Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Kujundamine »  Soovitage kujundustöödeks sobilikke HÄID klavereid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Satakas
HV kasutaja
Satakas

liitunud: 07.07.2004




sõnum 22.10.2010 09:04:45 Soovitage kujundustöödeks sobilikke HÄID klavereid vasta tsitaadiga

mulle on silma jäänud hulk spetsklavereid, mille lisanuppude laotus lubaks justkui oletada, et kui neid klaverisoftiga õigesti adresseerida, võib neid edukalt igasuguste kujundusprogede küljes kasutada. tüütu on ju igast pidevalt kasutatavaid funktsioone ctrl+ või ctrl+alt+ kombiantsioonidega valida. seda enam kui mängu tulevad adobele ebameeldivalt iseloomulikud ctrl+alt+shift+misiganes kombid. näiteks kompunnisin selliste jamade vältimiseks enda hiire lisanupud hydramouse nimelise proge abil erinevates progedes erinevaid funktsioone täitma aga sellest jääb väheks sest hiir pole siil ehk nuppe on ikkagi tsipa piiratud hulk.

endal on peamiseks valupunktiks indisainis sisse-välja zuumimine. seda muidugimõista taas inimvaenuliku adobe sadistliku kasutajaliidese tõttu. sellega seoses jäi mulle silma mitu logitechi klaverit, mille vasakul äärel on spetsjomm zuuminupud. häda on siinkohal aga selles, et poeinimesed pole üldse eriti huvitatud oma kauba müümisest ning neid üldjuhul lihtsalt ei huvita, et sa äkki tahad enne pooleteisetonnise klaveri või tonnise hiire ostmist kaupa proovida. hiire katsetamise osas pidin ma enne müüjale lubama, et ma selle ikka kindlasti ära ostan enne kui ta viitsis selle karbist välja võtta, patareistada ja mulle proovida anda (ega sest muud targemat ei juhtunudki- sain lihtsalt ilma ostu pärast pabistamata koju sõita ja hiire julgelt arvuti külge panna, aga mis siis kui oleks juba poes selgunud, et see teps mitte ei sobi?). hiirega on asi üldjuhul lihtne - see kas jookseb normilt ja reageerib korralikult või mitte ja igasugu lisafunktsioonide määramine on põhimõtselt juba enda teha, klaveriga aga on lood keerulisemad. eriti kui soov selline nagu minul - mind nimelt huvitab peamiselt, kuidas toimivad zuuminupud erinevates progedes. ja muidugi muud funktsioonid kah (kuna neil üldiselt juba ka multimeedianupud peal, siis võiks ka neid näppida saada) - kallist asja ostes võiks ikka teada, mida ostad. seni pole ükski pood võimaldanud mulle mingit varianti kaupa proovida. enamus ei taha kraami isegi karbist välja kiskuda.

niisiis ootaks meelsasti kasutajate soovitusi ja omade kogemuste kirjeldusi seoses spetsklaverite ja kujundusprogedega!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.10.2010 16:48:43 vasta tsitaadiga

Aga kas "klaveri n-ö "programmeermis-programmidega" oled proovinud. Need võimaldavad muidu suvalise klahvi alla vajalikke käsukombinatsioone paigutada.

Midagi sellist siis, nagu alljärgneval lingil:
http://www.thefreecountry.com/utilities/keyboard-mapping-hot-key-tools.shtml

Edu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 22.10.2010 17:00:12 vasta tsitaadiga

mul diNovo EDGE ja suht kindel, et zuuminupud indesign'is ei tööta (sellel klaveril teeb asja veel see keeruliseks, et pole ka numpad'i mille "+" kasutada icon_lol.gif ). pead ei anna, aga kui koju jõuan, siis proovin ja annan teada.
teoorias peaksid sulle väga hästi sobima Logitechi mänguriklaverid (G-seeria), neil ju igavene peetäis G-klahve mida peaks saama milleks iganes programmeerida.

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Satakas
HV kasutaja
Satakas

liitunud: 07.07.2004




sõnum 22.10.2010 21:50:27 vasta tsitaadiga

vot endale imponeeriks mitte selline klaver, kus vasakus ääres veel mingi lisaklaver vmt oleks vaid minimalistlikum asi, kus ääre peal oleks vahend zuumimiseks + veel mõni nupuke mõneks põhifunktsiooniks. aga muidugi - PEAMINE on just mugav klaveripõhine zuumimine. ma nagu ei tahaks klaveri asemele mingit nuppudega ülekülvatud vaipa vmt vaid miskit lihtsat ja maksimaalselt funktsionaalset.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 22.10.2010 22:46:03 vasta tsitaadiga

nii, proovisin. InDesign CS5 isegi laseb zoom-in ja -out jaoks need diNovo EDGE vasakud nupud määrata. aga need nupud ei seedi sellist rapid fire'it nagu Ctrl++ või - . et kui pole nii kiireloomuline töö(käik), siis saab täitsa hakkama icon_smile.gif (oma põhitöös ei saaks siiski sellega hakkama, kell koguaeg turjal, seetõttu eelistan Logitech UltraX ja klassikalist 2-nupu zoomi)
Photoshop CS5 aga ei seedi mitte kuidagi neid nuppe. vaid "100% zoom" nupp töötab, plussi ja miinust ei tunnistagi. Illukas ei tunnistagi zoom in'i ja out'i, vaid üleüldist "z" all hoidmist ja siis kuidagi kõdistamist icon_confused.gif (hiire ratas igatahes ei mõiganud ja ei viitsi praegu numpad'i ka taha panna, et "+" proovida...)

diNovo EDGE tundubki nagu sinu jaoks sobivaim siiani. lisanuppudest vasakul 3 zoomi nuppu, sleep/shut down/jne nupp ning hiire vasak klikk. paremal ülal on Windows'i lipuga nupuke, mida annab midaiganes tegema panna. ülejäänud lisanupud on läpaka-stiilis e Fn+Fx (F1-F4 ja F9-F12 on vabaseadega, F5-F8 on play, pause jne). ja funktsionaalsust lisab kõvasti TouchDisk thumbs_up.gif muidugi kui kõvasti vaja numbreid sisse taguda, siis tuleb numpad juurde osta. ise ostsin suure hurraaga aga üsna ruttu jäi seisma - esiteks pole kuigi palju tarvis ja teiseks mu "laual" pole ruumiga just priisata icon_razz.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Satakas
HV kasutaja
Satakas

liitunud: 07.07.2004




sõnum 22.10.2010 23:51:32 vasta tsitaadiga

see edge ei kõlga mulle numpadi puudumise tõttu. mängin kõiki FPS'e (aga ma mängin 99% ainult FPS'e) vaid numpadiga.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 23.10.2010 00:16:15 vasta tsitaadiga

jälle uus tegur - mängimine icon_razz.gif Logitech'i kodukalt pole tõesti miskit muud sobivat leidnud? ülejäänud tootjad jagunevad laias laastus kaheks: kvaliteetne mängurikraam (e minimalismist on asi kaugel) ja odav-saast, mis pole ei liha, kala ega taim, vaid sulaselge kõnts icon_rolleyes.gif MS'l on igast imelikke asju, aga nende kohta ei oska nagu midagi kosta. kvaliteedi poolest ehk sinna Logi kanti aga kuidas saadavusega on - pole halli aimugi.

eraldiseisva numpad'i (mida EDGE eeldab mängimiseks, sinu puhul) kasuks räägib paigutusvabadus. sa ei pea seda tingimata ühe koha peal jalus hoidma, liigutad täpselt sinna kus hetkel parem on.
igatahes pead oma prioriteedid paika panema! selline tunne, et sinu vaimusilmas olevat riista pole olemas ega saagi olema...
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Satakas
HV kasutaja
Satakas

liitunud: 07.07.2004




sõnum 23.10.2010 01:48:10 vasta tsitaadiga

vata nende kodukad ei anna infi asja praktilisele küljele - reaalsetest kasutamiskogemustest konkreetse progedega, mille kohta ma siin küsisin.

ega mul tõesti konkreetset kontseptsiooni silme ees pole - püüan lihstalt saada erinevad kasutajakogemusi, et teha parim võimalik valik. eks see sõltub riistvarast, riistvara softwarest ja muidugi riista-softi ühildumisest spetsiifiliste progedega. sewga jah - komplitseeritud teema aga loodetavasti on sellest kasu nii mulle kui kellelegi teisele
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 23.10.2010 02:16:06 vasta tsitaadiga

kellele sellest kasu on kui lajatad vastuse peale uue tingimuse selga? icon_lol.gif ja kui sellele tingimusele lahendus pakutakse, siis seda nagu poleks olemaski olnud...
ja nagu näed, ma olen ainus kes viitsinud sinu tahtmise nimel midagi käivitada ja kommenteerida. seega kasu AINULT SULLE! mulle ei laeku kroone arvele tänamatuga jauramise eest icon_rolleyes.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 23.10.2010 08:55:39 Re: Soovitage kujundustöödeks sobilikke HÄID klavereid vasta tsitaadiga

Satakas kirjutas:
endal on peamiseks valupunktiks indisainis sisse-välja zuumimine. seda muidugimõista taas inimvaenuliku adobe sadistliku kasutajaliidese tõttu.
Kuidas nii. Indesignis on ju CTRL+scroll zoomimiseks. Ja see sobib ka niisama lehel ringi sõitmiseks, kuna zoomi keskpunktiks on kursor. Mega hea lahendus minu arust. Illustrator on see vastik tõbras, kus see ei tööta.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 23.10.2010 09:59:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

CTRL+scroll zoomimiseks. Ja see sobib ka niisama lehel ringi sõitmiseks, kuna zoomi keskpunktiks on kursor

mismoodi sa sellega ringi sõidad? keerutad ratast nõks haaval edasi-tagasi vmt? ratta "kallutamine" IMO märksa mugavam icon_smile.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 23.10.2010 10:10:32 vasta tsitaadiga

g15 ja makrod kujundad ise.
Kommentaarid: 597 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 23.10.2010 10:36:21 vasta tsitaadiga

wfiles kirjutas:
g15 ja makrod kujundad ise.

see ei pidavat sobima, tahetakse minimalistlikku klaverit. nagu ka ülalpool mainisin - nõuetele vastavat klaverit pole ilmselt olemas. või kui on (võimalik lasta teha), siis maksab keskmise pereauto hinna icon_razz.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 23.10.2010 11:02:46 vasta tsitaadiga

äkki siis see:
http://www.artlebedev.com/everything/optimus/
Kommentaarid: 597 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 23.10.2010 11:49:37 vasta tsitaadiga

wfiles kirjutas:
äkki siis see:
http://www.artlebedev.com/everything/optimus/

ilmselt ei sobi, kuna ei taheta nii palju lisanuppe vasakule poole icon_lol.gif
ainus nõuetele lähedalegi jõudev lahendus ongi diNovo EDGE pluss eraldiseisev numpad (ja tõesti mitte sellepärast, et "oma lit?i kiidan")!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 23.10.2010 18:29:36 vasta tsitaadiga

need spets klaveritd on ju total bullshit

maci klaviatuurid on head

aga ega klaviatuurist palju ei olene

õpi shortcutid ära ja pole vaja imemasinaid
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 23.10.2010 21:46:44 vasta tsitaadiga

Satakas, soovisid küll algselt klaverit, aga kas mõni Express nuppudega tablet ei tuleks kõnealla? Kui tegeled kujunduste jms, siis oleks nähtavasti hea investeering, saad oma puuduolevad nupud ning nö joonistamisevõimaluse ka thumbs_up.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Satakas
HV kasutaja
Satakas

liitunud: 07.07.2004




sõnum 25.10.2010 11:39:04 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
kellele sellest kasu on kui lajatad vastuse peale uue tingimuse selga? icon_lol.gif


nojah, sorry, ei oska alati kõige peale kohe tulla. eeldasin ilmselt, et numpad on justkui suht elementaarne. igaks juhuks mainin väikese hilinemisega takkajärgi ära ka, et sobilik klaver peaks olema ikka PC oma, soovitavalt eesti paigutusega ja omama KÕIKI tähestiku tähti!!!

arm2004 kirjutas:
ja kui sellele tingimusele lahendus pakutakse, siis seda nagu poleks olemaski olnud...


kui pead lahenduse all silmas eraldi numpadi ostmist, siis...emh...njah...no lahendusel ja lahendusel on ikka kah vahe vahel.

arm2004 kirjutas:
ja nagu näed, ma olen ainus kes viitsinud sinu tahtmise nimel midagi käivitada ja kommenteerida. seega kasu AINULT SULLE! mulle ei laeku kroone arvele tänamatuga jauramise eest icon_rolleyes.gif


tunnustan su abivalmidust väga kõrgelt aga mitte iga pakutav abi ei pea tingimata kuuluma vastuvõtmisele. vähemalt mitte siis kui on lootust, et saab ka teisiti.
_______________________
punktiir kirjutas:
õpi shortcutid ära ja pole vaja imemasinaid


mingil imekombel olen ära õppinud kõik olulisemad coreli, wordi jpt progede SC'd. ega's selles polegi mingi probleem (ahjaa, ID omi ma ei tahagi ära õppida sest...[loe põhjustest edasi]). probleem on hoopis seal, et kui sa pole juhtumisi robert plant, steve vai või vähemalt riho sibul, siis adobe progesid kasutades pead sa olema vähemalt kolme käega, millest vasakul ja keskmisel on vähemalt 6 sõrme (parema, hiirekäe jaoks piisaks vedamise korral vist ka viiest?) ning vähemalt kesktaseme kitarristi näpupainduvus sest kui mingi shortcut on stiilis ctrl+alt+shift+P, siis ajage mind kasvõi teibasse, aga minu keel keeldub seda shortcutiks nimetamast! et töö sujuks ja libedalt jookseks, ei tohi tekkida pidurdavat olukorda, kus hiirt oleks vaja käest ära panna, et mingit imetabast kahekäe-klaveriduuri võtta (alternatiiv pole siinkohal ka see, et "eks jookse siis mööda menüüsid"). sellest tekkiski mõte, et kas on olemas mõni klaver, mida sellises kontekstis võimalikult mõnusaks võiks pidada (ja millel poleks samas selliseid "pisipuudusi" nagu puudub numpad jmt).

loodan, et selles valguses pole mu soov midagi kummalist ega mõistetamatut. icon_rolleyes.gif
_____________
kembadesig kirjutas:
Satakas, soovisid küll algselt klaverit, aga kas mõni Express nuppudega tablet ei tuleks kõnealla? Kui tegeled kujunduste jms, siis oleks nähtavasti hea investeering, saad oma puuduolevad nupud ning nö joonistamisevõimaluse ka thumbs_up.gif


pole proovinud - ei tea öelda. joonistusoskusele ma enda puhul eriti rõhuda nagunii ei julgeks. olen pigem tehniline töötleja, mitte lahtise käega kunstnik.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 25.10.2010 13:03:13 vasta tsitaadiga

hm ma saan kahe käe ja 10 sõrmega ilusti hakkama icon_smile.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 25.10.2010 13:08:03 vasta tsitaadiga

Satakas, G15 + kleebid mõned tähed üle, kui rootsikeelne paigutus ei sobi.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-RaiTz-
Kreisi kasutaja
-RaiTz-

liitunud: 07.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2010 21:39:24 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Satakas, G15 + kleebid mõned tähed üle, kui rootsikeelne paigutus ei sobi.


Taustavalgustusega klaveril suht mage üle kleepida nuppe imo.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 26.10.2010 00:30:10 vasta tsitaadiga

-RaiTz-, siis harjud ära et kahe eesti täpitähe asemel on miskid muud kirjad.
Spoiler Spoiler Spoiler
vs
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-RaiTz-
Kreisi kasutaja
-RaiTz-

liitunud: 07.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2010 15:45:03 vasta tsitaadiga

Ise oman seda klaverit. Pimekiri selge ja ei teki probleemi kus mis täht asub.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nilsausta
HV vaatleja

liitunud: 17.06.2005




sõnum 26.11.2010 22:42:58 vasta tsitaadiga

Siin on üks klaver, mida ei soovita:
http://www.microsoft.com/hardware/mouseandkeyboard/productdetails.aspx?pid=043
Ise ostsin kunagi sel põhjusel, et oli liigsest arvutitarbimisest ja väga kehval teel jalgrattaga sõitmisest randmepõletik. Kui see klaviatuur oleks kvaliteetselt koostatud, siis oleks see mulle tõesti abiks olnud - käed asetsevad sellega töötades vähempingelises asendis. Aga nupud olid sellel täiesti ligadi-logadi ja tühik kippus kinni kiiluma nii et pettumus oli suur.

Kui põhiprobleem on zuumimine, siis küsiks, et kui suurt monitori omad? Minul kasvas tööviljakus umbes 30% kui ma hakkasin 1440x900px 19" monitori asemel kasutama 1920x1200 24" monitori.
Praegu mõtlen juba, et soetaks 30" 2560x1600px monitori.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Satakas
HV kasutaja
Satakas

liitunud: 07.07.2004




sõnum 27.11.2010 00:11:22 vasta tsitaadiga

moluks on 24" 1920x1080. enne oli kah mingi 19" kitsas seasilm ja muidugi on viljakus uuega seoses kasvanud ühes isikliku mugavusega aga just see ülimugav zuumimine jätab hetkel tsipa soovida.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Kujundamine »  Soovitage kujundustöödeks sobilikke HÄID klavereid mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.