Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  E-ämbritest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 19.04.2010 22:57:11 E-ämbritest vasta tsitaadiga

Ma ei osanud seda teemat nii kohe esimese hooga kuskile rubriiki liigitada, aga tundub, et vääriks omaette arutelu.
Meil on E-riik. Väidetavalt. Samas kiputakse seda tihtipeale unustama ja kas teadmatusest, oskamatusest või muudel põhjustel ignoreerima ja tehakse ikka nii, et oleks keerulisem, aeglasem ja kulukam.


Näide elust enesest. Olen Digi tellija juba pikemat aega. Helistab mingi hetk nädal-paar tagasi meeldiv naisterahvas, kes teatab, et mu otsekorraldus on lõppenud ja kas tahan pikendada. Jah, krt, muidugi tahan. Olin juba ära unustanud, et kunagi sai otsekorraldusele määratud mingi aastane tähtaeg ja see siis ilmselt sai netipangas läbi.
Tädi viisakalt tänas ja mõtlesin, et sellega on siis korras. Nüüd avastasin oma postkastist tema teele lähetatud eeltäidetud otsekorralduslepingu, koos palvega 1 allkirjastatud eksemplar tagasi saata (ümbrik lisatud).

doh.gif milleks selline paberikulu, ajaraisk... miks ei oleks võinud kas või telefonis üle küsida, kas ma ise pikendan netipangas ära või ta saadab paberid koju.
Meeldetuletusteenus muidugi oli asjakohane.


Kas AHVidel on ka kusagil kellegagi tekkinud tunne, et olete justkui ajas 50 aastat tagasi liikunud interneti-eelsesse aega, kus isiklikult peab ilma olulise põhjuseta kohale minema, ankeete välja printima selmet neid netis täita või tehakse muul viisil kilplasetööd.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2010 14:49:26 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2010 02:05:09 vasta tsitaadiga

Tõesti jah.On veel hulgaliselt näited seoses e piletitega kus inimene on omastarust ostnud endale pileti ja mingi äärmiselt lollil põhjusel pole see aktiveerunud icon_lol.gif .Siis saab veel omakorda trahvi kah kaela.Ja paberikulu on tõesti üle mõistuse.Kui ma pean mingisse asutusse midagi ajama minema, siis tean juba ette, et parem enne poest läbi käia ja printerile ekstra tindikassett osta, kuna vabalt võib keset suurt printimistööd tühjaks saada icon_lol.gif .

Paljud asjad võiks neti teel korda ajada ka ise kohale minemata.Ja turvalisus pole siin kah mingi pidur...meil on e-valimised ja e-pangad juba.Aeg oleks ka e-bürokraatiaks icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2010 03:45:45 vasta tsitaadiga

viimase paari päeva jooksul on IMO suurim e-ämber Elioni iseteenindus. tahaks emal sõbranumbreid määrata aga mingi müstiline "viga" tekib! seda siis panga kaudu sisse logides. ja kui sisse logimata (isikukoodi baasil autoriseerimine) proovida, siis saadetakse kiri koju, et ei õnnestunud! (sisetunne ütleb, et selle proovimise eest on emal järgmine kuu 30 lisakrooni arvel teenustasudena)
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2010 03:48:41 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
kui sisse logimata (isikukoodi baasil autoriseerimine) proovida, siis saadetakse kiri koju

Pole võimalik icon_eek.gif .Tahad öelda füüsiline kiri tuleb postkasti või? icon_eek.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2010 04:32:10 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
arm2004 kirjutas:
kui sisse logimata (isikukoodi baasil autoriseerimine) proovida, siis saadetakse kiri koju

Pole võimalik icon_eek.gif .Tahad öelda füüsiline kiri tuleb postkasti või? icon_eek.gif icon_lol.gif

jap, tuli miski prinditud template kuhu oli käsitsi pastakaga lisatud "Säästupaketis ei saa sõbranumbreid valida" vmt icon_razz.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2010 04:50:56 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
tomorrow kirjutas:
arm2004 kirjutas:
kui sisse logimata (isikukoodi baasil autoriseerimine) proovida, siis saadetakse kiri koju

Pole võimalik icon_eek.gif .Tahad öelda füüsiline kiri tuleb postkasti või? icon_eek.gif icon_lol.gif

jap, tuli miski prinditud template kuhu oli käsitsi pastakaga lisatud "Säästupaketis ei saa sõbranumbreid valida" vmt icon_razz.gif

Omg see on lihtsalt niivõrd uskumatu icon_eek.gif doh.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 24.04.2010 08:27:09 vasta tsitaadiga

mulle potsatavad iga kuu postkasti nii elisa, kui elioni paberarved, kuigi on sõlmitud otsekorraldusleping ning loobutud paberkandjatest. Tavaliselt lendavad need supsti avamata prügikasti, kuid eile huvipärast tegin elisa oma lahti ja nägin üllatuseks kolmekordset arvet. Mingil paganama põhjusel ei olnud sigudikud viimased kuud otse pangast raha noolinud ja nii see arve mulle teadmata kasvas icon_lol.gif
teine teema on TMA, kust mulle järjepanu saadetakse paberkandjal maamaksuteateid antud kohaga seotud aadressile (ametlikult olen sinna ka sisse registreeritud), kuigi maksuameti isikuandmete lehel on märgitud nii elukoht (tegelik), kui ka e-pposti aadressid.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2010 11:09:59 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
arm2004 kirjutas:
tomorrow kirjutas:
arm2004 kirjutas:
kui sisse logimata (isikukoodi baasil autoriseerimine) proovida, siis saadetakse kiri koju

Pole võimalik icon_eek.gif .Tahad öelda füüsiline kiri tuleb postkasti või? icon_eek.gif icon_lol.gif

jap, tuli miski prinditud template kuhu oli käsitsi pastakaga lisatud "Säästupaketis ei saa sõbranumbreid valida" vmt icon_razz.gif

Omg see on lihtsalt niivõrd uskumatu icon_eek.gif doh.gif icon_lol.gif

ma oleks praegu lausa pilti teinud sest asjast aga leidsin vaid ümbriku icon_razz.gif remondiga seoses ka paras kaos, niiet miski pole seal kus ta olema peaks...

kännuämmelg, see Elisa suutmatus arveid välja saata (või õigemini neid koostada) juba veebruarist saati ülal olnud, ka HV's. ja meedias nad raiusid, et kõiki on teavitatud ( http://www.tarbija24.ee/?id=243404 ). mis sa neile teinud oled, et nad sulle vastu tahtmist paberarveid saadavad ja tõrgetest ei teavita? icon_lol.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2010 12:08:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Elisa suutmatus arveid välja saata (või õigemini neid koostada) juba veebruarist saati ülal olnud

Ei tea midagi suutmatusest, mulle rebisid küll arve selle 14-päevase tasuta Minti proovimise eest. thumbs_up.gif
Klienditeenindusega ühendust võttes vabandati ja tehti miinusarve...

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 25.04.2010 13:33:23 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
.. mis sa neile teinud oled, et nad sulle vastu tahtmist paberarveid saadavad ja tõrgetest ei teavita? icon_lol.gif


eks ikka vist sellepärast, et ma üle 10 aasta klient olen olnud
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2010 20:30:42 vasta tsitaadiga

E-riik on meil ka äge. Ministri käskkirjad näiteks HTM-ist prinditakse välja, lastakse ministril allkirjastada, skaneeritakse, konverditakse PDF-iks ja saadetakse attachmentis e-mailiga laiali.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  E-ämbritest
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.