Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Androidiga telefoni akumajandus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 20.02.2017 22:19:46 vasta tsitaadiga

Lisaks, kui sa selle seadeid pole varem puutunud, siis:
Auto-update apps = Do not auto-update apps = kõige energiasäästlikum, aga pead uuendamise käsitsi lubama iga kord. Kas kord päevas või nädalas, oma asi.
Kui see on liiga ebamugav, siis "Auto-update apps over Wi-Fi only".
Mobiilside kasutamine sööb akut kõige rohkem.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 21.02.2017 06:06:06 vasta tsitaadiga

Halvimal juhul aitab fööni lähtestamine. Kui on tehtud mitmeid värskendusi droidile, on seda Play poe jama juhtunud.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 26.02.2017 10:08:58 vasta tsitaadiga

Esimesel lehel anti soovitusi sünkroniseerimise sagedust muuta, mina ei leidnud seda võimalust ei outlooki ega ka gmaili appi puhul. Lihtsalt kui tööpäeval vaadata kuidas aku kulub mitte midagi tehes usinalt siis eile lihtsalt kodus laual vedeledes läks graafik peaaegu horisontaalseks siis tekib küsimus millega tegeleb? kui nr kokku löön siis võiks nii 15-16% päevas kuluda aga on 45-50% läinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 26.02.2017 18:54:12 vasta tsitaadiga

Mu telefonile (UMI Super) tuli eelmisel nädala Android 7 uuenduses. Pärast esimest laadimistsüklid pidas OK edasi, aga järgmisel ringil läks küll täitsa lappama. Ükski rakendus erilist akukasutust ei näidanud, aga akut kulus mühinal.

Proovisin eile sellist rakendust: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration

Vähemalt siiani peab aku küll nii nagu peab. thumbs_up.gif

Edit: nüüd on telefon töös olnud 26 h ja lubab 21 h veel. Nii et kõik on nii nagu varem thumbs_up.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 01.03.2017 14:37:02 vasta tsitaadiga

deathdog kirjutas:
Esimesel lehel anti soovitusi sünkroniseerimise sagedust muuta, mina ei leidnud seda võimalust ei outlooki ega ka gmaili appi puhul. Lihtsalt kui tööpäeval vaadata kuidas aku kulub mitte midagi tehes usinalt siis eile lihtsalt kodus laual vedeledes läks graafik peaaegu horisontaalseks siis tekib küsimus millega tegeleb? kui nr kokku löön siis võiks nii 15-16% päevas kuluda aga on 45-50% läinud.


Gmail äpis saab IMAP kontodel sünkimise sagedust muuta (või automaatne sünkimine keelata), Gmail konto ise seda ei võimalda.

Rootitud telefonil saad aga muuta:
- mobile heartbeat interval
- wifi heartbeat interval
Abiks on äpp nimega PNF Root.

PS Kui sul kulub palju energiat, siis on graafikujoon ikka vertikaalne.

Mis just energiat kulutab, võib selguda BetterBatteryStats äpiga uurides. XDA versioon on tasuta.

Sageli hakkab energiat palju kuluma juhul kui on sisse lülitatud Backup&Reset alt Back up my data ning Google kontol varundatud andmed on kuidagi katki läinud. Sel juhul on abiks Back up my data väljalülitamine ja sellega Google kontol andmete kustutamine. Pärast seda võid ta uuesti sisse lülitada, aga ka see varundamine võtab energiat icon_wink.gif, nii et kas seda on ikka alati vaja, et sinu wifi paroole, kõnede ajalugu, droidi seadistust ja äppide salvestatud andmeid (tõenäoliselt sdcard/Android/data kataloogis olevad, aga ma pole selles kindel) pidevalt ajakohasena hoitakse....

____________________

Eile õhtul võttis pead kratsima, et mis pagan mu telefoni aku juba kella 9-ks 15% peale imes... Pole ammu sarnaseid jamasid olnud. Õhtul polnud eriti aega ega viitsimist uurida ka. Aku tühjenemisgraafikus mingeid järske langusi ei ole, lihtsalt üldine tühjenemiskiirus kahekordne või suuremgi.
Aga juba eile jäi silma, et iga kord kui telefoni ekraani sisse lülitan, kukub GPS kohe seda positsioneerima. Miski asi jälitab mu liikumisi väga aktiivselt...
Täna uuesti location seadistust vaadates hakkas silma äpp, mida seal varem pole olnud ja selle juures "high battery usage". Baromeeri äpp, raibe icon_confused.gif , hakkas pärast vist eile või üleeile tulnud uuendust täiesti luba küsimata ja hoiatamata kõrguse andmeid GPS-ilt koguma ja seda iga kord kui ekraan sees. doh.gif Õnneks lubab selle jama ikka välja lülitada, vastasel korral oleks ta kukele saatnud kõige täiega. (Barometer and altimeter, Androidas)

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 04.03.2017 13:05:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

- Amazon ja selle sõsarsaidid (.de, co.uk jne) akusid Eestisse ei saada. Ei saada naljalt ka mujale üle riigipiiride

Täna sai Amazon.de-st S4 aku tellitud, ei kobisenud. Kuu aega tagasi ei lasknud jah siia tellida.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 14.03.2017 20:53:37 vasta tsitaadiga

Ilma rootimata ei näita mõni programm mis seda akut nii usinalt sööb? Eelpool jagatud Betterbattery näitab 6.3%/tunnis aga mingeid andmeid põhimõtteliselt ei näita. Androidi enda oma näitab et päeval olen kulutanud 38% akut ja alles oli siis 23% ehk väike vahe on icon_biggrin.gif Lubab 15h kasutusajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 15.03.2017 08:31:26 vasta tsitaadiga

Ma ei ole rootimata telefonil BetterBatteryStats'i kasutanud, aga kui see tõesti ei näita, siis ma eriti ei usu, et ilma rootimata neid võimalik vaadata on.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 28.03.2017 08:37:59 vasta tsitaadiga

Ma ei tea kas see on ainult mingi tunnetuslik error asi või juhus, aga olen uue telefoniga täheldamas teatava seaduspära. Kui ma laen telefon kaasas olnud kiirlaadijaga, siis kestab aku palju kauem, kui mingi suvalise vanema ja aeglasema asjaga laadides. Kiirlaadimise puhul juba esimeste protsentide kadumine võtab tunduvalt kauem aega.

Teoorias võiks ju hoopis vastupidi olla? icon_rolleyes.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 28.03.2017 12:19:37 vasta tsitaadiga

namstoop, olen täpselt sama asja täheldanud. Kõik nett on jutte täis, et mida aeglasemalt ja rahulikumalt laeb, siis seda parem on ja kauem kestab. Samas täpselt nagu sul, et kui ei lae kiirlaadijaga, siis ei kesta ka ja esimesed protsendid hakkavad kohe kaduma.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 28.03.2017 12:34:02 vasta tsitaadiga

Lihtne. Ostad suure akuga telefoni, lükkad ööseks laadima. Repeat. Kogu majandus.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 28.03.2017 12:39:27 vasta tsitaadiga

ranel, mul ei ole voodi juures eletrivõimalust ja telefon on äratuskell icon_cool.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 28.03.2017 13:55:29 vasta tsitaadiga

ranel, einoh see selleks, aku on piisavalt suur, et iga päev ei pea laadima. Aga lihtsalt huvitav, kas sellisel fenomenil ka mingi füüsikaline põhjus on.

Mul kiirlaadija on töö juures, enamasti laengi seal. Kodus pigem ainult nädalavahetustel.

Või siis lihtsalt on uus laadija targem ja suudab aku rohkem täis "tilgutada" ja suhtleb akuga vms?

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.03.2017 10:03:26 vasta tsitaadiga

mida rohkemate ampritega adapter, seda parem. laadimisega tegeleb aku enda loogika, või siis on see telefonisse sisse ehitatud. madala ampriga adapterist ei pruugi laadimisahel niipalju voolu saada kasutada kui tahaks ja võiks. selle aeglase laadimisega pidavat nii veel olema, et telefon näitab küll 100% aga tegelikult on alles 70% ning akut laetakse veel edasi. aeglane laadimine vs. kiirlaadimine aku eluiga ei mõjuta.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 29.03.2017 10:48:13 vasta tsitaadiga

NATAS999, thumbs_up.gif kõlab loogiliselt.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2017 10:57:38 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
ranel, mul ei ole voodi juures eletrivõimalust ja telefon on äratuskell icon_cool.gif

Akupank?

Aga üldiselt mu S6 edgele mõjus android 7 ikka jubedalt hästi. Aku kestus tõusis veerandi võrra kindlasti kui mitte rohkem

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.03.2017 17:21:51 vasta tsitaadiga

Aeglane vs kiirlaadimine mõjutab eluiga, soovituslik on endiselt kuni 1 C laadida.


3000 mAh aku korral tähendab see umbes 2,5 A tarbimist laadijast.

Jah, akutootjad lubavad osadel akudel laadida kiiremini kui 1 C, aga see on lihtsalt võimalus (ehk siis ei võta leeki kiiremini laadides) ning kahandab siiski võimalikku eluiga.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.03.2017 17:39:17 vasta tsitaadiga

mikk36, khm... "kiirlaadijad" ongi mingi max 1,5-2A, ehk siis seda 2,5A ei saagi kätte üldse. ja isegi kui on sul mingi 50MA "laadija", siis LAADIJA kontroller tarbib sellest ikkagi ainult niipalju, kui ise heaks arvab, ehk siis antud näite puhul 0.00005% kogust võimalikust voolutugevusest. see junn, mis sa stepslisse pistad, ei ole mitte laadija, vaid voolu adapter, mis teeb 230V vahelduvvoolust 5V alalisvoolu. laadija ise asub ikkagist telefoni enda sees, või siis aku küljes, seda mina enam täpselt kommenteerida ei oska.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.03.2017 20:58:43 vasta tsitaadiga

NATAS999, no ma ei tea, mul tuleb adapterist 5 volti ja 4 amprit välja.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.03.2017 21:02:23 vasta tsitaadiga

Ma ka ei saa aru, mida siin eelviimase postiga mõeldud on. Üks seade vajab mul 2A, 1,5 amprilise laadijaga töötas vigaselt, 3 amprilisega töötab kenasti. Ega need numbrid seal niisama kirjas pole.
_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.03.2017 21:11:24 vasta tsitaadiga

NATAS999, vingemad QuickCharge toega kiirlaadimise adapterid annavad isegi kõrgema pinge kui 5 voldi peal voolu välja, et juhtmesse kaod väiksemad oleks.
QuickCharge 3.0 on näiteks kuni 20 volti ja 18 vatti, QuickCharge 2.0 kuni 12 volti ja 18 vatti.
5 voldi peal oleks see 3,6 amprit.
Kui nüüd arvestada, et tühi aku on näiteks 3,2 volti (ohutu oleks ka 3,0, aga arvestame kerge varuga), siis oleks voolutugevus 18 W korral lausa 5,6 amprit.

Levinud 5 volti ja 2 amprit adapteri korral oleks tühja aku laadimisvool 3,2 voldi peal 3,1 amprit. See on täpselt paras tänapäevaste suurte ekraanidega telefonide jaoks (üle 3 ampertunni mahtuvust).
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 29.03.2017 21:58:42 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
NATAS999, no ma ei tea, mul tuleb adapterist 5 volti ja 4 amprit välja.

Näita palun microusb pistikut/pesa, mis 4A kannatab icon_biggrin.gif

Aga noh, lihtsalt teadmiseks teistele ka, siis microUSB on kuni ~1.8A ja ei tasu igasugu lampe numbreid tõepähe võtta. Mingi pisike kõikumine vb tõesti sõltuvalt materjalist, aga kindlasti mitte 2x.

http://pdl.designspark.com/api/v1/manufacturers/53f31be59b4759f8698f1fc2/part/53f33c769b4759f869d3c5ab/558a7b048759c5f5638b5a31/1.pdf

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.03.2017 22:24:34 vasta tsitaadiga

ranel, miks just microUSB, mul telefonil C-tüüpi pesa.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.03.2017 07:08:09 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ma ka ei saa aru, mida siin eelviimase postiga mõeldud on. Üks seade vajab mul 2A, 1,5 amprilise laadijaga töötas vigaselt, 3 amprilisega töötab kenasti. Ega need numbrid seal niisama kirjas pole.
mõeldud on seda, et mida suurem number on A tähe ette kirjutatud adapterile, seda kiiremini saab aku täis, aga mingist piirist suurema numbriga seda enam ei juhtu, kuna aku ei võta ettenähtust suuremat numbrit sisse.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 30.03.2017 07:54:42 vasta tsitaadiga

Kiirlaadimise puhul on asi natukene keerulisem, nagu mikk36 üritas selgitada. Kiirlaadimisel tõstetakse "ajutiselt", ainult USB-kaablist läbimineku ajaks pinge kõrgemaks, et kaablile ja pistikutele lubatava voolutugevuse juures sealt rohkem võimsust läbi saaks lasta, pärast kaabli läbimist ja enne aku laadimismoodulile ettesöötmist tõmmatakse see pinge uuesti maha laadimiseks sobivale tasemele, aga seejuures on sellel madalamal pingel nüüd juba võimalik kasutada suuremaid voolutugevusi kui see, mis läbi kaabli mahtus. Põhimõte on sama mis elektrivõrgus kõrgepingeliinidel.

USB-C puhul aga mahub kaablist ja pistikutest läbi juba nii palju voolu, et mõnel telefonil ei ole kiireks laadimiseks enam kiirlaadimisfunktsiooni vahepealseks pinge tõstmiseks vajagi. Näiteks Nexus 5X.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Androidiga telefoni akumajandus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.