Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1545, 1546, 1547 ... 1549, 1550, 1551  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Palju sul sääste on? (Säästude hulka lugege ka investeeringud välja arvatud praegune eluase ja pensioni II sammas)
pole mul midagi, elan palgapäevast palgapäevani või ei oma regulaarset sissetulekut
11%
 11%  [ 28 ]
vähem kui ühe kuu netosissetulek
6%
 6%  [ 16 ]
1 kuni 2 kuu netosissetulek
20%
 20%  [ 48 ]
3 kuni 4 kuu netosissetulek
12%
 12%  [ 31 ]
5 kuni 6 kuu netosissetulek
9%
 9%  [ 22 ]
6 kuni 12 kuu netosissetulek
11%
 11%  [ 27 ]
rohkem kui 12 kuu netosissetulek
28%
 28%  [ 67 ]
hääli kokku : 239

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 12:28:48 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Oisu. kirjutas:
Nutt tuleb peale.
Rikkaima riigi lihttööline jääb järjest vaesemaks.
Jutt siis Norrast ja Norras töötamisest icon_idea.gif
aga tule eestisse tööle. Imelised palgad ja veel imelisemad hinnad thumbs_up.gif


Siia otsa sobib ilusti:

https://majandus.postimees.ee/7999742/majanduskriisi-ohver-pika-ajalooga-omblusfirma-sulgeb-uksed

tsitaat:
Tellimuste järsk vähenemine, alampalga tõusuga seotud palgatõus, hinnasurve, põhjendas osaühingu Mentha omanik ja juhatuse liige Margit Eskel.

«Meil on mõned inimesed niikuinii miinimumpalga peal, nende palgad automaatselt tõusid, samal ajal me toote hindu tõsta ei saa, sest konkureerime lähiriikide toodanguga.»


Ühesõnaga, probleem ei ole selles et peaks töötajatele üle miinimumpalga maksma, probleem on selles et miinimumpalk on liiga suur ja sellega tööliste pidamine käib üle jõu.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 15.04.2024 12:41:34 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
salatoimik kirjutas:
Oisu. kirjutas:
Nutt tuleb peale.
Rikkaima riigi lihttööline jääb järjest vaesemaks.
Jutt siis Norrast ja Norras töötamisest icon_idea.gif
aga tule eestisse tööle. Imelised palgad ja veel imelisemad hinnad thumbs_up.gif


Siia otsa sobib ilusti:

https://majandus.postimees.ee/7999742/majanduskriisi-ohver-pika-ajalooga-omblusfirma-sulgeb-uksed

tsitaat:
Tellimuste järsk vähenemine, alampalga tõusuga seotud palgatõus, hinnasurve, põhjendas osaühingu Mentha omanik ja juhatuse liige Margit Eskel.

«Meil on mõned inimesed niikuinii miinimumpalga peal, nende palgad automaatselt tõusid, samal ajal me toote hindu tõsta ei saa, sest konkureerime lähiriikide toodanguga.»


Ühesõnaga, probleem ei ole selles et peaks töötajatele üle miinimumpalga maksma, probleem on selles et miinimumpalk on liiga suur ja sellega tööliste pidamine käib üle jõu.

Meil miinimum 820, lätlastel 700. Kui marginaal olematu siis jah, pole raha, et maksta. Samas leedukad tõstsid miinimumi 924 peale, poolakad samasse kanti.

Seega küsiks pigem milliste lähiriikide toodanguga konkureeritakse? Venemaa miinimum peaks olema 200-250 kandis, valgevene oma kiirelt guugeldades ei leidnud... Selliste palkadega tõesti ei võistle.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sleeper1
HV vaatleja

liitunud: 23.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 12:43:38 vasta tsitaadiga

Liitunud 01.01.2004

Vara väärtus 12 365,24

Palgavaene.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 15.04.2024 12:44:26 vasta tsitaadiga

Ma liitusin 2002 aga koguma hakkasin 2007. Liitusin, sest sai mingi 500 kroonise kinkekaardi tol ajal vist.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 12:56:54 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
netcat kirjutas:
Noh, kellel pikem on?

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120285021/kalkulaator-vordle-ennast-eakaaslastega-kui-palju-on-kogunenud-pensioniraha

Minuvanuste mediaan 10312 € - ületan mitmekordselt ja seda hoolimata sellest, et liitusin alles 2007 ja olen teinud strateegias ka mitmeid vigu, ja mingi palgakröösus ka just pole.
See paneb ikka mõtlema, kas keskmine koguja on ikkagi tõesti nii palgavaene, või illustreerib pilt lihtsalt seda kui halvasti fondid keskmise inimese jaoks ikka veel töötavad (kui seda saab töötamiseks nimetada)

Ma liitusin 2002, kuna oli kohustuslik. Hetkeseisuga II samba keskmine on 10394€ ja mul on seal nibin-nabin 3x rohkem.
Kuidas see keskmine nii madal on? icon_eek.gif


Esimesed fondid pidid siis ikka tõsiselt kohutavad olema icon_eek.gif ... kui mitte puhas vargus icon_confused.gif
Ma olen täpselt 10a hiljem alustanud, peaaegu 4x. Omavanustega 6-8.5x vahe icon_eek.gif 3. sambast ei hakka üldse rääkima, seal on astronoomiline vahe.

Suht ehmatav üllatus, ei julgegi nii pensioni siin vastu võtta. Tõstad PIKi ja kannad saartele ära enne pensioni ja ise järgi.
Kriisides kiputakse ikka sotslikuks ära minema... olid kunagi tubli ja kogusid rohkem aga nüüd on rahval vaja ja kogu moos icon_confused.gif


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 15.04.2024 12:59:13 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Ärme unusta õndsat dekaadi, mil pangahärrade teine maja ning kolmas auto sõid edukalt kogu fondide kasumi ära lihtsalt kuni LHV ja siis Tuleva lõpuks normaalsuse taastasid.


RassK kirjutas:
Esimesed fondid pidid siis ikka tõsiselt kohutavad olema icon_eek.gif ... kui mitte puhas vargus icon_confused.gif



Minu esimesest kogumise päevast Swedis kuni LHV'sse üle läksin...

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 13:06:30 vasta tsitaadiga

See oli kõikidele pankadele kuldne aeg. Riik serveeris neile maksumaksja raha hõbekandikul. Ja see on põhjus, miks sellel pensionifondi värgil on inimeste jaoks siiani s*tamaitse küljes.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 13:31:42 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ja see on põhjus, miks sellel pensionifondi värgil on inimeste jaoks siiani s*tamaitse küljes.


Ei imesta, miks vanemad sellele nii tugevalt vastu olid / on. Seal enam ei räägi parimad LHV müügimehed ka midagi ära icon_lol.gif

LHV omadest rääkides sattusingi ükspäev ühe otsa. Promoti XL'i jõudsalt mulle... kuna ma sellelt rongilt tulin maha miski 1a-2a tagasi, siis ma olin väga skeptiline.
Näidati pensionikeskuse lehte aga konkreetselt oli otsitud kõige parem vaade, kus XL jättis Swedi indexid selja taha märkimisväärselt. Muidugi putkas ma saadan nad kuupeale kiirvahetamise osas.
Kodus sellist vaadet leida ei õnnestunudki ja ilmselgelt nagu mul kuskil ajukurrus meeles oli, on tegu tänapäevaks juba suht kehva fondiga (minu arvamusel). Seega kui jaurata on viitsimist, siis klõpsige ikka ise õiged vaated lahti või telefonis võtke kõrvale.

Kuna ma ei ole finantsekspert (ja need müügimehed (sales vs finance) ammugi mitte), siis vahest käin tasuta infokilde "haaramas". Alati saab tuimalt ära kõndida "Selge aitäh, vaatan kodus rahulikult üle".
Tavaliselt siis visatakse kaart kaasa, et müük siiski endale kirja saada. Vahest olen vahetanud küll selle info peale aga mitte konkreetse fondi vastu või isegi panga icon_lol.gif


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 13:51:14 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Noh, kellel pikem on?

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120285021/kalkulaator-vordle-ennast-eakaaslastega-kui-palju-on-kogunenud-pensioniraha

Minuvanuste mediaan 10312 € - ületan mitmekordselt ja seda hoolimata sellest, et liitusin alles 2007 ja olen teinud strateegias ka mitmeid vigu, ja mingi palgakröösus ka just pole.
See paneb ikka mõtlema, kas keskmine koguja on ikkagi tõesti nii palgavaene, või illustreerib pilt lihtsalt seda kui halvasti fondid keskmise inimese jaoks ikka veel töötavad (kui seda saab töötamiseks nimetada)


Kusjuures imestan isegi. Mul on üle 4x rohkem kui keskmine. Palk on üle Eesti keskmise kogu aeg olnud, aga neljast Eesti keskmisest ikka kaugel.
Kuna minuvanustel polnud kohustust liituda, siis ma muidugi ei tea kas selles keskmises on 0-ga need ka sees, kes ei liitunud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 14:00:10 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Kuna minuvanustel polnud kohustust liituda, siis ma muidugi ei tea kas selles keskmises on 0-ga need ka sees, kes ei liitunud.


Pensionisamba konto on ikkagi ainult neil kes liitusid. See võib küll tühi olla kui sinna midagi ei kogunenud, aga arvata et kontojäägi keskmisse arvutatakse sisse ka need, kel kontot polegi, kõlab küll väga kentsakalt icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 14:15:38 vasta tsitaadiga

Oleneb mispidi läheneda. Üks võimalus on võtta rahvastikuregistrist kõik vastaval aastal sündinud ja siis otsida kõrvale samba jääk ning panna see 0 kui sammast ei ole.
Statistikas võib andmeid päris palju väänata kui on soov tulemust mingis suunas kallutada.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 14:40:18 vasta tsitaadiga

Imelik oled või? Miks peaks pensionikeskus mingi rahvastikuregistriga suhtlema kui neil on andmed kõik omal olemas? Vanuselise-soolise jaotuse saavad ka isikukoodide põhjal tuletada.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 14:51:01 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Imelik oled või? Miks peaks pensionikeskus mingi rahvastikuregistriga suhtlema kui neil on andmed kõik omal olemas? Vanuselise-soolise jaotuse saavad ka isikukoodide põhjal tuletada.


Ei ole. Seal enne kalkulaatorit on tekst
tsitaat:
Kui palju on pensionisambasse kogunenud raha sinu eakaaslastel?


Seda võib mõlemat pidi tõlgendada.
Tähelepanu võib juhtida ka sellele, et selle artikli on avaldanud delfi mitte pensionikeskus. Pole isegi öeldud, kust need andmed pärit on.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 14:58:41 vasta tsitaadiga

>> Rahandusministeeriumi statistika

>> Pensionisammaste kontojääkide mediaan sünniaastate järgi.
>> Allikas: Rahandusministeeriumi Pensioni statistikaülevaade 2023

Krt, nagu lugemisoskus inimestel üldse puudub. icon_rolleyes.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




see post läheb kustutamisele sõnum 15.04.2024 15:00:06 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
>> Rahandusministeeriumi statistika

>> Pensionisammaste kontojääkide mediaan sünniaastate järgi.
>> Allikas: Rahandusministeeriumi Pensioni statistikaülevaade 2023

Krt, nagu lugemisoskus inimestel üldse puudub. icon_rolleyes.gif


Miks lased faktidega heal teoorial raisku minna

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 15:04:39 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Tähelepanu võib juhtida ka sellele, et selle artikli on avaldanud delfi mitte pensionikeskus. Pole isegi öeldud, kust need andmed pärit on.



Ahem...

tsitaat:
Allikas: Rahandusministeeriumi Pensioni statistikaülevaade 2023
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 17:07:50 vasta tsitaadiga

Oh jah, see on see diagonaalis lugemine. Sorry.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2024 19:44:04 vasta tsitaadiga

Mul 0...pole liitunud
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"

Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2024 00:16:14 vasta tsitaadiga

01.02.2008 Raha juriidilise isiku nimekirja alusel isikule 2005 1.00
Ägedalt suured laekumised 2. pensionisambasse icon_eek.gif
Rahaühikuks oli Eesti kroon icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 16.04.2024 18:37:11 vasta tsitaadiga

mul 5 või 7k seal, vist liitusin ka kohe, kui see tekkis. Kas kohustuslik polnud vms?
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.04.2024 20:45:18 vasta tsitaadiga

teatud vanusest oli
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 17.04.2024 08:29:17 vasta tsitaadiga

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010362651.html

kui ma vähegi asjast õigesti aru saan, siis sisaldab naabrite majandusmuutuste pakett "kalevipoegadelt" rahvapensioni äravõtmist
( Ulkomaille maksettavat kansaneläkkeet lopetetaan. )
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2024 09:20:25 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010362651.html

kui ma vähegi asjast õigesti aru saan, siis sisaldab naabrite majandusmuutuste pakett "kalevipoegadelt" rahvapensioni äravõtmist
( Ulkomaille maksettavat kansaneläkkeet lopetetaan. )


Šokolaad läheb ka 25,5% maksu alla vs 14% nagu seni. Elektriautode ja pistikhübriidide automaksu tõstetakse. Vabatahtliku pensionikindlustuse maksutagastus (midagi sellist nagu meil III sammas, vist) kaotatakse ära. Arstile peab pääsema nüüd 14 päeva asemel 3 kuu pärast.

Palju häid ideid...

Mis kalevipoegi puutub, siis kui ma õigesti aru saan, rahvapension on see mida makstakse neile kel tööstaaž vanaduspensioni jaoks puudub. Eestis ainult alalistele elanikele. Üldse üllatus, et Soome seda siis ka ekspattidele maksis.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 17.04.2024 09:31:07 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Mnator kirjutas:
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010362651.html

kui ma vähegi asjast õigesti aru saan, siis sisaldab naabrite majandusmuutuste pakett "kalevipoegadelt" rahvapensioni äravõtmist
( Ulkomaille maksettavat kansaneläkkeet lopetetaan. )


Šokolaad läheb ka 25,5% maksu alla vs 14% nagu seni. Elektriautode ja pistikhübriidide automaksu tõstetakse. Vabatahtliku pensionikindlustuse maksutagastus (midagi sellist nagu meil III sammas, vist) kaotatakse ära. Arstile peab pääsema nüüd 14 päeva asemel 3 kuu pärast.

Palju häid ideid...

Mis kalevipoegi puutub, siis kui ma õigesti aru saan, rahvapension on see mida makstakse neile kel tööstaaž vanaduspensioni jaoks puudub. Eestis ainult alalistele elanikele. Üldse üllatus, et Soome seda siis ka ekspattidele maksis.
soomlaste pension koosneb kahest komponendist
üks on rahvapension, mida makstakse kui on lihtsalt vähemalt mingid aastad, oli vist 4, seal riigis töötatud
teine osa tuleb juba töötatud aastate ja palganumbri alusel, kui ma õigesti mäletan, siis miinimum 8 aastase tööstaaži puhul (väiksema staaži puhul ainult rahvapension)

nende miinimumaastate alusel saadav on loomulikult suht väike
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.04.2024 10:44:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Esimesed fondid pidid siis ikka tõsiselt kohutavad olema icon_eek.gif ... kui mitte puhas vargus icon_confused.gif
Ma olen täpselt 10a hiljem alustanud, peaaegu 4x. Omavanustega 6-8.5x vahe icon_eek.gif 3. sambast ei hakka üldse rääkima, seal on astronoomiline vahe.


Meil on siin 6 kohaline 2 sammas, ikka on vahe sees, kui alustada 10a varem või hiljem. Vahepeal, kes masupuhkust kasutasid, need jäid ka rongist maha.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1545, 1546, 1547 ... 1549, 1550, 1551  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.