Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Arduino märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kuldar-daniel
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 04.10.2013 22:37:53 vasta tsitaadiga

Saan su mõttest aru ja kõik, aga see polekski eesmärk. Eesmärk oleks võimalikult lihtne telefon, nuppudega, mida kasutaja saab ikka vajutada. Vana telefoni aluseks võtmise viga seisneb selles, et seal on liiga palju liigset sodi küljes == energia raiskamine. Ideaalis võiks see junn aku pealt kaua kaua kesta ikka. (Nagu John's Phone vms oli, aga veelgi lihtsama ehitusega). Üldisem asja eesmärk oleks tagavaratelefon, mille kestvuse pärast peaks muretsema umbes korra kuus või veelgi vähem. Mul ei ole tähtis näha seda, kes see helistab, ma võin temalt küsida, kes ta on, kui ma tänu sellele säästaks jälle nädalakese.

Ja miks väike? et jääks rohkem ruumi ühe korralikult priske aku jaoks. Ütleme nii, et ma ei saa ilmselt rääkida nii spetsiifilise asja juures madalast hinnast, sellega olen arvestanud. Kuid asja mõte lisaks eelnevale olekski end ka arendada elektroonivaldkonnas, mille vastu mul huvi just viimasel ajal tärkamas on.

Alustuseks oli plaan hakata üksikute junnidega nende kombineerimisel katsetama erinevaid kombinatsioone, mis paremini töötaks. Sellepärast saigi selle Arduino GSM shieldi ja Arduino enda kohta uurid. Sealt edasi disainida ise PCB, või lasta see disainida, tellida jupid ja asi valmis teha. Ma olen enda jaoks täpselt selgeks teinud, mida ma tahan, kuidas ma tahan, et see vidin töötaks. Aga teostuse koha pealt jääbki teadmisi vajaka ning Tartu Ülikooli informaatika eriala ei anna ka piisavalt sellealaseid teadmisi mulle juurde. Seega, kust alustada? Kirjandust?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 04.10.2013 23:17:04 vasta tsitaadiga

ka-la kirjutas:
Saan su mõttest aru ja kõik, aga see polekski eesmärk. Eesmärk oleks võimalikult lihtne telefon, nuppudega, mida kasutaja saab ikka vajutada. Vana telefoni aluseks võtmise viga seisneb selles, et seal on liiga palju liigset sodi küljes == energia raiskamine. Ideaalis võiks see junn aku pealt kaua kaua kesta ikka. (Nagu John's Phone vms oli, aga veelgi lihtsama ehitusega). Üldisem asja eesmärk oleks tagavaratelefon, mille kestvuse pärast peaks muretsema umbes korra kuus või veelgi vähem. Mul ei ole tähtis näha seda, kes see helistab, ma võin temalt küsida, kes ta on, kui ma tänu sellele säästaks jälle nädalakese.

Ja miks väike? et jääks rohkem ruumi ühe korralikult priske aku jaoks. Ütleme nii, et ma ei saa ilmselt rääkida nii spetsiifilise asja juures madalast hinnast, sellega olen arvestanud. Kuid asja mõte lisaks eelnevale olekski end ka arendada elektroonivaldkonnas, mille vastu mul huvi just viimasel ajal tärkamas on.

Alustuseks oli plaan hakata üksikute junnidega nende kombineerimisel katsetama erinevaid kombinatsioone, mis paremini töötaks. Sellepärast saigi selle Arduino GSM shieldi ja Arduino enda kohta uurid. Sealt edasi disainida ise PCB, või lasta see disainida, tellida jupid ja asi valmis teha. Ma olen enda jaoks täpselt selgeks teinud, mida ma tahan, kuidas ma tahan, et see vidin töötaks. Aga teostuse koha pealt jääbki teadmisi vajaka ning Tartu Ülikooli informaatika eriala ei anna ka piisavalt sellealaseid teadmisi mulle juurde. Seega, kust alustada? Kirjandust?

alustada võiks Arduino lehelt ja arduino foorumist http://arduino.cc/en/Tutorial/GSMExamplesMakeVoiceCall ja muidugi jupid kokku osta, mis vähegi pähe tuleb.
Kui hiljem soov asi rahaks teha, siis äkki juba mõistlikum juba hiinast mingile olemasolevale telefonile custom tellimus teha ja endale sobiv ekraanita kate tellida

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuldar-daniel
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 04.10.2013 23:34:12 vasta tsitaadiga

See õige komponentide (see tähendab säästlike) otsus tuleks kohee algul õige teha, et kogu jama hiljem uuesti ei peaks tegema. Nagu ma aru olen saanud, iseasi kas õigesti või valesti, arduino GSM shieldil olev M10 pole vist just kuigi energiasäästlik icon_rolleyes.gif ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 05.10.2013 09:16:49 vasta tsitaadiga

Mitte, et mul iseehitamise vastu midagi oleks aga kas see salaidee on tõesti maailmas ainulaadne? Kui on soov midagi uut teha, ei tohi karta tehtud asju prügikasti visata.
_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuldar-daniel
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 05.10.2013 17:08:14 vasta tsitaadiga

Minu siiamaani otsingud on näidanud, et jah, otseselt minu nõudmistele vastavat toodet veel ei oöe. Polegi plaan mingit ettevõtet alustada, vaid pigem enda jaoks. Vaataks kuulaks muidugi mida teised ka arvavad asjast, kui valmis

Ma ei kardagi visata prügikasti, pigem on asi siinkohal logistiline. Minu jaoks on asi lihtne: pigem teha enne korralikult eeltööd, säästa aega ning raha, ja valida ühe krraga õiged komponendid välja projekti jaoks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hervor
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2011




sõnum 05.10.2013 17:24:22 vasta tsitaadiga

Kui energiasääst on oluline, siis äkki MSP430 hoopis arduino asemel? See küll selline kõhutunde alusel pakkumine aga jõudu võiks tal jätkuda ja idles tarbib ikka oluliselt vähem voolu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuldar-daniel
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 05.10.2013 17:42:33 vasta tsitaadiga

Pole hetkel veel nii kaugel, et kiibi enda voolutarbe pärast muretseks, pealegi see 328 vist nüüd nii hull ka pole. GSM mooduli energiatarve on see põhiline probleem, ning see ona iga telefoni aku vastupidavuse üldine probleem. Mul millegipärast pole usku arduino GSM shieldi, eelmisel lehel toodud lingil oli veel mingi huvitav ariant, kuid selle kohta ei suutnud ma väga andmeid leida.

Üks tähelepanek veel: tavalised arduinod nõuavad päris palju volte töötamiseks,
tea kas https://www.sparkfun.com/products/11114 + http://store.arduino.cc/eu/index.php?main_page=product_info&cPath=11_12&products_id=143 oleks ka mingi variant?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 05.10.2013 17:47:27 vasta tsitaadiga

Aga pakun ikka alternatiivi: proovi sellisele asjale mingi suurem tagavaraaku külge pookida. Mikrofonisisendi asemele saab ehk mingi lüliti ka vajadusel panna või siis Arduinol mingit koodi saata ja äkki skeem paljastab midagi huvitavat.
_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuldar-daniel
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 05.10.2013 17:56:57 vasta tsitaadiga

Kahtlane, kas seda ikka saab päris telefoniks ümber pöörata, muidu väike on küll

E: Kas arduinoga seda junni ei saa siis programmeerida https://www.sparkfun.com/products/10138 ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 05.10.2013 18:15:19 vasta tsitaadiga

Mis põhjusel need vanurite telefonid projekti ei sobi?
_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuldar-daniel
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 05.10.2013 18:18:55 vasta tsitaadiga

Sobiks, aga nendega on see probleem, et neil on siiski liiga palju funktsioone (ekraanid jms). Usun, et selliste asjade arvelt on mul võimalik teha midagi effektiivsemat. Hetkel kahe variandi vahel: Arduino Mini Pro + GSM Shield või ostan John's Phone (aku peab umbes 3 nädalat), lammutan lahti, vaatan, kas seda saaks ümber programmeerida, et jätaks osa sodi ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2013 19:00:02 vasta tsitaadiga

ka-la, vanad Nokiad istusid by-default mul 2 nädalat laadimata, pista suurem akupakk taha ja saad oma soovitud kuu kätte.

Nokia reveals €15 mobile phone with month-long battery life
>> On a full charge, the Nokia 105 can deliver 12.5 hours of talk time or remain powered for up to a whopping 35 days (842 hours) on standby.
http://www.gizmag.com/nokia-105-mobile-phone-month-long-battery-life/26413/

Sellele veel suurem akupakk panna saab ka 2 kuud kätte.

Mulle meeldib ka ise asju teha aga 15€ eest ei hakaks isetegemist kaalumagi...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ylbik++
HV kasutaja
ylbik++

liitunud: 28.12.2006




sõnum 09.02.2014 19:18:47 vasta tsitaadiga

Kellelgi üleliigset arduino plaati ei vedele sahtlinurgas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2014 13:37:02 vasta tsitaadiga

Jäi üks huvitav '*duino' projekt silma - ChainDuino
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TEcH
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2004




sõnum 20.08.2014 19:29:58 vasta tsitaadiga

tervist, kas on sin keegi midagi sellist ka ehitanud

http://www.keytosmart.com/raspberry-pi-internet-radio/

teab midagi sellest muljetada ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.08.2014 20:02:47 vasta tsitaadiga

Ma küll väga ei süvenenud aga esimese hooga jäi küll arusaamatuks, miks ometi oli veel vaja Arduino mängu tuua. Paljalt nuppude ja ekraani juhtimisega saab RPi täitsa vabalt hakkama.
Üks näidis -> http://www.instructables.com/id/Pandoras-Box-An-Internet-Radio-player-made-with/

Vastuseks sinu küsimusele, siis VEEL ei ole ehitanud aga midagi taolist on plaanides küll. Ilma displeita ja kõvakettaga variant.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TEcH
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2004




sõnum 20.08.2014 20:20:30 vasta tsitaadiga

neid pandora asju on palju, see eestis ei toimi,
vaja varianti mis, näiteks shoutcasti linke mängiks,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.08.2014 20:25:41 vasta tsitaadiga

TEcH, vahet pole. Enamasti on kõigi nende RPi netiraadiote 'südameks' mpd.
Veel üks näide -> https://www.youtube.com/watch?v=KM4n2OtwGl0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2017 19:04:01 vasta tsitaadiga

Tere,

vana teema aga kuskohast soovitate Arduino juppe osta? Aliexpress, eBay? või on mõni spetsaliseerunum kiirem/odavam ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 05.03.2017 20:07:36 vasta tsitaadiga

Mina olen Alist tellinud, aga mingeid vidinaid ka Oomipoest, kui kiiremini vaja ja kohal olemas. Siit ka üht-teist kohapealt saada: http://www.ittgroup.ee/et/
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 05.03.2017 20:38:31 vasta tsitaadiga

Ise ka enamasti tellin internetist: Ebay, AliExpress, Gearbest...
Kohalikes poodides on hinnad meeletult kallid (enamasti). Kuid veel üks koht on: http://isetegija.ee/

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madmel
HV veteran
madmel

liitunud: 21.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2017 16:01:41 vasta tsitaadiga

Kuna algaja, siis küsin siit, äkki keegi annab kiire/lihtsa vastuse icon_smile.gif
Kood selline:
tsitaat:
#include <Servo.h>

Servo myservo;

int led = 9;
int led2 = 8;
int pos = 17;
void setup() {
myservo.attach(7);
pinMode(led, OUTPUT);
pinMode(led2, OUTPUT);
}

void loop() {
{
digitalWrite(led, HIGH);
delay(1000);
digitalWrite(led, LOW);
delay(50);
digitalWrite(led2, HIGH);
delay(1000);
digitalWrite(led2, LOW);
delay(50);
}

for (pos = 17; pos <= 100; pos += 1) {
// in steps of 1 degree
myservo.write(pos);
delay(30);
}
myservo.detach();
delay(5000);
myservo.attach(7);


for (pos = 100; pos >= 17; pos -= 1) {
myservo.write(pos);
delay(30);


}

}




Ja küsimus selles....et antud juhul ledid vilguvad kuni servo tööle läheb ja siis kustuvad. Aga oleks vaja , et nad vilguvad pidevalt , kuni loop lõppeb....hiljem tuleb exit() ka lõppu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 10.03.2017 16:36:01 vasta tsitaadiga

Ise ka algaja, aga nii palju nõu saan anda, et delay() funktsioon tähendab, et mikro ei tee peale interruptide jälgimise mitte midagi.
Seega kui kasutad delay()'d, ei saa sa samal ajal muuta LED'i olekut või keerata servot.

Uuri 'blink without delay' tutoriali ja guugelda Finite State Machine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madmel
HV veteran
madmel

liitunud: 21.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2017 17:59:01 vasta tsitaadiga

g3n1us kirjutas:
Ise ka algaja, aga nii palju nõu saan anda, et delay() funktsioon tähendab, et mikro ei tee peale interruptide jälgimise mitte midagi.
Seega kui kasutad delay()'d, ei saa sa samal ajal muuta LED'i olekut või keerata servot.

Uuri 'blink without delay' tutoriali ja guugelda Finite State Machine.


Väga pro vastus thumbs_up.gif beer_yum.gif
Siit saan juba mitu sammu edasi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2017 09:08:51 vasta tsitaadiga

Sul on päris mitu varianti. Näiteks:
- Panna oma stsenaarium ajateljel paika ja jälgida main loobis kuidas millisekundid kulgevad (millis()) ning vastavalt sellele lülitada led-e ja servot. Või jätta servo for tsüklisse ja selle sees led-e taimeri järgi lülitada.
- Hakata kasutama timer interrupte
- Või alternatiivina vaata, mida FreeRTOS arduinol võimaldab. Kui asjad keerulisemaks arenevad, siis on main loobis state machine-dega suht tüütu majandada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Arduino mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.