Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Klienditeenindus (müüjate apsakad jms) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kagome696
HV vaatleja
kagome696

liitunud: 23.03.2010




sõnum 18.04.2010 01:03:22 Klienditeenindus (müüjate apsakad jms) vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et teeks siis teema meie iti müüjatest icon_biggrin.gif

Viimane kord põrkusin kokku sellise tegelasega poes (Euronics oli vist):
Otsisin (sõbraga koos olin) endale siis uut notebook'i ja tahtsin teada, mis graafikakaart on kahes erinevas läptopis.
Müüja, selline mees, haaras võtme ja jooksis lattu, tõi mõlemad ära ja hakkas uurima karpi: "Noh, siin on siis Windows Home ja...ja...erm...160 Gb ja ...jah, wifi ka ja webcam ja bluetooth ja see on ka hea ja."
Mina: "Aga mis graafikakaart seal on?"
Müüja: "Noh, mõlemas on ühesugune, täiesti."
Mina: "Milline siis? Number, nimi?"
-selline vestlus kordus mitu korda veel-
Müüja (pissed off ilmselt juba): "Noh, vahet seal on, mis graafikakaart seal on, teda niikuinii pole vaja ju."
Mina: O___o okei...aga mis siis, kui ma tahan mängida mingit mängu ja...
Müüja: "Selle läptopiga ei saagi mängida, ta on äriklass! Ta pole selleks tehtud."
Mina: Okei...(otsustasin teha siis lõpuks veel viimase nalja ka pealekauba.), aga kui suur cache on?
Mingi muu müüja (noorem poiss): "Noh, mis asi see veel on????"
Kolmas noor poiss: "Ah, seal on seda 160Gb!"
Mina: "Okei...ma mõtlen selle üle."
Läksin poest välja koos sõbraga, kes ei suutnud enam olla ka mitte. Naer võttis võimu üle icon_biggrin.gif

Aga siis lisan ühe hea lehe ka siia, nalja pakub küllaga thumbs_up.gif.
http://www.rinkworks.com/stupid/cs_stupsales.shtml

_________________
Zzz...


viimati muutis kagome696 18.04.2010 15:09:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
activeone
HV kasutaja
activeone

liitunud: 22.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2010 10:46:47 vasta tsitaadiga

Ei peaks mainima, et meie IT müüjad on suht "tasemel". icon_lol.gif
Omal tuleb meelde praegu kaks juhtumit. Nimelt esimene neist juhtus veel omal ajal K-arvutisalongis tartus vanas kaupsis. Nimelt oli siis soov omale multifunkt. printer osta ja läksin uurima, et palju erinevas kohas hinnad on ja mida üldse pakkuda on. Läksin siis sisse ja nägin, vitriini taga selline ilus must HP vaatas mulle otsa. Kuna hakkas huvitama, et palju sellisele asjale täitetint või siis uued kassetid maksavad siis pöördusin müüja poole. Mingi noorem säga passis seal ja küsisin, siis et palju sellele asjapuule kassetid maksavad. Tema siis haaras kiirelt hiire pihku ja hakkas oma arvuti taga seal klõbistama (üldse huvi tundmatta kas neil omal seal poes seda juhuslikult kuskil riiulil pole). Klõbistas mis ta seal klõbistas aga lõpuks tuli tema suust vastus, "et meil kahjuks ei ole neid hetkel saada ja ma ei oska sulle hinda öelda". Ma siis ütlesin, et nojah ma vaatan järgmisesse poodi. Tüüp siis midagi pobises omaette ja kusjuures kui ma hakkasin välja minema siis nägin riiulil neid kasette. Terve komplekt oli midagi 700 krooni kanti. Tüübile ma muidugi ei viitsind enam ütlem hakata ja läksin Lõunakasse Euronicsisse ja ostsin sealt Canoni multifunktsionaalse printeri mis töötab siiamaani väga korrektselt thumbs_up.gif.

Teine juhtum, juhtus siis Klick poes kui läksin oma praegust paaviani läpakat sinna ostma. Vaatasin siis neid seal riiulil ja lõpuks otsustasin, et see paavian sobib minu vajadustele. Lugesin siis sildi pealt, et tal on ka TV kaart sees ja mõtlesin, et ohoo nii odavalt saan kätte. Küsisin, siis müüjalt, et kuidas ma TV pilti näen, et kas selleks on mingi vajalik tarkvara kaasas ja kas kaasasoleva antenniga näeb jne. Müüja siis mõtles natuke aega ja ütles, et tal tuleb vasakult poolt mingi pisike pult kaasa, et vajutad nuppude peale ja TV pilt tuleb. Sai siis koju mindud lahti pakitud ja vaatasin, et ohoh puha raamatud ja õpetused olemas, et kuidas antenni ühendada jne ja vaatasin paremale poole ja mis ma nägin? Tutkit, antenni augul plastmassist plõnn ees ja ei ole siin mingit TV kaarti. Pärast kodus naersin müüja juttu sellest puldist. icon_lol.gif

Ja siis nii paljud itimehed on töötud (sealhulgas ka mina :lol). Aga ei nemad nõuavad seal poes ju aint Vene Keele oskust ja müügikogemust. On krt kui inimene on Selveris Lihaleti taga olnud ja liha inimestele müünud kas selline sis sobib Arvutipoodi müüjaks. Kogemus või mitte aga inimene kes on vastava hariduse saanud oskaks ju rohkem nõu anda ja ka ostjad kes asjast just palju ei tea saaks parima toote osta.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
l2bukast
HV veteran
l2bukast

liitunud: 19.12.2004




sõnum 18.04.2010 11:04:19 vasta tsitaadiga

Ega firmale ju polegi tänapäeval enam tähtis kliendi ustavus ja sellised asjad, peaasi et ta saab oma rämpsu maha müüa ja kõik. Häbiväärne.
_________________
58017968
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 18.04.2010 11:10:51 vasta tsitaadiga

Tahate, et sellistes poodides oleksid IT spetsialistid müügimeesteks? Pärast jälle hala lahti, et miks kõik nii kallis on.

Pakub mingit mõnu, et saab poes müüjat peedistada?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kagome696
HV vaatleja
kagome696

liitunud: 23.03.2010




sõnum 18.04.2010 11:24:59 vasta tsitaadiga

Max Powers, no olgem ausad, et ka need, kes pole sellist haridust saanud, oskavad seda ala, aga ikkagi passivad kodus töötuna.
_________________
Zzz...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 18.04.2010 11:29:05 vasta tsitaadiga

kagome696 kirjutas:
Max Powers, no olgem ausad, et ka need, kes pole sellist haridust saanud, oskavad seda ala, aga ikkagi passivad kodus töötuna.


Ja kelle viga see on?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2010 11:33:22 vasta tsitaadiga

Selle ala oskava inimese viga, kellel ei kõlba Saluuni asju müüma minna...
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2010 12:14:35 vasta tsitaadiga

... lasteaed icon_rolleyes.gif mõelge natuke, kui kirju on nende euroonikute ja muude selliste poodide tootenomenklatuur, üsna võimatu on teada kõigi mudelite ja tootegruppide kohta nii spetsiifilist infot. Ainult kogenumad tootespetsialistid võivad seda teada, kuid praeguste majandusolude loodud tingimustes toituks selliine inimene kodus parem veest ja leivast, kui läheks miinimumpalga eest sellist orjatööd tegema, isiklik vaimne tervis maksab kah midagi ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
l2bukast
HV veteran
l2bukast

liitunud: 19.12.2004




sõnum 18.04.2010 12:19:37 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... lasteaed icon_rolleyes.gif mõelge natuke, kui kirju on nende euroonikute ja muude selliste poodide tootenomenklatuur, üsna võimatu on teada kõigi mudelite ja tootegruppide kohta nii spetsiifilist infot. Ainult kogenumad tootespetsialistid võivad seda teada, kuid praeguste majandusolude loodud tingimustes toituks selliine inimene kodus parem veest ja leivast, kui läheks miinimumpalga eest sellist orjatööd tegema, isiklik vaimne tervis maksab kah midagi ...

See selleks, aga nende töö ongi teada selliseid asju ju. Samas kõvakettal ja videokaardil võiks ju nagu vahet teha. Muidugi ei pea teadma täpselt kuidas ja mis tehnoloogiaga on emaplaadile rajad kõrvetatud/sulatatud vms aga no komponentidest võiks ikka natuke teada. Ja minu arust on see, et vene keele oskus vajalik viinud sellised poed üsna EV keele vaenulikuks. Need vene keele oskajad ju eesti keelt ei mõista.
Muidugi on mõttetu iriseda, sest ega spetsialist ikka sinna tööle ei lähe nende sandikopikate eest, aga las olla siis vähemalt huumorinurk icon_wink.gif icon_wink.gif .

_________________
58017968
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 18.04.2010 12:35:09 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... lasteaed icon_rolleyes.gif mõelge natuke, kui kirju on nende euroonikute ja muude selliste poodide tootenomenklatuur, üsna võimatu on teada kõigi mudelite ja tootegruppide kohta nii spetsiifilist infot. Ainult kogenumad tootespetsialistid võivad seda teada, kuid praeguste majandusolude loodud tingimustes toituks selliine inimene kodus parem veest ja leivast, kui läheks miinimumpalga eest sellist orjatööd tegema, isiklik vaimne tervis maksab kah midagi ...

Kirju ja vägagi. Minu silmis polegi niiväga eesmärk või nõue teada iga mudeli tehnilisi parameetreid peast, kui hoopis loogiline mõtlemine ning vajadusel nõutava info kiiresti välja selgitamine. Kui eelnevaid postitusi lugeda, siis klienditeenindajatel puudub igasugune oskus lahendada probleeme ja enda teadmatust.
Kui sa kord saad hakkama kliendi päringutele vastamisega, isegi ise teadmata mis midagi tähendab, õpid sa jälle midagi ning omakorda saad järgmisele rohkem paremat teeninduskvaliteeti pakkuda.

Rocca Al Mare "Klick"i pean ma küll kiitma. Klienditeenindajast noormees teadis minust paremini, mis vitriini taga on (tagumine karp oli hoopis teiste parameetritega, mida ma ei näinud ja hakkasin lahkuma kui küsiti, mida ikkagi otsin) ja sain oma soovitu. Eelkõige naljakas oli see, kuidas mõlemad klienditeenindajad mulle tähelepanu pöörasid. Küll neiu jälgis silmadega ja keerutas näppude vahel ostetavat toodet samal ajal kui noormees arvet tegi icon_biggrin.gif icon_redface.gif Aga pühapäev oli, eks neil ka igav icon_lol.gif


Müüjate apsakateks pean ma ka liigset pealekäimist. Enteri kauplustesse ma pole enam aasta sisse astunud, ma taha korrutada, et ma ainult vaatan ja kui vaja, küll ma tulen ning küsinu. Sama agarad kui LHV pensionifondi noored icon_razz.gif
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.04.2010 12:37:51 vasta tsitaadiga

ot:
oi raisk, neid LHV limukaid ma 1kord nägin, ilgelt vastikud tüübid imho


teemasse niipalju, et kui ma midagi ostma lähen, siis teen võimalikult palju eeltööd ära enne, eeldades, et müüjad tainad kõik ja asjadest tuhkagi ei jaga. uurin netist, kas asi kohal, kui kohal, lähen kohale ja ütlen, seda asja, maksan ära ja tõmman sääred. poes pole kunagi midagi uurima hakkand, et mis ja kus ja kui palju.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2010 12:38:41 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Müüjate apsakateks pean ma ka liigset pealekäimist. Enteri kauplustesse ma pole enam aasta sisse astunud, ma taha korrutada, et ma ainult vaatan ja kui vaja, küll ma tulen ning küsinu. Sama agarad kui LHV pensionifondi noored icon_razz.gif

Seda vist nimetatakse agressiivseks müügitaktikaks, ka mind ei kutsu poodi selline suhtumine. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kagome696
HV vaatleja
kagome696

liitunud: 23.03.2010




sõnum 18.04.2010 12:48:26 vasta tsitaadiga

Ega nende müüjate palk pole nii hull, pole midagi ta miinimum.
Ega kõigi nende toodete tundmiseks on vaja ühte - füüsika ja elektroonika tundmist, mis pole üldsegi keeruline, põhikoolist saati õpetatakse füüsikat. (Kui mu mälu ei peta, on ta kohustuslik.) Ja ega oleks tore küll, kui müüja tunneks huvi ka selle vastu, mida ta ärib. Muidu ongi nii, nagu kord sattusin papsiga Kartulisalongi, kus küsisin müüja käest kuulerit, kes jäigi vaatama a la "mis see on".

_________________
Zzz...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2010 12:51:16 vasta tsitaadiga

Samahästi lähen Peugeoti esindusse ja küsin Pesukotti icon_lol.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.04.2010 12:51:59 vasta tsitaadiga

kagome696, füüsika ja elektroonika teadmisega pole müügis küll tuhkagi peale hakata. ohmi ja njuutoni seadused ei aita kuidagi kindlaks teha, mis videokaart läpal sees on või et kui kaua 6k espresso masin vastu peab ja kui head kohvi teeb.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrisVr
HV Guru

liitunud: 27.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2010 12:59:49 vasta tsitaadiga

KLICK-is oli selline asi, et vaatasin kõrvaklappe arvutile, tükk aega vaatasin ja otsustasin, siis tuli müüja(mingi noor eit, ei nh suht kena oli) küsis kas saab aitada. Ütlesin et sooviks osta seda headseti, mingi 400-500 maksid. OK läks taha ruumi tooma, kui tagasi tuli ja läbi lõi, tuli hinnaks 800.-, selle peale keerasin karbi teistpidi ja üllatuseks olid valed klapid, tootja sama, toode teine. Siis ta vabandas, läks tagasi ja tõi õiged, siis pidin allkirja andma tšekile, millega toimib garantii. Enne allkirja panemist jäi silma selline rida. Klaviatuur KBS-720 slim EST, ps 127.-, aga ei midagi kõrvaklappidest, ma küsisin, et kas see peabki nii olema, ta ei vastand midagi, vabandas ja tegi uue tšeki.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kagome696
HV vaatleja
kagome696

liitunud: 23.03.2010




sõnum 18.04.2010 13:00:40 vasta tsitaadiga

NATAS999, ma vaidleks vastu icon_smile.gif
1. arendab ta loogilist mõtlemist, ehk siis leiad kiiremini info üles (half joke.), aga see kuulub selle alla, et müüja tunneks huvi äritatava vastu. (videokaardi kohta)
2. aga vot kohvimasina vastupidavusest, ikka saab, kui tead, millest see tehtud on (ainult paar asja ongi seal, mida chekkida.), tead, mis on kulumine jne, siis oskad rääkida küll. Ega kui ma küsiks su käest, kumb on vastupidavam kuumusele - kordkasutatav plastiktops või vaskanum, ega sa vast ei hääletaks plastiku poolt.
3. no olgem ausad, topi palju tahad 5-kroonist viljakohvi, kvaliteetset ei saa niikuinii, neegergi teab icon_biggrin.gif

_________________
Zzz...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.04.2010 13:04:40 vasta tsitaadiga

kagome696, kuradi tark mees oled ma vaatan. sa peaksid küll müügimeheks minema elektroonika poodi. kõik asjad sul nii selged ja kohe teed kindlaks täpselt kuidas ja millest tehtud on jne ja millest iga asi sõltub. ja seda kõigest keskkooli füüsika ja elektroonika teadmistega. thumbs_up.gif
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kagome696
HV vaatleja
kagome696

liitunud: 23.03.2010




sõnum 18.04.2010 13:12:32 vasta tsitaadiga

DefXtreme, O__o sellega seoses tuli meelde, kuidas minagi käisin kord klappe ostmas, leidsin ühest kõrvaklappide jms poest mingid kahtlase välimusega klapid, hind ka oli keeruline - 3000 ligi. Küsisin mingi noorukese müüja käest, et mis neist erilist on (nad olid tal seal leti taga, seinal), et kas nad lasevad mingit erilist sagedust (lol) või on asi võimsuses. Ta keerutas seda pakki, keerutas (mingi chaina keel oli igal pool), siis lõpuks ütles: "Ma ei tea, aga mul ka sellised, lasevad head bassi, bass on nendega hea thumbs_up.gif."

Ma imestaks, kui nad ei laseks bassi üldse...

NATAS999, no ma ei tea, ma ei puhunud nätsumulli tunnis, huvitav oli ja ega meil oli hea vana meesterahvas õpsiks. Pealegi, minu teada (olen cv saatnud), on sinna müüjaks saamiseks vaja keskkooli haridust minimaalselt, niiet sinna põhikooli haridusele lisaks tuleb veel gümnaasium (või kutsekas). Siis peaks nagu materjali küllaga olema, et mõista.

_________________
Zzz...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lukksepp
HV veteran
Lukksepp

liitunud: 12.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2010 13:13:27 vasta tsitaadiga

On ka olnud sellisedi juhtumeid kui müüja ei suuda mingeid selgitusi anda, ainuke mis ta teadis oli hind icon_lol.gif Samas olen ka sattunud müüja peale kes oli mingi spets itimees. Ja tema läks juba väga spetsiifiliseks juba(kutil tuli ise mingi tuhin peale).
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WerteX
HV Guru

liitunud: 31.03.2004




sõnum 18.04.2010 13:14:30 vasta tsitaadiga

Kool õpetab baas teadmised müügitööks, ülejäänud kõik tuleb endal jooksvalt selgeks teha, üks müüja ei saa kõigest teada 100%
Loomulikult töötavad ka selliseid kes ei tea ööst ega ilmast midagi, aga on ka müügitöös oma ala spetsialiste kellelt saab abi.

Tuleb ka arvestada, et enamus inimesi ei ole teadlikud tehnikas ja tuleb neile selgeks teha ja kui väga spetsifiilistesse terminitesse ja numbritesse langeda, ehmub ostja lihtsalt ära.
Kommentaarid: 371 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
activeone
HV kasutaja
activeone

liitunud: 22.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2010 14:19:05 vasta tsitaadiga

l2bukast kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... lasteaed icon_rolleyes.gif mõelge natuke, kui kirju on nende euroonikute ja muude selliste poodide tootenomenklatuur, üsna võimatu on teada kõigi mudelite ja tootegruppide kohta nii spetsiifilist infot. Ainult kogenumad tootespetsialistid võivad seda teada, kuid praeguste majandusolude loodud tingimustes toituks selliine inimene kodus parem veest ja leivast, kui läheks miinimumpalga eest sellist orjatööd tegema, isiklik vaimne tervis maksab kah midagi ...

See selleks, aga nende töö ongi teada selliseid asju ju. Samas kõvakettal ja videokaardil võiks ju nagu vahet teha. Muidugi ei pea teadma täpselt kuidas ja mis tehnoloogiaga on emaplaadile rajad kõrvetatud/sulatatud vms aga no komponentidest võiks ikka natuke teada. Ja minu arust on see, et vene keele oskus vajalik viinud sellised poed üsna EV keele vaenulikuks. Need vene keele oskajad ju eesti keelt ei mõista.
Muidugi on mõttetu iriseda, sest ega spetsialist ikka sinna tööle ei lähe nende sandikopikate eest, aga las olla siis vähemalt huumorinurk icon_wink.gif icon_wink.gif .


Vot täpselt. Ei olegi vaja teada iga sülearvuti või videokaardi hingeelu või näiteks kui palju seal on erinevaid elektroonikakomponente sees vaid arvutipoe klienditeenindaja peaks oskama kliendi küsimustele vasta a-la "Mis videokaart siin sees on" ja kui ta seda ei tea noo siis oleks hea kui ta suudaks selle vähemalt kuskilt väljagi lugeda. Nagu selle teema algataja probleem või küsimus oli. Küsiti videokaardi kohta aga tüüp hakkab rääkima kõvakettast, sinihambast ja ma ei tea millest veel icon_rolleyes.gif.
Kusjuures ei ole see müüjate palk midagi nii hull. Kuna müüjad saavad oma suurema palga müüdud asjade eest ja kui nad ei oska kliendile isegi kõige lihtsamale küsimusele vastata siis loomulik, et inimene läheb teise poodi ju. Keegi võiks teha kuskil arvutipoes testi. Pangu kassa taha keegi kes oskab antud eriala ja keegi kellel on vene keele oskus ja suured müügikogemused näiteks kuskil kaupsi riideosakonnas. Huvitav kumma juurde kliendid tuleksid ja kumb saaks suurema müügiboonuse? icon_lol.gif.

Max Powers Kui sinul oleks arvutipood kumma võtaks sina tööle kas tüübi kes oskaks klientidele vastata müüdava kaubaga seoses tekkivatele küsimustele ja oskaks anda ka nõu kui tuleb poodi näiteks 40 aastane vanamammi, kes tahab omale osta netis käimise ja õhtuti romaani kirjutamiseks mõeldud läpaka. Või võtaks sa tööle inimese kes on töötand näiteks selveri piiksumasina taga või teinud muud erinevat müügitööd 5 aastat jutti. Juhul kui sa otsustad viimase kasuks siis mina küll selle poe külastaja poleks. Ma küll tean mida tavaliselt ma lähen arvutipoodi ostma kuid mul on selline põhimõte, et igaüks tehku ikka seda tööd mida oskab.
See teeks ju sama välja kui panna mingi kokaharidusega inimene tööle näiteks Sporditarvikute poodi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2010 14:32:35 vasta tsitaadiga

... mind täitsa huvitab, paljudel teist suurtest ninatarkadest on üldse olemas mingisugunegi müügitöö või klienditeeninduse kogemus antud valdkonnas (või üldse tõsiseltvõetav töökogemus misiganes valdkonnas) ? Isegi, kui täiesti kõrvale jätta tootetundmine, siis klienditeenindaja töö iseenesest on juba üsna karm teema, kui selleks puudub igasugune ettevalmistus ja sobivus. Ma olen selles 110% kindel, et kui te prooviiksite antud valdkonna tööd nädalakese, siis peale seda ei tundu see teema enam üldse naljakas, isegi mitte natukene ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2010 14:35:17 vasta tsitaadiga

ja palju sul kogemust siis? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kagome696
HV vaatleja
kagome696

liitunud: 23.03.2010




sõnum 18.04.2010 14:35:25 vasta tsitaadiga

DigeBeni, mul on müügitöö kogemust päris paljudes valdkondades, koondaks kokku ligi 5 a vähemalt icon_wink.gif
_________________
Zzz...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Klienditeenindus (müüjate apsakad jms) mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.