Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1045, 1046, 1047 ... 1546, 1547, 1548  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Palju sul sääste on? (Säästude hulka lugege ka investeeringud välja arvatud praegune eluase ja pensioni II sammas)
pole mul midagi, elan palgapäevast palgapäevani või ei oma regulaarset sissetulekut
11%
 11%  [ 28 ]
vähem kui ühe kuu netosissetulek
6%
 6%  [ 16 ]
1 kuni 2 kuu netosissetulek
20%
 20%  [ 48 ]
3 kuni 4 kuu netosissetulek
12%
 12%  [ 31 ]
5 kuni 6 kuu netosissetulek
9%
 9%  [ 22 ]
6 kuni 12 kuu netosissetulek
11%
 11%  [ 27 ]
rohkem kui 12 kuu netosissetulek
28%
 28%  [ 67 ]
hääli kokku : 239

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 15.01.2020 10:16:51 vasta tsitaadiga

Ma olen tegelikkuses seda juba selgitanud, aga võtan vaevaks seda uuesti selgitada.

Mind ei häiri see, kui inimene otsustab käia tööl välisriigis ja samuti maksab sinna maksud ning elab seal. See on täiesti normaalne, üks EL-i printsiipidest ja suures pildis see mulle meeldib.

Kui inimene, kes on omandanud oma hariduse Eestis, tarbinud esimesed 20 eluaastat siinset taristut, läheb välismaale tööle, tarbib sealset taristut ning samuti tahab ta ise ja/või tema ülalpeetavad tarbida siinset taristut, siis ei ole see õiglane. Samal ajal võtab endale õiguse kritiseerida oma kodumaad (Eestit) - puudub tal selleks igasugune moraalne õigus, sest tema panus Eestisse on kas liiga vähene tema sissetulekute mõistes või siis puudub pea üldse. Ta ei maksa siia riiki makse, ta viriseb, et siin on halb ja paha andmata endale aru, et ta tegelikkuses üritab ennast tänu naaberriigis olevale kõrgemale palgatasemele sättida kõrgemale positsioonile, millele saamiseks ta ei ole siin riigis just väga palju vaeva näinud. Küll aga on tal Eesti riigi suhtes väga kõrged ootused, millesse panustamiseks ta just väga palju ei tee. Seda nimetangi mina ilma igasuguse ilustamiseta parasiitluseks, kui tarbitakse välisriigis teiste poolt loodut ja ise samal ajal virisetakse, kui halb ja paha on seal, kus elada tahetakse.

Ehk siis miks peaksin mina siinse maksumaksjana ülal pidama selle "kalevipoja" elukaaslas(eid)t, lapsi ja tema jaoks loodud taristut, et ta saaks tulla tagasi Eestisse tarbima kõike seda, mille loomiseks ta maksutulu kaudu mitte midagi panustanud ei ole, aga eeldab, et see kõik võiks siiski olemas olla? Miks pean mina maksumaksjana ülal pidama tema perekonna ravikindlustuse, tagama tulevikus enda ja oma laste kaudu neile "kalevipoegadele" riigipensioni, tema lastele hariduse jne-jne.

Fakt on see, et see "kalevipoeg" tuleb ükskord oma koduriiki tagasi ja siis ta imestab, et miks ei ole siin asjad nii head, kui seal, kus ta töötas. Miks sõiduteed lagunevad, väikesed koolid on kinni pandud, ravimid on kallid ja pensionid on väikesed. Just sellepärast ongi, et see täies elujõus olev töövõimeline kodanik panustas oma maksutulu võõrriiki, mitte koduriiki.

Jah, ma mõistan seda, et kõik otsivad helgemat tulevikku ja teenivad oma tulu seal, kus nende jaoks kasulikum ja parem on. Igaühel ongi oma moraalikompass, mille järgi käitutakse. See ongi väärtushinnanguline ja õigeid ning valesid vastuseid ei ole olemas.

Kuigi ma töötan ka Tallinnas, siis minu maksutulu laekub sinna, kus ma elan ja seega panustan ma ikkagi nii enda elukeskkonda - suures pildis laekub minu maksutulu Eestisse, mitte välismaale. Ma annan endale aru, mis on minu sissetulekute tase ja kuhu ma ennast ühiskondlikult positsioneerinud olen.

Ma olen kunagi välja arvutanud, kui palju peaks välisriigis tulu teeniv Eesti Vabariigi kodanik siin kulutama, et maksutulu mõistes sama palju riigile tagasi anda, kui seda teeb keskmist töötasu saav kodanik.

Teeme arvutuse uuesti.

Peamine maksutulu allikas Eesti jaoks välisriigis töötava kodaniku kaudu on käibemaks, mille määr on 20%. Ei ole võimalik võtta arvesse muid kaudseid tarbimismakse (aktsiisid jms), kuna nende suurus on hüpoteetiline ja raske määrata.

Eesti keskmine töötasu oli 2019 aasta III kvartalis 1397€. Maksutulu sellest riigile on kokku 702,53€.

See tähendab seda, et läbi käibemaksu peaks välisriigis tulu teeniv Eesti Vabariigi kodanik siin kulutama minimaalselt 4 215,18€ kalendrikuus. Alles siis saab see kodanik öelda, et jah, ma panustan oma riigi hüvanguks sama palju, kui keskmist töötasu teeniv kodanik. Mis te arvate, kas see on reaalne? Naaberriikide töötasud ei ole nii palju kõrgemad, et sellises mahus kulutust teha.

Kui rääkida minust isiklikult, siis lisaks õpetajatööle olen ma ka iseendale tööandja. Seega ma ei ole ainult riigi palgal figureeriv, vaid toon oma tööga riigile ka lisaks maksutulu juurde. Ei taha konkreetsetest numbritest rääkida, aga saan niipalju öelda, et minu igakuine maksutulu riigikassasse ületab julgelt kahte alampalga määra. Ja seda läbi ise teenitud tööjõumaksude, mitte läbi teiste töötamise makstud maksude tõttu. Kui ma võtaksin veel arvesse ka selle, et tulenevalt oma tegevusalast olen ma juhatuse liikmena ka tööandja hetkel neljale inimesele, siis suureneb see panus kordades. Kuna aga mina ei teeni nende tulu, vaid maksud laekuvad nende poolt tehtud töödest, siis seda ma arvesse võtta ei saa.

Kui rääkida enda töö panusest moraalses ja sisulises mõistes, siis ma arvan, et ma võin vägagi sirge seljaga öelda, et ma olen Eesti haridussüsteemi väga palju andnud ja teen seda tulevikus edasi. Ma ei ole lihtsalt suvaline vegeteeriv õpetaja, kes oma mugavustsoonis vegeteerides päevi õhtusse saadab ja riigilt kõrgemat palka ning paremaid töötingimusi nõuab.

Seega oman ma enda hinnangul täielikku moraalset õigust kodanikuna kaasa rääkida ja nimetada neid parasiitideks, kes võtavad endale ülbuse välisriigis tulu teenides oma koduriiki kritiseerida ise samal ajal pea mitte midagi vastu andes.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2020 12:11:08 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Ma olen tegelikkuses seda juba selgitanud, aga võtan vaevaks seda uuesti selgitada.

Mind ei häiri see, kui inimene otsustab käia tööl välisriigis ja samuti maksab sinna maksud ning elab seal. See on täiesti normaalne, üks EL-i printsiipidest ja suures pildis see mulle meeldib.

Kui inimene, kes on omandanud oma hariduse Eestis, tarbinud esimesed 20 eluaastat siinset taristut, läheb välismaale tööle, tarbib sealset taristut ning samuti tahab ta ise ja/või tema ülalpeetavad tarbida siinset taristut, siis ei ole see õiglane. Samal ajal võtab endale õiguse kritiseerida oma kodumaad (Eestit) - puudub tal selleks igasugune moraalne õigus, sest tema panus Eestisse on kas liiga vähene tema sissetulekute mõistes või siis puudub pea üldse. Ta ei maksa siia riiki makse, ta viriseb, et siin on halb ja paha andmata endale aru, et ta tegelikkuses üritab ennast tänu naaberriigis olevale kõrgemale palgatasemele sättida kõrgemale positsioonile, millele saamiseks ta ei ole siin riigis just väga palju vaeva näinud. Küll aga on tal Eesti riigi suhtes väga kõrged ootused, millesse panustamiseks ta just väga palju ei tee. Seda nimetangi mina ilma igasuguse ilustamiseta parasiitluseks, kui tarbitakse välisriigis teiste poolt loodut ja ise samal ajal virisetakse, kui halb ja paha on seal, kus elada tahetakse.

Ehk siis miks peaksin mina siinse maksumaksjana ülal pidama selle "kalevipoja" elukaaslas(eid)t, lapsi ja tema jaoks loodud taristut, et ta saaks tulla tagasi Eestisse tarbima kõike seda, mille loomiseks ta maksutulu kaudu mitte midagi panustanud ei ole, aga eeldab, et see kõik võiks siiski olemas olla? Miks pean mina maksumaksjana ülal pidama tema perekonna ravikindlustuse, tagama tulevikus enda ja oma laste kaudu neile "kalevipoegadele" riigipensioni, tema lastele hariduse jne-jne.

Fakt on see, et see "kalevipoeg" tuleb ükskord oma koduriiki tagasi ja siis ta imestab, et miks ei ole siin asjad nii head, kui seal, kus ta töötas. Miks sõiduteed lagunevad, väikesed koolid on kinni pandud, ravimid on kallid ja pensionid on väikesed. Just sellepärast ongi, et see täies elujõus olev töövõimeline kodanik panustas oma maksutulu võõrriiki, mitte koduriiki.

Jah, ma mõistan seda, et kõik otsivad helgemat tulevikku ja teenivad oma tulu seal, kus nende jaoks kasulikum ja parem on. Igaühel ongi oma moraalikompass, mille järgi käitutakse. See ongi väärtushinnanguline ja õigeid ning valesid vastuseid ei ole olemas.

Kuigi ma töötan ka Tallinnas, siis minu maksutulu laekub sinna, kus ma elan ja seega panustan ma ikkagi nii enda elukeskkonda - suures pildis laekub minu maksutulu Eestisse, mitte välismaale. Ma annan endale aru, mis on minu sissetulekute tase ja kuhu ma ennast ühiskondlikult positsioneerinud olen.

Ma olen kunagi välja arvutanud, kui palju peaks välisriigis tulu teeniv Eesti Vabariigi kodanik siin kulutama, et maksutulu mõistes sama palju riigile tagasi anda, kui seda teeb keskmist töötasu saav kodanik.

Teeme arvutuse uuesti.

Peamine maksutulu allikas Eesti jaoks välisriigis töötava kodaniku kaudu on käibemaks, mille määr on 20%. Ei ole võimalik võtta arvesse muid kaudseid tarbimismakse (aktsiisid jms), kuna nende suurus on hüpoteetiline ja raske määrata.

Eesti keskmine töötasu oli 2019 aasta III kvartalis 1397€. Maksutulu sellest riigile on kokku 702,53€.

See tähendab seda, et läbi käibemaksu peaks välisriigis tulu teeniv Eesti Vabariigi kodanik siin kulutama minimaalselt 4 215,18€ kalendrikuus. Alles siis saab see kodanik öelda, et jah, ma panustan oma riigi hüvanguks sama palju, kui keskmist töötasu teeniv kodanik. Mis te arvate, kas see on reaalne? Naaberriikide töötasud ei ole nii palju kõrgemad, et sellises mahus kulutust teha.

Kui rääkida minust isiklikult, siis lisaks õpetajatööle olen ma ka iseendale tööandja. Seega ma ei ole ainult riigi palgal figureeriv, vaid toon oma tööga riigile ka lisaks maksutulu juurde. Ei taha konkreetsetest numbritest rääkida, aga saan niipalju öelda, et minu igakuine maksutulu riigikassasse ületab julgelt kahte alampalga määra. Ja seda läbi ise teenitud tööjõumaksude, mitte läbi teiste töötamise makstud maksude tõttu. Kui ma võtaksin veel arvesse ka selle, et tulenevalt oma tegevusalast olen ma juhatuse liikmena ka tööandja hetkel neljale inimesele, siis suureneb see panus kordades. Kuna aga mina ei teeni nende tulu, vaid maksud laekuvad nende poolt tehtud töödest, siis seda ma arvesse võtta ei saa.

Kui rääkida enda töö panusest moraalses ja sisulises mõistes, siis ma arvan, et ma võin vägagi sirge seljaga öelda, et ma olen Eesti haridussüsteemi väga palju andnud ja teen seda tulevikus edasi. Ma ei ole lihtsalt suvaline vegeteeriv õpetaja, kes oma mugavustsoonis vegeteerides päevi õhtusse saadab ja riigilt kõrgemat palka ning paremaid töötingimusi nõuab.

Seega oman ma enda hinnangul täielikku moraalset õigust kodanikuna kaasa rääkida ja nimetada neid parasiitideks, kes võtavad endale ülbuse välisriigis tulu teenides oma koduriiki kritiseerida ise samal ajal pea mitte midagi vastu andes.
thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 15.01.2020 12:21:45 vasta tsitaadiga

Rasmus, väga hea ja kirjutan alla thumbs_up.gif
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2020 12:27:28 vasta tsitaadiga

Rasmus
Oisu. = kalevipoeg.

Saan aru, et ma ei tohi Eestis käia ja kasutada tänavaid/sõiduteid (sest ma ei panusta piisavalt Eestisse)? Eestit külastades maksan vaid käibekat ja kütusteaktsiisi icon_redface.gif
Väga heal arvamusel: Ehk siis miks peaksin mina siinse maksumaksjana ülal pidama selle "kalevipoja" elukaaslas(eid)t, lapsi ja tema jaoks loodud taristut, et ta saaks tulla tagasi Eestisse tarbima kõike seda, mille loomiseks ta maksutulu kaudu mitte midagi panustanud ei ole, aga eeldab, et see kõik võiks siiski olemas olla? Miks pean mina maksumaksjana ülal pidama tema perekonna ravikindlustuse, tagama tulevikus enda ja oma laste kaudu neile "kalevipoegadele" riigipensioni, tema lastele hariduse jne-jne.
Kas kalevipoja elukaaslas(eid)ed, lapsed on kõik kodused ja parasiteerivad icon_eek.gif

Täitsa piixus: See tähendab seda, et läbi käibemaksu peaks välisriigis tulu teeniv Eesti Vabariigi kodanik siin kulutama minimaalselt 4 215,18€ kalendrikuus. Alles siis saab see kodanik öelda, et jah, ma panustan oma riigi hüvanguks sama palju, kui keskmist töötasu teeniv kodanik. Mis te arvate, kas see on reaalne? Naaberriikide töötasud ei ole nii palju kõrgemad, et sellises mahus kulutust teha.
Kui käin kahel korral aasta jooksul Eestis, siis peaks korraga laiaks lööma 6 X 4215,18 € icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 15.01.2020 12:28:38 vasta tsitaadiga

Oisu., üritad tolmu üles keerutada?
Sinu jaoks arusaadavalt = tarbi aga ära mölise (kui ei meeldi).

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 15.01.2020 12:42:36 vasta tsitaadiga

Oisu., 140€ päevas. Saad hakkama?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 15.01.2020 12:48:16 vasta tsitaadiga

Rakvere parasiidid võiksid ka vähem Tallinna taristut kurnamas käia thumbs_up.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 15.01.2020 12:54:18 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Rakvere parasiidid võiksid ka vähem Tallinna taristut kurnamas käia thumbs_up.gif

Jah thumbs_up.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2020 13:06:53 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Oisu., 140€ päevas. Saad hakkama?

Mul on ikka kulutusi ka Norras icon_idea.gif
Nüüd töötuna ei tule välja...

Kuskilt lugeda saab?
Tasuline.
link

Kuulata saab: alates 18.40
link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 15.01.2020 13:33:20 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 00:51:50, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 15.01.2020 13:33:26 vasta tsitaadiga

Jah, riigi heaks pead orjama ja makse tasuma, muidu oled parasiit. Töötukassasse ära mine kui töötu oled. See on teiste kulul elamine.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.


viimati muutis Sold OUT 15.01.2020 13:34:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 15.01.2020 13:33:58 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Rakvere parasiidid võiksid ka vähem Tallinna taristut kurnamas käia thumbs_up.gif


See Rakvere parasiit sõidab oma sõidukiga igal aastal 60 000 kilomeetrit ja maksab selle pealt kütuseaktsiisi neljakohalise summa. Kui palju maksab kütuseaktsiisi ühistranspordiga tasuta sõitev tallinlane?

Pealegi see Rakvere parasiit kutsuti Tallinna töötama, mitte ta ei tahtnud siia tulla. Seega tallinlasel oli vaja, et Rakvere parasiit tuleks Tallinna tööle, mitte vastupidi.


viimati muutis Rasmus 15.01.2020 13:39:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 15.01.2020 13:35:41 vasta tsitaadiga

Jah, see on nagu ikka HV foorumis kombeks. See mis sina ise teed on alati ainuõige ja positsioneerib sind ühiskonnas.
Indrpo alati ühendab teleka vooluvõrgust lahti kui HDMI kaablit ühendab, sest see on ainuõige viis. jne

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 15.01.2020 13:37:20 vasta tsitaadiga

kes on õige eestlane?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 15.01.2020 13:39:09 vasta tsitaadiga

60k km aastas on mõttetu liigne keskkonna saastamine. See küll midagi paremaks ei tee kui selle pealt aktsiisi maksta. Võiks bussi või rongiga sõita.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2020 13:40:38 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Killer85 kirjutas:
Rakvere parasiidid võiksid ka vähem Tallinna taristut kurnamas käia thumbs_up.gif


See Rakvere parasiit sõidab oma sõidukiga igal aastal 60 000 kilomeetrit ja maksab selle pealt kütuseaktsiisi neljakohalise summa. Kui palju maksab kütuseaktsiisi ühistranspordiga tasuta sõitev tallinlane?

Oma sõiduk?
Ikka töösõitudeks ettenähtud sõiduk.
Lisaks käibemaksukohustuslane?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 15.01.2020 13:42:05 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Jah, see on nagu ikka HV foorumis kombeks. See mis sina ise teed on alati ainuõige ja positsioneerib sind ühiskonnas.


Ma ei ole kunagi öelnud, et minu tegevus on ainuõige. See, et mul on oma arvamus, ei tähenda seda, et see on ainuke arvamus. Aga noh, nagu ikka HV foorumis kombeks... icon_smile.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 15.01.2020 13:42:51 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
60k km aastas on mõttetu liigne keskkonna saastamine. See küll midagi paremaks ei tee kui selle pealt aktsiisi maksta. Võiks bussi või rongiga sõita.


Kui ma sõidaks üksi, siis ma ei sõidaks autoga.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 15.01.2020 13:43:23 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Rasmus kirjutas:
Killer85 kirjutas:
Rakvere parasiidid võiksid ka vähem Tallinna taristut kurnamas käia thumbs_up.gif


See Rakvere parasiit sõidab oma sõidukiga igal aastal 60 000 kilomeetrit ja maksab selle pealt kütuseaktsiisi neljakohalise summa. Kui palju maksab kütuseaktsiisi ühistranspordiga tasuta sõitev tallinlane?

Oma sõiduk?
Ikka töösõitudeks ettenähtud sõiduk.
Lisaks käibemaksukohustuslane?


Oma sõiduk. Ei ole ette nähtud töösõitudeks. Jah, olen KM kohuslane füüsilisest isikust ettevõtja.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Online

sõnum 15.01.2020 13:48:16 vasta tsitaadiga

Pigem Kalevipoeg, kui töötu ja elab abirahadest icon_rolleyes.gif
Eesti ei ole vaid Tallinn ja muud suuremad linnad. Hakkas see liikumine ju masu ajal pihta ja praegu on tagajärg. Jäädi ju perekondade kaupa töötuks. Erasektoris käis ikka päris korralik koondamine/palkade vähendamine. Teine variant käiakse välismaal Eestis elamiseks stardikapitali hankimas ala sissemaks korteri jms jaoks. Pole see välismaal töötamine päris nii must ja valge.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 15.01.2020 13:48:51 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Killer85 kirjutas:
Rakvere parasiidid võiksid ka vähem Tallinna taristut kurnamas käia thumbs_up.gif


See Rakvere parasiit sõidab oma sõidukiga igal aastal 60 000 kilomeetrit ja maksab selle pealt kütuseaktsiisi neljakohalise summa. Kui palju maksab kütuseaktsiisi ühistranspordiga tasuta sõitev tallinlane?

Pealegi see Rakvere parasiit kutsuti Tallinna töötama, mitte ta ei tahtnud siia tulla. Seega tallinlasel oli vaja, et Rakvere parasiit tuleks Tallinna tööle, mitte vastupidi.


Jääb pisut ebaselgeks, miks Te soovite, et ühistransporti kasutav tallinlane kütuseaktsiisi maksma peaks?

Küll on naljakas, kuidas külakurnaja ennast mingisuguseks moraalseks majakaks peab ning voorumis "kalevipoegadele" ära teeb.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 15.01.2020 13:51:57 vasta tsitaadiga

NightStriker kirjutas:
Ja juba jõdsime inimeste parasiitideks kutsumiseni, sest nad ei täida teie seatud finants eesmärke icon_biggrin.gif
Kes järgmisena tähe rinda saavad? Töötud? Miinimupalga saajad?

Paganas... isegi Eesti Wabraiigi endi elanikelt ei nõuta keskmise palga maksudega panustamist, et nad end inimesena tunda tohiks.
Toredad olete thumbs_up.gif icon_lol.gif


Nagu ma juba ütlesin, siis minu arvamus on ainult minu arvamus. See ei tähenda seda, et see on tõde.

Jah, alati on igas kapitalistlikus ühiskonnas isikuid, kelle majanduslik ja ka sisuline panus on väiksem. See ei tee neid kodanikke veel halvemaks. Küll aga nad peavad seda teadvustama, et see kõik ongi nende panusega seotud. Ehk siis nad ei saa eeldada, et riik tagab neile kõrgtasemel teenuseid, kui nad ise nende teenuste loomiseks piisavalt ei panusta.

Selleks ongi loodud sotsiaalsüsteem, mis tagab selle, et igal kodanikul oleksid suures pildis tema põhiõigused ja sotsiaalsed garantiid tagatud. Küll aga ei saa näpuga näidata neile, kes teevad rohkem ja saavad tänu sellele ka ise rohkem.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 15.01.2020 13:54:32 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Rasmus kirjutas:
Killer85 kirjutas:
Rakvere parasiidid võiksid ka vähem Tallinna taristut kurnamas käia thumbs_up.gif


See Rakvere parasiit sõidab oma sõidukiga igal aastal 60 000 kilomeetrit ja maksab selle pealt kütuseaktsiisi neljakohalise summa. Kui palju maksab kütuseaktsiisi ühistranspordiga tasuta sõitev tallinlane?

Pealegi see Rakvere parasiit kutsuti Tallinna töötama, mitte ta ei tahtnud siia tulla. Seega tallinlasel oli vaja, et Rakvere parasiit tuleks Tallinna tööle, mitte vastupidi.


Jääb pisut ebaselgeks, miks Te soovite, et ühistransporti kasutav tallinlane kütuseaktsiisi maksma peaks?

Küll on naljakas, kuidas külakurnaja ennast mingisuguseks moraalseks majakaks peab ning voorumis "kalevipoegadele" ära teeb.


Tasuta ühistransport, mida tallinnlane kasutab liigub paraku samuti fossiilkütuse mõjul. Selle peab keegi kinni maksma. Maksabki kinni see maksumaksja, kes seda hüve ei kasuta.

Ei ole mõtet KOV-i mängu tuua. KOV-i sissetulekutest enamiku moodustavad siiski riigieelarvelised vahendid, mitte kohalike elanike otsene maksutulu.

Kes on "külakurnaja"?


viimati muutis Rasmus 15.01.2020 13:55:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 15.01.2020 13:56:47 vasta tsitaadiga

No siis ei ole see maksutulu laekumine mainimist väärt ju

tsitaat:
tsitaat:

Kes on "külakurnaja"?


suurtalunik, hallparun, külaparun, poolmõisnik, hall hlv, pastlaparun hlv, puumaamees, külakurnaja, kulak

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 15.01.2020 13:58:54 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Jah, riigi heaks pead orjama ja makse tasuma, muidu oled parasiit. Töötukassasse ära mine kui töötu oled. See on teiste kulul elamine.


Töötukindlustushüvitis on oma olemuselt kindlustusteenuse liik, mille on töötav kodanik korraliste kindlustusmaksete näol eelnevalt kinni maksnud. Miks ei võiks töötu Töötukassasse pöörduda ja kuidas on see teiste kulul elamine, kui ta on ise selle teenuse kinni maksnud?
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1045, 1046, 1047 ... 1546, 1547, 1548  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.