Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  3G ruuter D-link DIR-620 ja Huawei E1752 netipulk omavahel tööle? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
karabulka
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 01.11.2010 22:16:10 3G ruuter D-link DIR-620 ja Huawei E1752 netipulk omavahel tööle? vasta tsitaadiga

Sai siis endale soetatud Elisast võrgulukuta Huawei E1752 USB netipulk. Nüüd aga et kodus on 2 arvutit, ei viitsind enam seda pulka ühelt teisele üle tõsta ja ühendust alati käsitsi luua. Seadsin sammud ATFi ja ostsin sealt D-Link DIR-620 3G ruuteri. D-Link leedu kodukal on ka kirjas, et E1752 on kenasti supporditud modem.

Juhtus aga nii, et proovisin kodus 2 tundi ja pole siiani seda tööle saanud. Mida ma siis siiani proovinud olen?

  1. Ühendasin ruuteri nii nagu juhendis kirjas: netipulk USB pesasse, voolujuhe sappa. Arvuti ühendasin tavalise võrgukaabliga.
  2. Modem hakkas tööle, läksin 192.168.0.1, logisin sisse ja juhendi järgi hakkasin seadistama: sisestasin PIN-koodi ja valisin Internet Setup alt USB Modem. Sinna tuli isegi automaatselt kohe ka elisa seaded ja valisin need.
  3. Siinkohal sai juhend otsa. Oletasin, et teen System -> Save & Reboot
  4. Tegin Save & Reboot. Ruuter ärkas 1,5 minutiga ellu, aga adminliides jäi ühtäkki megaaeglaseks. Internetti ka ei saanud.
  5. Panin netipulga arvuti külge ja otsustasin asja uurida D-Link kodulehelt. Seal oli kirjas, et PIN-koodi päring tuleks välja lülitada.
  6. Lülitasin PIN-koodi kontrolli Elisa M-Internetist välja
  7. Ühendasin netipulga ruuteriga
  8. Tegin ruuterile restardi.
  9. 192.168.0.1 annab 404 Page not found. Proovin juhtmega ja Wifi kaudu ka. Ei midagi.
  10. Võtan netipulga ruuteri küljest ära, restardin. Nüüd saab adminliidesele ligi ja see töötab väga kiiresti.
  11. Ühendan netipulga ruuteri külge, restarti ei tee.
  12. Lähen USB Modem -> Information. Valin sealt 3G. Üritab ühendada. Netipulgal hakkab sinine tuluke vilkuma, mis tähendab, et ta üritab 3G võrguga ühendust luua. Aga ühendust ei tule. Proovin valida võrguks 2G. Sama lugu
  13. Proovin kustutada ära APN lahtri sisu (kusagil foorumist sain sellise soovituse). Ei midagi.
  14. Tulemus: mitte kuidagi selle ruuteri ja netipulgaga netti ei saa.


USB Modem -> Information all näitab kenasti netipulga marki ja mudelit ja võrku (elisa). Internet Setup all saan valida erinevate ühendusviiside vahel (2G, 3G, 2G 3G, 3G 2G), nend emuutmine i muuda midagi. Seal näitab kollane tuluke pidevalt, et üritab ühendust luua. Aga ühendust ta kunagi "kätte" ei saa. Samas näitab leiviks ca 20-30% 3G ja 70% 2G võrgu puhul. NB! Netipulk otse arvutis töötab laitmatult!

Antud hetkeks on siis asi niikaugel, et kui ruuter on välja lülitatud ja ühendan netipulga ning lülitan ruuteri sisse, siis ei saa ma ei internetti ega isegi ruuteri adminile ligi.
Kui aga ruuter töötab juba ja ühendan netipulga alles siis, siis seenetipulk jääbki elisaga ühendust looma ja internetti ikka ei saa.

DIR-620 valisin seetõttu, et seal on 4 kaablipesa ja saan siis oma LAN-printeri ka sinna kohe ühendada.

Äkki oskab keegi aidata, suunata, või tahab öelda, et ma selle poodi tagasi viiks?

UPDATE
Proovisin vahepeal veel seda asja näppida. Lülitasin PIN-koodi kontrolli Elisa M-Internetiga sisse. Nüüd saan adminliidesele taas ligi. Aga nüüd näitab levi tugevuseks alati 0%.
Samuti hüppavad vahetevahel esile sellised veateated:
"No USB device data received! "
"Exception! Page initialization error! Code TypeError: dokument.getElementById("trprofiles") is null" ja kohe seejärel: "ReadFromDaemonEx returned no data!"
Ja kui üritan PIN-koodi sisestada, siis saan alati teate "Wrong PIN/PUK code. Try again!". Kusjuures olen veendunud, et kasutan õiget PIN-koodi. Veidramaks teeb selle veel asjaolu, et seal polegi tegelikult nagu eraldi kohta, kuhu PIN-kood lihtsalt sisestada, vaid on ainult PIN-koodi muutmise leht. Sinna ma seda PIN-koodi siis üritangi sisestada.
Pea hakkab valutama selle jura peale...

Kas kellelgi teisel ei oel DIR-... modemitega kogemusi?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Olaf
 
Olaf

liitunud: 14.11.2003




sõnum 03.11.2010 18:24:01 vasta tsitaadiga

Millegipärast kahtlen, et antud pulk selle ruuteriga üldse töötab.
Nimelt kolleeg sportlikust huvist proovis ka eile sama asja tööle saada, kuid kasu ei midagi. Mis ei tööta, see ei tööta.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.11.2010 19:10:10 vasta tsitaadiga

Pigem on asi kinni hoopiski selle pulga peal olevas "plug-and-play"-kujul olemasolevas Huawei Mobile Partneri tarkvaras. Ja see siis ka selle konflikti tekitab.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GertR
Kreisi kasutaja
GertR

liitunud: 08.06.2003




sõnum 03.11.2010 20:07:49 vasta tsitaadiga

Võid proovida modemi firmware'i üle lasta, või dashboardi uuendada, või midagi.
http://www.dc-files.com/files/huawei/modems/E1752/

Foorumit võiksid ka sirvida ennem, võib-olla leiad mille jaoks need uuendused head on.
http://board.dc-files.com/
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karabulka
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 05.11.2010 10:44:42 vasta tsitaadiga

Aitäh mõtete eest. Kas see firmware, mille välja tõid, on mingi unofficial release?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GertR
Kreisi kasutaja
GertR

liitunud: 08.06.2003




sõnum 05.11.2010 17:10:11 vasta tsitaadiga

Kõik seal lehel peaks "unofficial olema."
Ametlikku firmware'i ei suutnud leida.

http://ftp.dlink.ru/pub/Router/DIR-620/Firmware/
Võibolla kui kuuma triikrauaga üle käid, tekib sinna midagi icon_smile.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karabulka
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 08.11.2010 11:48:12 vasta tsitaadiga

Niisiis. Maaletooja sõnul ei toetagi see ruuter mu modemit. Sai siis ruuter poodi tagasi viidud ja Elisast A-link WNAP ostetud. Aga sellega oli mingi firmware probleem ja viisin garantiisse icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tihver
HV veteran

liitunud: 23.09.2002




sõnum 08.11.2010 12:06:28 vasta tsitaadiga

Minu katsetused Dlink ruuter ja huawei pulk lõppesid sellega, et ühendus ei ole kestev, ei taastu ise ja peab käsitsi taastama. Oluliselt lihtsamaks tegi elu Huawei 3G ruuter.
_________________
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud ...
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seebisebi
HV vaatleja

liitunud: 19.11.2010




sõnum 19.11.2010 19:14:25 sain DIR-620 tööle, netipulgaks E1752 vasta tsitaadiga

Mina sain DIR-620 tööle, netipulgaks E1752.

Kõigepealt sisestasin USB pulga arvutisse
Installisin USB pulga pealt tarkvara arvutisse
Vaatasin mis COM porti ta kasutab (nt COM7)
Avasin PUTTY
Valisin PUTTY-s connection type: serial ja serial line: (nt COM7) ja “open”
Terminalis kirjutasin AT^U2DIAG=1 ja "enter"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karabulka
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 19.11.2010 20:13:40 vasta tsitaadiga

Hästi icon_biggrin.gif ja sellega peaks hakkama saama tavaline arvutikasutaja... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raid0
HV veteran
Raid0

liitunud: 01.02.2004




sõnum 01.12.2010 20:34:17 Re: sain DIR-620 tööle, netipulgaks E1752 vasta tsitaadiga

seebisebi kirjutas:
Mina sain DIR-620 tööle, netipulgaks E1752.

Kõigepealt sisestasin USB pulga arvutisse
Installisin USB pulga pealt tarkvara arvutisse
Vaatasin mis COM porti ta kasutab (nt COM7)
Avasin PUTTY
Valisin PUTTY-s connection type: serial ja serial line: (nt COM7) ja “open”
Terminalis kirjutasin AT^U2DIAG=1 ja "enter"

Tahtsin just pakkuda seda varianti. See käsklus teeb seda, et lülitab välja sisemise mälu ja mälukaardilugeja. Tulemuseks on see, et kui pulga poole pöördutakse, pole seal kedagi teist päärdumist vastu võtmas kui ainult modem.
Olen dd-wrt-ga jännanud ja seal tuli kas softi poolt ära määrata, millise osa poole pöördutakse või teha seda sama trikki.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etyyp
HV kasutaja
etyyp

liitunud: 14.08.2003




sõnum 02.03.2011 23:50:09 Re: sain DIR-620 tööle, netipulgaks E1752 vasta tsitaadiga

Raid0 kirjutas:
seebisebi kirjutas:
Mina sain DIR-620 tööle, netipulgaks E1752.

Kõigepealt sisestasin USB pulga arvutisse
Installisin USB pulga pealt tarkvara arvutisse
Vaatasin mis COM porti ta kasutab (nt COM7)
Avasin PUTTY
Valisin PUTTY-s connection type: serial ja serial line: (nt COM7) ja “open”
Terminalis kirjutasin AT^U2DIAG=1 ja "enter"

Tahtsin just pakkuda seda varianti. See käsklus teeb seda, et lülitab välja sisemise mälu ja mälukaardilugeja. Tulemuseks on see, et kui pulga poole pöördutakse, pole seal kedagi teist päärdumist vastu võtmas kui ainult modem.
Olen dd-wrt-ga jännanud ja seal tuli kas softi poolt ära määrata, millise osa poole pöördutakse või teha seda sama trikki.


Kuidas selles DD-WRT's seda määrata saab et millise osa poole pöörduda ?
Sama probla ASUS WL-500gP ja E1752
Ja kas saab ka siis määrata, et toimima jääks mälukaart ka ?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivo11
HV vaatleja

liitunud: 13.07.2004




sõnum 03.03.2011 23:57:39 vasta tsitaadiga

wl500gp v2 soovitan kasutada hoopis http://code.google.com/p/wl500g/ seda softi. Kõige uuemad versioonid leiad
ftp://core.dumped.ru/wl/ Ise kasutan ja toimib.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Freeman
HV kasutaja
Freeman

liitunud: 23.09.2003




sõnum 27.05.2012 00:56:45 Re: sain DIR-620 tööle, netipulgaks E1752 vasta tsitaadiga

Raid0 kirjutas:
Tahtsin just pakkuda seda varianti. See käsklus teeb seda, et lülitab välja sisemise mälu ja mälukaardilugeja. Tulemuseks on see, et kui pulga poole pöördutakse, pole seal kedagi teist päärdumist vastu võtmas kui ainult modem.
Olen dd-wrt-ga jännanud ja seal tuli kas softi poolt ära määrata, millise osa poole pöördutakse või teha seda sama trikki.

eeldan, et see jääb seal pulgal "peale", mitte ei pea iga kord kui vool ära läheb uuesti seda tegema?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rundll
HV kasutaja
rundll

liitunud: 27.05.2004




sõnum 26.01.2013 19:42:16 Re: sain DIR-620 tööle, netipulgaks E1752 vasta tsitaadiga

seebisebi kirjutas:
Mina sain DIR-620 tööle, netipulgaks E1752.

Kõigepealt sisestasin USB pulga arvutisse
Installisin USB pulga pealt tarkvara arvutisse
Vaatasin mis COM porti ta kasutab (nt COM7)
Avasin PUTTY
Valisin PUTTY-s connection type: serial ja serial line: (nt COM7) ja “open”
Terminalis kirjutasin AT^U2DIAG=1 ja "enter"


putty sai ilusti pulgaga ühenduse, aga midagi kirjutada terminali ei saa, roheline ruuduke üleval vasakus nurgas ja kogu moos. Proovisin kopeerida ja trükkida ......mingi hetk korraks tuli ette kiri "ERROR". Pulk oleks vaja ikka tööle saada. Teine asi võib olla et ma ei oska seda ruuterit vastavalt seadistada. Sest ruuter käis kunagi remondis ja tagastus lehel oli kirjas et viga oli vales seadistamises (tookord siis miski soome pulgaga proovisin) neil toimis ilusti mitme tunni vältel. Praegu olen proovinud default seadetega.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  3G ruuter D-link DIR-620 ja Huawei E1752 netipulk omavahel tööle?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.