Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Linuxist ei saa kunagi edukat tavakasutaja-opsüsteemi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2010 16:07:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Oled sealt kunagi üritanud abi saada?

Mu väide oligi pigem irooniline icon_smile.gif
Oleks pidanud lisama "mingitpidi" või "kuidagi icon_biggrin.gif

Aga olen sealt abi otsinud küll ja 10-l juhul ehk vaid paarile probleemile lahenduse saanud icon_razz.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 24.10.2010 16:09:29 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Noh - 15-20 aastaga - alates sellest ajast, kui Linus selle välja mõtles - piisavalt näinud, milline Killer see Linux-OS on. icon_smile.gif

Kas sa ikka loed ka mida kirjutatakse, või vaatad esimest ja viimast sõna ainult. Küll sinu elu on raske, mis sind seda linuxit nii vihkama on pannud, ema või isa käskisid vägisi kasutada?
Nagu korduvalt kirjutatud siis ajakirjandus on teinud ta mingiks killerOs-iks (aga äkki on ka mikisofti onud ise sellele kaasa aidanud), linuximehed ise on suht rahulikud selle koha pealt....

tahanteada kirjutas:
Ja kui muidu Killer pole - siis rahakotile on kindlasti, kui Linuxi-proffile vähemalt nii 1000 krooni per. tund pead maksma, et ta tuleks ja Linuxi korralikult tööle paneks. icon_razz.gif

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Vaene mees, meil on serveri adminni tund 750.- ei ütleks, et on kallim kui windowsi serveri spetsialisti hind.
Mis sinuga küll lapsepõlves tehtud on, et sa lihtsalt niisama lahmid ja trolli mängid icon_rolleyes.gif
Kahju sinust kohe
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.10.2010 17:22:27 vasta tsitaadiga

illukas: meenus veel üks hea, reaalne näide sellest, kuidas Linux on tugevamat sorti "rahakoti-Killer".

A mingi aasta tagasi tahtsin proovida-katsetada Ubuntut.
- Aga nii, kui installikas tööle läks, kukkus Ubunstu vinguma, et "enne ma ei installi, kui lähed poodi ja ostad masinasse vähemalt 1GB mälu".

Aga mul oli masinas 512 mega mälu ja sellest siis ei arvanud Ubuntu midagi, samas kui Windows installeerub selle mälumahuga rahumeelselt - ilma igasuguse kobinata.
-----------------------------------------
Ja kuidas see moodne IT-vanasõna kõlaski, et "ma pole nii rikas, et hakkan iga OP-süsteemi tujude pärast poodi tormama, et suurema mahuga mälu osta". icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.10.2010 17:28:43 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Aga mul oli masinas 512 mega mälu ja sellest siis ei arvanud Ubuntu midagi, samas kui Windows installeerub selle mälumahuga rahumeelselt - ilma igasuguse kobinata.
Win7'st jutt loomulikult? Kui ei siis võta teadmiseks et 128M mälu peal jooksis kde 3.5 nagu kulda koos OOo'ga.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 24.10.2010 17:43:35 vasta tsitaadiga

tahanteada,

tsitaat:

Ja kuidas see moodne IT-vanasõna kõlaski, et "ma pole nii rikas, et hakkan iga OP-süsteemi tujude pärast poodi tormama, et suurema mahuga mälu osta".



Aja poolest oled sa küll vist rikas, et sellist pa**a suust välja ajada.

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 24.10.2010 17:52:10 vasta tsitaadiga

loll jutt, minu lapparis on kõikse aeg olnud 756MB mälu ja ei ole kordagi vingutud
See oli kindlasti sinu mittelugemise viga, ju ta teatas sulle, et väga heaks tööks oleks vaja 1GB mälu
Ma võin homme tööjuures proovida, nii igaks juhuks

tsitaat:

Ubuntu Desktop (GUI) Installation minimal
* 1 GHz x86 processor
* 512MB of system memory (RAM)
* 5GB of disk space (for OS files; consideration should be given to the (often very large) size of user files that will occupy the /home directory)
* Graphics card and monitor capable of 1024x768
Et nii igaks juhuks kui ei usus siis copy paste ubuntu lehelt
https://help.ubuntu.com/10.04/installation-guide/i386/minimum-hardware-reqts.html
Ja veel nii igaks juhuks piltidega ka äkki seda keelt mõistad
http://www.ubuntugeek.com/ubuntu-minimum-requirements.html

Et kui sa niiväga võrrelda tahad siis kindlasti installeerub sinu 512MB peal windows7?
Kui tahad extra hardcore võrdlust siis debiani peaks saama installida ka 64MB mäluga... Ehk vali ikka sobilik asi oma rauale. Või oled sa seda tüüpi mees, kes üritab windows7 vägistada peale 15 aasta tagusele masinale ja siis tuleb foorumisse vinguma, et kurrat näe ei käi ja jube aeglane on?

Tegelt üks variant on veel, sul tõesti oli masinas 512MB mälu ja kuna sul integr graafika mis imes oma alla 128MB mälu siis tõesti selle allesjäänud 384MB ei suudeta installida

Sinu väidetel ei ole absoluutselt mitte mingisugust alust sa lihtsalt lahmid!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2010 18:47:15 vasta tsitaadiga

illukas kirjutas:
loll jutt, minu lapparis on kõikse aeg olnud 756MB mälu ja ei ole kordagi vingutud
See oli kindlasti sinu mittelugemise viga, ju ta teatas sulle, et väga heaks tööks oleks vaja 1GB mälu
Ma võin homme tööjuures proovida, nii igaks juhuks

tsitaat:

Ubuntu Desktop (GUI) Installation minimal
* 1 GHz x86 processor
* 512MB of system memory (RAM)
* 5GB of disk space (for OS files; consideration should be given to the (often very large) size of user files that will occupy the /home directory)
* Graphics card and monitor capable of 1024x768
Et nii igaks juhuks kui ei usus siis copy paste ubuntu lehelt
https://help.ubuntu.com/10.04/installation-guide/i386/minimum-hardware-reqts.html
Ja veel nii igaks juhuks piltidega ka äkki seda keelt mõistad
http://www.ubuntugeek.com/ubuntu-minimum-requirements.html

Et kui sa niiväga võrrelda tahad siis kindlasti installeerub sinu 512MB peal windows7?
Kui tahad extra hardcore võrdlust siis debiani peaks saama installida ka 64MB mäluga... Ehk vali ikka sobilik asi oma rauale. Või oled sa seda tüüpi mees, kes üritab windows7 vägistada peale 15 aasta tagusele masinale ja siis tuleb foorumisse vinguma, et kurrat näe ei käi ja jube aeglane on?

Tegelt üks variant on veel, sul tõesti oli masinas 512MB mälu ja kuna sul integr graafika mis imes oma alla 128MB mälu siis tõesti selle allesjäänud 384MB ei suudeta installida

Sinu väidetel ei ole absoluutselt mitte mingisugust alust sa lihtsalt lahmid!


Ubuntut peaks vist saama 384 megaga ka installida ju, lihtsalt tekst modes. Ja jooksma peaks gnome ka ju 384 peal üsna rahuldavalt. Kuus aastat tagasi vähemalt jooksis.

_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas Mökus - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 214 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 24.10.2010 19:17:17 vasta tsitaadiga

kusti85, kuue aastaga on väga palju muutunud mälukasutuse osas.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.10.2010 19:21:06 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
kusti85, kuue aastaga on väga palju muutunud mälukasutuse osas.
Nood KDE värgid millest rääkisin toimusid umbkaudu 2-3a tagasi. KDE 4 jaoks kui 3d desktop kinni keerata piisab vabalt 256M mälust icon_razz.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk150
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2010 19:22:30 vasta tsitaadiga

kusti85 kirjutas:

Ubuntut peaks vist saama 384 megaga ka installida ju, lihtsalt tekst modes. Ja jooksma peaks gnome ka ju 384 peal üsna rahuldavalt. Kuus aastat tagasi vähemalt jooksis.


Mina kasutaks sel juhul siis juba XUbuntut Ubuntu ei viitsi eriti toimetada alla 512MB RAM ga tänu õgard GNOME-le XFce on säästlikum - kasutan seda virtuaalmasina peal millel on 128MB ram ja lendab nagu vigane
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 24.10.2010 20:50:41 vasta tsitaadiga

1. vaevalt et see inimene text modet kasutas, siis oleks ta saanud installitud
2. ma arvan, et ta ei lugenud või ei saanud aru mis talle öeldi või tõesti tal oligi 512, millest graafika imes osa endale
3. aastatega on aeg edasi läinud ja alla 512 ei ole mõtet punnitada....

Ps! ekstra kiired on lxde (lubuntu) ja fluxbox (ja muud -box laadsed) töölauad

mikk150
ja lendab nagu vigane icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.10.2010 22:44:07 vasta tsitaadiga

illukas: Selle mäluprobleemi - 512 mega mälu & Ubuntu mitteinstall - kohta võin seda öelda, et selle probleemi lahenduseks öeldi tollal kõikvõimalikest Linuxi-allikatest ühtmoodi, et "uuema aja Ubuntu tahabki 1GB mälu ja et väiksema mälumahu korral tuleb kasutada mõnd sellist, vanemat, varianti, mis töötab ka 512 mega mälumahuga". icon_smile.gif

Ja see sai ka tollal läbi katsetatud:
512 Mega = Ubuntu mitteinstall
512 + 256 Mega mälud = Ubuntu mitteinstall
512 + 512 Mega mälud = Ubuntu install
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.10.2010 23:01:11 vasta tsitaadiga

Mitte ei tule võtta vanem variant vaid mõni alternatiivne aknahaldur. Muud softi võid kasutada seda kõikse uuemat mis repodes saada

Btw, mis wini versioon sul seal läpakas jookseb? Kui siin varem viriseti kui XP välja tõin siis ehk peaks selle puhul samuti võrdlema vastava wini release ajast pärit linuxilist?

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk150
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2010 23:03:13 vasta tsitaadiga

ubuntu kaitseks niipalju ka et WIN7 PRO(X64) all jaman palju tahan aga ID kaardi tarkvara mina käima ei saa, Linuxiga järgisin kenasti õpetust ja sai tööle kõik....

Ei ma ei ütlegi et Linuxist saab täieõiguslik OP süsteem lähitulevikus, kuid teeb sinna hüppeid. Mina olen command linet kasutanud vaid sellepärast et saada telneti või Nvidia prop draiverid, draiverid lasen ka tavaliselt kasutades jockey-gtk'd mis on ka GUI proge.

mida aga inimesed ei mõista et nad kasutavad Linuxit rohkem kui arvata oskavad(isegi paadunud windowsi fänn)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pmz
HV vaatleja

liitunud: 05.07.2008




sõnum 24.10.2010 23:23:57 vasta tsitaadiga

illukas kirjutas:

See, et ta kinni jooksis ja sa teda root kasutaja alt kasutad viitavad täiesti valele suhtumisele ja tegutsemisele... Samas 90% hangumistest on seotud linuxi all riistvaralise rikkega... Windows peidab selle lihtsalt ilusti sinu silme eest ära, linux va loom aga pirtsakam...
1. helitugevuse regulaator toimib kõigi kasutajate alt samamoodi ülesse kella kõrvale tuleb kõlari ikoon (kui ei siis selle nimi on gnome all gnome-volume-control-applet) ja sealt vea nii kõvaks kui tahad...
2. Root kasutaja alt ei tohi igapäevaselt asju teha, see ei ole windows kus adminnina sees istutakse(mitte et seda võiks teha).... Samas tekib küsimus, kuidas sa root kasutaja tekitasid, ubuntul by default root kasutajat kui sellist ei ole
3. võib nii olla, maitseid on erinevaid, minule meeldib amsn...

Kokkuvõtvalt on seal mingi käkk keeratud, soovitaks uue installi teha ja asju mitte ajada root kasutaja alt, ubuntut kasutades unusta root kui selline ära. Kui linuxil on vaja root/adminni õigusi siis ta küsib sinu käest vastavat parooli....

.


Kui mul on ainuke normaalne võimalus helitugevust reguleerida siis kui ma olen root kasutajana sees, siis seda ma ka teen. Root kasutajat on Ubuntus võimalik tekitada, googelda, leiad äkki juhised. Apache installeerimiseks läks seda vaja ja on veel vaja läinud. Jah ma tean, et see pole õige tegutsemine olla root kasutajana sees.

Kella kõrval on kõlari ikoon, võin seda vedada kuhu poole tahan, hääletugevus sellest ei muutu.

Hangumisest rääkides, siis vaidlen sulle vastu. Windows ütleb vägagi selgelt, et mingi draiver ei vasta, mingi viga. Ubuntu lükkab mul terve süsteemi 5 minutiks halliks, midagi teha ei saa, siis järsku kõik töötab, aga mis viga oli seda va pirtsakas ei ütle.

Installeerida olen proovinud nii plaadilt kui ka Wubit kasutades ja probleemid on samad.

Minule Amsn ei meeldi ja maitsed ongi erinevad, see on lihtsalt üks mõru asi minu jaoks Ubuntu juures.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.10.2010 23:36:04 vasta tsitaadiga

pmz kirjutas:
Windows ütleb vägagi selgelt, et mingi draiver ei vasta, mingi viga.
Tõsine hangumine on ikka see nagu mul vistaga on, et läheb sleepi ja jääbki sinna icon_smile.gif


Linuxil on terve koorem logisid, võin mürki võtta et neis on viga kirjas. Sa lihtsalt ei osanud sealt otsida. Võrreldes BSOD'is oleva infoga või "illegal operation" on seal kõvasti enam infot kirjas.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006




sõnum 24.10.2010 23:37:51 vasta tsitaadiga

pmz, Mismoodi sa seda root kasutajat "tekitasid"?
Paljude sinu probleemide põhjus võis olla just root kasutajaga liigselt susimine.

Tõsi, aMSN arendus pole paar-kolm aastat eriti kusagile liikunud. MSN-e peaks olema Linuxis aga küll valida: lisaks aMSN-ile on veel Kmess, Emesene, Pidgin ja ehk mõni veelgi. Sinu maitse on mõttetut kila-kola, reklaami ja hüpikaknaid täis messenger? "Aknad Elu", mis minu jaoks eBuddyga sama pulga peal, asemel kasutaks iga kell aMSN'i.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.10.2010 23:41:18 vasta tsitaadiga

OT: Üritasin täna natuke lugeda selle uue Ubuntu kohta, et mis ja kui hea - kuid Linuxi-Guru Lp. Arvo Mägi soovitab hoopis kevadeni oodata:
"Kas Ubuntu 10.10 valdavalt kosmeetilised muudatused on piisav põhjus versiooniuuenduseks, tuleb igal Ubuntu kasutajal ise otsustada. Tõsisemaid uuendusi toob kevadel ilmuv Ubuntu 11.04 – GNOME 3.0, Firefox 4.x, LibreOffice (OpenOffice.org asemel), videoredaktori Kdenlive 0.7.9 versioon jne."
http://ubuntu.pingviin.org/?

Nii, et tundub, et mul on jälle lihtsam "kevadeni venitada", muidu tirin nüüdse versiooni ja siis poole aasta pärast pean jälle uut tirima hakkama, koos uute programmide õppimisega. icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.10.2010 23:46:44 vasta tsitaadiga

Milleks oodata? Tirid praegu ära ja kevadel on kahe klõpsuga sul uusim variant olemas. Uute programmide õppimisest on asi kaugel. Versiooniuuendus ei tähenda, et kõik on totaalselt ümber muutunud vastupidiselt MS'i loogikale.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 25.10.2010 00:19:27 vasta tsitaadiga

tahanteada,
tsitaat:

, koos uute programmide õppimisega.

kurrat, sa oled siis ikka puruloll et kohe mingit meeletut õppimist pead läbi tegema...

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.10.2010 00:27:55 vasta tsitaadiga

Loogish ju, tuleb välja Kdenlive versioon 0.7.9 ning et selgeks teha erinevused versiooniga 0.7.8 tuleb maksta 2k koolituse eest!
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pmz
HV vaatleja

liitunud: 05.07.2008




sõnum 25.10.2010 02:35:11 vasta tsitaadiga

asjameez kirjutas:
pmz, Mismoodi sa seda root kasutajat "tekitasid"?
Paljude sinu probleemide põhjus võis olla just root kasutajaga liigselt susimine.

Tõsi, aMSN arendus pole paar-kolm aastat eriti kusagile liikunud. MSN-e peaks olema Linuxis aga küll valida: lisaks aMSN-ile on veel Kmess, Emesene, Pidgin ja ehk mõni veelgi. Sinu maitse on mõttetut kila-kola, reklaami ja hüpikaknaid täis messenger? "Aknad Elu", mis minu jaoks eBuddyga sama pulga peal, asemel kasutaks iga kell aMSN'i.


Ei mina enam seda mäleta kuidas root kasutaja tegin, ilmselt nii nagu esimene google vaste õpetas. Ma ei ole liigselt root kasutajaga midagi teinud, kui on programme vaja installeerida, siis seda ma pean ka tegema. Eks root kasutajal on ikkagi mingi eesmärk, et miks seda on vaja, muidu ei oleks sellel ju üldse mõtet. Minu maitse MSN-i suhtes on väga lihtne. Tahan võimalust salvestada logifaile, viimaseid vestlusi näha aknas kui selle avan ja kasutada webcami. Aga ei tööta ju, ma saan aru kui minu webcam ei tööta aga ma ei näe ka teiste omasid, jne.

Üldse tahan ma öelda, et Ubuntu pole paha ja keeruline, lihtsalt inimesed on harjunud Windowsiga. Selleks, et Linux vallutaks maailma, on võib-olla natuke hilja. Minu jaoks on linux/Ubuntu pisut ebamugav, kuid saaksin sellega vägagi hästi hakkama. Nii windowsil kui ka Ubuntul on oma plussid ja miinused, igaüks peaks leidma oma. Isiklikult vihkan seda, kui keegi teeb ühte neist täiega maha. Ideealis peaksid need kaks vana rivaali ennast täiendama, loodame et nii see läheb. Tasuta opsys koos kõigi draiverite ja meeletult mõnusa kasutajaliidesega oleks ilmselt meie tulevik/lootus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.10.2010 02:41:15 vasta tsitaadiga

Nojah - eestlaste lemmik, Hr. M2gi ytleb ju selgelt, et ei tule ju lihtsalt t2iendused, vaid tuleb terve rida uusi asju. Kaasa arvatud OO asemele siis uus "Office", mille nime vaata ylevaltpoolt.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihhkel
HV veteran
mihhkel

liitunud: 16.11.2004




sõnum 25.10.2010 02:53:20 vasta tsitaadiga

pmz kirjutas:
...
Tasuta opsys koos kõigi draiverite ja meeletult mõnusa kasutajaliidesega oleks ilmselt meie tulevik/lootus.
Et siis selline kasutajaliides, mis defaultis kõigile meeletult mõnus tunduks? Not gonna happen icon_smile.gif

tahanteada kirjutas:
Nojah - eestlaste lemmik, Hr. M2gi ytleb ju selgelt, et ei tule ju lihtsalt t2iendused, vaid tuleb terve rida uusi asju. Kaasa arvatud OO asemele siis uus "Office", mille nime vaata ylevaltpoolt.
LibreOffice ≈ OpenOffice.org. Nimevahetuse põhjus on selles, et Oracle ei andnud OpenOffice.org-i brändi kommuunile pärast forkimist kaasa.

ot:
Tuua Arvo Mägi artiklist välja OOo asendamise LO-ga ja jätta mainimata Gnome 3.0 (kus tõesti üht-teist muutub)... Oeh.

_________________
...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.10.2010 09:24:34 vasta tsitaadiga

Ei usu nagu seda, et OO omanik lubab m6nel j2rgmisel seltskonnal enda OO-d 100% samasugusena toota ja kasutada.

Ja tavakasutajana on just see, et tavakasutaja ei tea midagi Gnomedest, tema otsib taga oma head ja tuttavat OO-d. Ja kui seda pole, siis pole.
Ja Arvo M2gi ei kirjutanud kusagil, et tuleb "uus Offits" ja et see on 100% sama, mis vana tuntud OO.
Tema tekst on yheselt loetav, et tuleb uus Offits ja see asendab OO-d.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Linuxist ei saa kunagi edukat tavakasutaja-opsüsteemi mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.