Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Scalewireless täitis suure serverihanke märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.12.2009 14:01:44 Scalewireless täitis suure serverihanke vasta tsitaadiga

link :: Scalewireless


PRESSITEADE 09.12.2009 - Scalewireless OÜ tarnis 118 Synology serverit firmale Santa Monica Networks, kes kasutab neid kohalike omavalitsuste infosüsteemide turvameetmete tõhustamiseks riigihanke raames. Tarnitud 122 serverit Synology DS209+II võimaldavad kuni 4 TB andmesalvestusmahtu, mida on võimalik laiendada veel 10 TB võrra. Server töötab lisaks digitaalse info hoidlana veel veebi- ja FTP serverina, multimeedia- ja videokeskuse või fotoserverina.

„Meie valik langes Synology serveritele seepärast, et leidsime antud toodete puhul parima hinna-kvaliteedisuhte. Santa Monica Networks ja Scalewireless tegutsevad mõlemad ITK Demokeskuses ning selle kaudu saigi loodud kontaktid“, ütles Santa Monica Networks müügijuht Kristjan Põldre.

„Synology server pakub nii kodu- kui ärikasutajale tohutult võimalusi ja sinna salvestatud digitaalsele infole pääseb ligi kõikjalt, kus on internetiühendus. Kõik andmed muutuvad sellega lõpuks ometi kergelt, aga turvaliselt ligipääsetavaks,“ selgitas Scalewireless OÜ arendusjuht Kaja Karlson.

Scalewireless OÜ CEO Georg-Wolter von Stackelbergi sõnul sobivad Synology serverid hästi riigiasutustesse, kus on olulised avatud standardid ja integreeritavus teiste seadmetega. „Server põhineb avatud arhitektuuril ja igaüks saab luua sinna endale sobiva lahenduse. Mõni kasutab vaid turvalist andmesalvestust, teine jagab informatsiooni võrgus, loob veebilehe või blogi. Kolmas kasutab serverit valvekaamerate või meelelahutuskeskusena.“

Synology serverid serverid ühilduvad nii Windowsi, Linuxi kui Maciga, on energiasäästlikud (alates 19W tööajal), failinimedes võimalikud täpitähed, 12 valvekaamera ühendamise võimalus jne. Toote innovaatilisust tähistab Innovatsiooniaasta raames jagatud rohelist värvi erimärgistus „Uus on IN“.

Scalewireless (www.scalewireless.ee) on Eesti IT firma, mis tegeleb riistvara, traadita võrgulahenduste ja selle juurde kuuluva tarkvara müügiga. Scalewireless esindab Eesti ja Baltikumi turul võrguseadmeid tootjatelt Synology, AVM, Lancom Systems, Osbridge ja Saxnet. Lisaks võrguseadmete müügile tegeleb firma IP-kaameratel põhinevate valvelahenduste ja VoIP kõneside pakkumisega. Scalewireless on IKT Demokeskuse liige.

Santa Monica Networks AS on 1992. aastal asutatud andmeside, VoIP, andmeturbe ja IT halduse valdkonnas tegutsev integraatorfirma, mis omab rikkalikku andmesidevõrkude projekteerimise, installeerimise ja teenindamise kogemust. Oma tegevuse algusest saati on firma keskendunud peamiselt Cisco tehnoloogial baseeruvate andmeside- ja turvalahenduste pakkumisele. Viimastel aastatel on Cisco toodete kõrval firma portfellis kasvanud märgatavalt ka Juniper’i, CheckPoint’i, F5 jt toodete osakaal. Ka Santa Monica Networks on IKT Demokeskuse liige.

Pressifotod: http://www.synology.ee/photo

Lisainfo:
Kaja Karlson
Arendusjuht
Scalewireless OÜ
Tel: 58 170 479
kaja.karlson@scalewireless.com
www.scalewireless.ee

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 10.12.2009 12:33:23 vasta tsitaadiga

Lugedes seda hanget reg. no 113655 tekib järjekordselt eelarvamus, et hanke spetsifikatsioonide koostajad pole sõltumatud. No miks peab NAS seadme protsessor ilmtingimata 1GHZ olema ja op. süsteemiks Linux? Tõenäoliselt muidugi võidab lõpuks Linuxil põhinev purk, aga miks peab kohe alguses ütleme nt. Solarise või FreeBSD purgid ära elimineerima (kui selliseid oleks)? Ja CPU 1GHz... äkki mul on 4 tuumane 800MHz PowerPC purgis? Et siis ei sobi või? Kui juba jõudluse tingimused on olemas (max. sessioonide arv jmt.), milleks siis mingeid GHz ette laduda? Selliste pisiasjade kallal nokkimine jätab alati mulje, et rihitakse mingit kindlat partnerit, kes kvalifitseeruks.

Tegemist on niisiis "122-le kohalikule omavalitsusele infosüsteemide kolmeastmelise etalonturbe süsteemi (edaspidi ISKE) turvameetmete rakendamiseks vajalike seadmete (koos tarkvaraga) soetamine, kohaletoomine ja paigaldamine". Esialgu ülaltoodud pressiteadet lugedes tekkis korraks selline wow reaktsioon:
- EV strateegiaks on hajutatud IT lahendused
- lokaalsed väikesed säästlikud purgid selle asemel, et oleks üks suur arvutikeskus Tallinna keldris
- iga omavalitsus võib nüüd pidada oma blogi, foorumit, ost/müük seinaleht jne.
- kohaliku veebilehe jaoks on ka nüüd kohalik purk olemas
- seega on vaja ka kohalikke spetsialiste, et selle purgiga adminnimist teha
- omavalitsused peavad hakkama oma netiühendust parandama, kui väga asjaks läheb

Ühesõnaga tekkis miljon mõtet ja õigupoolest tekkis kodanikuna tunne, et maksumaksja raha on õigesti kulutatud. Hankes endas muidugi pole juttugi sellest, et mingi NASi purk peaks evima veebiserveri funktsionaalsust. Point on rohkem selles, et kõikvõimalikud lokaalsed registrid ning andmebaasid ei tohi mingis suvalises PC's istuda (määrus nr.252 icon_smile.gif ). Huvitav oleks muidugi teada, et kes ja kuidas nende purkide ligipääsuõigused seadistab (userid/grupid), rakendused migreerib jne. kõigis 122's omavalitsuses icon_smile.gif Või õigupoolest on ju jutt ka tulemüürist ja switchist....
Mõistlik, et see "ISKE" (infra) asi tehti nö. ühe matsuga ja tsentraalselt ära. Üldiselt olen kahe käega selle hanke spetsifikatsiooni poolt. Oleks siin hakatud tahtma mingit Dual Xenoniga serverit failide jagamiseks, siis oleks kuskil kraaksuma hakanud küll. Eemaltseisjana paistab praegu ok. Kas keegi OV inimene näeb asju teisiti?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sabbath
HV vaatleja
Sabbath

liitunud: 08.10.2002




sõnum 10.12.2009 13:02:38 vasta tsitaadiga

Mina kui OV inimene leian, et kõik riigiasutused võiksid oma registrite, andmebaaside, e-mailide, kodulehtede, failiserverite, tarkvara litsentsidega jms. olla ühes suures arvutuskeskuses ja ametnikule jääb laua peale ainult terminal.
Praegu arendavad kõik ov eraldi erineval tasemel, olenevalt rahakoti suurusest ja it inimese viitsimisest. Väga suur raha tuulde loopimine ja tulemust pole kuskil. ISKE-st ma ei hakka rääkimagi.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 11.12.2009 06:57:14 vasta tsitaadiga

Sabbath kirjutas:
Mina kui OV inimene leian, et kõik riigiasutused võiksid oma registrite, andmebaaside, e-mailide, kodulehtede, failiserverite, tarkvara litsentsidega jms. olla ühes suures arvutuskeskuses ja ametnikule jääb laua peale ainult terminal.
Praegu arendavad kõik ov eraldi erineval tasemel, olenevalt rahakoti suurusest ja it inimese viitsimisest. Väga suur raha tuulde loopimine ja tulemust pole kuskil. ISKE-st ma ei hakka rääkimagi.

Mina arvan, et terve riigisektor peaks olema üheses süseemis. Tehnika uuendamine peaks käima iga 3 v5 aastate vahedega, kus korraldakse riigihange näiteks kõikide koolide või asutuste arvutiparkide uuendamiseks. Mitte, et iga kool teeb seda eraldi. See, mis riigisektoris tehakse on viimne lollus. Iga asutus nokib omaette, nagu sa mainisid.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 11.12.2009 09:09:34 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Sabbath kirjutas:
Mina kui OV inimene leian, et kõik riigiasutused võiksid oma registrite, andmebaaside, e-mailide, kodulehtede, failiserverite, tarkvara litsentsidega jms. olla ühes suures arvutuskeskuses ja ametnikule jääb laua peale ainult terminal.
Praegu arendavad kõik ov eraldi erineval tasemel, olenevalt rahakoti suurusest ja it inimese viitsimisest. Väga suur raha tuulde loopimine ja tulemust pole kuskil. ISKE-st ma ei hakka rääkimagi.

Mina arvan, et terve riigisektor peaks olema üheses süseemis. Tehnika uuendamine peaks käima iga 3 v5 aastate vahedega, kus korraldakse riigihange näiteks kõikide koolide või asutuste arvutiparkide uuendamiseks. Mitte, et iga kool teeb seda eraldi. See, mis riigisektoris tehakse on viimne lollus. Iga asutus nokib omaette, nagu sa mainisid.
Raske otsida kinnitust aga miskipärast on mul arvamus, et nii ühtne süsteem eksisteerib ehk ainult Põhja-Koreas....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 11.12.2009 11:22:50 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Raske otsida kinnitust aga miskipärast on mul arvamus, et nii ühtne süsteem eksisteerib ehk ainult Põhja-Koreas....

Mille järgi sa seda järeldad. Ma pakun, et seal just ei olegi midagi väljaarvatud sõjeväe ning vaesuse.
Soomes, Rootsis, Norras, Jaapanis, Lõuna Koreas on koolid enamjaolt kõik ühtemoodi varustatud. Põhiasjad on igalpool olemas riistvara ja tarkvara, online süsteemid.
Eestis on nii, seda rohkem ida poole läheb seda hullemaks ja kasinamaks läheb. Tallinnas on enam vähem, mujal maapiirkonnad karju appiii. Sama jura on ka teiste riigiasutustega aga õnneks enamus on tallinnas. Sama jura on ka eestis online süsteemidega.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 11.12.2009 11:38:42 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
XYZ kirjutas:
Raske otsida kinnitust aga miskipärast on mul arvamus, et nii ühtne süsteem eksisteerib ehk ainult Põhja-Koreas....

Mille järgi sa seda järeldad. Ma pakun, et seal just ei olegi midagi väljaarvatud sõjeväe ning vaesuse.
Soomes, Rootsis, Norras, Jaapanis, Lõuna Koreas on koolid enamjaolt kõik ühtemoodi varustatud. Põhiasjad on igalpool olemas riistvara ja tarkvara, online süsteemid.
Eestis on nii, seda rohkem ida poole läheb seda hullemaks ja kasinamaks läheb. Tallinnas on enam vähem, mujal maapiirkonnad karju appiii. Sama jura on ka teiste riigiasutustega aga õnneks enamus on tallinnas. Sama jura on ka eestis online süsteemidega.
Ei tea vaielda. Ma tean, et sinu mainitud riikides töötab nn. riiklik testlabor, mis kontrollib järele kõigi lahenduste sobivuse. Aga kuskilt pole minuni jõudnud infot, et lubatud oleks vaid jäigalt üks lahendus üle kogu maa.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sabbath
HV vaatleja
Sabbath

liitunud: 08.10.2002




sõnum 11.12.2009 11:42:56 vasta tsitaadiga

Äkki see teema on kuidagi sellega seotud: http://dw.riik.ee/VOLIS
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 11.12.2009 14:52:37 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
[kärtz...] Point on rohkem selles, et kõikvõimalikud lokaalsed registrid ning andmebaasid ei tohi mingis suvalises PC's istuda (määrus nr.252 ) [kärtz...]
Heips!
Tood näiteks äkki asjakohase paragrahvi või lõigu nimetatud määrusest, kus see kirjas on? Tahaks OV inimesena ka teadlikuks saada. ISKE rakendamine muutuks sellisel juhul ju oluliselt lihtsamaks/kergemaks icon_rolleyes.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2009 18:46:46 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Lugedes seda hanget reg. no 113655 tekib järjekordselt eelarvamus, et hanke spetsifikatsioonide koostajad pole sõltumatud. No miks peab NAS seadme protsessor ilmtingimata 1GHZ olema ja op. süsteemiks Linux? Tõenäoliselt muidugi võidab lõpuks Linuxil põhinev purk, aga miks peab kohe alguses ütleme nt. Solarise või FreeBSD purgid ära elimineerima (kui selliseid oleks)? Ja CPU 1GHz... äkki mul on 4 tuumane 800MHz PowerPC purgis? Et siis ei sobi või? Kui juba jõudluse tingimused on olemas (max. sessioonide arv jmt.), milleks siis mingeid GHz ette laduda? Selliste pisiasjade kallal nokkimine jätab alati mulje, et rihitakse mingit kindlat partnerit, kes kvalifitseeruks.



sul on 100% õigus. väga tihiti tellib pakkumise mõni riigiamet, näiteks läpakale. viimane näide oli kus sooviti 12" max 1kg kaaluvat läpakat millel oleks klaviatuuri valgustus, ssd ketas, Intel vPro kaughalduse tehnoloogia võimalust, 3 a garantiid, led ekraan jne. ainuke mis sinna alla käib on dell E4200.
Ja siis küsitakse hinda ordi, desknote ja delli käest icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
paras jama on see riigihange!

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2009 19:27:45 vasta tsitaadiga

Noname, damn, TP X200s jääb 100 gramiga välja. icon_razz.gif
Tegelikult mingitpidi võib isegi sellisest hanke ületäpsustamist isegi põhjendada vajadusega hoida asutuse seadmepark ühe tootja piires. Vastasel juhul oleks sa puht hinna põhjal sunnitudki ostma Ordit, Desknote jms paska.
Teisest küljest lahtiste nõuetega miinimumhanked, kus pakutakse ilget sitta (Sonex) kokku ning kvaliteetbrändidel pole võimalustki konkureerida. Seda on näiteks Tallinna Haridusametis nähtud küll. Suur läpakatehange jäi suureks erandiks, kuna keegi teine poleks jõudnud nii palju tarnida.

Aga teemas püsides... server on küll väga lai mõiste, aga NASe serveriks nimetada on natuke palju minu kitsa vaate järgi.
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 11.12.2009 20:17:53 vasta tsitaadiga

friik1, failiserver?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2009 20:32:48 vasta tsitaadiga

mikk36, definitsiooni järgi ta kahtlemata on server, sh failiserver. Teisest küljest minu silme ette kerkib suurest serverihankest rääkides näiteks paar rackitäit x'e, PowerEdge, või ProLianteid. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2009 15:52:45 Re: Scalewireless täitis suure serverihanke vasta tsitaadiga

tsitaat:
Tarnitud 122 serverit Synology DS209+II võimaldavad kuni 4 TB andmesalvestusmahtu, mida on võimalik laiendada veel 10 TB võrra.

See osa jääb kuidagi segaseks minu jaoks. Sisse mahub 2x2TB ketast, mis annab tõesti 4TB(aga sel juhul puudub ka veakindlus). Kust see ülejäänud 6TB tuleb? USB kettalt?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
frondeur
HV vaatleja

liitunud: 08.03.2004




sõnum 12.12.2009 19:15:26 vasta tsitaadiga

Spezz, neile saab DX5 purgi viie kettaga külge toppida veel: http://www.synology.com/enu/products/DX5/index.php
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2009 22:08:07 vasta tsitaadiga

Ok, selge.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 15.12.2009 04:35:52 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:

sul on 100% õigus. väga tihiti tellib pakkumise mõni riigiamet, näiteks läpakale. viimane näide oli kus sooviti 12" max 1kg kaaluvat läpakat millel oleks klaviatuuri valgustus, ssd ketas, Intel vPro kaughalduse tehnoloogia võimalust, 3 a garantiid, led ekraan jne. ainuke mis sinna alla käib on dell E4200.
Ja siis küsitakse hinda ordi, desknote ja delli käest icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
paras jama on see riigihange!


Ma arvan, et sa ei suuda neid asju erinevatelt seisukohtadelt vaadata. sellepärast ka selline arusaam asjadest.Igal asjal on põhjus miks.
See, siin on rohkem spekulatsioon kui tõde. Tõesta seda infoga. Muidugi võib see olla nii aga enne ei usu.

Lihtsad näited:
Arvutil peab olema vähemalt 5 aastat garantiid.
Ja siin in jällegi ainuke võitja Dell.
Soovitakse kindlasti Dell arvuteid endale nüüd. Kui ML teeks erandi, siis ka oleks võimalik.
Kui ta ei tee, siis on juba nende oma mure ning neid ei valita.

Kolmas:
Ütleme, et soovitakse läpparit vähemalt CPU 3,5 GHz, 3x Displayporti.
Toome näitena, et ainult Y firmal on selline olemas.
B firma muudab oma arvuti confi ja on isegi üle Y firma omast.
Teised firmad hakkavad nüüd süüdistama, et mängitakse kätte Y firmale sest neil on ainult pakkuda CPU kiirusega 2Ghz.
Võitjaks tegelt osutus B firma sest muutis confi.

Kas siis peaks sellepärast muutma hanke tingimusi, et kehvemad pääseksid ka löögile?

Hanke eesmärk ongi saada odavamalt ning spetsiaalselt koostatud teenuseid või tooteid konkreetse hanke jaoks.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.


viimati muutis Andium 16.12.2009 03:13:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matik
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2008




sõnum 16.12.2009 00:00:48 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Hanke eesmärk ongi saada odavamalt ning spetsiaalselt koostatud teenuseid või tooteid konkreetse hanke jaoks.


nõus. aga suunatud hanke puhul on selle asja nimetamine "hankeks" ikka üsna mõttetu. samahästi võiks ju minna poodi ja need lihtsalt ära osta, mitte teha nägu, et teistel ka võimalus oli...
samas seadus kohustab korraldama hankeid. nii et teistel peaks ju ikka võimalus olema, või... ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2009 01:09:11 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Noname kirjutas:

sul on 100% õigus. väga tihiti tellib pakkumise mõni riigiamet, näiteks läpakale. viimane näide oli kus sooviti 12" max 1kg kaaluvat läpakat millel oleks klaviatuuri valgustus, ssd ketas, Intel vPro kaughalduse tehnoloogia võimalust, 3 a garantiid, led ekraan jne. ainuke mis sinna alla käib on dell E4200.
Ja siis küsitakse hinda ordi, desknote ja delli käest icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
paras jama on see riigihange!


Ma arvan, et sa ei suuda neid asju erinevatelt seisukohtadelt vaadata. sellepärast ka selline arusaam asjadest.Igal asjal on põhjus miks.
See, siin on rohkem spekulatsioon kui tõde. Tõesta seda infoga. Muidugi võib see olla nii aga enne ei usu.

Lihtsad näited:
Arvutil peab olema vähemalt 5 aastat garantiid.
Ja siin in jällegi ainuke võitja Dell.
Soovitakse kindlasti Dell arvuteid endale nüüd. Kui ML teeks erandi, siis ka oleks võimalik.
Kui ta ei tee, siis on juba nende oma mure ning neid ei valita.

Kolmas:
Ütleme, et soovitakse läpparit vähemalt CPU 3,5 GHz, 3x Displayporti.
Toome näitena, et ainult Y firmal on selline olemas.
B firma muudab oma arvuti confi ja on isegi üle Y firma omast.
Teised firmad hakkavad nüüd süüdistama, et mängitakse kätte Y firmale sest neil on ainult pakkuda CPU kiirusega 2Ghz.

Kas siis peaks sellepärast muutma hanke tingimusi, et kehvemad pääseksid ka löögile?

Hanke eesmärk ongi saada odavamalt ning spetsiaalselt koostatud teenuseid või tooteid konkreetse hanke jaoks.


siis oleks võinud ju küsida hinnapakkumist e4200 peale. tohm.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 16.12.2009 05:50:11 vasta tsitaadiga

matik kirjutas:
samahästi võiks ju minna poodi ja need lihtsalt ära osta, mitte teha nägu, et teistel ka võimalus oli...
samas seadus kohustab korraldama hankeid. nii et teistel peaks ju ikka võimalus olema, või... ?


Teistel on juu võimalus. Kui nende standard listis ei ole samavõrdväärset või paremat toodet siis peavad uue toote kohandama selle hanke jaoks. Teised firmad peavad rohkem ennast pingutama ning mõtlema, selle asemel et ulguda. Kui teised firmad ei ole konkurentsi võimelised on nende mure.
Riigisektoris ostmise puhul, kui summa ulatub teatud piiri, siis tuleb asjad soetada riigihankega. Seega poest ostmine jääb ära. Muidugi, ega need riigihanke korraldajad ka mingid spetsid pole nendel aladel, seega nende koostamisel võib tekkida selliseid kiiksuga vigu.

Noname kirjutas:
siis oleks võinud ju küsida hinnapakkumist e4200 peale. tohm.

Ja mis kasu sellest oleks olnud, tohm? Kui summa ulatub teatud piirini siis seadus kohustab riigihanke välja kuulutamist ning selle läbi asjade soetamist. Ma ei tea kas seadus lubaks kuulutada riigihanke e4200 peale. pakun, et vist mitte. Samas, kui firmal oleks pakkuda olnud samaväärne või parem oleks võib olla tema toode võitnud.

Ei usu mina seda, et arvutimaailmas ühtegi teisefirma alternatiivi ei ole leida. Tuleb natuke rohkem vaeva näha ning otsida. See, et Eestis nii kehv värk on, on puhtalt eestlaste süü. See kõik on puhtalt laiskus.

XYZ kirjutas:
Ei tea vaielda. Ma tean, et sinu mainitud riikides töötab nn. riiklik testlabor, mis kontrollib järele kõigi lahenduste sobivuse.

Meil peaks olema ka nii. Riiklik testlabor, kes tegeleb riigisektori IT lahendustega, kus oleks tööl ainult tõelised IT fannatid mitte "Wanna be-d".
Väga palju riigisektoris ja näiteks koolides on tööl Wanna be-d, ning riigihankeid koostavad ja viivad läbi need inimesed kes IT-st midagi ei jaga.
See, et mingi üks väike asutus korraldab eraldi neid riigi hankeid on laus lollus.
Eesti on oma mahult väike ning, et suured firmad vaevuksid normaalseid allahindlusi tegema oleks ainult mõeldav üle vabariigiline riigihange.
Sedasi oleks võimalik meil parimad IT lahendused koguaeg ning toimub teatud ajapealt uuendamine.
Nende osakond tegeleks nende haldamisega, remondiga, ülesseadmisega. Mitte nii nagu praegu iga kool, iga asutus vaadaku kuidas ise hakkama saab.
XYZ kirjutas:
Aga kuskilt pole minuni jõudnud infot, et lubatud oleks vaid jäigalt üks lahendus üle kogu maa.

Minu teada neil ka ei ole ühte jäika sest need riigid on rahvaarvult ja pindalalt paljukordi suuremad.
Neil ei saakski olla sest piirkonniti kohalikud olud tingivad muudatusi ja on võetud arvesse kohalikke olusid. Lõuna, põhja, ida ja lõuna piirkonnad võivad erineda nagu öö ja päev aga neil on
samaväärsed süsteemid ning kõik asjad toetuvad ühele kindlale selgroole. See, kes soovib lisa asju neile piiranguid ei tehta. Peavad vastama nõuetele ning peavad saama heakskiidu saama teatud asutustelt.
Aga neil on piirkonniti ning nende piirkonnad on suuremad kui meie riik. Eestile piisab üks jäik hästi töötav kui 1000 ligadi logadi süsteemi mis ei ühildu,
praegu on iga asutus peab endale need ise ülesseadma ning ratast leiutama. Pealegi palju on meil tööl wanna be IT mehed kui sedagi.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 07.01.2010 08:59:28 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Ei usu mina seda, et arvutimaailmas ühtegi teisefirma alternatiivi ei ole leida. Tuleb natuke rohkem vaeva näha ning otsida. See, et Eestis nii kehv värk on, on puhtalt eestlaste süü. See kõik on puhtalt laiskus.
Noname kirjutas:
viimane näide oli kus sooviti 12" max 1kg kaaluvat läpakat millel oleks klaviatuuri valgustus, ssd ketas, Intel vPro kaughalduse tehnoloogia võimalust, 3 a garantiid, led ekraan jne. ainuke mis sinna alla käib on dell E4200.

Otsi...
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 07.01.2010 09:39:48 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Andium kirjutas:
Ei usu mina seda, et arvutimaailmas ühtegi teisefirma alternatiivi ei ole leida. Tuleb natuke rohkem vaeva näha ning otsida. See, et Eestis nii kehv värk on, on puhtalt eestlaste süü. See kõik on puhtalt laiskus.
Noname kirjutas:
viimane näide oli kus sooviti 12" max 1kg kaaluvat läpakat millel oleks klaviatuuri valgustus, ssd ketas, Intel vPro kaughalduse tehnoloogia võimalust, 3 a garantiid, led ekraan jne. ainuke mis sinna alla käib on dell E4200.

Otsi...


Otsi ise, minul ei ole vaja. Kellel janu sellel ka jalad. See, kes soovib võita eks tema otsigu ning mõelgu kuidas.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 07.01.2010 10:08:21 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Otsi ise, minul ei ole vaja. Kellel janu sellel ka jalad. See, kes soovib võita eks tema otsigu ning mõelgu kuidas.

Sa ikka ei saa aru... Asi on selles, et tihtipeale ongi riigihangetesse võitja sisse kirjutatud. Kuidas keegi teine (IBM, Asus, Apple) üldse konkureerida saab oma arvutitega, kui üks Delli arvuti on hankes peensusteni ära kirjeldatud?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 12.01.2010 00:03:07 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Sa ikka ei saa aru... Asi on selles, et tihtipeale ongi riigihangetesse võitja sisse kirjutatud. Kuidas keegi teine (IBM, Asus, Apple) üldse konkureerida saab oma arvutitega, kui üks Delli arvuti on hankes peensusteni ära kirjeldatud?

Kõik võib võimalik olla aga sa ikka aru ei saa.. et tihtipeale inimesed kukuvad kohe süüdistama, vinguma ja virisema ja ütlevad, et ei ole ausmäng jne.
Riigisektoris on suur korruptsioon, seda ammugi teada.
Et Dell arvuteid võidaksid saaks kohe panna 5 aasta garantiid ning on ainuke firma kes seda pakub.

Sony VAIO Z, X, Y ja Lenova ThinkPad X Series, Fujitsu M2010, MacBook Air oleks väga ligilähedane sellele näitele. ega need ei pea olema 100% täidetud vaid ligilähedane nendele nõudmistele või isegi paremad.

raxz kirjutas:

Sa ikka ei saa aru... Asi on selles, et tihtipeale ongi riigihangetesse võitja sisse kirjutatud. Kuidas keegi teine (IBM, Asus, Apple) üldse konkureerida saab oma arvutitega, kui üks Delli arvuti on hankes peensusteni ära kirjeldatud?


Kuule sa oled nii tark. Kuidas nad oleks siis pidanud selle hanke kirjutama?

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2010 14:23:59 vasta tsitaadiga

Tehnikainimesed siin koos - peaksite ise ju teadma, et eri tootjate tehnikal on ikka vahe sees. Üks kuumeneb üle ja teine laguneb poole kiiremini kui vaja. Muidugi tehakse suunatud pakkumisi, et saada ikka konkreetset toodet mitte mingisugust noname või ka nimelist kräppi.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Scalewireless täitis suure serverihanke
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.