu samamoodi suruõhuga läbi.
16. Tee sama düüside poolelt. Vastu lampi peab valgus läbi paistma, nurka muutes näed, kas terve pilu on puhas või ei.
17. Jätks puhastamist isopropanooli ja suruõhuga kuni saad kõik puhtaks. Soovitustes on juttu ka peene asjaga läbi torkimisest, mina seda ei teinud.
18. Kuivata kogu krempel.
19. Pane tihend tagasi ja keraamiline pea oma kohale, keera kruvid tagasi kinni.
20. Pea tagasi printerisse, potid järgi ja lase mitu sügavpuhastus tsüklit läbi. Seejärel trüki nozzle check leht. Trükk peaks olema korralik. Vähemalt oed Sa teinud kõik mis võimalik, et mitte osta uut pead.

Mina sain enda printeri niimoodi uuesti toimima, tõsi, hetkel jäi teksti düüsis veel mingi jama, aga tinti rohkemaks ei jagunud, kui uue tindi toon, saan korra veel puhastada.
Õpetus peaks toimima ka ip 5000 seeria printeritel.

NB! Mina vastutust ei võta, kui keegi selle õpetuse järgi tegutsedes oma printeri ära rikub või vannituba pärast remonti vajab. Tegutsed omal riisikol.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tono
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2011




sõnum 13.04.2011 22:24:33 vasta tsitaadiga

Pane see värk lihtsalt paariks ööpäevaks likku koos nõudepesu vahendiga ja loputa ning kuivata hiljem. (canon pixma ip5200)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 10.07.2011 18:49:49 vasta tsitaadiga

Milleks niipalju jebla nuuskpiiritust paar tilka kuhu printer maha pargib pea. Paartundi jamad ja korras. Kui kasutad veega sulavat tinti siis asetad trükipea 12-24h destileeritud vette keraamilise plaadiga koos sinna likku keraamiline plaat peab kaetud olema 50%. Kompressoriga lõhute pumba ja kõik ära. Ma olen aastaid 4 leotanud ja mässanud erinevate rämpstintidega. ip5200 siis. Need originaal tindid ikka kallid. Kasutan seda refill toodet ja resttijat kiipidele ei probleeme. Kuivab vahest kuid alati veega lahti saadud.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 10.07.2011 20:27:56 vasta tsitaadiga

teemaalgatajal on tõesti õnneks läinud, sest nii kuum vesi,piiritus, kui suruõhk võivad väga lihtsalt plastikkapilaarid peetim keerata
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006




sõnum 10.07.2011 20:42:17 vasta tsitaadiga

olenevalt printerist on vahest kasulikum osta uus printer, kui sellele uusi kassette, suruõhuballoone ja isopropanooli ostma hakata. lisaks siis oma vaev, mis sa kulutad selle puhastamisele.

ise näiteks mõni päev tagasi ostsin uue printeri, kuna vanal printeril ütlesid kassetid peale mitu korda täitmist üles. uute kassetide hind oli sel mudelil umbes uue printeriga hinnaga võrdeline.
ostsin nüüd printeri, millele on odavaid aftermarket kassette saada, isegi värvid on eraldi kassettide sees.
vana printer oli siis canon pixma mp160 ja uus on epson sx425w.
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 10.07.2011 21:39:58 vasta tsitaadiga

Õnnest on asi kaugel võib-olla tulise veega ennegi pees trükipäid nähtud 30c vast oleks normaalne temp. Ma usun ,et probleemid tulevad hiljem. Ükski trükipea pole igavene.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Canon pixma IP4000R kinnikuivanud printeripea puhastamine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.