Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 36, 37, 38  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2013 22:09:52 vasta tsitaadiga

Hennu7o2 kirjutas:
Kui on korralik kast, siis ma ei näe probleemi. Aga tegelikult see 16 on seal pigem max ketaste arv, kui et miinimum. Kujutan ette, et reaalselt on seal 8-12 pidevalt kasutusel.
Itx asemel võib ka miskit muud kasutada, asi on rohkem proses kinni, mis üle 18W võtta ei tohiks.

Ettekujutlus on suhtkoht selge, puhas failiserver kas NAS4free või ubuntu serveri pealt Raid 5-s.

Selliste emaplaatide puhul uuri põhjalikult ka milliste Gbit võrgukaartidega valitud op.süsteemid veatult toimetavad. Võib juhtuda, et vajad seda pci-e siini hoopis toetatud draiveritega Inteli võrgukaardi jaoks ja lisakettaid polegi enam kuhugi ühendada.
Näiteks minu Asus E35M1-I emaplaadi võrgukaart ja freeNAS korralikult koostööd ei tee. Lugesin sellest eelnevalt freeNAS foorumist ning hiljem proovisin ka praktikas järgi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hennu7o2
HV kasutaja
Hennu7o2

liitunud: 26.03.2010




sõnum 03.09.2013 22:41:09 vasta tsitaadiga

erko, Aitäh nõuande eest. Proovin infot leida selle kaardi kohta.

tiido, Jah, arusaadav, sellegi poolest ma tahan kätte saada kindlasti rohkem kui 125Mbit/s.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 03.09.2013 22:54:39 vasta tsitaadiga

tiido, ole hea ja ära aja siin teistel päid sassi bittidelt baitidele üle hüppamisega niimoodi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005




sõnum 03.09.2013 22:59:10 vasta tsitaadiga

PSU osas soovitaksin näiteks midagi sellist:

http://www.galador.ee/t/60547993:122-eta450awt-enermax-triathlor-450w-85-80plus-bronze-atx12v-v2-3-t-b-sile

_________________
One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hennu7o2
HV kasutaja
Hennu7o2

liitunud: 26.03.2010




sõnum 03.09.2013 23:15:31 vasta tsitaadiga

lolloom, Tänud. Tundub, et see isend saab idles päris madala watiga hakkama ja kannatab ilusti 24/7 sees olla.

erko, Uurisin selle kaardi kohta ja esialgsete andmete kohaselt peaks Realtek® 8111F-ga kõik korras olemas alates FreeNAS versioonist 8.3. Muidugi, oleks inteli variant parem, selle pärast on ka emaplaat veel vägagi lahtine, see ei pea sugugi Asuse C60M1I olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 03.09.2013 23:22:03 vasta tsitaadiga

samas hinnaklassis peaks olema seasonicu säästu-80+goldid.
g-380 näiteks - http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/seasonic/Seasonic-G-Series-G-360-360-Watt-80-PLUS-Gold-Certified-SSR-360RM-29263

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hennu7o2
HV kasutaja
Hennu7o2

liitunud: 26.03.2010




sõnum 04.09.2013 00:22:18 vasta tsitaadiga

Selliste PSU-de puhul kulub 10-ne ketta idles hoidmiseks ainult ~10W. Seega kokku tarbivus langeb 70W peale, mis on juba parem tulemus thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 04.09.2013 00:35:00 vasta tsitaadiga

Hennu7o2, idle? standby/sleep ikka mõtled?
sa eespool mainisid wd rede nagu.

prose osas, silentpcreviewst mäletan konkreetseid teemasid g620 mõõtmiste osas kus 20w idle polnud väga probleemiks. enda mõõtmised näitasid suts rohkem aga mul on z68 plated ja kräpp adapter ka. ivyd peaks veel paremaid tulemusi näitama.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hennu7o2
HV kasutaja
Hennu7o2

liitunud: 26.03.2010




sõnum 04.09.2013 00:42:54 vasta tsitaadiga

Ma enne arvutasin jah Red-i idle järgi milleks on 4.1W, sleepis peaksid nad vist 0.6W olema. Ma nüüd ei teagi, kas kiirel accessil on mõtet, sest sleepiga võidab päris palju watte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 04.09.2013 12:10:48 vasta tsitaadiga

sa pole grammi eest avalikustanud mis on selle salve eesmärk, kui suured andmemahud ööpäevas sinna liiguvad ja kui tihti toimub liikumine/sync ... kuna pidevalt kumab läbi voolutarbe teema siis anna andeks aga kas ikka on mõtet kahuriga kärbseid lasta? ... mul on millegi pärast tunne, et paari kettaga kas siis DIY kast või miski synology taoline valmistoode rahuldab sinu vajadused ja rohkemgi veel ja kui tõesti on vaja aegajalt kümnetes terades laopinda siis tee juba kaks lahendust - "pisike" vaheladu 24/7 up and running ja suur ladu mille lükkad sisse vajadusel ...
PS 14 - 16 ketast spinnimise stardi hetkel tõmbavad su "imeöko" masina toiteahela päris kooma icon_wink.gif

_________________
allkiri


viimati muutis idikas 04.09.2013 12:41:14, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2013 12:34:28 vasta tsitaadiga

Hennu7o2, kas see suur kettapesade vajadus tuleneb andmemahust või olemasolevate ketaste arvust? Kui viimasest, siis äkki on võimalik neid koondada suuremamahulisele kettale?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 04.09.2013 12:51:51 vasta tsitaadiga

paarkümmend kuni mõnikümmend tera datat?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2013 14:45:09 vasta tsitaadiga

londiste, pidasin silmas pigem seda, et äkki on inimesel lihtsalt vajadus kõik oma olemasolevad aegade jooksul kogunenud kettad kuhugi ühendada.
Tean inimesi kel ca paarkümment ketast alles, samas kui mahuliselt saaks ~10tk kokku kopeerida uuele suuremahulisele kettale.

>> - suudaks 12 kuni 16 (mitte ilmtingimata ühesugust) ketast jooksutada

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 04.09.2013 14:51:50 vasta tsitaadiga

ma lihtsalt mõtlesin avalikult andmemahu üle. eeldasin, et silmas on peetud ikka ühesuuruseid, ilmselt siis suuri 3-4tb kettaid. see annaks juba 8 ketta puhul ümmarguselt 15-20 tb.
kui räägitud kujul raidi ja rea ketaste peale minna, eriti vaid gigabiti otsas, siis pole väiksemaid tarbida erilist mõtet.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hennu7o2
HV kasutaja
Hennu7o2

liitunud: 26.03.2010




sõnum 04.09.2013 23:58:55 vasta tsitaadiga

idikas, Kuna läppar jookseb SSD pealt, mille mahutavus ei ole just kõige suurem, siis eesmärk on usb küljes rippuvatest välistest kõvaketastest lahti saamine. Andmemahud, mis ööpäevas liiguvad ei ole suured, kuna ma olen ainus kasutaja ja kasutan seda vaid siis, kui mul miskit ketta pealt tarvis on (enamus ajast passib tühja, millest pärast on ka watid tähtsad). Tean, et müügil on igasuguseid valmis lahendusi, aga no kuulge, see on siiski TSI foorum ja ma tahan seda süsteemi täpselt selliseks ehitada, nagu mulle meeldib. Mis puutub kahte lahendusse, siis ma olen liiga mugav ja laisk, et hakata pidevalt midagi sisse/välja lülitama ja veel lisaks mõtlema, kummas masinas nüüd mul need failid on.

bladerunner, Suur ketaste vajadus tekib nii ühest kui teisest. Vaja on ära paigutada hetkelised välised kettad aga ka ruumi jätta tulevastele. Mingi moment peaks kindlasti vanad kettad ka kvaliteetsemate redidega asendama. Vaevalt ma seal masinas korraga 16 ketast jooksma panen (pigem kuskil 8-10), aga kui peaks tekkima vajadus korraga 4 ketast juurde lükata, siis ei tohi sellest kindlasti mitte probleemi tekkida.

Edit:
Otsisin googles ringi ja leidsin väga huvitava emme kandidaadi. Tundub siiamaani parim valik. Toetab isegi hw Raid 5 ja prose TDP on 17W.
http://www.giadatech.com/index.php?act=pShow&id=19

Kas keegi, miskit head rammi ka soovitada oskab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 05.09.2013 00:02:37 vasta tsitaadiga

Hennu7o2, mis selle plate hinnaklass siis ka on? icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hennu7o2
HV kasutaja
Hennu7o2

liitunud: 26.03.2010




sõnum 05.09.2013 00:05:24 vasta tsitaadiga

londiste, Plate hinnaklass on selline, et ühe korra ostan ja seda rohkem ei vaheta icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2013 00:32:59 vasta tsitaadiga

Hennu7o2, kus sa seal raua-RAID'i näed? See ju kõikse tavalisem inteli "küpsise-RAID". Intel Rapid Storage Technology (või vana nimega Intel Matrix Storage).
Nii palju kui ma *nix'i meestega sellel teemal suhelnud olen, siis praktiliselt alati on *nix'i all soovitatud see välja lülitada ja OS'i enda softi-RAID'i kasutada.
Hennu7o2 kirjutas:
Tean, et müügil on igasuguseid valmis lahendusi, aga no kuulge, see on siiski TSI foorum ja ma tahan seda süsteemi täpselt selliseks ehitada, nagu mulle meeldib.

Oled sa 16 ketast mahutavate korpuste vaatamiseni ka jõudnud? Usu mind, nende hinnaklass kipub olema sellisest puust, et valmislahenduse ostmine tundub üsna mõistlik.

Ja nagu Andrus sulle juba korra mainis, siis ketaste jahutamisega saab sul sellises tihedas konfis tõsiseid probleeme olema. Eriti veel kui sa kavatsed mingeid suvalisi desktopi kettaid kasutada ja samal ajal hoida süsteemi vaiksena. Mul on isiklikud kogemused ühtede 12-kettaga 'kodukootud' storage lahendustega, mida tuli ka olude sunnil natuke vaiksemaks häälestada. Pärast paari ventika elimineerimist tõusis ketaste temp kuhugi 50 kraadi kanti nagu naksti. Ja isegi siis oli see kast vaiksest väga kaugel.
Hennu7o2 kirjutas:
Vaja on ära paigutada hetkelised välised kettad aga ka ruumi jätta tulevastele. Mingi moment peaks kindlasti vanad kettad ka kvaliteetsemate redidega asendama. Vaevalt ma seal masinas korraga 16 ketast jooksma panen (pigem kuskil 8-10), aga kui peaks tekkima vajadus korraga 4 ketast juurde lükata, siis ei tohi sellest kindlasti mitte probleemi tekkida.

Pärast selle üleandepüstituse lugemist tuli esimese asjana kohe meelde Drobo. Just see, mida sa otsid - üks kast, kuhu saad suvalisi kettaid sisse laduda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hennu7o2
HV kasutaja
Hennu7o2

liitunud: 26.03.2010




sõnum 05.09.2013 01:25:52 vasta tsitaadiga

warwas, ma selle teemaga nüüd nii kursis ei ole, aga raid 5 (või analoogne) süsteem sinna peale tuleks igastahes panna, et andmed kaitstud oleksid. Raid 0, 1 või 10 oleks lihtsalt ruumi raiskamine. Raid 6 jääb ilmselt aeglaseks.
Jälle selle 16 kettaga icon_smile.gif Oleks ma teadnud, et sellest numbrist nii kinni võetakse, oleks ma selle asemel 12 või et isegi 10 kirjutanud. Drobo tundub täitsa huvitav, aga mulle ei meeldi ta välimus ja tundub lärmakas olevat. (kusjuures hetkel otsin korpust)

Kuidas kõik nii negatiivselt meelestatud on icon_biggrin.gif ?

edit: Kui hw raid jama variant on, siis selline mobo samalt firmalt oleks ka päris pädev variant (soodsam ka) http://www.e-itx.com/mi-nas25.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 05.09.2013 08:26:25 vasta tsitaadiga

Hennu7o2, see mu hinna torge oli täpselt selle pihta, mida warwas nüüd vähem norivalt välja ütles. ma ei tea, kust sa seda osta mõtled, aga selle hind koos eestisse jõudmisega tuleb 200€ tuuri. valmis korpus (kas siis storage jaoks mõeldud korpuse näol või atx+hdd rackid) hind läheb paari- kuni mõnesaja euro kanti, alla selle pead järeleandmisi tegema. lisa sinna juurde ülejäänud pudi-padi ja 800-1000€ valmiskarp 8-10 ketta jaoks hakkab päris hea mõttena tunduma icon_smile.gif

miks negatiivselt meelestatud? see tundub sulle, me kõik üritame aidata sinu jaoks hea (parima! icon_smile.gif) lahenduse leidmise juures. su nõuded (ketaste hulk, vaikus, voolusäästlikkus) ja kirjeldatud kasutusmudel (lihtne storage, ilma oluliste lisafunktionaalsuse nõueteta) hetkel näitavad lihtsalt otse valmislahenduse poole, mis on:
1. lihtsam, olles samal ajal töökindel
2. mitte oluliselt kallim (ja võimalik, et isegi odavam) iseehitatust.

see, mida warwas ütleb raidi kohta ei ole mitte raid raid leveli vaid raua toe kohta. emaplaadi peal ei ole hardware raid (harvad erandid ja hulk serveri platesid välja arvatud). hardware raid tähendab eraldi arvutusvõimekat kivi, ehk siis üsna kallist eraldi kaarti.

samalaadseid kaste peaks igal nasi tootjal olema, nii mõnelgi ka laiendusvõimalusega.
näiteks synologyl on samas hinnaklassis 8 kettaga ds1812+/ds1813+, millele saab kunagi vajadusel laienduseks paar 5 kettaga karpi juurde osta.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 05.09.2013 08:36:33, muudetud 4 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2013 08:26:52 vasta tsitaadiga

Hennu7o2, räägid suvaliste ketaste sisse viskamisest, aga RAID eeldab samasuuri kettaid. Saab ka suuremaid kasutada, aga ruum jääb kasutamata.
Ning kui rahad raua-RAIDi, et oma õnnetut proset mitte ära tappa (mida RAID5/6 eriti teevad), siis kirjuta midagi sellist kohe eelarvesse sisse http://www.lsi.com/products/storagecomponents/Pages/MegaRAIDSAS9260-16i.aspx
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.09.2013 09:07:54 vasta tsitaadiga

Tahtsin ise juba sama enne kirjutada, teema on ajast mil ise ehitamine tuli igat pidi kasulikum, nii hinna kui võimekuse kohapealt.
londiste, viitas synology kastile kus hulk kettaid sees, säästlik prose ja toide ning piisav jahutus, sellist ise kokku ei pane. Soft on multifunktsionaalne koos tasuta iOS Android äppidega jms.
friik1, Antud Synology võimaldab enda synoraidi kus võivad olla erineva suurusega kettad:
http://www.synology.com/support/tutorials_show.php?q_id=492
http://www.synology.com/support/RAID_calculator.php?lang=us
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2013 09:35:51 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Hennu7o2, räägid suvaliste ketaste sisse viskamisest, aga RAID eeldab samasuuri kettaid. Saab ka suuremaid kasutada, aga ruum jääb kasutamata.
Ning kui rahad raua-RAIDi, et oma õnnetut proset mitte ära tappa (mida RAID5/6 eriti teevad), siis kirjuta midagi sellist kohe eelarvesse sisse http://www.lsi.com/products/storagecomponents/Pages/MegaRAIDSAS9260-16i.aspx

Pakud siin celeroni taga ajavale inimesele 1kilost kaarti- https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Serverid+ja+lisaseadmed/296054/ icon_lol.gif

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2013 09:43:18 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Pakud siin celeroni taga ajavale inimesele 1kilost kaarti- https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Serverid+ja+lisaseadmed/296054/ icon_lol.gif


See Celeron sureb tal naguinii selle 16 kettaga softraidi kätte ära... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2013 12:20:49 vasta tsitaadiga

Me ei ole negatiivselt meelestatud ja me ei ole ka kadedad. Lihtsalt nagu Andrus juba korra mainis, siis sinu praeguses ülesandepüstituses on konfliktid sees.

Jah, see on tõesti TSI foorum aga see konkreetne jutulõim sai alguse ajal, mil polnud veel mingeid mõistlikke kodukasutajale mõeldud kaste saadaval (mõnede eranditega muidugi) ja ise ehitamine oli suuresti ainus võimalus. Mõned aastad tagasi veeretasin ma ise ka analoogset mõtet (tõsi, küll väiksema arvu ketastega) edasi ja tagasi. Isegi selle sama teema alguses on mõned minu tehtud postitused, kus ma otsisin sobivat emaplaati. Õnneks aga sai tookord laiskus võitu ja mingi 1,5 aastat tagasi ostsin omale väikese Synology karbi. Praegu tagasi vaadates, pean tõdema, et money well spent. Ära saa minust valesti aru - mulle meeldib ka aegajalt igasuguste erilahenduse kallal nokitseda aga lihtsalt vahest tuleks kainelt mõelda, et kas see näiline rahavõit (ja teoreetiliselt suurem paindlikus) on kogu seda raha ja aega (mida võiks näiteks hoopis perega veeta) väärt.
Hennu7o2 kirjutas:
Kui hw raid jama variant on, siis selline mobo samalt firmalt oleks ka päris pädev variant (soodsam ka) http://www.e-itx.com/mi-nas25.html

Ei ütleks, et see Marvell'i kettakontra minus mingit suurt vaimustust tekitaks. Samuti elimineerid sa selle PCIe x1 pesaga kõik tõsised raua-RAID'i kaardid.

Riistvaraline RAID ei ole mitte üks teps paha. Vastupidi, see on just VÄGA hea. Eriti veel RAID5 puhul. Paraku aga isegi praeguste üsnagi võimekate prosede juures hammustab RAID 5 ja 6 juures vajaliku paarsusinfo arvutamine täitsa arvestatava osa ressursist. Just selle pärast ongi 'päris' RAID kaartide peal spetsiaalne ASIC protsessor, mis võtab kogu selle arvutamise CPU õlgadelt ära. Lisa sinna veel patareiga write-back cache ja hakkad nägema juba täitsa arvestatavaid jõudluse numbreid.
Kuna aga sellised spets protsessorid makavad raha, siis odavate laiatarbe plaatide peale neid ei panda. Kui tahad integreeritud raua-RAID'i, siis peaksid vaatama serveritele mõeldud emaplaatide poole. Märksõnadeks Intel, Tyan, SuperMicro, jt. Nende hinnaklass on muidugi 100€'st tunduvalt kõrgemal.
Hennu7o2 kirjutas:
Korpus:
- Ideaalis võiks terve esimene osa HDD slotte täis olla, korpus võiks olla nö kummuli, mitte püstises asendis ja mitte oluliselt kõrgem kui kõvaketta kõrgus (umbes 10cm)
- Kõik kettad peaksid asetsema järjest üksteise kõrval püstises asendis |||||||||||| mitte _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ (kui keegi nüüd sellest "joonisest" aru sai)
- Milline korpus oleks hea välimusega, hästi jahutatud ja täidaks need nõuded?

See kirjeldus ütleb ju konkreetselt ära, et sa tahad spetsiaalselt storage lahenduste jaoks mõeldud räkitatavat korpust. Üks SuperMicro näide:

Nii palju, kui ma suuri tornkorpuseid näinud olen (saad ju selle ka külili keerata), siis nendesse reeglina üle 8..10 ketta ei mahuta.

Äkki valgustaksid meid korra, miks see kast hiirvaikne olema peab? Tavaliselt lastakse ju kuskil keldris resideeruvatel seadmetel karjuda nii palju kui torust tuleb.
Kurb tõsiasi on see, et selline ketaste kogus tähendab suht automaatselt serveriklassi riistvara kasutamise, mis omakorda toob kaasa keskmisest kõrgemad detsibellid müravaldkonnas, sest KUIDAGI on ju vaja kogu see krempel maha jahutada, et tagada 24/7/356 töövõime.
Ka kõige suuremad kodukinofanaatikud, kes tahaks omale mingit Kaleidescape'i laadset asja ehitada, saaksid oma vajadused 4 või 5 pesaga Synology'ga rahuldatud. Ja selle karbi saaksid sa ilma igasuguste süümekateta kasvõi elutoa nurka vaikselt surisema panna.

Pika jutu lõpetuseks võiksid sa korra oma lähteülesandele uuesti otsa vaadata ja mõelda, mis on primaarne ja millest sa oled nõus loobuma.
Äkki oleks mõistlikum see praegune väliste ketaste loomaaed maha müüa ja osta korralikud just selleks otstarbeks mõeldud kettad? Oled sa näiteks mõelnud selle peale, mida sa teed siis kui sul näiteks kolmest vanast kettast tehtud RAID5 massiivis üks ketas ära kooleb? Nii suurte andmemahtude (vaevalt need vanad kettad sul mingid ~80GB isendid on) ringi kabetamine ei ole päris nii lihtne nagu mälupulgale paari filmi kopeerimine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 36, 37, 38  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.