Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Arduino märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2009 19:20:40 Arduino vasta tsitaadiga

Keegi tegeleb taolise asjaga? Ise võtsin koolis aasta alguses selle valikaineks ja päris põnev oli inimesel, kes programmeerimisest MITTE MIDAGI ei tea putitada ja proovida igasugu mootoreid, ledivärke jne

Endal juba tükk aega vedeleb siin üks Arduino Duemilanove ja 2x16 LCD. Mõtlesin, et ühendaks huvipärast asjad ära ning vaataks, mida huvitavat displei pealt näidata saab, kuid ei saanud asja tööle.

Kasutasin juhendit, kõik juhtmed mitu korda kontrollitud ja klapib, arduino võtab ilusti asja omaks, kuid displei midagi ei näita. Taustavalgus muidugi põleb. Kas probleem võib olla selles, et tegu mingi teise tootja displeiga?

Anyway arduinost infot siin: http://en.wikipedia.org/wiki/Arduino
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 21.12.2009 19:29:29 vasta tsitaadiga

Kontrasti otse maha oled ka juba ühendanud?
_________________
0xDEAD
0xBEEF
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2009 19:47:48 vasta tsitaadiga

kontrasti maandusse ühendanud ilmus displeile ainult alumine rida täisruute.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
otty
HV kasutaja

liitunud: 03.01.2010




sõnum 12.02.2010 02:44:11 vasta tsitaadiga

Kust seda osta saab, see on täiega vahva värk icon_biggrin.gif Palju see maksab? Olen netist otsinuda, aga pole õiget leidnud... icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 12.02.2010 14:06:18 vasta tsitaadiga

otty kirjutas:
Kust seda osta saab, see on täiega vahva värk icon_biggrin.gif Palju see maksab? Olen netist otsinuda, aga pole õiget leidnud... icon_sad.gif

erm.. http://arduino.cc/en/Main/Buy all on ka link ITT Group-i pihta, kui väljast tellimine ei sobi.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Subu
HV veteran
Subu

liitunud: 16.10.2003




sõnum 12.02.2010 14:07:47 Re: Arduino vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
Keegi tegeleb taolise asjaga? Ise võtsin koolis aasta alguses selle valikaineks ja päris põnev oli inimesel, kes programmeerimisest MITTE MIDAGI ei tea putitada ja proovida igasugu mootoreid, ledivärke jne


Mis koolis kasutatakse arduinot õppevahendina?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2010 14:43:44 vasta tsitaadiga

Kunstiakadeemias oli selline valikaine. Aga kuna aine sai tegelikult sooritatud ja eriti aega ning huvi pole sellega edasi tegeleda, jäi lihtsalt see arduino plaat üle. Puht sportlikust huvist jootsin ükskord 2x20 lcd sinna külge ja nii ta on seisnud.

Kui keegi soovib osta, siis paarisaja eest olen nõus andma arduino plaadi, 2x20lcd ja usb kaabli. Lisaks küsiksin muidugi postikulu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 22.02.2010 12:29:17 vasta tsitaadiga

Täisruudud üle rea on testmode, ma mingi 2a. tagasi jamasin nende ekraanidega, tuleb mingeid commandeid veel saata, ala init->data->update

Mul on MMPC-l küljes LCD ja igakord arvutit buutides tulevad alguses need read, kui mu proge käima jookseb, lendab inf ette.
Aga jah, mul on tegemist PC-ga mitte arduinoga.

Pakuks endale isegi see ost huvi aga tõenäoliselt mitte lähiajal, paar katastroofi tegid mu rahakoti põhja augu krt icon_biggrin.gif

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2010 12:33:20 vasta tsitaadiga

Tegelikult on kogu värk juba müüdud kasutajale "marqs". Kui keegi soovib inffi, kust kõige odavam tellida on, saan ehk aidata.

Aga jah, niisama lcd arduinokülgejootmine lubab kuvada ainult endakirjutatud teksti. Kui tahta igasugu temperatuure ja misiganes infot näitama panna, kasutades lcd-smartie programmi, tuleks hankida arduinole sobiva lcd shieldi.
http://leerict.nl/arduino/Les6/lcd_shield_2.jpg

Ja no lcd-ga mässamine on ainult üks väike osa sellest. Koolis õppejõu abiga saime igasugu huvitavate asjadega maha, aga üksinda ma nendega eriti toime ei tule ning kuna programmeerimine jms on üldse üsna võõras värk minujaoks, saigi loobutud asjast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 22.02.2010 14:42:22 vasta tsitaadiga

Ma ise ühendasin ekraani LPT porti ja siis saatsin endatehtud programmiga täpselt neid signaale ekraanile, mida mul tarvis oli. Smartie oli liiga piiratud võimalustega, et asjalikku menüüd ekraanil kuvada.

Arudino veel lisaks sinna vahele panna on raharaiskamine.

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 22.02.2010 20:04:23 vasta tsitaadiga

Õhtuseks nokkimiseks ja protomiseks on tegu väga mõnusa klotsiga, Plug'n'Play, LihtsaltTöötab(tm).
Neetult kompaktne. Bootloaderiga atmega168. Toide läbi usb, arvutiga kommunikeerub mõlemat pidi üle usb seriali (ftdi). 14 digi-i/o (katkestusi 2, pwm väljundeid 6), 6 ana-sisendit. "Arenduskeskkond" küll üsna spartalik aga toimiv (peale koodi sisse toksimist või näite avamist on ühe kliki pärast asi plaadi poole teele saadetud). Süntaksi poolest c/c++ ja ehitatud avr-libc selga (st et kogu avr-libc kraam toimib ka kenasti). Keskkond saab aru ka soovist koodi loomiseks mõnd muud readaktori/ide-t pruukida ja kogu kompilleerimist-linkimist-flashimist saab vajadusel ka standardsete vahenditega teostada (gcc, avr-libc, avrdude).

LCD-st ja seal näidatavast kraamist: klotsiga suhtlemise, st muu hulgas ka LCD peale infot pritsimise, tarvis on kas Seriali või mõni järgmise taseme teek. Et kommunikatsiooniga midagi asjalikumat ette võtta, on muidugi abiks ka mõni rida arvutipoolset koodi genereerida, aga .neti , delphi, pythoni ja muu kraamiga sellisel tasemel üle seriali vaidistamine on suht lihtne teema.

Kui Lcd-smartie mõnda serial-lcd juppi toetab (avatud või vähemalt dokumenteeritud protokolliga), saaks selle ka puhtal kujul Arduino+LCD kompotiga tööle.
Aga sellega olen küll päri, et püsivama rakenduse tarvis ei raatsiks seda raisata (vähemalt mitte uue hinnaga).


Tegu ikka Antile kuulunud sinise LCD-ga, aga nähtavasti on tasutavalgus pwmitud ja sinise nägemiseks on säri liialt lühike.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2010 20:39:03 vasta tsitaadiga

näed sul kõik toredad juhtmed ja puha. Ma pidin ühekiuga juhet tikutulega elamises taga otsima. Leidsin lõpuks mingi muusikakeskuse antenni icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mike
HV kasutaja
Mike

liitunud: 28.01.2003




sõnum 09.01.2011 13:32:54 vasta tsitaadiga

Ega kellelgi ühte Arduino plaati üle ei ole või teab kust odavalt saaks?
Küsin igaksjuhuks enne kui tellin omale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 19.01.2011 15:04:02 vasta tsitaadiga

Mike kirjutas:
Ega kellelgi ühte Arduino plaati üle ei ole või teab kust odavalt saaks?
Küsin igaksjuhuks enne kui tellin omale.

Ise tellisin siit http://paeae.com/arduino.html

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yxkala
HV kasutaja
yxkala

liitunud: 14.06.2011




sõnum 27.02.2012 17:11:41 vasta tsitaadiga

Paludel see jubin soetatud on?

Endal plaan kah soetada. Kas seal ITT grupis on huvitav kohe olemas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.02.2012 20:45:43 vasta tsitaadiga

Kui jaksad kuukese oodata, siis dealextremes on neid viimasel ajal päris suures valikus, hinnad üsna head. Kuu sellepärast, et tarne on küll tasuta, aga see eest hiina postiga icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yxkala
HV kasutaja
yxkala

liitunud: 14.06.2011




sõnum 27.02.2012 21:23:57 vasta tsitaadiga

redart kirjutas:
Kui jaksad kuukese oodata, siis dealextremes on neid viimasel ajal päris suures valikus, hinnad üsna head. Kuu sellepärast, et tarne on küll tasuta, aga see eest hiina postiga icon_smile.gif


Ma ei suuda dealextremest üldse leida :S "Your search "arudino" did not match any products。"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.02.2012 21:57:51 vasta tsitaadiga

yxkala kirjutas:
redart kirjutas:
Kui jaksad kuukese oodata, siis dealextremes on neid viimasel ajal päris suures valikus, hinnad üsna head. Kuu sellepärast, et tarne on küll tasuta, aga see eest hiina postiga icon_smile.gif


Ma ei suuda dealextremest üldse leida :S "Your search "arudino" did not match any products。"


Kui arudinot arduino asemel otsid, siis pole selles midagi imelikku. icon_razz1.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yxkala
HV kasutaja
yxkala

liitunud: 14.06.2011




sõnum 29.02.2012 19:36:17 vasta tsitaadiga

lol
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 01.03.2012 22:19:46 vasta tsitaadiga

Mul oleks vaja füüsilise lüliti abil .bat faile käivitada. Emaplaatidel puudub COM port. Mis oleks kõige odavam vahend seda saavutada? Kas Arduino-st on abi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 02.03.2012 00:16:23 vasta tsitaadiga

Usun, et saab ka ilma Arduino-ta. Kas arvutil on LPT port või on üldse läppar? Vahest on nii, et port olemas, aga ei ole välja viidud backplate-le. Kui palju teadmisi on programeerimisel ja kuidas on jootmisoskusega?
_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 02.03.2012 01:02:36 vasta tsitaadiga

On abi, aga pigem overkill ning kindlasti mitte kõige odavam vahend.
Mitu neid lüliteid olema peab? Kui 1, siis mõni valmiskujul "usb panic button" , neile leiab koodinäiteid ka.
Kui kuni 3, siis ilmselt 1 odavaimaid variante on usb-rs232 millel mille kontrollsisendid läbi lülitite näiteks DTR-i lükkad.
Kui rohkem, siis mõni usb io-moodul (Ronexist ja Oomipoest saab odavamat Vellemani), Arduino-laadsete poole vaataks vast siis, kui see lahendus on ajutine ja plaadile hiljem ka muud rakendust leiab. Või kui see juba niigi riiulis tolmu kogub.
Ja lisaks enda klientprogrammile veel Arduino koodimine (kuigi IO seisude terminali suunas pritsimine on triviaalne ja mäletamist mööda ka näite-sketchides kenasti olemas).

_________________
0xDEAD
0xBEEF
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 02.03.2012 15:00:05 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Mul oleks vaja füüsilise lüliti abil .bat faile käivitada. Emaplaatidel puudub COM port. Mis oleks kõige odavam vahend seda saavutada? Kas Arduino-st on abi?


üks hea lihtne ja odav trikk on keyboardi kontroller keyboardist laiali lammutada ja seda kasutada "nupuna". Võid shortida näiteks F12 jmt rajad või siis lausa kombinatsioonid ja neid bindida windowsis.

Üsna siuke haige workaround aga lihtsalt kättesaadav ja tehtav icon_biggrin.gif

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 12.03.2012 18:04:30 vasta tsitaadiga

MKey programm on abiks ka.

EDIT:
degreal kirjutas:
Mul oleks vaja füüsilise lüliti abil .bat faile käivitada. Emaplaatidel puudub COM port. Mis oleks kõige odavam vahend seda saavutada? Kas Arduino-st on abi?

Lisaks veel seda:
http://www.youtube.com/watch?v=X0VGEjAmnB0&feature=player_embedded

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003




sõnum 20.03.2012 20:21:24 vasta tsitaadiga

mingi tegelane teeb Arduino abil floppidega muusikat. siin õpetus-selgitus kuidas - http://www.youtube.com/watch?v=w6tuMn5sPyM
näiteks star wars - imperial march http://www.youtube.com/watch?v=qWkUFxItWmU päris hea icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Arduino mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.