Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  RP PI4 plex server/torrent box märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008




sõnum 31.01.2021 18:34:09 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
SKG kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
Vaadates seda kui vähe PI os resursse tarbib (mälu kasutus ubuntuga võrreldes poole väiksem) siis arvan, et viskan 2Ghz kella peale ja lasen PIl endal Plexi transkoodida ka. Jääb see võimalus alles, et kui telekal sisseehitatud plex siis on see ka sealt nähtav.

Võrreldes millise Ubuntu-ga? Viimast Ubuntu Server-it proovisid ikka? Sel on ju olematu mälukasutus kui ainult Plex ja Transmission jooksevad.
Mälu taha asi ei jää. Selle setupi pudelikael on CPU.

Proovisin ubuntu 20.04 ja installisin eraldi desktopi külge. See võttis ca1.2Gb rammu, Pi os võtab 0.6Gb.
Üldjuhul minul vähemalt filmid enamus jooksid k.a suurema mahulised filmid, 89Gb 4k Gemini man 60fpsi jooksis täiesti oklt.
Aga eks selge on see, et ta kindlasti mingite koodekitega jääb hätta. Private ryan remasterd 4K, seda ei tõmmanud isegi shield käima.

Desktopi pole vaja, see ajabki mälukasutuse kõrgeks. Mul võtab alla 1GB idle-s, näiteks.
Direct Play jooksevad kõik filmid Pi4 pealt, olenemata bitrate-st või resost. Toimib kui failiserver, serveri pool mingit videotöötlust ei toimu.
4K Privare Ryan olen isegi proovinud enda Shieldi peal, toimis kenasti. Kahtlustan, et ta ei mänginud sul Direct Play mingil põhjusel ja Raspberry Pi oli sunnitud transcodema?


Kui sundisin Pi transkodima siis hakkas mängima aga jäi ka kohe seisma, jõnkustas. Transkod välja siis Shield ütles lihtsalt plexis, et can not play file.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2021 18:53:52 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
SKG kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
SKG kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
Vaadates seda kui vähe PI os resursse tarbib (mälu kasutus ubuntuga võrreldes poole väiksem) siis arvan, et viskan 2Ghz kella peale ja lasen PIl endal Plexi transkoodida ka. Jääb see võimalus alles, et kui telekal sisseehitatud plex siis on see ka sealt nähtav.

Võrreldes millise Ubuntu-ga? Viimast Ubuntu Server-it proovisid ikka? Sel on ju olematu mälukasutus kui ainult Plex ja Transmission jooksevad.
Mälu taha asi ei jää. Selle setupi pudelikael on CPU.

Proovisin ubuntu 20.04 ja installisin eraldi desktopi külge. See võttis ca1.2Gb rammu, Pi os võtab 0.6Gb.
Üldjuhul minul vähemalt filmid enamus jooksid k.a suurema mahulised filmid, 89Gb 4k Gemini man 60fpsi jooksis täiesti oklt.
Aga eks selge on see, et ta kindlasti mingite koodekitega jääb hätta. Private ryan remasterd 4K, seda ei tõmmanud isegi shield käima.

Desktopi pole vaja, see ajabki mälukasutuse kõrgeks. Mul võtab alla 1GB idle-s, näiteks.
Direct Play jooksevad kõik filmid Pi4 pealt, olenemata bitrate-st või resost. Toimib kui failiserver, serveri pool mingit videotöötlust ei toimu.
4K Privare Ryan olen isegi proovinud enda Shieldi peal, toimis kenasti. Kahtlustan, et ta ei mänginud sul Direct Play mingil põhjusel ja Raspberry Pi oli sunnitud transcodema?


Kui sundisin Pi transkodima siis hakkas mängima aga jäi ka kohe seisma, jõnkustas. Transkod välja siis Shield ütles lihtsalt plexis, et can not play file.

Väga huvitav. Mul endal muidu 2 Plex serverit. Lokaalne, mis pole kodust välja jagatud, on ainult 4K filmid ja transcode serveri poolt keelatud ning Shield (2015 a. mudel, soft 8.2.2) pole kordagi keeldunud mängimast.

edit:
Oot... kui sul Shield on... Miks sa selle pealt Plex Serverit ei jooksuta icon_eek.gif
Too saab sellega palju paremini hakkama kui Raspberry Pi. icon_rolleyes.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008




sõnum 31.01.2021 19:23:20 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
SKG kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
SKG kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
Vaadates seda kui vähe PI os resursse tarbib (mälu kasutus ubuntuga võrreldes poole väiksem) siis arvan, et viskan 2Ghz kella peale ja lasen PIl endal Plexi transkoodida ka. Jääb see võimalus alles, et kui telekal sisseehitatud plex siis on see ka sealt nähtav.

Võrreldes millise Ubuntu-ga? Viimast Ubuntu Server-it proovisid ikka? Sel on ju olematu mälukasutus kui ainult Plex ja Transmission jooksevad.
Mälu taha asi ei jää. Selle setupi pudelikael on CPU.

Proovisin ubuntu 20.04 ja installisin eraldi desktopi külge. See võttis ca1.2Gb rammu, Pi os võtab 0.6Gb.
Üldjuhul minul vähemalt filmid enamus jooksid k.a suurema mahulised filmid, 89Gb 4k Gemini man 60fpsi jooksis täiesti oklt.
Aga eks selge on see, et ta kindlasti mingite koodekitega jääb hätta. Private ryan remasterd 4K, seda ei tõmmanud isegi shield käima.

Desktopi pole vaja, see ajabki mälukasutuse kõrgeks. Mul võtab alla 1GB idle-s, näiteks.
Direct Play jooksevad kõik filmid Pi4 pealt, olenemata bitrate-st või resost. Toimib kui failiserver, serveri pool mingit videotöötlust ei toimu.
4K Privare Ryan olen isegi proovinud enda Shieldi peal, toimis kenasti. Kahtlustan, et ta ei mänginud sul Direct Play mingil põhjusel ja Raspberry Pi oli sunnitud transcodema?


Kui sundisin Pi transkodima siis hakkas mängima aga jäi ka kohe seisma, jõnkustas. Transkod välja siis Shield ütles lihtsalt plexis, et can not play file.

Väga huvitav. Mul endal muidu 2 Plex serverit. Lokaalne, mis pole kodust välja jagatud, on ainult 4K filmid ja transcode serveri poolt keelatud ning Shield (2015 a. mudel, soft 8.2.2) pole kordagi keeldunud mängimast.

edit:
Oot... kui sul Shield on... Miks sa selle pealt Plex Serverit ei jooksuta icon_eek.gif
Too saab sellega palju paremini hakkama kui Raspberry Pi. icon_rolleyes.gif

Asja mõte on see, et Pi on "aways on" seade millel plex server ALATI töötab ja igast seadmest oleks võimalik koheselt filmi vaadata.
Kas Shield suudab mingit andmeedastust siis ka teha kui ta nö sleep-is on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 31.01.2021 19:32:10 vasta tsitaadiga

ot:
Härrased, foorumis on olemas ka muid nuppe peale "tsiteeri". Viimasele postitusele vastates pole vaja kogu eelnevat pahna kaasa vedada. Muudkui keri ja keri aga midagi lugeda pole. Eriti tüütu on see nendel, kes foorumi lugemiseks nutiseadet (loe: lukuauku) kasutavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2021 19:34:07 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
Asja mõte on see, et Pi on "aways on" seade millel plex server ALATI töötab ja igast seadmest oleks võimalik koheselt filmi vaadata.
Kas Shield suudab mingit andmeedastust siis ka teha kui ta nö sleep-is on?

Jah suudab, mul nii ongi.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008




sõnum 31.01.2021 19:44:30 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
Asja mõte on see, et Pi on "aways on" seade millel plex server ALATI töötab ja igast seadmest oleks võimalik koheselt filmi vaadata.
Kas Shield suudab mingit andmeedastust siis ka teha kui ta nö sleep-is on?

Jah suudab, mul nii ongi.

aa, ok väga hea icon_biggrin.gif. Kuna Shieldi power consumtion on päris madal ja suudab sleepis serveri töö ära siis sellisel juhul see idekas. Siis jääbki PIle ketta jagamine võrku ja torrentboxi töö.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bbyte
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2011




sõnum 31.01.2021 20:50:18 vasta tsitaadiga

Olen üle poole aasta Arch Linux ARMi (aarch64) Plexi serveri, qBittorrent Web UI ja USB HDD-ga kasutanud. Overclock 2 GHz peal ja Direct Playga (vahel ka audio transcode) pole 4k remuxidega kordagi probleeme olnud ja ruuteris pordi suunamise järel kasutatav ka välistest võrkudest (ilma staatilise IPta). Suudab ilusti 500/500 ühendusest maksimumi võtta (vähemalt allalaadimise osas ja Plexist samas võrgus ethernetiga vaatamisel). Töötab 24/7 ja idle temp on ~35°C, jahutuseks ainult FLIRC case
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008




sõnum 02.02.2021 14:04:07 vasta tsitaadiga

Jäin natuke toppama sellise asjaga nagu PI peal "map network drive". Tegin selle õpetuse järgi http://cagewebdev.com/raspberry-pi-connecting-to-a-network-drive/ aga nagu ei õnnestu.
Spoiler Spoiler Spoiler

Mul endal on sellele ligipääs olemas ja näen kõiki faile mis sinna peale olen lisanud aga ei ole võimalik sellele pathi anda (torrent location näit).
Windowsi alt on see lihtne, aga kuidas see mäppida nii et tekiks ka reaalne drive ketaste valikusse?

Loodan et mu mõte segaseks ei jäänud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 02.02.2021 14:45:33 vasta tsitaadiga

keeruline on aru saada, mida sa saavutada soovid. mille küljes see ketas sul füüsiliselt ripub, millele sa ligi tahad pääseda?

ma saan nii aru, et sul on pi küljes hdd, ja pi jagab seda ketast sambaga võrku ja sa tahad, et pi ühenduks selle kettaga üle samba? icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008




sõnum 02.02.2021 15:03:44 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
keeruline on aru saada, mida sa saavutada soovid. mille küljes see ketas sul füüsiliselt ripub, millele sa ligi tahad pääseda?

ma saan nii aru, et sul on pi küljes hdd, ja pi jagab seda ketast sambaga võrku ja sa tahad, et pi ühenduks selle kettaga üle samba? icon_eek.gif

Pi jagab seda füüsilist kettast omv-ga. Sellel samal pi-l oleks vaja torrent client ka saada sellele omv-ga sheeritud kettale tõmbama. Selleks oleks vaja mountida see jagatud ketas ( või ei?). Hetkel mul ei ole torrent clienile pathi anda kus see ketas asub kuhu ta tirima peab. Pärast ketta välja sheerimist OMVga teda ju ei eksisteeri kuskil mingil kujul
Win peal lihtsalt, " map network drive" ja olemas see ketas.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 02.02.2021 15:30:42 vasta tsitaadiga

https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=290454

ehk on see abiks?

ls /dev/sd* ja mount|grep /dev/sd jäid sealt nagu silma, mis võiks reele juhatada. omv'ga pole ise majandand, mul ainult smb share ja sellega küll mingit sellist janti pole.

kõlab, nagu omv mountiks ketta kuskile omale taskusse ära. see mount|grep vist peaks teoorias ära näitama, mis partitsioon kuhu mountitud on vist ja sealt võiks saada nagu pathi torrenti kliendile. pole kahjuks linuxi spets :/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008




sõnum 03.02.2021 17:36:32 vasta tsitaadiga

Leidsin võrgu ketta aadressi üles aga vähe teistmoodi icon_biggrin.gif
Installisin Plexi ja kui add library tuli siis oli suht pikk kahtlane path kohe valikus valisin selle ja oligi võrgu ketas. Copysin siis seal omakorda selle path aadressi ja lisasin torrent kliendile ja voila icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


qbittorrent rebib kenasti otse OMV jagatud kettale ja isegi ligipääsu ei küsinud keegi (Plex, qBittorrent). qBittorrent remote app toimib ka ilusti telefonis.
Pmst saan öelda et sain asjaga ühelepoole.
Always on Plex server/torrentbox/NAS
PI4 järel openmediavault jagatud ketas.
Ligipääs kodu arvutitel läbi võrgu jagatud kettale (read/write)
qBittorrent klient mis tirib OMV jagatud kettale + qbittorrent remote juhtimine läbi desktop ui/telefoni
Plex mediaserver mille library ühendatud OMV kettaga

Viskan mingi aeg õpetuse ka oma pusimisest step by step üles, et kui kellelgi huvi siis saab sarnase asja teha vähe valutumalt icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 03.02.2021 17:47:31 vasta tsitaadiga

xxlmaster, kas omv on kindlasti vajalik selle jaoks? tundub jube mähkimine sellega. mul palja sambaga ühendub igale poole valutult koduvõrgus ja tänu inimlikule (enda kirjutatud) lühikesele mountpointile on ka mount/unmount ja programmides pathidega majandamine palju mõnusam, kui läbi sääse päraku kilomeetri pikkust rida taga ajada.

windowsis this pc, sealt parem klick networkil ja map network drive, sinna //ipaadress/mountpoint ja olemas. huawei telefonil mingi files äpp ja sealt network neigbourhood ja kuidagi leiab ise selle pi üles ja mingid kaustad ja siis saab telefonis ka kopipaste move delete jne jne asju teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008




sõnum 03.02.2021 17:54:37 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
xxlmaster, kas omv on kindlasti vajalik selle jaoks? tundub jube mähkimine sellega. mul palja sambaga ühendub igale poole valutult koduvõrgus ja tänu inimlikule (enda kirjutatud) lühikesele mountpointile on ka mount/unmount ja programmides pathidega majandamine palju mõnusam, kui läbi sääse päraku kilomeetri pikkust rida taga ajada.

windowsis this pc, sealt parem klick networkil ja map network drive, sinna //ipaadress/mountpoint ja olemas. huawei telefonil mingi files äpp ja sealt network neigbourhood ja kuidagi leiab ise selle pi üles ja mingid kaustad ja siis saab telefonis ka kopipaste move delete jne jne asju teha.

Ei ütle et omv see kindel valik on. Lihtsalt minule kes alles nädal koodi kirjutanud, oli see lihtsam kuna pärast omv installi käib kogu seadistus läbi gui ja mulle oli see kuidagi kergem.
Kindlasti läbi käelise tegevuse samba korra peale saada usun et samba on lihtsam aga mina läksin paraku seda teed
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kreisa
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2008




sõnum 03.02.2021 19:56:07 vasta tsitaadiga

Ma pealtvaatajatele selgituseks tahaks öelda, et tegelt on need asjad (SMB share, torrenti jooksma saamine) OMV-s väga intuitiivsed "paari kliki" lahendused.

Käsurealt sekkumine EI OLE vajalik kui teha, ma ütleks, triviaalseid asju nagu SMB seadistamine, torrenti käimapanek jne. Mingid CHMOD-id ja käsitsi mountimised jätkem mõneks muuks korraks.

OMV kui sellise mõte on olla lihtsasti ja kiiresti kasutatav, vähe resursse nõudev distro, kus ei pea käsureal võimlema, et asi tööle saada.
Kinnitan, et see on OMV arendajatel õnnestunud suurepäraselt.

Nii et huvilised, palun ärge piirduge OMV-plex-rpi teadmisi kogudes selle teemaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 03.02.2021 20:27:35 vasta tsitaadiga

Kiidan takka eelnevale postile.
OMV ongi mõeldud kasutamiseks läbi UI, eeldades et kasutaja ei tea linuxist midagi, samas on ka käsurea asjad kõik vajadusel saadaval.
Ja on teda porditud päris paljudele platformidele, sestap kasutusvõimalused on üpriski laialdased.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2021 21:50:03 vasta tsitaadiga

Ei tasu seda käsurida ka algajal linuxikasutajal karta, kuna mingi aeg läheb seda vaja nagunii (sest GUI on võiumaluste poolest alati piiratum) ja parem kui juba varakult selgeks teha.
SMB share on lihtsalt ühe olemasoleva konfifaili muutmine ja torrentikliendi install on enamasti 1 käsk. Hilisem seadistus on nagunii vaja, ka graafilise desktopi puhul.

https://ubuntu.com/tutorials/install-and-configure-samba#1-overview

sudo apt-get install transmission-cli transmission-common transmission-daemon

https://help.ubuntu.com/community/TransmissionHowTo

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  RP PI4 plex server/torrent box mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.