Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Linuxist ei saa kunagi edukat tavakasutaja-opsüsteemi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 25.10.2010 10:13:43 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ei usu nagu seda, et OO omanik lubab m6nel j2rgmisel seltskonnal enda OO-d 100% samasugusena toota ja kasutada.

Ja tavakasutajana on just see, et tavakasutaja ei tea midagi Gnomedest, tema otsib taga oma head ja tuttavat OO-d. Ja kui seda pole, siis pole.
Ja Arvo M2gi ei kirjutanud kusagil, et tuleb "uus Offits" ja et see on 100% sama, mis vana tuntud OO.
Tema tekst on yheselt loetav, et tuleb uus Offits ja see asendab OO-d.

Postitatud mobile device


Tahanteada, Arvo Mägi soovitab versiooniuuenduseks kevadeni oodata, st. kui sul juba eelmine versioon olemas, siis pole vast mõtet seda ette võtta. Päris puhtalt lehelt alustamiseks on see väga hea versioon.
Loe ikka jutt läbi mida sa kommenteerid siin. "Uus offits" ei ole tõesti täiesti sama asi mis OO, aga lihtsalt edasiarendus, mis liigub oma rada. Ja Oracle OO omanikuna ei saa kuidagi takistada seda täiesti suvalisel seltskonnal tootmast ja kasutamast, kuna nii OO kui ka Libre office on siiski mõlemad GPL litsentsiga kaetud. "Uus Offits" on selle elav näide.
Tavakasutaja ei peagi gnomedest ja värkidest teadma. Tema otsib oma OO-d menüüdest ja OO-d ta seal ei näe. Küll aga näeb ta seal asja nimega LibreOffice ja vajutab sinna peale. Ja kasutamises küll mingit vahet ei ole.
Lihtsalt huupi lahmimise asemel soovitan sul Ubuntu järele proovida. Siis on sul mõni reaalne kogemus ka, muidu ju lihtsalt rebid mõne lause kusagilt jutust välja ja esitad seda kui absoluutset tõde.

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 25.10.2010 15:51:51 vasta tsitaadiga

Minu katsetus siis oli seda linux jura prooovida. Katseks oli ubuntu.

Hakkasin siis eda peale ajama inteli raid 0 otsa 10.10 mis ka ebaõnnestus. võtsin 10.04 mis toimis kobinata. Esiteks sellega pole ju midagi peale hakata.
Video on ka restricted raud no milleks CFX ei funka kellata videot ei saa. Driverid ei installeru ilma terminali sorkimiseta. No milleks ma siis ikkagi seda teminaliga jurama lihtsa asjaga. Uuendasin siis 10.04 TO 10.10 See uuendamine ju saast Ü asemele tekkisid kaks ??

Printimist ma pole proovinud kuid ka see prindib pasa kvaliiteediga ja ikkagi on käsurida vaja kasutada no tere saast. See et boot raidis 5 sekundit desktopi pole veel asi mis seda linuxi käkki heaks teeb. Puudub täiesti cfx tugi. Ei ole minul sellega midagi teha kuna teist gpud ei tuvastata. CAL tuge pole olemaski ja on ainult opencl videokaardiga linuxi all crunching asjast ka ei tule midagi välja kuna pole programme mis seda ka toetaks.

5 aastapärast vast võib uuesti linuxit proovida.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006




sõnum 25.10.2010 16:15:10 vasta tsitaadiga

Margus, "Restricted drivers" programmiga saab videokaardi draiverid peale, kui ta seda ise juba ei paku. Mingit terminali pole vaja. Ise pole ATI kaarti omanud aga Catalyst 8.8 versioonil tuli CrossfireX tugi 4k seeriale. Liiga palju Windowsi kasutanud siis ikka juhtub selliseid asju.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2010 16:36:39 vasta tsitaadiga

Margus, kõigepealt võiks endale selgeks teha, mida proovimisega saavutada tahad ja kas oled eesmärgi saavutamiseks nõus ka midagi uut juurde õppima. Juhul, kui sellele küsimusele tuleb vastuseks resoluutne EI, rääkimata negatiivsest meelestusest ja ähmastest ootustest, siis parem ära hakka ennast frustreerima, selle ürituse tulemus on juba proovimatagi ette teada icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2010 16:48:08 vasta tsitaadiga

Margus, CFX töötab HD4870X2`ega Ubuntu all ilusti, kui muidugi lased asjal endale "restricted drivers" nimelisel vidinal Draiverid kah peale ajada...
OpenCL ja CAL on samuti supporditud.

Muuseas pole mina isiklikult samuti näinud, et Windowsi all Crossfire töötaks, ilma ATI draiveriteta... icon_eek.gif

Nagu DigeBeni, juba eelnevalt ütles, kui ollakse juba eelnevalt negatiivselt meelestatud, isegi 2`te hiireklikki ei viitsita teha ja oodatakse Linux`ist Windowsi klooni, siis ei saagi sealt midagi paremat tulla...

[sarcasm]Sel juhul soovitan sul uuesti proovida mitte 5 vaid 50 aasta pärast... thumbs_up.gif icon_lol.gif [/sarcasm]
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 25.10.2010 16:52:18 vasta tsitaadiga

Asi on selles ma või isegi õppida seda jura, aga ma ei näe esialgu seda mida ma winni all teen. Windooza all on on võimalik lihtsalt ja simple ja kõik funkab.
Linuxi all ma ei näe eriti ,et deb pakette kasutatakse ikkagi on mingi käsurida ja komplieerimine . Windooza all võtan setup.exe ja unustatud.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2010 16:53:25 vasta tsitaadiga

Margus, Mitte ükski vägi ei sunni ju sind Linux`it kasutama, kui oma praeguse OS`iga rahul oled.
Igal OS`il on siiski oma kindel kasutajaskkond ja selle juures pole mittemidagi valesti.

Kellele ema, kellele tütar...kellele tütremees icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 25.10.2010 17:07:38 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Margus, Mitte ükski vägi ei sunni ju sind Linux`it kasutama, kui oma praeguse OS`iga rahul oled.
Igal OS`il on siiski oma kindel kasutajaskkond ja selle juures pole mittemidagi valesti.

Kellele ema, kellele tütar...kellele tütremees icon_lol.gif


Asi on selles kui te vanemaks saate siis halveneb ka mälu, kunagi õpitu seisab ka meeles kuid millegi uue asja õppimine juba raskem, ise veel probleemi ei näe kuid kunagi ikka see aeg tuleb. Niikaua kui simple exe või mis iganes asjaga programmi laiendiga peale ei saa siis nagu ei näe mõtet asjal.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006




sõnum 25.10.2010 17:11:08 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
ikkagi on mingi käsurida ja komplieerimine

Käsurida on rohkem poweruser'itele. Onu Juulid saavad oma videokaardid tööle ka ilma käsureata. Ma pole vähemalt 2 aastat midagi kompileerinud peale enda kirjutatud programmikeste. Deb pakkidena on kõik olemas ja nende installimine käib paari klikiga. Sõltuvustele ei pea ka enam ammu mõtlema.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 25.10.2010 17:25:40 vasta tsitaadiga

asjameez kirjutas:
Margus kirjutas:
ikkagi on mingi käsurida ja komplieerimine

Käsurida on rohkem poweruser'itele. Onu Juulid saavad oma videokaardid tööle ka ilma käsureata. Ma pole vähemalt 2 aastat midagi kompileerinud peale enda kirjutatud programmikeste. Deb pakkidena on kõik olemas ja nende installimine käib paari klikiga. Sõltuvustele ei pea ka enam ammu mõtlema.


No ütle Kui saad BOINC milkyway@home tööle 2 GPU peal, isegi pole programmi selleks ja kõik on cpu only. Tahaks näha folding@home 2 gpu peal jooksmas linuxi all.
No neid pole ja no point sellel juhul.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.10.2010 17:30:19 vasta tsitaadiga

Võrdleks seda OS'ide õppimist-kasutamist keeleõppega. Valdav enamus inimesi kasvavad üles ühekeelses keskkonnas ja õpivad probleemideta ära oma emakeele. Hiljem koolis suurte pingutustega õpitakse 1-2 keelt veel juurde kuid tihtipeale jätab nende oskus soovida. Kui aga peres räägitakse rohkem keeli pole ka üsna väikestel lastel erilist probleemi mitme keele selgeks saamine, näiteks ammune ingliskeeleõpetaja oli mehiklane, kodus räägiti eesti, inglise ja hispaaniakeeles ning kui ta ükskord oma 4a tütrega kooli tuli siis too oskas üsna ladusalt kõiki kolme keelt.

Kui nüüd koolides kõik on 100% wini peal siis pole ime kui hilisemas elus kõike muud võõrastavalt vaadatakse ning keeruliseks ja raskeks sõimatakse.


Margus, selles pead süüdistama milkiway@home tegijaid, mitte linuxit. Kui sinu sõnade järgi võtta siis peaksin ma hakkama MS'i sõimama et ma ei saa halflife'i ehk mängu millega neil pole vähimatki pistmist linuxil mängida.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.10.2010 18:02:34 vasta tsitaadiga

Ho Ho: Keel pole hea n2ide, kuna segarahvusest peres saadakse selgeks k6nekeel, aga mitte keelegrammatika. Ja selle selgeks saamine n6uab algusest peale uut keele6pet.

Ja veel teine, oluline asi - keele saavad paremini selgeks need, kellel on olemas keeleand. Minul on keeltega raskusi, kuna keelteandi pole, samas mu tuttav neelab keeli lennult, t2nu oma v2ga heale keelteannile.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.10.2010 18:13:48 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ja selle selgeks saamine n6uab algusest peale uut keele6pet.
Oleks ma osanud saksakeelt kõneski oleks mu 3a õpingute tulemused olnud kõvasti paremad. Mingit nullist õppimist küll ei oleks, valdav enamus reegleid on juba niigi sisse kulunud ja oskad neid kasutada ilma sellele mõtlematagi. Igal juhul halba see ei teeks mitte mingil moel kui oleks varakult juba kokkupuudet erinevate OS'idega. Üht tunned siis iga järgmise õppimine on oluliselt lihtsam.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 25.10.2010 18:32:23 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
asjameez kirjutas:
Margus kirjutas:
ikkagi on mingi käsurida ja komplieerimine

Käsurida on rohkem poweruser'itele. Onu Juulid saavad oma videokaardid tööle ka ilma käsureata. Ma pole vähemalt 2 aastat midagi kompileerinud peale enda kirjutatud programmikeste. Deb pakkidena on kõik olemas ja nende installimine käib paari klikiga. Sõltuvustele ei pea ka enam ammu mõtlema.


No ütle Kui saad BOINC milkyway@home tööle 2 GPU peal, isegi pole programmi selleks ja kõik on cpu only. Tahaks näha folding@home 2 gpu peal jooksmas linuxi all.
No neid pole ja no point sellel juhul.


Ma ei tea, minul jookseb boinc ja Rosetta@home graafiliselt Arch linuxi all kenasti. Näiteks Nvidia CUDA draiveritega saab GPU ka kenasti jooksma (AMD-d ei tea, aga kui ei saa, siis on see kivi kaardi tootja kapsaaeda). Ära palun lahmige(Mulle tundub et seda on juba kusagil mainitud, ei tea miks küll).
Oled sa proovinud googlesse kirjutada näiteks et Boinc ja Linux
EDIT: Väike screenshot ka et segadust ei oleks.
Manus
boinc Rosetta@home
boinc Rosetta@home


_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...


viimati muutis Uhuu 25.10.2010 18:47:24, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 25.10.2010 18:35:41 vasta tsitaadiga

ATIl on ninult opencl toetatud ma tahaks näha palju opencl peal ati kaardiga on võimalik linuxi all lammutada. Kui see saab võmalikuks siis oleksin ka proovinud ,aga no use and support.
Ma ei lahmi midagi siin, lihtsalt toon näited no use. Kui kõik koliksid linuxi peale ja programmide paigaldamine oleks samalihtne kui winni all siis kasutaksime linuxit.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2010 18:41:47 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Minu katsetus siis oli seda linux jura prooovida. Katseks oli ubuntu.

Hakkasin siis eda peale ajama inteli raid 0 otsa 10.10 mis ka ebaõnnestus. võtsin 10.04 mis toimis kobinata. Esiteks sellega pole ju midagi peale hakata.
Video on ka restricted raud no milleks CFX ei funka kellata videot ei saa. Driverid ei installeru ilma terminali sorkimiseta. No milleks ma siis ikkagi seda teminaliga jurama lihtsa asjaga. Uuendasin siis 10.04 TO 10.10 See uuendamine ju saast Ü asemele tekkisid kaks ??

Printimist ma pole proovinud kuid ka see prindib pasa kvaliiteediga ja ikkagi on käsurida vaja kasutada no tere saast. See et boot raidis 5 sekundit desktopi pole veel asi mis seda linuxi käkki heaks teeb. Puudub täiesti cfx tugi. Ei ole minul sellega midagi teha kuna teist gpud ei tuvastata. CAL tuge pole olemaski ja on ainult opencl videokaardiga linuxi all crunching asjast ka ei tule midagi välja kuna pole programme mis seda ka toetaks.

5 aastapärast vast võib uuesti linuxit proovida.

No sellise suhtumisega pole ju sealt midagi loota. icon_rolleyes.gif

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.10.2010 18:53:13 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
ATIl on ninult opencl toetatud ma tahaks näha palju opencl peal ati kaardiga on võimalik linuxi all lammutada. Kui see saab võmalikuks siis oleksin ka proovinud ,aga no use and support.
ATI Linuxi support on allapoole arvestust olnud aegade algusest peale.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2010 18:58:17 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
ATI Linuxi support on allapoole arvestust olnud aegade algusest peale.


Hetkeseisuga ma enam nii ei päris ei ütleks, nii alates HD4K seeriast on asjad kõvasti paremuse poole liikunud... icon_wink.gif
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 25.10.2010 19:09:33 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
ATIl on ninult opencl toetatud ma tahaks näha palju opencl peal ati kaardiga on võimalik linuxi all lammutada. Kui see saab võmalikuks siis oleksin ka proovinud ,aga no use and support.
Ma ei lahmi midagi siin, lihtsalt toon näited no use. Kui kõik koliksid linuxi peale ja programmide paigaldamine oleks samalihtne kui winni all siis kasutaksime linuxit.


Linuxi all on väga palju asju ammu sama lihtsad ja veel lihtsamadki kasutada kui windowsi all. Programmi paigaldamiseks on vaja ainult linnuke õigesse kohta teha - tundub päris lihtne. See ei tähenda et kõik Linuxi peale peaksid kolima ja ei teegi seda, sest see on lihtsalt teistsugune. Inimesed on samuti teistsugused ja on loogiline et die hard windowsi fänn ei koli ei macOS-i ega linuxi peale olgu need kui mugavad tahes.

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.10.2010 19:23:10 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
ATI Linuxi support on allapoole arvestust olnud aegade algusest peale.


Hetkeseisuga ma enam nii ei päris ei ütleks, nii alates HD4K seeriast on asjad kõvasti paremuse poole liikunud... icon_wink.gif
tasapisi liiguvad jah kuid minna on veel väga pikk maa. Läbi häda ollakse hetkel enam-vähem sel tasemel kus NV oli 3-4a tagasi.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2010 20:38:58 vasta tsitaadiga

Ma püstitaks tegelikul (peale hunnikut jooma.gif ) ühe teise küsimuse...
Linuxist ei saa kunagi edukat tavakasutaja-opsüsteemi -> kas peakski üldse saama?
Las ta siis jäädagi muusikute, videotöötlejate (kellele miskipärast MacOS ei istu) ja "häkkerite" OS`iks?

Igal produktil on ju siiski oma kasutajaskond ja turunish ? icon_rolleyes.gif

Ise lasen siiani Win / Linux paralleelselt, sest vahest tahaks ka natuke mängida, samas töö ja muu isiklik produktsioon toimub mul ainult Linux`i all... icon_lol.gif
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2010 00:59:07 vasta tsitaadiga

hm avastasin uuest ubuntust ka toreda bugi, või noh mis bugi ta on 10.10 siis jutt. (vanematel sama kala tegelt) kuna tegemist pigem puuduoleva sättega. Nimelt mul istub kenasti esimene nädala päev pühapäev ja muuta pole võimalik kui siis ainult käsurealt. Seda, et päevade nimed oleks eestikeelsed ma ausaltöeldes ei loodagi, kuidagi saab inglise keelega hakkama aga hämmastav on see, et ubuntu foorums tuli suurele osale üllatusena, et on riike kus esmaspäev on nädala esimene päev icon_biggrin.gif Windowsil selline asi juba ammu olnud Xp all oli, 2000 ka,... ME jätsin vahele, 98 SE krt seda enam mäletab. Ühikutega sama pull.

PS! OP süsteem inglise keeles aga ühikud ja nädala päevad just eesti keeles ja ühikutes.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006




sõnum 26.10.2010 01:55:29 vasta tsitaadiga

karuke, sul pole locale määratud Estonia peale. Locale määrab kõik ühikud, kalendrid jms eesti päraseks. Ise sellist bugi küll ei tea.
KDE 4.5 kalender näitab eesti keeles isegi Eesti tähtpäevi: roheliselt tavalised tähtpäevad ja punaselt riigipühad. w00t!
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matik
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2008




sõnum 27.10.2010 15:10:46 vasta tsitaadiga

asjameez kirjutas:
karuke, sul pole locale määratud Estonia peale. Locale määrab kõik ühikud, kalendrid jms eesti päraseks. Ise sellist bugi küll ei tea.
KDE 4.5 kalender näitab eesti keeles isegi Eesti tähtpäevi: roheliselt tavalised tähtpäevad ja punaselt riigipühad. w00t!


see bugi on tegelikult 10.04-s olemas tõesti, 10.10 peaks olema fixitud. endal sama jama - gnome kalendrist siis jutt.
kde's ilmselt teine kalendri applet ja asi korras.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 27.10.2010 22:42:04 vasta tsitaadiga

tahanteada
Masinas 512 pulk millest graafika imes osa, seega ubuntu installiks ainult 500MB
Installimiste tulemus järgmine:
9.04- success
9.10- success
10.10- success
ÄRA LAHMI!

Ei usu nagu seda, et OO omanik lubab m6nel j2rgmisel seltskonnal enda OO-d 100% samasugusena toota ja kasutada.
Sinu uskumine ei puutu asjasse, libreOffice screenshotid näevad sarnased välja, VAATA ennem kui lahmima hakkad. Ei ole adminnil ka suur mure asjad ümber nimetada....

Ja Arvo M2gi ei kirjutanud kusagil, et tuleb "uus Offits" ja et see on 100% sama, mis vana tuntud OO.
selleks ongi inimestel käed ja jalad otsas, et ise kaeda, kas kõike peab sulle kandikul ette tooma? Võta internet lahti ja kae perra... HinnaVaatluse sa ju leidsid ülesse...

Mis puutub sinu sügavasse usku Arvo Mägi-sse... Ega sa jumala eest ei hakanud peale xp-d kohe vistasse uskuma ja ei julenud enam xp-d paigaldada, ootasid... Sinu jutu paralleeli tõmmates siis vista OLI tunduvalt erinev kui Xp samuti enne vista väljatulekut kirjutati, et palju palju muudatusi ja väga väga uus asi tuleb välja. Käitusid samamoodi nagu preaegusel juhul, muudkui aga ootasid ja ootasid...
Ei hakka mainima seda kiidulaulu mis ennem office2010 (või mis iganes versioon, see kus tulid need ribbonbar-id) Kuidas sa küll 98 pealt 2000 julgesid kasutama hakata.... jne jne jne sinu loll jutt icon_smile.gif


pmz
kõike on võimalik tekitada aga kas see ka normaalne on. Apache installimiseks seda küll vaja ei ole. Tähendab, et apache ei installita kunagi root kasutajana vaid ikka apache või httpd kasutajana...
See, et kella kõrvalt sikutades midagi ei muutu näitabki, et miski käkk on seal, kas ubuntu enda jama või sinu poolt tekitatud. Minu silmad on näinud paljusid katkiseid linuseid, kuid selline probleem on küll esmakordne minu jaoks

Windows ütleb vägagi selgelt, et mingi draiver ei vasta
Sellised pisikesed vead peidetakse windowsi all ilusti kasutaja eest ära. BSOD on ka väga informatiivne muidugi. Meil oli ükskord masin mis ei pannud ennast kinni, lihtsalt ei pannud, käitus nagu vana toitekaga (safe to turn of), mitte mingit viga ei jäänud, clean install sama viga. Linuxiga juhtus sama asi, kuid ütles ilusti, et viga ACPI moodulis- bios bug... Neid näiteid võib tuua lõputult. Tõsi on ka kordi kui mitte mingit kirjet logisse ei jää ka linuxi puhul kuid see on erand...

Programmide installeerimiseks EI OLE VAJA root kasutajad ubuntus(seda ainult ubuntus ja tema derivaatides), raiu see endale pähe...


Margus
Video on ka restricted raud no milleks CFX ei funka kellata videot ei saa
Video ongi restricted, pöördu oma murega graafikakaardi tootja poole- tema tegi ju need draiverid... Tegelikkuses sealt restricted drivers-ist saadki tootja draiverid peale lasta... Samuti on sinu võrdlus kohatu- räägid video kellamisest ning samas ei saa draiverit installitud (video kellamine nagu edasijõudnu tegevus?). Mõlemad on ju advaned user-i valdkond, või sa tõesti arvad, et mingi suvaline kontoritädi kellab videot. PS videot saab kellata ka linuxi all...

Printimist ma pole proovinud kuid ka see prindib pasa kvaliiteediga ja ikkagi on käsurida vaja kasutada no tere saast
Kas sa nüüd proovisid või ei proovinud. Tee ise ka selgeks endale, kas sa siis tegid või ei teinud...

Asi on selles ma või isegi õppida seda jura, aga ma ei näe esialgu seda mida ma winni all teen
Kes sulle seda öelnud on, et sa peaksidki SAMA asja nägema? Ei pea ju. Kui sa installisid linuxit kas seal kusagil kirjutati et see järjekordne windowsi versioon? See on Linux mitte windows ja see,et sul on teadmised kellamisest ja jumal teab veel millest windowsi all, ei ole absoluutselt mingi näitaja linuxi all!

Linuxi all ma ei näe eriti ,et deb pakette kasutatakse
Terve synaptic ju deb pakettide peal, enamus vähemlevinud softi deb paketina??? Või eeldad sa seda, et sa pead mööda netti programme otsima nagu windowsi puhul? Ei kullake, linuxis käib enamus asju läbi synapticu ja see sikutab ise deb paketid, sõltuvused, uuendused, vajadusel eemaldab jms, ühesõnaga kõik mis vaja on.

ATIl on ninult opencl toetatud ma tahaks näha palju opencl peal ati kaardiga on võimalik linuxi all lammutada
Pöördu selle murega ati poole http://www.ati.com tema on draiverite tegija

Minul on mulje sinu jutust just selline,et sa oled windowsi all ilge proff, võibolla oledki, kuid sa teed siinkohal kaks väga suurt viga:

KÕIGILE LINUXI KATSETAJATELE:
1. eeldad sa, et linux käitub nagu linux ja käitud vastavalt windowsi maailmast omandatud kogemustele
2. sa oled linuxi jaoks algaja ja suhtu ka vastavalt linuxisse.... Ehk lepi sellega et ei ole proff ja sul on vaja palju õppida.
Kui sa neid ei taha ei viitsi või mis iganes, siis ära jumala pärast kasuta linuxit, tekitad ainult vastuolulisi tundeid endas ja teistes.
Võiks lugeda ka
http://linux.oneandoneis2.org/LNW.htm

Karuke
Viga teada ja sellele ka fix olemas, miks ta nii on, ei oska mina öelda, kuid nii ta on... asjameez- isegi siis kui locale on Eesti on sama jama, 9.10-l oli küll...
http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-26409.html
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=813945


EDIT:
INSTALLI SCREENSHOTID:
10.10 9.10 9.04
Manus



viimati muutis illukas 27.10.2010 22:56:53, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Linuxist ei saa kunagi edukat tavakasutaja-opsüsteemi mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.