Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Radeon Settings & driverite arutelu (varem AMD Catalyst Control Center) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 251, 252, 253  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 26.03.2021 15:31:40 vasta tsitaadiga

See radeoni adrenaliin on jubedalt telemeetriat täis nod 32 antiviirus blokeerib enamuse mis lähevad amd.com peale selle hakkas google reportima veidrast liiklusest arvutist igatahes kohutav.
see hakkas pihta kui amd lehelt driver sai peale pandud mis koju helistama kukkus. Siis oli seal veel mingi wattman mis tõmbas kaardi ise lohku öösel hommikul lasin star citizen käma mille peale arvuti kokku jooksis peale resetti oli notification watman driver settings restored. Igatahes väga halb mulje jäi sellest telemeetriast. Linux opensource peale ja rahu majas.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 29.03.2021 14:58:41 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:


icon_rolleyes.gif mõnes mõttes lohutav lugeda. Tegin nädalavahetusel Cyberpunki ja kaart "kustus" koguaeg tagant ära - ja mitte isegi intensiivses kohas. Enamasti koguaeg kui menüüs või inventory oli ees ja ise käis arvutitagant eemal. Tagasi tulles lihtsalt hangunud kõik või login arvutil. Samuti olnud kus lasen chromecasti miskit ning ühtäkki striimile tuleb ette kiri, et ühendus läinud - arvutit uurides selgub, et too kinni kiilunud :S lihtsalt desktopis... aida64 väline ekraanike näitab, et kaart pole kontaktne.
Mõtlesin, et toiteplokk äkki nii halb siis... Kuid sinu kogemust lugedes äkki ongi AMD softi pärast hoopis selline jama (21.3.1)...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 29.03.2021 15:04:31 vasta tsitaadiga

jtz, pigem vaata sleep ja power saving seadistud üle või proovi neid välja lülitada.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 29.03.2021 15:49:25 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
jtz, pigem vaata sleep ja power saving seadistud üle või proovi neid välja lülitada.


Kontrollin veelkord, tänud soovitamas. Power plan peaks olema energy saving väljas ja performance peale pandud (ise käsitsi kõik valikud üle käidud)(kui just mõni win enda update midagi nüüd ümber ei ole lülitanud).
Ennem oli nvidia kaart ja antud käitumist ei olnud (nii striimides kui mängudes, ka. cyberpunkis).
Enne probleemi teket on muutujateks olnud PSU, GPU ja driverid (DDU'ga nvidia eemaldatud, hiljem AMD adreanlin peale pandud).

Proovin õhtul ainult driverid peale panna ilma adrenaliinita - äkki muudab midagi (kergem kui kohe kaabeldust lahti katkuma hakata, et toitekat muuta)

Edit: Sai siis masin käima pandud - ala 6 min sees kui GPU tagant ära kadus - keset mängu. Vahetasin PSU teise vastu ja probleem kadus. Minu puhul tundub, et probleem lasus riistvaras ning driverid töötavad kenasti. Kuna probleem kadus siis muid samme ei hakanud ette võtma. Lasin üle 5 tunni käia.. Cyberpunk, mitmed chrome lehed, yt, amd metrics ja miskit oli veel.. HWinfo64, aida64...

Adrenalini puhul võiks AMD mingi automaatse conf loadi teha või siis kasvõi nupu viimase profiili kiirlaadimiseks. Kuna defaulti krutib Adrenalin ennast iga süsteemi crashi korral (ala kui RAM või CPU timmib jne) siis tagasi võtmiseks tuleb käsitsi kaustades surfata ja profiili valida - tehtav, lihtsalt võik olla mitu clicki vähem ja mugavam.


viimati muutis jtz 30.03.2021 08:33:22, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 29.03.2021 15:54:45 vasta tsitaadiga

jtz, kaabelduse lammutamise asemel võib loota, et patakas kergesti ligipääsetava koha peal.

Samhti ei tasu adobe fläshi jooksutavaid asju samaaegselt kasutada, N: YT.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 29.03.2021 20:27:35 vasta tsitaadiga

Minul oli see korra peale seda jamasid pole olnud ma pole selles adrenallini controlis veel midagi aktiveerinud ja mudinud wattman näitas korra hambaid kuid sinna see jäigi.
Kuid nod 32 blokkeerib enamuse liikluse amd.com peale. Ilmselt tuleb panna lihtsalt driverid peale ilma selle lisavidinata ja tuleb rahu koju. Ilmselt selles controlis on mingi nuhkimise asi sees kus võis mingi kaughaldusega kaardi settinguid muuta. Kuna see juhtus hommikul kuigi powerplanid olid performance. Mul on 1600w psu ka sealt küll midagi puudu jääda ei saa juhtmed on eradi railidest linuxi all pole mingit jama win on lihtsalt esko. Aga jah see windows häda on safu ja olleh kõigile.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2021 21:07:22 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-21-3-2-driver-whql-download.html
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009




sõnum 30.03.2021 09:52:56 vasta tsitaadiga

krt ma m6tlesin et minu 6800xtmingi imeloom. aga loed et teistel ka ikka mingid probled.

mul pangestab vahepeal selliselt, et emaplaadi GPU tuli läheb põlema. aitab power off/on. 1200w psu nii et selles ei tohiks asi olla, aga mul on toide 1 juhtmega, ei tea kas aitaks kui kaks erinevat panna psu pealt.
mälu ja prose oc olen ka nüüd maha võtnud, nii et selles ka nagu asi ei ole.
samas on mul igapäevaseadetes manuaalselt downclockitud ja volditud kaart. iga fpsi taga ei aja pigem on sooviks hea jõudlus jaheda ja vaikse kaardiga.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 30.03.2021 10:04:06 vasta tsitaadiga

Äkki aitab gen3 peale keerata kui üritad 4.0 kasutada need kaardid on pcie 4.0 ready kuid puudu ei jää ka gen 3 peal. Äkki lihtsalt pcie slot tolmune lase suruõhuga slot läbi vaata mis siis saab.
Minul oli veidrus ainult korra ja nüüdseks kadunud.
Ready ei tähenda täielikku toetust sama on emaplaatidega kuhu kirjutatud ready. Kui on ready siis võib asi toimida kuid mitte kõigi kellade ja viledega.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2021 10:08:25 vasta tsitaadiga

Kristocfc kirjutas:
krt ma m6tlesin et minu 6800xtmingi imeloom. aga loed et teistel ka ikka mingid probled.

mul pangestab vahepeal selliselt, et emaplaadi GPU tuli läheb põlema. aitab power off/on. 1200w psu nii et selles ei tohiks asi olla, aga mul on toide 1 juhtmega, ei tea kas aitaks kui kaks erinevat panna psu pealt.
mälu ja prose oc olen ka nüüd maha võtnud, nii et selles ka nagu asi ei ole.
samas on mul igapäevaseadetes manuaalselt downclockitud ja volditud kaart. iga fpsi taga ei aja pigem on sooviks hea jõudlus jaheda ja vaikse kaardiga.

Jep kahe juhtmega peaks kindlasti proovima. Sõltub ka sellest ka su toide on multi või single rail ja sellest palju üks juhe talub. Kuskilt mulle jäi silma, et soovitatakse kahe juhtmega ühendada isegi kui toitest tuleb juhe millel kaks otsa. Kahjuks pole meeles kus ma seda nägin.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 30.03.2021 10:11:06 vasta tsitaadiga

Kristocfc kirjutas:
mul pangestab vahepeal selliselt, et emaplaadi GPU tuli läheb põlema. aitab power off/on. 1200w psu nii et selles ei tohiks asi olla, aga mul on toide 1 juhtmega, ei tea kas aitaks kui kaks erinevat panna psu pealt.
samas on mul igapäevaseadetes manuaalselt downclockitud ja volditud kaart. iga fpsi taga ei aja pigem on sooviks hea jõudlus jaheda ja vaikse kaardiga.
samamoodi nagu rtx3080, on ka 6800xt kiired voolutarbe spiked päris kõrgel. kui toide neile tundlik on ja eriti multirail toidetega võib mitmest otsast abi küll olla.
downclock ja -volt ei pruugi igas olukorras stabiilseks jääda.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 31.03.2021 15:43:20 vasta tsitaadiga

Kristocfc kirjutas:
krt ma m6tlesin et minu 6800xtmingi imeloom. aga loed et teistel ka ikka mingid probled.

mul pangestab vahepeal selliselt, et emaplaadi GPU tuli läheb põlema. aitab power off/on. 1200w psu nii et selles ei tohiks asi olla, aga mul on toide 1 juhtmega, ei tea kas aitaks kui kaks erinevat panna psu pealt.
mälu ja prose oc olen ka nüüd maha võtnud, nii et selles ka nagu asi ei ole.
samas on mul igapäevaseadetes manuaalselt downclockitud ja volditud kaart. iga fpsi taga ei aja pigem on sooviks hea jõudlus jaheda ja vaikse kaardiga.


Kaks kaablit nagu üleval soovitati.
Enda isendil powerlimit -6% = u.230W (kõigub seal +/-8W)
üks pci-e toite ots psu'st on maksimum 150W (ja seda 8pin puhul)... pci-e siinipesa on maximum 75W... Kui need sul oma maksimumis toidet kaardile peale annavad siis tuleb sul vaevalt see -6% powerlimiti toide kokku... Kindlasti kaks eri juhet. Soovitavalt eelneva tõttu ka multirail puhul erinevatelt railidelt - kui singel rail psu siis pole vahet kuhu pistad.

+15% power limiti puhul on mul kivi 290W (+/- 9W kõikumisega) - jahutus juurde, mälud veel ehk? on korralik tarbimine. radeon metrics näitab sulle seda infot kiirelt (alt+r, ja sealt metrics alt)


jtz kirjutas:
Vahetasin PSU teise vastu ja probleem kadus. Minu puhul tundub, et probleem lasus riistvaras


Probleem ei kadunud. Teise toitekaga tuli just ka sama asi. Lasin DDU'ga kõik safemodes puhtaks, hiljem lisasin ainult driveri (ilma amd software'ta).
Eks aeg näitab.
Spoiler Spoiler Spoiler


Edit: Aeg näitas nii palju, et kasu polnud. Päeval sai süsteem käima pandud ning jäetud istuma lihtsalt desktopil. Üks hetk kontrolli käigus "hiir enam ei liikunud" ning monitooring GPU'd süsteemi küljes ei näidanud. Edasi kirjutas juba tootjale küsimaks nende hinnangut teemale.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2021 16:38:15 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-21-4-1-driver-download.html
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 20.04.2021 22:15:27 vasta tsitaadiga

Ma kolisin alles vega64 pealt rtx 2080s peale. Vaatamata sellele, et vega tarbis rohkem, siis ühe kaabliga polnud kunagi probleeme seasonic x850 toiteplokiga. Proovisin rtx2080s-iga täpselt samamoodi ja pani 3d-s pildi täitsa tasku. Peale 2 kaabli peale kolimist on null probleemi. Pole küll amd driveritega seotud aga eelnevatele postitajatele kasulik info äkki. icon_smile.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2021 00:26:35 vasta tsitaadiga

Kremka kirjutas:
https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-21-4-1-driver-download.html

Pole päris tavaline uuendus:

AMD Releases Radeon Software Adrenalin 21.4.1 WHQL with Dozens of New Features
https://www.techpowerup.com/281243/amd-releases-radeon-software-adrenalin-21-4-1-whql-with-dozens-of-new-features
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 22.04.2021 18:13:51 vasta tsitaadiga

Esmapilgul väike kasutajaliidese muudatus, rohkem ei jäänud silma.

VB AMD Link väärib järele vaatamist...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2021 20:33:53 vasta tsitaadiga

Esimene uuendamise katse tõi sinise pildi, teist korda valisin vana draiveri eemaldamise, siis läks õnneks thumbs_up.gif
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 25.04.2021 08:52:07 vasta tsitaadiga

Ei ole puudutatud known issues and fixed issues. See update võinuks olemata jätta midagi eriti ei muutunud.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2021 18:20:13 vasta tsitaadiga

What AMD Didn't Tell Us: 21.4.1 Drivers Improve Non-Gaming Power Consumption By Up To 72%
https://www.techpowerup.com/281483/what-amd-didnt-tell-us-21-4-1-drivers-improve-non-gaming-power-consumption-by-up-to-72

Lol seda oleks võinud ikka mainida.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 21:18:44 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-21-5-1-driver-download.html
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwnage
HV kasutaja
pwnage

liitunud: 20.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2021 17:43:38 vasta tsitaadiga

Andke palun nõu. Panin hiljuti kokku uue HTPC, mille südameks on 4650G APU ja ühendub HDMI kaudu Samsung UE85TU8072 telekasse.
Mure on selline, et aeg-ajalt lööb pildi paariks sekundiks mustaks, vahel mitu korda minutis, vahel paar korda tunnis.
Proovisin järjest kallimaid erinevaid HDMI-kaableid, viimasena ostsin Audioquest Pearl-i, mis kolmemeetrisena maksab 70€, mis ka ei aidanud, seega ilmselt peaks välistama kaablivea.
Asjad, mida veel proovisin, aga mis ei muutnud olukorda: värskendussageduse langetamine 60Hz>30Hz; reso alandamine 4k>1080p; 10bit>8bit; erinevad driverid Windowsi omadest, AMD WHQL-ist kuni beetadeni.
Mis aitas: Color mappingu alandamine 4:2:0 peale ja samaaegselt 10bit>8bit. Enam ei vilgu.

Küsimus: Mida krt ta minust saada tahab? icon_biggrin.gif AMD paneb näkku või sai liiga odava seeria telekas võetud?
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2021 17:22:48 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-21-5-2-driver-download.html
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2021 14:55:07 vasta tsitaadiga

21.5.1 ja 21.5.2 ei olnud minu jaoks stabiilsed. Isegi kõige elementaarsem videofaili mahamängimine ja veebist videote vaatamine põhjustas mõnikord DWM-i crashimist. Mängudest rääkimata.

Viimase WHQL draiveriga ehk 21.4.1 probleeme ei esine.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 21.05.2021 15:29:30 vasta tsitaadiga

Ei ole probleemiks ka uusim ikkagi installi ja unusta. Minujaks pole vahet kas amd või nvidia sisuliselt pole mingit vahet.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2021 06:44:51 vasta tsitaadiga

AMD Announces FidelityFX Super Resolution (FSR), its DLSS-rival
https://www.techpowerup.com/282803/amd-announces-fidelityfx-super-resolution-fsr-its-dlss-rival

TL;DR

4 kvaliteedisätet
59% "Ultra Quality," 102% "Quality," 153% "Balanced," 206% "Performance parem perf vs native 4K.
10+ mänguarendajat ja/või mootorit ja 100+ toetatud CPU/GPU mudelit. CPU antud kontekstis ilmselt APU'd siis.
Saadaval 22 Juuni läbi draiveriuuenduse.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Radeon Settings & driverite arutelu (varem AMD Catalyst Control Center) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 251, 252, 253  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.