Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Sülearvuti aku õige kasutamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kaspir
HV kasutaja
kaspir

liitunud: 18.09.2005




sõnum 10.07.2010 11:19:42 vasta tsitaadiga

Kust muidu leida seda kohta, et kus muuta seda, millal lasta tal uuesti laadima hakata ja millal mitte? HP 6730b mudeliks. Praegu iga kord, kui 10-15 minutit ilma juhtmeta ja siis uuesti juhe tagasi siis hakkab 98% pealt uuesti laadima. Või pole seal vahet?
_________________
š
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2010 22:41:58 vasta tsitaadiga

HP arvutitel ei saa seda muuta. Seda saab muuta vaid Lenovo äriklassi masinatel, kus on "targad" akud sees. HP-l peaks olema vaikimisi 96% st kui 10-15 minutiga alla selle läheb, siis laeb uuesti 100%-ni.
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.07.2010 09:09:34 vasta tsitaadiga

kaspir: Niipalju lisaks, et HP akude laadimine ei tapa akut ära, HP aku sureb liialt kõrgete temperatuuride tagajärjel. Nii, et ragulaarne tolmupuhastus 1-2X aastas jms., siis vuhab see HP aku pikki aastaid tööd teha.

Käis praegu käest läbi umbes 3 aastat vana HP DV ja aku töötab igati OK.
-----------------------------------------------------
Lisaks veel see, et suurem enamus läpparite tootjatest kasutab analoogset laadimislahendust, nagu HP kasutab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.07.2010 14:35:12 vasta tsitaadiga

Akul on 4 surmategurit.
1. Kuumus. Kui aku on kuum, siis ta degradeerub, mistõttu hp ja ordi (videodega) masinad tapavad oma akud eriti ruttu ära. Mingil absurdsel põhjusel pannakse protsessoreid ja videokaarte kuhugi aku lähedusse, ning töötaval masinal on aku ümber T~50'C
2. Kasutamatus. Kui akut ei kasuta. Kas seisab riiulil või arvutis ning ta ei saa töötsükleid hakkab akul liitium kobaltiit sadenema sadestustsentrite otsa ning tekivad stalaktiidi laadsed piigid. Nende kasvades ükshetk läbistatakse anoodi/katoodi vaheline poolläbilaskev membraan, mis viib aku surmani ning nagu Sony akude puhul on juhtunud isegi plahvatuseni. Mida täidetum on aku, seda kiiremini ta oma piike sadestab, mistõttu jah arvuti küljes hoidmine, on akule üsna hea surm, sest täituvus on koguaeg 90-100% vahel. Küllaga probleem kaob kui vähemalt kuus korra teha akule täiskasutustsükkel : kasutada arvutil akut, kuni ta pildi tasku paneb ja siis uuesti täis laadida.
3. Alapinge. Kui li-ion elemendi potentsiaal langeb alla 0.8V (nominaal 3.7 laetult 4.5) hakkab aku väga kiiresti lagunema. Tekivad soovimatud vaheühendid ning aku on laip.
4. Must aku tootmine. Kui aku on toodetud kuskil "räpases" tehases degradeerub aku ajas väga ruttu. Akud tuleb valmistada täielikus hapniku ja veevabas keskkonnas mis tähendab ülipuhast argoon atmosfääri. Kuna sellise atmosfääri säilitamine on väga kulukas, odavamate tootjate elemendid surevad väga ruttu ära. Sealt ka noname mobiili ja ka muude akude ülikiire surm. Isegi 50ppm vett või hapniku on aku ehitamiseks sobimatu.

Kusjuures fujitsu-siemens - lifebook seeria akud on siiani mul vastu pidanud vähemalt 5a. Amilo omad surevad peale aastat. Sealt ka hinnavahe. Amilo aku maksab ~1000 EEK. Lifebook aku maksab 2500 EEK. Ja seda sama mahutavuse juures.

Ükski tarkvara ei suuda akut säilitada kui tegemist on "odava hiina akuga"
Kes hoiab akut läpparist eemal peaks laetust hoidma 20-40% vahel ning temperatuuril ~10 kraadi. Jahutuskambri soojem riiul on ka üsna adekvaatne.

Kes hoiab akut läpparis, peaks veenduma et aku ei läheks kuumaks, selle toimumisel lähtuma eelmisest reast.

Kellel on äriklassi arvuti (delli omad ei lähe arvesse. Kohati latituutidel "odavad hiina akud") võib akut rahulikult masinas ning ei pea erilisi aku säilitus nippe kasutama.

Kõige tähtsam osa iga aku puhul: Vähemalt kuus korra peab aku saama täistsükli. Tuleb aku tühjaks imeda ning uuesti täis laadida. Aku seisukohalt on väga hea kui piirata Windoosas automaatne väljalülitus ning lasta julmalt pilt tasku. Riistvara osas pole asjad nii roosilised. Aku sisene kontroller ei lase nagunii pingel alla miinimumi kukkuda. Ennem katkestab ahela (arvutil pilt tasku).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 16.09.2010 12:04:14 Sülearvuti aku otstarbekas kasutus vasta tsitaadiga

Sooviks teada ,mis oleks õigem ,kas kasutada sülearvutit kodus nii, et aku tagant ära ja voolujuhtmega ainult või siiski aku sees ja voolujuhe järgi ? Mis variant oleks parem aku suhtes arvutile ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yllar
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2007




sõnum 23.10.2010 16:09:38 vasta tsitaadiga

virks kirjutas:
yllar kirjutas:
Ei ole võimalik, kuna voolu hulka piirab toiteadapteri võimsus.
Ei ole nii.
Arvuti "võtab" toidet niipalju kui ta tahab ja kui toitekas seda anda ei suuda, siis rakendub viimase kaitse või põleb toitekas maha.

Ei saa see arvuti võtta sealt, kust võtta pole, pinge langeb laadimiseks liiga madalaks ja siis laebki ainult nii suure vooluga, et pinge oleks veel piisav. Ehk kui sul on ikka 65W laadija, siis 90W sealt kuidagi kätte ei saa. Laadijat lihtsalt koormates maha põletada on raske, siis peab olema piiratud soojuse eraldumine (laadija padja all..) või peab tekkima laadija juhtmes lühis. Laadimise kiirust saab ju lihtsalt testida, ühel korral laed tühja aku täis kui arvuti ei tööta ja teisel korral siis kui arvutit pidevalt kasutatakse ning võtad laadimiseks kulunud aega. Minul laeb akut töötades 2-3 korda aeglasemalt. Sama kehtib ka näiteks videokaamerate juures (muidugi nendel millel saab samaaegselt taga olla vooljuhe ja aku).

hugo kirjutas:
Sooviks teada ,mis oleks õigem ,kas kasutada sülearvutit kodus nii, et aku tagant ära ja voolujuhtmega ainult või siiski aku sees ja voolujuhe järgi ? Mis variant oleks parem aku suhtes arvutile ?
Vastatud on kõige paremini siin - Proper laptop battery usage guide
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Augas
HV vaatleja

liitunud: 09.09.2008




sõnum 25.10.2010 20:33:28 vasta tsitaadiga

ostsin oma compaq nw8240 sülearvutile uue aku(hiinaka) ja nüüd on kuu ajaga aku mahutavus vähenenud poole võrra(Hp battery check andmetel). olen proovinud ka päris nulli lasta akut jne kuid ei muutu midagi.
Nagu ma aru saan peaks hp laadima mul 96%-ni? Mul laeb aga 100% alati täis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2010 22:06:03 vasta tsitaadiga

Augas kirjutas:
ostsin oma compaq nw8240 sülearvutile uue aku(hiinaka) ja nüüd on kuu ajaga aku mahutavus vähenenud poole võrra(Hp battery check andmetel). olen proovinud ka päris nulli lasta akut jne kuid ei muutu midagi.
Nagu ma aru saan peaks hp laadima mul 96%-ni? Mul laeb aga 100% alati täis.

Tegemist on lihtsalt odavate ja kehvade elementidega. HP peaks laadima alati 100% täis ja siis laadimise lõpetama (oranz tuli kustub). Kui laeng langeb alla 96%, siis laetakse uuesti 100%-ni täis. Nt 97% puhul laadimist ei toimu.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.10.2010 08:31:40 vasta tsitaadiga

Augas: Või müüdi sulle uue aku pähe, kas:
- vahetatud elementidega aku, millel on mingid suvalised elemendid sisse loobitud.
- müüdi uue pähe mingi aasta-paar laos vedelenud "laojääk".
Ka sellistel on elemendid seismisega oma mahtuvuse kaotanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 26.10.2010 08:47:24 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:


Kusjuures fujitsu-siemens - LIFEBOOK seeria akud on siiani mul vastu pidanud vähemalt 5a. AMILO omad surevad peale aastat. Sealt ka hinnavahe. AMILO aku maksab ~1000 EEK. LIFEBOOK aku maksab 2500 EEK. Ja seda sama mahutavuse juures.



hm. Ma vist kasutasin oma Lifebook'i esimest akut siis väga valesti. Enamasti oli saba seinas. Alla kahe aasta pidas vastu...

ThedEviL kirjutas:


Kellel on äriklassi arvuti (delli omad ei lähe arvesse. Kohati latituutidel "odavad hiina akud") võib akut rahulikult masinas ning ei pea erilisi aku säilitus nippe kasutama.


ah sellepärast siis just ühel töökaaslasel surigi delli äriklassi läpaka aku vähem kui aastaga icon_rolleyes.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2010 10:36:50 vasta tsitaadiga

Äriklassil peaks 3 aastat suht muretu olema. Väga intensiivsel kasutamisel võib olla 2 aastat (üle 500 täistsükli), st siis on mahust veel pool alles (6h asemel kestab 3h).
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WindowsSev
HV vaatleja

liitunud: 16.02.2011




sõnum 17.02.2012 09:40:19 vasta tsitaadiga

No mulle on räägitud nii, et aku võib sul olla koguaeg taga. Et nädalas tuleks korra võta juhe tagant ja lasta aku tühjaks. Ehk siis see säilitab ka aku eluiga ehk siis, kui juhe taga on ja aku täis ei toimu nn laadimist ning ei vähene ka laadimiste arv.

Kui laadida aku täis ja siis jälle tühjaks jälle täis väheneb aku laadimis arv.

Muidugi kuulnud ka seda, et laadida aku täis ning eemaldada seisma. Eks seada tuleks ka kindlasti kunagi tühjaks laadida. Nagu lugenud ei meeldi akudele seismine. Väidetavalt sama moodi toob kiirema surma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2012 10:23:57 vasta tsitaadiga

Kusjuures. Viimane aasta läpakas vist 24/7 juhtme taga olnud ja üks nädal kui koristades juhtme tagant võtsin, kestis aku heal juhul vaid tunni. Enne seda elasin teadmisega, et aku peab 2-3h ilusti vastu. icon_lol.gif
Ou well...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 17.02.2012 10:54:49 vasta tsitaadiga

Arvad, et kui oleks aku täis-tühjaks-täis kogu aeg lasknud oleks see seis praegu parem olnud? icon_lol.gif
_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exciter
HV kasutaja

liitunud: 18.12.2008




sõnum 17.02.2012 12:58:14 vasta tsitaadiga

Olen kasutanud nüüd 4 kuud laptopi ja nädalas on kuskil 50% vooluvõrgus 50% ajast aku pealt. Ei ole täheldanud aku suurt kulumist. Peab sama hästi vastu veel icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 17.02.2012 12:58:53 vasta tsitaadiga

4 kuud pole eriline näitaja
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WindowsSev
HV vaatleja

liitunud: 16.02.2011




sõnum 17.02.2012 14:46:23 vasta tsitaadiga

Toon näite ka siia, mul HP ja aku kestis 2h, aga viimased kuud ma unustasin juhet ära võtta ja oli siis 24/7 vooluall.
HP ise on mul aasta vana juba. Et kui praegu juhe ära tõmmata siis hea juhul 40 minutit peab vastu!
Ütleme jah, et dets, jaanuar, veeb piisas sellest, et ära rikkuda. Läpakas ise on 2008 aasta oma ja aku ka. Nii, et kahju icon_biggrin.gif
Muidu kestaks siiani 2h. Kui ma ta kasutatuna ostsin siis tegingi nii, et nädalas korra lasin aku tühjaks ja 2h püsis ilusti.
Nüüd mul uus Dell Vostro ja siin käsitlen seda nii nagu soovitatud korra nädalas tühjaks aku lasta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Villemk2
HV veteran
Villemk2

liitunud: 10.11.2010




sõnum 17.02.2012 15:38:36 vasta tsitaadiga

selle aja HP aku läheb läbi kuumuse pärast mitte sellepärast, et arvuti vooluvõrgus on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WindowsSev
HV vaatleja

liitunud: 16.02.2011




sõnum 17.02.2012 16:25:12 vasta tsitaadiga

Ega ei imesta, kuna jahutus ei suuda HP ise ka maha jahutada ja nii lähevad ka emaplaadid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
abt
HV vaatleja

liitunud: 28.02.2007




sõnum 25.02.2012 09:18:29 vasta tsitaadiga

Lugedes teemat, sain selgeks, et minu läpaka aku peab olema surnud juba mitu korda.icon_smile.gif Tegemist 2006 a. sügisel ostetud Dell D510-ga, mis olnud alaliselt juhtme taga ja vaid heal juhul korra paari kuu tagant juhtmeta. Tegin siis eile katse kestvuses, aktiivselt avatud neli erinevat lehte ja ka video jooksmas. Tulemuseks 1.5h.
_________________
Kummitempel+ saksa täpsus= õnnelik eestlane?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Villemk2
HV veteran
Villemk2

liitunud: 10.11.2010




sõnum 25.02.2012 10:16:18 vasta tsitaadiga

Soovitan teemat uuesti lugeda kuna oled asjast valet pidi aru saanud icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.02.2012 10:23:01 vasta tsitaadiga

See läppari aku suremine läppari küljes on väga tihti ikkagi seotud kas:
- läppari liigkõrge sisekuumusega
- või ka liialt kiire, agressiivse laadimisgraafikuga.
Näiteks mingitel Dellidel on kaasas vastav tarkvara, mille alt saab seda laadimiskestust ise valida. Ning siis hoiatatakse, et mida kiiremini akut täis laed, seda kiiremini aku eluea lõpu ka kätte saad. Ning vastupidi. Iseasi muidugi, kes on nõus oma akut laadima a 8-12 või veelgi rohkem tunde. icon_wink.gif

Enda 5 aastat vana läppari aku on siiani täiesti elujõus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2012 21:12:31 vasta tsitaadiga

Kuna olen üliõpilane siis kasutan väga intensiivselt oma sülearvuti akut,(igapäevaselt laen täis ja tühjaks)olen täheldanud, et mahtuvus on vähenenud algse 8h pealt umbes poole peale, ehk nüüdseks peab umbes 4h. Mis ei ole üldse halb tulemus arvestades, et olen umbes 3. a. sellist mustrit jälginud.
Tegelikult oli küsimus ka, milline on kõige parem soft, et kontrollida, kui palju aku laadimistsükkleid läbinud on ja kui palju algsest mahtuvusest kadunud on? Või üleüldist infot aku kohta. Ei pea silmas Evereste ja Sandrat, vaid midagi spetsiifilisemat.
Raul S
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Villemk2
HV veteran
Villemk2

liitunud: 10.11.2010




sõnum 07.03.2012 21:24:15 vasta tsitaadiga

Sellise asja leidsin: http://www.passmark.com/products/batmon.htm

30 Päeva tasuta prooviaega thumbs_up.gif

Aku laadimist saab kontrollida kindlatel arvutitel ainult. Minul näiteks greenchargeriga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rundll
HV kasutaja
rundll

liitunud: 27.05.2004




sõnum 07.03.2012 21:31:31 vasta tsitaadiga

Ei lähe küll päris teemasse, aga:
Minu hp dv6000 aku lõpetas koostöö pärast seda kui jäi üheks ööseks autosse (õues oli ca -20). Enne õnnetust pidas üle 2 tunni ja oli 3 aastat vana. Peale autost tulekut järgmine päev pidas ca 2-3 min. Nüüd 5 aastat vana ja peab 1 minut. Ühesõnaga külm ka tapab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Sülearvuti aku õige kasutamine mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.