Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus & nõuanded: õhuvoolu juhtimine, ventilaatorid ja mürataseme vähendamine. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 27.01.2011 18:56:17 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
ok, siis oli minu viga...ma sain natuke teistpidi aru sellest toiteka ventika asetusest icon_biggrin.gif


Coil, sinu joonisel ülemine horisontaalselt asetsev vent tuleks viia ühe sammu võrra vasakule (või võimaluse korral täpselt prose radika kohale tsentreerida) ja prose jahuti vent asetada samuti horisontaalselt, soovitavalt allapoole kui on võimalik.
selle küljel asetseva ventika mina võtaks ikkagi ära, aga noh maitse asi icon_biggrin.gif

Mõtled seda, mis asub vasakul, toiteplokist üleval? Või küljekaane küljes? Küljekaane küljes pole praegu ventikat kui seda mõtlesid.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 27.01.2011 18:58:27 vasta tsitaadiga

Wiltz, mis seal ämbris on? Ma jätaks ikkagi nii nagu enda pildil näitasin... ega seal muud lahendust väga asjalikumat ei ole. Või kui küljekaanel ventika koht olemas, siis vast võtaks eest alt ära ja paneks küljele sisse puhuma icon_rolleyes.gif

e: Wiltz, miks ma seda ühe sammu võrra vasakule ei viiks oleks müra tekkimine nagu enne mainisin juba... mitu venti liiga lähestikku hakkavad rohkem lärmi tegema.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 27.01.2011 19:00:33 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
Wiltz, mis seal ämbris on? Ma jätaks ikkagi nii nagu enda pildil näitasin... ega seal muud lahendust väga asjalikumat ei ole. Või kui küljekaanel ventika koht olemas, siis vast võtaks eest alt ära ja paneks küljele sisse puhuma icon_rolleyes.gif

e: Wiltz, miks ma seda ühe sammu võrra vasakule ei viiks oleks müra tekkimine nagu enne mainisin juba... mitu venti liiga lähestikku hakkavad rohkem lärmi tegema.

Aga pigem siis juba tagant ära võtta ma arvan. Sest ülemisest tundub rohkem kasu olevat, nimelt emaplaadi jahuti on liiga madalal tagumise ventika jaoks.


viimati muutis warkriss 27.01.2011 19:02:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.01.2011 19:01:47 vasta tsitaadiga

Edit: Eelnevale lisaks ka link, kus Thermaltake selgelt ja üheselt lahti selgitab, kuidas töötab uuemat tüüpi kasti korral õhuliiklus ja kastijahutus.
- Ja asub see kirjeldus lehe allosas.

"Air Cooling System":
http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?S=1391&ID=2029
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 27.01.2011 19:04:37 vasta tsitaadiga

warkriss, misasja sa sellest emaplaadi jahutist jahud nii palju? See suht sekundaarne asi sellise õhuvooluga korpuse puhul.

e: tahanteada, see TT link oli nüüd küll suht mõttetu targutamine imo icon_biggrin.gif Sa ikka teema esimese posti linke uurisid?
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 27.01.2011 19:04:43 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
warkriss, misasja sa sellest emaplaadi jahutist jahud nii palju? See suht sekundaarne asi sellise õhuvooluga korpuse puhul.

e: tahanteada, see TT link oli nüüd küll suht mõttetu targutamine imo icon_biggrin.gif

Ei, ilma ventideta küttis emaplaat vanasti 50c lähedal ning katsudes oli üsnagi kuum.
tahanteada, seega praegu peaks siis ikkagi õige olema? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 27.01.2011 19:17:58 vasta tsitaadiga

warkriss, ilma ventideta mõtled seda, et sul oli enne korpus ilma ventideta? icon_rolleyes.gif Kui nüüd sedasi jahutama paned nagu pildil näitasin, siis peaks su emaplaadi temp vast ~40C kandis püsima mis igati normaalne. Pealegi mis kiibistikuga tegu üldse? Mõned lähevadki sigakuumaks.

e: Sinu emaplaat: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3421#ov AMD 790X + SB850, ei tohiks nagu väga kuum tükk olla kuigi ma AMD-ga viimasel ajal eriti kursis pole. Igatahes kui radikad lähevad suht kiiresti kuumaks ,siis see näitab, et kõik toimib nii nagu peab. Selle emaplaadi jahutuse pärast ma nüüd küll ei muretseks icon_wink.gif

e2: Pane sedas ija kõik ok ma arvan:

seda vasakpoolset lae venti pole vaja imo... liigne müratekitaja (kui ei usu võid testiks võtta kaks venti ning need servapidi kokku panna 90* nurga all... peaksid kuulma õhuvoolude "ühinemisel" tekkinud kohinat vms.).
Lisaks kordame nö. kuldreeglit: sissepuhuv ja väljaimev õhuvool tasuks võimalikult tasakaalus hoida.

e3: tahanteada - stating already said and so obvious! doh.gif "Heureka!".


viimati muutis CoiL 27.01.2011 19:26:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.01.2011 19:22:54 vasta tsitaadiga

CoiL: Selle Thermaltake lingi ja nende skeemi tõin selleks, et sealt on üheselt näha see, et uuema aja korpuste korral ei tegele toiteplokk enam kasti sisejahutusega, vaid et sellega tegelevad ainult kastiventilaatorid.

Ja seda vahet, kas toide on all või üleval - ja kas toite ventilaator osaleb kasti jahutuses - või mitte - tuleb arvestada.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 27.01.2011 19:24:04 vasta tsitaadiga

Müra vastu on abiks kui kõik vibreerivad vidinad (vindid, vurrid) kinnitada nii, et vibratsioon ei kanduks korpusele üle.
Vurride jaoks on head sellised kummist jublakad
http://www.nexustek.nl/NXS-nexus-sfm1000_silicone_fan_mounts.htm
ja vindid võib riputada kummist paeltega.
Silentpcreview stiilinäiteid
http://www.silentpcreview.com/forums/viewtopic.php?f=7&t=19147
Mul on nii tehtud:
http://4psjzw.sn2.livefilestore.com/y1puW8sf82mGjMY84_uvzKQPZry0tEuyG5Rg-biCN2ROBUp68pyVOog_QScXIjzv0Zehx9zqR5AJzRr8spDMcLtiDzALNlaE2YN/IMG_0844.JPG?psid=1

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 19:27:33 vasta tsitaadiga

eeh, oot mida nüüd Coil??? ei teki seal mingit õhuvoolude ühinemist ja ei teki seal sellest tulenevalt ka mingit kohinat. kui miskit siis ehk see, et selline lähestikku asetamine tekitab nö. lokaalse "vaakumi" mõlema ventika ees ja see mõjub samamoodi nagu takistus - mistõttu mõlema ventika pöörded tõusevad pisut.

sisuliselt, mis juhtub on lihtsalt see, et kummagi ventika efektiivsus langeb kuna mõlemad üritavad teineteise eest õhku "ära tõmmata". aga no ma tahaks siin rõhutada siiski, et selle asja mõju on 90kraadi all siiski üsna vaevutajutav, pealegi vaevalt et need ventikad seal korpuses ka päris nurkapidi kokku läheks.
aga no anyway, mina soovitasin kohe selle külje (ehk siis tagant välja) ventika üldse eemaldada, nii et icon_wink.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 27.01.2011 19:30:56 vasta tsitaadiga

Wiltz, oleneb muidugi ventide pööretest. Kui ei usu siis proovi ise kahe ventikaga. Endal praktikas järgi proovitud... muidugi siis oli tegu 80mm ventidega ja pöörded olid suuremapoolsed... nii kui vendid servapidi kokku viisin tekkis nö. jõmin vms.

e: kui tal plaanis see AMD stock jahutus jätta siis vast jah mõttekam ülemised laevendid jätta ja tagumine seina oma ära võtta.


viimati muutis CoiL 27.01.2011 19:32:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 22.10.2006




sõnum 27.01.2011 19:32:26 vasta tsitaadiga

Kummide külge riputasin ise kunagi ühe Raptori kuna see peletis lõugas ja värises nagu segane icon_lol.gif Muid kettaid ei näe põhjust nagu kuhugi aretada,kui just mingi eri juust ragisev Ide klots pole icon_rolleyes.gif Ise ma omal ei kuulegi pmst,et ketas töötab või teeb midagi.. Ainus mis asjale vihjab on HDD led korpuse.
CoiL, Molexist ise madalama pinge aretamine ei ole phtlik kui midagi ära ei lühista,kuna siis ei pidanud ülepingekaitse vms tööle minema kui ise aretatud(kuskil nagu keegi sonis miskit) Muud ohtu pole.
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 19:40:52 vasta tsitaadiga

omgwtf, on küll põhjust ja VÄGA on põhjust! sul peab olema konkreetse kettaga kas väga hästi vedanud või siis on korpus tõsiselt raskest rauast, et see suudab kettavibratsioonid piisavalt hästi summutada.

üldjuhul kipuvad kettad ikka üsna tõsist vibratsiooni tekitama, ja jäiga ühenduse korral näiteks ühe suure plekist kastiga juhtub otseloomulikult see, mis juhtuma peab icon_lol.gif
blasi näidatud lahendus siin on igati asjalik, nii teeks isegi thumbs_up.gif eriti kavalalt on kettad ilusti ventika ette, kuid mitte päris selle vastu asetatud.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 22.10.2006




sõnum 27.01.2011 19:46:23 vasta tsitaadiga

No ma ei tea,ei julge ka vastu vailda ja eks olen ka mingeid vanemaid kettaid ise kuulnud ragisemas,kuid ise mis olen omanud on olnud hiirvaiksed. 2x250 Seagate NS ja 2x500GB NS thumbs_up.gif Mingid loperdamist ega vibramist pole,hiirvaikselt vahest krõbin kuulda kui mingi karmim asi käsil icon_smile.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 27.01.2011 19:49:23 vasta tsitaadiga

omgwtf, julgeks samuti väita ,et ka uuemad SATA ketta tekitavad vibratsiooni ja eriti hästi on seda aru saada õhukese plekiga korpuste korral.

Aga see warkriss`i korpus? Pakuks siis välja lõpliku lahenduse enda poolt kuna tal see AMD stock junn seal CPU peal icon_biggrin.gif


Case closed? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 27.01.2011 19:53:27 vasta tsitaadiga

omgwtf kirjutas:
No ma ei tea,ei julge ka vastu vailda ja eks olen ka mingeid vanemaid kettaid ise kuulnud ragisemas,kuid ise mis olen omanud on olnud hiirvaiksed. 2x250 Seagate NS ja 2x500GB NS thumbs_up.gif Mingid loperdamist ega vibramist pole,hiirvaikselt vahest krõbin kuulda kui mingi karmim asi käsil icon_smile.gif

Järgmine nädal testin selle tagumise ventika väljavõtmist.
Aga kõvaketas on mul praegu vaikne. Või noh, süsteemiketas siis. Vanasti oli teistpidi, praegune "niisama" ketas oli süsteemiketas ja oi kus siis ragistas. Nagu pähklit. Aga praegu kui on uuem Western Digitali kõvaketas, siis ainuke asi mis kõvaketta tööst märku annab on activity LED. Seega sellega mul probleeme pole. Muidu amd stock on mingis mõttes ajutine, kunagi tulevikus vahetan selle kindlasti välja, kuid millal, see sõltub.
Aga ei tea kas siis on üldse seda fan regulaatorit osta? Testida saan alles järgmine nädal, aga muidu tõesti kostub selline "kohin", et ei tea kas need on siis 2 venti mis üksteise eest õhku ära ampsavad või on see lihtsalt õhuvool.
E: ja kusjuures korpus on väga õhukesest plekist. Seda saab käega vabalt painutada.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 20:10:28 vasta tsitaadiga

warkriss, no alustada oleks tulnud ikka sellest, et selgitad suurimad müratekitajad välja!

näpuga ventikad seisma ükshaaval, või siis ka mitmekaupa vajadusel.

tõenäoliselt on sul siiski mõistlik osade ventide pöördeid piirata, kuid kas selleks just regulaatorit vaja on. nagu öeldud siis saab toitekast igasuguseid pingeid kätte, 5v'ga alustades ja 12v'ga lõpetades.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 06.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 20:14:32 vasta tsitaadiga

Wiltz, näpuga seisma ? icon_lol.gif teadupärast võib nii mootori läbi kärsatada, endalgi kunagi juhtunud kui avastasin, et mingi kaabel oli laba vahel, kuid siis oli juba hilja icon_neutral.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 27.01.2011 20:20:29 vasta tsitaadiga

martin366 kirjutas:
Wiltz, näpuga seisma ? icon_lol.gif teadupärast võib nii mootori läbi kärsatada, endalgi kunagi juhtunud kui avastasin, et mingi kaabel oli laba vahel, kuid siis oli juba hilja icon_neutral.gif

Just, olen ka seda kuulnud. Ning välja tõmmata ka ei saa, emaplaat hakkab siis hädakisa eritama. Kinni ei saa arvutit ka enne järgmist nädalat panna..
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 22.10.2006




sõnum 27.01.2011 20:27:49 vasta tsitaadiga

Ei sure mingi asi ära,targem vent jääb seisma 2-3 seciks ning alustab uuesti tööd,see just parim tehnika teada saamiseks milline müriseb. Jutt ei käigi mingist kahepäevasest näpuga hoidmisest.
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 27.01.2011 20:41:42 vasta tsitaadiga

120 mm Fan Roundup, Part 2: 1350 RPM or Higher Rotation Speed
X-bit labs

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 22:14:10 vasta tsitaadiga

martin366, warkriss - ah ärge fantaseerige nii palju ma ütlen, ausõna! icon_lol.gif


kas ma ütlesin, et pane ventikas 5 minutiks pidurisse? kas umbes paar sekundit mingit konkreetset venti kinni hoides ei saa aru kui kõva lärmi see võrreldes teistega teeb???
ma maksan 100eurot peo peale sellele vennale, kes toob kohale mõne tavapärase arvutiventika, pistab selle tööle, pidurdab näpuga ütleme 5 sekundiks kinni ja põletab asja seeläbi maha. but there are no free lunches, nii et igaüks kes proovima tuleb ja asjaga hakkama ei saa, maksab mulle minu kulutatud aja eest 10euri icon_biggrin.gif thumbs_up.gif

üldiselt, kui meeldib pigem hädaldada ja mingeid pseudoprobleeme välja mõelda, selle asemel, et üks eriti lihtne katse läbi viia siis ega mina ei hakka nüüd kedagi millekski sundima ka. vaba maa, eks mõelge mingeid ägedamaid viise välja ventikalärmi mõõtmiseks icon_biggrin.gif

PS. ma arvan, et igasugused emaplaadi alarmid saab küll absoluutselt igal mobol biosis kinni keerata.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 27.01.2011 23:09:53 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
PS. ma arvan, et igasugused emaplaadi alarmid saab küll absoluutselt igal mobol biosis kinni keerata.

Saab muidugi, kuid nagu juba mainisin siis arvutit järgmise nädalani välja lülitada ei saa. icon_sad.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2011 00:57:09 vasta tsitaadiga

ahsoo, huvitav variant icon_biggrin.gif

aga no ütleme nii, et ma võin garanteerida, absoluutselt mitte midagi ei juhtu kui sa ükskõik millise ventika paariks sekundiks seisma paned.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2011 11:05:19 vasta tsitaadiga

Tõsijutt, ei juhtu muhvigi. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus & nõuanded: õhuvoolu juhtimine, ventilaatorid ja mürataseme vähendamine. mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.