Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Joel
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2007




sõnum 04.03.2010 18:17:08 Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine vasta tsitaadiga

Tere

Hetkel kasutan kodus filmide striimimiseks WD Mybook World võrguketast. Olen selle küll igati oma vajaduste järgi ära seadistanud ja ümber ehitanud, kuid vaatamata sellele on tegemist suhteliselt kasutu ja nigela vidinaga. Oma 200mhz protsessoriga jääb ta liiga aeglaseks, mitte küll striimimiseks (isegi 1080p filmi striimimisega saab edukalt hakkama), aga sinna ja sealt failide kopeerimisel jääb kiirus alla igasuguse mõistliku piiri. Välja reklaamitud gigabit port on küll olemas, kuid nõrga protsessori tõttu tuleb sealt läbi ainult 33 mbit/s, mis paraku on liiga vähe.

Seega päris rahul hing ikka pole ning tahaks selle asemele teha midagi korralikumat. Seetõttu otsingi siis nüüd selliseid komponente, millest kokku panna enda tingimustele vastav aparaat. Olen küll natuke juba maad uurinud, kuid vähemalt esmapilgul paistab, et valik väga lai ei ole millest pihta hakata.

Tingimused on siis sellised, et
- liikuvaid osi võiks olla võimalikult vähe (jahutus jms), v.a. hiljem lisatav kõvaketas, et ei oleks mingit undamist kuulda ning seetõttu võtaks ka vähem voolu;
- emaplaadil peaks olema USB või CF pesa süsteemi andmekandja lisamiseks ja sellelt bootimise võimalus;
- samuti peaks emaplaadil olema s-ata kontroller ning sealt võiks saada ka toite s-ata kettale;
- protsessori kiirus peaks olema piisav enam vähem 100mbit/s kiiruse läbi laskmiseks kopeerimisel.

Ise olen leidnud hetkel kaks emaplaati millest alustada:
1)Soekris http://www.soekris.com/net5501.htm

2) Alix http://www.pcengines.ch/alix2d13.htm
Miinuseks on kõvaketta kontrolleri puudumine

Ma muidugi pole üldse kindel, kas nende protsessorid on piisavalt võimsad eelpool nimetatud kiiruse läbi laskmiseks. Ehk keegi sel alal targem oskab täpsemalt kommenteerida. Samuti on väga oodatud ideed ja ettepanekud millele veel lisaks eelpool mainitud tingimustele tähelepanu pöörata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2010 18:48:34 vasta tsitaadiga

Joel, sinu lahendus on Intel SS4200E [ http://www.intel.com/support/motherboards/server/ss4200-e/index.htm ]
Mul omal kodune NAS just selle baasil tehtud ja väikese modimisega (4x1TB Seagate 5900rpm ketas, 2GB mälu, Intel Celeron M processor 420, IDE-CF adapter, 4GB CF) ja OpenFiler tarkvaraga on paremat raske tahta. Lasin sinna veel Twonky kaa peale UPnP'd tegema PS3'de jaoks.
Järgmine nädal tuleb E4700 prose, siis peaks saama ka reaalajas mkv konvertimisega mp4'ks hakkama.
Emaplaadilt saab PCI-Ex ribbon-kaabliga kätte PCI-Ex x1 siini ning sinna saab lisada võrgukaardi, mis toetab ka Jumbo Frame'e. Usun, et see aitaks tõsta veelgi nas'iga suhtlemise kiirust.
Kettad on softraid'itud raid-5'e (3TB usable space) ja üle gigabitise võrgu loen/kirjutan sellise kiirusega:



Pill on ülivaikne ja idel's tarbib ~56W. Kõva koormusega ~80W.
Minu eelmine nas pani idle's ~550W ja full load'i all ~800W

5+
thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Joel
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2007




sõnum 05.03.2010 14:29:35 vasta tsitaadiga

Hmnjaa, tänan BReaK da iCE, põhjaliku ja ülevaatliku soovituse eest.

See pole küll päris see mis ma otsin, kuid arvestades selle hinda, ei ole väga põhjust nurisemiseks.
Ma natuke lugesin tootja kasutusjuhendit, kuid kuna see on päris pikk, siis kõikidele oma küsimustele vastust ei jõudnud otsida. Kuna sul paistab sellega hea kogemus olevat, siis ole hea ja äkki saad vastata sellistele mind huvitavatele küsimustele:
- Kas selle soft raidi saab ka välja lülitada, juhuks kui ma ei taha seda kasutada ning tahan sinna üldse ainult näiteks ühe ketta panna?
- Kas see 2/4 ketta piirang on tingitud tarkvarast või rauast?
- Mis operatsioonisüsteem seal jookseb? Sellest vist mingit probleemi pole kui sinna oma ära nägemise järgi CF kaardilt uus op süsteem bootima panna?
- Kas neid ventilaatoreid saab ka välja lülitada, kui sellest kastist viimast välja ei pigista? Mul nimelt nelja ketast sinna kindlasti pole plaani panna ning kuna soft raid mingit väärtust minu silmis ei oma, siis tahaks seda võimalusel üldse ainult ühe kettaga kasutada. Seetõttu ei taha ka neid ventilaatoreid sinna 24/7 undama.
- Millega sa selle voolu tarbimise ära mõõtsid, et nii täpselt ~56W pakud? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2010 15:55:17 vasta tsitaadiga

Joel kirjutas:
Hmnjaa, tänan BReaK da iCE, põhjaliku ja ülevaatliku soovituse eest.
See pole küll päris see mis ma otsin, kuid arvestades selle hinda, ei ole väga põhjust nurisemiseks.
Ma natuke lugesin tootja kasutusjuhendit, kuid kuna see on päris pikk, siis kõikidele oma küsimustele vastust ei jõudnud otsida. Kuna sul paistab sellega hea kogemus olevat, siis ole hea ja äkki saad vastata sellistele mind huvitavatele küsimustele:
- Kas selle soft raidi saab ka välja lülitada, juhuks kui ma ei taha seda kasutada ning tahan sinna üldse ainult näiteks ühe ketta panna?
- Kas see 2/4 ketta piirang on tingitud tarkvarast või rauast?
- Mis operatsioonisüsteem seal jookseb? Sellest vist mingit probleemi pole kui sinna oma ära nägemise järgi CF kaardilt uus op süsteem bootima panna?
- Kas neid ventilaatoreid saab ka välja lülitada, kui sellest kastist viimast välja ei pigista? Mul nimelt nelja ketast sinna kindlasti pole plaani panna ning kuna soft raid mingit väärtust minu silmis ei oma, siis tahaks seda võimalusel üldse ainult ühe kettaga kasutada. Seetõttu ei taha ka neid ventilaatoreid sinna 24/7 undama.
- Millega sa selle voolu tarbimise ära mõõtsid, et nii täpselt ~56W pakud? icon_biggrin.gif

+ softraid on sinu oma vaba valik. Võid vabalt panna ka ühe ketta ja kasutada teda otse block-device'ina linux'is.
+ 4 ketast on maksimum, mida sinna kinnitada mahub ja millele sisemine sata port on olemas. Lisaks neljale sisemisele sata pordile on ka kaks esata porti (mina kasutan ühte neist välise backup ketta ühendamiseks)
+ Seda kasti saab tellida ka ilma softita (~600kr odavamalt!). Mina ostsin sinna 90* nurgaga PATA-CF adapteri ja panin 4GB CF'i selleks, et sinna installeerida OpenFiler. Võid kasutada suva linux'it...
+ Ventikad on juba hiirvaiksed! Emaplaat juhib neid vastavalt sisetemperatuurile ja mul 4 kettaga IDLE's on asi täiesti vaikne.
+ Selleks on mul üks spetsiaalne jubin, mis käib toitekaabli ja seinapistiku vahele. Näitab igatsugu vahvaid asju ning saab töötada ka voolumõõtjana (ühetariifsena!). Etech PM300 :: http://www.effex.ee/?pg=1&pgr=106&id=563

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005




sõnum 05.03.2010 22:30:53 vasta tsitaadiga

Aatomiku lauad on ka suht odavad, pci pessa saad taguda suva sata2 kontra ja jõudluses väga puudust tulla ei tohiks. 330 prosega saab 4 tuuma kui HT enableda. Voolunõudlus on näiteks kompotil fullloadis 45W, idles 41W, mõned kettad lisaks küll hetkel usb2 taga. Ainsa nigela teemana ei tunne ükski pingviiniline ära mobo sensoreid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.03.2010 22:56:56 vasta tsitaadiga

http://www.arvutilinn.ee/network/NETWORK/5704/SS4200E

Sellesse karpi mahub siis neli HDDd sisse? Ei tundugi väga suur. Kas tarkvara on selle hinnaga kaasas?
Vaatasin küll natuke seda Xtreameri NAS seadet, kuid selle failivahetuse kiirus tundub natuke mõttetu olevat.
Kahjuks ei saa head ja kiire andmevahetusega failihoidlat just odavalt kätte.
Igatahes hoian teemal silma peal, sest teab, millal ostan, või hakkan ise ehitama icon_wink.gif .

Ei tea sellest failihoidla värgist suurt midagi, nii et laske aga arutelul lennata, ehk saan ka teadlikumaks thumbs_up.gif .

Energiamõõtjast:Olen sellist kaks aastat kasutanud ja võib vägagi rahule jääda.
Elfas oli/on seehetkel ca 260.- saadaval ja Westbalt.ee (Punase tänava alguses, Tallinnas) pakub seda 300.- eest. (hetkel 259.- lausa)

http://www.westbalt.ee/catalog/product_info.php?products_id=28686 , eile oli poe letis olemas.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2010 09:27:10 vasta tsitaadiga

Mis seal ikka nii väga arutada! Super asi on see SS4200. Rohkem juttu tema modimise ja asjade kohta leiad: http://ss4200.pbworks.com/

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.03.2010 18:08:18 vasta tsitaadiga

Lisan siia samuti ülevaatliku kokkucõtte NASi maailma:

"NAS Guide 2010" that explains from A to Z pros and cons of NAS servers, how they work, what they do and how you should approach which NAS fits you best...

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 13.03.2010 09:28:43 vasta tsitaadiga

üle võrgu failivahetuskiiruse poolest võidab see intel igal juhul ära.
kunagi uurisin ja puurisin omalegi head NASi ja intel oli viimane mis sõelale jäi kuid võtsin tol hetkel 4x1TB kettad otse arvutisse kuna videotöötlus otse masinas oli võimekam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2010 14:22:54 vasta tsitaadiga

Peale prose vahetust E4700 peale muutusid selle Inteli SS4200E kasti parameetrid järgmiselt:



Power Idle: 56W > 40W peale
Power Burn: 80W > 80W samaks

Ehk siis kokkuvõttes sai vähemaks voolu tarbimist IDLE's ja veidi kiirust juurde tavalise failivahetusega.
Mäekõrgune vahe aga tuli reaalajas mkv > mpeg4 konvertimisel, nüüd saab PS3'ga kaa mkv'sid vaadata icon_wink.gif

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Loaded
HV vaatleja

liitunud: 03.04.2005




sõnum 28.03.2010 10:44:53 vasta tsitaadiga

BReaK da iCE kirjutas:

Mäekõrgune vahe aga tuli reaalajas mkv > mpeg4 konvertimisel, nüüd saab PS3'ga kaa mkv'sid vaadata icon_wink.gif

thumbs_up.gif


Kas ta suudab ka 1080p mkv'd PS3'le ette sööta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2010 10:59:59 vasta tsitaadiga

720p ja 1080i'ga probleeme pole. 1080p'd pole proovinud. Mul 4 aastat vana 50" Philips, see ei söö suuremat kui 1080i.
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2010 11:44:07 vasta tsitaadiga

Endal samasugune projekt plaanimisel ja suht suure tõenäosusega saab plaadiks võetud Inteli D510MO (http://www.intel.com/products/desktop/motherboards/D510MO/D510MO-overview.htm)
Ainus miinus, mis ma sellel näen on otsese CF'i ühendamise võimaluse puudumine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2010 12:26:16 vasta tsitaadiga

warwas, selle mammaga on kehvad kohad LAN ja SATA. Realtek'i 8111 pole kõige parem valik gbit võrgutamiseks ja kaks sata porti jääb veidi väheks korralikuks raiditamiseks. Teadmata on ka Intel® NM10 Express chipset'i võimekus LAN<>SATA suhtlusel. Kui tahta prose abil ka on-the-fly video konvertimist teha siis C2D platvorm on kindlam valik.

Siit üks väike illustreeriv review kaa minu väidetele: http://www.tomshardware.com/reviews/atom-d510-d510mo,2507-6.html

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2010 12:45:15 vasta tsitaadiga

BReaK da iCE, tänud info eest. thumbs_up.gif
Eks siis peab veel ringi vaatama. Mõni aeg tagasi käis korra laualt läbi sama plaadiga masin, tookord aga polnud kahjuks aega tõsist benchimist teha.
Videot konvertida ei taha.. eesmärk on pigem saavutada selline "vaese mehe ajakapsel" koos mingi torrenti jms. funktsionaalsusega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2010 12:51:10 vasta tsitaadiga

warwas, selleks kärab ta küll ja küll. Kaks ketas sisse ja peeglisse ning tuld! Senikaua kui pole vaja kiiret üles/alla andmete liigutamist üle gbit'i ja/või meediafailide transcode'imist on see Atom käre küll.
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
trebla
Kreisi kasutaja
trebla

liitunud: 07.12.2002



Online

sõnum 28.03.2010 18:13:10 vasta tsitaadiga

olen ka pikemalt juba mõelnud Linksysi NAS200 väljavahetamisele millegi asisema vastu.
Mõtted on käinud D510-st kuni kasutatud IBM x345-ni välja, mida Saksa ebays on lademetes ja soodsalt saada täitsa heade konfidega.
Iseenesest on minul see veidi nööbi külge pintsaku õmblemise projekt, kuna on olemas 8-pordine 3ware 8506 RAID kontra.

Liiga palju ei tahaks kulutada ja elektriröövlit ka ei tahaks.

PS3 pole, konvertida pole midagi vaja.

_________________
Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee


viimati muutis trebla 29.03.2010 13:46:15, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2010 18:37:14 vasta tsitaadiga

trebla, lase oma nas200'le peale viimane firmware, tee array nullist ja vali non-journalling filesystem ning saad päris talutava kiirusega toimetada selle karbiga. Just tegin ühel kliendil selle töö ära. Mis aga puutub x345'ga kodustes oludes toimetamisesse siis palju õnne - müratase on talumatu eluruumide jaoks.
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
trebla
Kreisi kasutaja
trebla

liitunud: 07.12.2002



Online

sõnum 28.03.2010 18:47:17 vasta tsitaadiga

BReaK da iCE kirjutas:
Mis aga puutub x345'ga kodustes oludes toimetamisesse siis palju õnne - müratase on talumatu eluruumide jaoks.

Tean hästi, aga pole probleemiks. Võrgumajandus on mul garaazis.

_________________
Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 29.03.2010 12:35:22 vasta tsitaadiga

Sai ka d510mo muretsetud, hakkab lisaks jagatavale kettaresurssile ka väikest veebiserverit mängima ja videosalvesti 4 kaamerale. Vaatab kas prose ressurssi jagub. siiani tegi seda athlon xp2400 masin.
Hetkel tegelen sobiva korpuse otsinguga. Kettaid plaanin 2x1,5T peeglisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2010 13:32:47 vasta tsitaadiga

vallo kirjutas:
Sai ka d510mo muretsetud, hakkab lisaks jagatavale kettaresurssile ka väikest veebiserverit mängima ja videosalvesti 4 kaamerale. Vaatab kas prose ressurssi jagub. siiani tegi seda athlon xp2400 masin.
Hetkel tegelen sobiva korpuse otsinguga. Kettaid plaanin 2x1,5T peeglisse.

ohoo... mis hinnaga ja kust ostsid? Eks jaga siis tagasisidet, kuidas performib.
Sobiva väikese kasti leidmine on ikka paras ettevõtmine. Minu kasti korpus on tehtud ühest vanast Philipsi satitüünerist. Sobib ideaalselt ülejäänud kodutehnika vahele.. icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 29.03.2010 17:38:37 vasta tsitaadiga

AK -st 1020 ga. Naljakas, et järgmine päev oli plaat hinnakirjast maha võetud ja ainult asuse d510 plaat jäetud.
Mul läheb ta kolukambrisse, seetõttu väga kaubanduslikku välimust taga ei aja ja videoperfomance ka eriti ei huvita.
Silmapiiril on mingi vana compagi sff korpus, peaasi, et plate kaks ketast ja mingi väiksem toitekas ära mahuks.
Muidu algul oli mõte mõni atx kastirape leida, mida siis relaka ja muude töövahenditga endale sobivaks ehitada, aga kui saab mingi enamvähem kasti, siis ei hakka jändama, aega niigi vähe icon_sad.gif
EDIT: Ennist jäi märkimata, et DVB-T pulga tahaks ka sinna sappa panna.
Os saab mingisugune pingviin olema, hetke servus on debian.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2010 17:50:36 vasta tsitaadiga

Endal kah WD 200Mhz käkk... peab kah miskit asisemat ehitama, asja andmete liigutamise kiirus on ikka alla igasugu arvestust, isegi enda compiletud OS`iga icon_evil.gif
Kõiks mõistlikum tundub endalegi mingi d510 platega sõitmna minna ja mingi 2x1TB RAID1`te lajatada...ning mingi pingviin seda kõike kamandama panna...
Samas toetab see plate üldse RAID`i on keegi uurinud üldse ja käima ajanud?

Või võtta mingi "valmis" ketastetta purk? icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2010 18:07:42 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Endal kah WD 200Mhz käkk... peab kah miskit asisemat ehitama, asja andmete liigutamise kiirus on ikka alla igasugu arvestust, isegi enda compiletud OS`iga icon_evil.gif
Kõiks mõistlikum tundub endalegi mingi d510 platega sõitmna minna ja mingi 2x1TB RAID1`te lajatada...ning mingi pingviin seda kõike kamandama panna...
Samas toetab see plate üldse RAID`i on keegi uurinud üldse ja käima ajanud?

Või võtta mingi "valmis" ketastetta purk? icon_rolleyes.gif

onboard RAID'i sellel platel minuteada pole. AGa kui nagunii pingiviini kamandama paned, asi siis see linuxi softraid käima ajada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 29.03.2010 18:08:43 vasta tsitaadiga

just, mul ka pingu enda softmirror plaanis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine mine lehele 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.